Αποστολέας Θέμα: Πόντιση Β- 737 της ΟΑ στη Τζια  (Αναγνώστηκε 216 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος dsk

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 1515
  • Τόπος: Ελλάδα
Πόντιση Β- 737 της ΟΑ στη Τζια
« στις: Μάρτιος 10, 2024, 04:23:14 μμ »
https://www.travel.gr/how_to_travel/travel-news/aeroskafos-boeing-737-200-meta-toys-aitheres-kai-t/

Θα ηθελα τη γνώμη των μελών του φόρουμ, μιας και οι περισσότεροι είναι λάτρεις της αεροπορικής ιδέας και της ιστορίας της..
Προσωπική άποψη με μία λέξη:
Κρίμα !

Αποσυνδεδεμένος Kostis Pap

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 3399
  • Τόπος: Αθήνα
    • coarse landscapes
Απ: Πόντιση Β- 737 της ΟΑ στη Τζια
« Απάντηση #1 στις: Μάρτιος 10, 2024, 05:33:48 μμ »
Δεν το είχα δει παρόλο που το δημοσίευμα είναι από το Δεκέμβριο.
Κρίμα για το αεροπλάνο, κρίμα και για το φυσικό τοπίο. Πόσο μάλλον που θα φωτίζεται κι όλας.

Είναι πολύ ακραία ιδέα να βυθίζεις ένα αεροπλάνο και μάλιστα τόσο μεγάλο σαν καταδυτικό αξιοθέατο. Λες και ο βυθός δεν είναι ενδιαφέρωνν για καταδύσεις από μόνος του. Ή το Boeing δεν είναι αρκετά ενδιαφέρον να το επισκεφτείς σε έναν χώρο στη στεριά, πρέπει να βυθιστεί για να έχει ενδιαφέρον.

Επίσης είναι και πολύ μακάβριο σαν ιδέα... Δεν ξέρω πολλούς τρόπους να συναντήσεις ένα αεροπλάνο στον βυθό.

Ξέρω ότι γίνονται σε κάποια άλλα μέρη του κόσμου τέτοια πράγματα αλλά δεν μου φαίνεται καλή ιδέα να την αντιγράψεις. Σημεία των καιρών.

Αποσυνδεδεμένος ramfighter

  • Xrepi Model Collector
  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 6025
  • Age: 54
  • Τόπος: Αθήνα
Απ: Πόντιση Β- 737 της ΟΑ στη Τζια
« Απάντηση #2 στις: Μάρτιος 11, 2024, 10:00:20 πμ »
Καλημέρα και καλή εβδομάδα στο forum. Προσωπικά την θεωρώ ωραία ιδέα, η οποία εφαρμόζεται σε πολλούς τουριστικούς προορισμούς που έλκουν ατομα που τους ενδιαφέρουν οι καταδύσεις και η υποβρύχια φωτογραφία. Να διευκρινήσουμε οτι προκειται για κουφάρια - δεν υπαρχουν κινητήρες, καλώδια, αυτομιατισμοί, μηχανήματα, φωτα, υδραυλικά, καθίσματα και πλαστικά.  Η φίλη και σύμμαχος Τουρκία έχει δημιουργήσει 3 -4 τέτοια υποβρύχια αξιοθέατρα που προσελκύουν τουρίστες σε όλη την διάρκεια του ετους και που δεν είναι χαμηλου πρoϋπολογσιμου τύπου AirbnB. Οι Αραβες που δεν κολώνουν στα εξοδα, μέχρι και 747 έχουν ποντίσει  :!: :!: :!:

Οσο για το εαν ένα κανιβαλλισμένο 737-200 είναι αντικείμενο ενδιαφέροντος στην ξηρά, δίπλα ήμουν, είδα τόσα χρόνια πόσος κόσμος πήγε και το είδε..Οπως εδώ είμαστε και θα το συζητάμε, το 727 που θα εκτεθεί σε δημόσιο χώρο, να δείτε πόσο ενδιαφέρον θα τραβήξει ......από τους γραφάδες κια μόνο.

Αποσυνδεδεμένος PanPan

  • Παναγιώτης :)
  • MC crew
  • Scale 1/35
  • *****
  • Μηνύματα: 2533
  • Age: 32
  • Τόπος: Αθήνα
  • xtracolor!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Απ: Πόντιση Β- 737 της ΟΑ στη Τζια
« Απάντηση #3 στις: Μάρτιος 13, 2024, 11:16:19 μμ »



Tags: