Αποστολέας Θέμα: M1078 WARPIG  (Αναγνώστηκε 375 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος sgt-major

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 3587
  • Age: 56
  • Τόπος: ΑΘΗΝΑ
M1078 WARPIG
« στις: Αύγουστος 28, 2022, 02:19:31 μμ »
Μετατροπη της  USSOCOM για επιχειρησεις στο Β.Ιρακ.Πληροφοριες λιγοστες ,φωτογραφιες ακομα λιγοτερες ισως πεντε να εχω βρει στο διαδικτυο. Υπηρξε επι οχηματων Μ1078 και Μ1083 και απο οτι εχω καταλαβει λειτουργουσαν σαν οχηματα διοικησης και διοικητικης μεριμνας για τα humvee που συνοδευαν.Πρωτοκυκλοφορησε σε σετ μετατροπης  απο την PROART πριν χρονια και κοστιζε μια περιουσια να αγορασεις ολο το πακετο.Κυκλοφορει τωρα απο την Black dog αλλα καλο ειναι να μενει κανεις μακρια οσο μπορει απο αυτους διοτι εχω κακια εμπειρια απο ορισμενα πραγματα.
Ετσι αποφασισα να το κανω μονος μου στα βασικα αφου πετσοκοψα το κιτ της Trumpeter το οποιο ειναι εξαιρετικο με μονο μειονεκτημα οτι δεν δινει ξεχωριστα τις πορτες στην καμπινα και την φτωχη και λαθος αποτυπωση του πινακα οργανων και γενικοτερα του ταμπλω του φορτηγου. Τα υπολοιπα evergreen,μεμονωμενα κομματια απο τα σετ ασυρματων της Proart και σχεδον ολα τα αλλα φορτωματα απο την 3D Microcosmos  που χωρις την βοηθεια τους η κατασκευη θα ηταν αδύνατη. Ευχαριστω @athor1972 .Η κατασκευη συνεχιζεται η φορτωση δεν ειναι ακομη ολοκληρωμενη,απαιτει βαψιμο του οχηματος για να μπορεσει να προχωρησει ειδικα στα εξωτερικα φορτια.


                                        
ΠΕΡΙΚΛΗΣ ΚΑΡΟΠΟΥΛΟΣ ΑΠΑΝΤΩΝ ΤΙΜΙΩΤΕΡΟΝ ΠΑΤΡΙΣ-ΣΜΥ ΤΑΞΗ89

Αποσυνδεδεμένος sluff

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 3876
  • Age: 45
  • Τόπος: ΒΟΛΟΣ
  • ΣΤΑΘΗΣ
Απ: M1078 WARPIG
« Απάντηση #1 στις: Αύγουστος 28, 2022, 07:38:12 μμ »
Περικλή δύσκολο,σπάνιο αλλά...γα*#ματο θέμα!
Τις πόρτες μπορείς πιστεύω εύκολα να τις κόψεις.
Τα φορτώματα καταπληκτικά.
Καλή συνέχειά. ::salut::

Αποσυνδεδεμένος Dimitris 72

  • Braille Scale Oddity
  • MC crew
  • Scale 1/35
  • *****
  • Μηνύματα: 3049
  • Age: 63
  • Τόπος: Ηλιούπολη Αθήνα
Απ: M1078 WARPIG
« Απάντηση #2 στις: Αύγουστος 29, 2022, 08:31:31 πμ »
Τι αθλιότης είναι αυτή????

Spoiler (hover to show)

ΔΚ

Tags: