Αποστολέας Θέμα: F-16A μετατροπή σε F-16C HAF-if Aegean Blue, Airfix, 1/72  (Αναγνώστηκε 4565 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Κατάσκοπος

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 1671
  • Age: 48
  • Τόπος: Καρδίτσα
  • The other Caveman
F-16A μετατροπή σε F-16C HAF-if Aegean Blue, Airfix, 1/72
« στις: Μάιος 13, 2016, 11:23:09 μμ »
Καλησπέρα παιδιά,

Η ιδέα μου καρφώθηκε μια μέρα και μετά από πολλή συζήτηση με τον Jet72, τον Felix και τον Amen, που τους ευχαριστώ για τις συμβουλές και τις ιδέες και την υποστήριξή τους γενικότερα, κατάφερα και το τελείωσα χτες.

Το kit:



Η παραλλαγή λοιπόν είναι η Aegean Blue και τα σενάρια που επικράτησαν ήταν δύο: ένα αισιόδοξο και ένα απαισιόδοξο. Το απαισιόδοξο ήταν ότι τα πράγματα έγιναν τόσο χάλια που δεν υπήρχαν λεφτά για τα χρώματα της Ghost και βρέθηκαν στην ΕΑΒ κάτι βαρέλια με το μπλε του Αιγαίου. Το αισιόδοξο και το οποίο υιοθέτησα είναι το εξής:

Το 2022 ως απότιση φόρου τιμής για τα 30 χρόνια από την απώλεια του Νίκου Σιαλμά αποφασίστηκε να πετάξουν πάνω από τον ’η Στράτη 3 αεροσκάφη βαμμένα με την Aegean Blue των Mirage F1. Βάφτηκαν λοιπόν δύο F-4 από τις 339 και 338, δύο Μ2000 από τις 331 και 332 και δύο F-16C από τις 337 και 347 (το δεύτερο αεροσκάφος κάθε ζεύγους εφεδρικό του πρώτου). Ο σκοπός ήταν να πετάξουν 3 αεροσκάφη από τις ΜΠΚ (331, 337 και 339) αλλά κάτι στίγματα πάνω από το βόρειοανατολικό Αιγαίο σήκωσαν το readiness της 337 όπου από την τετράδα το ένα λόγω τεχνικού προβλήματος δεν απογειώθηκε με αποτέλεσμα να πετάξει το Aegean Blue. Επομένως στην υπερπτήση του ’η Στράτη συμμετείχε το εφεδρικό αεροσκάφος της 347.

Το μοντέλο αναπαριστά το 93-1045 λίγα χρόνια μετά την υπερπτήση, ολίγον ταλαιπωρημένο και να διατηρεί το καμουφλάζ, πάνοπλο (ως HAF-if) για να φοβερίσει τίποτις πλεούμενα που "χάνουν" το δρόμο τους στο Αιγαίο. Σε ένα παράλληλο σύμπαν έχουμε εκσυγχρονίσει όλα τα F-16 μας σε επίπεδο ηλεκτρονικών του F-16V και φυσικά έχουμε προμηθευτεί αρκετά επιπλέον όπλα όπως τους Harpoon.









Ξέρω ότι οι φωτό δεν είναι οι καλύτερες και η φωτογραφική μου έχει ένα σκουπιδάκι μέσα στο φακό της εξ' ου και μια θολούρα. Θα τραβήξω κάποιες και σε φως ημέρας μήπως και φανεί καλύτερα. Το kit είναι ένα παμπάλαιο της Airfix το οποίο κανονικά αναπαριστούσε αεροσκάφος Block 1-5. Βρέθηκαν τα σωστά πηδάλια ύψους-βάθους, καλύπτρα, ακροφύσιο και Lantirn από μονοθέσιο της Italeri και ο οπλισμός από το σετ οπλισμού της Italeri πάλι. Σήματα ένα μείγμα από Italeri, Hasegawa, Fujimi και οι σπάθες τυπωμένες σε χαρτί του Plastimodelismo. Ως μοντέλο πέρασε τα πάνδεινα κατά το βάψιμό του οπότε το αποτέλεσμα είναι απλά για να σας δείξω πως φαίνεται η Aegean Blue πάνω σε ένα F-16. Έχει άπειρα λάθη οπότε be gentle  :)

Χρώματα που χρησιμοποιήθηκαν:
- Hu 144 για τις πάνω επιφάνειες
- Hu 126 για τον κώνο
- μείξη 75-25 από Stainless Steel και Chrome Silver αμφότερα της Model Master
- γυαλιστερό βερνίκι αρχικά ψεκαστό ακρυλικό W&N (καταστροφή) και στο καπάκι Humbrol Clear για να φύγει η πορτοκαλόφλουδα
- ψεκαστό semi-gloss Vallejo ακρυλικό βερνίκι για σφράγισμα.

 ::salut::


Μ. Μπέλλος

Αποσυνδεδεμένος felix

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 3688
  • Age: 38
  • Τόπος: Aθηνα
  • The 3rd Caveman
Απ: F-16A μετατροπή σε F-16C HAF-if Aegean Blue, Airfix, 1/72
« Απάντηση #1 στις: Μάιος 14, 2016, 12:05:51 μμ »
Μαθιέ ένα μεγάλο μπράβο για την ολοκλήρωση του μοντέλου!! Παρόλο που το μοντέλο είναι αυτό της Airfix και είναι παλιό καλούπι και ανάγλυφο μια χαρά βγήκε στην τελική του μορφή!!
Μου άρεσε πολύ και η ιστορία που έφτιαξες για να στηρίξεις το HAF-IF θέμα (αυτό δεν μου το είχες πει). Κατα τ'άλλα τα έχουμε πεί και σε ΠΜ. Του πάει πολύ η Aegean Blue του F-16!!

Spoiler (hover to show)

 ::salut:: ::salut:: ::salut::
Νώντας

Αποσυνδεδεμένος Jet72

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 7247
  • The Caveman :-)
    • Image
Απ: F-16A μετατροπή σε F-16C HAF-if Aegean Blue, Airfix, 1/72
« Απάντηση #2 στις: Μάιος 14, 2016, 01:58:59 μμ »
Το καλύτερο ψέμα είναι αυτό που υποστηρίζεται από σημεία αλήθειας.
Έτσι, το θέμα του aegean blue σε ένα εκσυγχρονισμένο α/φος δεν μας είναι ξένο, μιας και έχουμε το παράδειγμα του F-4E AUP με παλαιού τύπου camo.
Click to see the original size.

Όσο για τον Harpoon - ειδικά στο 045 -, ε, εδώ το σενάριο τερμάτισε:
Click to see the original size.

Τώρα σου αξίζει ένα μοντέλο νέας κοπής, ένα νέο Airfix ή κάτι τέτοιο, το οποίο θα το πας str8 OOB και θα έρθεις στον ... λάθος δρόμο  :mrgreen:

Spoiler (hover to show)

Αποσυνδεδεμένος labros87

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 5525
  • Age: 36
  • Τόπος: Αγρίνιο
  • 72scale for ever!
Απ: F-16A μετατροπή σε F-16C HAF-if Aegean Blue, Airfix, 1/72
« Απάντηση #3 στις: Μάιος 14, 2016, 04:02:07 μμ »
Μου άρεσε πολύ σαν ίδέα όταν μου το έδειξες πριν καιρό και τώρα που το βλέπω έτοιμο μου αρέσει ακόμα περισσότερο! Ωραίο το story, η απόδωση της παραλλαγήε και μου αρέσει ακόμα περισσότερο το συνολικό φόρτωμα. :wink:
’ντε και στα επόμενα τώρα! :mrgreen:

 ::salut::

Αποσυνδεδεμένος alexanderb

  • Scale 1/48
  • *
  • Μηνύματα: 968
  • Age: 44
  • Τόπος: Βόλος-Αθήνα
Απ: F-16A μετατροπή σε F-16C HAF-if Aegean Blue, Airfix, 1/72
« Απάντηση #4 στις: Μάιος 14, 2016, 06:33:15 μμ »
Καλή ιδέα και εκτέλεση..Τελικά μετά από τόσα χρόνια της ghost την έχουμε ψιλοβαρεθεί οπότε ξανά η AEGEAN BLUE είναι ωραία αλλαγή-επιστροφή στα παλιά..Και του ταιριάζει πολύ ωραία του F-16..Πώς και δεν την έχουν δοκιμάσει-υιοθετήσει έστω σε κάποια;

Αποσυνδεδεμένος Κατάσκοπος

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 1671
  • Age: 48
  • Τόπος: Καρδίτσα
  • The other Caveman
Απ: F-16A μετατροπή σε F-16C HAF-if Aegean Blue, Airfix, 1/72
« Απάντηση #5 στις: Μάιος 20, 2016, 11:45:09 πμ »
Μαθιέ ένα μεγάλο μπράβο για την ολοκλήρωση του μοντέλου!! Παρόλο που το μοντέλο είναι αυτό της Airfix και είναι παλιό καλούπι και ανάγλυφο μια χαρά βγήκε στην τελική του μορφή!!
Μου άρεσε πολύ και η ιστορία που έφτιαξες για να στηρίξεις το HAF-IF θέμα (αυτό δεν μου το είχες πει). Κατα τ'άλλα τα έχουμε πεί και σε ΠΜ. Του πάει πολύ η Aegean Blue του F-16!!

Spoiler (hover to show)

 ::salut:: ::salut:: ::salut::

Ευχαριστώ Νώντα! Είχα πολλές αναποδιές με το βάψιμο και πάλι καλά που ήρθε σε αυτή τη μορφή.

Θα τελειώσω τα 2-3 χρεπάκια που έχω ακόμη, Iskra, Apache, F-15S και μετά για μη-χρεποκίτ, Fujimi για αρχή! Τωρα, αν εσύ λες χρέπι το RF-4 που φτιάχνεις, τι να πω,  ::mastigoma:: που κάνεις όλες αυτές τις προσθήκες!!!

Το καλύτερο ψέμα είναι αυτό που υποστηρίζεται από σημεία αλήθειας.
Έτσι, το θέμα του aegean blue σε ένα εκσυγχρονισμένο α/φος δεν μας είναι ξένο, μιας και έχουμε το παράδειγμα του F-4E AUP με παλαιού τύπου camo.
Click to see the original size.

Πολύ καλή και ενδιαφέρουσα φωτό. Υποθέτω ότι είχε γυρίσει από την αναβάθμιση και δεν είχαν προλάβει να το βάψουν;

Όσο για τον Harpoon - ειδικά στο 045 -, ε, εδώ το σενάριο τερμάτισε:
Click to see the original size.

Νομίζω αυτή η φωτό είχε κυκλοφορήσει κάποτε στο φόρουμ, και αφού είχα δύο Harpoon είπα να τους βάλω.

Τώρα σου αξίζει ένα μοντέλο νέας κοπής, ένα νέο Airfix ή κάτι τέτοιο, το οποίο θα το πας str8 OOB και θα έρθεις στον ... λάθος δρόμο  :mrgreen:

Spoiler (hover to show)

Λες ε; Όπως κάποτε είχα πει σε θέμα του gkontog, τέτοια μοντέλα σε κάνουν άντρα, Tamiya are for sissies!

Πάντως έχω ένα Fujimi στα σκαριά. Αφού τελειώσω τα άλλα χρέπια μου.

Μου άρεσε πολύ σαν ίδέα όταν μου το έδειξες πριν καιρό και τώρα που το βλέπω έτοιμο μου αρέσει ακόμα περισσότερο! Ωραίο το story, η απόδωση της παραλλαγήε και μου αρέσει ακόμα περισσότερο το συνολικό φόρτωμα. :wink:
’ντε και στα επόμενα τώρα! :mrgreen:

 ::salut::

Λάμπρο, φίλε ξέχασα ότι σου το είχα δείξει, σόρρυ! Χαίρομαι που σου αρέσει! 

Καλή ιδέα και εκτέλεση..Τελικά μετά από τόσα χρόνια της ghost την έχουμε ψιλοβαρεθεί οπότε ξανά η AEGEAN BLUE είναι ωραία αλλαγή-επιστροφή στα παλιά..Και του ταιριάζει πολύ ωραία του F-16..Πώς και δεν την έχουν δοκιμάσει-υιοθετήσει έστω σε κάποια;

Αλέξανδρε ευχαριστώ! Του πάει μια χαρά η Aegean Blue. Τώρα, μάλλον για επιχειρησιακούς λόγους δεν θα την έχουν δοκιμάσει, καθώς όπως έχει πει ο trelas3 η Ghost μπερδεύει τον αντίπαλο.


Μ. Μπέλλος

Αποσυνδεδεμένος Κατάσκοπος

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 1671
  • Age: 48
  • Τόπος: Καρδίτσα
  • The other Caveman
Απ: F-16A μετατροπή σε F-16C HAF-if Aegean Blue, Airfix, 1/72
« Απάντηση #6 στις: Μάιος 20, 2016, 11:56:51 πμ »
Οι τελικές υπό το φως της μέρας:











 ::salut::


Μ. Μπέλλος

Αποσυνδεδεμένος ΖΑΦ

  • ΟΠΟΥ ΓΗΣ ΠΑΤΡΙΣ
  • Scale 1/48
  • *
  • Μηνύματα: 947
  • Age: 43
  • Τόπος: ΧΙΟΣ - ΞΑΝΘΗ
  • ΚΑΙ ΙΕΡΑ ΤΑ ΠΑΤΡΙΑ ΤΙΜΗΣΩ
Απ: F-16A μετατροπή σε F-16C HAF-if Aegean Blue, Airfix, 1/72
« Απάντηση #7 στις: Μάιος 21, 2016, 10:16:04 πμ »
Πολύ όμορφο το βρίσκω και με αυτή τη παραλλαγή. Εμένα πάντως μου αρέσει πολύ η όλη δουλεία σου. ::good_job_smilie:: ::grflag:: ::salut::
GOOD MORNING VIETNAM
Στέλιος
 

Αποσυνδεδεμένος Κατάσκοπος

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 1671
  • Age: 48
  • Τόπος: Καρδίτσα
  • The other Caveman
Απ: F-16A μετατροπή σε F-16C HAF-if Aegean Blue, Airfix, 1/72
« Απάντηση #8 στις: Μάιος 21, 2016, 11:23:58 πμ »
Πολύ όμορφο το βρίσκω και με αυτή τη παραλλαγή. Εμένα πάντως μου αρέσει πολύ η όλη δουλεία σου. ::good_job_smilie:: ::grflag:: ::salut::

Σε ευχαριστώ πολύ Στέλιο.

 ::salut::


Μ. Μπέλλος

Αποσυνδεδεμένος tony PRO

  • Scale 1/48
  • *
  • Μηνύματα: 555
  • Age: 35
  • Τόπος: Kρήτη
  • models modes!
Απ: F-16A μετατροπή σε F-16C HAF-if Aegean Blue, Airfix, 1/72
« Απάντηση #9 στις: Μάιος 25, 2016, 10:05:47 μμ »
Μπράβο, έτσι μου αρέσει να βλέπω μοντέλα με δόση φαντασίας και μοναδικότητας.
Απο πάνω δείχνει μια χαρά.
Μόνο στις φωλεές να δινες πιο πολύ βάση, για λεπτομέρειες μιας και είναι καλό να παίρνουμε το μοντέλο στα σοβαρά, ασχέτως πειραματικής παραλλαγής κλπ, μην το φοβόμαστε εννοώ.
Εγώ θα του διατηρούσα τις δεξαμενές, τις 600αρες πως τις λένε τελος πάντων, δείχνει πιο πολύ κι ας είναι πειρασμός να το γεμίσεις φρούτα από κάτω... Το  f-16, πάει καλά με φορτωμένα φτερά γενικά. Αλήθεια, τα ελληνικά (52/adv.) μπορούν να γίνουν
εξάσφαιρα ή ο μεσαίος πυλώνας μας δεν έχει τον έξτρα 'αντάπτορα' για  τη μεταφορά 6 A2A βλημάτων;

Αποσυνδεδεμένος Κατάσκοπος

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 1671
  • Age: 48
  • Τόπος: Καρδίτσα
  • The other Caveman
Απ: F-16A μετατροπή σε F-16C HAF-if Aegean Blue, Airfix, 1/72
« Απάντηση #10 στις: Ιούνιος 03, 2016, 11:13:33 μμ »
Μπράβο, έτσι μου αρέσει να βλέπω μοντέλα με δόση φαντασίας και μοναδικότητας.
Απο πάνω δείχνει μια χαρά.
Μόνο στις φωλεές να δινες πιο πολύ βάση, για λεπτομέρειες μιας και είναι καλό να παίρνουμε το μοντέλο στα σοβαρά, ασχέτως πειραματικής παραλλαγής κλπ, μην το φοβόμαστε εννοώ.

Ευχαριστώ! Για τις φωλεές όντως δεν το προσπάθησα καθόλου. Με τις τόσες αναποδιές που συνάντησα κατά το βάψιμο και που τελείωσε και μπήκε στη βιτρίνα είναι κατόρθωμα. Στο επόμενο θα ασχοληθώ λίγο παραπάνω.

Εγώ θα του διατηρούσα τις δεξαμενές, τις 600αρες πως τις λένε τελος πάντων, δείχνει πιο πολύ κι ας είναι πειρασμός να το γεμίσεις φρούτα από κάτω... Το  f-16, πάει καλά με φορτωμένα φτερά γενικά. Αλήθεια, τα ελληνικά (52/adv.) μπορούν να γίνουν
εξάσφαιρα ή ο μεσαίος πυλώνας μας δεν έχει τον έξτρα 'αντάπτορα' για  τη μεταφορά 6 A2A βλημάτων;

Τα 50άρια δεν μπορούν να φορέσουν τις εξακοσάρες λόγω περιορισμού βάρους (και ίσως λόγω λογισμικού) αλλά δεν είμαι και σίγουρος. Δεν έχω δει πάντως κανένα 50άρι με 600άρες, αλλά μόνο με τις στάνταρ 370 US Gal και ενίοτε την 300άρα από κάτω.

Για τα 52/Adv δεν ξέρω καθόλου αν μπορεί να κουβαλήσουν 6 ΑΙΜ-120. Κάποιο από τα άλλα παιδιά ίσως να μπορεί να απαντήσει (Eagle, trelas3, Panpan, κλπ)

 ::salut::


Μ. Μπέλλος

Αποσυνδεδεμένος labros87

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 5525
  • Age: 36
  • Τόπος: Αγρίνιο
  • 72scale for ever!
Απ: F-16A μετατροπή σε F-16C HAF-if Aegean Blue, Airfix, 1/72
« Απάντηση #11 στις: Ιούνιος 04, 2016, 01:00:35 πμ »
Δεν έχω δει πάντως κανένα 50άρι με 600άρες, αλλά μόνο με τις στάνταρ 370 US Gal και ενίοτε την 300άρα από κάτω.
Κι ομως υπάρχει φωτό με 50άρι και 600άρες. :wink:




Αποσυνδεδεμένος montelakias

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 1067
  • Age: 54
  • Τόπος: κορυδαλος
  • Ότι αφήνουμε πίσω μας είναι τα έργα μας.
Απ: F-16A μετατροπή σε F-16C HAF-if Aegean Blue, Airfix, 1/72
« Απάντηση #12 στις: Ιούνιος 04, 2016, 05:31:45 μμ »
Αυτό το κιτ της Airfix είναι ένα από τα πρώτα μοντέλα που είχα φτιάξει στα νεανικά μου χρόνια, και το κοιτώ με
νοσταλγία. Δεν μπορούσα να φανταστώ ότι θα το έφτιαχνε κάποιος στις μέρες μας ελληνικό και μάλιστα
με αυτή την παραλλαγή.
Ενδιαφέρουσα και αξιόλογη η προσπάθεια σου Μάθιε σε συγχαίρω.  ::thumbleft::

Με συγκινεί η ιδέα για ένα παράλληλο σύμπαν, και έχω αφήσει την φαντασία μου πολλές φόρες να οργιάσει σε τέτοια
βάση, άλλα βρε φίλε και Harpoon? :!: Μεγαλύτερη πιθανότητα υπάρχει να βάψουμε Aegean Blue τα leopard 2.
πάρα να αγοράσουμε τέτοια όπλα. :roll:
Τέλος πάντων παρόλα αυτά μου αρέσει ο τρόπος που σκέφτεσαι. :mrgreen: Πάντα τέτοια. ::salut:: ::salut::


Χάρης

Αποσυνδεδεμένος Κατάσκοπος

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 1671
  • Age: 48
  • Τόπος: Καρδίτσα
  • The other Caveman
Απ: F-16A μετατροπή σε F-16C HAF-if Aegean Blue, Airfix, 1/72
« Απάντηση #13 στις: Ιούνιος 04, 2016, 10:37:47 μμ »
Κι ομως υπάρχει φωτό με 50άρι και 600άρες. :wink:



Λάμπρο είσαι θησαυρός! Μου έβαλες βάσανα τώρα, που θα βρω 600άρες για το Tamiya μου;

Αυτό το κιτ της Airfix είναι ένα από τα πρώτα μοντέλα που είχα φτιάξει στα νεανικά μου χρόνια, και το κοιτώ με
νοσταλγία. Δεν μπορούσα να φανταστώ ότι θα το έφτιαχνε κάποιος στις μέρες μας ελληνικό και μάλιστα
με αυτή την παραλλαγή.
Ενδιαφέρουσα και αξιόλογη η προσπάθεια σου Μάθιε σε συγχαίρω.  ::thumbleft::

Ευχαριστώ Χάρη  :)

Με συγκινεί η ιδέα για ένα παράλληλο σύμπαν, και έχω αφήσει την φαντασία μου πολλές φόρες να οργιάσει σε τέτοια
βάση, άλλα βρε φίλε και Harpoon? :!: Μεγαλύτερη πιθανότητα υπάρχει να βάψουμε Aegean Blue τα leopard 2.
πάρα να αγοράσουμε τέτοια όπλα. :roll:
Τέλος πάντων παρόλα αυτά μου αρέσει ο τρόπος που σκέφτεσαι. :mrgreen: Πάντα τέτοια. ::salut:: ::salut::

Μα γιατί, στο παράλληλο σύμπαν κάνεις ότι θέλεις. Θα είχα οργιάσει περισσότερο αν έβαζα Sniper αντί για Lantirn και JASSM.

Είμασταν από τους πρώτους μαζί με τους Πολωνούς που πήραμε το Advanced αλλά οι Πολωνοί σκέφτηκαν ορθά και πήραν και το Sniper, το οποίο έκτοτε το έχουν πάρει σχεδόν όλες οι αεροπορίες που πήραν 50+/52+/52 Adv (Χιλή, Ομάν, Μαρόκο, Πακιστάν, Ιράκ; ). Μην γράψω άλλα και συγχιστώ...


Μ. Μπέλλος

Αποσυνδεδεμένος PanPan

  • Παναγιώτης :)
  • Moderator
  • Scale 1/35
  • *****
  • Μηνύματα: 2533
  • Age: 32
  • Τόπος: Αθήνα
  • xtracolor!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Απ: F-16A μετατροπή σε F-16C HAF-if Aegean Blue, Airfix, 1/72
« Απάντηση #14 στις: Ιούνιος 05, 2016, 10:07:43 μμ »
Οι 600ρες μπαίνουν σε όλα τα ελληνικά F-16 και υπάρχει δυνατότητα φόρτωσης 6 ΑΙΜ-120 στις πτέρυγες.

Αποσυνδεδεμένος Κατάσκοπος

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 1671
  • Age: 48
  • Τόπος: Καρδίτσα
  • The other Caveman
Απ: F-16A μετατροπή σε F-16C HAF-if Aegean Blue, Airfix, 1/72
« Απάντηση #15 στις: Ιούνιος 05, 2016, 10:39:08 μμ »
Οι 600ρες μπαίνουν σε όλα τα ελληνικά F-16 και υπάρχει δυνατότητα φόρτωσης 6 ΑΙΜ-120 στις πτέρυγες.

Ευχαριστώ Παναγιώτη!

 ::salut::


Μ. Μπέλλος

Αποσυνδεδεμένος HARTMANN7

  • Moderator
  • Scale 1/35
  • *****
  • Μηνύματα: 2333
  • Age: 39
  • Τόπος: Αθήνα
  • In Cats We Trust
Απ: F-16A μετατροπή σε F-16C HAF-if Aegean Blue, Airfix, 1/72
« Απάντηση #16 στις: Ιούνιος 06, 2016, 12:06:27 πμ »
Ωωωωω Μαθιέ απίστευτα πετυχημένο το Γεράκι!!!!
Και μάλιστα μην σου πω οτι μου αρέσει κσι πιο πολύ απο Ghost!!!!!
Ωραίος φίλε πανέμορφο!!!
Γιώργος Γιαννόπουλος.
IPMS 1282

Αποσυνδεδεμένος Amen

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 4875
  • Age: 16
  • Τόπος: Λάρισα
  • Αρης
    • My photo Gallery
Απ: F-16A μετατροπή σε F-16C HAF-if Aegean Blue, Airfix, 1/72
« Απάντηση #17 στις: Ιούνιος 06, 2016, 02:45:47 μμ »
Από τις ποιο πετυχημένες μετατροπές σε F-16. Μπορεί η Aegean blue να φορεθηκε παλιά στην ελλάδα το κάνει να φαίνετε όμως πολύ μοντέρνο!

Συγχαρητηρια και απο εδώ Μάθιε!

Αποσυνδεδεμένος Κατάσκοπος

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 1671
  • Age: 48
  • Τόπος: Καρδίτσα
  • The other Caveman
Απ: F-16A μετατροπή σε F-16C HAF-if Aegean Blue, Airfix, 1/72
« Απάντηση #18 στις: Ιούνιος 06, 2016, 11:32:39 μμ »
Ωωωωω Μαθιέ απίστευτα πετυχημένο το Γεράκι!!!!
Και μάλιστα μην σου πω οτι μου αρέσει κσι πιο πολύ απο Ghost!!!!!
Ωραίος φίλε πανέμορφο!!!

Γιώργο χαίρομαι που σου αρέσει!

Ελπίζω να καταφέρω να έρθω στην έκθεση να το δεις από κοντά (σαν ιδέα, και όχι σαν μοντέλο αξιώσεων, είχα πολλές αναποδιές).

Από τις ποιο πετυχημένες μετατροπές σε F-16. Μπορεί η Aegean blue να φορεθηκε παλιά στην ελλάδα το κάνει να φαίνετε όμως πολύ μοντέρνο!

Συγχαρητηρια και απο εδώ Μάθιε!

Ευχαριστώ ’ρη! Είχα δύο Aegean Blue να διαλέξω, των F-5 με το ανοιχτό γκρι από κάτω και των Mirage F1 με το αλουμίνιο-ασημί. Όποια και να διάλεγα θα ήταν το ίδιο καλή και πιστεύω ότι αναδεικνύει το σχήμα του F-16 σε σχέση με την Ghost που όντως το κάνει φαντασματάκι (ουουου, θα πέσει φωτιά να με κάψει από τους Phantomάδες  :mrgreen: ).


Μ. Μπέλλος