Αποστολέας Θέμα: STRV 122 Tamiya Leo2A5+HKCW Conversion set 1/35  (Αναγνώστηκε 8002 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος gtdeath13

  • Scale 1/32
  • *
  • Μηνύματα: 10046
  • Τόπος: Boavista
Απ: STRV 122 Tamiya Leo2A5+HKCW Conversion set 1/35
« Απάντηση #25 στις: Δεκέμβριος 26, 2013, 01:25:03 πμ »
Ναι οι οδηγιες της echelon το δινουν ετσι.μονο στις καθετες.Παραξενευτικα και εγω αλλα δεν ειχα λογο νατην αμφισβητησω καθως δεν ειχα φωτο με χειμωνιατικη παραλλαγη να το δειχνουν με αλλο τροπο.

Κάπου είχα διαβάσει ότι για να βγει το καμουφλάζ απλά αντικαθιστούμε το ανοιχτό πράσινο με άσπρο. Την καρτέλα την έχεις στα χέρια σου ή την βρήκες σε φωτογραφία;

Αποσυνδεδεμένος Stavros

  • Stavros Soulis - IPMS Hellas #228
  • Εκπρόσωποι Συλλόγων
  • Scale 1/32
  • ***
  • Μηνύματα: 8953
  • Age: 54
  • Τόπος: Αθήνα - IMFLandia
  • save the last kit for me
    • http://www.ipms-hellas.gr
Απ: STRV 122 Tamiya Leo2A5+HKCW Conversion set 1/35
« Απάντηση #26 στις: Δεκέμβριος 26, 2013, 01:25:29 πμ »
δεν εχω αυτή αλλά (νομιζω) εχω τα σηματα του Σουηδικού της Hobby Boss
θα σου πω αύριο που θα ειμαι στο στοκ
 ::salut::
Σ.Σ.

Αποσυνδεδεμένος sgt-major

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 3587
  • Age: 56
  • Τόπος: ΑΘΗΝΑ
Απ: STRV 122 Tamiya Leo2A5+HKCW Conversion set 1/35
« Απάντηση #27 στις: Δεκέμβριος 26, 2013, 01:33:03 πμ »
Κάπου είχα διαβάσει ότι για να βγει το καμουφλάζ απλά αντικαθιστούμε το ανοιχτό πράσινο με άσπρο. Την καρτέλα την έχεις στα χέρια σου ή την βρήκες σε φωτογραφία;
Την εχω σε φωτο.Που να βρω την καρτελα; Εχω ψαξει παντου ειναι καταργημενη.

ΠΕΡΙΚΛΗΣ ΚΑΡΟΠΟΥΛΟΣ ΑΠΑΝΤΩΝ ΤΙΜΙΩΤΕΡΟΝ ΠΑΤΡΙΣ-ΣΜΥ ΤΑΞΗ89

Αποσυνδεδεμένος sgt-major

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 3587
  • Age: 56
  • Τόπος: ΑΘΗΝΑ
Απ: STRV 122 Tamiya Leo2A5+HKCW Conversion set 1/35
« Απάντηση #28 στις: Δεκέμβριος 26, 2013, 01:34:32 πμ »
δεν εχω αυτή αλλά (νομιζω) εχω τα σηματα του Σουηδικού της Hobby Boss
θα σου πω αύριο που θα ειμαι στο στοκ
 ::salut::
Σ.Σ.
Ευχαριστω Σταυρο αλλα νομιζω οτι δινει μονο αριθμους κυκλοφοριας.Ετσι μου ειπε τουλαχιστον ο Μπρεστας
ΠΕΡΙΚΛΗΣ ΚΑΡΟΠΟΥΛΟΣ ΑΠΑΝΤΩΝ ΤΙΜΙΩΤΕΡΟΝ ΠΑΤΡΙΣ-ΣΜΥ ΤΑΞΗ89

Αποσυνδεδεμένος Stavros

  • Stavros Soulis - IPMS Hellas #228
  • Εκπρόσωποι Συλλόγων
  • Scale 1/32
  • ***
  • Μηνύματα: 8953
  • Age: 54
  • Τόπος: Αθήνα - IMFLandia
  • save the last kit for me
    • http://www.ipms-hellas.gr
Απ: STRV 122 Tamiya Leo2A5+HKCW Conversion set 1/35
« Απάντηση #29 στις: Δεκέμβριος 26, 2013, 01:38:45 πμ »
κανε υπομονή
νομιζω εχω και την αλλη καρτελα της Εσελον
(European Cats ...)
 ::salut::
Σ.Σ.

Αποσυνδεδεμένος gtdeath13

  • Scale 1/32
  • *
  • Μηνύματα: 10046
  • Τόπος: Boavista
Απ: STRV 122 Tamiya Leo2A5+HKCW Conversion set 1/35
« Απάντηση #30 στις: Δεκέμβριος 26, 2013, 01:43:25 πμ »
Ευχαριστω Σταυρο αλλα νομιζω οτι δινει μονο αριθμους κυκλοφοριας.Ετσι μου ειπε τουλαχιστον ο Μπρεστας
Με αμφισβητείς; Θα δεις τι θα πάθεις παλιοβρωμοπόδαρε αρβυλοφόρε λεβέρκουρα!!!  ::glossa:: ::glossa:: ::glossa:: :mrgreen: :mrgreen:

Αποσυνδεδεμένος sgt-major

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 3587
  • Age: 56
  • Τόπος: ΑΘΗΝΑ
Απ: STRV 122 Tamiya Leo2A5+HKCW Conversion set 1/35
« Απάντηση #31 στις: Δεκέμβριος 26, 2013, 01:56:24 πμ »
Εγω;Εσενα; Ποτε...............................
Τρελλος ειμαι;
ΠΕΡΙΚΛΗΣ ΚΑΡΟΠΟΥΛΟΣ ΑΠΑΝΤΩΝ ΤΙΜΙΩΤΕΡΟΝ ΠΑΤΡΙΣ-ΣΜΥ ΤΑΞΗ89

Αποσυνδεδεμένος Lucas

  • Scale 1/48
  • *
  • Μηνύματα: 689
  • Age: 45
  • Τόπος: Cochem
Απ: STRV 122 Tamiya Leo2A5+HKCW Conversion set 1/35
« Απάντηση #32 στις: Δεκέμβριος 26, 2013, 09:59:20 πμ »
φανταστική δουλειά η παραλλαγή μπράβο ::thumbleft:: ::thumbleft:: ::thumbleft::

Lucas

Αποσυνδεδεμένος gpav

  • ἐν τοῖς δεινοῖς εὔελπις...
  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 1182
  • Age: 58
  • Τόπος: Πειραιάς
  • Γιώργος Παυλόπουλος
    • Λιμενικό Σώμα
Nothing is so good for the morale of the troops as occasionally to see a dead general - Field Marshal William Slim
It makes no difference which side the general is on - Unknown British Soldier

Αποσυνδεδεμένος sgt-major

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 3587
  • Age: 56
  • Τόπος: ΑΘΗΝΑ
Απ: STRV 122 Tamiya Leo2A5+HKCW Conversion set 1/35
« Απάντηση #34 στις: Δεκέμβριος 26, 2013, 12:35:35 μμ »
Ευχαριστω Γιωργο που εψαξες.Τα τρια τα ειχα στα Bookmarks αλλα δεν τα ειχα κοιταξει.Θα το κανω αμεσα
ΠΕΡΙΚΛΗΣ ΚΑΡΟΠΟΥΛΟΣ ΑΠΑΝΤΩΝ ΤΙΜΙΩΤΕΡΟΝ ΠΑΤΡΙΣ-ΣΜΥ ΤΑΞΗ89

Αποσυνδεδεμένος Stavros

  • Stavros Soulis - IPMS Hellas #228
  • Εκπρόσωποι Συλλόγων
  • Scale 1/32
  • ***
  • Μηνύματα: 8953
  • Age: 54
  • Τόπος: Αθήνα - IMFLandia
  • save the last kit for me
    • http://www.ipms-hellas.gr
Απ: STRV 122 Tamiya Leo2A5+HKCW Conversion set 1/35
« Απάντηση #35 στις: Δεκέμβριος 26, 2013, 02:15:08 μμ »
Spoiler (hover to show)

Αποσυνδεδεμένος Blitz-X

  • ΜΑΝΟΣ ΤΖΩΡΤΖΗΣ
  • Scale 1/32
  • *
  • Μηνύματα: 8213
  • Age: 52
  • Τόπος: ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ-ΠΕΙΡΑΙΑΣ
  • ΤΟ ΑΡΓΟ ΚΑΙ ΧΑΡΙΝ ΕΧΕΙ
Απ: STRV 122 Tamiya Leo2A5+HKCW Conversion set 1/35
« Απάντηση #36 στις: Δεκέμβριος 26, 2013, 02:18:40 μμ »
Περίκλα, αστέρι η παραλλαγή ::eusa_clap:: ::eusa_clap:: ::eusa_clap::
Απλά, επειδή πάντα με τα πολλά μασκαρίσματα, δημιουργούνται τα αναπόφευκτα δοντάκια, προτείνω μόλις τελειώσεις και με τις μικροδιορθώσεις (και πριν βερνικώσεις), να "χαιδέψεις" όλες τι διαχωριστικές των χρωμάτων με βρεγμένο 1500άρι ή 2χίλιαρο ντουκόχαρτο. Έτσι θα αποφύγεις το πιθανό "χτίσιμο" των επερχόμενων ματζουνιών πάνω τους :wink:

Καλή συνέχεια φιλαράκι :!:

 ::salut:: ::salut:: ::salut::
 ΜΦΧ

Αποσυνδεδεμένος aklak

  • Scale 1/144
  • *
  • Μηνύματα: 39
  • Age: 60
  • Τόπος: ΑΘΗΝΑ
  • modelclub.gr
Απ: STRV 122 Tamiya Leo2A5+HKCW Conversion set 1/35
« Απάντηση #37 στις: Δεκέμβριος 26, 2013, 02:50:55 μμ »
Εδω και ενα τριημερο εχω αρχισει το βαψιμο του μοντελου.Η splinter παραλλαγη αποδειχτηκε παρα  τους φοβους μου αρκετα ευκολη εαν εχεις υποψη σου τα σχεδια και δεν αυτοσχεδιαζεις.Παρολα αυτα ειναι αρκετα χρονοβορα καθως χρειαζεται αλεπαλληλα μασκαρισματα και πολλα μετρα χαρτοταινιας.
Στην αρχη το αρμα βαφτηκε με το XF-26 Deep Green της Τamiya αλλα στα ματια μου φαινοταν αρκετα σκουρο αν σκεφτεις και την ταλαιπωρια που ακολουθει.Ετσι  και ενω ειχα ψεκασει το 120 της Humbrol ως Light green αποφασισα να το αλλαξω με το Modelmaster Medium green και στη συνεχεια εκανα και λιγο ξανοιγμα στο χρωμα με λιγο κιτρινο.Ακολουθησαν με συνεχη μασκαρισματα το μαυρο επισης της Modelmaster, Aircraft Black Interior,.Ευχαριστω Κορακα που μου το ειχες συστησει.
Και στο τελος το λευκο της χειμερινης παραλλαγης που περιοριζεται μονο στα καθετα του αρματος.Επισης με κιτρινο της Modelmaster εγιναν τα διακριτικα της ιλης στο πισω μερος.
Καθοτι δεν εχει βρεθει η καρτελα της Echelon που με ενδιαφερει,θα επιχειρησω να κανω τα διακριτικα του αρματος με βαψιμο και μασκαρισμα.Αυτο που ειναι δυσκολο να γινει ειναι το ονομα του Βελζεβουλη καθοτι ειναι με λευκο,και μαλλον θα το αγνοησω.
Ακολουθουν το βαψιμο των λεπτομερειων ενα ελαφρυ ξανοιγμα του δευτερου βασικου χρωματος με το Sky της Τamiya,διορθωση των μικροαστοχιων του μασκαρισματος,ευτυχως ηταν λιγες.
Βερνικι και ταλαιπωρια του αρματος ξεκινωντας απο τα χαμηλα.
Τα σχολια δικα σας


Click to see the original size.    Click to see the original size.    Click to see the original size.    Click to see the original size.    Click to see the original size.    Click to see the original size.    Click to see the original size.    Click to see the original size.    Click to see the original size.    Click to see the original size.    Click to see the original size.    Click to see the original size.    Click to see the original size.
Πολύ όμορφο φίλε , Καλές Γιορτές με υγεία και ευημερία

Αποσυνδεδεμένος gtdeath13

  • Scale 1/32
  • *
  • Μηνύματα: 10046
  • Τόπος: Boavista
Απ: STRV 122 Tamiya Leo2A5+HKCW Conversion set 1/35
« Απάντηση #38 στις: Δεκέμβριος 26, 2013, 03:00:31 μμ »
Περικλέα τα άρματα που δίνει η καρτέλα της echelon βάφονται όπως λέει, δηλαδή άσπρο μόνο στις πλευρές και στα πλαϊνά του πύργου. Αλλά τώρα πια οι Σουηδοί το κάνουν σε ολόκληρο το άρμα, δηλαδή αντικαθιστούν το πράσινο με άσπρο.

Έτσι αν θες να γλυτώσεις την αγορά σημάτων μπορείς να το γενικεύσεις και να σου δώσω πινακίδες σουηδικές και να βάψεις τις γραμμές που βάζουν οι Σουηδοί.


Αποσυνδεδεμένος sgt-major

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 3587
  • Age: 56
  • Τόπος: ΑΘΗΝΑ
Απ: STRV 122 Tamiya Leo2A5+HKCW Conversion set 1/35
« Απάντηση #39 στις: Δεκέμβριος 26, 2013, 03:18:29 μμ »
Περίκλα, αστέρι η παραλλαγή ::eusa_clap:: ::eusa_clap:: ::eusa_clap::
Απλά, επειδή πάντα με τα πολλά μασκαρίσματα, δημιουργούνται τα αναπόφευκτα δοντάκια, προτείνω μόλις τελειώσεις και με τις μικροδιορθώσεις (και πριν βερνικώσεις), να "χαιδέψεις" όλες τι διαχωριστικές των χρωμάτων με βρεγμένο 1500άρι ή 2χίλιαρο ντουκόχαρτο. Έτσι θα αποφύγεις το πιθανό "χτίσιμο" των επερχόμενων ματζουνιών πάνω τους :wink:

Καλή συνέχεια φιλαράκι :!:

 ::salut:: ::salut:: ::salut::
 ΜΦΧ
Ευτυχως Μανο δεν εχει και παρα πολλα.Παντως το εχω υποψη μου και ευχαριστω που το παρατηρησες
Πολύ όμορφο φίλε , Καλές Γιορτές με υγεία και ευημερία
Ευχαριστω φιλε καλες γιορτες και σε σενα.
Περικλέα τα άρματα που δίνει η καρτέλα της echelon βάφονται όπως λέει, δηλαδή άσπρο μόνο στις πλευρές και στα πλαϊνά του πύργου. Αλλά τώρα πια οι Σουηδοί το κάνουν σε ολόκληρο το άρμα, δηλαδή αντικαθιστούν το πράσινο με άσπρο.

Έτσι αν θες να γλυτώσεις την αγορά σημάτων μπορείς να το γενικεύσεις και να σου δώσω πινακίδες σουηδικές και να βάψεις τις γραμμές που βάζουν οι Σουηδοί.


Που το ειδες;Γιατι εγω για να λεμε και την αληθεια δεν εχω δει φωτο ουτε με τον ενα τροπο ουτε με τον αλλο εκτος απο κατασκευες που ο καθενας κανει οτι αντιλαμβανεται
ΠΕΡΙΚΛΗΣ ΚΑΡΟΠΟΥΛΟΣ ΑΠΑΝΤΩΝ ΤΙΜΙΩΤΕΡΟΝ ΠΑΤΡΙΣ-ΣΜΥ ΤΑΞΗ89

Αποσυνδεδεμένος gtdeath13

  • Scale 1/32
  • *
  • Μηνύματα: 10046
  • Τόπος: Boavista
Απ: STRV 122 Tamiya Leo2A5+HKCW Conversion set 1/35
« Απάντηση #40 στις: Δεκέμβριος 26, 2013, 04:05:38 μμ »
Η καρτέλα της echelon είναι ολόσωστη, δεν επιδέχεται αμφισβήτησης, μιας και τους βοήθησε Σουηδός αρματάς να την φτιάξουν. (βλ. και μια αντίστοιχη κατασκευή με την δικιά σου: http://www.plasticwarfare.se/2002/11/stridsvagn-122-by-anders-isaksson/ )

Πάμε στο δεύτερο μέρος. Ψάχνωντας κι εγώ για φωτογραφίες, έβλεπα ότι τα cv-90 αλλά και άλλα οχήματα παλαιότερα (βλ. strv 103) τα έκαναν με άσπρο παντού. Έπεσα λοιπόν σε αυτό το βιντάκι στο youtube


στο οποίο στο 5:09 δείχνει δύο άρματα στο χιόνι. Αν προσέξεις, εκτός από τον άσπρο μουσαμά, εκεί που τελειώνει στο μπροστινό μέρος του πύργου, είναι βαμμένο άσπρο και το πάνω μέρος με το ανοιχτό πράσινο κι όχι μόνο το κάτω. Επίσης έχει κι άλλες φωτογραφίες παρακάτω.

Αυτό που δεν έχω βρει είναι φωτογραφία ή βίντεο με το άσπρο το πάνω πίσω μέρος του ντεκ στο πήγμα. Λογικά εκεί δεν θα βάζουν άσπρο, παρά μόνο δεύτερο άπρο μουσαμά, όπως φαίνεται και στο προηγούμενο βίντεο.

Αποσυνδεδεμένος philio

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 6090
  • Age: 68
  • Τόπος: ΑΘΗΝΑ- ( Πατήσια)
  • ...και τώρα Πεπειρα(γ)μένος
Απ: STRV 122 Tamiya Leo2A5+HKCW Conversion set 1/35
« Απάντηση #41 στις: Δεκέμβριος 27, 2013, 09:41:12 πμ »
Περικλέα το βάψιμο είναι μούρλια!
Τώρα τι θα κάνεις σχετικά με τα άσπρα και τα σήματα, πιστεύω θα βρεις την άκρη.
 ::salut::

Αποσυνδεδεμένος nino1969

  • Τα θέλω ΟΛΑ ... γιατρέ μου ...
  • MC crew
  • Scale 1/35
  • *****
  • Μηνύματα: 6676
  • Age: 54
  • Τόπος: Σώμα ΑΘΗΝΑ - ψυχή & πνεύμα στ'Ανάπλι
  • IPMS 1099 / MC 369
Απ: STRV 122 Tamiya Leo2A5+HKCW Conversion set 1/35
« Απάντηση #42 στις: Δεκέμβριος 27, 2013, 09:53:41 πμ »
Μιλάμε για τρελό βάψιμο και για γερά νεύρα αυτό που'χεις κάνει Περικλέα!! Πολύ ωραίο γίνεται όμως, οπότε καλή συνέχεια  ::salut::

Αποσυνδεδεμένος Ernst Barkman

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 2924
Απ: STRV 122 Tamiya Leo2A5+HKCW Conversion set 1/35
« Απάντηση #43 στις: Δεκέμβριος 27, 2013, 03:41:12 μμ »
Μιλάμε για τρελό βάψιμο και για γερά νεύρα αυτό που'χεις κάνει Περικλέα!! Πολύ ωραίο γίνεται όμως...

Χ 100!Μπράβο ρε φίλε,κουκλί το άτιμο  ::thumbleft::  :wink:

Αποσυνδεδεμένος ΕΥΓΕΝΙΟΣ

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 1312
  • Age: 51
  • MC-114 IPMS-1023
Απ: STRV 122 Tamiya Leo2A5+HKCW Conversion set 1/35
« Απάντηση #44 στις: Δεκέμβριος 27, 2013, 04:11:14 μμ »
Πολύ ωραία παραλλαγή Περικλή, περιμένω τη συνέχεια με ενδιαφέρον  :D ::salut::

Spoiler (hover to show)


Αποσυνδεδεμένος sgt-major

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 3587
  • Age: 56
  • Τόπος: ΑΘΗΝΑ
Απ: STRV 122 Tamiya Leo2A5+HKCW Conversion set 1/35
« Απάντηση #45 στις: Απρίλιος 27, 2014, 03:34:25 μμ »
Μετα απο απο τρεις μηνες σχεδον το θεμα εφτασε στο τελος του.Με ενα σχετικο διλλημα σχετικα μετην παραλλαγη του αποφασισα να καταργησω τη χειμωνιατικη παραλλαγη αφου δεν μου κολλαγε με το λερωμα των χαμηλων του οχηματος.
Μεσα στο διαστημα αυτο με ιδιατερη προσπαθεια καταφερω να αποκτησω τη καρτελα χαλκομανιων της Echelon που ηθελα και ετσι αρχισε το τελος του μοντελου.Προσπαθησα να εμφανισω ενα ταλαιπωρημενο αρμα και χρησιμοποιηθηκε καθε δυνατος τροπος και υλικο των γνωστων εταιρειων.
ΟΙ φωτο χρειαστηκαν πολυ προσπαθεια εγιναν με διαφορετικους φωτισμους,φοντο διαφραγματα και οτι καλυτερο καταφερα ειναι εδω.Πολλες δειχνουν ιδια σημεια χρησιμοποιηοντας διαφορετικα διαφραγματα αλλα αμα δεν το εχεις δεν το εχεις τι να κανουμε.
Μπορει να βελτιωθω στο μελλον.
Eυχαριστω τον Βlitz-x,jnsimos και gtdeath13 για τις κατοικον υποδειξεις τους.Καποιες τις διορθωσα.Επισης τον jnsimos για την προσπαθεια του να μου δειξει την φωτογραφικη μηχανη αλλα οι υποδειξεις του μαλλον δεν επιασαν τοπο.               .
Καθε σχολιο ευπροσδεκτο.Εδω ακουμε και δεν κακιζουμε κανενα.





Click to see the original size. Click to see the original size. Click to see the original size. Click to see the original size. Click to see the original size. Click to see the original size.

Click to see the original size. Click to see the original size. Click to see the original size. Click to see the original size. Click to see the original size. Click to see the original size.

Click to see the original size. Click to see the original size. Click to see the original size. Click to see the original size. Click to see the original size. Click to see the original size.

Click to see the original size. Click to see the original size. Click to see the original size. Click to see the original size. Click to see the original size. Click to see the original size.

Click to see the original size. Click to see the original size. Click to see the original size. Click to see the original size. Click to see the original size. Click to see the original size.

Click to see the original size. Click to see the original size. Click to see the original size. Click to see the original size. Click to see the original size. Click to see the original size.

Click to see the original size. Click to see the original size. Click to see the original size. Click to see the original size. Click to see the original size. Click to see the original size.

Click to see the original size. Click to see the original size. Click to see the original size. Click to see the original size.
ΠΕΡΙΚΛΗΣ ΚΑΡΟΠΟΥΛΟΣ ΑΠΑΝΤΩΝ ΤΙΜΙΩΤΕΡΟΝ ΠΑΤΡΙΣ-ΣΜΥ ΤΑΞΗ89

Αποσυνδεδεμένος Χατζηδημητριου Δ

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 1101
  • Age: 51
  • Τόπος: Γλυκα Νερα
Απ: STRV 122 Tamiya Leo2A5+HKCW Conversion set 1/35
« Απάντηση #46 στις: Απρίλιος 27, 2014, 04:04:28 μμ »
Αν και αρκετά ταλαιπωριμενω  για τα γούστα μου , πολύ το ζηλεύω  ::salut::
Δεν θα βγω στην συνταξη ποτε , κουφαλα νεκροθαφτη

Αποσυνδεδεμένος Blitz-X

  • ΜΑΝΟΣ ΤΖΩΡΤΖΗΣ
  • Scale 1/32
  • *
  • Μηνύματα: 8213
  • Age: 52
  • Τόπος: ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ-ΠΕΙΡΑΙΑΣ
  • ΤΟ ΑΡΓΟ ΚΑΙ ΧΑΡΙΝ ΕΧΕΙ
Απ: STRV 122 Tamiya Leo2A5+HKCW Conversion set 1/35
« Απάντηση #47 στις: Απρίλιος 27, 2014, 04:30:08 μμ »
Στά 'πα και χτες από κοντά... κατασκευαστικό γ@μάτο, βάψιμο γ@μάτο και το βιάστηκες στο weathering ::mastigoma::
Φυσικά και πάλι είναι πολύ πολύ πάνω του μετρίου, αλλά θα μπορούσε να είναι τέλειο :roll:
Τεσπά, μην κολλάς και προχώρα στο επόμενο (King Cobra πχ. :twisted:) :wink:

 ::salut:: ::salut:: ::salut::
 ΜΦΧ

Αποσυνδεδεμένος tankrou

  • Scale 1/48
  • *
  • Μηνύματα: 502
  • Age: 60
  • Τόπος: Αθηνα
Απ: STRV 122 Tamiya Leo2A5+HKCW Conversion set 1/35
« Απάντηση #48 στις: Απρίλιος 27, 2014, 05:49:53 μμ »
Ωραιος ο Βελζεβουλης ::salut::
ο μοντελισμος ειναι ΧΑΡΑ.

Αποσυνδεδεμένος philio

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 6090
  • Age: 68
  • Τόπος: ΑΘΗΝΑ- ( Πατήσια)
  • ...και τώρα Πεπειρα(γ)μένος
Απ: STRV 122 Tamiya Leo2A5+HKCW Conversion set 1/35
« Απάντηση #49 στις: Απρίλιος 28, 2014, 02:50:23 μμ »
Πολύ όμορφο το αποτέλεσμα Περικλή.
Σε τι αποστολή τόστειλες και γύρισε σώβρακο;  :mrgreen:

Tags: leopard 2