Αποστολέας Θέμα: Μις Βενεζουέλα ( F-16A 1/48 Italeri ) ΤΕΛΟΣ!!!!  (Αναγνώστηκε 4884 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος dionisis79

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 1444
  • Age: 45
  • Τόπος: ΑΓΙΟΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ
  • IPMS 1317 Λέσχη Μοντελιστών Καρδίτσας!!!!!
Μις Βενεζουέλα ( F-16A 1/48 Italeri ) ΤΕΛΟΣ!!!!
« στις: Αύγουστος 14, 2013, 10:19:24 μμ »
Η δική μου συμμετοχή λοιπόν είναι το γνωστό κιτ της Ιταλερι στα βενεζουελιανά χρώματα . Το μοντέλο δεν έχει ιδιαίτερες δυσκολίες στην κατασκευή εκτός από κάτι ψιλοστοκαρίσματα στο κάτω μέρος . Δεν έχω κάνει καμία βελτίωση και ούτε πρόκειται γιατί βαριέμαι και έχει ζέστη . Σήμερα έκανα preshading με τον Iwata το μανάρι μου . Σας δείχνω φωτό με την πρόοδό μου . Ελπίζω σύντομα να μπορέσω να ανεβάσω και βιντεάκι που τράβηξα με την διαδικασία του preshading . Αυτά για τώρα .

Click to see the original size. Click to see the original size. Click to see the original size. Click to see the original size.

Click to see the original size. Click to see the original size. Click to see the original size.

Αποσυνδεδεμένος Δημήτρης Σιόλος

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 1718
  • Age: 38
  • Τόπος: Αγρινιο
  • Δημήτρης Σιόλος-IPMS 1314
Απ: Μις Βενεζουέλα ( F-16a 1/48 Italeri )
« Απάντηση #1 στις: Αύγουστος 15, 2013, 12:06:06 πμ »
Καλό φαίνεται το κιτ Διονύση! Περιμένουμε και το βίντεο, αλλά πιο πολύ την παραλλαγή! ::salut::

Αποσυνδεδεμένος dionisis79

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 1444
  • Age: 45
  • Τόπος: ΑΓΙΟΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ
  • IPMS 1317 Λέσχη Μοντελιστών Καρδίτσας!!!!!
Απ: Μις Βενεζουέλα ( F-16a 1/48 Italeri )
« Απάντηση #2 στις: Αύγουστος 15, 2013, 11:08:49 πμ »
Δημήτρη καλημέρα . Το βίντεο θα περιμένει κανά δεκαήμερο γιατί λείπει η κοπέλα του μοντάζ σε διακοπές ( Τάνια γύρνα τώρα!!!! ) . Τώρα για την παραλλαγή κάτι θα κάνω , μάλλον σήμερα θα περάσω το γκρι και το μπεζ .

Αποσυνδεδεμένος dionisis79

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 1444
  • Age: 45
  • Τόπος: ΑΓΙΟΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ
  • IPMS 1317 Λέσχη Μοντελιστών Καρδίτσας!!!!!
Απ: Μις Βενεζουέλα ( F-16a 1/48 Italeri )
« Απάντηση #3 στις: Αύγουστος 15, 2013, 03:46:58 μμ »
Παιδιά έβαλα και στου γιουτουμπε το βιντεάκι με το preshading . Ελπίζω να σας αρέσει . Τα επόμενα θεωρώ ότι θα είναι καλύτερα .


Αποσυνδεδεμένος kwstasb

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 1020
  • Age: 44
  • Τόπος: Λάρισα
  • Λέσχη Στατικού Μοντελισμού Λάρισας
Απ: Μις Βενεζουέλα ( F-16a 1/48 Italeri )
« Απάντηση #4 στις: Αύγουστος 16, 2013, 09:11:22 πμ »
Διονύση ωραίο preshading και πολύ ενδιαφέρον το βιντεάκι. Καλή συνέχεια! ::salut:: ::salut::

Αποσυνδεδεμένος pgpelect

  • Scale 1/48
  • *
  • Μηνύματα: 920
  • Age: 47
  • Τόπος: Χανιά 90% - Χαλάνδρι 10%
Απ: Μις Βενεζουέλα ( F-16a 1/48 Italeri )
« Απάντηση #5 στις: Αύγουστος 16, 2013, 09:17:17 πμ »
Δημήτρη καλημέρα . Το βίντεο θα περιμένει κανά δεκαήμερο γιατί λείπει η κοπέλα του μοντάζ σε διακοπές ( Τάνια γύρνα τώρα!!!! ) . Τώρα για την παραλλαγή κάτι θα κάνω , μάλλον σήμερα θα περάσω το γκρι και το μπεζ .
Παιδιά έβαλα και στου γιουτουμπε το βιντεάκι με το preshading . Ελπίζω να σας αρέσει . Τα επόμενα θεωρώ ότι θα είναι καλύτερα .

Πολύ γρήγορη αυτή η Τάνια βρε παιδί μου...  :mrgreen:
Πέρα απο την πλάκα, ωραίος μέχρι εδώ Διονύση, καλή συνέχεια.
Παναγιώτης

Αποσυνδεδεμένος dionisis79

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 1444
  • Age: 45
  • Τόπος: ΑΓΙΟΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ
  • IPMS 1317 Λέσχη Μοντελιστών Καρδίτσας!!!!!
Απ: Μις Βενεζουέλα ( F-16a 1/48 Italeri )
« Απάντηση #6 στις: Αύγουστος 16, 2013, 03:38:49 μμ »
Σ'ευχαριστώ πολύ . Η Τάνια τελικά δεν επέστρεψε οπότε μοντάζ , μιξάζ ( πάντα ήθελα να το γράψω κάπου αυτό ) έγιναν από μένα . Εντάξει το επόμενο βίντεο θα είναι καλύτερο . Ελπίζω μέσα στο ΣΚ να σας έχω νέο υλικό.

Αποσυνδεδεμένος dionisis79

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 1444
  • Age: 45
  • Τόπος: ΑΓΙΟΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ
  • IPMS 1317 Λέσχη Μοντελιστών Καρδίτσας!!!!!
Απ: Μις Βενεζουέλα ( F-16a 1/48 Italeri )
« Απάντηση #7 στις: Αύγουστος 16, 2013, 11:27:20 μμ »
Συνεχίζω ακάθεκτος την κατασκευή του βενεζουελιανου κοματου με τα πρώτα δύο χρώματα . Ψέκασα το γκρι για τις κάτω επιφάνειες και μετά το Tan για τις επάνω . Εκτός από φωτό φυσικά σας παραθέτω και βιντεάκι (http://www.youtube.com/watch?v=1-jBfk9yqPY. Ελπίζω μέσα στο ΣΚ να μπορέσω να ψεκάσω και τα δύο πράσινα για να αρχίσει να μοιάζει με αεροσκάφος . Ελπίζω να σας αρέσει.

Click to see the original size. Click to see the original size. Click to see the original size. Click to see the original size.

Click to see the original size. Click to see the original size. Click to see the original size. Click to see the original size.

Αποσυνδεδεμένος CROW

  • magWerVE
  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 5195
  • Τόπος: West side
    • Image
Απ: Μις Βενεζουέλα ( F-16a 1/48 Italeri )
« Απάντηση #8 στις: Αύγουστος 17, 2013, 12:23:38 πμ »
Προσεξε γιατι μαλον θα κανεις λαθος με τα χρωματα! Τα Βενεζολανικα τα περαλαβαν βαμενα με τα παρακατω χρωματα.
Dark Green (FS34079),
Medium Green (FS34102),
Tan (FS30219)
Light Gray (FS37875)
Οταν ομως εφαγαν το πρωτο βαψιμο τα χρωματα αλαξαν με αυτα. ::arrowred::
SAC Dark Green (FS31092),
Pale Green (FS34373)
Sand (FS36642)
Light Gray (FS37875)
Η πολυ ομορφη παραλαγη που συνηθως βλεπουμε στις φωτογραφιες ειναι με τα δευτερα.

Αποσυνδεδεμένος dionisis79

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 1444
  • Age: 45
  • Τόπος: ΑΓΙΟΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ
  • IPMS 1317 Λέσχη Μοντελιστών Καρδίτσας!!!!!
Απ: Μις Βενεζουέλα ( F-16a 1/48 Italeri )
« Απάντηση #9 στις: Αύγουστος 25, 2013, 02:28:32 μμ »
Μετά από αρκετές μέρες προχώρησα με τη Μισσ Βενεζουέλα . Έκανα postshading , έβαλα σήματα και πέρασα και ένα φίλτρο . Θα περάσω και άλλα δύο φίλτρα ώστε να δέσει το γλυκό . Στις κάτω επιφάνειες ψέκασα ανοιχτότερο γκρι αλλά πέρα από αυτό δεν έχω κάνει κάτι άλλο . Τα σήματα στο κάθετο σταθερό είναι από τα χεράκια μου . Ο κώνος θα βαφτεί αργότερα . Ελπίζω να σας αρέσει.

Click to see the original size. Click to see the original size. Click to see the original size. Click to see the original size. Click to see the original size. Click to see the original size.

Αποσυνδεδεμένος CROW

  • magWerVE
  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 5195
  • Τόπος: West side
    • Image
Απ: Μις Βενεζουέλα ( F-16a 1/48 Italeri )
« Απάντηση #10 στις: Αύγουστος 25, 2013, 02:44:53 μμ »
Kαλο τεχνικα βαψιμο αλλα εχω δυο παρατηρησεις. Το ανοιχτο πρασινο ειναι σκουρο και η γενικη εικονα του μοντελου απεχει παρα πολυ απο του πραγματικου αεροσκαφους. Ο λογος ειναι οτι οι βενεζολανοι τα κρατανε σε αψογη κατασταση χωρις καθολου ξεθωριασματα. Καλες ειναι οι τεχνικες φθορων να ταιριαζουν με το θεμα και την πραγματικη του εικονα. :wink:

Αποσυνδεδεμένος nosdio

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 1210
  • Τόπος: Αθήνα
  • Γιάννης
Απ: Μις Βενεζουέλα ( F-16a 1/48 Italeri )
« Απάντηση #11 στις: Αύγουστος 25, 2013, 03:31:58 μμ »
Ζωντανο μοντελο, μου αρεσει.
Η πραγματικοτητα και ο ρεαλισμος ειναι σχετικα. Αν θες να κανεις μια απεικονηση μιας φωτογραφιας απο το internet επειδη πιστευω τον Crow(τα εχουν καθαρα) εισαι λαθος, αν θες να κανεις ενα μοντελο που θα το δω live και θα ειναι αντικειμενικα πιο ζωντανο σαν αντικειμενο απο ενα "λουστραρισμενο αυτοκινητο" εισαι ωραιος.

Οι τεχνικες και οτι εχει να κανει με το χομπυ μας ειναι για ενα μονο σκοπο: Nα τις χρησιμοποιουμε ωστε να εχουμε το αποτελσμα που μας ικανοποιει. Θες λουστρο, ρεαλισμο φωτογραφιας και πληροφοριες για την τελευταια λεπτομερεια του πως ειναι ή πως ηταν, το φτιαχνεις ετσι. Θες ζωντανια, βαθος, σκια...ενα πιο αληθινο μοντελο, ενα πιο αληθινο αντικειμενο, το φτιαχνεις αναλογα.

Τελειωσε το και καλη συνεχεια!

Αποσυνδεδεμένος dionisis79

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 1444
  • Age: 45
  • Τόπος: ΑΓΙΟΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ
  • IPMS 1317 Λέσχη Μοντελιστών Καρδίτσας!!!!!
Απ: Μις Βενεζουέλα ( F-16a 1/48 Italeri )
« Απάντηση #12 στις: Αύγουστος 25, 2013, 03:57:05 μμ »
Παιδιά σας ευχαριστώ πολύ για τα σχόλιά σας . Η αλήθεια είναι οτι όντως τα βενεζουελιανά αεροσκάφη είναι πολύ καθαρά . Αυτό όμως ως εικόνα , παρόλο που είναι το σωστό και ρεαλιστικό , με αφήνει αδιάφορο . Αν έπρεπε να το φτιάξω όπως είναι στην πραγματικότητα δεν θα το έφτιαχνα καθόλου γιατί αυτό που με ενδιαφέρει είναι να μου αρέσει το μοντέλο που έχω στη βιτρίνα μου και όχι απαραίτητα κάτι ρεαλιστικό . Άρα δεν πρόκειται στο άμεσο μέλλον να φτιάξω μοντέλο που δεν θα έχει φθορές . Σας ευχαριστώ και πάλι για τα σχόλιά σας και τα εκτιμώ ιδιατέρως . ::salut:: ::salut:: ::salut::

Αποσυνδεδεμένος Δημήτρης Σιόλος

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 1718
  • Age: 38
  • Τόπος: Αγρινιο
  • Δημήτρης Σιόλος-IPMS 1314
Απ: Μις Βενεζουέλα ( F-16a 1/48 Italeri )
« Απάντηση #13 στις: Αύγουστος 25, 2013, 04:54:38 μμ »
Τεχνικά είσαι όντως εξαιρετικός Διονύση! Στο ρεαλιστικό κομμάτι δεν μπορώ να έχω άποψη, δεν τα ξέρω τα πραγματικά! Πάντως η παραλλαγή είναι άκρως ενδιαφέρουσα και αν μη τι άλλο πρωτότυπη! Το παν είναι να αρέσει σε σένα! ::salut::

Αποσυνδεδεμένος kwstasb

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 1020
  • Age: 44
  • Τόπος: Λάρισα
  • Λέσχη Στατικού Μοντελισμού Λάρισας
Απ: Μις Βενεζουέλα ( F-16A 1/48 Italeri )
« Απάντηση #14 στις: Αύγουστος 29, 2013, 08:23:57 πμ »
Πολύ όμορφη παραλλαγή Διονύση. Καλή συνέχεια!  ::salut:: ::salut::

Αποσυνδεδεμένος dionisis79

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 1444
  • Age: 45
  • Τόπος: ΑΓΙΟΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ
  • IPMS 1317 Λέσχη Μοντελιστών Καρδίτσας!!!!!
Απ: Μις Βενεζουέλα ( F-16A 1/48 Italeri )
« Απάντηση #15 στις: Αύγουστος 29, 2013, 05:56:22 μμ »
Δημήτρη και Κώστα σας ευχαριστώ πολύ . Ελπίζω μέσα στις επόμενες μέρες να έχουμε κάποια πρόοδο.

Αποσυνδεδεμένος c.nemo

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 4824
  • Age: 51
  • Τόπος: Κερκυρα ...Τόπος των απήδαλων πλοίων των Φαιακων.
  • σταμάτης άνθης
Απ: Μις Βενεζουέλα ( F-16A 1/48 Italeri )
« Απάντηση #16 στις: Αύγουστος 29, 2013, 10:29:12 μμ »
Διονύση πραγματικά δέχομαι την αποψή σου και τη μοντελιστική σου φιλοσοφία ,από την άλλη όμως αυτή η αντιμετώπιση των κατασκευών σου κρύβει μια παγίδα (τεχνικά δεν το συζητώ ,κινήσε σε πολύ υψηλά μοντελιστικά επίπεδα) αεροσκάφη Δευτέρου και σύγχρονα να μην διαφέρουν καθόλου μεταξύ τους ...το οτι χρησιμοποιείς  διαφορετικά χρώματα κάθε φορά αναλόγως του τύπου που φτιάχνεις δεν αλλάζει την γενική εικόνα.Φίλε όπως και να το κάνουμε δε φτιάχνουμε έργα τέχνης και ουτε πράγματα φανταστικά ...δυστυχώς ή ευτυχώς η σύγκριση γίνεται με την πραγματικότητα και με τις φωτογραφίες των πραγματικών!!!

"Νίκησα; Νικήθηκα; Τούτο μονάχα ξέρω: είμαι γεμάτος πληγές και στέκομαι όρθιος."
Ν. Καζαντζάκης, 1883-1957

Αποσυνδεδεμένος CROW

  • magWerVE
  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 5195
  • Τόπος: West side
    • Image
Απ: Μις Βενεζουέλα ( F-16A 1/48 Italeri )
« Απάντηση #17 στις: Αύγουστος 30, 2013, 12:33:17 πμ »
Aλωστε το,πεντακαθαρο,πραγματικο ηταν αυτο που ειδες και αποφασισες να φτιαξεις το μοντελο. :wink:

Αποσυνδεδεμένος mmaker

  • Scale 1/32
  • *
  • Μηνύματα: 9890
  • Age: 52
  • Τόπος: Αθήνα
  • modelclub.gr
    • Ελληνική Μοντελιστικη Κοινότητα
Απ: Μις Βενεζουέλα ( F-16A 1/48 Italeri )
« Απάντηση #18 στις: Αύγουστος 30, 2013, 10:38:32 πμ »
Προσωπικά θεωρώ ότι για σύγχρονα αεροσκάφη,μόνο τα Ελληνικά θα μπορούσαν να έχουν τέτοιου είδους φθορές! :mrgreen:
Τέτοιου είδους τεχνική είναι πιο συμβατή για τα γκρι του Αμερικάνικου Ναυτικού.
Πιθανόν κάποια στιγμή,μερικά να έμειναν σχεδόν σε αυτή την κατάσταση πριν ξαναβαφτούν όπως μαρτυρούν κάποιες φωτό
Click to see the original size.
αλλά τα περισσότερα φωτογραφημένα,έχουν σχεδόν αψεγάδιαστο βάψιμο με ελάχιστες φθορές κυρίως στο κάτω μέρος.
Απ την άλλη η ομοιομορφία της φθοράς που αποδίδεις,φέρνει περισσότερο σε εικαστικό αποτέλεσμα,που τονίζει την σκληρή χρήση του αεροσκάφους που μόνο ένα αεροσκάφος που έχει πολεμήσει θα είχε.
Νομίζω ότι μια ομοιόμορφη μείωση του όλου εφέ θα έκανε το μοντέλο ποιο "σωστό"
Αυτή την φθορά,μου αρέσει να την βλέπω όταν πλησιάζω πολύ κοντά στο μοντέλο...
Αν και Βενεζουέλικο και μάλιστα το 0220 που φτιάχνεις,χωρίς το πανέμορφο κάθετο δεν γίνεται να αντισταθείς!
Click to see the original size.
Γιώργος   
Ναι,φτιάχνουμε και κοσμήματα!Κάντε ένα Like!
www.facebook.com/artnclay.gr

Αποσυνδεδεμένος Kostis Pap

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 3400
  • Τόπος: Αθήνα
    • coarse landscapes
Απ: Μις Βενεζουέλα ( F-16A 1/48 Italeri )
« Απάντηση #19 στις: Αύγουστος 30, 2013, 10:47:30 πμ »
Πολύ ωραία και περιποιημένη δουλειά! Καλή συνέχεια.

Αποσυνδεδεμένος nosdio

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 1210
  • Τόπος: Αθήνα
  • Γιάννης
Απ: Μις Βενεζουέλα ( F-16A 1/48 Italeri )
« Απάντηση #20 στις: Αύγουστος 30, 2013, 03:51:25 μμ »
Αν παρουμε τη δευτερη εικονα ως αναφορα κανονικα δεν θελει ουτε wash....ολοι σχεδον κανουμε wash ομως, θελω να πω καποια πραγματα γινονται για να προσδωσουν ζωντανια και οχι απαραιτητα για τον ρεαλισμο της φωτογραφιας..νομιζω οτι πρεπει να βλεπουμε τα μοντελα λιγο πιο χαλαρα και οχι να κρινουμε με βαση συγκεκριμενους κανονες απο το συνολο,ολα παιζουν..και καπου βρισκεται η ακρη μεταξυ προτιμησεων και δυνατοτητων του καθενος.

Αποσυνδεδεμένος PanosG

  • 1/48 και πινέλο!
  • Scale 1/48
  • *
  • Μηνύματα: 649
  • Age: 38
  • Τόπος: Κέρκυρα/Corfu
Απ: Μις Βενεζουέλα ( F-16A 1/48 Italeri )
« Απάντηση #21 στις: Αύγουστος 30, 2013, 11:52:05 μμ »
Υπέροχο το βάψιμο σου Διονύση! Κι αυτό ελεύθερο χέρι;;
Για τις φθορές δεν έχω τις γνώσεις να σου πω, αλλά μ' αρέσουν όπως τις έκανες.
Ποιός κωδικός είναι το κιτ;
 ::salut::
 
"Εφ´ όσον τα ιδιαίτερα εισοδήματά μου αρκούν διά να ζήσω, αρνούμαι να εγγίσω μέχρι και του οβολού τα δημόσια χρήματα, ενώ ευρισκόμεθα εις το μέσον ερειπίων και ανθρώπων βυθισμένων εις εσχάτην πενίαν."
Ιωάννης Καποδίστριας

Αποσυνδεδεμένος dionisis79

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 1444
  • Age: 45
  • Τόπος: ΑΓΙΟΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ
  • IPMS 1317 Λέσχη Μοντελιστών Καρδίτσας!!!!!
Απ: Μις Βενεζουέλα ( F-16A 1/48 Italeri )
« Απάντηση #22 στις: Σεπτέμβριος 15, 2013, 07:08:08 μμ »
Καλησπέρα σε όλους σας . Μετά από αρκετές μέρες κατάφερα να προχωρήσω τη Μις και να την τελειώσω . Πάνο το μοντέλο είναι το 2654 της Ιταλερι . Σας παραθέτω φωτό από άνω και κάτω επιφάνειες . Στις κάτω επιφάνειες η μια δεξαμενή έχει κολληθεί στραβά όπως θα παρατηρήσετε αλλά την ξανακόλλησα ( απλά δεν θα το δείτε στις φωτό γιατί έχω τραβήξει με τη στραβή δεξαμενή ) .  Έβαλα και μια φωτό του πραγματικού που αποτέλεσε το έναυσμα για την κατασκευή αυτή . Ελπίζω να σας αρέσει .

Click to see the original size. Click to see the original size. Click to see the original size.



P9150195 by nionios_v, on Flickr

1634539 by nionios_v, on Flickr

Αποσυνδεδεμένος Amen

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 4875
  • Age: 16
  • Τόπος: Λάρισα
  • Αρης
    • My photo Gallery
Απ: Μις Βενεζουέλα ( F-16A 1/48 Italeri )
« Απάντηση #23 στις: Σεπτέμβριος 29, 2013, 01:10:47 πμ »
Φοβερή δουλειά Διονύση,και οι παραμικρή αντένα κολλημένη! Εξαιρετικά τα ξεθωριάσματα έχεις φοβερό χέρι αλλά ίσως λίγο υπερβολικά σε σχέση με τις φώτος που βλέπω στον γουγλι από τα αληθινά.

Χρωματικά αποκλίνει λίγο αλλά φαντάζομαι είναι δύσκολο να πετύχεις τέτοιες εξωτικές για εμάς παραλλαγές.
(Το κρεμ θα έπρεπε να είναι λίγο πιο ροζέ,και το ανοιχτό πράσινο όχι τόσο έντονο,λίγο πιο λαδί.)

Όπως και να έχει, έχεις κάνει ένα εξαιρετικό μοντέλο,καμάρι για τη βιτρίνα σου.Συγχαρητήρια!

Αποσυνδεδεμένος dionisis79

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 1444
  • Age: 45
  • Τόπος: ΑΓΙΟΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ
  • IPMS 1317 Λέσχη Μοντελιστών Καρδίτσας!!!!!
Απ: Μις Βενεζουέλα ( F-16A 1/48 Italeri )
« Απάντηση #24 στις: Σεπτέμβριος 29, 2013, 09:25:24 πμ »
Φοβερή δουλειά Διονύση,και οι παραμικρή αντένα κολλημένη! Εξαιρετικά τα ξεθωριάσματα έχεις φοβερό χέρι αλλά ίσως λίγο υπερβολικά σε σχέση με τις φώτος που βλέπω στον γουγλι από τα αληθινά.

Χρωματικά αποκλίνει λίγο αλλά φαντάζομαι είναι δύσκολο να πετύχεις τέτοιες εξωτικές για εμάς παραλλαγές.
(Το κρεμ θα έπρεπε να είναι λίγο πιο ροζέ,και το ανοιχτό πράσινο όχι τόσο έντονο,λίγο πιο λαδί.)

Όπως και να έχει, έχεις κάνει ένα εξαιρετικό μοντέλο,καμάρι για τη βιτρίνα σου.Συγχαρητήρια!
Σ'ευχαριστώ πολύ ! Χαίρομαι που το τέλειωσα επιτέλους ! Τώρα βουρ για το reset του Su-27 που μου είχε σπάσει τα νεύρα και το είχα παρατήσει τόσο καιρό ::salut:: ::salut:: ::salut::

Tags: