Αποστολέας Θέμα: T-55 και Μ60-Α1  (Αναγνώστηκε 1691 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος dmoshid

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 2170
  • Age: 48
  • Τόπος: Stavanger- Κουφάλια
  • Don't fear death, fear time
T-55 και Μ60-Α1
« στις: Μάιος 22, 2010, 03:53:43 μμ »
Αγαπητοί φίλοι καλησπέρα! νιώθω μεγάλη συγκίνησή σήμερα γιατί ψάχνοντας στο υπόγειο μου να βγάλω τα παιχνίδια της μεγάλης μου κόρης για να χρησιμοποιήσει η μικρή μου τώρα , άνοιξα ενα κουτί και είδα τα δυο άρματα!το Τ-55 καθώς και το Μ60!Η αλήθεια είναι οτι δεν είχα κάνει καμία σπουδαία δουλεία μέσα στο σιδηρουργείο τα είχα φτιάξει όχι οτι τώρα φτιάχνω , λέμε τώρα..... άλλα είναι κάτι!το Μ-60 μαλιστα ηθελα να το φτιάξω σε διόραμα όπως το είχα ζήσει όταν υπηρετούσα στην 311 εμα στην Ορεστιάδα! έχει πλάκα και λεω να την μοιραστώ! όταν λοιπόν υπηρετούσα είχα ειδικότητά τεχνίτη πύργου Μ-60 επειδή όμως σαν πολίτης δούλευα σαν σιδεράς ανέλαβα λοιπόν το σιδεράδικο, πράγμα που μου βγήκε σε πολύ κάλο!ενα πρωί λοιπόν μπαίνει στην ύλη συντηρήσεως ενα Μ-60Α3 φυσικά μονό αυτά διεθεται η μονάδα εκείνο των καιρό και είχαν την πράσινη παραλαγη όπως είχαν έρθει απο Αμερική έκτος κάποιον που είχαν πάει στο Βόλο για ανακατασκευή και γύριζαν βαμμένα με την 3χρωμη αν θυμάμαι σωστά παραλαγη.ο δόκιμος λοιπόν ποι ήταν αρχηγός άρματος είχε την  φαεινει ιδέα να μην το ξεφορτώσει το άρμα και να το φέρει μέσα φουλ στο βλήμα μιλάμε......και είχε και την απαίτησή να δουλέψουμε και ηλεκτροκοληση πάνω να κολλήσουμε τα πλαίσια στον πύργο! φανταστιτε να μην έπαιρνε κανένας χαμπάρι και να δουλεύαμε πάνω ένα αρκ υπόθεσή ήταν να βάλουμε την Ορεστιάδα σε τροχιά!!!να μην πολυλογώ βγήκε πολύς κόσμος απο γραφεία έγινε ενας ψιλοχαμος μάζεψε το άρμα του το ξεφόρτωσε και επέστρεψε!
στις φώτο βέβαια είναι με τα δικά του σήματά άλλα το κιτ ηταν Μ60Α1!δεν πειράζει! ίσως τώρα που το βρήκα να το τελειώσω κιόλας!





Φυσικά να συμπληρώσω ότι σε όλη μου την θητεία δεν είδα κανένα άρμα φορτωμένο έτσι με σακίδια κτλ
όπως επίσης τα άρματα στην Ορεστιάδα δεν είχαν προβολέα των συνάντησα στο Αμύνταιο που είχε Α1!
και τωρα λιγες φωτο απο το Τ-55




θέλουν κι άλλη δουλειά και ίσως ασχοληθώ κάποια στιγμή.....!να είστε καλά! ::salut::
Ο άνθρωπος δεν κατάγεται από τους πιθήκους αλλά απο τα ΒΑΜΠΙΡ!
Μόνο οι νεκροί βλέπουν το τέλος του πολέμου!

Tags: t-55 m-60