Αποστολέας Θέμα: Kinetic F-16D Block 52+ 1/48 (Και ο Θεός Βοηθός)  (Αναγνώστηκε 8091 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος vladias

  • Scale 1/144
  • *
  • Μηνύματα: 61
  • Age: 49
  • Τόπος: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Kinetic F-16D Block 52+ 1/48 (Και ο Θεός Βοηθός)
« στις: Νοέμβριος 05, 2009, 12:06:41 μμ »
Καλημέρα !!
Ξεκίνησα δειλά δειλά μετά από χρόνια απουσίας με το πολυσυζητημένο Kinetic το οποίο έχει τα προβληματάκια του αλλά δεν είναι και για crash test στο τοίχο!! Το κίτ το αγόρασα για προπόνηση!!! Δεν έχω μεγάλη μοντελιστική εμπειρία και το θεώρησα σαν καλή ευκαιρία να εξασκηθώ σε παραλλαγή Ghost πριν πιάσω τα Tamiya και Hasegawa (και να έχω και οπλάκια μετά το πέρας της κατασκευής).
Η εφαρμογή του κιτ δεν είναι κορυφαία αλλά όχι και απαγορευτική. Ελπίζω να φτάσω στο τέλος και το μοντέλο να βλέπεται!!!!



Μαθητευόμενος....Μοντελιστής!!!!

Αποσυνδεδεμένος c.nemo

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 4824
  • Age: 51
  • Τόπος: Κερκυρα ...Τόπος των απήδαλων πλοίων των Φαιακων.
  • σταμάτης άνθης
Απ: Kinetic F-16D Block 52+ 1/48 (Και ο Θεός Βοηθός)
« Απάντηση #1 στις: Νοέμβριος 05, 2009, 12:19:58 μμ »
Καλή συνέχεια φίλε ,βουρ στα δύσκολα ε;

"Νίκησα; Νικήθηκα; Τούτο μονάχα ξέρω: είμαι γεμάτος πληγές και στέκομαι όρθιος."
Ν. Καζαντζάκης, 1883-1957

Αποσυνδεδεμένος vladias

  • Scale 1/144
  • *
  • Μηνύματα: 61
  • Age: 49
  • Τόπος: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απ: Kinetic F-16D Block 52+ 1/48 (Και ο Θεός Βοηθός)
« Απάντηση #2 στις: Νοέμβριος 05, 2009, 12:29:18 μμ »
Είπαμε... ο Θεός βοηθός..  ελπίζω να δεχτώ εποικοδομητικά σχόλια και συμβουλές.....δόγμα μας η ... ΣΥΝΕΧΗΣ ΒΕΛΤΙΩΣΗ!!!!
Μαθητευόμενος....Μοντελιστής!!!!

Αποσυνδεδεμένος c.nemo

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 4824
  • Age: 51
  • Τόπος: Κερκυρα ...Τόπος των απήδαλων πλοίων των Φαιακων.
  • σταμάτης άνθης
Απ: Kinetic F-16D Block 52+ 1/48 (Και ο Θεός Βοηθός)
« Απάντηση #3 στις: Νοέμβριος 05, 2009, 12:36:22 μμ »
Είπαμε... ο Θεός βοηθός..  ελπίζω να δεχτώ εποικοδομητικά σχόλια και συμβουλές.....δόγμα μας η ... ΣΥΝΕΧΗΣ ΒΕΛΤΙΩΣΗ!!!!
Σίγουρα φίλε,προχώρα εσύ και το modelclub δίπλα σου.

"Νίκησα; Νικήθηκα; Τούτο μονάχα ξέρω: είμαι γεμάτος πληγές και στέκομαι όρθιος."
Ν. Καζαντζάκης, 1883-1957

Αποσυνδεδεμένος dive

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 5355
  • Age: 46
  • Τόπος: Πειραιάς
  • Βελετάς Δημήτριος - Γεννημένος λάθος εποχή
Απ: Kinetic F-16D Block 52+ 1/48 (Και ο Θεός Βοηθός)
« Απάντηση #4 στις: Νοέμβριος 05, 2009, 01:03:32 μμ »
άντε καλη αρχη....και γενικα υποθετω οτι θα ειναι μια χαρα σαν μοντελο.
αλλωστε ολοι απο καποου πρεπει να ξεκινησουμε...χεχεχε.

I WALK THE PATH OF THE DARK SIDE

Αποσυνδεδεμένος phantomakias

  • DUM SPIRO MODELARUM MODELARUM ERGO SUM
  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 3270
  • Age: 51
  • Τόπος: αθηνα
  • PHANTOM PHOREVER / ...ΟΛΑ HAFif
Απ: Kinetic F-16D Block 52+ 1/48 (Και ο Θεός Βοηθός)
« Απάντηση #5 στις: Νοέμβριος 05, 2009, 01:21:18 μμ »
Μπορεις να παρεις τ χειροτερο κιτ της αγορας και να το κανεις ΘΕΑ(δες το βιγκεν του kido)
Οπως επισης να παρεις το καλυτερο και να καταληξει στα σκουπιδια (ολοι πιστευω θα'χουμε παραδειγματα)
Απο εμας εξαρταται.Σιγουρα το κινετικογερακι εχει τα θεματακια του αλλα μια χαρα το πας  ::icon_thumright::
Στην τελικη ποσο φτηνοτερο ειναι απο του ιαπωνα ειπαμε; :twisted:
Βουρ στον πατσα λοιπον κι οτι θες εδω ειμαστε ολοι  ::salut::

Αποσυνδεδεμένος vladias

  • Scale 1/144
  • *
  • Μηνύματα: 61
  • Age: 49
  • Τόπος: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απ: Kinetic F-16D Block 52+ 1/48 (Και ο Θεός Βοηθός)
« Απάντηση #6 στις: Νοέμβριος 05, 2009, 03:08:31 μμ »
Έτσι είναι παιδιά.... το value for money είναι σημαντικό στις μέρες μας. Όλα τα άλλα είναι στο χέρι του καθενός από εμάς. Το Kinetic δεν είναι κακό μοντέλο κατά τη γνώμη μου. Βέβαια για να πω την αμαρτία μου δεν θα επιχειρήσω να βελτιώσω γιατί θέλω να φτάσω γρήγορα στη φάση του βαψίματος παραλλαγής. Εξάλλου μοντελάρουμε για την ψυχαγωγία μας πάνω απ' όλα...
Μαθητευόμενος....Μοντελιστής!!!!

Αποσυνδεδεμένος jim-eta

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 4262
Απ: Kinetic F-16D Block 52+ 1/48 (Και ο Θεός Βοηθός)
« Απάντηση #7 στις: Νοέμβριος 05, 2009, 04:04:40 μμ »
Έτσι είναι παιδιά.... το value for money είναι σημαντικό στις μέρες μας. Όλα τα άλλα είναι στο χέρι του καθενός από εμάς. Το Kinetic δεν είναι κακό μοντέλο κατά τη γνώμη μου. Βέβαια για να πω την αμαρτία μου δεν θα επιχειρήσω να βελτιώσω γιατί θέλω να φτάσω γρήγορα στη φάση του βαψίματος παραλλαγής. Εξάλλου μοντελάρουμε για την ψυχαγωγία μας πάνω απ' όλα...

Πολύ καλά τα λές και καλή αρχή και από εμένα.
 ::salut:: ::salut::

Αποσυνδεδεμένος kido

  • Χριστόδουλος Κυδωνιεύς IPMS Newbie 1294
  • Scale 1/48
  • *
  • Μηνύματα: 557
  • Age: 44
  • Τόπος: κ. Πατήσια
Απ: Kinetic F-16D Block 52+ 1/48 (Και ο Θεός Βοηθός)
« Απάντηση #8 στις: Νοέμβριος 06, 2009, 08:49:08 πμ »
Καλή αρχή και απο εμένα και απάνω του μη το φοβάσαι!!!!
The world is full of kings and queens who blind you eyes and steal you dreams is HEAVEN AND HELL


Αποσυνδεδεμένος mousourgos

  • Scale 1/72
  • *
  • Μηνύματα: 190
  • Age: 43
  • Τόπος: ΔΡΑΜΑ
  • Aux Champs-Elysees
Απ: Kinetic F-16D Block 52+ 1/48 (Και ο Θεός Βοηθός)
« Απάντηση #9 στις: Νοέμβριος 06, 2009, 09:17:57 πμ »
ελπιζω να τα καταφερεις καλυτερα απο μενα και να  δω τα λαθη μου  ::icon_thumright::
Fly On Your Way Like An Eagle

Αποσυνδεδεμένος vladias

  • Scale 1/144
  • *
  • Μηνύματα: 61
  • Age: 49
  • Τόπος: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απ: Kinetic F-16D Block 52+ 1/48 (Και ο Θεός Βοηθός)
« Απάντηση #10 στις: Νοέμβριος 06, 2009, 11:25:11 πμ »
Φίλε mousourge το αποτέλεσμά σου ήταν όμορφο με το sufa. Σίγουρα κάθε ένας από εμάς έχει και διαφορετικές απαιτήσεις για τα χρήματα που δίνει!! Αλήθεια θα μπορούσες να μου πεις σε ποια σημεία σε προβλημάτισε μιας και είμαι στην αρχή ακόμη και κάθε tip είναι καλοδεχούμενο εως και απαραίτητο?
Το μεγαλύτερο πρόβλημα που είχα εγώ ήταν στο κλείσιμο της ατράκτου όπου η μπανιέρα του κοκπιτ εμπόδιζε και το επάνω μέρος της ατράκτου έκανε....τραμπάλα. Αυτό λύθηκε σχετικά εύκολα με φάγωμα του πατώματος της μπανιέρας. Από εκεί και πέρα έχει αρκετά σημάδια και κενά από τη μάνα του(τα οποία πιστεύω να τα φέρω βόλτα ή μήπως είμαι υπερβολικά αισιόδοξος???) Τα καθίσματα ACES II στην πίσω πλάτη δεν έχουν καμμία λεπτόμέρια..άλλαξε κάτι στα ACES II ή μήπως κάποιος έκλεισε πονηρά το μάτι στις aftermarket εταιρίες?

Ομολογώ ότι πριν από 10 χρόνια που είχα κάνει ένα F-16 της HASEGAWA είχα ένα πολύ καλό αποτέλεσμα (στην κατασκευή) χωρίς να ιδρώσω. Το Tamiya δεν το έχω αγγίξει ακόμα (έχω στοκ) αλλά έχω διαβάσει αποθεωτικά σχόλια για την ποιότητα του. Όπως είπα το Kinetic το βλέπω σαν την φτηνότερη λύση για ένα block 52 με όλα τα παρελκόμενα, για εξάσκηση και ξεσκούριασμα.
Μαθητευόμενος....Μοντελιστής!!!!

Αποσυνδεδεμένος mousourgos

  • Scale 1/72
  • *
  • Μηνύματα: 190
  • Age: 43
  • Τόπος: ΔΡΑΜΑ
  • Aux Champs-Elysees
Απ: Kinetic F-16D Block 52+ 1/48 (Και ο Θεός Βοηθός)
« Απάντηση #11 στις: Νοέμβριος 06, 2009, 12:12:28 μμ »
after market δεν εχω χρησιμοποιησει ποτε τωρα θα κανω την πρωτη αποπειρα στο επετειακο ρφ-4 που θα ξεκινισω.
στα καθισματα που λες εφαγα μεγαλη ηττα δεν εφαρμοζαν με τιποτα.δυσκολια ειχε η δεξια cft στην εφαρμογη της η αριστερη εκατσε μια χαρα.επισης πατατα εκανα και με το εσωτερικο της καλυπτρας το οποιο δεν καθοταν καλα με αποτελεσμα να θολωσω σε ενα σημειο την καλυπτρα.ο οπλισμος μπορω να παω ομως οτι εκτος απο αφθονος ειχε και καλη εφαρμογη στους πυλωνες  και αυτοι με την σειρα τους στα φτερα.λιγο τα πηρα με τις οδηγιες που ηταν ασαφεις σε ορισμενες περιπτωσεις και κατα τη διαρκεια της κατασκευης αλλα κατα τη διαρκεια τοποθετησης χαλκομανιων.
Σε γενικες γραμμες θα χαρακτηριζα το κιτ καλο γι αυτα που προσφερει αλλα με προβληματικη εφαρμογη.
edit επισης προβληματικη ηταν η εφαρμογη της καμπουρας των ηλεκτρονικων ,τοποθετωντας την στις εγκοπες που ειχε δημιουργουσε ενα κενο στο κεντρο κατι σαν τοξο εκει βοηθησε η κυανοακρυλλικη & 5 λεπτα γερο κρατημα με το χερι.
Fly On Your Way Like An Eagle

Αποσυνδεδεμένος prokroust

  • H.A.F. Fanatic
  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 3229
  • Age: 49
  • Τόπος: Σαλαμίνα
  • Η Ελλάς πρέπει να Ζήσει κ θα Ζήσει..(Χ. Τρικούπης)
    • ModelMania
Απ: Kinetic F-16D Block 52+ 1/48 (Και ο Θεός Βοηθός)
« Απάντηση #12 στις: Νοέμβριος 06, 2009, 05:09:16 μμ »
Καλή συνέχεια και από μένα... καλα το πας ::icon_thumright::
Κρουστάλλης (Πάκης) Προκόπης

Αποσυνδεδεμένος vladias

  • Scale 1/144
  • *
  • Μηνύματα: 61
  • Age: 49
  • Τόπος: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απ: Kinetic F-16D Block 52+ 1/48 (Και ο Θεός Βοηθός)
« Απάντηση #13 στις: Νοέμβριος 06, 2009, 10:51:20 μμ »
after market δεν εχω χρησιμοποιησει ποτε τωρα θα κανω την πρωτη αποπειρα στο επετειακο ρφ-4 που θα ξεκινισω.
στα καθισματα που λες εφαγα μεγαλη ηττα δεν εφαρμοζαν με τιποτα.δυσκολια ειχε η δεξια cft στην εφαρμογη της η αριστερη εκατσε μια χαρα.επισης πατατα εκανα και με το εσωτερικο της καλυπτρας το οποιο δεν καθοταν καλα με αποτελεσμα να θολωσω σε ενα σημειο την καλυπτρα.ο οπλισμος μπορω να παω ομως οτι εκτος απο αφθονος ειχε και καλη εφαρμογη στους πυλωνες  και αυτοι με την σειρα τους στα φτερα.λιγο τα πηρα με τις οδηγιες που ηταν ασαφεις σε ορισμενες περιπτωσεις και κατα τη διαρκεια της κατασκευης αλλα κατα τη διαρκεια τοποθετησης χαλκομανιων.
Σε γενικες γραμμες θα χαρακτηριζα το κιτ καλο γι αυτα που προσφερει αλλα με προβληματικη εφαρμογη.
edit επισης προβληματικη ηταν η εφαρμογη της καμπουρας των ηλεκτρονικων ,τοποθετωντας την στις εγκοπες που ειχε δημιουργουσε ενα κενο στο κεντρο κατι σαν τοξο εκει βοηθησε η κυανοακρυλλικη & 5 λεπτα γερο κρατημα με το χερι.

Με ένα γρήγορο Dry Fit που έκανα δεν εντόπισα πρόβλημα στις CFT  αλλά ούτε και στην καμπούρα. Μήπως ήταν στρεβλωμένα τα κομμάτια στο δικό σου? Η καλύπτρα έχει ένα θέμα και κάθεται λίγο....σούζα αλλά μάλλον θα την έχω ανοιχτή. Παρεπιπτόντως έψαξα να βρώ διάφανη παρκετίνη για να βουτήξω την καλύπτρα μετά το τρίψιμο που θα κάνω και δεν βρήκα. Είναι όλες στο χρώμα του γάλακτος . Αυτές κάνουν? :?:
Μαθητευόμενος....Μοντελιστής!!!!

Αποσυνδεδεμένος vladias

  • Scale 1/144
  • *
  • Μηνύματα: 61
  • Age: 49
  • Τόπος: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απ: Kinetic F-16D Block 52+ 1/48 (Και ο Θεός Βοηθός)
« Απάντηση #14 στις: Νοέμβριος 11, 2009, 11:29:30 πμ »
Συνέχεια της κατασκευής λοιπόν με αρκετό στοκάρισμα και τρίψιμο




Κολλήθηκαν και τα καθίσματα και ποεράστικαν σε ορισμένα σημεία με υγρό στόκο που θα καθαριστεί με Ασετον. Δεν με ικανοποιεί καθόλου η έλειψη λεπτομέρειας στην πλάτη τους και νομίζω ότι δεν θα τα χρησιμοποιήσω τελικά. Ίσως βάλω κάτι Hasegawa που έχω παραπανήσια. θα δω...




Βάφτηκαν και τα 2 τμήματα του ακροφυσίου στο εσωτερικό . Ανησυχώ ότι θα φαίνεται πολύ η ένωσή τους και δεν ξέρω πως να το διορθώσω




και τέλος μια φωτό από κόκπιτ



Μαθητευόμενος....Μοντελιστής!!!!

Αποσυνδεδεμένος jim-eta

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 4262
Απ: Kinetic F-16D Block 52+ 1/48 (Και ο Θεός Βοηθός)
« Απάντηση #15 στις: Νοέμβριος 11, 2009, 12:29:36 μμ »
Καλά τα πηγαίνεις ,καλή συνέχεια.
 ::icon_thumright:: ::eusa_clap::

Αποσυνδεδεμένος Indy

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 2112
  • Age: 51
  • Τόπος: Thessaloniki
Απ: Kinetic F-16D Block 52+ 1/48 (Και ο Θεός Βοηθός)
« Απάντηση #16 στις: Νοέμβριος 11, 2009, 01:57:33 μμ »
έψαξα να βρώ διάφανη παρκετίνη για να βουτήξω την καλύπτρα μετά το τρίψιμο που θα κάνω και δεν βρήκα. Είναι όλες στο χρώμα του γάλακτος . Αυτές κάνουν? :?:
Δεν υπάρχει η σωστή διάφανη παρκετίνη future πουθενά στην Ελλάδα. Έχω τηλεφωνήσει μέχρι και στην αντιπροσωπεία της Johnson SC και μου είπαν ότι δεν τη φέρνουν ούτε κατόπιν δικιάς μου παραγγελίας. Μπορείς να κάνεις δουλειά με τις γαλακτώδεις, οι περισσότεροι προτιμούν Long Shine. Απλώς σε θέμα στεγνώματος, σφραγίσματος, κάλυψης και στρωσίματος το future είναι σαφώς ανώτερο λόγω διαφορετικής χημικής σύστασης. Θα σου πρότεινα πάντως, για κρίσιμες φάσεις της δουλειάς, να προτιμήσεις ένα βερνίκι ακρυλικό σε σπρέι για να είσαι σίγουρος.
Καλή συνέχεια, μέχρι στιγμής μια χαρά τα πας και είναι σημαντικό που έχεις στόχο να το ευχαριστηθείς ::icon_thumright::

Φιλικά, Γιάννης
Qui tangit frangatur

Αποσυνδεδεμένος Jet72

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 7247
  • The Caveman :-)
    • Image
Απ: Kinetic F-16D Block 52+ 1/48 (Και ο Θεός Βοηθός)
« Απάντηση #17 στις: Νοέμβριος 11, 2009, 02:10:44 μμ »
έψαξα να βρώ διάφανη παρκετίνη για να βουτήξω την καλύπτρα μετά το τρίψιμο που θα κάνω και δεν βρήκα. Είναι όλες στο χρώμα του γάλακτος . Αυτές κάνουν? :?:
Δεν υπάρχει η σωστή διάφανη παρκετίνη future πουθενά στην Ελλάδα. Έχω τηλεφωνήσει μέχρι και στην αντιπροσωπεία της Johnson SC και μου είπαν ότι δεν τη φέρνουν ούτε κατόπιν δικιάς μου παραγγελίας. Μπορείς να κάνεις δουλειά με τις γαλακτώδεις, οι περισσότεροι προτιμούν Long Shine. Απλώς σε θέμα στεγνώματος, σφραγίσματος, κάλυψης και στρωσίματος το future είναι σαφώς ανώτερο λόγω διαφορετικής χημικής σύστασης. Θα σου πρότεινα πάντως, για κρίσιμες φάσεις της δουλειάς, να προτιμήσεις ένα βερνίκι ακρυλικό σε σπρέι για να είσαι σίγουρος.
Καλή συνέχεια, μέχρι στιγμής μια χαρά τα πας και είναι σημαντικό που έχεις στόχο να το ευχαριστηθείς ::icon_thumright::

Φιλικά, Γιάννης

Βούτηγμα σε Long Shine και ακούμπημα σε χαρτί κουζίνας στις άκρες της καλύπτρας για τα παραπανίσια... Το γαλακτώδες χρώμα φαίνεται μόνο όταν έχεις περίσσια παρκετίνης πάνω στο κομμάτι, όχι όταν η παρκετίνη είναι απλή στρώση...

Αποσυνδεδεμένος Indy

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 2112
  • Age: 51
  • Τόπος: Thessaloniki
Απ: Kinetic F-16D Block 52+ 1/48 (Και ο Θεός Βοηθός)
« Απάντηση #18 στις: Νοέμβριος 11, 2009, 03:02:30 μμ »
Βούτηγμα σε Long Shine και ακούμπημα σε χαρτί κουζίνας στις άκρες της καλύπτρας για τα παραπανίσια... Το γαλακτώδες χρώμα φαίνεται μόνο όταν έχεις περίσσια παρκετίνης πάνω στο κομμάτι, όχι όταν η παρκετίνη είναι απλή στρώση...

x2

Γ.
Qui tangit frangatur

Αποσυνδεδεμένος phantomakias

  • DUM SPIRO MODELARUM MODELARUM ERGO SUM
  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 3270
  • Age: 51
  • Τόπος: αθηνα
  • PHANTOM PHOREVER / ...ΟΛΑ HAFif
Απ: Kinetic F-16D Block 52+ 1/48 (Και ο Θεός Βοηθός)
« Απάντηση #19 στις: Νοέμβριος 11, 2009, 04:10:13 μμ »
Προχωρα γενναιε μου και θα βγει καλο.
Οσο για τα καθισματα αφου ειχες σπερ γιατι παιδευεσαι και δεν τα βαλες απ'την αρχη;
Δωστου να καταλαβει  ::icon_thumright::

Αποσυνδεδεμένος vladias

  • Scale 1/144
  • *
  • Μηνύματα: 61
  • Age: 49
  • Τόπος: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απ: Kinetic F-16D Block 52+ 1/48 (Και ο Θεός Βοηθός)
« Απάντηση #20 στις: Νοέμβριος 11, 2009, 09:07:53 μμ »
Ευχαριστώ παίδες!!!! Θα δοκιμάσω την Long Shine μάλλον.
Μαθητευόμενος....Μοντελιστής!!!!

Αποσυνδεδεμένος vagelis207

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 1561
  • Age: 49
  • Τόπος: Πατρα
Απ: Kinetic F-16D Block 52+ 1/48 (Και ο Θεός Βοηθός)
« Απάντηση #21 στις: Νοέμβριος 12, 2009, 08:32:09 μμ »
Πολυ καλο! ::eusa_clap:: ::eusa_clap::
Καλη συνεχεια και καλο κουραγιο  :wink:
 ::salut::

Αποσυνδεδεμένος CL215

  • Scale 1/144
  • *
  • Μηνύματα: 46
  • Τόπος: Αθήνα
  • H προπέλλα είναι τρέλλα!
    • The Six o'Clock Bandit
Απ: Kinetic F-16D Block 52+ 1/48 (Και ο Θεός Βοηθός)
« Απάντηση #22 στις: Ιανουάριος 18, 2010, 12:59:02 μμ »
Πάρα πολύ καλή δουλειά! Συνέχισε έτσι!

Και μάλλον έιμαστε συνάδελφοι, γιατί και γω λείπω απο το άθλημα πολλά χρόνια και το πιθανότερο είναι ότι θα επιστρέψω με το συγκεκριμένο κιτ και ένα SR71 που έχω ξεκινήσει εδω και χμμμ 2 χρόνια!

Αποσυνδεδεμένος Θάνος_79

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 2063
  • Age: 45
  • Τόπος: ΕΛΛΑΣ - ΓΗ ΤΟΥ ΦΩΤΟΣ
  • ΠΑΡΑ ΔΥΝΑΜΙΝ ΤΟΛΜΗΤΑΙ
Απ: Kinetic F-16D Block 52+ 1/48 (Και ο Θεός Βοηθός)
« Απάντηση #23 στις: Ιανουάριος 19, 2010, 04:41:08 μμ »
Μια χαρά τα πας.............

Καλή συνέχεια

Από όπλα τι σκέφτεσαι να φορτώσεις

 ::salut:: ::salut::


Αποσυνδεδεμένος vladias

  • Scale 1/144
  • *
  • Μηνύματα: 61
  • Age: 49
  • Τόπος: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απ: Kinetic F-16D Block 52+ 1/48 (Και ο Θεός Βοηθός)
« Απάντηση #24 στις: Ιανουάριος 19, 2010, 08:05:00 μμ »
Λοιπόν έχει πέσει τρελή απεργία και το μοντέλο έχει μείνει στο ... εργοστάσιο. Σας ευχαριστώ για τα σχόλια σας ......
Για οπλισμό δεν έχω αποφασίσει... τι λέτε? Να το κάνω ADVANCED με καμμιά JDAM ...μου λείπει το Lantirn pod. Το μοντέλο έχει το Sniper το οποίο δεν το έχουμε στο φτωχό Ελλάντα. Έχει πολλά οπλάκια, όπως ΜΑVERICK που δείχνουν ωραίοι. Δεν ξέρω ...ρίξτε καμμιά πρόταση στο τραπέζι.
Μαθητευόμενος....Μοντελιστής!!!!

Tags: f-16d block 52