Modelclub.gr Φόρουμ

Hasbro X-Wing Fighter (Αναγνώστηκε 2341 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

kenobi

περισσότερα Αποσυνδεδεμένος
  • *
  • Scale 1/144
  • Luminous beings are we, not this crude matter.
  • The Force Will Be With You ... Always
Hasbro X-Wing Fighter
Ιανουάριος 20, 2009, 05:33:14 μμ
Ωραιο κομματι και με προοπτικη για ομορφα πραγματα. Και εχει και καποιες φθορες ετοιμο. Το τσιμπησα με κλειστα ματια. Ειναι τεραστιο και για την ωρα καθεται και στολιζει το σαλονι μου. Παραθετω φωτο. Ναι ξερω ειναι παιχνιδι αλλα πολυ καλοφτιαγμενο. Η τιμη του επισης χαμηλη (45 με 50 euro). Εχει και millenium falcon η σειρα αυτη που ειναι επισης θηριωδες (καπου 75εκ, χωραει λεει 18 φιγουρες μεσα με 4 στο πιλοτηριο) αλλα και η τιμη ποναει λιγο εκει (200 euro). Αμα μου την δωσει να κανω κανα alliance hangar θα το σκεφτω.

Η φωτο δεν το τιμαει το X-Wing. Ειναι πολυ πιο ωραιο απο κοντα.
There is no emotion, there is peace.
There is no ignorance, there is knowledge.
There is no passion, there is serenity.
There is no chaos, there is harmony. There is no death, there is the Force.

KWSTAS

• *
  • Scale 1/35
  • Rusting is my business and business is gooood!!!!
#1 Απ: Hasbro X-Wing Fighter
Ιανουάριος 22, 2009, 11:33:34 μμ
Κάτι οφ τόπικ θα σε ρωτήσω.Έπαιζες K.O.T.O.R. ;Η υπογραφή σου κάτι  μου θυμίζει.

kenobi

• *
  • Scale 1/144
#2 Απ: Hasbro X-Wing Fighter
Ιανουάριος 23, 2009, 12:23:49 πμ
Η υπογραφη μου ειναι ο Jedi Code φιλε μου. Light Side ομως. Στην dark ειναι αλλιως. Και βεβαως επαιζα KOTOR το οποιο και ειχα τελειωσει μαζι με ολους τους τιτλους που εχουν Starwars θεμα. Επεσες σε περιπτωση. Παρακολουθω γενικα οτι εχει να κανει με SW και διαβαζω παραλληλο universe περα απο τις ταινεις απο παιδακι. Εχει ιστορια καπου 4000 χρονια πισω απο τη πρωτη ταινια και καμια 30 μετα την εκτη. Καταλαβαινεις πολυ πραμα να διαβασει κανεις και να ενημερωνεται για ολους τους χαρακτηρες που ο καθενας εχει την δικη του ιστορια. Οτι θες για SW εδω. Και με τρελα περιμενω το mmo που φτιαχνεται. Ασε εκει θα λιωσω σιγουρα και μαλλον θα με τραβηξει απο το warcraft που συμμετεχω απο την early beta. Περιμενω να ετοιμαστει απο τοτε που ειχε πρωτοακουστει η φημη εδω και μερικα χρονια μιας και το Galaxies ηταν τελικα testbed αυτου που ετοιμαζουν ευτυχως μαζι με την bioware που ειχε κανει τα KOTOR. Η εποχη του νεου game οπως φαινεται θα ειναι μετα τα KOTOR και οταν οι light και dark jedi μεσουρανουσαν. Οποιος εχει διαβασει Knights of the Old Republic, Sith War κτλπ της σειρας καταλαβαινει τι λεω. Ειμαι fan του SW απο οσο με θυμαμαι και παλια στα eighties οταν ειχα πρωτοδει σε ηλικια 5 ετων στο σινεμα θυμαμαι να ειμαστε μεσα τρεις και ο κουκος μιας και το κοινο μας εδω στην Ελλαδα δεν επαιρνε και πολυ χαμπαρι τοτε για διαστημα και τετοια. Στην πορεια, μου αρεσαν επισης ολοι οι ηρωες των comics και διαφορα αλλα ειναι τοσα πολλα ολα που δεν μπορεις να τα παρακολουθεις ολα οποτε διαλεξα SW και τα μυαλα στα καγκελα. Γενικα οτι απορια εχεις για SW εδω στο θειο Κωστα. Help you I can ... Yes.  :mrgreen:

dtg

• *
  • Scale 1/35
  • FEAR LEADS TO ΑNGER -ANGER LEADS TO HATE -HATE LEA
#3 Απ: Hasbro X-Wing Fighter
Μάρτιος 19, 2009, 11:08:46 μμ
Η ιστορία του SW Univerce ξεκινάει   “A Long Time Ago in a Galaxy Far, Far Away…”

7,500,000,000+ ΒΒΥ
• Μετά το Μπινγκ Μπανγκ δημιουργείται το σύμπαν

7,500,000,000 Π.ΜΓ• Σχηματίζεται το σύστημα του Yavin

...

10,000,000 Π.ΜΓ
• Πριν αναπτυχθεί ζωή στις ζούγκλες του Kashyyyk και πριν τον σχηματισμών των αμμώδων εδαφών του Tatooine, οι Rakatans ―είδος υδρόβιων όντων― αναπτύσσουν κάποια τεχνολογία που χρησιμοποιεί τόσο συμβατική ενέργεια όσο και ενέργεια που πηγάζει από την Δύναμη. Έτσι εξερευνούν τον γαλαξία, επισκέπτονται και υποδουλώνουν, αξιοποιούν και μεταμορφώμουν πολυάριθμους κόσμους, δημιουργόντας την Απέραντη Αυτοκρατορία. Στον Kashyyyk, (όπου τους ονομάζουν Κατασκευαστές) μεταμορφώνουν τον πλανήτη σε πλούσια ζούγκλα. Στον Tatooine, συναντούν μια αναπτυγμένη κοινωνία, τους Kumumgah, την οποία σκλαβώνουν, καταστρέφουν τις πόλεις και εξαντλούν τους φυσικούς του πόρους καθιστώντας τον ερημωμένο κόσμο. Τελικά μετά από χιλιάδες χρόνια μια πανδημία χτυπά την Απέραντη Αυτοκρατορία, σκοτώνοντας πολλόυς Rakata, και οι σκλαβωμένοι κάτοικοι του Tatooine επαναστατούν. Έτσι οι Κατασκευαστές τιμωρούν τον  Tatooine και μετατρέπουν τον πλανήτη σε μια απέραντη έρημο. Όσοι κάτοικοι δεν σκοτώνονται κρύβονται σε σπηλιές και υπόγεια τούνελ. Μετά από εκατομμύρια χρόνια οι Kumumgah έχουν χωριστεί σε δύο φυλές, τους Sandpeople (Tuskens) και τους Jawas και ξαναβγαίνουν στην επιφάνεια του πλανήτη. ...

dtg

• *
  • Scale 1/35
#4 Απ: Hasbro X-Wing Fighter
Μάρτιος 19, 2009, 11:10:47 μμ
Το X-wing θα το μεταμορφώσεις? Βάψιμο, νέα σήματα κτλ. Απαιτείται κάπου στοκάρισμα; Έχει καλή λεπτομέρεια το κοκπιτ και οι κινητήρες; Το χαλβαδιάζω κι εγώ!

dive

• *
  • Scale 1/35
  • Βελετάς Δημήτριος - Γεννημένος λάθος εποχή
#5 Απ: Hasbro X-Wing Fighter
Μάρτιος 20, 2009, 10:51:16 πμ
το εχω δει και εγω....τεραστιο ειναι..... αλλα οπως το ειπες...εχει ελειψη λεπτομέριας.....αλλα απο μέγεθος σκιζει..... ::icon_thumright::

I WALK THE PATH OF THE DARK SIDE

kenobi

• *
  • Scale 1/144
#6 Απ: Hasbro X-Wing Fighter
Μάιος 04, 2009, 02:03:18 μμ
Το X-wing θα το μεταμορφώσεις? Βάψιμο, νέα σήματα κτλ. Απαιτείται κάπου στοκάρισμα; Έχει καλή λεπτομέρεια το κοκπιτ και οι κινητήρες; Το χαλβαδιάζω κι εγώ!

Λοιπον sorry για την αργη απαντηση αλλα εχω ψοφησει με τη δουλεια και δεν εχω προλαβει να κανω τιποτα. Το εχω μονταρει το X-WING μονο. Εχει movable wings που μπορουν να ειναι σε locked και closed position. To cockpit σιγουρα μπορει να δειξει super με αρκετη δουλεια ομως αφου ειναι πολυ flat. Σηκωνει αρκετο tweaking. Και επισης πιστευω οτι ειναι ιδανικο μοντελο για flight lights και τετοιες ιστοριες. Και το ατου του ειναι οτι ειναι τεραστιο λεμε. Δεν εχω σκεφτει ακομα τι θα κανω απλα το βλεπω μονταρισμενο για την ωρα στο σαλονι μου που το εχω.

kenobi

• *
  • Scale 1/144
#7 Απ: Hasbro X-Wing Fighter
Μάιος 04, 2009, 02:05:15 μμ
το εχω δει και εγω....τεραστιο ειναι..... αλλα οπως το ειπες...εχει ελειψη λεπτομέριας.....αλλα απο μέγεθος σκιζει..... ::icon_thumright::

Και σιγουρα σηκωνει βαψιματακι. Αν και ειναι αρκετα "βρωμικο" απο το εργοστασιο σε σχεση με αλλα.

dtg

• *
  • Scale 1/35
#8 Απ: Hasbro X-Wing Fighter
Μάιος 04, 2009, 02:07:07 μμ
εύχομαι καλή δουλειά την οποία και αναμένουμε να δούμε ...και may the force be with you

kenobi

• *
  • Scale 1/144
#9 Απ: Hasbro X-Wing Fighter
Μάιος 04, 2009, 02:11:07 μμ
Η ιστορία του SW Univerce ξεκινάει   “A Long Time Ago in a Galaxy Far, Far Away…”

7,500,000,000+ ΒΒΥ
• Μετά το Μπινγκ Μπανγκ δημιουργείται το σύμπαν

7,500,000,000 Π.ΜΓ• Σχηματίζεται το σύστημα του Yavin

...

10,000,000 Π.ΜΓ
• Πριν αναπτυχθεί ζωή στις ζούγκλες του Kashyyyk και πριν τον σχηματισμών των αμμώδων εδαφών του Tatooine, οι Rakatans ―είδος υδρόβιων όντων― αναπτύσσουν κάποια τεχνολογία που χρησιμοποιεί τόσο συμβατική ενέργεια όσο και ενέργεια που πηγάζει από την Δύναμη. Έτσι εξερευνούν τον γαλαξία, επισκέπτονται και υποδουλώνουν, αξιοποιούν και μεταμορφώμουν πολυάριθμους κόσμους, δημιουργόντας την Απέραντη Αυτοκρατορία. Στον Kashyyyk, (όπου τους ονομάζουν Κατασκευαστές) μεταμορφώνουν τον πλανήτη σε πλούσια ζούγκλα. Στον Tatooine, συναντούν μια αναπτυγμένη κοινωνία, τους Kumumgah, την οποία σκλαβώνουν, καταστρέφουν τις πόλεις και εξαντλούν τους φυσικούς του πόρους καθιστώντας τον ερημωμένο κόσμο. Τελικά μετά από χιλιάδες χρόνια μια πανδημία χτυπά την Απέραντη Αυτοκρατορία, σκοτώνοντας πολλόυς Rakata, και οι σκλαβωμένοι κάτοικοι του Tatooine επαναστατούν. Έτσι οι Κατασκευαστές τιμωρούν τον  Tatooine και μετατρέπουν τον πλανήτη σε μια απέραντη έρημο. Όσοι κάτοικοι δεν σκοτώνονται κρύβονται σε σπηλιές και υπόγεια τούνελ. Μετά από εκατομμύρια χρόνια οι Kumumgah έχουν χωριστεί σε δύο φυλές, τους Sandpeople (Tuskens) και τους Jawas και ξαναβγαίνουν στην επιφάνεια του πλανήτη. ...

Ωπα ναι σωστος απλα εγω επικεντρωθηκα στην ιστορια με την οικογενεια Sunrider και σχετικα με τους Jedi και Sith. Εχει αρκετη ιστορια και αρκετα πριν. Thanks for reminding. Αντε να βγει και το SWTOR να αφησουμε το κορμι μας εκει περα.   ::moshi44x42:: ::Laie_41:: ::moshi44x42:: ::Laie_41::

kenobi

• *
  • Scale 1/144
#10 Απ: Hasbro X-Wing Fighter
Μάιος 04, 2009, 02:12:24 μμ
εύχομαι καλή δουλειά την οποία και αναμένουμε να δούμε ...και may the force be with you

Μακαρι να ξελασκαρω απο τη δουλεια μου να το φτιαξω. Πρεπει να γινει.

dtg

• *
  • Scale 1/35
#11 Απ: Hasbro X-Wing Fighter
Μάιος 04, 2009, 02:30:46 μμ
SWTOR
Τι είνι αυτό;

dive

• *
  • Scale 1/35
  • Βελετάς Δημήτριος - Γεννημένος λάθος εποχή
#12 Απ: Hasbro X-Wing Fighter
Μάιος 04, 2009, 03:27:18 μμ
SWTOR
Τι είνι αυτό;

STAR WARS - THE OLD REPUBLIC

I WALK THE PATH OF THE DARK SIDE

dtg

• *
  • Scale 1/35
#13 Απ: Hasbro X-Wing Fighter
Μάιος 04, 2009, 04:15:19 μμ
Παιχνίδι; κόμικ; τηλεοπτική σειρά; ταινία;

KWSTAS

• *
  • Scale 1/35
  • Rusting is my business and business is gooood!!!!
#14 Απ: Hasbro X-Wing Fighter
Μάιος 05, 2009, 08:41:02 μμ
Παιχνίδι :roll:

kenobi

• *
  • Scale 1/144
#15 Απ: Hasbro X-Wing Fighter
Μάιος 06, 2009, 09:36:23 πμ
Online mmo ειναι οπως το world of warcraft. Καψιμο μεχρι τελικης πτωσεως. Εκει θα αφησω το κορμι μου. Για του χρονου μεσα στο 2010 το βλεπω να βγαινει. Χρονολογειται καποια χρονια μετα τα KOTOR games στο timeline και ειναι στην εποχη που Jedi και Sith ηταν στο prime τους.