Αποστολέας Θέμα: Hycote primer  (Αναγνώστηκε 8516 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ

  • Scale 1/72
  • *
  • Μηνύματα: 226
  • Age: 63
  • Τόπος: ΒΟΛΟΣ
Hycote primer
« στις: Νοέμβριος 11, 2008, 10:49:14 πμ »
Γεια σε ολους.Μηπως καποιος γνωριζει που μπορει να βρεθει το Hycote Primer Grey?Ευχαριστω.

Αποσυνδεδεμένος nino1969

  • Τα θέλω ΟΛΑ ... γιατρέ μου ...
  • MC crew
  • Scale 1/35
  • *****
  • Μηνύματα: 6676
  • Age: 54
  • Τόπος: Σώμα ΑΘΗΝΑ - ψυχή & πνεύμα στ'Ανάπλι
  • IPMS 1099 / MC 369
Απ: Hycote primer
« Απάντηση #1 στις: Νοέμβριος 11, 2008, 11:03:15 πμ »
Έχεις π.μ.  ::salut::

Αποσυνδεδεμένος gkontog

  • Scale 1/24
  • ******
  • Μηνύματα: 12382
  • Age: 58
  • Τόπος: Αθήνα
  • Τόσα πολλά μοντέλα, τόσος λίγος χώρος...
Απ: Hycote primer
« Απάντηση #2 στις: Νοέμβριος 11, 2008, 11:12:42 πμ »
Έχεις π.μ.  ::salut::
Πω πω ρε θηρίο, του έστειλες hycote με pm :shock: :shock: Ρε τι σου κάνει η τεχνολογία :!:

ΥΓ
Συγγνώμη, σπαμ, αλλά δε μπόρεσα να συγκρατηθώ :oops: σβήστε το...
Τα πιο διάσημα τελευταία λόγια στο σύμπαν: Σβήστα, έχω πάρει backup!

Αποσυνδεδεμένος Ni_Kos

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 2410
  • Age: 51
  • Τόπος: Thessaloniki - Milano
Απ: Hycote primer
« Απάντηση #3 στις: Νοέμβριος 11, 2008, 03:47:43 μμ »
Ρε σύ Nino, δεν μου στέλνεις κι εμένα ένα με pm ......  :mrgreen:  1 μήνα ψάχνω να το βρώ στην Θεσσαλονίκη !!!!!

Πάντως δύο μοντελομάγαζα που ρώτησα μου είπαν ότι θα φέρουνε αυτή την εβδομάδα. Γιά να δούμε  :evil:
Nikolas Kostoulas

Αποσυνδεδεμένος BLACK SHEEP

  • Scale 1/48
  • *
  • Μηνύματα: 775
  • Τόπος: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
  • Σουρλής Γιώργος
Απ: Hycote primer
« Απάντηση #4 στις: Νοέμβριος 11, 2008, 04:00:54 μμ »
Ρε σύ Nino, δεν μου στέλνεις κι εμένα ένα με pm ......  :mrgreen:  1 μήνα ψάχνω να το βρώ στην Θεσσαλονίκη !!!!!

Πάντως δύο μοντελομάγαζα που ρώτησα μου είπαν ότι θα φέρουνε αυτή την εβδομάδα. Γιά να δούμε  :evil:


 Στο modelart, Μπότσαρη 33


Αποσυνδεδεμένος Ni_Kos

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 2410
  • Age: 51
  • Τόπος: Thessaloniki - Milano
Απ: Hycote primer
« Απάντηση #5 στις: Νοέμβριος 11, 2008, 04:12:38 μμ »
Ρε σύ Nino, δεν μου στέλνεις κι εμένα ένα με pm ......  :mrgreen:  1 μήνα ψάχνω να το βρώ στην Θεσσαλονίκη !!!!!

Πάντως δύο μοντελομάγαζα που ρώτησα μου είπαν ότι θα φέρουνε αυτή την εβδομάδα. Γιά να δούμε  :evil:


 Στο modelart, Μπότσαρη 33



Αυτό είναι ένα από τα δύο ......
Nikolas Kostoulas

Αποσυνδεδεμένος ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ

  • Scale 1/72
  • *
  • Μηνύματα: 226
  • Age: 63
  • Τόπος: ΒΟΛΟΣ
Απ: Hycote primer
« Απάντηση #6 στις: Νοέμβριος 11, 2008, 10:35:32 μμ »
Παιδια στο e-bay το βρισκεις με περιπου 10-10,50ευρω μαζι με τα ταχυδρομικα.

Αποσυνδεδεμένος Geokid

  • Scale 1/48
  • *
  • Μηνύματα: 578
  • Age: 46
  • Τόπος: Αργος
  • modelclub.gr
    • virtual 335th Greek Squadron
Απ: Hycote primer
« Απάντηση #7 στις: Απρίλιος 01, 2009, 06:53:15 μμ »
Συγνωμη που κανω αυτη την ερωτηση σε αυτο το ποστ αλλα να μην ανοιγω καινουργιο με το ιδιο θεμα.Θα ηθελα να ρωτησω αν καποιος μπορει να με εξυπηρετησει και να μου στειλει 2 γκρι και 2 λευκα.Εννοειται φυσικα οτι θα τα βρουμε.Δυστηχως εδω ολα τα σπρευ εκτος απο ενα δεν κανουν και αυτο το ενα δεν το εχουν ξαναφερει  :cry:.Ευχαριστω εκ των προτερων!!!
Me,i want what's coming to me.
The world Chico, and everything in it
,Scarface
 Hasegawa 1/48 F-14A"Jolly Rogers" 75% Hasegawa 1/48 Spitfire Vb Trop Τελος!!

Αποσυνδεδεμένος Hummel Moss

  • Μποζίνης Αθανάσιος
  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 2058
  • Age: 55
  • Τόπος: akamatistan
  • Das Reich
Απ: Hycote primer
« Απάντηση #8 στις: Απρίλιος 01, 2009, 07:33:25 μμ »
Ρε σύ Nino, δεν μου στέλνεις κι εμένα ένα με pm ......  :mrgreen:  1 μήνα ψάχνω να το βρώ στην Θεσσαλονίκη !!!!!

Πάντως δύο μοντελομάγαζα που ρώτησα μου είπαν ότι θα φέρουνε αυτή την εβδομάδα. Γιά να δούμε  :evil:

Ο θείος Θανάσης πάλι φρόντησε για σένα!!...απλά φρόντησε για το αντάλαγμα (π.χ. ένα ρολεξάκι, μια αλοδαπή καλονή!!) και το hycote σου θα σε περιμένει αυτο το Σάββατο στο κίτσεν!!!.. ::glossa::

Αποσυνδεδεμένος Geokid

  • Scale 1/48
  • *
  • Μηνύματα: 578
  • Age: 46
  • Τόπος: Αργος
  • modelclub.gr
    • virtual 335th Greek Squadron
Απ: Hycote primer
« Απάντηση #9 στις: Απρίλιος 01, 2009, 07:38:29 μμ »
Εμμμ επρεπε να το πω απο την αρχη :mrgreen:.Λογω οτι δουλευω το Σαββατο δεν μπορω νας σας βρω στο Athens για αυτο λεω "να μου στειλετε"  :lol:! Αν καποιος μπορει να τα πακεταρει και να στειλει με οποιο τροπο τον βολευει ας μου στειλει ενα πμ να το κανονισουμε!!!
Me,i want what's coming to me.
The world Chico, and everything in it
,Scarface
 Hasegawa 1/48 F-14A"Jolly Rogers" 75% Hasegawa 1/48 Spitfire Vb Trop Τελος!!

Αποσυνδεδεμένος Ni_Kos

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 2410
  • Age: 51
  • Τόπος: Thessaloniki - Milano
Απ: Hycote primer
« Απάντηση #10 στις: Απρίλιος 01, 2009, 09:30:32 μμ »
Ρε σύ Nino, δεν μου στέλνεις κι εμένα ένα με pm ......  :mrgreen:  1 μήνα ψάχνω να το βρώ στην Θεσσαλονίκη !!!!!

Πάντως δύο μοντελομάγαζα που ρώτησα μου είπαν ότι θα φέρουνε αυτή την εβδομάδα. Γιά να δούμε  :evil:

Ο θείος Θανάσης πάλι φρόντησε για σένα!!...απλά φρόντησε για το αντάλαγμα (π.χ. ένα ρολεξάκι, μια αλοδαπή καλονή!!) και το hycote σου θα σε περιμένει αυτο το Σάββατο στο κίτσεν!!!.. ::glossa::

Αχχχχχ Θανασάκη !!!! 'Εχεις σαλτάρει από τα πολλά μέτωπα που έχεις ανοίξει στον μοντελοπάγκο σου   ::icon_hang::  Δές καλύτερα το post πιό πάνω ....

 ::director:: ΤΟ  ΝΟΕΜΒΡΙΟ  ΤΟ   ΕΨΑΧΝΑ  !!!!!!!    :wink:

Αλλά αν πράγματι σου περισσεύει κανένα,  μιας που τελειώνουν, κάτι θα βρούμε να σου δώσω ... (Λέβα δέχεσαι ;;;; :mrgreen:) .  Φέρε , Φέρε !!
Nikolas Kostoulas

Αποσυνδεδεμένος Hummel Moss

  • Μποζίνης Αθανάσιος
  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 2058
  • Age: 55
  • Τόπος: akamatistan
  • Das Reich
Απ: Hycote primer
« Απάντηση #11 στις: Απρίλιος 01, 2009, 10:15:06 μμ »
Αχχχχχ Θανασάκη !!!! 'Εχεις σαλτάρει από τα πολλά μέτωπα που έχεις ανοίξει στον μοντελοπάγκο σου   ::icon_hang::  Δές καλύτερα το post πιό πάνω ....

 ::director:: ΤΟ  ΝΟΕΜΒΡΙΟ  ΤΟ   ΕΨΑΧΝΑ  !!!!!!!    :wink:

Αλλά αν πράγματι σου περισσεύει κανένα,  μιας που τελειώνουν, κάτι θα βρούμε να σου δώσω ... (Λέβα δέχεσαι ;;;; :mrgreen:) .  Φέρε , Φέρε !!

..με τον ρυθμό που το χρησιμοποιείς (μου είπαν οι γείτονες σου ότι έκανες φουλ repaint στο σπίτι μεσα-έξω!! ::glossa::) θα χρειαστείς σύντομα καινουριο!! :mrgreen: :mrgreen: ::icon_thumright::

Αποσυνδεδεμένος thanosg

  • Scale 1/144
  • *
  • Μηνύματα: 94
  • Τόπος: ΑΘΗΝΑ
Απ: Hycote primer
« Απάντηση #12 στις: Απρίλιος 03, 2009, 04:14:33 μμ »
Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί δεν γίνετε γνωστό από που μπορούμε να προμηθευτούμε το hycote στην Ελλάδα. Επειδή κατά την προσωπική μου άποψη πρέπει όλοι να κάνουμε γνωστές τις πηγές μας και να μην τις κρατάμε για τον εαυτό μας 

ΑΘΗΝΑ
2107783819


Θεσ/νίκη
ΚΟΥΦΙΔΑΚΗΣ.ΝΙΚΟΛΑΟΣ
2310840189   

 :lol: :lol: :lol:

Αποσυνδεδεμένος thanosg

  • Scale 1/144
  • *
  • Μηνύματα: 94
  • Τόπος: ΑΘΗΝΑ
Απ: Hycote primer
« Απάντηση #13 στις: Απρίλιος 03, 2009, 04:18:45 μμ »
Σε καμία περίπτωση δεν κάνω διαφήμιση στα συγκεκριμένα καταστήματα αλλά αυτά είναι τα μόνα που ξέρω.
Για την Αθήνα είναι το τηλέφωνο στα κεντρικά τηλεφωνήστε εκεί και ρωτήστε που αλλού μπορείτε να το βρείτε.

 ::icon_thumright:: ::icon_thumright::

Αποσυνδεδεμένος John-John

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 2154
  • Age: 46
  • Τόπος: 80% Θεσ/νικη - 20% Κοζανη
  • Γιαννης Ματιακης
Απ: Hycote primer
« Απάντηση #14 στις: Απρίλιος 03, 2009, 04:20:02 μμ »
Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί δεν γίνετε γνωστό από που μπορούμε να προμηθευτούμε το hycote στην Ελλάδα. Επειδή κατά την προσωπική μου άποψη πρέπει όλοι να κάνουμε γνωστές τις πηγές μας και να μην τις κρατάμε για τον εαυτό μας 

ΑΘΗΝΑ
2107783819


Θεσ/νίκη
ΚΟΥΦΙΔΑΚΗΣ.ΝΙΚΟΛΑΟΣ
2310840189   


 :lol: :lol: :lol:


για το δευτερο η πρέπει να εχεις μπάρμπα στην κορονη η πρεπει να είσαι πολύ κωλόφαρδος για να βρεις
Η άποψη και η γνώμη είναι σαν την κ..τρυπιδα, όλοι έχουν από μια, Τα προβλήματα αρχίζουν όταν κλ@νει..

Αποσυνδεδεμένος thanosg

  • Scale 1/144
  • *
  • Μηνύματα: 94
  • Τόπος: ΑΘΗΝΑ
Απ: Hycote primer
« Απάντηση #15 στις: Απρίλιος 03, 2009, 04:29:10 μμ »
Για να σου είμαι ειλικρινής εγώ πρώτα στη Θεσσαλονίκη πείρα τηλέφωνο για να παραγγείλω και ένας κύριος ευμενέστατος (για να είμαστε δίκαιοι ) μου έδωσε το τηλέφωνο της Αθήνας.

 ::icon_thumright:: ::icon_thumright::

Αποσυνδεδεμένος John-John

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 2154
  • Age: 46
  • Τόπος: 80% Θεσ/νικη - 20% Κοζανη
  • Γιαννης Ματιακης
Απ: Hycote primer
« Απάντηση #16 στις: Απρίλιος 03, 2009, 04:31:37 μμ »
Δεν διαφώνησα για την ΕΥΓΕΝΙΑ του καταστήματος, άπλα είπα ότι είναι πολύ δύσκολο να βρεις, εγώ 2-3 που πήγα δεν βρήκα και εχω και αλλα 2 παραδείγματα απο φίλους
Η άποψη και η γνώμη είναι σαν την κ..τρυπιδα, όλοι έχουν από μια, Τα προβλήματα αρχίζουν όταν κλ@νει..

Αποσυνδεδεμένος thanosg

  • Scale 1/144
  • *
  • Μηνύματα: 94
  • Τόπος: ΑΘΗΝΑ
Απ: Hycote primer
« Απάντηση #17 στις: Απρίλιος 03, 2009, 04:40:02 μμ »
Δεν διαφώνησα για την ΕΥΓΕΝΙΑ του καταστήματος, άπλα είπα ότι είναι πολύ δύσκολο να βρεις, εγώ 2-3 που πήγα δεν βρήκα και εχω και αλλα 2 παραδείγματα απο φίλους
Συγνώμη δεν σε κατάλαβα. Για αυτό υποστηρίζω και εγώ ότι πρέπει να αποκαλύπτουμε της πηγές μας γιατί η αύξηση της ζήτησης σε ένα προϊόν το κάνει δύσκολο να εξαφανιστεί από την ελληνική αγορά.
 ::salut:: ::salut::

Αποσυνδεδεμένος NebelWerfer

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 1096
  • Age: 43
  • Τόπος: Riyadh
Απ: Hycote primer
« Απάντηση #18 στις: Απρίλιος 03, 2009, 04:57:05 μμ »
Οντως πριν δυσκολα εβρισκες.

Τωρα οσες φορες πηγα υπηρχαν και τσιμπισα 1-2
 ::salut::
Αλβινος
  [img]http://www.modelclub.gr/images/bob.jpg

Αποσυνδεδεμένος Kookooniaw

  • Scale 1/144
  • *
  • Μηνύματα: 44
Απ: Hycote primer
« Απάντηση #19 στις: Απρίλιος 03, 2009, 11:58:49 μμ »
Παιδια στο e-bay το βρισκεις με περιπου 10-10,50ευρω μαζι με τα ταχυδρομικα.
Για όποιον ενδιαφέρεται και ψάχνει και προτιμά να αγοράζει από τα μοντελάδικα της πόλης του αντί από αυτά αυτά της Αγγλίας ή της Αμερικής από το eBay, Hycote primer θα βρείτε στο μοντελάδικο White Tower Μodels του Σιμιτσή Χρήστου στην Άνω Τούμπα Θεσσαλονίκης.

Αποσυνδεδεμένος nino1969

  • Τα θέλω ΟΛΑ ... γιατρέ μου ...
  • MC crew
  • Scale 1/35
  • *****
  • Μηνύματα: 6676
  • Age: 54
  • Τόπος: Σώμα ΑΘΗΝΑ - ψυχή & πνεύμα στ'Ανάπλι
  • IPMS 1099 / MC 369
Απ: Hycote primer
« Απάντηση #20 στις: Απρίλιος 04, 2009, 12:18:59 πμ »
Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί δεν γίνετε γνωστό από που μπορούμε να προμηθευτούμε το hycote στην Ελλάδα. Επειδή κατά την προσωπική μου άποψη πρέπει όλοι να κάνουμε γνωστές τις πηγές μας και να μην τις κρατάμε για τον εαυτό μας  ...
Φίλε μου εδώ μέσα πιστεύω ότι τίποτα δεν είναι επτασφράγιστο μυστικό ή άκρως απόρρητη πληροφορία που καθένας το κρατάει για τον εαυτό του. Απλά πριν ανοίγει οποιοδήποτε θέμα ξανά και ξανά, ρωτώντας τα ίδια πράγματα καλό, είναι να κάνουμε και μια αναζήτηση πρώτα με την λέξη "κλειδί" ας πούμε στην συγκεκριμένη περίπτωση "hycote"  :wink:

Ορίστε ... (πλήρη στοιχεία του εισαγωγέα ο οποίος σημειωτέον είναι και μοντελιστής)  ::arrowred::  http://www.modelclub.gr/forums/index.php/topic,10831.0.html

Αποσυνδεδεμένος thanosg

  • Scale 1/144
  • *
  • Μηνύματα: 94
  • Τόπος: ΑΘΗΝΑ
Απ: Hycote primer
« Απάντηση #21 στις: Απρίλιος 04, 2009, 08:18:13 πμ »
Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί δεν γίνετε γνωστό από που μπορούμε να προμηθευτούμε το hycote στην Ελλάδα. Επειδή κατά την προσωπική μου άποψη πρέπει όλοι να κάνουμε γνωστές τις πηγές μας και να μην τις κρατάμε για τον εαυτό μας  ...
Φίλε μου εδώ μέσα πιστεύω ότι τίποτα δεν είναι επτασφράγιστο μυστικό ή άκρως απόρρητη πληροφορία που καθένας το κρατάει για τον εαυτό του. Απλά πριν ανοίγει οποιοδήποτε θέμα ξανά και ξανά, ρωτώντας τα ίδια πράγματα καλό, είναι να κάνουμε και μια αναζήτηση πρώτα με την λέξη "κλειδί" ας πούμε στην συγκεκριμένη περίπτωση "hycote"  :wink:

Ορίστε ... (πλήρη στοιχεία του εισαγωγέα ο οποίος σημειωτέον είναι και μοντελιστής)  ::arrowred::  http://www.modelclub.gr/forums/index.php/topic,10831.0.html

Φίλε nino169 δεν είχα σκοπό να θίξω κανένα με την απάντηση μου, απλώς και εγώ είχα δυσκολευτεί πάρα πολύ να βρω που πωλείτε το hycote και ήθελα  να βοηθήσω και μόνο αυτό. O λόγος άλλωστε που ξανα άρχισα τον μοντελισμό μετά από δεκαεννέα χρόνια είναι η δικιά σας παρέα και η αμέτρητη πηγή πληροφοριών στο forum αυτό.

 ::icon_thumright::

Αποσυνδεδεμένος nino1969

  • Τα θέλω ΟΛΑ ... γιατρέ μου ...
  • MC crew
  • Scale 1/35
  • *****
  • Μηνύματα: 6676
  • Age: 54
  • Τόπος: Σώμα ΑΘΗΝΑ - ψυχή & πνεύμα στ'Ανάπλι
  • IPMS 1099 / MC 369
Απ: Hycote primer
« Απάντηση #22 στις: Απρίλιος 04, 2009, 05:39:30 μμ »
Αγαπητέ Θάνο ούτε εγώ θίχτηκα, ούτε υπονόησα ότι είχες σκοπό να θίξεις κάποιον άλλο και ούτε είχα πρόθεση να σου κάνω επίθεση ή παρατήρηση. Ο εισαγωγέας τυγχάνει φίλος μου από το σχολείο ακόμα. Το ονοματεπώνυμό του ή τα λοιπά προσωπικά στοιχεία του μέχρι κάποια στιγμή δεν αναφέρονταν παρά πήγαιναν στον καθένα με πμ για ευνόητους λόγους (ούτε κι εμένα θα με ενθουσίαζε να κυκλοφορούν τα δικά μου από τρίτους στο ίντερνετ και σε διάφορα φόρα). Φυσικά από την στιγμή που είναι επαγγελματίας και χωρίς διάθεση να του γίνει διαφήμιση αλλά και προς βοήθεια όλων εδώ μέσα (που γι'αυτό εξάλλου είμαστε όλοι εδώ) ανακοινώθηκαν και αυτά. Όπως είπα δεν είχα σκοπό και φυσικά ούτε και δικαιοδοσία να κάνω τον "θεματοφύλακα", απλά αν ψάξει κανείς το φόρουν θα δει ότι έχουν ανοιχτεί ήδη, τουλάχιστον τέσσερα πέντε θέματα για τον ίδιο λόγο (βλέπε hycote). Οπότε καλό και προς όφελος όλων είναι πριν ανοίγουμε νέο θέμα να "ψαχνόμαστε" λίγο παραπάνω και να μην "βαραίνουμε" το site με περίσσια πληροφορία. Όσο πιο πολύ σέρνεται τα δικά μας νεύρα θα σπάνε  :wink:  ::salut::

Αποσυνδεδεμένος sotiris

  • Aρχικατής Πρωτοσύγγελος και Πάπας
  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 3013
  • Age: 40
  • Τόπος: ΑΘΗΝΑ
  • Μέσ'το άρμα θα καούμε!
Απ: Hycote primer
« Απάντηση #23 στις: Απρίλιος 13, 2009, 06:35:36 μμ »
Επισης μπορει να χρησιμοποιηθει και το κατωθι ασταρι ,εγω το χρησιμοποιω και ειμαι ευχαριστημενος
http://www.motipdupli.com/webgate/WG_5_2.nsf/ContentByKey/MDTD-4Y2RSS-EN-p

Αποσυνδεδεμένος haniotis

  • Scale 1/144
  • *
  • Μηνύματα: 22
Απ: Hycote primer
« Απάντηση #24 στις: Μάιος 21, 2009, 09:57:49 πμ »
παιδια γεια σας και καλως σας βρήκα,ξέρετε που μπορώ να βρω το hycote στα χανια? κανάς συμπολίτης αμα μπαίνει εδώ να με ενημερώσει
ευχαριστώ