Αποστολέας Θέμα: 1st ATHENS STREET MODELLING (Σάββατο 29/12/07)  (Αναγνώστηκε 28960 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Stavros

  • Stavros Soulis - IPMS Hellas #228
  • Εκπρόσωποι Συλλόγων
  • Scale 1/32
  • ***
  • Μηνύματα: 8953
  • Age: 54
  • Τόπος: Αθήνα - IMFLandia
  • save the last kit for me
    • http://www.ipms-hellas.gr
1st ATHENS STREET MODELLING (Σάββατο 29/12/07)
« στις: Δεκέμβριος 16, 2007, 11:20:44 πμ »
Επανέρχομαι σε συνέχεια μιας προηγούμενης πρότασης.  Είπαμε ότι ετοιμάζεται μια εκδήλωση  ::eusa_clap:: για μετά τις γιορτές, σε συνεργασία με άλλο σύλλογο, Χωρίς να θέλω να "καπελώσω" εκείνη την εκδήλωση, προτείνω να κάνουμε τελικά εκείνο το μοντελιστικό "street-event" στο τρίγωνο της Ιπποκράτους. Φαντάζομαι τα εξής: 3-4 πάγκους με καμιά 20αριά έτοιμα μοντέλα, μερικά μοντέλα υπο κατασκευή με live επίδειξη απλών τεχνικών, ζεστό καφέ, σοκολάτα, αναψυκτικά, γλυκά για τους περαστικούς, μουσική, πηγαδάκια για συζήτηση κλπ. το υπολογίζω για ένα 6-ωρο (12.00-18.00) εντός των ΣΚ 22-23/12/07 ή 29-30/12/07, όσο θα είναι ανοικτά τα μαγαζιά.  Προσοχή, έχει οριστεί για Σάββατο 29/12/07 12.00-18.00 μπροστά στο Cafe 4U  Για τον καιρό, νομίζω στο σκεπαστό πεζοδρόμιο μπροστά απο Plastimodellismo ή Fasma, δεν θα εχουμε προβλημα. Εκανα βολιδοσκόπηση με τον κ. Λαρόζα και τον βρήκα θετικό, προσφέρει μάλιστα τα ποτά και τους πάγκους. Εμείς θα βάλουμε τα υπόλοιπα, κυρίως την παρουσία και τα μοντέλα. Φανταστείτε σαν "μετακόμιση" του εβδομαδιαίου event στο cafe 4U σε απέναντι πεζοδρόμιο. τι λέτε?
Σ.Σ.
(Mέχρι σήμερα 22/12/07, Δηλωθέντες - με αλφαβητική σειρά - Είκοσι και πλέον (20+) Εθελοντές για συμμετοχή & βοήθεια)  :  AlexSSGTi  (μόνο 29-30/12 + μοντελα)     arcadios (μοντελα για βαψιμο ...),   CROW (επιδειξη), dsamba (+ μοντελα/δώρα),   Ευγενιος (μοντελα ετοιμα)  Farao Mike ,   FOX-3 (προσφερει 2 κιτ),   gkontog (+ μοντέλα), lord_dimos (+ μοντελα),   melpas1013 (μόνο 29-30/12  + μοντελα),   mmaker,    Nick2 (μόνο 22-23/12),   nino1969 (+ μοντελα + κλπ.)   opelcorsa-a,   PanPan (μόνο 29/12 + μοντελο),   philio  (+ μοντελα),   Ramfighter (στήσιμο, μοντέλα, εφόδια ...φαγώσιμα  ::eusa_clap:: )    RAW Shooter (θα στειλει μοντελο),    Sotiris (+ μοντελα),    stavros (προσφερει 1 κιτ & πιθανόν επίδειξη), StratosMavroudis (+κιτ + φαγωσιμα),   viper (στησιμο - DVD μοντελιστικου περιεχομενου για προβολη - κιτ για δωρο & γλυκα),   Wildcat,   Βαγγέλης (+ μοντελα για δωρο), opelcorsa-a,   Δ.Λ.  ,   Μ.Δ. ,   IPMS Ελλάδος (ενημερωθηκαν μεσω ΔΣ κια θα είναι παρόντα αρκετά μέλη)


Logo by Wildcat

ΧΑΡΤΗΣ EVENT ::arrowdown::
http://www.forthnet.gr/templates/driveme.aspx?c=10008226&initialCenterX=476779.06&initialCenterY=4203744

[modbreak]ΜΕΤΑΚΙΝΗΘΗΚΕ ΣΤΗ ΣΩΣΤΗ ΕΝΟΤΗΤΑ[/modbreak]

Αποσυνδεδεμένος Wildcat

  • ...ή απλά Γάτος
  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 3197
  • Age: 49
  • Τόπος: Over the hills and far away...
Απ: 1st ATHENS STREET MODELLING
« Απάντηση #1 στις: Δεκέμβριος 16, 2007, 11:34:28 πμ »
Φανταστείτε σαν "μετακόμιση" του εβδομαδιαίου event στο cafe 4U σε απέναντι πεζοδρόμιο.

Έτσι ακριβώς το σκέφτομαι κι εγώ και καιρού επιτρέποντως είμαι "μέσα" και με φυσική παρουσία και συμμετοχή στα εκθέματα :D

Και μερικές ερωτήσεις/διευκρινήσεις...
Μήπως θα πρέπει να επικοινωνήσουμε με τον Δήμο Αθηναίων για την "κατάληψη" του πεζοδρομίου?
Για τη μουσική που ανέφερες, έχει βρεθεί προσφερόμενος εξοπλισμός?

Αποσυνδεδεμένος Raw_Shooter

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 5139
  • Τόπος: akamatistan
  • Παναγιώτης
Απ: 1st ATHENS STREET MODELLING
« Απάντηση #2 στις: Δεκέμβριος 16, 2007, 05:36:32 μμ »
Φίλοι μου καταπληκτική ιδέα, ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ  ::icon_thumright:: ::icon_thumright::  Μόνο προσοχή πρέπει 1000% να πάρετε άδεια απο τον Δήμο για "κατάληψη" πεζοδρομίου και σχετική άδεια απο Αστυνομία και Εμπορικό Σύλλογο εάν και μόνο υπάρχει αγορά - πώληση μοντέλων ή άλλων "αγαθών". Η "κατάληψη" είναι υποχρεωτική ΟΤΙ και αν κάνετε..... στην Θεσ/νίκη κοστίζει περίπου 40 ευρώ το m2 τον μήνα (το ξέρω λόγω δουλειάς).

Αποσυνδεδεμένος ALEX_SSGTi

  • Αλέξανδρος Βούρβαχης IPMS 1134/MC 341
  • MC crew
  • Scale 1/32
  • *****
  • Μηνύματα: 9126
  • Age: 47
  • Τόπος: Πειραιάς
  • Μοdelling is just fun!
    • ModelClub.GR
Απ: 1st ATHENS STREET MODELLING
« Απάντηση #3 στις: Δεκέμβριος 16, 2007, 06:14:14 μμ »
Για 29-30 είμαι μέσα με μοντέλα και τρέλα!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος sotiris

  • Aρχικατής Πρωτοσύγγελος και Πάπας
  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 3013
  • Age: 40
  • Τόπος: ΑΘΗΝΑ
  • Μέσ'το άρμα θα καούμε!
Απ: 1st ATHENS STREET MODELLING
« Απάντηση #4 στις: Δεκέμβριος 16, 2007, 06:44:42 μμ »
και εγω με καποια μοντελα(το ποστ του Αντιχριστου)

Αποσυνδεδεμένος gkontog

  • Scale 1/24
  • ******
  • Μηνύματα: 12382
  • Age: 59
  • Τόπος: Αθήνα
  • Τόσα πολλά μοντέλα, τόσος λίγος χώρος...
Απ: 1st ATHENS STREET MODELLING
« Απάντηση #5 στις: Δεκέμβριος 16, 2007, 10:04:43 μμ »
Μεσα και εγώ! Και με μοντέλα!
Τα πιο διάσημα τελευταία λόγια στο σύμπαν: Σβήστα, έχω πάρει backup!

Συνδεδεμένος nick2

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 2911
  • Age: 56
  • Τόπος: πειραιας
Απ: 1st ATHENS STREET MODELLING
« Απάντηση #6 στις: Δεκέμβριος 16, 2007, 10:22:53 μμ »
           Δεδομένη είναι η οποιαδήποτε βοήθεια μου ζητηθεί. 

           Και μοντέλο θα φέρω............Τζούλιαααααααα ντύσου έχουμε μοντελοεκδήλωση να πάμε  :D :D


           


Αποσυνδεδεμένος Stavros

  • Stavros Soulis - IPMS Hellas #228
  • Εκπρόσωποι Συλλόγων
  • Scale 1/32
  • ***
  • Μηνύματα: 8953
  • Age: 54
  • Τόπος: Αθήνα - IMFLandia
  • save the last kit for me
    • http://www.ipms-hellas.gr
Απ: 1st ATHENS STREET MODELLING
« Απάντηση #7 στις: Δεκέμβριος 17, 2007, 01:39:54 μμ »
Τι έγινε ρε παίδες?
5 συμμετοχές απο τους Αθηναίους  :cry:
και μια υποστηρικτική απο τη συμπρωτεύουσα  ::eusa_clap:: (φχαριστώ Πάνο)
(απο 136 !!! συνολικά άτομα που το διάβασαν μέχρι τώρα - δηλ. 5,1% αποδοχή μαζί με εμένα   :roll: .....)
Να θεωρήσω ότι δεν έχουμε περισσότερες θετικές απαντήσεις διότι ....  :lol:.στούμπωσε ο server απο τις πολλές θετικές απαντήσεις ή
θα το κάνουμε οικογενειακή υπόθεση (για να μην το "σφάξουμε" τελείως) ?
Να το κάνουμε πχ.:
εγώ ΓΓ της οργανωτικής (και liaisson officer με την IPMS !)  ::salut::,
ο gkontog στο μπλα-μπλα των περαστικών  ::eusa_clap::
ο Alex στις τεχνικές  :wink:
ο Wildcat στα ποτά (συνεργαζόμενος με τον Δ.Λ. που τα κερνάει)  8)
ο Nick2 στην εξυπηρέτηση των επισκεπτών  :lol:
και ο Sotiris ....  εφεδρεία λόγω ...   επαγγέλματος  :mrgreen:
ετσι πάντως για να καταλάβω,
στείλτε και καμια αρνητική απάντηση, εαν γίνεται αιτιολογημένη για να καταλάβω το "γιατί όχι".
 ::icon_thumright::
Σ.Σ.

Συνδεδεμένος nick2

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 2911
  • Age: 56
  • Τόπος: πειραιας
Απ: 1st ATHENS STREET MODELLING
« Απάντηση #8 στις: Δεκέμβριος 17, 2007, 01:46:43 μμ »
          Η συμμετοχή μου φυσικά καί ισχύει καί μάλιστα οικογενειακώς.................Η "οικογένεια nickoleone" ενωμένη......τρέμετεεε  :twisted: :twisted:


          Να διευκρινίσω μόνο πως 30/12 έως καί 7/1 θα αποσιάζουμε από την χώρα γιά λόγους απόρρητους. 8) 8)

Αποσυνδεδεμένος nino1969

  • Τα θέλω ΟΛΑ ... γιατρέ μου ...
  • MC crew
  • Scale 1/35
  • *****
  • Μηνύματα: 6676
  • Age: 55
  • Τόπος: Σώμα ΑΘΗΝΑ - ψυχή & πνεύμα στ'Ανάπλι
  • IPMS 1099 / MC 369
Απ: 1st ATHENS STREET MODELLING
« Απάντηση #9 στις: Δεκέμβριος 17, 2007, 01:49:30 μμ »
Κι εγώ μέσα είμαι, για ολόκληρο το 6ωρο λίγο δύσκολο, αλλά για κανένα τρίωρο τουλάχιστον μπορείτε να με υπολογίζετε.   ::salut::

ΥΓ εγώ θα πιάνω στο μπλα-μπλα (με το καλό) τους περαστικούς  ::sprechende_007::  ::icon_pai::
κι αν δεν έχω αποτέλεσμα
θα τους περιλαμβάνει ο gkontog  ::bat:: ::violent1::     :mrgreen:

Αποσυνδεδεμένος George R

  • Kapitän zur See
  • Εκπρόσωποι Συλλόγων
  • Scale 1/35
  • ***
  • Μηνύματα: 2174
  • DKM BISMARCK
    • Ένωση Μοντελιστών Ιωαννίνων
Απ: 1st ATHENS STREET MODELLING
« Απάντηση #10 στις: Δεκέμβριος 17, 2007, 01:54:14 μμ »
Εάν μετράει, διότι δεν θα είμαι εκει, πολύ καλή η ιδέα, το είχαμε σκεφτεί πρίν από χρόνια να το κάνουμε Γιάννενα, αλλά δεν προχώρησε  :twisted:
"Ich lasse mir doch mein Schiff nicht unter dem Arsch wegschiessen.  Feuererlaubnis !"


 www.emioannina.gr

Αποσυνδεδεμένος philio

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 6090
  • Age: 68
  • Τόπος: ΑΘΗΝΑ- ( Πατήσια)
  • ...και τώρα Πεπειρα(γ)μένος
Απ: 1st ATHENS STREET MODELLING
« Απάντηση #11 στις: Δεκέμβριος 17, 2007, 01:56:22 μμ »
...και εγώ μέσα, αμέλησα να απαντήσω πιό νωρίς  :oops: και φυσικά μαζί και τα παιδιά μου, αλλά λόγω δουλειάς δεν έγω τον χρόνο να βοηθήσω στα οργανωτικά... (τώρα θα μου πεις...εσείς τεμπέλιδες είσαστε ;;; )

Αποσυνδεδεμένος dsamba

  • d-ημήτρης samba-νης
  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 1555
  • Age: 68
  • Τόπος: Πεύκη
  • NH-90 TGRA
    • ΑΕΡΟΠΟΡΙΑ ΣΤΡΑΤΟΥ (ανεπίσημη ιστοδελίδα)
Απ: 1st ATHENS STREET MODELLING
« Απάντηση #12 στις: Δεκέμβριος 17, 2007, 02:03:00 μμ »
Δεν νομίζω να έχω κάποια υποχρέωση, οτι είναι θα κοιτάξω να τα ξεπετάξω τις προηγούμενες μέρες (εκτός αν τύχει και πρέπει να δουλέψω-για Σάββατο μόνο, που χλωμό το βλέπω).

Παρων στο stand για οτι νομίζετε οτι μπορώ να προσφέρω (μόνο μοντέλα δεν έχω διαθέσιμα)...


      ΤΟ ΙΠΤΑΣΘΑΙ ΤΟΛΜΗΡΟΝ
 http://armyaviation.wordpress.com

Αποσυνδεδεμένος Nikos Tsitsos

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 2812
  • Age: 46
  • Τόπος: Athens
Απ: 1st ATHENS STREET MODELLING
« Απάντηση #13 στις: Δεκέμβριος 17, 2007, 02:16:18 μμ »
Θα ήθελα με όλη μου την καρδιά να συμμετάσχω αλλά δυστυχώς στης συγκεκριμένες 2 ημερομηνίες μου είναι αδύνατων!!!!

Σάββατο 22 - Γιατί την άλλη μέρα φεύγω για το γαμήλιο ταξιδάκι και αν πω στη γυναίκα ότι θα λείπω από την προετοιμασία για 6 ώρες θα με αυτοκτονήσει και με το δίκιο της...

Σάββατο 29 - Γιατί θα είμαι ακόμα εξωτερικό....

Sorry :oops: :oops: :oops:

Ελπίζω να μη βγω ΑΑ :mrgreen:

Αποσυνδεδεμένος ramfighter

  • Xrepi Model Collector
  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 6026
  • Age: 54
  • Τόπος: Αθήνα
Απ: 1st ATHENS STREET MODELLING
« Απάντηση #14 στις: Δεκέμβριος 17, 2007, 02:50:30 μμ »
Σταύρο να πω την αλήθεια είχα ψηφίσει κατηγορηματικά όχι. Και μην κοιτάς την αναγνωσιμότητα του θέματος, αλλά ποσοι ενδιαφέρθηκαν να ψηφίσουν (είτε θετικά ή αρνητικά). Απο αυτούς που θελουν να συμμετάσχουν τώρα είναι όλοι φίλοι μου, οπότε  νιώθω οτι πρέπει να βοηθήσω με καποιο τρόπο (παρόλη την αρνητική μου άποψη)
Καταρχήν οικονομικά για την άδεια κατάληψης πεζοδρομίου. Μετά θα βάλω την μάνα μου να ψήσει κανένα τυροπιτάκι/ λουκανοπιτάκι (για να μας βγεί οικονομικά προτείνω και άλλους να χώσουν μανάδες/συζύγους). Θα ψησω την Μοντελοτεχνική να μας διαθεσουν το ψυγείο τους για τα παγάκια.
Και πιό βασικό με βλέπω την προηγούμενη να ξεφορτώνω τους παγκους απο το mitsubishi του Λαρόζα.
Γιατί κανείς σας δεν λέει πως θα στηθεί το όλο θεμα. Πόσο χωρο θα πιάσουμε, πόσυς παγκους θα έχουμε, και πόσα μοντελα θα χωράνε σε αυτούς.

Αποσυνδεδεμένος Raw_Shooter

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 5139
  • Τόπος: akamatistan
  • Παναγιώτης
Απ: 1st ATHENS STREET MODELLING
« Απάντηση #15 στις: Δεκέμβριος 17, 2007, 03:05:37 μμ »
Φίλοι μου μια γνώμη - άποψη μόνο απο 'μένα...... με 10-15 ευρώ μπορείτε να αγοράσετε 2-3 κιλά μελομακάρονα, βάλτε ενα γκαζάκι του καφέ και ψήστε μερικά καστανάκια, ας φτιάξει κάποιος ενα κιτ αεροπλάνου άλλος άρμα άλλος πλοίου και "γραψτε τα σε κασσέτα ή dvd και "βάλτε" την να "παίζει" σε μια tv πάνω στο πάγκο....."αραδιάστε" μοντελάκια επάνω σ' άλλο πάγκο...... βάλτε κλήρωση 1-2 μοντελάκια με λαχνούς free στους περαστικούς - πιτσιρίκια.... βάλτε και ενα πανό www.modelclub.gr και όλα είναι οκ  :wink:
 Εγώ δεν μπορώ να "κατέβω" Αθήνα μιας και θα είμαι εξωτερικό αλλά ΘΕΛΩ να συμμετάσχω οικονομικά στην προσπάθεια σας....ΟΤΙ χρειαστείτε πείτε μου......και ενα μοντέλο 1/48 για την κλήρωση το στέλνω εγώ  ::icon_thumright:: ::icon_thumright:: ::icon_thumright::

Αποσυνδεδεμένος Lman

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 3734
  • Age: 48
  • Τόπος: ΑΘΗΝΑ
Απ: 1st ATHENS STREET MODELLING
« Απάντηση #16 στις: Δεκέμβριος 17, 2007, 03:24:26 μμ »
παλληκάρια και εγώ μέσα για τις 30/12 όμως γιατί μέχρι και 29 θα λείπω (βόρεια  :wink: :mrgreen: :mrgreen:)

υπάρχει και το ενδεχόμενο εύρεσης εξοπλισμού (επαγγελματικού) για μουσική  :wink: :wink:
ΛΑΜΠΡΟΣ ΜΑΝΤΖΙΟΣ

Αποσυνδεδεμένος dsamba

  • d-ημήτρης samba-νης
  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 1555
  • Age: 68
  • Τόπος: Πεύκη
  • NH-90 TGRA
    • ΑΕΡΟΠΟΡΙΑ ΣΤΡΑΤΟΥ (ανεπίσημη ιστοδελίδα)
Απ: 1st ATHENS STREET MODELLING
« Απάντηση #17 στις: Δεκέμβριος 18, 2007, 01:55:24 μμ »
Τελικά τι κάνουμε αγόρια??

Αλλος για Χίο τράβηξε και άλλος για Μυτιλήνη (σύμφωνα με το γνωστό άσμα) ή όλοι μαζί στην Ιπποκράτους ? (Οι διαθέσιμοι τουλάχιστον)


      ΤΟ ΙΠΤΑΣΘΑΙ ΤΟΛΜΗΡΟΝ
 http://armyaviation.wordpress.com

Αποσυνδεδεμένος ramfighter

  • Xrepi Model Collector
  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 6026
  • Age: 54
  • Τόπος: Αθήνα
Απ: 1st ATHENS STREET MODELLING
« Απάντηση #18 στις: Δεκέμβριος 18, 2007, 02:13:41 μμ »
To πιστεύεις οτι αυτή την στιγμή που μιλάμε ο Διευθυντής μου δεν εχει υπογράψει ακόμα τις άδειες, γιατί τα βύσματα θα διαλύσουν παλι τον προγραμματισμό  :?:? :?Οτι θα τρέχω μεχρι την τελευταία στιγμή για τα θέματα υπευθυνότητας μου ενω ο προϊστάμενος μου ετοιμάζεται για διακοπές? :?
Πολυήμερες διακοπές δεν βλέπω να κάνω :cry:
Τουλάχιστον την βοήθεια που προσφέρθηκα να δώσω, θα την κάνω, ο κόσμος να χαλάσει.

Αποσυνδεδεμένος Stavros

  • Stavros Soulis - IPMS Hellas #228
  • Εκπρόσωποι Συλλόγων
  • Scale 1/32
  • ***
  • Μηνύματα: 8953
  • Age: 54
  • Τόπος: Αθήνα - IMFLandia
  • save the last kit for me
    • http://www.ipms-hellas.gr
Απ: 1st ATHENS STREET MODELLING
« Απάντηση #19 στις: Δεκέμβριος 18, 2007, 04:53:00 μμ »
κι εγώ συνεχίζω να είμαι "μέσα".
σήμερα το έριξα και σε κάτι φίλους απο την IPMS και αναμένω απάντηση.
απο τη διαχείριση (πλην melpas) δεν βλέπω ανταπόκριση για να αποκτήσει και το event κάποια επισημότητα.
μήπως έχει κάποιος να μου στείλει το λογοτυπο modelclub.gr σε υψηλη ανάλυση για να το τυπώσω (εαν μπορεσω) σε αφίσα?
επίσης έχω τροποποιήσει το αρχικό ποστ, προσθέτωντας τους εθελοντές (εννοείται πως θα το ενημερώνω συνεχώς)
Σ.Σ.

Αποσυνδεδεμένος Viper

  • Modelclub.gr
  • Scale 1/32
  • *
  • Μηνύματα: 10061
  • Age: 47
  • Τόπος: Χωματερή της Ευρώπης
  • Keep modeling !
    • Ελληνική Μοντελιστικη Κοινότητα
Απ: 1st ATHENS STREET MODELLING
« Απάντηση #20 στις: Δεκέμβριος 18, 2007, 05:58:43 μμ »
Ποια ημερομηνια προτεινετε σαν τελικη? οσον αφορα τη καταληψη πεζοδρομιου τι ενεργειες πρεπει να γινουν? πρεπει να ειδοποιηθουν κι αλλοι φορεις εκτος Δημου Αθηναιων που διαβασα παραπανω? (ΕΛ.ΑΣ π.χ)
Επισης παγκοι και μοντελα -απ'οτι καταλαβα- υπαρχουν ορθον? (ποσοι παγκοι θα χρειαστουν γνωριζουμε?) Με τυχον δυσκολες καιρικες συνθηκες θα υπαρξει προβλημα? τι λετε? (τυχον κρυο-βροχη)
Θα υπαρχει live επίδειξη τεχνικων τελικα κι αν ναι, ποιος θα τη κανει?

Αποσυνδεδεμένος ALEX_SSGTi

  • Αλέξανδρος Βούρβαχης IPMS 1134/MC 341
  • MC crew
  • Scale 1/32
  • *****
  • Μηνύματα: 9126
  • Age: 47
  • Τόπος: Πειραιάς
  • Μοdelling is just fun!
    • ModelClub.GR
Απ: 1st ATHENS STREET MODELLING
« Απάντηση #21 στις: Δεκέμβριος 18, 2007, 06:46:50 μμ »
..AlexSSGTi  (μόνο 29-30/12)...

Εγώ Σταύρο είμαι διαθέσιμος απο τις 24/12 και μετά, όχι μόνο για την ημερομηνία που λες! ;)

Αποσυνδεδεμένος Stavros

  • Stavros Soulis - IPMS Hellas #228
  • Εκπρόσωποι Συλλόγων
  • Scale 1/32
  • ***
  • Μηνύματα: 8953
  • Age: 54
  • Τόπος: Αθήνα - IMFLandia
  • save the last kit for me
    • http://www.ipms-hellas.gr
Απ: 1st ATHENS STREET MODELLING
« Απάντηση #22 στις: Δεκέμβριος 18, 2007, 07:02:26 μμ »
Ποια ημερομηνια προτεινετε σαν τελικη? οσον αφορα τη καταληψη πεζοδρομιου τι ενεργειες πρεπει να γινουν? πρεπει να ειδοποιηθουν κι αλλοι φορεις εκτος Δημου Αθηναιων που διαβασα παραπανω? (ΕΛ.ΑΣ π.χ)
Επισης παγκοι και μοντελα -απ'οτι καταλαβα- υπαρχουν ορθον? (ποσοι παγκοι θα χρειαστουν γνωριζουμε?) Με τυχον δυσκολες καιρικες συνθηκες θα υπαρξει προβλημα? τι λετε? (τυχον κρυο-βροχη)
Θα υπαρχει live επίδειξη τεχνικων τελικα κι αν ναι, ποιος θα τη κανει?

Προσωπικά προτείνω την ερχόμενη Κυριακή 23/12 αλλά εαν νομίζετε ότι δεν προλαβαίνουμε, τότε να γίνει το τελευταίο ΣΚ του 07, δηλ 29-30/12.
Πάγκοι υπάρχουν. Εχει ο Δ.Λαρόζας, και εάν δεν μας κάνουν, θα δανειστώ εγώ από την IPMS Ελλάδος.
Για άδεια, εκτιμώ δεν χρειάζεται. Για πρακτικούς λόγους. Είναι λιγος ο χρόνος (6 ώρες) και τέτοιες οι ημέρες, που πιστεύω δεν θα μας ενοχλήσει κανείς απο τους ενδεχόμενους "ελεγκτές" (Δήμος, ΕΛΑΣ). Κι αν μας ενοχλήσει, κανείς, απλά "τα μαζεύουμε". Η φάση (φαντάζομαι και ελπίζω) θα έχει πιο πολύ εορταστικό, παρείστικο και φιλικό κλίμα και δεν θα ενοχλήσει κανένα.
Ο καιρός, ακόμη και μια βροχή (εκτός κι αν είναι κατακλυσμός, οπότε δεν θα έχει και περαστικούς) δεν θα μας πειράξει, εφόσον κάτσουμε στο "σκεπαστό" (μπροστά στο Plastimodellismo ή στο Fasma). Εξάλλου, τόσα γίνονται στους πεζόδρομους, εμάς θα βλάψει ο καιρός?
Επίδειξη (απλές τεχνικές ή μόνο εργαλείων, υλικών , κιτ.μοντέλων) κάνω και εγώ. ότι μου ζητήσετε. και οι άλλοι εθελοντές νομίζω μπορούν να κάνουν κάτι.
Σύμφωνοι?  ::salut::
Σ.Σ.

Αποσυνδεδεμένος Viper

  • Modelclub.gr
  • Scale 1/32
  • *
  • Μηνύματα: 10061
  • Age: 47
  • Τόπος: Χωματερή της Ευρώπης
  • Keep modeling !
    • Ελληνική Μοντελιστικη Κοινότητα
Απ: 1st ATHENS STREET MODELLING
« Απάντηση #23 στις: Δεκέμβριος 18, 2007, 07:07:38 μμ »
νομιζω πως ειμαστε ενταξει,στο θεμα του Δημου εχω μια επιφυλαξη αλλα για να το λες εσυ Σταυρο μου ::icon_thumright:: Κυριακη η Σαββατο?

Αποσυνδεδεμένος Wildcat

  • ...ή απλά Γάτος
  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 3197
  • Age: 49
  • Τόπος: Over the hills and far away...
Απ: 1st ATHENS STREET MODELLING
« Απάντηση #24 στις: Δεκέμβριος 18, 2007, 07:25:04 μμ »
Θα έλεγα να το αφήσουμε για το επόμενο Σάββατο μήπως προθυμοποιηθεί και κανένας άλλος να φέρει τα μοντέλα του. Οι εθελοντές νομίζω είμαστε αρκετοί αλλά πόσα μοντέλα μαζεύουμε? Επίσης προλαβαίνουμε να φτιάξουμε και αφισούλες/ανακοινώσεις που θα μπούν στα καταστήματα και θα προαναγγέλουν το γεγονός... :wink:
Όσο για τον Δήμο μάλλον έχει δίκιο ο Σταύρος... δέν θα κάνουμε άλλωστε εμπορική χρήση και στην τελική (άν μας γίνουν στενός κορσές :mrgreen: ) απλά τα μαζεύουμε...

Εφόσον ο χώρος και ο εξοπλισμός είναι πλέον δεδομένα, να εστιάσουμε στο πόσα μοντέλα μαζεύουμε και ποιοί θα κάνουν επίδειξη?

Tags: