Αποστολέας Θέμα: Η ΠΑΡΑΓΚΑ!!!  (Αναγνώστηκε 35562 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος nino1969

  • Τα θέλω ΟΛΑ ... γιατρέ μου ...
  • MC crew
  • Scale 1/35
  • *****
  • Μηνύματα: 6676
  • Age: 54
  • Τόπος: Σώμα ΑΘΗΝΑ - ψυχή & πνεύμα στ'Ανάπλι
  • IPMS 1099 / MC 369
Απ: Η ΠΑΡΑΓΚΑ!!!
« Απάντηση #225 στις: Οκτώβριος 24, 2009, 10:43:28 μμ »
Θείο, Παραγκιέρη  :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: έχεις κάνει εκπληκτική δουλειά
Ευχαριστώ μεσιέ.  :mrgreen: Αλλά άστα ρε φίλε και την παράγκα εγώ ξύλινη την έκανα,  :roll: .... χάλκινη βγήκε  :lol: :lol: :lol:

Αποσυνδεδεμένος Πέτρος

  • ο τεως ...ΘΕΙΟΣ
  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 3734
  • Age: 68
  • Τόπος: Θεσσαλονίκη
Απ: Η ΠΑΡΑΓΚΑ!!!
« Απάντηση #226 στις: Οκτώβριος 24, 2009, 10:47:11 μμ »
Θείο, Παραγκιέρη  :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: έχεις κάνει εκπληκτική δουλειά
Ευχαριστώ μεσιέ.  :mrgreen: Αλλά άστα ρε φίλε και την παράγκα εγώ ξύλινη την έκανα,  :roll: .... χάλκινη βγήκε  :lol: :lol: :lol:

αν έβαζες άλλες φιγούρες, από τις "πλαστικούρες"  ::violent1:: ::violent1:: ::violent1:: ::violent1:: ::violent1::

που σε παίδεψαν κιόλας   ::glossa:: ::glossa:: ::glossa::

γιατί τα υπόλοιπα είναι ...Ολαβ  ::icon_thumright:: ::icon_thumright:: ::icon_thumright::

Αποσυνδεδεμένος gkontog

  • Scale 1/24
  • ******
  • Μηνύματα: 12382
  • Age: 58
  • Τόπος: Αθήνα
  • Τόσα πολλά μοντέλα, τόσος λίγος χώρος...
Απ: Η ΠΑΡΑΓΚΑ!!!
« Απάντηση #227 στις: Οκτώβριος 24, 2009, 10:55:37 μμ »
Τι έκανες πάλι ρε μουρλέ! Απίστευτη κατασκευή :shock:
Τα πιο διάσημα τελευταία λόγια στο σύμπαν: Σβήστα, έχω πάρει backup!

Αποσυνδεδεμένος nino1969

  • Τα θέλω ΟΛΑ ... γιατρέ μου ...
  • MC crew
  • Scale 1/35
  • *****
  • Μηνύματα: 6676
  • Age: 54
  • Τόπος: Σώμα ΑΘΗΝΑ - ψυχή & πνεύμα στ'Ανάπλι
  • IPMS 1099 / MC 369
Απ: Η ΠΑΡΑΓΚΑ!!!
« Απάντηση #228 στις: Οκτώβριος 24, 2009, 11:19:23 μμ »
Τι έκανες πάλι ρε μουρλέ! Απίστευτη κατασκευή :shock:
Είναι για την ΠΑΡΑΓΚΑ ΙΙ  :lol: :lol: :lol:

Αποσυνδεδεμένος Πέτρος

  • ο τεως ...ΘΕΙΟΣ
  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 3734
  • Age: 68
  • Τόπος: Θεσσαλονίκη
Απ: Η ΠΑΡΑΓΚΑ!!!
« Απάντηση #229 στις: Οκτώβριος 24, 2009, 11:35:38 μμ »
Τι έκανες πάλι ρε μουρλέ! Απίστευτη κατασκευή :shock:
Είναι για την ΠΑΡΑΓΚΑ ΙΙ  :lol: :lol: :lol:

και ΠΑΡΑΓΚΑ ΙΙ και ΙΙΙ να κάνεις, εγώ την πόρτα θέλω...

χρυσή την πλήρωσα ::glossa:: ::glossa:: ::glossa::


Αποσυνδεδεμένος Nikos Tsitsos

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 2812
  • Age: 45
  • Τόπος: Athens
Απ: Η ΠΑΡΑΓΚΑ!!!
« Απάντηση #230 στις: Οκτώβριος 24, 2009, 11:37:22 μμ »
Ευχαριστώ μεσιέ.  :mrgreen: Αλλά άστα ρε φίλε και την παράγκα εγώ ξύλινη την έκανα,  :roll: .... χάλκινη βγήκε  :lol: :lol: :lol:

Καταρχήν για το χάλκινο ::eusa_clap:: ::eusa_clap:: ::eusa_clap::

να σου πω επίσης ότι με αυτόν τον ανταγωνισμό το χάλκινο είναι σαν χρυσό! ::icon_thumright::

Θα συμφωνήσω για της φιγούρες και θα προσθέσω και κάτι ακόμα.... το διόραμα δεν πάσχει από story (αυτό το έχει και μάλιστα με της πραγματικές φωτό δίπλα) αλλά από ενδιαφέρον και παράξενο story….Ελπίζω να καταλαβαίνεις.

Για την αρτιότητα της παράγκας και του όλου σκηνικού επίσης θα συμφωνήσω ότι είναι Οϊλ οφ Όλαβ!!! ::proskino::

Αποσυνδεδεμένος c.nemo

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 4824
  • Age: 51
  • Τόπος: Κερκυρα ...Τόπος των απήδαλων πλοίων των Φαιακων.
  • σταμάτης άνθης
Απ: Η ΠΑΡΑΓΚΑ!!!
« Απάντηση #231 στις: Οκτώβριος 25, 2009, 07:11:21 μμ »
Καταπληκτικό διόραμα με ιστορία και τέλειο στήσιμο.Υπέροχη χρωματική αρμονία και κίνηση.
Και σε ανώτερα φίλε μου Νίκο,του χρόνου με το χρυσό. ::eusa_clap:: ::eusa_clap:: ::eusa_clap:: ::salut::

"Νίκησα; Νικήθηκα; Τούτο μονάχα ξέρω: είμαι γεμάτος πληγές και στέκομαι όρθιος."
Ν. Καζαντζάκης, 1883-1957

Αποσυνδεδεμένος Πέτρος

  • ο τεως ...ΘΕΙΟΣ
  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 3734
  • Age: 68
  • Τόπος: Θεσσαλονίκη
Απ: Η ΠΑΡΑΓΚΑ!!!
« Απάντηση #232 στις: Νοέμβριος 09, 2009, 11:51:58 μμ »
και μια ...ατμοσφαιρική φωτο της ΠΑΡΑΓΚΑΣ μέσα από το φακό του Παναγιώτη - Raw Shooter




Αποσυνδεδεμένος Πέτρος

  • ο τεως ...ΘΕΙΟΣ
  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 3734
  • Age: 68
  • Τόπος: Θεσσαλονίκη
Απ: Η ΠΑΡΑΓΚΑ!!!
« Απάντηση #233 στις: Νοέμβριος 23, 2009, 10:16:56 μμ »
τη βάψαμε  :( :( :(

ο παραγκοποιός πήρε διεθνή εύσημα- άντε τώρα να του ...παραγγείλεις καμιά πόρτα, τον ...κούκο αηδόνι που λένε  :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Νίκοοοοοοοοοοο  ::eusa_clap:: ::eusa_clap:: ::eusa_clap::
Champions Leaugue πλέον
...δεν είχα άδικο, που σε αποκαλούσα 'Eλληνα Olav για τις ....παραγκιές σου

Υ.Γ. φανταστείτε να μη έβαζε και τις ...πλαστικούρες της ( ποιάς ;;;) ΤΑΜΙΥΑ

από Mig Forums
http://www.migproductionsforums.com/phpBB3/viewtopic.php?f=9&t=7701
by Michael Rinaldi
Wow, great work. You really captured the feeling and love the subtle tones and colors on this one. Gets my attention like Spencer's and Per Olav's work.
Very nice and welcome.
Best,
Mike

Αποσυνδεδεμένος gtets

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 1704
  • Age: 45
  • Τόπος: Καρδιτσα
  • Γιώργος Τέτσιος
Απ: Η ΠΑΡΑΓΚΑ!!!
« Απάντηση #234 στις: Νοέμβριος 23, 2009, 11:18:46 μμ »
Σιγα μην χρειαζομαστε τον κυριο αποτετοιο με το ιταλικο ονομα να μας πει οτι ο Νικολας μας ειναι διεθνους επιπεδου.Εμεις ματια δεν εχουμε?Αυτο το διοραμα οσο απλο κι αν φαινεται εχει τοσα πολλα στοιχεια υψηλου μοντελισμου που οσο το προσεχεις τοσο μενεις με το στομα ανοιχτο.Δασκαλε αναμενουμε με αγωνια το επομενο ::salut:: ::salut:: ::salut::

Αποσυνδεδεμένος Apostolis

  • Always look the bright side of life......
  • Scale 1/48
  • *
  • Μηνύματα: 654
Απ: Η ΠΑΡΑΓΚΑ!!!
« Απάντηση #235 στις: Νοέμβριος 23, 2009, 11:24:20 μμ »
Μπραβο ρε φιλε  ::eusa_clap:: ::eusa_clap:: ::eusa_clap:: ::eusa_clap:: ::eusa_clap::
Ετσι για να βλεπουμε  ποιους εχουμε αναμεσα μας ...... ::salut:: ::salut:: ::salut:: ::salut::

ΥΓ  ..... αμα με το αυθαιρετο  παιρνεις τετοια σχολια φαντασου να φτιαξεις κανα νομιμο κανονικα με την αδεια του και τα ολα του.....
ΥΓ 2 ..... Πορτα θες τωρα Πετρο ? ουτε για το χερουλι δε θα σε φτανουν .........
ΥΓ 3 .... αμα ξαναβαλεις πλαστικες φιγουρες θα στο κανω το ολοκαυτωμα του Αρκαδιου (οχι του arcadiou  :lol:)
  [img]http://i365.photobucket.co

Αποσυνδεδεμένος Hummel Moss

  • Μποζίνης Αθανάσιος
  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 2058
  • Age: 55
  • Τόπος: akamatistan
  • Das Reich
Απ: Η ΠΑΡΑΓΚΑ!!!
« Απάντηση #236 στις: Νοέμβριος 23, 2009, 11:27:45 μμ »
Μπραβο ρε φιλε  ::eusa_clap:: ::eusa_clap:: ::eusa_clap:: ::eusa_clap:: ::eusa_clap::
Ετσι για να βλεπουμε  ποιους εχουμε αναμεσα μας ...... ::salut:: ::salut:: ::salut:: ::salut::

ΥΓ  ..... αμα με το αυθαιρετο  παιρνεις τετοια σχολια φαντασου να φτιαξεις κανα νομιμο κανονικα με την αδεια του και τα ολα του.....
ΥΓ 2 ..... Πορτα θες τωρα Πετρο ? ουτε για το χερουλι δε θα σε φτανουν .........
ΥΓ 3 .... αμα ξαναβαλεις πλαστικες φιγουρες θα στο κανω το ολοκαυτωμα του Αρκαδιου (οχι του arcadiou  :lol:)

...για να είμαστε πιο σύγουροι, να του απαγορευτεί να ψωνήζει αυτός τις φυγούρες!!...ας στέλνει την Φιλιπινέζα να τις αγοράζει!!....καλύτερη επιλογή θα κάνει!! ::glossa:: :mrgreen:

Αποσυνδεδεμένος Raw_Shooter

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 5139
  • Τόπος: akamatistan
  • Παναγιώτης
Απ: Η ΠΑΡΑΓΚΑ!!!
« Απάντηση #237 στις: Νοέμβριος 23, 2009, 11:40:26 μμ »
ΑΝΤΕ ΡΕΕΕΕΕΕ ας είναι καλά η φώτο μου  :!: :!: :!: :!: :!: :!:  ::glossa:: ::glossa:: ::glossa:: ::glossa:: ::glossa:: :D :D :D :D :D
Νίκο ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ φίλε μου  ::eusa_clap:: ::eusa_clap:: ::eusa_clap::
Ετσι για να βλεπουμε  ποιους εχουμε αναμεσα μας ...... ::salut:: ::salut:: ::salut:: ::salut::
x1000  ::icon_thumright:: ::icon_thumright:: ::icon_thumright:: και άσε τους sensei να ......... (λογοκρισία)

Αποσυνδεδεμένος philio

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 6090
  • Age: 68
  • Τόπος: ΑΘΗΝΑ- ( Πατήσια)
  • ...και τώρα Πεπειρα(γ)μένος
Απ: Η ΠΑΡΑΓΚΑ!!!
« Απάντηση #238 στις: Νοέμβριος 23, 2009, 11:45:28 μμ »
...άμα είχε τον χρόνο που θάθελε o Nίκος...ο Olav απλά θ΄φτυνε τα κουκούτσια...

όσο για τις φιγούρες (και μάλλον είμαι ο μόνος που του το λέω απ΄αρχής) και μόνο που είναι πλαστικές, 10 φορές πιό πολλά μπράβο για το αποτέλεσμα. ::eusa_clap:: ::eusa_clap:: ::eusa_clap::

Αποσυνδεδεμένος DIM57

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 4125
Απ: Η ΠΑΡΑΓΚΑ!!!
« Απάντηση #239 στις: Νοέμβριος 24, 2009, 12:23:30 πμ »
μπραβο Νικολα για ολα οσα σου καταμαρτυρουν μα πανω απ ολα.....
για την χρηση απλων υλικων, για το χρωματικο δεσιμο,και την χρωματικη ατμοσφαιρα ::eusa_clap:: ::eusa_clap:: ::eusa_clap:: ::eusa_clap::

Αποσυνδεδεμένος nino1969

  • Τα θέλω ΟΛΑ ... γιατρέ μου ...
  • MC crew
  • Scale 1/35
  • *****
  • Μηνύματα: 6676
  • Age: 54
  • Τόπος: Σώμα ΑΘΗΝΑ - ψυχή & πνεύμα στ'Ανάπλι
  • IPMS 1099 / MC 369
Απ: Η ΠΑΡΑΓΚΑ!!!
« Απάντηση #240 στις: Νοέμβριος 24, 2009, 12:26:15 πμ »
:oops: :oops: Οκ παιδιά σας ευχαριστώ πάρα πάρα πολύ όλους σας. Η αλήθεια είναι ότι δεν πίστευα καν ότι θα μπορούσε να δεχτεί τέτοια σχόλια η ταπεινή μου Πολωνία,  ΑΛΛΑ τα παραλέτε μου φαίνεται κι εσείς όσο και ο κος Ρινάλντι.  :oops: :oops:

.... αμα ξαναβαλεις πλαστικες φιγουρες θα στο κανω το ολοκαυτωμα του Αρκαδιου (οχι του arcadiou  :lol:)
Και τι θα κάνω εγώ ρε Αποστόλη κοντα 100 κουτιά που έχω όλη την σειρά της Dragon και τις μισές από όλους τους άλλους;;; Εεεεεεεεεεεεεεε;;;;  ::cry2:: ::cry2::

Αποσυνδεδεμένος Πέτρος

  • ο τεως ...ΘΕΙΟΣ
  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 3734
  • Age: 68
  • Τόπος: Θεσσαλονίκη
Απ: Η ΠΑΡΑΓΚΑ!!!
« Απάντηση #241 στις: Νοέμβριος 24, 2009, 12:31:40 πμ »
:oops: :oops: Οκ παιδιά σας ευχαριστώ πάρα πάρα πολύ όλους σας. Η αλήθεια είναι ότι δεν πίστευα καν ότι θα μπορούσε να δεχτεί τέτοια σχόλια η ταπεινή μου Πολωνία,  ΑΛΛΑ τα παραλέτε μου φαίνεται κι εσείς όσο και ο κος Ρινάλντι.  :oops: :oops:

.... αμα ξαναβαλεις πλαστικες φιγουρες θα στο κανω το ολοκαυτωμα του Αρκαδιου (οχι του arcadiou  :lol:)
Και τι θα κάνω εγώ ρε Αποστόλη κοντα 100 κουτιά που έχω όλη την σειρά της Dragon και τις μισές από όλους τους άλλους;;; Εεεεεεεεεεεεεεε;;;;  ::cry2:: ::cry2::

καλά, κάνε εσύ τέτοια -άντε, και τη 2η παράγκα - και άσε εμάς και το Ρινάλντι να τα παραλέμε  :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

τις πλαστικούρες - να τις πουλήσεις ή να τις χαρίσεις σε ...νεαρούς μοντελιστές ::eusa_whistle:: ::eusa_whistle:: ::eusa_whistle::
Spoiler (hover to show)

Αποσυνδεδεμένος c.nemo

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 4824
  • Age: 51
  • Τόπος: Κερκυρα ...Τόπος των απήδαλων πλοίων των Φαιακων.
  • σταμάτης άνθης
Απ: Η ΠΑΡΑΓΚΑ!!!
« Απάντηση #242 στις: Νοέμβριος 24, 2009, 09:32:41 μμ »
Τα θερμά μου συνχαριτήρια φίλε μου Νίκο.Να λοιπόν που ο κόπος και το μεράκι αμήν τι άλλο δεν περνάει απαρατήρητο.
Τι απαρατήρητη δηλαδή ,΄σάλος μεγάλος έγινε.
Πάντα τέτοια φίλε μου.Να είσαι καλά πάντα να δημιουργείς με μεράκι.Παράγκα ,παράγκα αλλά η αλήθεια λάμπει πάντα. ::1st::

"Νίκησα; Νικήθηκα; Τούτο μονάχα ξέρω: είμαι γεμάτος πληγές και στέκομαι όρθιος."
Ν. Καζαντζάκης, 1883-1957

Αποσυνδεδεμένος nino1969

  • Τα θέλω ΟΛΑ ... γιατρέ μου ...
  • MC crew
  • Scale 1/35
  • *****
  • Μηνύματα: 6676
  • Age: 54
  • Τόπος: Σώμα ΑΘΗΝΑ - ψυχή & πνεύμα στ'Ανάπλι
  • IPMS 1099 / MC 369
Απ: Η ΠΑΡΑΓΚΑ!!!
« Απάντηση #243 στις: Νοέμβριος 27, 2009, 10:17:19 μμ »
Σταμάτη φίλε μου σ'ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια.  ::salut::

Λοιπόν, ... αγαπητοί φίλοι, επιτέλους εδέησα να βγάλω κάποιες καλύτερες φωτό, αλλά και να το δει όποιος δεν μπόρεσε να το χαζέψει από κοντά. Σκεφτόμουν να ανοίξω νέο θέμα στα διοράματα και να τις ανεβάσω εκεί ρίχνοντας την αυλαία. Για να μην επιβαρύνω όμως άλλο το φόρουμ, η αυλαία θα πέσει εδώ. Σας ευχαριστώ όλους για την παρέα που μου κρατήσατε όλο αυτόν τον καιρό και για τα σχόλιά σας.

Η όλη κατασκευή που διάρκεσε τελικά σχεδόν ένα χρόνο (με κάποια ενδιάμεσα διαλείμματα) αφιερώνεται στην κορούλα μου Λυδία (ή nina2008  :mrgreen:) καθώς τις μέρες που αυτή γεννιόταν, ξεκίναγε το όλο στήσιμο.

Ξεκινώ με μερικές φωτογραφίες που τράβηξε ο κος gkontog (ευχαριστώ πολύ Γιώργαρε)  ::eusa_clap::  ::icon_thumright::κατά την έκθεση των Ιωαννίνων.









Και συνεχίζω με μερικές (πολλές) ακόμα ....

      Click to see the original size.     Click to see the original size.     Click to see the original size.     Click to see the original size.     Click to see the original size.

     Click to see the original size.     Click to see the original size.     Click to see the original size.     Click to see the original size.     Click to see the original size.

     Click to see the original size.     Click to see the original size.     Click to see the original size.     Click to see the original size.     Click to see the original size.

     Click to see the original size.     Click to see the original size.     Click to see the original size.     Click to see the original size.     Click to see the original size.

     Click to see the original size.     Click to see the original size.    Click to see the original size.     Click to see the original size.     Click to see the original size.

Αποσυνδεδεμένος DIM57

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 4125
Απ: Η ΠΑΡΑΓΚΑ!!!
« Απάντηση #244 στις: Νοέμβριος 27, 2009, 10:23:44 μμ »
το εξαισιο του εξαισιου ω εξαισιο ::eusa_clap:: ::eusa_clap::

Αποσυνδεδεμένος siva

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 1443
  • Age: 41
  • Τόπος: Θεσσαλονίκη - Σπάρτη
Απ: Η ΠΑΡΑΓΚΑ!!!
« Απάντηση #245 στις: Νοέμβριος 27, 2009, 10:59:08 μμ »
Εγώ ήμουν από τους τυχερούς που το είδαν από κοντά αλλά πραγματικά δε χορταίνεις να βλέπεις και να ξαναβλέπεις τέτοιες δουλειές! Μπράβο ρε Νικόλα!  ::icon_thumright::

Spoiler (hover to show)

Αποσυνδεδεμένος Πέτρος

  • ο τεως ...ΘΕΙΟΣ
  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 3734
  • Age: 68
  • Τόπος: Θεσσαλονίκη
Απ: Η ΠΑΡΑΓΚΑ!!!
« Απάντηση #246 στις: Νοέμβριος 27, 2009, 11:07:45 μμ »
ο κος gkontog (κατά κόσμον....Γιώργαρος)  από ότι φαίνεται έχει - πέρα από τα λοιπά - και ταλέντο φωτογράφου  ::icon_thumright::

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Α.Β.

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 1556
  • Age: 56
  • Τόπος: Μαρούσι
Απ: Η ΠΑΡΑΓΚΑ!!!
« Απάντηση #247 στις: Νοέμβριος 27, 2009, 11:09:51 μμ »
και όπως σε όλα τα μεγάλα θεάματα - έργα τέχνης με την αυλαία οι θεατές όρθιοι χειροκροτούνε ακατάπαυστα.....


 
::eusa_clap:: ::eusa_clap:: ::eusa_clap:: ::eusa_clap:: ::eusa_clap:: ::eusa_clap:: ::eusa_clap:: ::eusa_clap:: ::eusa_clap:: ::eusa_clap:: ::eusa_clap:: ::eusa_clap:: ::eusa_clap:: ::eusa_clap:: ::eusa_clap:: ::eusa_clap:: ::eusa_clap:: ::eusa_clap:: ::eusa_clap:: ::eusa_clap:: ::eusa_clap:: ::eusa_clap:: ::eusa_clap:: ::eusa_clap:: ::eusa_clap:: ::eusa_clap:: ::eusa_clap:: ::eusa_clap:: ::eusa_clap:: ::eusa_clap:: ::eusa_clap:: ::eusa_clap:: ::eusa_clap:: ::eusa_clap:: ::eusa_clap:: ::eusa_clap:: ::eusa_clap:: ::eusa_clap:: ::eusa_clap:: ::eusa_clap:: ::eusa_clap::

::keep_mod::

cat

  • Επισκέπτης
Απ: Η ΠΑΡΑΓΚΑ!!!
« Απάντηση #248 στις: Ιούλιος 18, 2011, 09:35:47 πμ »
κατά αρχήν είναι spesial και δεν χρειαζετε να στο πω εγώ ....μια ερώτηση το ξύλο παλσα που λέτε που το βρίσκουμε εκτός από μοντελομαγαζα ? ευχαριστώ.

Tags: