Αποστολέας Θέμα: 27η Έκθεση IPMS Ελλάδος (29/9/2008 εως 5/10/2008)  (Αναγνώστηκε 47160 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος melpas1013

  • Διαχειριστης
  • Scale 1/24
  • *****
  • Μηνύματα: 13250
  • Age: 45
  • Τόπος: Όπου αργεί να ξημερώσει NOT! Όπου δεν θα ξημερώσει ποτέ...
  • Στούμπανος Κώστας
    • Image
Απ: 27η Έκθεση IPMS Ελλάδος (29/9/2008 εως 5/10/2008)
« Απάντηση #525 στις: Οκτώβριος 14, 2008, 08:39:11 μμ »
Καλά όταν τα παρέλαβες δε σου είπαν τίποτε?

Αποσυνδεδεμένος Χ.Δρέττας

  • Scale 1/144
  • *
  • Μηνύματα: 33
Απ: 27η Έκθεση IPMS Ελλάδος (29/9/2008 εως 5/10/2008)
« Απάντηση #526 στις: Οκτώβριος 14, 2008, 11:21:36 μμ »
Αγαπητοί φίλοι,

Θα ήθελα να εκφράσω τα συγχαρητήριά μου καθώς και αυτά των μελών του Συλλόγου Ιστορικής Μινιατούρας Αθηνών (Star Club) για την ολοκλήρωση της 27ης έκθεσης της IPMS Ελλάδος. Είναι ένας θεσμός που ο Σύλλογος Ιστορικής Μινιατούρας Αθηνών παρακολουθεί  ή/και συμμετέχουν τα μέλη του από της ιδρύσεως του.
Στα θέματα των κρίσεων εκ πείρας πιστεύουμε πλέον  ότι δεν είναι δυνατόν να αποφύγεις την γκρίνια ό,τι και να κάνεις.  Πάντα θα υπάρχει κάποιος ή κάποιοι που θα πιστεύουν ότι αδικήθηκαν.  Είναι όμως πολύ λογικό φαινόμενο και άμεση συνέπεια της υποκειμενικότητος των κρίσεων και της έλειψης τεκμηρίων αξιολόγησης. Πέραν τούτου καλό θα ήταν να σημειωθεί και το ακόλουθο φαινόμενο: αυτοί που γκρινιάζουν είναι λίγο πολύ οι ίδιοι κάθε φορά. Οι λάτρεις των “conspiracy theory” είναι πολλάκις οι ίδιοι. Παράλληλα θα πρέπει να τονίσω  ότι και οι κριτές κρίνονται. Κρίνονται δια των κρίσεών τους . Το δημόσιο αίσθημα τελικά τους χαρακτηρίζει με τον ένα ή το άλλο τρόπο.

Σε συνέχεια προηγούμενων δημοσιευμάτων και αφού ευχαριστήσω τoν φίλο «KOLOSOS» για την δημόσια αναγνώριση της προσφοράς του Συλλόγου Ιστορικής Μινιατούρας Αθηνών, θα επαναλάβω  την πάγια θέση του Συλλόγου μας: «δεν φτάνουν μόνον αυτά». Είναι αλήθεια, ότι τα τελευταία χρόνια τα μέλη του Star Club έχουν κερδίσει τις υψηλότερες διακρίσεις στις μεγαλύτερες εκθέσεις διεθνώς και στελεχώνουν τις κριτικές επιτροπές των διαγωνισμών με το υψηλότερο κύρος.  Αληθεύει επίσης ότι η ετήσια έκθεση του Star Club είναι πλέον από τις σημαντικότερες στην Ευρώπη και τα μέλη του Συλλόγου είχαν την χαρά να φιλοξενήσουν στα πλαίσια του διαγωνισμού ΟΛΟΥΣ τους σημαντικούς Ευρωπαίους καλλιτέχνες του χώρου μας. Η έκθεσή μας  καθώς και τα έργα των μελών του Συλλόγου κοσμούν τα εξώφυλλα και δημοσιεύονται στις σελίδες σημαντικοτάτων ευρωπαϊκών περιοδικών  του χώρου της μινιατούρας. Ακόμα αλήθεια είναι ότι η δημιουργία του World Nations Trophy είναι αποτέλεσμα των ενεργειών του Συλλόγου Ιστορικής Μινιατούρας Αθηνών και ότι ο Σύλλογος είναι ομότιμο μέλος του World Model Soldier Federation και συμμετέχει δια ψήφου στην επιλογή της τοποθεσίας της επόμενης World Expo το 2011.   

Αληθεύει όμως και το γεγονός ότι δεν έχει διευρυνθεί η βάση μας. Είναι για μας μέγιστη επιθυμία να μεγαλώσουμε σημαντικά τον αριθμό αυτών που ενδιαφέρονται για τις δημιουργίες μας. Θέλουμε όχι μόνον να προσελκύσουμε τους νεώτερους να ασχοληθούν ενεργά με την τέχνη μας αλλά και να θέλξουμε νέους θεατές και νέους λάτρεις αυξάνοντας έτσι την αναγνωρισιμότητα της τέχνης που με τόσο πάθος υπηρετούμε. Και αυτός είναι ο επόμενος μεγάλος στόχος μας.

Σε αυτό το σημείο και μετ΄ιδιαιτέρας εμφάσεως θα πρέπει να παρατηρήσω οτι ο όρος «ελιτίστικος» που αποδόθηκε ως χαρακτηρισμός για τον Σύλλογο Ιστορικής ΜΙνιατούρας Αθηνών, δεν γίνεται αποδεκτός. Ο Σύλλογός μας είναι ανοικτός σε κάθε ενδιαφερόμενο και σε κάθε λάτρη της τέχνης της μινιατούρας. Και μόνον έτσι θα μπορούσε να είναι.

Εκφράζοντας άλλη μια φορά τα συγχαρητήριά μου προς τα μέλη της οργανωτικής επιροπής καθώς και προς τα μέλλη της IPMS Ελλάδος  για την ολοκλήρωση της 27ης Εκθεσης τους και ευχόμενος καλή συνέχεια

Για τον Σύλλογο Ιστορικής Μινιατούρας Αθηνών
Χρήστος Δρέττας
Πρόεδρος Δ.Σ.

Αποσυνδεδεμένος Apostolis

  • Always look the bright side of life......
  • Scale 1/48
  • *
  • Μηνύματα: 654
Απ: 27η Έκθεση IPMS Ελλάδος (29/9/2008 εως 5/10/2008)
« Απάντηση #527 στις: Οκτώβριος 15, 2008, 08:32:27 πμ »
Ωραια μιας και ησαστε στις αγαπες οι 2 συλογοι δεν διοργανωνετε μια εκθεση απο κοινου του χρονου.....να μεινει στην ιστορια !!!!!

Να φερετε και τους ξενους, να μαζευτουν 1000 εκθεματα, να μας γραψουν οι εξω οι μεσα, και γενικως να γινει εκθεση που να μην υπαρχει προηγουμενο της.....λεω εγω τωρα :lol:


και να δειξετε οι διοικουντες οτι επι εποχης σας εγινε αυτο τη βημα (σε αντιθεση με το βεβαρημενο συντεχνιακο παρελθον) και οι υπολοιποι μοντελιστες να σας δοξαζουν για τη τολμη , τη διορατικοτητα σας και την ακομα μεγαλυτερη αναπτυξη του hobby....( αμα λαχει σας κανουμε και αδριαντα στην 1/35) :lol: :lol: :lol:

  [img]http://i365.photobucket.co

Αποσυνδεδεμένος Eagle

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 2355
  • Age: 47
  • Τόπος: Ναύπλιο
  • ΕΛΛΑΣ
Απ: 27η Έκθεση IPMS Ελλάδος (29/9/2008 εως 5/10/2008)
« Απάντηση #528 στις: Οκτώβριος 15, 2008, 09:07:45 πμ »
Ωραια μιας και ησαστε στις αγαπες οι 2 συλογοι δεν διοργανωνετε μια εκθεση απο κοινου του χρονου.....να μεινει στην ιστορια !!!!!

Να φερετε και τους ξενους, να μαζευτουν 1000 εκθεματα, να μας γραψουν οι εξω οι μεσα, και γενικως να γινει εκθεση που να μην υπαρχει προηγουμενο της.....λεω εγω τωρα :lol:


και να δειξετε οι διοικουντες οτι επι εποχης σας εγινε αυτο τη βημα (σε αντιθεση με το βεβαρημενο συντεχνιακο παρελθον) και οι υπολοιποι μοντελιστες να σας δοξαζουν για τη τολμη , τη διορατικοτητα σας και την ακομα μεγαλυτερη αναπτυξη του hobby....( αμα λαχει σας κανουμε και αδριαντα στην 1/35) :lol: :lol: :lol:



x 1000!  ::eusa_clap:: ::eusa_clap:: ::eusa_clap::

Να το δω και αυτό!

Αποσυνδεδεμένος ALEX_SSGTi

  • Αλέξανδρος Βούρβαχης IPMS 1134/MC 341
  • MC crew
  • Scale 1/32
  • *****
  • Μηνύματα: 9126
  • Age: 47
  • Τόπος: Πειραιάς
  • Μοdelling is just fun!
    • ModelClub.GR
Απ: 27η Έκθεση IPMS Ελλάδος (29/9/2008 εως 5/10/2008)
« Απάντηση #529 στις: Οκτώβριος 15, 2008, 01:16:13 μμ »
Ωραια μιας και ησαστε στις αγαπες οι 2 συλογοι δεν διοργανωνετε μια εκθεση απο κοινου του χρονου.....να μεινει στην ιστορια !!!!!

Να φερετε και τους ξενους, να μαζευτουν 1000 εκθεματα, να μας γραψουν οι εξω οι μεσα, και γενικως να γινει εκθεση που να μην υπαρχει προηγουμενο της.....λεω εγω τωρα :lol:


και να δειξετε οι διοικουντες οτι επι εποχης σας εγινε αυτο τη βημα (σε αντιθεση με το βεβαρημενο συντεχνιακο παρελθον) και οι υπολοιποι μοντελιστες να σας δοξαζουν για τη τολμη , τη διορατικοτητα σας και την ακομα μεγαλυτερη αναπτυξη του hobby....( αμα λαχει σας κανουμε και αδριαντα στην 1/35) :lol: :lol: :lol:



Τρομερή ιδέα!!!!!
Μπράβο ρε Αποστόλη!!!!!

Αποσυνδεδεμένος Stavros

  • Stavros Soulis - IPMS Hellas #228
  • Εκπρόσωποι Συλλόγων
  • Scale 1/32
  • ***
  • Μηνύματα: 8953
  • Age: 54
  • Τόπος: Αθήνα - IMFLandia
  • save the last kit for me
    • http://www.ipms-hellas.gr
Απ: 27η Έκθεση IPMS Ελλάδος (29/9/2008 εως 5/10/2008)
« Απάντηση #530 στις: Οκτώβριος 15, 2008, 02:36:09 μμ »
Ωραια μιας και ησαστε στις αγαπες οι 2 συλογοι δεν διοργανωνετε μια εκθεση απο κοινου του χρονου.....να μεινει στην ιστορια !!!!!

Να φερετε και τους ξενους, να μαζευτουν 1000 εκθεματα, να μας γραψουν οι εξω οι μεσα, και γενικως να γινει εκθεση που να μην υπαρχει προηγουμενο της.....λεω εγω τωρα :lol:


και να δειξετε οι διοικουντες οτι επι εποχης σας εγινε αυτο τη βημα (σε αντιθεση με το βεβαρημενο συντεχνιακο παρελθον) και οι υπολοιποι μοντελιστες να σας δοξαζουν για τη τολμη , τη διορατικοτητα σας και την ακομα μεγαλυτερη αναπτυξη του hobby....( αμα λαχει σας κανουμε και αδριαντα στην 1/35) :lol: :lol: :lol:



 ::eusa_clap:: ::eusa_clap:: ::eusa_clap:: ::eusa_clap:: ::eusa_clap:: ::eusa_clap:: ::eusa_clap:: ::eusa_clap:: ::eusa_clap:: ::eusa_clap:: ::eusa_clap:: ::eusa_clap::

Apostolis   for   President

 ::eusa_clap:: ::eusa_clap:: ::eusa_clap:: ::eusa_clap:: ::eusa_clap:: ::eusa_clap:: ::eusa_clap:: ::eusa_clap:: ::eusa_clap:: ::eusa_clap:: ::eusa_clap:: ::eusa_clap::

Σ.Σ.

Αποσυνδεδεμένος Apostolis

  • Always look the bright side of life......
  • Scale 1/48
  • *
  • Μηνύματα: 654
Απ: 27η Έκθεση IPMS Ελλάδος (29/9/2008 εως 5/10/2008)
« Απάντηση #531 στις: Οκτώβριος 15, 2008, 05:57:56 μμ »



.....Σταυρο δεν το λες αστεια αστεια στον Αποστολη τον κανονικο τον προεδρο !!! :!: :?:
  [img]http://i365.photobucket.co

Αποσυνδεδεμένος israman

  • Για να περνα ευχαριστα ο ελευθερος χρονος
  • Scale 1/144
  • *
  • Μηνύματα: 69
  • Age: 59
  • Τόπος: Αθηνα
  • Χαιρομαι που ειμαι κοντα σας
Απ: 27η Έκθεση IPMS Ελλάδος (29/9/2008 εως 5/10/2008)
« Απάντηση #532 στις: Οκτώβριος 15, 2008, 06:48:32 μμ »
Οχι.Χθες το απογευμα το ανακαλυψα ψαχνοντας κατι αλλο.Ουτε και τα αποτελεσματα με τους βραβευθεντες εχω βρει ουτε δημοσιευτηκαν φωτο στο Model Expert που λογικα θα εγραφε το ειδος η μη της βραβευσης μου. 

Αποσυνδεδεμένος melpas1013

  • Διαχειριστης
  • Scale 1/24
  • *****
  • Μηνύματα: 13250
  • Age: 45
  • Τόπος: Όπου αργεί να ξημερώσει NOT! Όπου δεν θα ξημερώσει ποτέ...
  • Στούμπανος Κώστας
    • Image
Απ: 27η Έκθεση IPMS Ελλάδος (29/9/2008 εως 5/10/2008)
« Απάντηση #533 στις: Οκτώβριος 15, 2008, 07:04:56 μμ »
Οχι.Χθες το απογευμα το ανακαλυψα ψαχνοντας κατι αλλο.Ουτε και τα αποτελεσματα με τους βραβευθεντες εχω βρει ουτε δημοσιευτηκαν φωτο στο Model Expert που λογικα θα εγραφε το ειδος η μη της βραβευσης μου. 


Μου πήρε λίγο αλλά το βρήκα...

http://www.modelclub.gr/forums/index.php/topic,4679.390.html

Αποσυνδεδεμένος israman

  • Για να περνα ευχαριστα ο ελευθερος χρονος
  • Scale 1/144
  • *
  • Μηνύματα: 69
  • Age: 59
  • Τόπος: Αθηνα
  • Χαιρομαι που ειμαι κοντα σας
Απ: 27η Έκθεση IPMS Ελλάδος (29/9/2008 εως 5/10/2008)
« Απάντηση #534 στις: Οκτώβριος 15, 2008, 07:20:55 μμ »
Οχι.Χθες το απογευμα το ανακαλυψα ψαχνοντας κατι αλλο.Ουτε και τα αποτελεσματα με τους βραβευθεντες εχω βρει ουτε δημοσιευτηκαν φωτο στο Model Expert που λογικα θα εγραφε το ειδος η μη της βραβευσης μου. 


Μου πήρε λίγο αλλά το βρήκα...

http://www.modelclub.gr/forums/index.php/topic,4679.390.html
Ευχαριστω πολυ

Αποσυνδεδεμένος Getsa

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 2963
  • Age: 51
  • Τόπος: Ερμούπολη
  • YΠΕΥΘΥΝΟΣ ΣΥΝΔΕΣΜΟΥ ΜΟΝΤΕΛΙΣΤΩΝ ΣΥΡΟΥ
Απ: 27η Έκθεση IPMS Ελλάδος (29/9/2008 εως 5/10/2008)
« Απάντηση #535 στις: Οκτώβριος 27, 2008, 02:52:31 μμ »
Θα το ρωτήσω άλλη μια φορά...
Είναι εύκολο να ανεβάσει κάποιος τη λίστα (αν όχι και φωτό) των βραβευθέντων στη φετινή έκθεση;

Με ρωτάνε ποιοι βραβεύτηκαν στις κατηγορίες που συμμετείχα και δεν ξέρω τι να τους πω.
"Μη φοβάσαι το μοντέλο. Εσύ είσαι αυτός που κρατάει το κοπίδι..."

Αποσυνδεδεμένος ΛΕΥΤΕΡΗΣ

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 2318
  • Age: 56
  • Τόπος: Γερακας
Απ: 27η Έκθεση IPMS Ελλάδος (29/9/2008 εως 5/10/2008)
« Απάντηση #536 στις: Οκτώβριος 27, 2008, 04:12:45 μμ »
Παράθεση
Ά και κάτι τελευταίο.... μερικοί κύριοι της IPMS επειδή είναι στο συμβούλειο νομίζουν ότι έχουν το δικαίωμα και τό άλλοθι  να πέρνουν τα εκθέματα στα χέρια τους και να τα επεξεργάζοντε.
Καλα έκανε λοιπόν ένα παλικάρι από κάποιο περίπτερο που την είπε σε κάποιον τετοιο Κύριο... και την επόμενη φορά που θα δώ και εγώ κάτι τέτοιο είμαι σύγουρος ότι θα αντιδράσω έντονα.


εγω εξακολουθω να επιμενω στο πιο ενοχλιτικο  θεμα της ολης υποθεσης,ειναι ανεπιτρεπτο να πιανουν οι οποιοι δηποτε κριτες η μη τα μοντελα στα γυμνα τους χερια!!!!διοτι δεν ξερουν πως εχει καταασκευαστει το εκαστοτε μοντελο και που υποφερει,και ο καθε ενας που το εχει φτιαξει δεν θελει ουτε ζημια και ουτε τις δαχτυλιες πανω στο μοντελο που εφτιαχνε ενας θεος ξερει ποσον καιρο του πηρε να το φτιαξει και ποσα λεφτα εχει ξοδεψει πανω του!!!!!!επιτελους να βαλουν λιγο μυαλο οι υπευθυνοι της IPMS

τα εχω ξαναπει και μαλλον πανε στον βροντο τα λογια


Αποσυνδεδεμένος sotiris

  • Aρχικατής Πρωτοσύγγελος και Πάπας
  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 3013
  • Age: 40
  • Τόπος: ΑΘΗΝΑ
  • Μέσ'το άρμα θα καούμε!
Απ: 27η Έκθεση IPMS Ελλάδος (29/9/2008 εως 5/10/2008)
« Απάντηση #537 στις: Οκτώβριος 27, 2008, 10:54:42 μμ »
Συμφωνω, εγω βρηκα στο Μ-47 την κανη να εχει ανοιξει κατα μηκος της ενωσης,γιατι μαλλον  καποιος φωστηρας το μετακινεισαι και το κραταγε απο την κανη !!

Αποσυνδεδεμένος Stavros

  • Stavros Soulis - IPMS Hellas #228
  • Εκπρόσωποι Συλλόγων
  • Scale 1/32
  • ***
  • Μηνύματα: 8953
  • Age: 54
  • Τόπος: Αθήνα - IMFLandia
  • save the last kit for me
    • http://www.ipms-hellas.gr
Απ: 27η Έκθεση IPMS Ελλάδος (29/9/2008 εως 5/10/2008)
« Απάντηση #538 στις: Οκτώβριος 27, 2008, 11:47:56 μμ »
Spoiler (hover to show)

Αποσυνδεδεμένος Πέτρος

  • ο τεως ...ΘΕΙΟΣ
  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 3734
  • Age: 68
  • Τόπος: Θεσσαλονίκη
Απ: 27η Έκθεση IPMS Ελλάδος (29/9/2008 εως 5/10/2008)
« Απάντηση #539 στις: Οκτώβριος 28, 2008, 12:15:19 πμ »
Παράθεση
Ά και κάτι τελευταίο.... μερικοί κύριοι της IPMS επειδή είναι στο συμβούλειο νομίζουν ότι έχουν το δικαίωμα και τό άλλοθι  να πέρνουν τα εκθέματα στα χέρια τους και να τα επεξεργάζοντε.
Καλα έκανε λοιπόν ένα παλικάρι από κάποιο περίπτερο που την είπε σε κάποιον τετοιο Κύριο... και την επόμενη φορά που θα δώ και εγώ κάτι τέτοιο είμαι σύγουρος ότι θα αντιδράσω έντονα.
εγω εξακολουθω να επιμενω στο πιο ενοχλιτικο  θεμα της ολης υποθεσης,ειναι ανεπιτρεπτο να πιανουν οι οποιοι δηποτε κριτες η μη τα μοντελα στα γυμνα τους χερια!!!!διοτι δεν ξερουν πως εχει καταασκευαστει το εκαστοτε μοντελο και που υποφερει,και ο καθε ενας που το εχει φτιαξει δεν θελει ουτε ζημια και ουτε τις δαχτυλιες πανω στο μοντελο που εφτιαχνε ενας θεος ξερει ποσον καιρο του πηρε να το φτιαξει και ποσα λεφτα εχει ξοδεψει πανω του!!!!!!επιτελους να βαλουν λιγο μυαλο οι υπευθυνοι της IPMSτα εχω ξαναπει και μαλλον πανε στον βροντο τα λογια

ένας λόγος που στον ΠΗΓΑΣΟ είναι υποχρεωτική η τοποθέτηση των μοντέλων σε βάση είναι και αυτός

και για να μπορούν οι κριτές να δουν ένα μοντέλο από κοντά και να μη το αγγίζουν

Αποσυνδεδεμένος sotiris

  • Aρχικατής Πρωτοσύγγελος και Πάπας
  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 3013
  • Age: 40
  • Τόπος: ΑΘΗΝΑ
  • Μέσ'το άρμα θα καούμε!
Απ: 27η Έκθεση IPMS Ελλάδος (29/9/2008 εως 5/10/2008)
« Απάντηση #540 στις: Οκτώβριος 28, 2008, 04:31:51 πμ »
Spoiler (hover to show)
μια χαρα ητανε ετριβα ωρες να εξαφανισω την ενωση:wink: :wink:

Αποσυνδεδεμένος Mastoras

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 3029
  • Age: 54
  • Τόπος: Tomania
  • "Beauty, is in the eye of the beholder"
Απ: 27η Έκθεση IPMS Ελλάδος (29/9/2008 εως 5/10/2008)
« Απάντηση #541 στις: Οκτώβριος 28, 2008, 10:15:28 πμ »
Οσον αφορά το άγγιγμα των πολύτιμων μοντέλων μας από ξένα χέρια,να πω οτι είναι τακτική στις μοντελιστικές εκθέσεις ανά τον κόσμο,να μην επιτρέπουν μοντέλα κολλημένα στις βάσεις τους,
έτσι ώστε οι κριτές να μπορούν να εξετάσουν και τις κάτω επιφάνειες τους.Κι αυτές αποτελούν μέρος του κιτ...λογικό δεν είναι?
Οποιος λοιπόν δεν θέλει να βάζουν χέρι στα μοντέλα του,τα κρατάει σπίτι του ή τα κατεβάζει "Εκτός Διαγωνισμού".
Αν θέλει όμως τα βραβεία,τότε πρέπει να συμμορφώνεται με τους κανονισμούς και τον τρόπο που διεξάγεται η κρίση από τους εκάστοτε κριτές.....



 ::arrowred::Σωτήρη,είμαι σίγουρος οτι δεν είχες κολλήσει καλά την κάνη  :twisted: :twisted: :twisted:

Αποσυνδεδεμένος ΛΕΥΤΕΡΗΣ

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 2318
  • Age: 56
  • Τόπος: Γερακας
Απ: 27η Έκθεση IPMS Ελλάδος (29/9/2008 εως 5/10/2008)
« Απάντηση #542 στις: Οκτώβριος 28, 2008, 10:29:57 πμ »
Οσον αφορά το άγγιγμα των πολύτιμων μοντέλων μας από ξένα χέρια,να πω οτι είναι τακτική στις μοντελιστικές εκθέσεις ανά τον κόσμο,να μην επιτρέπουν μοντέλα κολλημένα στις βάσεις τους,
έτσι ώστε οι κριτές να μπορούν να εξετάσουν και τις κάτω επιφάνειες τους.Κι αυτές αποτελούν μέρος του κιτ...λογικό δεν είναι?
Οποιος λοιπόν δεν θέλει να βάζουν χέρι στα μοντέλα του,τα κρατάει σπίτι του ή τα κατεβάζει "Εκτός Διαγωνισμού".
Αν θέλει όμως τα βραβεία,τότε πρέπει να συμμορφώνεται με τους κανονισμούς και τον τρόπο που διεξάγεται η κρίση από τους εκάστοτε κριτές.....



 ::arrowred::Σωτήρη,είμαι σίγουρος οτι δεν είχες κολλήσει καλά την κάνη  :twisted: :twisted: :twisted:
το θεμα ειναι οτι εθεαθει και ανθρωπος εκτος ipms να ακουμπα τα μοντελα!!!τελος παντων μπορουν να βαζουν ενα ζευγαρι  ρημαδογαντια,τοσο δυσκολο ειναι ????να τους κανω δωρο μια κουτα


Αποσυνδεδεμένος Τριαντάφυλλος Μετσοβίτης

  • Scale 1/72
  • *
  • Μηνύματα: 191
  • Age: 58
  • Τόπος: Αθήνα
    • LM Decals
Φωτογραφίες από το διαγωνισμό στην ιστοσελίδα της IPMS
« Απάντηση #543 στις: Δεκέμβριος 13, 2008, 07:52:05 μμ »
Για όποιον ενδιαφέρεται φωτογραφίες από το διαγωνισμό έχουν ανεβεί στην ιστοσελίδα της IPMS εδώ http://www.ipms-hellas.gr/01_WhatsNew_frame_GR.htm

 ::salut::

Tags: