Αποστολέας Θέμα: Ανακατασκευη Mirage 2000BG 1/72 Heller..  (Αναγνώστηκε 11586 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Γιαννης

  • Επισκέπτης
Απ: Ανακατασκευη Mirage 2000BG 1/72 Heller..
« Απάντηση #100 στις: Φεβρουάριος 10, 2008, 04:12:17 μμ »
δεν γνωριζω φιλε μου. μπορει και να ειναι. Italeri ειναι αυτη, μπροστα στη Heller ειναι κλασεις ανωτερη!

Γιαννης

  • Επισκέπτης
Απ: Ανακατασκευη Mirage 2000BG 1/72 Heller..
« Απάντηση #101 στις: Ιούλιος 21, 2008, 06:08:29 μμ »
Επιστροφη στα παλια... Εδω και καιρο εχω φτιαξει μονος μου καλυπτρες για το μιραζακι αλλα μολις τωα αποφασισα να το φωτογραφισω..  :roll: :oops:

Δειτε λοιπον ποσο πολυ μοιαζει με mirage 2000BG!  :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:








Μονο χαλκομανιες του λειπουν αλλα...μετα απο κανενα 6μηνο θα το ξαναπιασω στα χερια μου! 2 φορες το χρονο καλα ειναι!  :mrgreen:

Αποσυνδεδεμένος χρηστος

  • Scale 1/72
  • *
  • Μηνύματα: 152
  • Age: 37
Απ: Ανακατασκευη Mirage 2000BG 1/72 Heller..
« Απάντηση #102 στις: Ιούλιος 21, 2008, 07:56:59 μμ »
Spoiler (hover to show)

Τις καλύπτρες απο τι τις εφτιαξες :?:         ::salut::

Γιαννης

  • Επισκέπτης
Απ: Ανακατασκευη Mirage 2000BG 1/72 Heller..
« Απάντηση #103 στις: Ιούλιος 21, 2008, 08:45:25 μμ »
Ειναι μυστικο, δεν σου λεω!  :mrgreen:

Με τον γνωστο τροπο vacuform. Η πισω καλυπτρα ειναι απο Mirage F-1 ενω ολα τα αλλα ειναι δημιουργια μου!  :mrgreen:

Αποσυνδεδεμένος GIOMEF

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 1741
  • Age: 50
  • Τόπος: ΠΕΙΡΑΙΑΣ
  • ΜΕ ΛΕΝΕ ΓΙΩΡΓΟ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΑ
Απ: Ανακατασκευη Mirage 2000BG 1/72 Heller..
« Απάντηση #104 στις: Ιούλιος 23, 2008, 11:36:40 μμ »
φιλε γιαννη καλησπερα .ειλικρινα δεν ειχα διαβασει τοσο καιρο το θεμα σου με το μιραζ και ομολογω πως εχω μεινει αφωνος με την υπομονη σου και την πραγματικα απιστευτη θεληση σου να σωσεις ενα μοντελο που οποιοσδηποτε αλλος θα το ειχε πεταξει στα σκουπιδια βαζω και τον εαυτο μου μεσα σε αυτους.πολλα μπραβο και θα ηθελα να σου πω οτι αν σε ενδιαφερει ακομα εχω να σου δωσω την καρτελα με τις χαλ\νιες τις ICARUS αν δεν την εχεις προμηθευτει απο καποιον αλλο φιλο. μετα απο τοσο  κοπο χαλαλι σου ρε φιλε το αξιζεις  και παλι πολα μπραβο
THANKS FOR ALL "GIO"


Γιαννης

  • Επισκέπτης
Απ: Ανακατασκευη Mirage 2000BG 1/72 Heller..
« Απάντηση #105 στις: Ιούλιος 24, 2008, 02:46:04 πμ »
φιλε γιαννη καλησπερα .ειλικρινα δεν ειχα διαβασει τοσο καιρο το θεμα σου με το μιραζ και ομολογω πως εχω μεινει αφωνος με την υπομονη σου και την πραγματικα απιστευτη θεληση σου να σωσεις ενα μοντελο που οποιοσδηποτε αλλος θα το ειχε πεταξει στα σκουπιδια βαζω και τον εαυτο μου μεσα σε αυτους.πολλα μπραβο και θα ηθελα να σου πω οτι αν σε ενδιαφερει ακομα εχω να σου δωσω την καρτελα με τις χαλ\νιες τις ICARUS αν δεν την εχεις προμηθευτει απο καποιον αλλο φιλο. μετα απο τοσο  κοπο χαλαλι σου ρε φιλε το αξιζεις  και παλι πολα μπραβο

Σ'ευχαριστω πολυ γιλε μου. Να'σαι καλα και χαιρομαι πραγματικα που αναγνωριζεις και συ οπως και αλλοι εδω μεσα τον κοπο μου.  :oops:

Δεν το εκανα για να εχω ενα ακομα μοντελο στη βιτρινα αλλα για να σωσω ενα κιτ που το ειχα φτιαξει πολυ μικρος και το λυπομουν να το βλεπω να σκονιζεται μισοδιαλυμμενο...  :roll:

Με οσες γνωσεις και υλικα ειχα στη διαθεση μου, καταφερα αυτο το μικρο επιτευγμα (για μενα) και ανακατασκευασα αυτο το μιραζακι. Αν δεν τις θελεις ευχαριστως να τις παρω γιατι εχω πολυ καιρο που προσπαθω να βρω καταλληλες χαλκομανιες γι'αυτο το αεροπλανακι.

Σ'ευχαριστω κα παλι!  ::icon_thumright::

Tags: