Αποστολέας Θέμα: Ανακατασκευη Mirage 2000BG 1/72 Heller..  (Αναγνώστηκε 11574 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Γιαννης

  • Επισκέπτης
Ανακατασκευη Mirage 2000BG 1/72 Heller..
« στις: Ιανουάριος 26, 2008, 03:06:40 μμ »
Γεια χαρα σε ολους!  ::salut::


Με αφορμη μια ''πατατα'' που ειχα παρατημενη και ''σαπιζε'' για πανω απο 8 χρονια σε μια γωνια :!: , αποφασισα να ανεβασω αυτο το θεματακι
και να δοκιμασω τις δυναμεις μου σε ενα ξεγραμμενο απο καιρο μοντελο.

το μιραζακι που θα δειτε παρακατω το εφτιαξα σε πολυ μικρη ηλικια - τοτε που δεν ηξερα ακομα γιατι εφτιαχνα μοντελα :!: - και οπως ηταν αναμενομενο το κατεστρεψα!  :cry:













και εδω φαινεται η περιβοητη γραμμη που του κοστισε το ενα φτερο.



πιο κατω θα παραθεσω φωτος του αεροσκαφους κατα τη διαδικασια του ξεβαψιματος...

Γιαννης

  • Επισκέπτης
Απ: Ανακατασκευη Mirage 2000BG 1/72 Heller..
« Απάντηση #1 στις: Ιανουάριος 26, 2008, 03:15:36 μμ »

παιδια αυτο που μου εκανε ιδιαιτερη εντυπωση οταν το ξεπλυνα απο το forthnet, ηταν οτι το αφος ειναι και χαραγμενο και αναγλυφο. δεν ξερω αν σας εχει ξανατυχει κατι τετοιο αλλα εμενα ειναι (ηταν) η πρωτη φορα. και τοτε που το εφτιαχνα δεν ηξερα τι ειναι καλα καλα η γραμμωση....τωρα ομως που εφυγαν τα πολλα χερια βαψιματος που του ειχα κανει και το παρατηρησα εμεινα με το στομα ανοιχτο!  :o  :shock:

δεν ξερω τι να κανω πλεον... να το αφησω ως εχει ή να το χαραξω ολο και να εχει ''χαραγμενη'' γραμμωση.

μαλλον το πρωτο θα κανω, δηλ. θα το αφησω οπως ειναι για να θυμαμαι και τα ''λαθη'' της heller πριν απο καμια 15αρια χρονια.  :mrgreen:

Γιαννης

  • Επισκέπτης
Απ: Ανακατασκευη Mirage 2000BG 1/72 Heller..
« Απάντηση #2 στις: Ιανουάριος 26, 2008, 03:28:48 μμ »
 λοιπον...να ξεκινησω σιγα σιγα με τη διαδικασια ξεβαψιματος.

χρησιμοποιησα το γνωστο και πιο πανω αναφερομενο καθαριστικο σπρεϊ για φουρνους ''forthnet''.
προσοχη στους νεους μοντελιστες: "ΔΕΝ κανει για φουρνους :!: :!: :!: τους τρυπαει και τους αχρηστευει με τον καιρο :!: :!: :!: :shock:

εβαλα το αεροπλανακι σε μια σακουλα ναϋλον,το μπουκωσα με σπρεΙ μεχρι που εξαφανιστηκε και το αφησα μεσα στην κλειστη σακουλα για μια μερα...



βεβαια επρεπε να ξεβαψω και του τροχους αφου ηταν αθλιοι και γεματοι UHU :!: :shock:



οποτε....μεσα κι αυτοι!!!  :mrgreen:



ψεκασμα ξανα στους τροχους και κλεισιμο η σακουλα για τουλαχιστον 24 ωρες!


Αποσυνδεδεμένος Περικλής

  • Περικλής Σαλεσιώτης
  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 4935
  • Age: 49
  • Τόπος: Ναύπλιο - Newcastle
  • Καλημέρα σας απο Newcastle!!!!!!!!!
    • My Home Page
Απ: Ανακατασκευη Mirage 2000BG 1/72 Heller..
« Απάντηση #3 στις: Ιανουάριος 26, 2008, 03:49:01 μμ »
Γιαννη για βαλε καμια φωτο να δουμε τι δουλεια εκανε το ''forthnet''!!!!
Περικλης Σαλεσιωτης
http://periklissalessiotismodels.webs.com/

Γιαννης

  • Επισκέπτης
Απ: Ανακατασκευη Mirage 2000BG 1/72 Heller..
« Απάντηση #4 στις: Ιανουάριος 26, 2008, 03:53:41 μμ »
Γιαννη για βαλε καμια φωτο να δουμε τι δουλεια εκανε το ''forthnet''!!!!

μη βιαζεσαι....  :lol: ολα στον καιρο τους. το forthnet την εκανε τελεια τη δουλεια του. εγω δεν ξερω τι σκ...α ειχα βαλει απο κατω τοτε και μου αφησε στιγματα το χρωμα. μαλλον επειδη το ειχα βαψει κατ'ευθειαν με ασημι χωρις να ασταρωσω πρεπει να εμειναν αυτα τα στιγματα. δεν ειναι τιποτα ομως. με ενα καλο τριψιματακι εχουν αρχισει να φευγουν. αν κανεις λιγη υπομονη καμια ωριτσα (μπορει και λιγοτερο), θα δεις τη συνεχεια.

σορρυ αλλα πρεπει να βγω να παρω εφημεριδα οσο προλαβαινω ακομα το φως της ημερας.  :mrgreen:

επιστρεφω σε λιγο. χτυπηστε διπλα! :arrow: ( ::arrowred::οπως λενε κοι οι καταστηματαρχες οταν λειπουν :!:  :mrgreen:)

Γιαννης

  • Επισκέπτης
Απ: Ανακατασκευη Mirage 2000BG 1/72 Heller..
« Απάντηση #5 στις: Ιανουάριος 26, 2008, 04:48:19 μμ »


να'μαι παλι..  ::salut::

 σειρα εχουν τωρα καποιες φωτογραφιες με τα αποτελεσματα του FORTHNET...











σ'αυτο το σημειο πρεπει να τονισω κατι.. οι χαλκομανιες δεν επαθαν το παραμικρο!  :shock:

δεν ξερω γιατι αλλα εμειναν αθικτες! βεβαια δεν σκοπευω να τις ξαναχρησιμοποιησω γιατι ειναι στραβωκομμενες και δεν υπαρχει περιπτωση να εφαρμοσουν ''τελεια'' επανω στο μοντελο μετα απο τοση ταλαιπωρια!

δειτε τις ομως...



ειναι αυτες που διαλεξα να κρατησω, τις υπολοιπες τις πεταξα!  :twisted:

αν θυμαμαι καλα, το κιτ αυτο της heller σου εδινε τη δυνατοτητα να το φτιαξεις ελληνικο. εδινε ελληνικες χαλκομανιες οπως γινεται και με το Α-7Ε στην 1/72 της ιδιας εταιριας.

Γιαννης

  • Επισκέπτης
Απ: Ανακατασκευη Mirage 2000BG 1/72 Heller..
« Απάντηση #6 στις: Ιανουάριος 26, 2008, 06:43:12 μμ »

να και τα αποτελεσματα του forthnet...





εδω φαινεται η ''διαχωριστικη'' γραμμη που κοπηκε το φτερο. μαλλον σε καποια πτωση θα προκληθηκε το σπασιμο αλλα δεν τρεχει τιποτα. επανακολληθηκε αργοτερα!  :mrgreen:

 

δυστυχως ομως τα σκελη δεν ειχαν καλη τυχη.... διαλυθηκαν ολοσχερως!  :shock: κατι μικρα κομματακια εγιναν. στην αρχη ελεγα να κανω μια υπερανθρωπη προσπαθεια να τα ξανακολλησω μεταξυ τους αλλα δεν αργησα να αλλαξω γνωμη! προς στιγμην, προσπαθω να τα φτιαξω απο το μηδεν με ''δικες'' μου τεχνικες!  :twisted:







βεβαια ειναι λογικο οτι εχω προχωρησει κι αλλο αλλα δεν γινεται να βγαζω φωτογραφια την καθε κινηση που κανω...προσπαθω να δινω μια γενικη εικονα της δουλειας που κανω.  :?


το αεροσκαφος εχει τριφτει και καθαριστει απο περιττες κολλες και χρωματα που δεν εβγαλε το forthnet.

Αποσυνδεδεμένος Περικλής

  • Περικλής Σαλεσιώτης
  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 4935
  • Age: 49
  • Τόπος: Ναύπλιο - Newcastle
  • Καλημέρα σας απο Newcastle!!!!!!!!!
    • My Home Page
Απ: Ανακατασκευη Mirage 2000BG 1/72 Heller..
« Απάντηση #7 στις: Ιανουάριος 26, 2008, 06:48:56 μμ »
το εκανε το δυλιτρο.........
Περικλης Σαλεσιωτης
http://periklissalessiotismodels.webs.com/

Αποσυνδεδεμένος nino1969

  • Τα θέλω ΟΛΑ ... γιατρέ μου ...
  • MC crew
  • Scale 1/35
  • *****
  • Μηνύματα: 6676
  • Age: 54
  • Τόπος: Σώμα ΑΘΗΝΑ - ψυχή & πνεύμα στ'Ανάπλι
  • IPMS 1099 / MC 369
Απ: Ανακατασκευη Mirage 2000BG 1/72 Heller..
« Απάντηση #8 στις: Ιανουάριος 26, 2008, 06:56:30 μμ »
Ωραία δουλειά ...  :mrgreen: ΟΛΙΚΟ RESET άντε καλή συνέχεια τώρα

ΥΓ μόνο που αυτό με το οποίο το ψέκαζες δεν είναι Forthnet (αυτό δεν ψεκάζεται)  :lol: :lol: αλλά Fornet  :mrgreen:  ::salut::

Αποσυνδεδεμένος melpas1013

  • Διαχειριστης
  • Scale 1/24
  • *****
  • Μηνύματα: 13250
  • Age: 45
  • Τόπος: Όπου αργεί να ξημερώσει NOT! Όπου δεν θα ξημερώσει ποτέ...
  • Στούμπανος Κώστας
    • Image
Απ: Ανακατασκευη Mirage 2000BG 1/72 Heller..
« Απάντηση #9 στις: Ιανουάριος 27, 2008, 12:34:19 πμ »
Γιάννη δεν ξέρω πόσο το έχεις προχωρήσει, αλλά εγώ θα το ξαναπέρναγα ένα χέρι fornet...

Αποσυνδεδεμένος Pyrgiotis

  • Scale 1/48
  • *
  • Μηνύματα: 483
  • Age: 39
  • Τόπος: Πύργος Ηλείας
  • Σπύρος
Απ: Ανακατασκευη Mirage 2000BG 1/72 Heller..
« Απάντηση #10 στις: Ιανουάριος 27, 2008, 12:57:46 πμ »
Γιάννη δεν ξέρω πόσο το έχεις προχωρήσει, αλλά εγώ θα το ξαναπέρναγα ένα χέρι fornet...

Συμφωνω...Αν και δεν εχω προσωπικη πειρα απο την εν λογω τεχνικη,την προτεινα σε ενα φιλο που ηθελε να ξεβαψει ενα F-4 το οποιο ειχε παρομοια ποιοτητα βαφης και χρειαστηκε 2 χερια,αλλα εγινε ''γυαλι''!

Η UHU βγηκε με το  Φορνετ??

Γιαννης

  • Επισκέπτης
Απ: Ανακατασκευη Mirage 2000BG 1/72 Heller..
« Απάντηση #11 στις: Ιανουάριος 27, 2008, 01:40:48 πμ »
Γιάννη δεν ξέρω πόσο το έχεις προχωρήσει, αλλά εγώ θα το ξαναπέρναγα ένα χέρι fornet...

κοιταξε Κωστα, αν εννοεις τα στιγματα δεν φευγουν με το σπρεϊ - το περασα δυο ή τρια χερια αν θυμαμαι καλα - οποτε μαλλον εχει ''ποτισει'' το πλαστικο απο το χρωμα. μονο με τριψιμο φευγουν ελαφρως. αν το βαψω δεν θα φαινεται τιποτα.

το προβλημα μου ειναι οτι εχω βαλει πολυ στοκο για να αναπληρωσω καποια σημεια που ελειπαν ή ειχαν κοπει κατα λαθος. καποιες γραμμωσεις εχουν χαθει και χρειαζεται ιδιαιτερη προσοχη με αυτο το θεμα ωστε να ξαναφανουν κανονικα.

Αποσυνδεδεμένος HEL(las)

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 1043
  • Τόπος: Σωμα στην Σαλονικη, μυαλο και καρδια στην Κομοτηνη
  • "ΘΑΝΑΤΟΥ ΚΑΤΑΦΡΟΝΗΣΑΝΤΕΣ"
Απ: Ανακατασκευη Mirage 2000BG 1/72 Heller..
« Απάντηση #12 στις: Ιανουάριος 27, 2008, 01:49:46 πμ »
Φιλε Γιαννη ειμαι ακριβως στην ιδια φαση με σενα!!Αν και το δικο μου ειναι μεν βαμενο αλλα χωρις decals κτλ και μ'ενα σκελος προσγειωσης λιγοτερο..Καλη δυναμη,να ξερεις οτι θα εισαι οδηγος και για το δικο μου Mirage reset!!! ::icon_thumright::

Γιαννης

  • Επισκέπτης
Απ: Ανακατασκευη Mirage 2000BG 1/72 Heller..
« Απάντηση #13 στις: Ιανουάριος 27, 2008, 02:14:25 πμ »
Φιλε Γιαννη ειμαι ακριβως στην ιδια φαση με σενα!!Αν και το δικο μου ειναι μεν βαμενο αλλα χωρις decals κτλ και μ'ενα σκελος προσγειωσης λιγοτερο..Καλη δυναμη,να ξερεις οτι θα εισαι οδηγος και για το δικο μου Mirage reset!!! ::icon_thumright::

μακαρι να μπορεσω να σε βοηθησω με την εργασια μου πανω στο μιραζακι. θα μπορουσα να αγορασω ενα καινουργιο και να παρω τα σκελη και την καλυπτρα του (που παρεπιπτοντως εχουν διαλυθει και ειναι χωρις σκελη και καλυπτρα το αφος) αλλα δεν θελω να το κανω, για 2 λογους:

1)εχει συναισθηματικα αξια αυτο το μοντελο για μενα και δεν θελω να το ''μπαστερδεψω'' με αλλα κομματια πο αλλα κιτ   και
2)δεν θελω απλα να το φτιαξω για να το βαλω σε μια ακρη να ''καμαρωνει''. μου αρεσει που με παιδευει  ::mastigio:: ::mastigio:: ::mastigio:: ::mastigoma:: ::mastigoma:: ::mastigoma::
γιατι ετσι το απολαμβανω αυτο που κανω. εξαλλου δεν ηταν στα αμεσα σχεδια μου να φτιαξω ενα mirage 2000BG αυτο τον καιρο.
το βλεπω σαν χαλαρωση και διαλειμα απο ενα αρμα που εφτιαχνα (jagdtiger).

εν ολιγοις, προτιμω να μου παρει ενα μηνα για να το συνεφερω παρα να παρω ετοιμα κομματια και να το τελειωσω σε τρεις μερες.  τουλαχιστον ετσι το βλεπω εγω...

Αποσυνδεδεμένος FOX-3

  • Scale 1/48
  • *
  • Μηνύματα: 698
  • Τόπος: Πειραιας
Απ: Ανακατασκευη Mirage 2000BG 1/72 Heller..
« Απάντηση #14 στις: Ιανουάριος 28, 2008, 12:46:23 πμ »
μια οικονα =1000 λεξεις τωρα αν προσθεσουμε τις φωτο που εβαλες κανε την προσθεση και βγαλε τις 1000αδες :shock: :shock: :shock: :shock:
δεν μπωρουσα να το φανταστω ετσι απο το τηλ Γιαννη θελει  δουλειτσα  αλλα δεν ειναι και αδυνατο το μονο που βλεπω αρκετα δυσκολο ειναι τα σκελη και
οι ροδες ωστε να ερθουν στην αρχικη μορφη
πραγματικα νυστερι  στοκος και χαρακτικο θα εχουν πολυ δουλεια
καλη συνεχεια και ενα βημα την φορα μην το βιαστεις και θα βγει πολυ καλο .

Γιαννης

  • Επισκέπτης
Απ: Ανακατασκευη Mirage 2000BG 1/72 Heller..
« Απάντηση #15 στις: Ιανουάριος 28, 2008, 01:50:08 πμ »
μια οικονα =1000 λεξεις τωρα αν προσθεσουμε τις φωτο που εβαλες κανε την προσθεση και βγαλε τις 1000αδες :shock: :shock: :shock: :shock:
δεν μπωρουσα να το φανταστω ετσι απο το τηλ Γιαννη θελει  δουλειτσα  αλλα δεν ειναι και αδυνατο το μονο που βλεπω αρκετα δυσκολο ειναι τα σκελη και
οι ροδες ωστε να ερθουν στην αρχικη μορφη
πραγματικα νυστερι  στοκος και χαρακτικο θα εχουν πολυ δουλεια
καλη συνεχεια και ενα βημα την φορα μην το βιαστεις και θα βγει πολυ καλο .

για τα σκελη δεν ξερω κατα ποσο θα δειχνουν αληθινα γιατι εχουν διαλυθει εντελως!  :shock:

αν καποιος συναδελφος εχει και θελει να τα ''ξεφορτωθει'' ας με βοηθησει...

στην τελικη θα φτιαξω γυψο και θα αρχισω την σκαλιστικη!  :roll:

παντως η ατρακτος παει πολυ καλα - πιστευω...το θεμα που με καιει ειναι η καλυπτρα που εχει ασπρισει σε καποια σημεια απο την κολλα ενω εχουν σπασει και καποια μικρα κομματακια της. με λιγα λογια ειναι ΑΧΡΗΣΤΗ. το καταλαβαινω οτι μπορω να κλεισω τις θυριδες......αλλα να το αφησω χωρις καλυπτρα......? αυτο δεν γινεται!

μαλλον θα καταφυγω στην λυση που μο προτεινες Μητσο και θα αγορασω ενα καινουργιο για να του καβατζωσω την καλυπτρα!  :mrgreen:

βεβαια θα πρεπει να το ψαξω καπως το θεμα και να μην παρω καποιο κιτ που να δινει την καλυπτρα ενα ενιαιο κομματι οπως αυτο της Heller. θα προτιμουσα να του αφησωανοιχτες τις καλυπτρες για να φαινεται και τιποτα απο το πιλοτηριο.

αν και το κοκπιτ του συγκεκριμενου αφους δεν ειναι ουτε καν αναγλυφο. μια επιπεδη πλακετα ειναι που θυμιζει πινακα οργανων. το πως θα το βαψω...? αυτο ας μην το θιξω!  :roll:

Γιαννης

  • Επισκέπτης
Απ: Ανακατασκευη Mirage 2000BG 1/72 Heller..
« Απάντηση #16 στις: Ιανουάριος 28, 2008, 03:23:45 πμ »


ας προχωρησουμε λιγο παρακατω με το δυλιτρο....

αφου προσπαθησα να ξαναφτιαξω τα σκελη και δεν τα καταφερα...ειπα να σχοληθω με το υπολοιπο μοντελο και συγκεκριμενα με την ενωση της αποκομμενης πτερυγας.

οριστε μια γενικη εικονα του κιτ μετα τις προσπαθειες μου να το αναστησω...  :roll:









εδω ειναι τα λιγα εργαλεια που χρησιμοποιησα για να επιτυχω ενα καλουτσικο αποτελεσμα!  :mrgreen:







σ'αυτο το σημειο πρεπει να πω οτι το κιτ καθαριστηκε πληρως απο περιττες κολλες και λοιπα που επρεπε να ''φυγουν'' για να συγκοληθει η πτερυγα σωστα!

Αποσυνδεδεμένος Περικλής

  • Περικλής Σαλεσιώτης
  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 4935
  • Age: 49
  • Τόπος: Ναύπλιο - Newcastle
  • Καλημέρα σας απο Newcastle!!!!!!!!!
    • My Home Page
Απ: Ανακατασκευη Mirage 2000BG 1/72 Heller..
« Απάντηση #17 στις: Ιανουάριος 28, 2008, 08:34:46 πμ »
The Mummy Returns ειναι αυτο φιλε μου!!!!!!!!!!!

 :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Γιατι δεν την κανεις την καλυπτρα πρεσαριστη?

 ::eusa_clap:: ::eusa_clap::
Περικλης Σαλεσιωτης
http://periklissalessiotismodels.webs.com/

Αποσυνδεδεμένος mmaker

  • Scale 1/32
  • *
  • Μηνύματα: 9890
  • Age: 52
  • Τόπος: Αθήνα
  • modelclub.gr
    • Ελληνική Μοντελιστικη Κοινότητα
Απ: Ανακατασκευη Mirage 2000BG 1/72 Heller..
« Απάντηση #18 στις: Ιανουάριος 28, 2008, 09:48:28 πμ »
Πρόσεξε με το σελοτέιπ(ή είναι η Scotch?) γιατί θα σου αφήσει κόλλα πάνω στο μοντέλο!
Η γνώμη μου πάντως είναι να προμηθευτείς κομμάτια από καινούργιο κιτ,και γιατί όχι να αντικαταστήσεις περισσότερα εκτός από καλύπτρα και σκέλη!
Γιώργος   
Ναι,φτιάχνουμε και κοσμήματα!Κάντε ένα Like!
www.facebook.com/artnclay.gr

Αποσυνδεδεμένος Jet72

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 7246
  • The Caveman :-)
    • Image
Απ: Ανακατασκευη Mirage 2000BG 1/72 Heller..
« Απάντηση #19 στις: Ιανουάριος 28, 2008, 11:05:49 πμ »
Θαυμάζω το κουράγιο σου συνονόματε!

Γιαννης

  • Επισκέπτης
Απ: Ανακατασκευη Mirage 2000BG 1/72 Heller..
« Απάντηση #20 στις: Ιανουάριος 28, 2008, 02:37:50 μμ »
The Mummy Returns ειναι αυτο φιλε μου!!!!!!!!!!!

 :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Γιατι δεν την κανεις την καλυπτρα πρεσαριστη?

 ::eusa_clap:: ::eusa_clap::

τι να την κανω???  ::dontknow:: τι σημαινει ''πρεσαριστη''? αν σημαινει κατι βεβαια... 8)

Γιαννης

  • Επισκέπτης
Απ: Ανακατασκευη Mirage 2000BG 1/72 Heller..
« Απάντηση #21 στις: Ιανουάριος 28, 2008, 02:46:19 μμ »
1)Πρόσεξε με το σελοτέιπ(ή είναι η Scotch?) γιατί θα σου αφήσει κόλλα πάνω στο μοντέλο!

2)Η γνώμη μου πάντως είναι να προμηθευτείς κομμάτια από καινούργιο κιτ,και γιατί όχι να αντικαταστήσεις περισσότερα εκτός από καλύπτρα και σκέλη!


1)ειναι απλο σελοτεϊπ αλλα το βαζω προσεκτικα και δεν αφηνει κολλα. χρησιμοποιω και scotch αλλα πιο πολυ για μασκαρισμα μεχρι να αξιωθω να παρω μια κανονικη ταινια μασκαρισματος.

2)μαλλον αυτο θα κανω αλλα θα το προσπαθησω μεχρι τελους πριν του βαλω ετοιμο κομματι επανω! θα το παλεψω μεχρι τελευταιας ρανιδος του αιματος μου!  :mrgreen:

ειμαι σκληρο καρυδι σε κατι τετοια, δεν τα παραταω ευκολα!  :twisted:

Αποσυνδεδεμένος Κωστας Τσιγαριδας

  • Scale 1/48
  • *
  • Μηνύματα: 546
  • Age: 47
  • Τόπος: farwest
Απ: Ανακατασκευη Mirage 2000BG 1/72 Heller..
« Απάντηση #22 στις: Ιανουάριος 28, 2008, 02:50:15 μμ »
Φιλε Γιαννη την κολλα πωs την αφαιρεσεs :?: :?: Καλη συνεχεια

Γιαννης

  • Επισκέπτης
Απ: Ανακατασκευη Mirage 2000BG 1/72 Heller..
« Απάντηση #23 στις: Ιανουάριος 28, 2008, 02:54:06 μμ »
Φιλε Γιαννη την κολλα πωs την αφαιρεσεs :?: :?: Καλη συνεχεια

με κοπιδι και τριψιμο με ντουκοχαρτο για να γινει λεια η επιφανεια.  ::icon_thumright::

Αποσυνδεδεμένος CROW

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 5194
  • Τόπος: West side
    • Image
Απ: Ανακατασκευη Mirage 2000BG 1/72 Heller..
« Απάντηση #24 στις: Ιανουάριος 28, 2008, 02:59:52 μμ »
Ξερω οτι αυτο πο θα πω ειναι σπαστικο αλλα θα το πω!ΠΕΤΑΞΕ ΤΟ!Δεν αξιζει τον κοπο για ενα τοσο απλο και φτηνο κιτ.Παρε ενα καινουργιο και ξεκινα απο την αρχη.
Εκατονταδες κιτ προς πωληση σε χαμηλες τιμες!   http://www.modelclub.gr/market/index.php?page=user&action=pub_profile&id=16

Tags: