Αποστολέας Θέμα: Αρχαγγελων - Εορτη Π.Α 2007 (Επισκεψεις σε Αεροδρομια 8-9-10-11 Νοεμβριου)  (Αναγνώστηκε 3093 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Viper

  • Modelclub.gr
  • Scale 1/32
  • *
  • Μηνύματα: 10061
  • Age: 47
  • Τόπος: Χωματερή της Ευρώπης
  • Keep modeling !
    • Ελληνική Μοντελιστικη Κοινότητα
οποιαδηποτε δραστηριοτητα επισκεψεων μελων μας της Β.Ελλαδος σε Αεροδρομια μπορει να κανονιστει εδω ::salut::


Πρόγραμμα εκδηλώσεων Εορτής Π.Α. 2007   (6/11/2007)

Το Γενικό Επιτελείο Αεροπορίας ανακοινώνει τα εξής:

    * Κατά τη διάρκεια του εορτασμού του Προστάτη της Πολεμικής Αεροπορίας θα πραγματοποιηθούν οι παρακάτω εκδηλώσεις:
    * Επίσημος Εορτασμός - Δοξολογία στην Αεροπορική Βάση Δεκέλειας στις 8 Νοεμβρίου (Πέρας προσέλευσης προσκεκλημένων 10:30).
    * Πτήση ΥΦΕΘΑ κ. Πλακιωτάκη Ι. με αεροσκάφος F-16 BLK 52+ στην 115 ΠΜ.
    * Μετασταθμεύσεις αεροσκαφών για εμπλουτισμό των στατικών εκθέσεων των Μονάδων.
    * Πτήσεις αεροσκαφών για διελεύσεις σε ακριτικές πόλεις και νησιά.
    * Πτήσεις δημοσιογράφων.
    * Στατικές και φωτογραφικές εκθέσεις στις Μονάδες (9 έως 11 Νοεμβρίου 2007 από 09:00 έως 17:00 και στις 08 Νοεμβρίου 2007 από 13:00 έως 17:00).
    * Μνημόσυνο και κατάθεση στεφάνων στο Μνημείο Πεσόντων Αεροπόρων στην Αεροπορική Βάση Δεκέλειας στις 11 Νοεμβρίου (Πέρας προσέλευσης προσκεκλημένων 10:45).
    * Ειδική σφράγιση επιστολών ΕΛΤΑ
    * Διάφορες εκδηλώσεις Αερολεσχών και Αεραθλητικών Σωματείων
    * Πτητική δραστηριότητα στις 8 και 11 Νοεμβρίου στην Αεροπορική Βάση Δεκέλειας στις 13:00.
    * Διοργάνωση διαγωνισμού έκθεσης ιδεών μαθητών με αεροπορικό θέμα.

Για περισσότερες πληροφορίες επικοινωνήστε με το ΓΕΑ/Α5 στα τηλέφωνα 210-6591512 και 210-6591509 ή επισκεφθείτε την ιστοσελίδα της Π.Α "www.haf.gr" στην ενότητα "Εορτή ΠΑ 2007".

Αποσυνδεδεμένος Raw_Shooter

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 5139
  • Τόπος: akamatistan
  • Παναγιώτης
Για προτείνετε τπτ ρε παίδες  :roll: :roll: :roll:

Αποσυνδεδεμένος phantomphlyer

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 1328
  • Age: 38
  • Τόπος: Bogotá
  • Stay SPOOKED in Bogotá
    • delivery-volos.gr
Λοιπον οπως εχω πει και σε αλλο τοπικ για τη γιορτη εγω ετοιμαζομαι για αγρια πραγματα... :twisted:
Πεμπτη θα παω εδω στην 113, οχι οτι εχει τπτ το ιδιαιτερο αλλα για να τσιμπησω κανενα αναμνηστικο απο τα Canadair, αντε να βγαλω και καμια φωτο...
Παρασκευη φευγω για Λαρισα στην 110 κι οταν τελειωσω απο κει βουρ για Βολο οπου και θα διανυκτερευσω στον κολλητο μου....
Σαββατο πρωι-πρωι φευγω για Αθηνα ωστε να παω στην Ταναγρα με τα φιλαρακια απο το freeaviation οπου θα θαυμασουμε τον πολυσυζητημενο ΚΟΥΡΣΑΡΟ!! Το απογευμα με οσες δυναμεις μου εχουν απομεινει επιστροφη στον Βολο...
Κυριακη μαλλον 111 και ετσι τελειωνει το TOUR '07!!! (Ολα τα δρομολογια με ΚΤΕΛ.... :roll:)

Αλλος για τη βαρκα μας...

Αποσυνδεδεμένος Viper

  • Modelclub.gr
  • Scale 1/32
  • *
  • Μηνύματα: 10061
  • Age: 47
  • Τόπος: Χωματερή της Ευρώπης
  • Keep modeling !
    • Ελληνική Μοντελιστικη Κοινότητα
Σαββατο πρωι-πρωι φευγω για Αθηνα ωστε να παω στην Ταναγρα με τα φιλαρακια απο το freeaviation οπου θα θαυμασουμε τον πολυσυζητημενο ΚΟΥΡΣΑΡΟ!!

μη σε χασουμε ::salut::

Αποσυνδεδεμένος phantomphlyer

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 1328
  • Age: 38
  • Τόπος: Bogotá
  • Stay SPOOKED in Bogotá
    • delivery-volos.gr
Σαββατο πρωι-πρωι φευγω για Αθηνα ωστε να παω στην Ταναγρα με τα φιλαρακια απο το freeaviation οπου θα θαυμασουμε τον πολυσυζητημενο ΚΟΥΡΣΑΡΟ!!

μη σε χασουμε ::salut::

εννοειται!...κι εσας σας εχω υποψη μου....ελπιζω να βρεθουμε εκει στον κουρσαρο...λογικα θα ειμαστε εκει κατα τις 12-13...

Αποσυνδεδεμένος Sjmygian

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 1272
  • modelclub.gr
Λοιπον οπως εχω πει και σε αλλο τοπικ για τη γιορτη εγω ετοιμαζομαι για αγρια πραγματα... :twisted:
Πεμπτη θα παω εδω στην 113, οχι οτι εχει τπτ το ιδιαιτερο αλλα για να τσιμπησω κανενα αναμνηστικο απο τα Canadair, αντε να βγαλω και καμια φωτο...
Παρασκευη φευγω για Λαρισα στην 110 κι οταν τελειωσω απο κει βουρ για Βολο οπου και θα διανυκτερευσω στον κολλητο μου....
Σαββατο πρωι-πρωι φευγω για Αθηνα ωστε να παω στην Ταναγρα με τα φιλαρακια απο το freeaviation οπου θα θαυμασουμε τον πολυσυζητημενο ΚΟΥΡΣΑΡΟ!! Το απογευμα με οσες δυναμεις μου εχουν απομεινει επιστροφη στον Βολο...
Κυριακη μαλλον 111 και ετσι τελειωνει το TOUR '07!!! (Ολα τα δρομολογια με ΚΤΕΛ.... :roll:)

Αλλος για τη βαρκα μας...

Παράθεση
(Ολα τα δρομολογια με ΚΤΕΛ....
Καλή αντοχή!
"Η Δημοκρατία μας αυτοκαταστρέφεται διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητας, διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα, την παρανομία ως ελευθερία, την αναίδεια
--------------------------------------------------
clopy & paste
επειδή και η αντιγραφή θέλει μυαλό

Αποσυνδεδεμένος xaris_the greek

  • Scale 1/48
  • *
  • Μηνύματα: 830
  • Age: 56
  • Τόπος: Θεσσαλονίκη
  • ΠΑΡ ΕΚΑΣΤΟΝ ΤΕΓΓΟΝΤΑΣ ΤΑΣ ΠΤΕΡΥΓΑΣ
Ντροπή σου να ψάχνεις αναμνηστικά από Canadair ενώ μένω απέναντί σου. Τιμωρείσαι με ένα σήμα δωρεάν.

Αποσυνδεδεμένος phantomphlyer

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 1328
  • Age: 38
  • Τόπος: Bogotá
  • Stay SPOOKED in Bogotá
    • delivery-volos.gr
Ντροπή σου να ψάχνεις αναμνηστικά από Canadair ενώ μένω απέναντί σου. Τιμωρείσαι με ένα σήμα δωρεάν.

Ντροπη μου ε? :twisted: ..να σαι καλα ρε συ Χαρη γειτονα, σ ευχαριστω !!! ...δεν θα γλυτωσεις ομως μ ενα σημα...θα κανονησουμε για καφε και στο σπιτι μου και στο δικο σου για ανταλλαγη υλικου!! :twisted:

Παιδια δεν ξερω αν σας το ειπε ο Χαρης...αλλα τοσο καιρο (καποιους μηνες) μιλουσαμε μεσω του modelclub...και μολις προχθες διαπιστωσαμε οτι τα σπιτια μας ειναι ακριβως απεναντι το ενα απο το αλλο....Απιστευτο?? ::eusa_dance::  ..ειναι απο τα περιεργα που συμβαινουν στη ζωη, δε νομιζετε?

Αποσυνδεδεμένος melpas1013

  • Διαχειριστης
  • Scale 1/24
  • *****
  • Μηνύματα: 13250
  • Age: 45
  • Τόπος: Όπου αργεί να ξημερώσει NOT! Όπου δεν θα ξημερώσει ποτέ...
  • Στούμπανος Κώστας
    • Image
Δεν είναι καθόλου απίστευτο... Έχει ξανασυμβεί με εμένα και τον Heater...

Αποσυνδεδεμένος Jet72

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 7247
  • The Caveman :-)
    • Image
Δεν είναι καθόλου απίστευτο... Έχει ξανασυμβεί με εμένα και τον Heater...
Σας έχω πει ότι με τον gkontog έχουμε δουλέψει στο ίδιο πρότζεκτ στον ίδιο πελάτη; Που να μου κόψει τότε βέβαια πάνω από τις databases να αρχίσω να του λέω για 72άρια...

Αποσυνδεδεμένος gkontog

  • Scale 1/24
  • ******
  • Μηνύματα: 12382
  • Age: 58
  • Τόπος: Αθήνα
  • Τόσα πολλά μοντέλα, τόσος λίγος χώρος...
Σας έχω πει ότι με τον gkontog έχουμε δουλέψει στο ίδιο πρότζεκτ στον ίδιο πελάτη; Που να μου κόψει τότε βέβαια πάνω από τις databases να αρχίσω να του λέω για 72άρια...
Πάντως και χωρίς 72άρια, καλά είχαμε περάσει! Request Server, MQSeries και ξερό ψωμί! Ρίχτε εντολέεεεεεεες ::director::

 ::offtopic::
Τα πιο διάσημα τελευταία λόγια στο σύμπαν: Σβήστα, έχω πάρει backup!

Αποσυνδεδεμένος Jet72

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 7247
  • The Caveman :-)
    • Image
Οι databases μας ταϊζουν και τα 72άρια μας τα τρώνε...

Αποσυνδεδεμένος phantomphlyer

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 1328
  • Age: 38
  • Τόπος: Bogotá
  • Stay SPOOKED in Bogotá
    • delivery-volos.gr
Υπαρχει "δεδικασμενο" δηλαδη ε...? ...τωρα παντως τα λεμε κι απο το μπαλκονι.. ::director:: ::handshake::

Αποσυνδεδεμένος phantomphlyer

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 1328
  • Age: 38
  • Τόπος: Bogotá
  • Stay SPOOKED in Bogotá
    • delivery-volos.gr
 :arrow: NEA ANAKOINΩΣΗ ΣΤΟ SITE ΤΗΣ Π.Α

Πρόγραμμα εκδηλώσεων Εορτής Π.Α. 2007   (6/11/2007)

Το Γενικό Επιτελείο Αεροπορίας ανακοινώνει τα εξής:

    * Κατά τη διάρκεια του εορτασμού του Προστάτη της Πολεμικής Αεροπορίας θα πραγματοποιηθούν οι παρακάτω εκδηλώσεις:
    * Επίσημος Εορτασμός - Δοξολογία στην Αεροπορική Βάση Δεκέλειας στις 8 Νοεμβρίου (Πέρας προσέλευσης προσκεκλημένων 10:30).
    * Πτήση ΥΦΕΘΑ κ. Πλακιωτάκη Ι. με αεροσκάφος F-16 BLK 52+ στην 115 ΠΜ.
    * Μετασταθμεύσεις αεροσκαφών για εμπλουτισμό των στατικών εκθέσεων των Μονάδων.
    * Πτήσεις αεροσκαφών για διελεύσεις σε ακριτικές πόλεις και νησιά.
    * Πτήσεις δημοσιογράφων.
    * Στατικές και φωτογραφικές εκθέσεις στις Μονάδες (9 έως 11 Νοεμβρίου 2007 από 09:00 έως 17:00 και στις 08 Νοεμβρίου 2007 από 13:00 έως 17:00).
    * Μνημόσυνο και κατάθεση στεφάνων στο Μνημείο Πεσόντων Αεροπόρων στην Αεροπορική Βάση Δεκέλειας στις 11 Νοεμβρίου (Πέρας προσέλευσης προσκεκλημένων 10:45).
    * Ειδική σφράγιση επιστολών ΕΛΤΑ
    * Διάφορες εκδηλώσεις Αερολεσχών και Αεραθλητικών Σωματείων
    * Πτητική δραστηριότητα στις 8 και 11 Νοεμβρίου στην Αεροπορική Βάση Δεκέλειας στις 13:00.
    * Διοργάνωση διαγωνισμού έκθεσης ιδεών μαθητών με αεροπορικό θέμα.

Για περισσότερες πληροφορίες επικοινωνήστε με το ΓΕΑ/Α5 στα τηλέφωνα 210-6591512 και 210-6591509 ή επισκεφθείτε την ιστοσελίδα της Π.Α "www.haf.gr" στην ενότητα "Εορτή ΠΑ 2007".

Αποσυνδεδεμένος ΣΜΗΝΑΡΧΟΣ(Ι)ΚΑΚΑΛΟΣ

  • at Ormond VOR, radial 260, 3500ft...
  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 2189
  • Age: 39
  • Τόπος: Daytona Beach
  • Παντέλας
    • http://www.airclub-larissa.gr
Τι ώρα θα είσαι Λάρισα την Παρασκευή?? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Θα είμαι στα υπερελαφρά Savannah με το μπουφάν της αερολέσχης.  ::icon_thumright:: Έλα να σε βάλουμε μέσα...  ::glossa::

Αποσυνδεδεμένος phantomphlyer

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 1328
  • Age: 38
  • Τόπος: Bogotá
  • Stay SPOOKED in Bogotá
    • delivery-volos.gr
Τι ώρα θα είσαι Λάρισα την Παρασκευή?? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Θα είμαι στα υπερελαφρά Savannah με το μπουφάν της αερολέσχης.  ::icon_thumright:: Έλα να σε βάλουμε μέσα...  ::glossa::

φιλε μου δεν ξερω ακριβως, σιγουρα μεσημερι παντως...εσεις μεχρι τι ωρα θα πετατε?...θα σου στειλω pm την Πεμπτη να σου πω...! Εγω καθε χρονο ερχομαι Λαρισα...η 110 ειναι ιερη!! ..οποτε σιγουρα εχουμε βρεθει στον ιδιο χωρο, στο υποστεγο της ΜΣΒ δηλαδη, ποηγουμενες χρονιες... ::icon_thumright::

Αποσυνδεδεμένος ΣΜΗΝΑΡΧΟΣ(Ι)ΚΑΚΑΛΟΣ

  • at Ormond VOR, radial 260, 3500ft...
  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 2189
  • Age: 39
  • Τόπος: Daytona Beach
  • Παντέλας
    • http://www.airclub-larissa.gr
Έγινε στείλε πμ να τα πούμε, ίσως σηκώσουν μόνο το cessna τελικά.... ::salut::

Αποσυνδεδεμένος Viper

  • Modelclub.gr
  • Scale 1/32
  • *
  • Μηνύματα: 10061
  • Age: 47
  • Τόπος: Χωματερή της Ευρώπης
  • Keep modeling !
    • Ελληνική Μοντελιστικη Κοινότητα
παλικάρια πηγατε πουθενα εσεις? ::salut::

Αποσυνδεδεμένος Sjmygian

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 1272
  • modelclub.gr
Με τον phantomphlyer συναντηθήκαμε τελικά στην Τανάγρα (στην μέση του ταξιδιού του).  ::icon_thumright::
"Η Δημοκρατία μας αυτοκαταστρέφεται διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητας, διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα, την παρανομία ως ελευθερία, την αναίδεια
--------------------------------------------------
clopy & paste
επειδή και η αντιγραφή θέλει μυαλό

Αποσυνδεδεμένος phantomphlyer

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 1328
  • Age: 38
  • Τόπος: Bogotá
  • Stay SPOOKED in Bogotá
    • delivery-volos.gr
Με τον phantomphlyer συναντηθήκαμε τελικά στην Τανάγρα (στην μέση του ταξιδιού του).  ::icon_thumright::

Γεια σου ρε Μυρωνα!!!! ..ελπιζω να εμεινες ικανοποιημενος απο τα σηματακια που σου εφερα!! ::icon_thumright::

Αποσυνδεδεμένος Sjmygian

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 1272
  • modelclub.gr
Με τον phantomphlyer συναντηθήκαμε τελικά στην Τανάγρα (στην μέση του ταξιδιού του).  ::icon_thumright::

Γεια σου ρε Μυρωνα!!!! ..ελπιζω να εμεινες ικανοποιημενος απο τα σηματακια που σου εφερα!! ::icon_thumright::

Παραπάνω από ικανοποιημένος!

Ελπίζω να σου αρέσουν και εσένα αυτά που σου βρήκα στην 115.  ::icon_thumright::
"Η Δημοκρατία μας αυτοκαταστρέφεται διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητας, διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα, την παρανομία ως ελευθερία, την αναίδεια
--------------------------------------------------
clopy & paste
επειδή και η αντιγραφή θέλει μυαλό

Αποσυνδεδεμένος phantomphlyer

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 1328
  • Age: 38
  • Τόπος: Bogotá
  • Stay SPOOKED in Bogotá
    • delivery-volos.gr

Tags: