Modelclub.gr Φόρουμ

Μία Νέα Ιδέα - Τι λέτε? (Αναγνώστηκε 5244 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

F-16rhs

περισσότερα Αποσυνδεδεμένος
  • *
  • Scale 1/35
  • Καλαϊτζής Παναγιώτης
    • Image
#25 Απ: Μία Νέα Ιδέα - Τι λέτε?
Ιούνιος 22, 2007, 02:15:46 μμ
ΕΕΕεεεεεεεεεεπ δεν θα μου τον κανεις αρματα τον μικρο μου!!!!!!
ΑΕΡΟΠΛΑΝΑΔΕΕΕΕΕΕΣ SUPPORT!!!!

:-)  :-)  :-) ;-)  ;-)

mmaker

• *
  • Scale 1/32
  • modelclub.gr
#26 Απ: Μία Νέα Ιδέα - Τι λέτε?
Ιούνιος 22, 2007, 02:32:07 μμ
Αφού διεκδικούν Δέδαλο οι Νίνο και Γρηγόρης, τότε εγώ θα πάρω τον Panpan (αν θέλει και εκείνος βέβαια) ετοιμάσου για αρματάκι τίγκα στις λάσπες και τις σκόνες, μικρέ!!!!  :mrgreen:
Να αφήσεις τον μικρό εκεί που είναι! :twisted:
Να πάρεις τον ΠΕ ΖΕ αν θέλεις,στον δίνουμε ελεύθερα!
Γιώργος   
Ναι,φτιάχνουμε και κοσμήματα!Κάντε ένα Like!
www.facebook.com/artnclay.gr

F-16rhs

• *
  • Scale 1/35
  • Καλαϊτζής Παναγιώτης
    • Image
#27 Απ: Μία Νέα Ιδέα - Τι λέτε?
Ιούνιος 22, 2007, 02:33:55 μμ
Ok George...Thanks for the help...!!!!!

Terminate-Terminate!!!  ;-)  :-)

mmaker

• *
  • Scale 1/32
  • modelclub.gr
#28 Απ: Μία Νέα Ιδέα - Τι λέτε?
Ιούνιος 22, 2007, 02:39:10 μμ
Αφού διεκδικούν Δέδαλο οι Νίνο και Γρηγόρης, τότε εγώ θα πάρω τον Panpan (αν θέλει και εκείνος βέβαια) ετοιμάσου για αρματάκι τίγκα στις λάσπες και τις σκόνες, μικρέ!!!!  :mrgreen:
Aν κάνεις το λάθος να πάρεις τον μικρό,σε βλέπω να βάφεις αυτό!  :twisted: :twisted:
Γιώργος   
Ναι,φτιάχνουμε και κοσμήματα!Κάντε ένα Like!
www.facebook.com/artnclay.gr

Raw_Shooter

• *
  • Scale 1/35
  • Παναγιώτης
#29 Απ: Μία Νέα Ιδέα - Τι λέτε?
Ιούνιος 22, 2007, 02:43:35 μμ
Γρηγόρη εμείς θα έχουμε υποστήριξη και απο τον Φον Κανάρη  :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:  Όντως οι μοντελο-βραδιές με τον gfilo είναι πολύ χαβαλέ μιάς και τον πρήζω τον καημένο  :mrgreen: :mrgreen:  Πάντως  ::thanx:: για την παρέα + γνώσεις + βοήθεια φίλε μου  ::icon_thumright::

F-16rhs

• *
  • Scale 1/35
  • Καλαϊτζής Παναγιώτης
    • Image
#30 Απ: Μία Νέα Ιδέα - Τι λέτε?
Ιούνιος 22, 2007, 02:54:46 μμ
@ Μmaker
ΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ!!!!!!!!

Φτανει μωρε...τον πρηξαμε τον Αλεξακο! :-)

ALEX_SSGTi

• MC crew
  • Scale 1/32
  • Αλέξανδρος Βούρβαχης IPMS 1134/MC 341
  • Μοdelling is just fun!
#31 Απ: Μία Νέα Ιδέα - Τι λέτε?
Ιούνιος 22, 2007, 03:32:41 μμ
Να αφήσεις τον μικρό εκεί που είναι! :twisted:
Να πάρεις τον ΠΕ ΖΕ αν θέλεις,στον δίνουμε ελεύθερα!

Μα ο ΠΕ ΖΕ για να κολλήσει δύο (2) κομμάτια πλαστικού, θέλει 3 μήνες! (αφού πρώτα κατεβάσει απο Μογκολέζικο site τις οδηγίες συναρμολόγισης σε τρεις διαφορετικές εκδόσεις και με πέντε έτοιμα μοντέλα προς αποφυγή λάθους!)
Ασε που ο μικρός έχει στο stock του το 4άρι το σωστό της Dragon! :D

Pz-Panos

περισσότερα Συνδεδεμένος
  • *
  • Scale 1/35
  • Homo Modelistus
#32 Απ: Μία Νέα Ιδέα - Τι λέτε?
Ιούνιος 23, 2007, 01:13:33 πμ
...ε όχι και τρεις μήνες κύριε Αλέξη μας, για ποιόν μας περάσατε τον Κώστα ή τον Αλβίνο !!!  (που χάθηκε αυτό το παιδί;)

Είπαμε να φτιάξομε κανα μοντελάκι...όχι να γίνουμε κασκαντερ και speedy gonzalez....έλεος. Σε λίγο θα μας πείτε να τα φτιάχνουμε ΚΑΙ να τα βάφουμε κιόλας! Ήμαρτον.

Εσχάτως έχουν αυξηθεί και οι πηγές πληροφοριών σε Κογκολέζικα sites (κάνει ομοιοκαταληξία με τα Μογκολέζικα...αν και αυτά τα διαβάζει χωρίς μεταφραστικό εργαλείο ο κ. Τσίτσος!

Τις οδηγίες συναρμολόγησης εξάλλου τις σνομπάρουμε, άντε να ρίξουμε καμμια ματιά μπας και κολλήσουμε (ε;) κάτι λάθος, άλλες είναι οι ζουμερές πηγές: φωτογραφίες εποχής, σχεδια, σχεδιαγράμματα, πρόχειρες σημειώσεις των σχεδιαστών σε ποπόχαρτο, λίστες με ψώνια συζύγων στρατηγών, φωτογραφίες μουσειακών εκθεμάτων, απομνημνεύματα, και πονηρά νεύματα απαθανατισμένα, έτοιμα μοντέλα άλλων (να μην πάρουμε και λίγο μάτι;) και λοιπά.

Κάτσε καλά γιατί θα πιέσω κι εγώ να κάνουμε συνεργατική (δεν υπάρχει και μεγάλη απόσταση γεωγραφικώς) αφού όλοι πρόλαβαν και βρήκαν "ταίρι" (ήθελα να ξέρω τι σκέφτεται κάποιος/α άσχετος/η με όλα αυτά όταν θα διαβάζει αυτό το thread...). Αλλά θα δούμε...υπάρχει πάντα και η....φωλιά των μοντελιστών στην Αργολίδα...γεμάτη διαμάντια και θησαυρούς!  ::glossa::

Πάντως σαν ιδέα είναι καλή και ήδη έχουμε ένα πρώτο δείγμα με το F-4 των melpas, mmaker, heater (αλήθεια, αυτό πως πάει;) και εφαρμόζεται πιλοτικά και στη Σαλονίκη από δύο εξέχοντα μέλη, με αναμονή των αποτελεσμάτων (όπως το ιταλιό τρακτερ). Θυμήθηκα και μια σχετική αναφορά και thread στο M-L όπου παρουσιάζονταν τα εργατήρια διαφόρων μελών, και ξεκίνησε από ένα Σουηδό που μαζί με άλλους 2 φίλους ενοικιάζουν ένα μικρό διαμέρισμα (γκαρσονιέρα βασικά) όπου έχουν ο καθένας τον πάγκο του, καναπέ, ψυγειο, tv, κλπ κλπ και την ησυχία τους αλλά και μέρος να βρίσκονται.

staticjim

• *
  • Scale 1/35
  • 3 Birds sitting ......
  • Sotiropoulos Dimitris
#33 Απ: Μία Νέα Ιδέα - Τι λέτε?
Ιούνιος 25, 2007, 04:30:52 μμ
Δεν ξερω ποσοι θα ηθελαν να φτιαξουν μοντελο με τον gkontog ...... αλλα εγω με τον εν λογω κυριο πολυ θα ηθελα να φτιαξω μια ξεγυρισμενη ΜΑΚΑΡΟΝΑΔΑ και μετα να την τσακισουμε μεχρι τελευταιου μακαρονιου ........  ::eetsmakelijk:: ::eetsmakelijk:: ::eetsmakelijk::

Περικλής

• *
  • Scale 1/35
  • Περικλής Σαλεσιώτης
  • Καλημέρα σας απο Newcastle!!!!!!!!!
#34 Απ: Μία Νέα Ιδέα - Τι λέτε?
Ιούνιος 25, 2007, 04:41:43 μμ
Εγω παλι μονος μου εμεινα!!!!!!

::cry2:: ::cry2:: ::cry2::

Τι να κανουμε μας εφαγε η αποσταση!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Περικλης Σαλεσιωτης
http://periklissalessiotismodels.webs.com/

siva

• *
  • Scale 1/35
#35 Απ: Μία Νέα Ιδέα - Τι λέτε?
Ιούνιος 25, 2007, 05:00:03 μμ
Δεν ξερω ποσοι θα ηθελαν να φτιαξουν μοντελο με τον gkontog ...... αλλα εγω με τον εν λογω κυριο πολυ θα ηθελα να φτιαξω μια ξεγυρισμενη ΜΑΚΑΡΟΝΑΔΑ και μετα να την τσακισουμε μεχρι τελευταιου μακαρονιου ........  ::eetsmakelijk:: ::eetsmakelijk:: ::eetsmakelijk::

Μάλιστα! Σημαίνων πρόσωπο της Barilla είναι γνωστός μου. Θα του πω αν είναι να σπονσονάρει αυτή την ιστορική στιγμή! Πόσα κιλά θέλετε..?