Αποστολέας Θέμα: Σήματα low vis F-14D1/48  (Αναγνώστηκε 436 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Albert83

  • Scale 1/48
  • *
  • Μηνύματα: 550
  • Age: 40
  • Τόπος: Αθήνα
  • Lay down your souls to the gods rock n' roll!
Σήματα low vis F-14D1/48
« στις: Φεβρουάριος 12, 2023, 09:46:47 μμ »
Καλησπέρα σε όλους, έχω ξεκινήσει το F-14D της Tamiya και θέλω να το κάνω low visibility,  2000 και μετά. Δυστυχώς η Tamiya δίνει μόνο μια επιλογή low vis της VF-11 pre bombcat. Αν κάποιος φίλος στην Αττική έχει spare σήματα από AMK, Hobbyboss ή aftermarket που δεν χρειάζεται και προτίθεται να τα αποχωριστεί με το αζημειωτο παντα θα με βοηθήσει αφάνταστα! Δυστυχώς τα aftermarket είναι στον Θεό και δεν υπάρχουν κιόλας, κυρίως ψάχνω VF-2 ή VF-213 αλλά και VF-31 δεκτά!

Αποσυνδεδεμένος Albert83

  • Scale 1/48
  • *
  • Μηνύματα: 550
  • Age: 40
  • Τόπος: Αθήνα
  • Lay down your souls to the gods rock n' roll!
Απ: Σήματα low vis F-14D1/48
« Απάντηση #1 στις: Φεβρουάριος 13, 2023, 10:36:56 μμ »
Ουδεις ρε παιδιά?! Για ψαχτείτε λίγο!!

 Εν τω μεταξύ στην προσπάθεια μου να βρώ σήματα της VF-213 πήρα το παρακάτω σετ, είχα διαβάσει ένα ποστ στο britmodeller πως η bell models τυπώνει τα σήματα σε ένα ενιαίο φύλλο και η εκτύπωση είναι πολυ μέτρια, λέω πόσο χάλια θα είναι, επίσης θυμίζουν πολύ τα σήματα της hobbyboss, βρε λες να είμαι τυχερός και να είναι ο προμηθευτής της ΗΒ και ο brit να έπεσε στην περίπτωση!

Δυστυχώς όχι, σε όλα τα stencil επαναλαμβάνει το beware of blast (αυτό ήξεραν) και ενώ η εκτύπωση στα μαύρα κομμάτια και τα λιοντάρια είναι απολύτως αποδεκτή (ποιότητα θα δοκιμάσω) απο ονόματα πιλότων και αεροπλανοφόρου δεν διαβάζεται τίποτα, επίσης το NAVY και τα εθνόσημα είναι πολύ μετρια. Τουλάχιστον ήταν φτηνά...και άλλος ένας την πάτησε απο κινέζο.


Αποσυνδεδεμένος Forgotten_Shadow

  • Scale 1/144
  • *
  • Μηνύματα: 23
  • Τόπος: Land of the Shadows
Απ: Σήματα low vis F-14D1/48
« Απάντηση #2 στις: Φεβρουάριος 14, 2023, 05:18:32 μμ »
Φίλε Albert83 καλησπέρα.

Μου έχουν ξεμείνει το φυλλάδιο οδηγιών και το φύλλο χαλκομανιών (άκοπο) από το F-14D CVW-14 της Hasegawa στην 1/48. Κωδικός κιτ PT12
https://www.super-hobby.gr/products/F-14D-Super-Tomcat-CVW-4.html

Οι επιλογές που δίνει είναι για δύο αεροσκάφη με τυπική τρίχρωμη Tactical Paint Scheme παραλλαγή, για τις VF-11 Red Rippers και VF-31 Tomcatters. Όμως τοποθετούνται χρονικά πριν το 2000.

Αν σε ενδιαφέρει, επικοινωνούμε για τα περαιτέρω.

Φιλικά
Μάνος
"What we do in life echoes in eternity" General Maximus, Roman Army

Sometimes all it takes to appreciate the light is just a glance in the dark
The Shadow

Αποσυνδεδεμένος Albert83

  • Scale 1/48
  • *
  • Μηνύματα: 550
  • Age: 40
  • Τόπος: Αθήνα
  • Lay down your souls to the gods rock n' roll!
Απ: Σήματα low vis F-14D1/48
« Απάντηση #3 στις: Φεβρουάριος 15, 2023, 05:57:25 μμ »
Ευχαριστώ Μάνο! PM sent.

Tags: