Αποστολέας Θέμα: The Pacific (να φάνε κι οι κότες)!!!!!!  (Αναγνώστηκε 8788 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Dimitris 72

  • Braille Scale Oddity
  • Moderator
  • Scale 1/35
  • *****
  • Μηνύματα: 3046
  • Age: 63
  • Τόπος: Ηλιούπολη Αθήνα
The Pacific (να φάνε κι οι κότες)!!!!!!
« στις: Δεκέμβριος 02, 2021, 11:11:43 πμ »
Καλημέρα σε όλους!!!!!
Μετά τα Stug και όπως είχα πει, πάμε μια βόλτα στο ΡΤΟ (Pacific Theater of Operations). Χωρίς να γίνεται ο κακός χαμός που γινόταν στην Ευρώπη και την Αφρική, το συγκεκριμένο θέατρο είχε κάμποσες ενδιαφέρουσες (αν και γενικά άνισες) επιχειρήσεις με άρματα. Δεν έχω ιδέα που θα φτάσει, αλλά ελπίζω να σας κρατήσει το ενδιαφέρον όσο και τα Stug. Αυτή τη φορά, δεν θα ακολουθηθεί κάποια χρονολογική σειρά....

Ξεκινάμε με το LVT 1: Ήταν τα πρώτα AMTRACKS που μπήκαν σε υπηρεσία, και έκαναν το υπηρεσιακό τους ντεμπούτο στην Tarawa. Παρότι ήταν αθωράκιστα, αποδείχτηκαν πολύ χρήσιμα, στη διάβαση του κοραλλιογενούς φράγματος (που έσκιζε την γάστρα των κοινών αποβατικών), μεταφέροντας με αρκετή ταχύτητα στρατιώτες και εφόδια στην ακτή... Ωστόσο, πολύ σύντομα αντικαταστάθηκαν από πιο εξελιγμένους τύπους.

Από όσο ξέρω, το LVT-1, δεν υπάρχει σε μοντέλο. Πρόσφατα ο φίλος Νίκος Τσίτσος ανακάλυψε έναν Πολωνό που έδινε το συγκεκριμένο σε 3D (δυστυχώς ο άνθρωπος υπέκυψε σε ασθένεια και πλέον τα ενδιαφέροντα μοντέλα του δεν είναι διαθέσιμα).... Αν και η εκτύπωση είναι μέτρια (πολλά layers), είναι ακριβές και σε κάθε περίπτωση, the only game in town.... Το "μοντέλο" αποτελείται από 3 (!!!!) κύρια κομμάτια + δύο κάκιστα πολυβόλα των 0.50, τα οποία αντικαταστάθηκαν από τα εξαιρετικά της Microcosmos του αγαπητού @athor1972. Τέλος μπήκαν φιγουράκια (Pegasus) και το αμφίβιο πήρε ρότα για Tarawa και βιτρίνα!!!!!  :mrgreen:
Spoiler (hover to show)

Ελπίζω να σας αρέσει.... Σχόλια και σχολιανά, όπως πάντα καλοδεχούμενα!!!!! ::salut::



ΔΚ




Συνδεδεμένος KWSTAS

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 4182
  • Age: 53
  • Τόπος: PERISTERI_ATHENS
  • There are no perfect models but we will keep tryin
Απ: The Pacific (να φάνε κι οι κότες)!!!!!!
« Απάντηση #1 στις: Δεκέμβριος 02, 2021, 03:29:13 μμ »
Πολύ ωραίο θέμα ο πόλεμος του Ειρηνικού γενικώς.
Ετοιμαζόμουν να σε ρωτήσω τι στυλ weathering είναι αυτό
που δεν το έχουμε συνηθίσει σε μοντέλα σου, αλλά με
κάλυψες. Πάντως το χρώμα καλώς ή κακώς μετατρέπει
τα πλαστικά σε αληθοφανείς μινιατούρες.

Αποσυνδεδεμένος Blitz-X

  • ΜΑΝΟΣ ΤΖΩΡΤΖΗΣ
  • Moderator
  • Scale 1/32
  • *****
  • Μηνύματα: 8210
  • Age: 52
  • Τόπος: ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ-ΠΕΙΡΑΙΑΣ
  • ΤΟ ΑΡΓΟ ΚΑΙ ΧΑΡΙΝ ΕΧΕΙ
Απ: The Pacific (να φάνε κι οι κότες)!!!!!!
« Απάντηση #2 στις: Δεκέμβριος 02, 2021, 08:45:13 μμ »
ΜΑΝΑΡ ΜΗΤΣΟΜ :!:

 ::salut:: ::salut:: ::salut::
 ΜΦΧ

Αποσυνδεδεμένος Νασος

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 1069
  • modelclub.gr
Απ: The Pacific (να φάνε κι οι κότες)!!!!!!
« Απάντηση #3 στις: Δεκέμβριος 03, 2021, 02:56:54 μμ »
Καλησπέρα και από εμένα!! Όμορφο βγήκε Δημήτρη. Επιπλέον δεν είναι και πολύ συνηθισμένο στο forum. Ωραία ιδέα το Pacific. Αλήθεια ποια είναι η απόχρωση του;;

Συνδεδεμένος KWSTAS

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 4182
  • Age: 53
  • Τόπος: PERISTERI_ATHENS
  • There are no perfect models but we will keep tryin
Απ: The Pacific (να φάνε κι οι κότες)!!!!!!
« Απάντηση #4 στις: Δεκέμβριος 03, 2021, 04:52:43 μμ »
Για ocean grey μου κάνει.

Αποσυνδεδεμένος Dimitris 72

  • Braille Scale Oddity
  • Moderator
  • Scale 1/35
  • *****
  • Μηνύματα: 3046
  • Age: 63
  • Τόπος: Ηλιούπολη Αθήνα
Απ: The Pacific (να φάνε κι οι κότες)!!!!!!
« Απάντηση #5 στις: Δεκέμβριος 03, 2021, 06:28:46 μμ »
Σας ευχαριστώ πολύ όλους!!!!! ::salut::

 ::arrowred:: Νάσο: Τα πρώτα LVTs ανήκαν στο Ναυτικό. Για το λόγο αυτό, βάφτηκαν και με τα αντίστοιχα χρώματα. Τα πρώτα λοιπόν βάφτηκαν με  Intermediate Blue (το μεσαίο χρώμα της τρίχρωμης παραλλαγής των αεροπλάνων του Ναυτικού), ή με Ocean Grey - όπως πολύ σωστά λέει και ο Κώστας. Αργότερα, επειδή το μπλε δεν χρησίμευε στην παραλλαγή στην ξηρά, κάποιες μονάδες Πεζοναυτών, για κάποιο διάστημα πέρασαν "μπαλώματα" με Earth Yellow πάνω στο μπλέ και ακόμα πιο ύστερα τα LVTs είτε βάφτηκαν Olive Drab, είτε βάφτηκαν με τρίχρωμη παραλλαγή (Olive Drab, Pale Sand και Earth Red).

ΔΚ

Αποσυνδεδεμένος sluff

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 3874
  • Age: 44
  • Τόπος: ΒΟΛΟΣ
  • ΣΤΑΘΗΣ
Απ: The Pacific (να φάνε κι οι κότες)!!!!!!
« Απάντηση #6 στις: Δεκέμβριος 03, 2021, 07:31:34 μμ »
Πανέμορφο το LVT,πανέμορφες και οι φθορές και τα σκονίσματα που του δίνουν την μάχιμη ταλαιπωρία που είχε σε αυτό το θέατρο επιχειρήσεων!
Αμέσως,μου ήρθε στο μυαλό αυτό το έπος..




Επίσης με έβαλες στην πρίζα να ξεκινήσω και εγώ ένα θέμα Ειρηνικού,το Μ6 GMC WC-55 της ιταλερι,στην σωστή κλίμακα όμως :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

 ::salut:: ::salut:: ::salut::

Συνδεδεμένος KWSTAS

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 4182
  • Age: 53
  • Τόπος: PERISTERI_ATHENS
  • There are no perfect models but we will keep tryin
Απ: The Pacific (να φάνε κι οι κότες)!!!!!!
« Απάντηση #7 στις: Δεκέμβριος 03, 2021, 09:11:50 μμ »
Πανέμορφο το LVT,πανέμορφες και οι φθορές και τα σκονίσματα που του δίνουν την μάχιμη ταλαιπωρία που είχε σε αυτό το θέατρο επιχειρήσεων!
Αμέσως,μου ήρθε στο μυαλό αυτό το έπος..




Επίσης με έβαλες στην πρίζα να ξεκινήσω και εγώ ένα θέμα Ειρηνικού,το Μ6 GMC WC-55 της ιταλερι,στην σωστή κλίμακα όμως :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

 ::salut:: ::salut:: ::salut::

Και οι 2 σειρές είναι απίστευτες.
Ξεκίνα Στάθη.

Αποσυνδεδεμένος Ernst Barkman

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 2919
Απ: The Pacific (να φάνε κι οι κότες)!!!!!!
« Απάντηση #8 στις: Δεκέμβριος 05, 2021, 10:19:58 πμ »
Πολύ ωραίο Μήτσε.  ::thumbleft:: Ίσως θα μπορούσες να κάνεις κάποια τρεξίματα με βερνίκι για να έχει πιο "βρεγμένη" εμφάνιση...  :roll:

Αποσυνδεδεμένος diehard

  • Scale 1/48
  • *
  • Μηνύματα: 684
  • modelclub.gr
Απ: The Pacific (να φάνε κι οι κότες)!!!!!!
« Απάντηση #9 στις: Δεκέμβριος 05, 2021, 11:20:26 πμ »
Το 1976 αγόρασα το πρώτο μου κιτ πλοίου, το USS Pennsylvania στην 1/700.
Τις ατελείωτες ώρες που χάζευα το κουτί του, πάντα αναρωτιόμουνα τι ήταν αυτό το
πλεούμενο με τους στρατιώτες (πεζοναύτες) στο πρώτο πλάνο



Μήπως είναι LTV ;

Αποσυνδεδεμένος sgt-major

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 3587
  • Age: 56
  • Τόπος: ΑΘΗΝΑ
Απ: The Pacific (να φάνε κι οι κότες)!!!!!!
« Απάντηση #10 στις: Δεκέμβριος 05, 2021, 09:31:51 μμ »
Ωραια δουλεια Μητσε,αν και μικρο.
ΠΕΡΙΚΛΗΣ ΚΑΡΟΠΟΥΛΟΣ ΑΠΑΝΤΩΝ ΤΙΜΙΩΤΕΡΟΝ ΠΑΤΡΙΣ-ΣΜΥ ΤΑΞΗ89

Αποσυνδεδεμένος Dimitris 72

  • Braille Scale Oddity
  • Moderator
  • Scale 1/35
  • *****
  • Μηνύματα: 3046
  • Age: 63
  • Τόπος: Ηλιούπολη Αθήνα
Απ: The Pacific (να φάνε κι οι κότες)!!!!!!
« Απάντηση #11 στις: Δεκέμβριος 06, 2021, 09:33:02 πμ »
Πολύ ωραίο Μήτσε.  ::thumbleft:: Ίσως θα μπορούσες να κάνεις κάποια τρεξίματα με βερνίκι για να έχει πιο "βρεγμένη" εμφάνιση...  :roll:

Λες???? Ίσως το δοκιμάσω τώρα που το σκέφτομαι..... ::salut::

Ωραια δουλεια Μητσε,αν και μικρο.

Σωστό είναι!!!! Εσύ το βλέπεις μικρό, επειδή έχεις συνηθίσει στα λάθος.... ::glossa:: ::glossa:: ::glossa::

 ::arrowred:: Στάθη: Φυσικά και να ξεκινήσεις!!! Το ΡΤΟ, έχει μερικά απίστευτα θέματα!!!!! ::salut::

ΔΚ

Αποσυνδεδεμένος Periklis74

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 1266
  • Τόπος: ιωαννινα
  • WWII Armor 1/72 , planes 1/48 .
Απ: The Pacific (να φάνε κι οι κότες)!!!!!!
« Απάντηση #12 στις: Δεκέμβριος 06, 2021, 12:38:45 μμ »
Όμορφη κατασκευή Δημήτρη σε ένα πολύ σπάνιο θέμα .  Συμφωνώ με την παρατήρηση του Ernst Barkman . Αναμένω τα επόμενα κομμάτια της συλλογής !!!!  ::salut:: ::salut:: ::salut::

Αποσυνδεδεμένος Dimitris 72

  • Braille Scale Oddity
  • Moderator
  • Scale 1/35
  • *****
  • Μηνύματα: 3046
  • Age: 63
  • Τόπος: Ηλιούπολη Αθήνα
Απ: The Pacific (να φάνε κι οι κότες)!!!!!!
« Απάντηση #13 στις: Δεκέμβριος 14, 2021, 10:40:55 πμ »
Παρά τη στενοχώρια από την πρόσφατη και πρόωρη απώλεια του Κώστα, συνεχίζουμε: Type 2 Ka Μi....

Κατά τον S. Zaloga, το καλύτερο αμφίβιο άρμα του Πολέμου (πράγμα ιδιαίτερα περίεργο για Ιαπωνικό). Βασισμένο στο Type 95 Ha Go, κατασκευάστηκε μετά από παραγγελία του Tokubetsu Rikosentai (σε ελεύθερη μετάφραση: Special Naval Landing Force - το ιαπωνικό αντίστοιχο των πεζοναυτών) και χρησιμοποιήθηκε σε πολλές περιπτώσεις από την αρχή της εμπλοκής της Ιαπωνίας στον Πόλεμο, αλλά και αργότερα, όταν γίνονταν (αποτυχημένες) προσπάθεις να ενισχυθούν οι δυνάμεις που υπεράσπιζαν τα νησιά του Ειρηνικού. Αναλογικά, διέθετε αξιοπρεπή οπλισμό (πυροβόλο των 37mm) και θωράκιση, ενώ ήταν αρκετά γρήγορο εν πλω (6 μίλια/ώρα).

Το μοντέλο είναι της Dragon στη γνωστή ποιότητα της εταιρίας, αλλά και με περίπου εξωφρενική τιμή σε σχέση με τα κομμάτια του (λιγότερα από 40)!!!! Κατασκευάστηκε ΟΟΒ, με μόνη προσθήκη το φιγουράκι (Milicast). Βάφτηκε σαν όχημα του SNLF με το αντίστοιχο χρώμα της Tamiya IJN Grey Green XF 76 (σημειώνω πως πολλά ήταν βαμμένα με το σκούρο γκρι του Ναυτικού και άλλα με το πράσινο του Στρατού).

Ελπίζω να σας αρέσει..... Όπως πάντα τα σχόλια είναι καλοδεχούμενα!!!!!!! ::salut::



ΔΚ

Αποσυνδεδεμένος diehard

  • Scale 1/48
  • *
  • Μηνύματα: 684
  • modelclub.gr
Απ: The Pacific (να φάνε κι οι κότες)!!!!!!
« Απάντηση #14 στις: Δεκέμβριος 14, 2021, 07:09:35 μμ »
Εξαιρετικό !

 ::keep_mod::

Αποσυνδεδεμένος Blitz-X

  • ΜΑΝΟΣ ΤΖΩΡΤΖΗΣ
  • Moderator
  • Scale 1/32
  • *****
  • Μηνύματα: 8210
  • Age: 52
  • Τόπος: ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ-ΠΕΙΡΑΙΑΣ
  • ΤΟ ΑΡΓΟ ΚΑΙ ΧΑΡΙΝ ΕΧΕΙ
Απ: The Pacific (να φάνε κι οι κότες)!!!!!!
« Απάντηση #15 στις: Δεκέμβριος 14, 2021, 08:41:14 μμ »
Μπράβο Μήτσε. Πάρα πολύ ωραίο :!:

 ::salut:: ::salut:: ::salut::
 ΜΦΧ

Αποσυνδεδεμένος Kostis Pap

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 3394
  • Τόπος: Αθήνα
    • coarse landscapes
Απ: The Pacific (να φάνε κι οι κότες)!!!!!!
« Απάντηση #16 στις: Δεκέμβριος 14, 2021, 08:55:56 μμ »
Πανέμορφο και πολύ ενδιαφέρουσες οι πληροφορίες. Αυτό το Tokubetsu (το κουμπέτσου) με μπέρδεψε. Κάποιον μου θυμίζει, κάποιον μου θυμίζει... δεν είμαι σίγουρος :mrgreen:

Αποσυνδεδεμένος Ernst Barkman

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 2919
Απ: The Pacific (να φάνε κι οι κότες)!!!!!!
« Απάντηση #17 στις: Δεκέμβριος 14, 2021, 09:44:04 μμ »
Πανέμορφο,μπράβο Μήτσε!  ::eusa_clap::

Το Ka Mi ήταν όντως ένα από τα καλύτερα οχήματα στη κατηγορία του.Δυστυχώς αμέλησα να αγοράσω το κιτ της Dragon στην 1/35 το καιρό που έπρεπε  :? Τώρα για τα συμβατικά ιαπωνικά άρματα μάχης,είμαι σίγουρος πως θα τα πούμε στη πορεία των νέων κατασκευών σου  :D

Αποσυνδεδεμένος Dimitris 72

  • Braille Scale Oddity
  • Moderator
  • Scale 1/35
  • *****
  • Μηνύματα: 3046
  • Age: 63
  • Τόπος: Ηλιούπολη Αθήνα
Απ: The Pacific (να φάνε κι οι κότες)!!!!!!
« Απάντηση #18 στις: Δεκέμβριος 14, 2021, 10:14:36 μμ »
Ευχαριστώ πολύ παίδες!!!!!!

 ::arrowred:: Κωστή: κι εμένα!!!!! Αφού το διάβαζα και το ξαναδιάβαζα για να βεβαιωθώ!!!! :mrgreen:

 ::arrowred:: Ανεπρόκοπε: Εννοείται!!!!!! Stay tuned...... ::salut::

ΔΚ

Αποσυνδεδεμένος Ernst Barkman

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 2919
Απ: The Pacific (να φάνε κι οι κότες)!!!!!!
« Απάντηση #19 στις: Δεκέμβριος 15, 2021, 10:16:20 μμ »
Και μερικές σημειώσεις για το Type 2 Ka-Mi:

 ::arrowred:: Κύριο οπλισμό είχε το πυροβόλο Type 1 των 37mm το οποίο ήταν βελτιωμένη έκδοση του Type 94 στο ίδιο διαμέτρημα.Μετά από την πικρή εμπειρία του Khalkhyn Gol,οι Ιάπωνες προσπάθησαν να αναβαθμίσουν τα αντιαρματικά τους μέσα.
 ::arrowred:: Οι θωράκιση αποτελούταν από συγκολλημένες χαλύβδινες πλάκες πράγμα σπάνιο για τα ιαπωνικά άρματα της εποχής.Έτσι μαζί με τις ελαστικές ενισχύσεις διασφαλιζόταν η στεγανότητα στο νερό.Το Αυτοκρατορικό Ναυτικό είχε πρόσβαση σε αυτήν την τεχνολογία διότι έλεγχε τα ναυπηγεία.
 ::arrowred:: Το άρμα είχε άριστη συμπεριφορά μέσα στη θάλασσα και "άκουγε" εύκολα στους χειρισμούς σαν κανονικό σκάφος.
 ::arrowred:: Η συλλογή πλεύσης μπορούσε να απορριφθεί γρήγορα όταν το Ka-Mi έφθανε στη ξηρά.Άν κάτι τέτοιο δεν ήταν δυνατό λόγω των συνθηκών π.χ. εχθρικό πύρ,το πλήρωμα μπορούσε να χειριστεί το άρμα κανονικά και να την αφαιρέσει αργότερα χωρίς πρόβλημα.
 ::arrowred:: Σπάνια χρησιμοποιήθηκε για τον σκοπό που δημιουργήθηκε και ποτέ σε επαρκείς αριθμούς.Έτσι τις περισσότερες φορές τα τακτικά πλεονεκτήματα που προσέφερε το Ka-Mi έμειναν αναξιοποίητα.

Τέλος το μπλα-μπλα  ::sprechende_015::  (για σήμερα τουλάχιστον)  :mrgreen:

Αποσυνδεδεμένος Dimitris 72

  • Braille Scale Oddity
  • Moderator
  • Scale 1/35
  • *****
  • Μηνύματα: 3046
  • Age: 63
  • Τόπος: Ηλιούπολη Αθήνα
Απ: The Pacific (να φάνε κι οι κότες)!!!!!!
« Απάντηση #20 στις: Δεκέμβριος 16, 2021, 09:22:13 πμ »
Ευχαριστούμε Ανεπρόκοπε :mrgreen:, που πρόκοψες και μας βρήκες τις πληροφορίες!!!!! ::thumbleft::

Κάτι τέτοια ποστς, μου θυμίζουν τις παλιές καλές εποχές του MC!!!!! ::lovemodel::

ΔΚ

Αποσυνδεδεμένος Νασος

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 1069
  • modelclub.gr
Απ: The Pacific (να φάνε κι οι κότες)!!!!!!
« Απάντηση #21 στις: Δεκέμβριος 17, 2021, 02:10:22 μμ »
Πολύ ωραία πράγματα!! Ωραιότατο βάψιμο wash που αναδυκνυει την γράμμωση , fading, τρεξίματα στα πλαϊνά. Μία χαρά. Πολύ ωραία δουλειά. ::salut::

Αποσυνδεδεμένος sluff

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 3874
  • Age: 44
  • Τόπος: ΒΟΛΟΣ
  • ΣΤΑΘΗΣ
Απ: The Pacific (να φάνε κι οι κότες)!!!!!!
« Απάντηση #22 στις: Δεκέμβριος 18, 2021, 08:36:39 πμ »
Με λίγα λόγια ήταν το AAV7A1 των Ιαπώνων στον Β.ΠΠ!!Ωραίες πληροφορίες ::thumbleft::
Ωραία κατασκευή,το βάψιμο το αναδεικνύει ακόμα παραπάνω,τα τρεξίματα πάρα πολύ ωραία!(νομίζω έχεις αλλάξει λιγάκι την τεχνική παλαίωσης και δίνεις πιο πολύ έμφαση τώρα,η είναι ιδέα μου?). Παντως οι τελευταίες δουλειές σου μου αρέσουν πολυ ΚΑΙ στις φθορές!
Επόμενο βήμα να πιάσεις ένα κιτ στην σωστή κλίμακα! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Συνδεδεμένος KWSTAS

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 4182
  • Age: 53
  • Τόπος: PERISTERI_ATHENS
  • There are no perfect models but we will keep tryin
Απ: The Pacific (να φάνε κι οι κότες)!!!!!!
« Απάντηση #23 στις: Δεκέμβριος 18, 2021, 11:09:25 πμ »
Οι φθορές δεν είναι δικές του, το γράφει παραπάνω,
εξ ου και το διαφορετικό στυλ.

Αποσυνδεδεμένος Wild Bill

  • KEEP MODELLING
  • Scale 1/48
  • *
  • Μηνύματα: 444
  • Age: 30
  • Τόπος: ΠΑΤΡΑ
  • Αντε γεια!!!!!
Απ: The Pacific (να φάνε κι οι κότες)!!!!!!
« Απάντηση #24 στις: Δεκέμβριος 18, 2021, 10:03:09 μμ »
Καλή επιτυχία Δημήτρη με το νέο πρότζεκτ!

Ηδη τα πρώτα δείγματα δείχνουν οτι θα φάμε μπόλικο ψηφιακό ποπ-κρον χαζεύοντας τα μπιζουδάκια σου.

Εντομεταξύ έχω την εντύπωση οτι ο Ειρηνικός είναι ξενέρωτος από αρματικής άποψης αλλά βλέπω στο τέλος να τρώω το πληκτρολόγιο μου κουμπάκι-κουμπάκι.

Ζηλέυω τον κύριο στον οποίο έχεις κάνει outsourcing το weathering!
Μακάρι να μπορούσα να κάνω skip το στάδιο της κατασκευής και να πήγαινα κατευθείαν στα λασπώματα και τα βρωμίσματα (...άβυσσος η ψυχή  :lol:)


Καλή συνέχεια στο επόμενο  ::salut::

Άλλες φορές ευφυΐα, άλλες φορές μόνο ευθεία.

Tags: