Αποστολέας Θέμα: Quinta Studio 3D-Printed  (Αναγνώστηκε 1317 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος abelbreson

  • Scale 1/144
  • *
  • Μηνύματα: 12
  • Age: 47
  • modelclub.gr
Quinta Studio 3D-Printed
« στις: Μάιος 22, 2021, 09:28:16 μμ »
Καλησπερα σας .Πριν λιγες μερες ενας φιλος μου εδωσε απο το στοκ του ενα su 27 της zvezda που δεν ειχε σκοπο να φτιαξει .Μου προτεινε κιολας να χρησιμοποιησω της 3D χαλκομανιες της Quinta Studio.Απο βιντεο που ειδα μου αρεσε πολυ το αποτελεσμα και ειμαι σε σκεψη να της παραγγειλω.Θα ηθελα να ρωτησω αν της εχει χρησιμοποιση καποιος φιλος απο το φορουμ,και εχει αποψη ευχαριστω   

Αποσυνδεδεμένος alex83

  • IPMS HELLAS 1315
  • MC crew
  • Scale 1/35
  • *****
  • Μηνύματα: 2804
  • Age: 40
  • Τόπος: Aθηνα
  • Fail to prepare is prepare to fail...
Απ: Quinta Studio 3D-Printed
« Απάντηση #1 στις: Μάιος 23, 2021, 01:20:56 μμ »
Δεν τις έχω χρησιμοποιήσει αλλά φαίνονται καλής ποιότητας και από τα βίντεο που έχω δει τις θεωρώ καλύτερη λύση από τα prepainted p.e!
Εδώ στην Ελλάδα Quinta φέρνει το hobbycolours, μπορείς να στείλεις μήνυμα και να μάθεις ό,τι ακριβώς θέλεις. :wink: @thkar
Aλέξανδρος Μαρίνος
FB: AlexSMT
Instagram:alexscalemodeltherapy

Αποσυνδεδεμένος GRmodeler

  • Scale 1/48
  • *
  • Μηνύματα: 678
  • Age: 52
  • Τόπος: Αθήνα
Απ: Quinta Studio 3D-Printed
« Απάντηση #2 στις: Μάιος 23, 2021, 03:00:51 μμ »
εγώ έχω πάρει το σετ για διθέσιο F-16 1/48. Δεν τις έχω χρησιμοποιήσει οπότε δεν μπορώ να σου πω πόσο καλά δουλεύουν στην πράξη αλλά τουλάχιστον οπτικά είναι πολύ καλύτερες από αντίστοιχα φωτοχαραγμένα κυρίως επειδή τα τελευταία πρακτικά είναι τελείως επίπεδα. Διακόπτες κλπ. ανάγλυφες λεπτομέρειες είναι απλά τελείες με χρώμα.

Επίσης ίσως είναι ελάχιστα (πραγματικά ελάχιστα) υπερδιαστασιολογημενα, μπορεί να κάνω και λάθος βέβαια, όταν τα βάλω στο κιτ πιθανόν να δείχνουν τέλεια.

Το μόνο μείον τους είναι η υψηλή τιμή τους, στα ίδια λεφτά πάνω κάτω παίρνεις ένα ρητινένιο πιλοτήριο. Αν πέσει η τίμη ή αν στο μέλλον εταιρίες όπως η aires τα συνδυάσουν με τα ρητινένια βελτιωτικά τους θα είναι η βέλτιστη λύση

Αποσυνδεδεμένος abelbreson

  • Scale 1/144
  • *
  • Μηνύματα: 12
  • Age: 47
  • modelclub.gr
Απ: Quinta Studio 3D-Printed
« Απάντηση #3 στις: Μάιος 23, 2021, 03:15:34 μμ »
Καλησπερα σας.Τελικα της παραγγειλα απ εξω, οταν της περασω στο μοντελο θα ανεβασω και φωτο.Οντως ειναι τσιμπημενες σε τιμη 18ε με τα μεταφορικα,αλλα πιστευω οτι θα εχω πολυ καλο αποτελεσμα

Tags: