Αποστολέας Θέμα: UAZ-3909 FIRE SERVICE,SVESDA 1/43.  (Αναγνώστηκε 8863 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Kostis Pap

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 3394
  • Τόπος: Αθήνα
    • coarse landscapes
Απ: UAZ-3909 FIRE SERVICE,SVESDA 1/43.
« Απάντηση #75 στις: Απρίλιος 27, 2021, 07:52:28 μμ »
Καλά πάει και όντως με το βάψιμο θα βγάλει αυτό που θες. Πιστεύω ότι το σύστημα θα πρέπει να είναι τεντωμένο για να δείχνει καλύτερο. Αυτοί οι φράχτες από κατασκευής τους είναι τεντωμένοι και θα πρέπει να έχουν κάποια μεγάλη ζημιά για να μην είναι, που συνήθως τότε πέφτουν. Αυτή είναι η εντύπωσή μου, μπορεί να κάνω και λάθος.

Αποσυνδεδεμένος sluff

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 3873
  • Age: 44
  • Τόπος: ΒΟΛΟΣ
  • ΣΤΑΘΗΣ
Απ: UAZ-3909 FIRE SERVICE,SVESDA 1/43.
« Απάντηση #76 στις: Απρίλιος 27, 2021, 08:12:53 μμ »
Κώστα,άμα σου πω οτι προσπάθησα να το τεντώσω όσο μπορούσα αλλά δεν ίσιωνε με τίποτα!Δεν ξέρω άμα θα το καταφέρω τώρα.
Απο την άλλη, έχω δει σε χωράφια συνήθως τέτοιου είδους πολύ παλιό ξεχαρβαλωμένο συρματόπλεγμα..Δεν μου πάει και να το ξαναπιάσω απο την αρχή με τιποτα. :?

Αποσυνδεδεμένος sluff

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 3873
  • Age: 44
  • Τόπος: ΒΟΛΟΣ
  • ΣΤΑΘΗΣ
Απ: UAZ-3909 FIRE SERVICE,SVESDA 1/43.
« Απάντηση #77 στις: Απρίλιος 27, 2021, 08:47:22 μμ »
Τώρα κατάλαβα οτι εννοείς τον φράχτη Κώστα,εγω έγραφα παραπάνω για το συρματόπλεγμα.Το ολο σύστημα τοποθετήθηκε προχειρα για φωτογράφηση,οταν το βάλω   μόνιμα θα προσπαθήσω να το τεντώσω οσο καλύτερα γίνετε. ::salut::

Αποσυνδεδεμένος Periklis74

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 1265
  • Τόπος: ιωαννινα
  • WWII Armor 1/72 , planes 1/48 .
Απ: UAZ-3909 FIRE SERVICE,SVESDA 1/43.
« Απάντηση #78 στις: Απρίλιος 27, 2021, 10:34:59 μμ »
Ρίξε μια ματιά και εδώ για μελλοντική εφαρμογή......
https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://m.youtube.com/watch%3Fv%3D0_guMOYoCpw&ved=2ahUKEwjRtrblkp_wAhUegv0HHSItBaMQwqsBegQIBxAB&usg=AOvVaw3KFJsaSDNFjyyF7McGhu7y
Μιλάμε ο τύπος έκανε τέλεια δουλειά. 
Καλά  τελειώματα  !!!!!!  ::salut:: ::salut:: ::salut::


Αποσυνδεδεμένος Kostis Pap

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 3394
  • Τόπος: Αθήνα
    • coarse landscapes
Απ: UAZ-3909 FIRE SERVICE,SVESDA 1/43.
« Απάντηση #79 στις: Απρίλιος 27, 2021, 11:03:25 μμ »
Ρίξε μια ματιά και εδώ για μελλοντική εφαρμογή......
https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://m.youtube.com/watch%3Fv%3D0_guMOYoCpw&ved=2ahUKEwjRtrblkp_wAhUegv0HHSItBaMQwqsBegQIBxAB&usg=AOvVaw3KFJsaSDNFjyyF7McGhu7y
Μιλάμε ο τύπος έκανε τέλεια δουλειά. 
Καλά  τελειώματα  !!!!!!  ::salut:: ::salut:: ::salut::
Πολύ ωραίος! και πολύ ωραία παρουσίαση. Άντε θα τα περιφράξουμε όλα τώρα.

Αποσυνδεδεμένος Blitz-X

  • ΜΑΝΟΣ ΤΖΩΡΤΖΗΣ
  • Scale 1/32
  • *
  • Μηνύματα: 8210
  • Age: 52
  • Τόπος: ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ-ΠΕΙΡΑΙΑΣ
  • ΤΟ ΑΡΓΟ ΚΑΙ ΧΑΡΙΝ ΕΧΕΙ
Απ: UAZ-3909 FIRE SERVICE,SVESDA 1/43.
« Απάντηση #80 στις: Απρίλιος 27, 2021, 11:17:25 μμ »
Θα γίνει πολύ μπάνικο στο τέλος :wink:
Καλά τελειώματα, Στάθη :!:

 ::salut:: ::salut:: ::salut::
 ΜΦΧ

Αποσυνδεδεμένος sluff

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 3873
  • Age: 44
  • Τόπος: ΒΟΛΟΣ
  • ΣΤΑΘΗΣ
Απ: UAZ-3909 FIRE SERVICE,SVESDA 1/43.
« Απάντηση #81 στις: Απρίλιος 29, 2021, 07:49:48 μμ »
Ρίξε μια ματιά και εδώ για μελλοντική εφαρμογή......
https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://m.youtube.com/watch%3Fv%3D0_guMOYoCpw&ved=2ahUKEwjRtrblkp_wAhUegv0HHSItBaMQwqsBegQIBxAB&usg=AOvVaw3KFJsaSDNFjyyF7McGhu7y
Μιλάμε ο τύπος έκανε τέλεια δουλειά. 
Καλά  τελειώματα  !!!!!!  ::salut:: ::salut:: ::salut::

Περικλή οτι βίντεο είχε σχέση με κατασκευή φράχτη όπως και αυτό τα είδα όλα!!
Όντως κάνει πολύ καλή δουλειά,θα είναι ενας οδηγός για μελλοντικές κατασκευές.
Απλά ήθελα να δώσω την αίσθηση του παλιού φράχτη και το πάλεψα έτσι.
Θα γίνει πολύ μπάνικο στο τέλος :wink:
Καλά τελειώματα, Στάθη :!:

 ::salut:: ::salut:: ::salut::
 ΜΦΧ

Το ελπίζω Μάνο,αλλιώς το βλέπω το UAZακι μονάχο του,χωρίς βάση :mrgreen: ::salut::

Αποσυνδεδεμένος sluff

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 3873
  • Age: 44
  • Τόπος: ΒΟΛΟΣ
  • ΣΤΑΘΗΣ
Απ: UAZ-3909 FIRE SERVICE,SVESDA 1/43.
« Απάντηση #82 στις: Μάιος 01, 2021, 05:50:32 μμ »
Με τα λίγα που σκαμπάζω απο αυτα,με νερό ατλακολ και χώμα,έκανα μια βάση περίπου οπως την φανταζόμουν στο μυαλό μου,χωρίς πολλά-πολλά,σχημάτισα τον δρόμο,δίπλα στον φράχτη,προσθεσα και μια κολόνα φωτισμού στην μέσα μεριά και για σήμερα τελείωσα,την αφήνω να στεγνώσει.





Χαζή ερώτηση αλλα θα την κάνω.
Την βάση,εννοώ το χώμα,το βάφω μετά??

Αποσυνδεδεμένος Kostis Pap

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 3394
  • Τόπος: Αθήνα
    • coarse landscapes
Απ: UAZ-3909 FIRE SERVICE,SVESDA 1/43.
« Απάντηση #83 στις: Μάιος 01, 2021, 06:03:59 μμ »
Χαζή ερώτηση αλλα θα την κάνω.
Την βάση,εννοώ το χώμα,το βάφω μετά??
Η απάντηση, όπως πάντα και σε όλα, είναι εξαρτάται. Αν σου αρέσει το αποτέλεσμα όταν στεγνώσει και δίνει την ατμόσφαιρα που θέλεις, δεν έχεις κανένα λόγω να το βάψεις. Πάντα βοηθάει να βάλεις και κάποιο χώμα σε άλλο τόνο χρώματος, ή σκόνες pigments. Ίσως να κάνεις λίγες σκιές ή λίγα φωτίσματα με τον αερογράφο. Αν δεν σου αρέσει, μπορείς να βάψεις κατά βούληση ώστε να πάρεις το αποτέλεσμα που θέλεις. Το άβαφο έχει τον κίνδυνο να πάσχει από "υπερβολικό ρεαλισμό". Δηλαδή να φαίνεται ότι έχεις βάλει χώμα. Επί του συγκεκριμένου, προσωπικά θα το έβαφα ή τέλος πάντων θα δούλευα αρκετά τους τόνους για να αποκτήσει διάσταση. Επιπλέον έχω την εντύπωση ότι ήθελε πιο κοσκινισμένο χώμα για την κλίμακα. Αυτές τις ημέρες παλεύω μια βασούλα που μου πήγαινε πολύ ωραία μέχρι που έβαλα το χώμα. Και ξαφνικά έπαθε υπερβολικό ρεαλισμό. Δεν ξέρω αν θα καταφέρω να τη συνεφέρω. 

Αποσυνδεδεμένος sluff

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 3873
  • Age: 44
  • Τόπος: ΒΟΛΟΣ
  • ΣΤΑΘΗΣ
Απ: UAZ-3909 FIRE SERVICE,SVESDA 1/43.
« Απάντηση #84 στις: Μάιος 01, 2021, 07:29:47 μμ »
Ευχαριστώ Κώστα,με κάλυψες πλήρως,θα δω τι θα κάνω,αν κατάλαβα καλά το θέμα είναι η τονικότητα των χρωμάτων του χώματος.
Το πιο εύκολο για μένα θα ήταν να το έβαφα σαν μοντέλο,όλο  ένα γκρι και μετά παίξιμο με διάφορα καφέ.
Απο την άλλη,μου αρέσει και έτσι το φυσικό του χρώμα,αν βρω άλλα πιο ανοιχτά σε τόνους χώματα, μπορεί να παίξω έτσι.
Καλή Ανάσταση να έχουμε,εύχομαι σε όλο το φόρουμ! ::salut::

Αποσυνδεδεμένος dsk

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 1515
  • Τόπος: Ελλάδα
Απ: UAZ-3909 FIRE SERVICE,SVESDA 1/43.
« Απάντηση #85 στις: Μάιος 01, 2021, 07:29:57 μμ »
To  συρματόπλεγμα εχεις γράψει νομίζω θα το βαψεις αργότερα σωστά; Ετσι αυτό το κοκκινο με μπερδεύει ..

Τα χωρίσματα από τις ρόδες πολύ όμορφα, όπως επίσης και στις φωτός φαίνεται σαν βρεγμένο, σαν λάσπη... Δεν ξερω αν ειναι από το φωτισμό ή έκανες κατι άλλο.

Μήπως να σκεφτόσουν κάτι να 'σπάσει' το χωμα  ;καμμια πρασινάδα, θάμνο ξερό....  Δεν είμαι καθόλου ειδικός αλλά καμιά φορά η γνώμη ενός ασχετου μπορεί να βοηθήσει ..

Όπως και να'χει νομίζω στο τέλος θα βρεις την άκρη και θα το κάνεις όπως πρέπει !
Το σίγουρο ειναι ότι αποπνέει μια ρώσικη λιτότητα...



Αποσυνδεδεμένος sluff

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 3873
  • Age: 44
  • Τόπος: ΒΟΛΟΣ
  • ΣΤΑΘΗΣ
Απ: UAZ-3909 FIRE SERVICE,SVESDA 1/43.
« Απάντηση #86 στις: Μάιος 02, 2021, 07:56:55 πμ »
To  συρματόπλεγμα εχεις γράψει νομίζω θα το βαψεις αργότερα σωστά; Ετσι αυτό το κοκκινο με μπερδεύει ..

Τα χωρίσματα από τις ρόδες πολύ όμορφα, όπως επίσης και στις φωτός φαίνεται σαν βρεγμένο, σαν λάσπη... Δεν ξερω αν ειναι από το φωτισμό ή έκανες κατι άλλο.

Μήπως να σκεφτόσουν κάτι να 'σπάσει' το χωμα  ;καμμια πρασινάδα, θάμνο ξερό....  Δεν είμαι καθόλου ειδικός αλλά καμιά φορά η γνώμη ενός ασχετου μπορεί να βοηθήσει ..

Όπως και να'χει νομίζω στο τέλος θα βρεις την άκρη και θα το κάνεις όπως πρέπει !
Το σίγουρο ειναι ότι αποπνέει μια ρώσικη λιτότητα...





Ναι,το συρματόπλεγμα θα βαφτεί,βασικά το βάψιμο του είναι που θα του δώσει τον ρεαλισμό που θέλω(ελπίζω βασικά).
Το έδαφος φαίνεται βρεγμένο γιατί ακόμα όλη η μίξη χώματος-νερου-ατλακολ ήταν νωπή,λογικά μετά απο 2 μέρες θα στεγνώσουν όλα,άλλα πήρα ιδέα να κάνω κάποια κομμάτια νερού..Η ελαφρύ χιόνι σε κάποια σημεία..Ακόμα το σκέφτομαι,όπως θα έρθει εκείνη την στιγμή.Χορταράκια και λοιπά θα μπουν στο επόμενο στάδιο,το χω σκεφτεί γύρω απο τον φράχτη και στις ρόδες του vaz.
Ευχαριστώ! ::salut::

Αποσυνδεδεμένος KonstantinF

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 1261
  • Age: 75
  • Τόπος: Αθήνα
  • Κλίμακα 1/12 και άνω...
Απ: UAZ-3909 FIRE SERVICE,SVESDA 1/43.
« Απάντηση #87 στις: Μάιος 02, 2021, 05:32:42 μμ »
Παίρνει μορφή Στάθη... Ανυπομονώ να δω το τελικό αποτέλεσμα!

Αποσυνδεδεμένος sluff

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 3873
  • Age: 44
  • Τόπος: ΒΟΛΟΣ
  • ΣΤΑΘΗΣ
Απ: UAZ-3909 FIRE SERVICE,SVESDA 1/43.
« Απάντηση #88 στις: Μάιος 04, 2021, 12:32:36 μμ »
Παίρνει μορφή Στάθη... Ανυπομονώ να δω το τελικό αποτέλεσμα!

Το πάω σιγά Κωνσταντίνε λόγω απειρίας στα διοράματα,πιστεύω είναι σε κάλο δρόμο,τώρα κολλάω στο βάψιμο -διαμόρφωση του εδάφους.. ::salut::

Αποσυνδεδεμένος sluff

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 3873
  • Age: 44
  • Τόπος: ΒΟΛΟΣ
  • ΣΤΑΘΗΣ
Απ: UAZ-3909 FIRE SERVICE,SVESDA 1/43.
« Απάντηση #89 στις: Μάιος 09, 2021, 07:53:20 μμ »
Προσθεσα λίγα χορταράκια(νομίζω οτι το παράκανα) και μετά σκέφτηκα μήπως έπρεπε να τα προσθέσω μετά το βάψιμο του εδάφους..Η όλα μαζί βάψιμο και ξεχωριστό βάψιμο μετά τα χόρτα κτλ???Όσο προχωράω άλλο τόσες απορίες μου βγαίνουν :lol:




Όπως το βλέπω τώρα στην φώτο,μάλλον θα πρέπει να αφαιρέσω αρκετά απο τα χόρτα στον δρόμο και να προσθέσω πιο μεγάλα χόρτα στο κάτω μέρος του φράχτη..





Αποσυνδεδεμένος Kostis Pap

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 3394
  • Τόπος: Αθήνα
    • coarse landscapes
Απ: UAZ-3909 FIRE SERVICE,SVESDA 1/43.
« Απάντηση #90 στις: Μάιος 09, 2021, 08:37:23 μμ »
Νομίζω ότι θέλει κάποια πραγματάκια η βάση. Κατ' αρχήν, όπως λες, τα χόρτα πρέπει να πάνε κοντά στο φράχτη και όχι στο δρόμο γιατί στο δρόμο πατιούνται. Εκτός αν είναι εγκαταλελειμένο εκεί το όχημα, οπότε ο δρόμος δεν χρησιμοποιείται, άρα είναι ΟΚ όπως το έχεις κάνει αλλά καλύτερα να μπουν με οδηγό την τοποθέτηση του οχήματος ώστε να είναι στα σωστά σημεία γύρω από αυτό.

Το συρματόπλεγμα κάτι θέλει. Βέβαια δεν υπάρχει κάποιο στάνταρ, οπότε από μία άποψη τα πάντα είναι σωστά, και δεν ξέρω πώς ήταν στη Σοβιετική Ένωση ή πώς είναι στη Ρωσία. Αλλά με τα ελληνικά δεδομένα μου φαίνεται κάπως. Πρώτον, νομίζω ότι είναι χαμηλό. Συνήθως το ύψος μιας περίφραξης τέτοιου τύπου είναι 1.80 με 2 μέτρα. Αυτό σημαίνει στην 1/43 4,5 με 4,7 εκατοστά (το κάθετο τμήμα). Δεύτερον, το κάθετο πλέγμα θα πρέπει να φτάνει πιο ψηλά ενώ η γωνία που έχει το αγκαθωτό θα πρέπει να είναι πιο μικρή σε μήκος. Π.χ. να μοιάζει κάπως έτσι.
Click to see the original size.
Επιπλέον, θα πρέπει ή να βάλεις τους στύλους τελείως στην άκρη της βάσης ή να βάλεις πλέγμα που να εξέχει από τους στύλους ώστε να φαίνεται ότι η περίφραξη συνεχίζεται. Αν το αφήσεις έτσι μοιάζει σαν να μπορείς να περάσεις από το πλάι και από τις δύο μεριές, σαν να είναι αυτό το κομμάτι όλη κι όλη η περίφραξη.

Τέλος πιστεύω ότι πρέπει να το βάψεις τώρα το συρματόπλεγμα για να μην σε μπερδεύει. Μετά από τις συζητήσεις που είχαμε εδώ έκανα μια δοκιμή με το απόθεμα τουλίου που έχω και μου βγήκε πολύ ωραίο. Το έβαψα πρώτα με μαύρο primer, μετά με κεραμιδί-σκουριά primer και τέλος πέρασα ελάχιστα λίγο steeel  και ξαναψέκασα λίγο μαύρο για να καλύψω όπου έπεσε πολύ steel. Βγήκε σούπερ για σκουριασμένο συρματόπλεγμα. Τώρα ψάχνω βάση για να το βάλω...

Αποσυνδεδεμένος sluff

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 3873
  • Age: 44
  • Τόπος: ΒΟΛΟΣ
  • ΣΤΑΘΗΣ
Απ: UAZ-3909 FIRE SERVICE,SVESDA 1/43.
« Απάντηση #91 στις: Μάιος 10, 2021, 07:42:43 πμ »
Kαλημερα Κωστή!
Για τα χόρτα,οκ το έπιασα ,τα έβγαλα όλα και θα τοποθετηθούν μετά,στην βάση του φράχτη και γύρω απο τις ρόδες του οχήματος.
Νομίζω οτι θα πρέπει να εξηγήσω ακριβώς τι είχα στο μυαλό μου όταν σκεφτόμουν το όλο σκηνικό...
Στο μυαλό μου είναι ένα εγκαταλελειμμένο όχημα σε ένα ξεχασμένο από τον Θεό μέρος,παλιό φράχτη,παρατημένο πολλά χρονιά και εμφανή τα σημάδια του χρόνου πάνω του.Δεν θέλω έναν νέο φράχτη απο κάποια καινούργια στρατιωτική  εγκατάσταση, τσίτα τεντωμένο όπως στην φώτο.παλιό,πρόχειρα φτιαγμένο, με υλικά που ήταν εύκολα τότε(σιδηροδοκοί),και σίγουρα εγκαταλελειμμένο.Οπότε λέω να τον αφήσω και να συνεχίσω έτσι..Το ύψος του ειναι 4,6cm όποτε νομίζω είναι στα όρια,αν και δεν είναι τίποτε στάνταρ σε ενα τέτοιο φράχτη..
Θα τον βάψω όπως μου προτείνεις,στις δοκούς σκέφτομαι να κάνω τεχνική λακ για το εφέ τις σκουριάς. ::salut::
Y.Γ.
Που πάω και μπλέκω,δεν έκανα μια απλή χωμάτινη βασουλα με 2 χορταράκια και τέλος :mrgreen:

Αποσυνδεδεμένος Kostis Pap

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 3394
  • Τόπος: Αθήνα
    • coarse landscapes
Απ: UAZ-3909 FIRE SERVICE,SVESDA 1/43.
« Απάντηση #92 στις: Μάιος 10, 2021, 09:16:52 πμ »
,στις δοκούς σκέφτομαι να κάνω τεχνική λακ για το εφέ τις σκουριάς. ::salut::
Δεν νομίζω ότι χρειάζεται τεχνική λακ για τέτοια λεπτομέρεια. Βάψε τις στο βασικό χρώμα σκουριάς, πέρνα και κανά δύο πιο ανοικτά χρώματα σε πορτοκαλί σκουριά αραιωμένα σε wash ή με σφουγγαράκι και νομίζω ότι θα είναι εντάξει. Αν θέλεις πάλι να κάνεις τη λακ για εξάσκηση, τότε ΟΚ>

Αποσυνδεδεμένος KWSTAS

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 4182
  • Age: 53
  • Τόπος: PERISTERI_ATHENS
  • There are no perfect models but we will keep tryin
Απ: UAZ-3909 FIRE SERVICE,SVESDA 1/43.
« Απάντηση #93 στις: Μάιος 10, 2021, 11:18:11 πμ »
Μe σφουγγαράκι θα έχεις εξίσου καλά αποτελέσματα
και πιο ελεγχόμενα. Εάν είναι εγκαταλελειμένος ο δρόμος
θα χρειαστείς αρκετά ψηλά φυτά. Πάρε σπάγγο για δέματα
και δούλεψέ τον. Ενδιάμεσα ρίξε και τίποτα φυτά από ρίζες
και sea foam.

Αποσυνδεδεμένος sluff

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 3873
  • Age: 44
  • Τόπος: ΒΟΛΟΣ
  • ΣΤΑΘΗΣ
Απ: UAZ-3909 FIRE SERVICE,SVESDA 1/43.
« Απάντηση #94 στις: Μάιος 10, 2021, 06:23:47 μμ »
Τα χόρτα κτλ τα βάφω με αερογραφο απο πριν έτσι??Θα προσπαθήσω να φτιάξω απο καννάβι για υδραυλικά που την έχω εύκαιρη. ::salut::

Αποσυνδεδεμένος Kostis Pap

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 3394
  • Τόπος: Αθήνα
    • coarse landscapes
Απ: UAZ-3909 FIRE SERVICE,SVESDA 1/43.
« Απάντηση #95 στις: Μάιος 11, 2021, 12:04:08 πμ »
Τα χόρτα κτλ τα βάφω με αερογραφο απο πριν έτσι??Θα προσπαθήσω να φτιάξω απο καννάβι για υδραυλικά που την έχω εύκαιρη. ::salut::
::thumbleft::

Αποσυνδεδεμένος sluff

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 3873
  • Age: 44
  • Τόπος: ΒΟΛΟΣ
  • ΣΤΑΘΗΣ
Απ: UAZ-3909 FIRE SERVICE,SVESDA 1/43.
« Απάντηση #96 στις: Μάιος 11, 2021, 06:17:44 μμ »
Ψεκάστηκε η βάση με διάφορα γαιώδη,όντως πολύ καλύτερα τώρα και δούλεψα και τον φράχτη όπως μου έγραψε παραπάνω ο Κωστής..Aπο κει που με είχε ψιλοξενερώσει,αρχίζει και μου αρέσει..


 ::salut::

Αποσυνδεδεμένος dsk

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 1515
  • Τόπος: Ελλάδα
Απ: UAZ-3909 FIRE SERVICE,SVESDA 1/43.
« Απάντηση #97 στις: Μάιος 11, 2021, 07:05:23 μμ »
Η μέρα με τη νύχτα !!

This is the power of MC !! και των μελών του που συμβουλεύουν και φυσικά των μελών που υλοποιούν σωστά αυτά που τους συμβουλεύουν !



Αποσυνδεδεμένος Kostis Pap

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 3394
  • Τόπος: Αθήνα
    • coarse landscapes
Απ: UAZ-3909 FIRE SERVICE,SVESDA 1/43.
« Απάντηση #98 στις: Μάιος 11, 2021, 07:14:35 μμ »
Πάει πολύ ωραία - η δύναμη του αερογράφου! Η σαπίλα της σκουριάς παίζει πολύ ωραία! Με τα χορταρικά θα βγει ακριβώς όπως θες.

Αποσυνδεδεμένος Kostis Pap

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 3394
  • Τόπος: Αθήνα
    • coarse landscapes
Απ: UAZ-3909 FIRE SERVICE,SVESDA 1/43.
« Απάντηση #99 στις: Μάιος 11, 2021, 07:32:49 μμ »
Όσο το κοιτάω, τόσο πιο πολύ μου αρέσει το συρματόπλεγμα!

Tags: