Αποστολέας Θέμα: UAZ-3909 FIRE SERVICE,SVESDA 1/43.  (Αναγνώστηκε 8829 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος sluff

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 3864
  • Age: 44
  • Τόπος: ΒΟΛΟΣ
  • ΣΤΑΘΗΣ
Απ: UAZ-3909 FIRE SERVICE,SVESDA 1/43.
« Απάντηση #50 στις: Απρίλιος 16, 2021, 07:22:26 μμ »
Μετά απο ένα διάλειμμα,αρχίζω και σκέφτομαι την βάση που θα συνοδέψει το uaz.
Σκέφτομαι όχι πολλά,3 μεταλλικές δοκούς με συρματόπλεγμα(θα μου άρεσε φράχτης αλλα δεν το έχω στην κατασκευή),χωμάτινο έδαφος και καμιά τούφα γρασίδι..Ίσως και λίγο χιονακι..Θα δούμε. ::salut::






Αποσυνδεδεμένος KonstantinF

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 1254
  • Age: 75
  • Τόπος: Αθήνα
  • Κλίμακα 1/12 και άνω...
Απ: UAZ-3909 FIRE SERVICE,SVESDA 1/43.
« Απάντηση #51 στις: Απρίλιος 16, 2021, 09:41:06 μμ »
Σοβιετικά λιτό Στάθη... Μου αρέσει!

Αποσυνδεδεμένος alex83

  • IPMS HELLAS 1315
  • MC crew
  • Scale 1/35
  • *****
  • Μηνύματα: 2804
  • Age: 40
  • Τόπος: Aθηνα
  • Fail to prepare is prepare to fail...
Απ: UAZ-3909 FIRE SERVICE,SVESDA 1/43.
« Απάντηση #52 στις: Απρίλιος 16, 2021, 10:43:20 μμ »
Και εμένα μου αρέσει Στάθη!
Δες και εδώ πόσο απλά φτιάχνει συρματόπλεγμα:


 :wink: :wink: ::salut:: ::salut::
Aλέξανδρος Μαρίνος
FB: AlexSMT
Instagram:alexscalemodeltherapy

Αποσυνδεδεμένος Kostis Pap

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 3381
  • Τόπος: Αθήνα
    • coarse landscapes
Απ: UAZ-3909 FIRE SERVICE,SVESDA 1/43.
« Απάντηση #53 στις: Απρίλιος 16, 2021, 11:14:11 μμ »
Πολύ ωραίο το UAZ, πολύ ωραία και εύκολη η κατασκευή του συρματοπλέγματος. Τις προηγούμενες δύο ώρες έβγαλα τα μάτια μου και τα δάκτυλα για να φτιάξω πέντε πόντους αγκαθωτό κοντσερτίνα...

Αποσυνδεδεμένος sluff

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 3864
  • Age: 44
  • Τόπος: ΒΟΛΟΣ
  • ΣΤΑΘΗΣ
Απ: UAZ-3909 FIRE SERVICE,SVESDA 1/43.
« Απάντηση #54 στις: Απρίλιος 17, 2021, 09:19:18 πμ »
Σοβιετικά λιτό Στάθη... Μου αρέσει!

Λιτό γιατί δεν μας παίρνει και για πολλά-πολλά :mrgreen:Ευχαριστώ Κωνσταντίνε ::salut::
Και εμένα μου αρέσει Στάθη!
Δες και εδώ πόσο απλά φτιάχνει συρματόπλεγμα:


 :wink: :wink: ::salut:: ::salut::

Αμάν αυτό ήθελα να κάνω με το συρματόπλεγμα, ο φίλος στο βίντεο είναι στο μυαλό μου!
Θα ψάξω να βρω τούλι και σκέφτομαι στο κάτω μέρος φράχτη και πάνω 2 σειρές συρματόπλεγμα.

Πολύ ωραίο το UAZ, πολύ ωραία και εύκολη η κατασκευή του συρματοπλέγματος. Τις προηγούμενες δύο ώρες έβγαλα τα μάτια μου και τα δάκτυλα για να φτιάξω πέντε πόντους αγκαθωτό κοντσερτίνα...

Κωστή και εγω έκανα μια προσπάθεια με βάση βίντεο στο Youtube,όχι με ιδιαίτερη επιτυχία θα έλεγα,το άφησα για άλλη μέρα να είμαι πιο ξεκούραστος..Αν θες γράψε δυο λογάκια για το πως το έκανες,μπας και έχεις κάνα καλύτερο τρόπο που μου ξέφυγε ::salut::





Αποσυνδεδεμένος Kostis Pap

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 3381
  • Τόπος: Αθήνα
    • coarse landscapes
Απ: UAZ-3909 FIRE SERVICE,SVESDA 1/43.
« Απάντηση #55 στις: Απρίλιος 17, 2021, 12:07:01 μμ »
Στάθη, χονδρικά έκανα την τεχνική που δείχνει σε αυτό το βίντεο. Μιλάμε για αγκαθωτό (barbed wire) και όχι το πιο σύγκρονο ξυραφωτό (razor wire). Εντάξει δεν είναι και καμμία φοβερή πατέντα, όλοι κάπως έτσι το κάνουν. Αυτό που βρήκα έξυπνο και βοηθητικό είναι η "συσκευή" με το οποίο κρατάει τεντωμένο το σύρμα. Εγώ το έκανα πιο πρόχειρα χρησιμοποιώντας τη μέγγενη του εργαστηρίου από τη μια και έναν ξυλοσφιγκτήρα από την άλλη. Βασικά είναι πολύ %@#&$%.
Έφτιαξα τον κορμό του σύρματος με τον κλασικό τρόπο που κάνουμε τα συρματόσχοινα (το έκανα τετράκλωνο επειδή χρησιμοποίησα πολύ λεπτό χαλκόσυρμα, 0,1mm, για να αποδώσει καλύτερα στην κλίμακα). Μετά έκανα αυτά τα στριφτά αγκάθια και κάθε τόσο έκοβα τα υπολείμματα. Τελικά έφαγα ένα δίωρο για να κάνω καμιά δεκαπενταριά εκατοστά σύρμα, που τυλιγμένο σε κουλούρα περιορίζεται σε λιγότερο από πέντε  ::Alcooli5:: Δεν βοηθούσε το πολύ λεπτό σύρμα στην ταχύτητα, αλλά το αποτέλεσμα είναι πολύ ικανοποιητικό. Αργότερα θα προσθέσω φωτογραφία από αυτό που κατάφερα να κάνω. Φαντάζομαι ότι με την εξάσκηση θα ανέβει η απόδοση σε ποσότητα.Για το ξυραφωτό υπάρχει μια πιο απλή  και πολύ γρήγορη τεχνική, παίρνεις μεταλλική σίτα και κόβεις κατά μήκος μια λωρίδα (ένα σύρμα). Οι άκρες που μένουν αναπαριστούν τα αγκάθια - όχι με τέλεια ακρίβεια αλλά πάντως σχετικά ικανοποιητικά. Αυτόν δεν το έχω δοκιμάσει γιατί δεν έχω πρόχειρη τέτοια σίτα.

Θα πρότεινα το δεύτερο για προστασία των νεύρων σου. Νομίζω ότι ο συνδυασμός συρματόπλεγμα-τούλι και στην κορυφή αγκαθωτό θα απογείωση τη βάση σου.

Αποσυνδεδεμένος nino1969

  • Τα θέλω ΟΛΑ ... γιατρέ μου ...
  • MC crew
  • Scale 1/35
  • *****
  • Μηνύματα: 6676
  • Age: 54
  • Τόπος: Σώμα ΑΘΗΝΑ - ψυχή & πνεύμα στ'Ανάπλι
  • IPMS 1099 / MC 369
Απ: UAZ-3909 FIRE SERVICE,SVESDA 1/43.
« Απάντηση #56 στις: Απρίλιος 17, 2021, 12:51:25 μμ »
Στάθη μ'αρέσει πολύ το τελικό αποτέλεσμα ταλαιπώριας που πέτυχες. Υπομονή τώρα να βγει και το 35άρι UAZ ...  ::eusa_dance::

Όσο για το συρματόπλεγμα, προχώρα με την ασφαλή και πολύ εύκολη λύση με το τούλι. Αν δε, ψάξεις λίγο παραπάνω υπάρχουν και μπορείς να βρεις και τούλι με πιο "λεπτές"-μικρές τρύπες, πιο κατάλληλο για την 1/43. :wink: ::salut::

Αποσυνδεδεμένος sluff

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 3864
  • Age: 44
  • Τόπος: ΒΟΛΟΣ
  • ΣΤΑΘΗΣ
Απ: UAZ-3909 FIRE SERVICE,SVESDA 1/43.
« Απάντηση #57 στις: Απρίλιος 17, 2021, 06:18:04 μμ »
Στάθη, χονδρικά έκανα την τεχνική που δείχνει σε αυτό το βίντεο. Μιλάμε για αγκαθωτό (barbed wire) και όχι το πιο σύγκρονο ξυραφωτό (razor wire). Εντάξει δεν είναι και καμμία φοβερή πατέντα, όλοι κάπως έτσι το κάνουν. Αυτό που βρήκα έξυπνο και βοηθητικό είναι η "συσκευή" με το οποίο κρατάει τεντωμένο το σύρμα. Εγώ το έκανα πιο πρόχειρα χρησιμοποιώντας τη μέγγενη του εργαστηρίου από τη μια και έναν ξυλοσφιγκτήρα από την άλλη. Βασικά είναι πολύ %@#&$%.
Έφτιαξα τον κορμό του σύρματος με τον κλασικό τρόπο που κάνουμε τα συρματόσχοινα (το έκανα τετράκλωνο επειδή χρησιμοποίησα πολύ λεπτό χαλκόσυρμα, 0,1mm, για να αποδώσει καλύτερα στην κλίμακα). Μετά έκανα αυτά τα στριφτά αγκάθια και κάθε τόσο έκοβα τα υπολείμματα. Τελικά έφαγα ένα δίωρο για να κάνω καμιά δεκαπενταριά εκατοστά σύρμα, που τυλιγμένο σε κουλούρα περιορίζεται σε λιγότερο από πέντε  ::Alcooli5:: Δεν βοηθούσε το πολύ λεπτό σύρμα στην ταχύτητα, αλλά το αποτέλεσμα είναι πολύ ικανοποιητικό. Αργότερα θα προσθέσω φωτογραφία από αυτό που κατάφερα να κάνω. Φαντάζομαι ότι με την εξάσκηση θα ανέβει η απόδοση σε ποσότητα.Για το ξυραφωτό υπάρχει μια πιο απλή  και πολύ γρήγορη τεχνική, παίρνεις μεταλλική σίτα και κόβεις κατά μήκος μια λωρίδα (ένα σύρμα). Οι άκρες που μένουν αναπαριστούν τα αγκάθια - όχι με τέλεια ακρίβεια αλλά πάντως σχετικά ικανοποιητικά. Αυτόν δεν το έχω δοκιμάσει γιατί δεν έχω πρόχειρη τέτοια σίτα.

Θα πρότεινα το δεύτερο για προστασία των νεύρων σου. Νομίζω ότι ο συνδυασμός συρματόπλεγμα-τούλι και στην κορυφή αγκαθωτό θα απογείωση τη βάση σου.

Χμ...Το ίδιο βίντεο βλέπαμε :mrgreen:
Με την διαφορά οτι δεν διαθέτω μέγγενη, προσπάθησα και εγώ χθες με τον ίδιο τρόπο με οχι πολύ καλά αποτελέσματα,αλλα τον τρόπο τον κατάλαβα.Πιστεύω είναι καθαρά θέμα εξάσκησης,θα το παλέψουμε!
Όσον αφορά για το τούλι,πάντα είχα καβαντζα στο γραφείο και τώρα που το θέλω δεν έχω!Θα κοιτάξω να βρω.

Στάθη μ'αρέσει πολύ το τελικό αποτέλεσμα ταλαιπώριας που πέτυχες. Υπομονή τώρα να βγει και το 35άρι UAZ ...  ::eusa_dance::

Όσο για το συρματόπλεγμα, προχώρα με την ασφαλή και πολύ εύκολη λύση με το τούλι. Αν δε, ψάξεις λίγο παραπάνω υπάρχουν και μπορείς να βρεις και τούλι με πιο "λεπτές"-μικρές τρύπες, πιο κατάλληλο για την 1/43. :wink: ::salut::

Νινο σε ευχαριστώ,με τα λαθάκια του και τα διάφορα άλλα, πιστεύω οτι βγήκε αρκετά καλό και περίπου όπως το είχα στο μυαλό μου..Αναγκαστικά θα ψάξω τούλι γιατί ξέμεινα..
Σιγά-σιγά χωρίς βιασύνες :wink:
Το 35αρι το λιμπίζομαι εξαιρετικά :mrgreen:

Αποσυνδεδεμένος KWSTAS

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 4172
  • Age: 53
  • Τόπος: PERISTERI_ATHENS
  • There are no perfect models but we will keep tryin
Απ: UAZ-3909 FIRE SERVICE,SVESDA 1/43.
« Απάντηση #58 στις: Απρίλιος 18, 2021, 01:12:45 μμ »
Να ρίξω μια ματιά σε κάποια που έχω από
μπομπονιέρες να δω τι υπάρχει. ::salut::

Αποσυνδεδεμένος Kostis Pap

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 3381
  • Τόπος: Αθήνα
    • coarse landscapes
Απ: UAZ-3909 FIRE SERVICE,SVESDA 1/43.
« Απάντηση #59 στις: Απρίλιος 18, 2021, 01:21:26 μμ »
Στάθη, τούλι έχω μια σακκούλα σκουπιδιών γεμάτη (διοραματιστής = scavenger), να σου δώσω όσο θέλεις.

Να και το αποτέλεσμα δύο ωρών δουλειάς :twisted: :twisted: :twisted: Η φιγούρα για τη σύγκριση. Θέλουν ακόμη λίγο κόψιμο κάποια αγκάθια και φινίρισμα στο βάψιμο.




Αποσυνδεδεμένος sluff

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 3864
  • Age: 44
  • Τόπος: ΒΟΛΟΣ
  • ΣΤΑΘΗΣ
Απ: UAZ-3909 FIRE SERVICE,SVESDA 1/43.
« Απάντηση #60 στις: Απρίλιος 18, 2021, 06:10:14 μμ »
Να ρίξω μια ματιά σε κάποια που έχω από
μπομπονιέρες να δω τι υπάρχει. ::salut::

Στάθη, τούλι έχω μια σακκούλα σκουπιδιών γεμάτη (διοραματιστής = scavenger), να σου δώσω όσο θέλεις.

Να και το αποτέλεσμα δύο ωρών δουλειάς :twisted: :twisted: :twisted: Η φιγούρα για τη σύγκριση. Θέλουν ακόμη λίγο κόψιμο κάποια αγκάθια και φινίρισμα στο βάψιμο.







Έχω φάει όλο το σπίτι να το βρω αλλα τίποτα..
Θα κοιτάξω απο αύριο μπας και αγοράσω κάπου στην αγορά,να μην σας βάζω σε ταλαιπωρία για τόσο απλό πράγμα..
Ευχαριστώ πάντως παίδες ::thumbleft::
Εντωμεταξύ βρήκαμε δουλειά :mrgreen:








Αποσυνδεδεμένος Blitz-X

  • ΜΑΝΟΣ ΤΖΩΡΤΖΗΣ
  • Scale 1/32
  • *
  • Μηνύματα: 8208
  • Age: 52
  • Τόπος: ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ-ΠΕΙΡΑΙΑΣ
  • ΤΟ ΑΡΓΟ ΚΑΙ ΧΑΡΙΝ ΕΧΕΙ
Απ: UAZ-3909 FIRE SERVICE,SVESDA 1/43.
« Απάντηση #61 στις: Απρίλιος 18, 2021, 10:08:59 μμ »
ΜαστροΣτάθη, βάλε δίπλα το όχημα και βγάλε μια φωτογραφία να δούμε κι εμείς, γιατί μου φαίνεται ότι είναι λίγο χοντρό/overscaled το σύρμα :wink:

 ::salut:: ::salut:: ::salut::
 ΜΦΧ

Αποσυνδεδεμένος sluff

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 3864
  • Age: 44
  • Τόπος: ΒΟΛΟΣ
  • ΣΤΑΘΗΣ
Απ: UAZ-3909 FIRE SERVICE,SVESDA 1/43.
« Απάντηση #62 στις: Απρίλιος 19, 2021, 08:14:11 πμ »
Ίσως Μάνο,πιο πιο για λόγους εξάσκησης το έκανα,θα το δω ::salut::

Αποσυνδεδεμένος sluff

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 3864
  • Age: 44
  • Τόπος: ΒΟΛΟΣ
  • ΣΤΑΘΗΣ
Απ: UAZ-3909 FIRE SERVICE,SVESDA 1/43.
« Απάντηση #63 στις: Απρίλιος 19, 2021, 11:34:03 πμ »


Πρόχειρη δοκιμή,με περισσότερη εξάσκηση θα βγει και καλύτερο αποτέλεσμα

Αποσυνδεδεμένος Kostis Pap

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 3381
  • Τόπος: Αθήνα
    • coarse landscapes
Απ: UAZ-3909 FIRE SERVICE,SVESDA 1/43.
« Απάντηση #64 στις: Απρίλιος 19, 2021, 11:53:01 πμ »
Στάθη, πράγματι είναι λίγο χοντρό για την κλίμακα αλλά σε αποδεκτά πλαίσια. Αν δεν θες να ψαχτείς με λεπτότερο σύρμα (πού να βρίσκεις τώρα), πιστεύω ότι με λίγο τέχνη στο βάψιμο (σκουριά, μέταλλο, μαυρίλα) θα φανεί λεπτότερο.

Αποσυνδεδεμένος sluff

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 3864
  • Age: 44
  • Τόπος: ΒΟΛΟΣ
  • ΣΤΑΘΗΣ
Απ: UAZ-3909 FIRE SERVICE,SVESDA 1/43.
« Απάντηση #65 στις: Απρίλιος 20, 2021, 04:41:21 μμ »
Στάθη, πράγματι είναι λίγο χοντρό για την κλίμακα αλλά σε αποδεκτά πλαίσια. Αν δεν θες να ψαχτείς με λεπτότερο σύρμα (πού να βρίσκεις τώρα), πιστεύω ότι με λίγο τέχνη στο βάψιμο (σκουριά, μέταλλο, μαυρίλα) θα φανεί λεπτότερο.

Θα πειραματιστώ λίγο Κώστα,σήμερα βρήκα και τούλι(σοκολατένιο αυγό Αστηρ) :mrgreen:,οπότε είμαστε καλά! ::salut::

Αποσυνδεδεμένος Kostis Pap

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 3381
  • Τόπος: Αθήνα
    • coarse landscapes
Απ: UAZ-3909 FIRE SERVICE,SVESDA 1/43.
« Απάντηση #66 στις: Απρίλιος 20, 2021, 07:50:19 μμ »
Θα πειραματιστώ λίγο Κώστα,σήμερα βρήκα και τούλι(σοκολατένιο αυγό Αστηρ) :mrgreen: ,οπότε είμαστε καλά! ::salut::
::thumbleft:: ::thumbleft:: ::thumbleft:: Περιμένουμε τα αποτελέσματα!

Αποσυνδεδεμένος Periklis74

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 1257
  • Τόπος: ιωαννινα
  • WWII Armor 1/72 , planes 1/48 .
Απ: UAZ-3909 FIRE SERVICE,SVESDA 1/43.
« Απάντηση #67 στις: Απρίλιος 21, 2021, 10:57:09 πμ »
Μια χαρά θα πάει ο πειραματισμός . Αναμένουμε  το τελικό αποτέλεσμα !!!! ::salut:: ::salut:: ::salut::

Αποσυνδεδεμένος Kostis Pap

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 3381
  • Τόπος: Αθήνα
    • coarse landscapes
Απ: UAZ-3909 FIRE SERVICE,SVESDA 1/43.
« Απάντηση #68 στις: Απρίλιος 22, 2021, 12:18:00 πμ »
Δες λίγο και αυτήν την τεχνική με το τσιμπίδι. Είχα βρει το βίντεο και μετά το έχασα. Μοιάζει να είναι πιο γρήγορη, αρκεί να βρεις το κατάλληλο λεπτό τσιμπίδι.

Αποσυνδεδεμένος sluff

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 3864
  • Age: 44
  • Τόπος: ΒΟΛΟΣ
  • ΣΤΑΘΗΣ
Απ: UAZ-3909 FIRE SERVICE,SVESDA 1/43.
« Απάντηση #69 στις: Απρίλιος 23, 2021, 12:50:46 μμ »
Καλή και αυτή η τεχνική,θα την λάβω υπόψη Κωστή.Κάτι έχω κάνει μέχρι τώρα,θα ποσταρω update ::salut::

Αποσυνδεδεμένος sluff

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 3864
  • Age: 44
  • Τόπος: ΒΟΛΟΣ
  • ΣΤΑΘΗΣ
Απ: UAZ-3909 FIRE SERVICE,SVESDA 1/43.
« Απάντηση #70 στις: Απρίλιος 23, 2021, 04:50:01 μμ »
Για την συζήτηση, να παραθέσω και τον τρόπο που  προτείνει η TAMIYA σε αυτό το σετ της που το βρήκα ξεχασμένο στο ντουλάπι.


Αν και η ιδέα είναι απλή,προσπάθησα να το κάνω χωρίς επιτυχία,με δυσκόλεψε το συνεχόμενο πέρασμα των κόμπων,πάντως βγαίνει αρκετά ρεαλιστικό αν πιάνει το χέρι σου.



 ::salut::

Αποσυνδεδεμένος Kostis Pap

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 3381
  • Τόπος: Αθήνα
    • coarse landscapes
Απ: UAZ-3909 FIRE SERVICE,SVESDA 1/43.
« Απάντηση #71 στις: Απρίλιος 23, 2021, 08:38:22 μμ »
Δεν είμαι σίγουρος ότι μπορώ να φανταστώ το αποτέλεσμα αλλά θα το δοκιμάσω! Φαίνεται γρήγορο.

Αποσυνδεδεμένος sluff

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 3864
  • Age: 44
  • Τόπος: ΒΟΛΟΣ
  • ΣΤΑΘΗΣ
Απ: UAZ-3909 FIRE SERVICE,SVESDA 1/43.
« Απάντηση #72 στις: Απρίλιος 24, 2021, 07:42:21 μμ »
Αργά-αργά έγινε και ο φράχτης..


Εδώ με το καλύτερο συρματόπλεγμα που μπόρεσα να κάνω.Κάποιες άκρες που είναι μεγάλες και θέλουν κόψιμο θα κοπούν.Ζόρικη δουλειά τελικά,νόμιζα οτι θα ήταν πιο εύκολο..



Σκέφτομαι αν θα πρέπει να βάψω τον φράχτη ξεχωριστά η να τον βάλω στην βάση όταν προσθέσω το έδαφος και να τον βάψω εκεί..
Επίσης σκέφτηκα να κατασκευάσω κι έναν στύλο φωτισμού απο την μέσα μεριά του φράχτη.

Αποσυνδεδεμένος Kostis Pap

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 3381
  • Τόπος: Αθήνα
    • coarse landscapes
Απ: UAZ-3909 FIRE SERVICE,SVESDA 1/43.
« Απάντηση #73 στις: Απρίλιος 24, 2021, 11:01:29 μμ »
Καλό βγαίνει! Η κουνουπιέρα νομίζω ότι θέλει μάτισμα, δηλαδή ένα σύρμα πέρα πέρα στην πάνω και την κάτω πλευρά, παράλληλα με το έδαφος.

Αποσυνδεδεμένος sluff

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 3864
  • Age: 44
  • Τόπος: ΒΟΛΟΣ
  • ΣΤΑΘΗΣ
Απ: UAZ-3909 FIRE SERVICE,SVESDA 1/43.
« Απάντηση #74 στις: Απρίλιος 27, 2021, 06:42:03 μμ »
Νομίζω τελείωσα με τον φράχτη,παρόλο που μοιάζει σαν κοτέτσι :lol:,νομίζω οτι με σωστό βάψιμο,φθορές θα δείξει καλά.Άλλωστε θα ήθελα να δείχνει και ο φράχτης ψιλοεγκατελειμμένος και όχι του κουτιού.






Tags: