Αποστολέας Θέμα: Περιοδικο Model Expert  (Αναγνώστηκε 5709 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος ΛΕΥΤΕΡΗΣ

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 2318
  • Age: 56
  • Τόπος: Γερακας
Απ: Περιοδικο Model Expert
« Απάντηση #25 στις: Μάιος 16, 2009, 08:39:34 πμ »
παιδια εχετε δικιο σε ολα οσα λετε,αλλα μην παραβλεπετε το γεγονος οτι οι περισοτεροι απο εμας ειμαστε καπως πιο εμπειροι μοντελιστες,εχουμε παρα πολλες πληροφοριες και( γνωσεις ::glossa::) και δεν μας ενθουσιαζουν παρα μονο εξαιρετικες δουλειες πια!!!!!εναντι ενος πιτσιρικα που βγαινει τωρα στο αθλημα(χομπυ) και θα θελει να εχει στην συλλογη του καποιες δουλειες ως σημειο αναφορας, με τα δικα του κριτηρια παντα,μεχρι να γινει και αυτος εμπειρος και να σταματησει να τα αγοραζει με μανια!!!


salonikios

  • Επισκέπτης
Απ: Περιοδικο Model Expert
« Απάντηση #26 στις: Μάιος 18, 2009, 12:31:00 πμ »
εγώ πάντως αφού έχει και προσφορά (Στρατιωτική ιστορία) θα το πάρω! -μιας και είμαι φιγουράς- πάντως θα είναι το πρώτο τεύχος που παίρνω απο το...2003!

Αποσυνδεδεμένος Stavros

  • Stavros Soulis - IPMS Hellas #228
  • Εκπρόσωποι Συλλόγων
  • Scale 1/32
  • ***
  • Μηνύματα: 8953
  • Age: 54
  • Τόπος: Αθήνα - IMFLandia
  • save the last kit for me
    • http://www.ipms-hellas.gr
Απ: Περιοδικο Model Expert
« Απάντηση #27 στις: Μάιος 18, 2009, 07:18:41 πμ »
ΥΓ.
Έχω όλες τις ΠΤΗΣΕΙΣ από το 2 (!!!) έως σήμερα...
Όλα τα ΜΟΝΤΕΛΑ και ΜODELLING.
Τα MODEL EXPERT κράτησα απλώς μερικές σελίδες σε κάποια ντοσιέ.



κι εγώ έχω τα μοντελιστικά άρθρα της πτήσης κομμένα,
όπως και τα 7 πρώτα τεύχη του Μοντέλου (πριν την αποχώρηση Σ.Κ. - μετά έγινε ...αχαρακτηριστο)
και τα τεύχη του Modelling (όλα αλλά ξεχωρίζω περίπου τα 40 πρώτα, πριν αλλάξει χαρτί και μέγεθος  :wink:).
Αλλά όπως είπε και ο Θειος Νώντας, ιδίως τα 2 πρώτα τα έχω μονο για λόγους συναισθηματικούς (νοσταλγίας ?) παρά ως βιβλιογραφία,
καθώς η εξέλιξη στο χόμπι είναι τέτοια που σημερα οι τεχνικές εκείνης της εποχής μπορεί και να φαίνονται αστείες.
Και επειδή οι περισσότεροι απο εμάς θεωρούμε το Internet κατι δεδομένο, ας προσπαθήσουμε να δούμε το θέμα απο την πλευρά αυτών που δεν έχουν (και είναι πάρα πολλοί ακόμη). Γι' αυτούς λοιπόν, το M.Expert είναι η μοναδική πηγή πληροφόρησης και τουλάχιστον για τα νεα της αγοράς τα καταφέρνει πολύ καλά ( αν μη τι άλλο, τα παρουσιάζει πολύ αναλυτικά). Για άρθρα και τεχνικές επίσης τα καταφέρνει αλλά δεν μπορεί κάθε μηνα να ικανοποιεί τους πάντες.
 ::salut::
Σ.Σ.

Tags: