Αποστολέας Θέμα: Γεια σε όλους  (Αναγνώστηκε 1048 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος trelopanzerakias

• Scale 1/72
  • *
  • Τόπος: Λουτρακι
Γεια σε όλους
« στις: Οκτώβριος 04, 2020, 01:09:47 μμ »
Για σε όλους τους μοντελιστες. Είμαι ο trelopanzetakias. Είμαι παλιό μέλος στην κοινότητα αλλά δεν ξεκίνησα σωστά και ποτέ δεν ποσταρησα ως καινούριο μέλος εδώ και επειδή πέρασαν πολλά χρόνια από τότε που είχα να συνδεθώ θεώρησα να ξεκινήσω ξανά πιο σωστά και να κάνω ενα ποστ εδώ. Η ιστορία μου ειναι ως εξής.

Ξεκίνησα τον μοντελισμο από το 2002. Δεν είχα πολλές γνώσεις και δεν είχα τότε ίντερνετ η πηγές γι'αυτό έκανα ότι μπορούσα χωρίς βέβαια τέλειες λεπτομέρειες να φτιάξω μοντέλα. Όταν φτιάχτηκε η κοινότητα χάρηκα πολύ και έμαθα πολλά και βελτιώθηκα λίγο. Δυστυχώς τότε ήταν ακριβές οι φωτογραφικές μηχανές και δεν έβγαλα ποτέ φωτογραφίες να μοιραστώ εδώ. Μετά το 2009 έπρεπε να γίνει μια ξαφνική μετακομίση χωρίς χρόνο με αποτέλεσμα πολλά από τα έτοιμα μοντέλα ξεκόλλησαν και κάποια έσπασαν.

Φέτος πήγα ένα ταξίδι στην Ταϊβάν. Για μένα είναι ένας μοντελιστικος παράδεισος. Με φθηνά μοντέλα σε μισή τιμη αποτι στην Ελλάδα και Ευρώπη. Εργαλεία και άλλα πάλι πολύ φθηνά. πήγα και βρήκα σχεδόν όλα τα καταστήματα στην χωρα. Και επίσης βρήκα την μοντελιστικη κοινότητα στην Ταϊβάν και εξεπλάγην ξέρανε καλά αγγλικά. Επίσης έφτιαξα ένα μικρό γραφείο .εμένα μαζί με την κοπέλα μου. Και λόγω πανδημίας έφτιαχνα ενα αεροπλάνο για εναν καλό φίλο. Δεν το τελείωσα ακόμη.

Θα ήθελα πολύ να ευχαριστήσω όλους όσους με βοήθησαν και θα προσπαθήσω όταν μετακομίσω συντομα μόνιμα στην Ταϊβάν να μοιραστώ πολλά.

Θα βάλω στο marketplace πολλά παλιά μοντέλα για πώληση μαζί με άλλα πράγματα. Δυστηχως όταν γύρισα Ελλάδα ο χώρος που τα είχα είχε υγρασία. Μόνο τα κουτιά είναι σε άσχημη κατάσταση αλλά τα μοντέλα είναι ανέπαφα. Ελπίζω να πάνε σε καλά χέρια και να δώσουν χαρα. Ελπίζω να είστε ολοι καλά  και καλό μοντελαρισμα.

Αποσυνδεδεμένος Jet72

• Scale 1/35
  • *
  • ... αλλά και οι προπέλες καλές είναι!
    • Image
Απ: Γεια σε όλους
« Απάντηση #1 στις: Οκτώβριος 04, 2020, 01:54:33 μμ »
Το ονομα φαινοταν πολυ γνωστο. Και ναι, ηταν οντως φωνη απο τα παλια.

Καλη δυναμη σε ο,τι κανεις!!!

• Scale 1/72
  • *
« Απάντηση #2 στις: Οκτώβριος 04, 2020, 02:02:33 μμ »
Σε ευχαριστώ πολύ 😊 για χρόνια είχα σταματήσει διότι δεν είχα χώρο να φτιάξω δυστυχώς παρά την χρόνια αναμονή υπάρχει μια ευκαιρία για ένα νέο ξεκίνημα. Αρκεί να υπάρχει ακόμα η αγάπη. Και αυτό ισχύει για οποιαδήποτε χόμπι και ασχολία.

Αποσυνδεδεμένος sluff

• Scale 1/35
  • *
  • Τόπος: ΒΟΛΟΣ
  • ΣΤΑΘΗΣ
« Απάντηση #3 στις: Οκτώβριος 04, 2020, 04:59:06 μμ »
Καλώς τον,μπράβο,το όνομα γνωστό,Ταιβαν ε,μίση τιμή??Έχουμε κανένα λινκ με μαγαζιά εκεί?? ::hi::

• Scale 1/72
  • *
« Απάντηση #4 στις: Οκτώβριος 04, 2020, 05:05:02 μμ »
Γεια σου sluff! Σου είχα πουλήσει τα bergepanther και hanomag.  Βέβαια έχω λινκ από μαγαζιά και επίσης από ιντερνέτ εφαρμογές που οι μοντελιστες τα αγοράζουν. Βέβαια θα έχεις θέμα διότι είναι στα κινέζικα. Σου έστειλα προσωπικό μήνυμα να το ελέγξεις.

Αποσυνδεδεμένος sluff

• Scale 1/35
  • *
  • Τόπος: ΒΟΛΟΣ
  • ΣΤΑΘΗΣ
« Απάντηση #5 στις: Οκτώβριος 04, 2020, 05:23:26 μμ »
Γεια σου sluff! Σου είχα πουλήσει τα bergepanther και hanomag.  Βέβαια έχω λινκ από μαγαζιά και επίσης από ιντερνέτ εφαρμογές που οι μοντελιστες τα αγοράζουν. Βέβαια θα έχεις θέμα διότι είναι στα κινέζικα. Σου έστειλα προσωπικό μήνυμα να το ελέγξεις.

Ναι,το έχω ακόμη στο ράφι,περιμένει :mrgreen:

• Scale 1/72
  • *
« Απάντηση #6 στις: Οκτώβριος 04, 2020, 05:26:00 μμ »
Απίστευτο χαχα. Φτιάξτο το καημένο. Ειναι τοσα χρόνια στο σκοτάδι. Βγάλε το στο φως να χαρεί λιγάκι. 👍

Tags: