Αποστολέας Θέμα: Συνάντηση Αττικής, Σάββατο 19 Ιανουαρίου  (Αναγνώστηκε 2665 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος alex83

  • IPMS HELLAS 1315
  • MC crew
  • Scale 1/35
  • *****
  • Μηνύματα: 2808
  • Age: 40
  • Τόπος: Aθηνα
  • Fail to prepare is prepare to fail...
Συνάντηση Αττικής, Σάββατο 19 Ιανουαρίου
« στις: Ιανουάριος 17, 2019, 11:30:45 μμ »
Ο καθιερωμένος Σαββατιάτικος καφές - συνάντηση στο καφέ Σουσουράδα, Μαυρομιχάλη 44.

Οι βρικόλακες μαζεύονται κατά τις 10 για να πιάσουν στασίδι-τραπέζι και να αυτό-μαστιγωθούν  :mrgreen: :mrgreen:.

Οι πρώτοι έρχονται κατά τις 11, το κύριο σώμα λίγο μετά τις 12 και οι μερακλήδες-αργοπορημένοι κατά τη 1 για να ''τσιμπήσουν'' και τίποτα (εκτός από κιτ που τσιμπάνε δηλαδή έτσι και αλλιώς  :mrgreen: :mrgreen:) από εκλεκτούς μεζέδες που διαθέτει το μαγαζί για την λιγούρα. Οι πιο τολμηροί, ή οι εργένηδες ή οι άνευ υποχρεώσεων μπορούν βέβαια να το τραβήξουν και να συνεχίσουν και για γλυκάκι στα γραφεία της IPMS στην Εκδήλωση Κοπής Πρωτοχρονιάτικης Πίτας IPMS Hellas 2019.(https://www.modelclub.gr/forums/index.php/topic,1256.250.html)




 ::arrowred:: Οι καπνίζοντες κάθονται έξω , όσοι δεν αντέχουν το κρύο μέσα που είναι πιο ζεστά!

 ::sprechende_015:: Όσοι πιστοί προσέλθετε, εορτάζοντες και καινούργιοι φέρνουν γλυκά...  ::glossa::  ::glossa::

Μαζί με τον καφέ το κατάστημα φέρνει και ωραιότατο κέικ. Όσοι αργήσετε δεν βλέπω να βρίσκετε. :mrgreen: :mrgreen:



Aλέξανδρος Μαρίνος
FB: AlexSMT
Instagram:alexscalemodeltherapy

Αποσυνδεδεμένος Blitz-X

  • ΜΑΝΟΣ ΤΖΩΡΤΖΗΣ
  • Scale 1/32
  • *
  • Μηνύματα: 8211
  • Age: 52
  • Τόπος: ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ-ΠΕΙΡΑΙΑΣ
  • ΤΟ ΑΡΓΟ ΚΑΙ ΧΑΡΙΝ ΕΧΕΙ
Απ: Συνάντηση Αττικής, Σάββατο 19 Ιανουαρίου
« Απάντηση #1 στις: Ιανουάριος 17, 2019, 11:42:55 μμ »
Και επειδή στο thread του προηγούμενου Σαββάτου έπεσε πολύ μίρλα, ας το πάμε πιο παραδοσιακά:

Εγώ παρών (ως συνήθως άλλωστε) :!:

 ::salut:: ::salut:: ::salut::
 ΜΦΧ

Αποσυνδεδεμένος Ernst Barkman

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 2924
Απ: Συνάντηση Αττικής, Σάββατο 19 Ιανουαρίου
« Απάντηση #2 στις: Ιανουάριος 18, 2019, 09:49:09 πμ »
Και επειδή στο thread του προηγούμενου Σαββάτου έπεσε πολύ μίρλα...


 :D :D :D :D




Εγώ παρών (ως συνήθως άλλωστε) :!:

 ::salut:: ::salut:: ::salut::
 ΜΦΧ

Σκέφτομαι να πεταχτώ για γεωργικές εργασίες,αν δεν...φυσικά και θα έρθω  :wink:


Αποσυνδεδεμένος Blackbeard

  • Scale 1/48
  • *
  • Μηνύματα: 788
    • modeldisplaycases
Απ: Συνάντηση Αττικής, Σάββατο 19 Ιανουαρίου
« Απάντηση #3 στις: Ιανουάριος 18, 2019, 03:39:06 μμ »
Τώρα, αν εγώ πω οτι θα κατέβω, ο συνάδελφος Μπλίτζιος-Εξιος, θα με δείρει, οπότε δεν το λέω. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Αποσυνδεδεμένος HARTMANN7

  • MC crew
  • Scale 1/35
  • *****
  • Μηνύματα: 2333
  • Age: 39
  • Τόπος: Αθήνα
  • In Cats We Trust
Απ: Συνάντηση Αττικής, Σάββατο 19 Ιανουαρίου
« Απάντηση #4 στις: Ιανουάριος 18, 2019, 05:29:59 μμ »
Προ των Πυλών.
Γιώργος Γιαννόπουλος.
IPMS 1282

Αποσυνδεδεμένος Blitz-X

  • ΜΑΝΟΣ ΤΖΩΡΤΖΗΣ
  • Scale 1/32
  • *
  • Μηνύματα: 8211
  • Age: 52
  • Τόπος: ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ-ΠΕΙΡΑΙΑΣ
  • ΤΟ ΑΡΓΟ ΚΑΙ ΧΑΡΙΝ ΕΧΕΙ
Απ: Συνάντηση Αττικής, Σάββατο 19 Ιανουαρίου
« Απάντηση #5 στις: Ιανουάριος 18, 2019, 05:42:32 μμ »
Τώρα, αν εγώ πω οτι θα κατέβω, ο συνάδελφος Μπλίτζιος-Εξιος, θα με δείρει, οπότε δεν το λέω. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Κατέβα εσύ και δε θα σε δείρω ::glossa:: :mrgreen:

 ::salut:: ::salut:: ::salut::
 ΜΦΧ

Αποσυνδεδεμένος montelakias

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 1067
  • Age: 54
  • Τόπος: κορυδαλος
  • Ότι αφήνουμε πίσω μας είναι τα έργα μας.
Απ: Συνάντηση Αττικής, Σάββατο 19 Ιανουαρίου
« Απάντηση #6 στις: Ιανουάριος 18, 2019, 08:47:31 μμ »


 ::lol18:: ::lol18:: ::lol18:: Χε..χε..χε.. ουχ..ουχ..χα..χα..χα... ::lol18:: ::lol18:: ::lol18:: ::lol18::

Γ@$#το που τα βρήκες αυτά.? :mrgreen:

Πάντως εγώ θέλω πολύ να έρθω για να δούμε αύριο. :roll: Και  θέλω να πάω και Σύνταγμα την Κυριακή. :twisted:


Χάρης

Αποσυνδεδεμένος Blitz-X

  • ΜΑΝΟΣ ΤΖΩΡΤΖΗΣ
  • Scale 1/32
  • *
  • Μηνύματα: 8211
  • Age: 52
  • Τόπος: ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ-ΠΕΙΡΑΙΑΣ
  • ΤΟ ΑΡΓΟ ΚΑΙ ΧΑΡΙΝ ΕΧΕΙ
Απ: Συνάντηση Αττικής, Σάββατο 19 Ιανουαρίου
« Απάντηση #7 στις: Ιανουάριος 20, 2019, 05:19:49 πμ »
Και ναι ρεμάλια, μετά από πολλά χρόνια ένας νεοφερμένος έφερε γλυκά. Τιμή και δόξα στον Χάρη (a.k.a. @montelakias:twisted: :mrgreen:



 ::salut:: ::salut:: ::salut::
 ΜΦΧ

Αποσυνδεδεμένος sluff

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 3876
  • Age: 45
  • Τόπος: ΒΟΛΟΣ
  • ΣΤΑΘΗΣ
Απ: Συνάντηση Αττικής, Σάββατο 19 Ιανουαρίου
« Απάντηση #8 στις: Ιανουάριος 20, 2019, 10:12:47 πμ »
Ωραια πραγματα!!
Kανενα ονομα στην φωτο,θα ηταν οτι πρεπει, για να ξερουμε ποιος ειναι ποιος(για εμας τους μακρινους)! :mrgreen:

Αποσυνδεδεμένος alex83

  • IPMS HELLAS 1315
  • MC crew
  • Scale 1/35
  • *****
  • Μηνύματα: 2808
  • Age: 40
  • Τόπος: Aθηνα
  • Fail to prepare is prepare to fail...
Απ: Συνάντηση Αττικής, Σάββατο 19 Ιανουαρίου
« Απάντηση #9 στις: Ιανουάριος 20, 2019, 10:47:31 πμ »
Ελπίζω να έπεσε το κατάλληλο  ::mastigoma:: ::mastigoma:: ::mastigoma:: στον Χάρη aka @montelakias για να μας ξαναέρθει!  :mrgreen:
Αν και μόνο ένας  και μετά από καιρό μάλιστα, περιμένουμε περισσότερους στην επόμενη-νες συναντήσεις!
Τώρα μένει να μας πει ο @montelakias  πως του φάνηκε και πως πέρασε στην συνάντηση μας!  ::salut::
Aλέξανδρος Μαρίνος
FB: AlexSMT
Instagram:alexscalemodeltherapy

Αποσυνδεδεμένος montelakias

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 1067
  • Age: 54
  • Τόπος: κορυδαλος
  • Ότι αφήνουμε πίσω μας είναι τα έργα μας.
Απ: Συνάντηση Αττικής, Σάββατο 19 Ιανουαρίου
« Απάντηση #10 στις: Ιανουάριος 20, 2019, 12:51:17 μμ »
Ελπίζω να έπεσε το κατάλληλο  ::mastigoma:: ::mastigoma:: ::mastigoma:: στον Χάρη aka @montelakias για να μας ξαναέρθει!  :mrgreen:
 ::salut::
Δυστυχώς δεν έγινε κάποια τελετή μύησης. :( Το ελάχιστο που περίμενα είναι να με βάλουν φάω όλα τα γλυκά μονομιάς. :mrgreen:
Ωραία ήταν και το ευχαριστήθηκα. Μια ζεστή αντροπαρέα με κοινά ενδιαφέροντα έτσι όπως πρέπει να είναι, να
απολαμβάνουν χαλαρά το καφεδάκι τους και ότι άλλο τραβάει η ψυχή τους.
Εαν είσαι μοντελιστής μια τέτοια βόλτα χρειάζεσαι για να χαλαρώσεις. Μπόλικο καλαμπούρι (Μάνος... μια κατηγορία από μόνος του.)
χορταστικές συζητήσεις για τα μοντελιστηκά δρώμενα άλλα και μη. Σίγουρα θα προσπαθήσω να ξανακατέβω. ::agree:: 8)

Ωραια πραγματα!!
Kανενα ονομα στην φωτο,θα ηταν οτι πρεπει, για να ξερουμε ποιος ειναι ποιος(για εμας τους μακρινους)! :mrgreen:

Στάθη για τους άλλους  δεν ξέρω αν θέλουν άλλα εγώ είμαι μπροστά δεξιά με του το γκρι φούτερ και την χαρακτηριστική χωρίστρα. :mrgreen:




Χάρης

Αποσυνδεδεμένος Blitz-X

  • ΜΑΝΟΣ ΤΖΩΡΤΖΗΣ
  • Scale 1/32
  • *
  • Μηνύματα: 8211
  • Age: 52
  • Τόπος: ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ-ΠΕΙΡΑΙΑΣ
  • ΤΟ ΑΡΓΟ ΚΑΙ ΧΑΡΙΝ ΕΧΕΙ
Απ: Συνάντηση Αττικής, Σάββατο 19 Ιανουαρίου
« Απάντηση #11 στις: Ιανουάριος 20, 2019, 01:14:15 μμ »
...

...
Επειδή ζητήθηκε από τον Στάθη :mrgreen:

Από αριστερά προς δεξιά: Ελαφρώς πλάτη ο Blackbeard (πρώην Nickemi) ο κύριος Νίκος μας // sgt-major ή επιλοχίας ή Περίκλας, ο Περικλής // πίσω από το κουτί ο Κώστας Α.Β. ή Κώστας ο σουπερμάρκετ ή απλά Κώστας // στο βάθος ο Ernst Barkman ή Ηροδοτος Ρίχτερ ή Κώστας // πιο δεξιά με το κόκκινο ο jnsimos ή απλά Γιάννης // and last but not least κοντύτερα στον φωτογράφο ο montelakias ή κατα κόσμον Χάρης.

Ελπίζω να έπεσε το κατάλληλο  ::mastigoma:: ::mastigoma:: ::mastigoma:: στον Χάρη aka @montelakias για να μας ξαναέρθει!  :mrgreen:
Αν και μόνο ένας  και μετά από καιρό μάλιστα, περιμένουμε περισσότερους στην επόμενη-νες συναντήσεις!
Τώρα μένει να μας πει ο @montelakias  πως του φάνηκε και πως πέρασε στην συνάντηση μας!  ::salut::
Δε χρειάστηκε Αλέξανδρε μαστίγωμα. Ψήνεται από μόνος του. Από 'κει και πέρα κι εγώ ελπίζω να μιμηθούν το παράδειγμα του Χάρη κι άλλα μέλη που δεν μας έχουν συστηθεί δια ζώσης και να μας επισκεφθούν τα επόμενα Σάββατα :wink:


Δυστυχώς δεν έγινε κάποια τελετή μύησης. :( Το ελάχιστο που περίμενα είναι να με βάλουν φάω όλα τα γλυκά μονομιάς. :mrgreen:
Ωραία ήταν και το ευχαριστήθηκα. Μια ζεστή αντροπαρέα με κοινά ενδιαφέροντα έτσι όπως πρέπει να είναι, να
απολαμβάνουν χαλαρά το καφεδάκι τους και ότι άλλο τραβάει η ψυχή τους.
Εαν είσαι μοντελιστής μια τέτοια βόλτα χρειάζεσαι για να χαλαρώσεις. Μπόλικο καλαμπούρι (Μάνος... μια κατηγορία από μόνος του.)
χορταστικές συζητήσεις για τα μοντελιστηκά δρώμενα άλλα και μη. Σίγουρα θα προσπαθήσω να ξανακατέβω. ::agree:: 8)

Στάθη για τους άλλους  δεν ξέρω αν θέλουν άλλα εγώ είμαι μπροστά δεξιά με του το γκρι φούτερ και την χαρακτηριστική χωρίστρα. :mrgreen:

(Image removed from quote.)

Ρε κι έλεγα ποιον μου θυμίζει ποιον μου θυμίζει :?: ::glossa:: :mrgreen:

Χάρη χαίρομαι που πέρασες καλά, αν και πολλοί είχαν ήδη αποχωρήσει, τουλάχιστον γνώρισες κάποιους από την παρέα :wink:

 ::salut:: ::salut:: ::salut::
 ΜΦΧ

Αποσυνδεδεμένος sluff

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 3876
  • Age: 45
  • Τόπος: ΒΟΛΟΣ
  • ΣΤΑΘΗΣ
Απ: Συνάντηση Αττικής, Σάββατο 19 Ιανουαρίου
« Απάντηση #12 στις: Ιανουάριος 20, 2019, 03:45:37 μμ »
Μπραβο παιδια,χαρηκα για την γνωριμια :mrgreen:
Μακαρι να ημουν κοντα να ερχομουν καθε ΣΚ!

Αποσυνδεδεμένος alex83

  • IPMS HELLAS 1315
  • MC crew
  • Scale 1/35
  • *****
  • Μηνύματα: 2808
  • Age: 40
  • Τόπος: Aθηνα
  • Fail to prepare is prepare to fail...
Απ: Συνάντηση Αττικής, Σάββατο 19 Ιανουαρίου
« Απάντηση #13 στις: Ιανουάριος 21, 2019, 11:10:25 μμ »
Χάρη χαίρομαι που πέρασες καλά, άλλωστε αυτό είναι και το νόημα της συνάντησης και όχι απλά να έχουμε σχέσεις μέσω πληκτρολογίου :roll:
Και μάλιστα έπεσες και στους αρματάδες κιόλας, απορώ πως δεν έφυγες με τίποτα λάσπες-χώματα :mrgreen: :mrgreen:
Οι αεροπλανάδες είμαστε άλλη φάση :lol: :lol:
Όχι ότι έχω κάτι με τους αρματάδες..... ::glossa:: ::glossa:: ::glossa::
 ::salut:: ::salut:: ::salut::
Aλέξανδρος Μαρίνος
FB: AlexSMT
Instagram:alexscalemodeltherapy

Αποσυνδεδεμένος Blitz-X

  • ΜΑΝΟΣ ΤΖΩΡΤΖΗΣ
  • Scale 1/32
  • *
  • Μηνύματα: 8211
  • Age: 52
  • Τόπος: ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ-ΠΕΙΡΑΙΑΣ
  • ΤΟ ΑΡΓΟ ΚΑΙ ΧΑΡΙΝ ΕΧΕΙ
Απ: Συνάντηση Αττικής, Σάββατο 19 Ιανουαρίου
« Απάντηση #14 στις: Ιανουάριος 21, 2019, 11:40:03 μμ »
...
Οι αεροπλανάδες είμαστε άλλη φάση :lol: :lol:
...
Έλα παραδέξου το, θα ήθελες να είσαι αρματάς... Γι' αυτό με κάθε ευκαιρία φωτογραφίζεις τα πραγματικά αρματάκια ::glossa:: ::glossa:: ::glossa:: :mrgreen:
Άσε ότι πέρα από την πλάκα, αν θυμάμαι καλά έχεις δώσει κι ένα δύο δείγματα γραφής στα επίγεια, με καθόλου κακά μάλιστα αποτελέσματα :wink:

 ::salut:: ::salut:: ::salut::
 ΜΦΧ

Αποσυνδεδεμένος montelakias

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 1067
  • Age: 54
  • Τόπος: κορυδαλος
  • Ότι αφήνουμε πίσω μας είναι τα έργα μας.
Απ: Συνάντηση Αττικής, Σάββατο 19 Ιανουαρίου
« Απάντηση #15 στις: Ιανουάριος 22, 2019, 07:10:21 μμ »
Καλά παιδιά οι αρματάδες και διαπιστωμένο ότι είναι και πιο χαβαλετζήδες και χύμα. Εμείς λόγο υψόμετρου
είμαστε  λίγο κυριλέ και αλαφρόμυαλοι.  ::angel4::
Άλλωστε είχε στην παρέα και ένα δυο αεροπλανάδες  όποτε δεν ένιωσα σαν την μύγα μες το γάλα.
Και από ότι διαπίστωσα Αλέξανδρε κρυφοκοιτάζουν και οι αρματολοί στον "αέρα". :wink:
Ελπίζω όταν ξαναέρθω να γνωρίσω και εσένα. ::salut:: ::salut:: ::salut::


Χάρης

Αποσυνδεδεμένος leopard

  • Scale 1/24
  • ******
  • Μηνύματα: 13008
  • Τόπος: ΕΛΛΑΔΑ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ
  • GREEK POWER FOR EVER
Απ: Συνάντηση Αττικής, Σάββατο 19 Ιανουαρίου
« Απάντηση #16 στις: Ιανουάριος 23, 2019, 09:00:45 πμ »
Έλα παραδέξου το, θα ήθελες να είσαι αρματάς... Γι' αυτό με κάθε ευκαιρία φωτογραφίζεις τα πραγματικά αρματάκια ::glossa:: ::glossa:: ::glossa:: :mrgreen:
Άσε ότι πέρα από την πλάκα, αν θυμάμαι καλά έχεις δώσει κι ένα δύο δείγματα γραφής στα επίγεια, με καθόλου κακά μάλιστα αποτελέσματα :wink:

 ::salut:: ::salut:: ::salut::
 ΜΦΧ
Τα αρματάκια τα φωτογράφιζε έπειτα από "απειλές" που δέχτηκε από αρματά μεγάλου όγκου...
 :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Τον εκπαίδευσα καλά όμως...
 ::salut::

Αποσυνδεδεμένος Periklis74

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 1272
  • Τόπος: ιωαννινα
  • WWII Armor 1/72 , planes 1/48 .
Απ: Συνάντηση Αττικής, Σάββατο 19 Ιανουαρίου
« Απάντηση #17 στις: Ιανουάριος 25, 2019, 10:32:43 πμ »
Καλά να περνάτε παιδιά. Τώρα τουλάχιστον , μετά την φωτογραφία , ξέρω ''φατσικά ''  τα άτομα με τα οποία  μιλάω τόσο καιρό  :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:  ::salut:: ::salut:: ::salut:: ::salut::

Tags: