Αποστολέας Θέμα: Αγορά Buggy  (Αναγνώστηκε 2333 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος panjoss

  • Scale 1/144
  • *
  • Μηνύματα: 1
  • modelclub.gr
Αγορά Buggy
« στις: Οκτώβριος 15, 2018, 11:22:14 μμ »
Καλησπέρα παιδιά, είμαι καινούργιος στον χώρο των τηλεκατευθυνόμενων και θα ήθελα την βοήθεια σας.
Θα ήθελα να φτιάξω το δικό μου ηλεκτρικό buggy τηλεκατευθυνόμενο για μια εργασία στην σχολή μου.
Η κατασκευή θα γίνει ως επί το πλείστον σε 3d printer αλλά και σε cnc τόρνο που θα γίνουν οι ζάντες σε πρόγραμμα CAD CAM.
Επειδή δεν γνωρίζω τις διαστάσεις και τα μεγέθη που θα χρησιμοποιήσω σκέφτηκα να αγοράσω ένα οικονομικό buggy έτσι ώστε να πάρω κάποια απαραίτητα πραγματα από εκεί όπως είναι τα ηλεκτρονικά και με παχύμετρο να μετρήσω τις διαστάσεις για να κατασκευάσω τις ζάντες το σασί κτλ.
Μπορείτε να μου προτείνετε ένα οικονομικό ηλεκτρικό buggy (budget 150€) που θα χρησιμοποιήσω στην κατασκευή του δικού μου;
Να σημειώσω ότι δεν με ενδιαφέρει η ταχύτητα του, αρκεί να είναι μια κατασκευή που θα μπορώ να αποσπάσω μέρη για το δικό μου buggy.Η αγορά μπορεί να γίνει είτε μέσω ίντερνετ είτε μέσω φυσικού καταστήματος.

Σας ευχαριστώ πολυ για τον χρόνο σας

Αποσυνδεδεμένος opelcorsa-a

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 1497
  • Age: 49
  • Τόπος: Λουτσα-Αρτεμις
  • R/C,slot cars και αυτοκινητομοντελισμος
    • HELLENIC-SLOT-CAR-CLUB
Απ: Αγορά Buggy
« Απάντηση #1 στις: Οκτώβριος 18, 2018, 04:13:29 μμ »
Καλησπερα μπορεις να δεις για μεταχηρησμενο στο car.gr.

https://rcfanatix.com/cars/electric-off-road/hpi-en/hpi-cyber-10b-kit-with-cb-1-clear-body-4wd/

Tags: