Αποστολέας Θέμα: 36ος Διαγωνισμός - Έκθεση της IPMS Ελλάδος (2017)  (Αναγνώστηκε 14057 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος stefanosB747OA

  • Scale 1/48
  • *
  • Μηνύματα: 360
  • Age: 62
  • Τόπος: ATHINA
  • modelclub.gr
Απ: 36ος Διαγωνισμός - Έκθεση της IPMS Ελλάδος (2017)
« Απάντηση #50 στις: Οκτώβριος 30, 2017, 01:30:59 μμ »
Καλημέρα και καλή  εβδομάδα  σε όλους  .
Να ευχαριστήσω  όλους  εσάς,  χωρίς να σας αναφέρω  ονομαστικά , για την προσφορά σας  στην διεξαγωγή της 36ης  Έκθεσης  της IPMS-HELLAS, τους  εθελοντές , γραμματειακή  υποστήριξη , οργανωτές , κριτές , εμπόρους , εκθέτες και ακόμα  όλους εσάς , τους  επισκέπτες.     
Ακόμη να ζητήσω  μια μεγάλη συγγνώμη  για της στιγμές  της πίεσης .
 Όλο αυτό το εγχείρημα  είχε  ευθύνη  - τρέξιμο  - κούραση και μερικές φορές  νεύρα  ,αλλά  και πάλι ζητώ συγγνώμη .
Ευχή μου,  να είναι το αποτέλεσμα , περισσότερο ικανοποιητικό  από το αναμενόμενο .
Πολλά   ΜΠΡΑΒΟ  και  συγχαρητήρια  σε όλους .   
Χαραλαμπόπουλος  Στέφανος

Αποσυνδεδεμένος vags

  • Βαγγέλης Βασιλόπουλος IPMS 611
  • Scale 1/48
  • *
  • Μηνύματα: 581
  • Age: 49
  • Τόπος: Καρέας Αθήνα
  • Modelling Race Unlimited
Απ: 36ος Διαγωνισμός - Έκθεση της IPMS Ελλάδος (2017)
« Απάντηση #51 στις: Οκτώβριος 30, 2017, 02:24:35 μμ »
Κι εγώ θα ήθελα να σας ευχαριστήσω κυρ Στέφανε (χωρίς να σας αναφέρω ονομαστικά  :D) και είμαι σίγουρος ότι οι στιγμές πίεσης αντιμετωπίστηκαν με κατανόηση  ( ::violent1:: ).

Αποσυνδεδεμένος Jet72

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 7247
  • The Caveman :-)
    • Image
Απ: 36ος Διαγωνισμός - Έκθεση της IPMS Ελλάδος (2017)
« Απάντηση #52 στις: Οκτώβριος 30, 2017, 03:09:12 μμ »
Μεταφέρω περιστατικό από τη φετινή έκθεση: είμαι πάνω από το μοντέλο μου και ακούω προσεκτικά τις (σωστές) παρατηρήσεις του j.s. Πάνω στη συζήτηση, έχω σηκώσει την δεξιά μου με προτεταμένο τον δείκτη και κατεύθυνση προς τα κάτω (ξέρετε, η στάση χεριού τύπου-"δείχνω με προσοχή την καλύπτρα") και προφανώς κάτι πάω να σχολιάσω.
Ξαφνικά, εμφανίζεται - από το πουθενά! (*) - ο απο-μηχανής-HARTMANN7. Με ύφος μεταξύ Ζητά και ομάδας ΔΙΑΣ τελειώνει το όλο περιστατικό, αρνούμενος χαλαρά και την ατάκα του j.s: "μα είναι δικό του! "

Εκτιμώ ιδιαίτερα την ανωτέρω... αναχαίτισή μου, μιας και κρύβει την προσπάθεια προστασίας πολλών χιλιάδων ωρών μοντελιστικής ενασχόλησης, οι οποίες συσσωρεύτηκαν ξαφνικά σε ένα κοινό χώρο, προσβάσιμο από κάθε λογής επισκέπτη, γνώστη ή μη του αθλήματος.

Παίδες, και του χρόνου να είστε και να είμαστε όλοι καλά!  ::salut::


(*) τι στο καλό λέμε, ήρθα για δέκα λεπτά, μέσα σε τόσο κόσμο και έδειξα μια φορά! Στημένη μου την είχε; Απίστευτος Γιώργη, εσείς οι USNavάδες έχετε άλλου τύπου αντανακλαστικά....

Αποσυνδεδεμένος yiorgos.sf.

  • Scale 1/144
  • *
  • Μηνύματα: 102
  • Τόπος: ΑΘΗΝΑ
  • modelclub.gr
Απ: 36ος Διαγωνισμός - Έκθεση της IPMS Ελλάδος (2017)
« Απάντηση #53 στις: Οκτώβριος 30, 2017, 05:35:57 μμ »
Οι αναχαιτήσεις αιωρούμενων κινητών και φωτογραφικών μηχανών ήταν περισσότερες και από της ΠΑ στο Αιγαίο! Ακούραστοι οι εθελοντές!Μια ερώτηση δεν μπόρεσα να ακουσω - μάθω τα αποτελέσματα για τα τζετ 1/72 ξέρει κανείς?
Γιώργος


Αποσυνδεδεμένος Βαγγέλης

  • Scale 1/48
  • *
  • Μηνύματα: 624
  • Age: 55
  • Τόπος: Χαλάνδρι
Απ: 36ος Διαγωνισμός - Έκθεση της IPMS Ελλάδος (2017)
« Απάντηση #54 στις: Οκτώβριος 30, 2017, 06:03:33 μμ »
Εγω δεν άκουσα τις μισές κατηγορίες. Παιδιά μικρόφωνο την επόμενη φορά !!! Κατά τ´αλλα όλα πολύ καλά και με  ωραίο κλίμα. Τα μοντέλα ανεβασμένα και σε ποιότητα και σε αριθμό, οι διοργάνωση σε υψηλό επίπεδο και οι  εθελοντές - διοργανωτές ακούραστοι και ευγενικοί ( μεγάλο πραμα αυτό !!). Άντε και του χρόνου ακόμα καλύτερα.
Βαγγέλης

Αποσυνδεδεμένος nikosmeta

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 2343
  • Age: 47
  • Τόπος: ΑΘΗΝΑ
Απ: 36ος Διαγωνισμός - Έκθεση της IPMS Ελλάδος (2017)
« Απάντηση #55 στις: Οκτώβριος 30, 2017, 06:31:57 μμ »
Μία ακόμα έκθεση τελείωσε που για εμένα ήταν μια γιορτή μοντελίσμού όπως και οι προηγούμενες που έχω συμετέχει. Το κλίμα άψογο, τα γέλια άφθονα, τα πηγαδάκια έκοβαν και έραβαν  :lol: :lol: :lol:.

Χάρηκα που είχα την ευκαιρία να δω παλιούς φίλους και να κάνω νέους. Χάρηκα που από τις μοντελιστικές συζητήσεις έμαθα για το πως ξεπερνάω διάφορα προβλήματα στην κατασκευή μου αλλά και τι λάθη έκανα στο μοντέλο που κατέβασα ώστε να βελτιωθώ την επόμενη φορά. Αυτός ο θησαυρός γνώσεων που ήταν συγκεντρωμένος αυτές τις ημέρες στο γκάζι είναι για εμένα αξία ανεκτίμητη.

Ένα μπράβο στους διοργανωτές και στους εθελοντές που άντεξαν όλους εμάς που πήγαμε να κατεδαφίσουμε την έκθεση και τους κάναμε την ζωή δύσκολη :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:. Ένα μπράβο στην IPMS για μια ακόμα υπέροχη διοργάνωση που χρειάστηκε χρόνο και κόπο (και κορυφώθηκε αυτό το ΣΚ) για να υλοποιηθεί.

Τέλος θα κλείσω με ένα μεγάλο ευχαριστώ στην κριτική επιτροπή για τον έπαινο που πήρα στον Mig-31 της ΑΜΚ στην 1/48 (αν και δεν νομίζω ότι το άξιζα όσο άλλα μοντέλα αλλά η επιτροπή ξέρει φυσικά καλύτερα από εμένα).

Και του χρόνου να τα 1000σουμε τα μοντέλα και να ανέβουμε και επίπεδο όλοι μας

Μεταξάς Νίκος

Αποσυνδεδεμένος nikosmeta

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 2343
  • Age: 47
  • Τόπος: ΑΘΗΝΑ
Απ: 36ος Διαγωνισμός - Έκθεση της IPMS Ελλάδος (2017)
« Απάντηση #56 στις: Οκτώβριος 30, 2017, 07:21:20 μμ »
Ξέχασα να ρωτήσω κάτι :? :? :?

Πήρα ένα ειδικό βραβείο από το HOBBY COLORS αλλά δεν κατάφερα να παραβρεθώ στην απονομή. Πως μπορώ να το παραλάβω?

Αποσυνδεδεμένος HARTMANN7

  • Moderator
  • Scale 1/35
  • *****
  • Μηνύματα: 2333
  • Age: 38
  • Τόπος: Αθήνα
  • In Cats We Trust
Απ: 36ος Διαγωνισμός - Έκθεση της IPMS Ελλάδος (2017)
« Απάντηση #57 στις: Οκτώβριος 30, 2017, 07:46:32 μμ »
Την καλησπέρα μου και εμένα,
Και το βασικότερο (κλέβω ατάκα) 363+ ΣΗΜΕΡΑ!!!! ::lol18:: ::lol18:: ::lol18::

Απο μέρους μου τα τελευταία χρόνια αρχικά να ξεκινήσω με ένα μεγάλο ευχαριστώ για τον κο Κοντό Δημήτρη Αντιπρόεδρο IPMS Hellas  (::gyros:: ), κο Σουλή Σταύρο Προεδρο IPMS Hellas που τα τελευταία χρόνια (5) με εμπιστεύονται στο να στήσουμε μαζί με τους ΕΘΕΛΟΝΤΕΣ μας όλο αυτό που βλέπετε.
Επίσης και τα 2 τελευταία χρόνια τον Κο Χαραλαμπόπουλος Στέφανο Μέλος Δ.Σ IPMS Hellas για την συνεργασία μας και την αλληλοκατανόηση.

Επειδή όλα αυτά καλά είναι αλλά πρέπει να γνωρίζουμε όμως το βασικότερο...
Ολους αυτούς που είναι πίσω απο αυτό, πίσω απο το κουβάλημα,πίσω απο την προσοχή των 900+ μοντέλων που εσείς μας εμπιστεύεστε...

Ξεκινάω λοιπόν με τις κυρίες μας, που για άλλη μια χρονια..ναι καλά το ακούτε ήρθαν πάλι μαζί μας.
Τα κoρίτσια μας λοιπόν με τα ΡΟΖ μπλουζάκια
Κόλλια Ηλέκτρα. Πούλου Βασιλική,Σουλή Κωνσταντίνα, Κόλλια Μαρία και Κουσουρή Μπέτυ.

Τους ανθρώπους μου και σίφουνες τα τελευταία χρόνια που είμαστε μαζί τα γαλάζια μπλουζάκια
Κωνσταντίνου Ανδρέα, Σμπούκης Χρήστος, Τσαούσης Νάσος,Καραμιχάλης Ιωάννης, Χατζηδημητρίου Δημήτρης,Χατζηδημητρίου Τάσος,Νικητάκης Γιάννης, Βασιλόπουλου Βαγγέλη, Ρούσο Αναστάσιο,Πάυλος Τσέκας (οι παλιές φρουρές που είναι πολυ μπροστά!), Νίκο Κάτσουρα (επίσης), Σαγνό Κωνσταντίνο (επίσης)
Αλεξόπουλος Πάνος, Κυδωνιεύς Χριστόδουλος, Καρόπουλος Περικλής ,Μπαλής Χρήστος  και επίσης έστω και για λίγες ώρες Μάντζιο Λάμπρο και Τσίτσο Νικο
Και επίσης τον Καραλή Ζαχαρία που βοήθησε τα μέγιστα στον φωτισμό!

Τους ανθρώπους που ήταν πίσω απο την Φωτογράφιση όλων των μοντέλων και των επισκεπτών βεβαίως!!
Γκουντινάκη Φάνη, Καραπιδάκη Μάνο Και Θεριάκη Γιώργο.

Τα νέα παιδιά τα οποία μας δώσαν δύναμη μεγάλη και αυτήν την δύναμη την χρειαζόμαστε
Γιώργο Λεκάκο (η Αποκάλυψη!) ,Δούσης Νικόλαος, Γεροντόπουλος Νίκος,Γίδης Στέλιος,Προύντζο Κωνσταντίνο,Σουλή Δημήτρη και Βέρρα Φαίδων.

Επίσης έστω και για λίγο που κατάφερε να ήταν εκεί τον Πρέπη Σπυρο
τον Κρέτση Λάκη μαζί με τον Κρέτση Αγγελο.


Τεράστια αναφορά στην γραμματεία μας που για άλλη μια χρονιά έδωσε ρεσιτάλ με μαέστρο τον ένα και μοναδικοοοοο...
Κοντογιάννη Γιώργο
Και σολιστ Στουμπανο Κωστα,Βελετά Δημήτρη και Τσιτσόπουλο Δημήτρη.

Ευχαριστώ και τους Κριτές μας που τους κάναμε την ζωή δύσκολη με την μετακίνηση των μοντέλων!


Να ευχαριστήσω τους ανθρώπους με τα καταστήματα που μας έκαναν για άλλη μια χρονιά την τιμή να βρίσκονται δίπλα μας σε δύσκολες εποχές και βοηθούν σε αυτό το έργο
Και επίσης όλους εσάς που μας τιμήσατε με την παρουσία σας.

Το μεγαλύτερο βραβείο όμως..Είναι ένας αριθμός..  316..
Ειναι τα παιδιά τα οποία μέσα σε 2 μέρες μπήκαν στον χώρο του Make 'n Take και οι άνθρωποι που ήταν μαζί τους θα του αναφέρω ξανά και ξανά!
Καραμιχάλης Ιωάννης (ο δημιουργός) Γιώργος Λεκκάκος (η Αποκάλυψη) Κυδωνιεύς Χριστόδουλος (ξέρει κάτι καλύτερα!)
Χατζηδημητρίου Τάσος και Χατζημηδητρίου Δημήτρης
Τσαούσης Νάσος, Τσέκας Παύλος (παντού ήταν !!) ,Τσίτσος Νίκος  (αλλαξοπίστησε έφτιαξε και Α/Φ απ ότι ακούω)
Μάντζιος Λάμπρος (με τα παιδάκια απο τον Σύλλογο ΦΛΟΓΑ)
Αν ξεχνάω κάποιον ξέρω ποιος θα με διορθώσει.

Κλείνοντας αυτόν τον μονόλογο,
Ευχαριστώ για άλλη μια χρονιά όλους για αυτές τις μέρες...
Αυτοί όλοι είναι υπεύθυνοι για όλο αυτό που βλέπετε!


Και κάτι άλλο αυτή η εικόνα είναι που κανένας δεν μπορεί να την αλλάξει.. Αλλα μόνο να την βλέπει και να την χαζεύει..
Τα καλύτερα θα έρθουν απο αυτούς που βλέπετε εκεί...
Spoiler (hover to show)
Γιώργος Γιαννόπουλος.
IPMS 1282

Αποσυνδεδεμένος KWSTAS

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 4185
  • Age: 53
  • Τόπος: PERISTERI_ATHENS
  • There are no perfect models but we will keep tryin
Απ: 36ος Διαγωνισμός - Έκθεση της IPMS Ελλάδος (2017)
« Απάντηση #58 στις: Οκτώβριος 30, 2017, 10:05:55 μμ »
Spoiler (hover to show)

Ένα μικρό ατυχηματάκι είχα με τη χήνα στο By the lake
προφανώς από κάποιο μικρό περίεργο δαχτυλάκι, αλλά ευτυχώς
απλά ξεκόλλησε και την επανατοποθέτησα, μικρό το κακό.
Και του χρόνου να είμαστε καλά.

Αποσυνδεδεμένος Yankar

  • Scale 1/48
  • *
  • Μηνύματα: 495
  • Τόπος: Αθήνα
  • modelclub.gr
Απ: 36ος Διαγωνισμός - Έκθεση της IPMS Ελλάδος (2017)
« Απάντηση #59 στις: Οκτώβριος 30, 2017, 11:28:27 μμ »
Πολύ όμορφη διοργάνωση πραγματικά!!!
Η πρώτη που παρακολούθησα στον συγκεκριμένο χώρο!
Σε σύγκριση με την τελευταία του Ελληνικού η αναβάθμιση είναι ουσιαστικότατη!!
Αρχίζει σιγά σιγά να είναι μια γιορτή του μοντελισμού, παρά μια συγκέντρωση των μυημένων!!!
Πάντα θα υπάρχει χώρος για  βελτιώσεις που θα προσθέσουν ακόμα περισσότερο.... σε μια πολύ καλύτερη βάση πλέον!!!

Και του χρόνου σε μια μεγαλύτερη γιορτή εύχομαι!!!

ΥΓ. Ποιο είναι το best of show?

Αποσυνδεδεμένος SnakeEye

  • Scale 1/48
  • *
  • Μηνύματα: 936
  • Age: 49
  • Τόπος: Κομοτηνή
  • Si vis pacem para bellum
Απ: 36ος Διαγωνισμός - Έκθεση της IPMS Ελλάδος (2017)
« Απάντηση #60 στις: Οκτώβριος 31, 2017, 12:24:40 πμ »
Συγχαρητήρια σε όσους μόχθησαν για να περάσουμε εμείς καλά. Ειδικότερα στην ΟΕ και στους εθελοντές που θυσίασαν την δική τους "ευχαρίστηση" από όλο το γεγονός για να μπορέσει να πραγματοποιηθεί κάτι τέτοιο. Ευχαριστούμε πολύ όλους σας. ::salut::

Αποσυνδεδεμένος Stavros

  • Stavros Soulis - IPMS Hellas #228
  • Εκπρόσωποι Συλλόγων
  • Scale 1/32
  • ***
  • Μηνύματα: 8953
  • Age: 54
  • Τόπος: Αθήνα - IMFLandia
  • save the last kit for me
    • http://www.ipms-hellas.gr
Απ: 36ος Διαγωνισμός - Έκθεση της IPMS Ελλάδος (2017)
« Απάντηση #61 στις: Οκτώβριος 31, 2017, 01:34:06 πμ »



Desert Patrol
ΚΩνσταντίνος Τσιόμπρης.

 ::salut::
Σ.Σ.

Αποσυνδεδεμένος Thomas S.

  • Scale 1/48
  • *
  • Μηνύματα: 387
  • Age: 55
  • Τόπος: Σέρρες
Απ: 36ος Διαγωνισμός - Έκθεση της IPMS Ελλάδος (2017)
« Απάντηση #62 στις: Οκτώβριος 31, 2017, 07:29:07 πμ »
Ηταν η πρώτη μου συμμετοχή στην εκθεση της IPMS τα 4 αυτά χρόνια που επανέκαμψα στο χόμπυ. Δεν ήταν όμως απλά μια έκθεση. Θα τολμήσω να πω ότι ήταν η μητέρα των εκθέσεων. Για πρώτη φορά οι δύο μεγαλύτεροι σύλλογοι της χώρας ένωσαν τις δυνάμεις τους για την προώθηση του χόμπυ. Για να ξεπεραστούν αδυναμίες και παθογένειες. Για να γίνουμε όλοι μια παρέα, όπως επιτάσσει η υγιής ενασχόληση με ένα χόμπυ. Αν οι εποχές ήταν διαφορετικές είμαι βέβαιος ότι άνθρωποι από κάθε γωνιά της χώρας θα είχαν κάνει την εμφάνισή τους.
Ηταν χαρά και τιμή μου που γνώρισα όλους εσάς και τον καθένα ξεχωριστά. Από τον Σταύρο Σουλή και τον Δημήτρη τον Κοντό, τον δάσκαλο Τσώνο Μέγα, τα παιδιά της γραμματείας, τους εθελοντές, κάθε φίλο που επικοινωνούμε μέσω FB, ή τηλεφώνου.
Εκ μέρους του HELMO και με την πεποίθηση ότι εκφράζω το σύνολο των παιδιών που παραβρέθηκαν στην έκθεση και όσους θέλανε αλλά δε τα καταφέρανε, ευχαριστούμε για τη φιλοξενία και τη συνεργασία.
Ευχαριστώ την κριτική επιτροπή για την τιμή που μου έκανε να βραβεύσει 7 από τις συμμετοχές μου (η μία ήταν της νεοφώτιστης στο χόμπυ κόρης μου)
Με εκτίμηση

Σάνδρος Θωμάς
Γραμματέας ΔΣ
HELMO

Αποσυνδεδεμένος Dimitris 72

  • Braille Scale Oddity
  • MC crew
  • Scale 1/35
  • *****
  • Μηνύματα: 3047
  • Age: 63
  • Τόπος: Ηλιούπολη Αθήνα
Απ: 36ος Διαγωνισμός - Έκθεση της IPMS Ελλάδος (2017)
« Απάντηση #63 στις: Οκτώβριος 31, 2017, 08:27:13 πμ »
Εμείς σας ευχαριστούμε Θωμά!!!!!! Εύχομαι (αν και είμαι σίγουρος πλέον), ότι η συνεργασία μας θα συνεχιστεί και στις μελλοντικές εκθέσεις. Σου το είπα και στην Έκθεση:  Τα δύο πράγματα που με χαροποίησαν στην 36η, ήταν ο μαγικός αριθμός (που λέει και ο Hartman: 316 και το γεγονός ότι στις αφίσες μας, υπήρχε το λογότυπο του HELMO. Και πλην 7 Εκθέσεων (την πρώτη και αυτές μεταξύ 1998 και 2003), τις έχω παρακολουθήσει όλες!!!!
Όπως πολύ σωστά ανέφερες, καταφέραμε να ξεπεράσουμε τις παθογένειες και τις αγκυλώσεις που μας ταλάνιζαν (όλους) για σχεδόν μια δεκαετία!!!! Αυτό για μένα ήταν το σημαντικότερο γεγονός της 36ης!!!! Ας ελπίσουμε ότι αυτή η συνεργασία θα διατηρηθεί και θα επεκταθεί και με άλλους συλλόγους της επαρχίας..... Αν το καταφέρουμε, θα πρέπει να ετοιμαζόμαστε (ΟΛΟΙ ΜΑΣ), για πολύ μεγάλα πράγματα!!!!! Η δυναμική και η καλή διάθεση αποδείχθηκε πως υπάρχουν!!!!

Και μια και άρχισα να γράφω (και είμαι σεσημασμένος φλύαρος  :mrgreen:), θέλω να τονίσω την ανάγκη για ενίσχυση της ομάδας των εθελοντών!!!! Όπως πάει το πράγμα, η ομάδα των εθελοντών μας (δεν χρειάζεται κάποιος να είναι μέλος για να ενταχθεί σε αυτήν), δεν επαρκεί!!!!! Και χωρίς αυτούς - κακά τα ψέματα -  Έκθεση γιόκ!!!!! Ας αναλογιστεί ο καθένας μας, το πως μπορεί να προσφέρει, για να γίνει πάλι πραγματικότητα αυτό που όλοι απολαύσαμε... Τρεις μέρες τον χρόνο είναι, ξέρουμε από τώρα το που (Τεχνόπολη) και πότε (26, 27 και 28/10/2018) θα γίνει η 37η, συνεπώς μπορούμε όλοι να κανονίσουμε το πρόγραμμά μας και να βοηθήσουμε!!!! Η πόρτα είναι ανοικτή!!!!!!

Σας ευχαριστούμε όλους!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ::salut::

ΔΚ


Αποσυνδεδεμένος dive

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 5355
  • Age: 46
  • Τόπος: Πειραιάς
  • Βελετάς Δημήτριος - Γεννημένος λάθος εποχή
Απ: 36ος Διαγωνισμός - Έκθεση της IPMS Ελλάδος (2017)
« Απάντηση #64 στις: Οκτώβριος 31, 2017, 10:51:47 πμ »
Εγώ ένα θα πω... ακόμη γελάω με αυτό που έφτιαξε ο Γιώργος με το αστείρευτο χιούμορ του

I WALK THE PATH OF THE DARK SIDE

Αποσυνδεδεμένος Phantom_nikos

  • Scale 1/144
  • *
  • Μηνύματα: 106
  • Τόπος: ΒΑΣΙΛΙΚΟ - ΧΑΛΚΙΔΑΣ
Απ: 36ος Διαγωνισμός - Έκθεση της IPMS Ελλάδος (2017)
« Απάντηση #65 στις: Οκτώβριος 31, 2017, 01:45:16 μμ »
Πολλά μπράβο παιδιά για τη διοργάνωση! Κάθε χρόνο νομίζω ότι οι κόποι σας πιάνουν τόπο καθώς το αποτέλεσμα είναι όλο και καλύτερο ::salut::. Σας ευχαριστούμε ! 

Αποσυνδεδεμένος tankrou

  • Scale 1/48
  • *
  • Μηνύματα: 502
  • Age: 60
  • Τόπος: Αθηνα
Απ: 36ος Διαγωνισμός - Έκθεση της IPMS Ελλάδος (2017)
« Απάντηση #66 στις: Οκτώβριος 31, 2017, 02:51:29 μμ »
Και απο μενα ενα μπραβο σε ολους,κ ευχαριστουμε για αλλη μια ωραια εκθεση.Και του χρονου.
ο μοντελισμος ειναι ΧΑΡΑ.

Αποσυνδεδεμένος Trex

  • Τυραννόσαυρος
  • Scale 1/48
  • *
  • Μηνύματα: 960
  • Τόπος: Όπου γης και πατρίς
Απ: 36ος Διαγωνισμός - Έκθεση της IPMS Ελλάδος (2017)
« Απάντηση #67 στις: Οκτώβριος 31, 2017, 03:08:10 μμ »
Υπέροχοι Άνθρωποι + Υπέροχα Μοντέλα = Υπέροχη Έκθεση

Ευχαριστώ όλους τους συντελεστές για το όμορφο Σαββατοκύριακο.
Το αποτέλεσμα ήταν αντάξιο της προσπάθειας που καταβλήθηκε. ::thumbleft::

Spoiler (hover to show)

Αποσυνδεδεμένος HARTMANN7

  • Moderator
  • Scale 1/35
  • *****
  • Μηνύματα: 2333
  • Age: 38
  • Τόπος: Αθήνα
  • In Cats We Trust
Απ: 36ος Διαγωνισμός - Έκθεση της IPMS Ελλάδος (2017)
« Απάντηση #68 στις: Οκτώβριος 31, 2017, 07:04:06 μμ »
Μεταφέρω περιστατικό από τη φετινή έκθεση: είμαι πάνω από το μοντέλο μου και ακούω προσεκτικά τις (σωστές) παρατηρήσεις του j.s. Πάνω στη συζήτηση, έχω σηκώσει την δεξιά μου με προτεταμένο τον δείκτη και κατεύθυνση προς τα κάτω (ξέρετε, η στάση χεριού τύπου-"δείχνω με προσοχή την καλύπτρα") και προφανώς κάτι πάω να σχολιάσω.
Ξαφνικά, εμφανίζεται - από το πουθενά! (*) - ο απο-μηχανής-HARTMANN7. Με ύφος μεταξύ Ζητά και ομάδας ΔΙΑΣ τελειώνει το όλο περιστατικό, αρνούμενος χαλαρά και την ατάκα του j.s: "μα είναι δικό του! "
Εκτιμώ ιδιαίτερα την ανωτέρω... αναχαίτισή μου, μιας και κρύβει την προσπάθεια προστασίας πολλών χιλιάδων ωρών μοντελιστικής ενασχόλησης, οι οποίες συσσωρεύτηκαν ξαφνικά σε ένα κοινό χώρο, προσβάσιμο από κάθε λογής επισκέπτη, γνώστη ή μη του αθλήματος.
Παίδες, και του χρόνου να είστε και να είμαστε όλοι καλά!  ::salut::
(*) τι στο καλό λέμε, ήρθα για δέκα λεπτά, μέσα σε τόσο κόσμο και έδειξα μια φορά! Στημένη μου την είχε; Απίστευτος Γιώργη, εσείς οι USNavάδες έχετε άλλου τύπου αντανακλαστικά....

Τop Gun εκπαίδευση!!! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Είχαμε και δίπλα ένα Κανονικό Top Gun μαζί με το 'Mig-28'...
Γιώργος Γιαννόπουλος.
IPMS 1282

Αποσυνδεδεμένος Stavros

  • Stavros Soulis - IPMS Hellas #228
  • Εκπρόσωποι Συλλόγων
  • Scale 1/32
  • ***
  • Μηνύματα: 8953
  • Age: 54
  • Τόπος: Αθήνα - IMFLandia
  • save the last kit for me
    • http://www.ipms-hellas.gr
Απ: 36ος Διαγωνισμός - Έκθεση της IPMS Ελλάδος (2017)
« Απάντηση #69 στις: Οκτώβριος 31, 2017, 09:46:27 μμ »
Ευχαριστούμε όλους και όλες που βοήθησαν στο στήσιμο και πραγματοποίηση της 36ης στην Τεχνόπολη.
Ευχαριστούμε τους 300+ συμμετέχοντες
Ευχαριστούμε τις πολλές 100άδες επισκέπτες
Ευχαριστούμε τα 300+ παιδάκια που συμμετείχαν στο Make & Take
Ευχαριστούμε την "Φλόγα" και την LAVEyou για τνη εμπιστοσύνη και την συνεργασία
Πάμε γερά για την 37η στην Τεχνόπολη σε ένα χρόνο περίπου (και στην 38η το 2019 όπως είπε ο ΚΣΣΣΣεκουτιέν παραπάνω)
Με την βοήθεια όλων θα την κάνουμε ακόμη καλύτερη και μεγαλύτερη.
 ::salut::
Σ.Σ.

Αποσυνδεδεμένος sotiris

  • Aρχικατής Πρωτοσύγγελος και Πάπας
  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 3013
  • Age: 40
  • Τόπος: ΑΘΗΝΑ
  • Μέσ'το άρμα θα καούμε!
Απ: 36ος Διαγωνισμός - Έκθεση της IPMS Ελλάδος (2017)
« Απάντηση #70 στις: Νοέμβριος 01, 2017, 10:38:37 πμ »
Καλημέρες με ανακοινώσεις !!
1. Στην Κλήρωση του Εισιτηρίου, βγήκε το ν.340, το οποίο κερδίζει ένα αερογράφο προσφορά του Plastimodellismo
Σε περίπτωση που δεν βρεθεί μέχρι την 1/12/2017, κερδίζει το 1ο επιλλαχών ν.1623.


Αποσυνδεδεμένος karolos h.

  • ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΣΤΑΤΙΚΟΥ ΜΟΝΤΕΛΙΣΜΟΥ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ (Σ.Σ.Μ.Η)
  • Scale 1/48
  • *
  • Μηνύματα: 470
  • Age: 45
  • Τόπος: ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΚΡΗΤΗΣ
  • ΥΠΕΡΑΝΩ ΟΛΩΝ Η ΠΑΤΡΙΣ
Απ: 36ος Διαγωνισμός - Έκθεση της IPMS Ελλάδος (2017)
« Απάντηση #71 στις: Νοέμβριος 02, 2017, 07:30:39 μμ »
Καλησπερα σε ολους και συγχαρητηρια για την Εκθεση  ::thumbleft:: !!!Καθε χρονο και καλυτερη γινεται!!!Που μπορουμε να δουμε τα μοντελα που πηραν μεταλια και επαινους?

Αποσυνδεδεμένος ΖΑΦ

  • ΟΠΟΥ ΓΗΣ ΠΑΤΡΙΣ
  • Scale 1/48
  • *
  • Μηνύματα: 947
  • Age: 43
  • Τόπος: ΧΙΟΣ - ΞΑΝΘΗ
  • ΚΑΙ ΙΕΡΑ ΤΑ ΠΑΤΡΙΑ ΤΙΜΗΣΩ
Απ: 36ος Διαγωνισμός - Έκθεση της IPMS Ελλάδος (2017)
« Απάντηση #72 στις: Νοέμβριος 05, 2017, 03:05:17 μμ »
Θα ήθελα και εγώ από τη μεριά μου να δώσω συγχαρητήρια σε όσους συνέβαλαν για τη άψογη διοργάνωση της έκθεσης. Μετά από πολλά χρόνια τελικά κατάφερα να έρθω και να συμμετάσχω για πρώτη φορά στη μεγάλη γιορτή του μοντελισμου. Επιτέλους γνώρισα και πολλούς φίλους που ήξερα μόνο δια τηλεφώνου ή οθόνης. Η χαρά μου ήταν ακόμη μεγαλύτερη όταν πήρα και έπαινο για ένα από τα μοντέλα μου. Να ήμαστε όλοι καλά και του χρόνου να ξαναβρεθούμε από κοντά.  ::keep_mod::
 ::salut::
GOOD MORNING VIETNAM
Στέλιος
 

Αποσυνδεδεμένος sotiris

  • Aρχικατής Πρωτοσύγγελος και Πάπας
  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 3013
  • Age: 40
  • Τόπος: ΑΘΗΝΑ
  • Μέσ'το άρμα θα καούμε!
Απ: 36ος Διαγωνισμός - Έκθεση της IPMS Ελλάδος (2017)
« Απάντηση #73 στις: Νοέμβριος 19, 2017, 11:00:14 μμ »

Αποσυνδεδεμένος sotiris

  • Aρχικατής Πρωτοσύγγελος και Πάπας
  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 3013
  • Age: 40
  • Τόπος: ΑΘΗΝΑ
  • Μέσ'το άρμα θα καούμε!

Tags: