Αποστολέας Θέμα: Star Wars Bandai 1/48 AT- ST  (Αναγνώστηκε 3106 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος manos68

  • Scale 1/72
  • *
  • Μηνύματα: 201
  • Τόπος: Αθήνα
  • modelclub.gr
Star Wars Bandai 1/48 AT- ST
« στις: Σεπτέμβριος 09, 2016, 09:12:56 μμ »
Imperial All Terrain Scout Transport Walker ή σε συντομία AT-ST to kit της ιαπωνικής Bandai που έφερε νέα πνοή και ενδιαφέρον στην θεματολογία του Star Wars και πρέπει να ομολογήσω ότι κατάφερε και εντυπωσίασε τους μοντελιστές με την ποιότητα, την λεπτομέρεια, την αυθεντικότητα (πρέπει να δείτε από κοντά το κιτ του millenium falcon σε κλίμακα 1/144 και θα μείνετε ανοικτό το στόμα από το πλήθος και την απόδοση της λεπτομέρειας που έχουν τα κομμάτια του) αλλά και την ευκολία κατασκευής τους. Το συγκεκριμένο μοντέλο που κατασκευάζω είναι από τα πρώτα που κυκλοφόρησε σε Snap Tite μορφή σε κλίμακα 1/48 ξεκίνησε σαν  "χαλαρό" καλοκαιρινό project με στόχο μόνο την προσωπική ευχαρίστηση και την εκμάθηση νέων τεχνικών βαψίματος .
Μπορεί άνετα να συναρμολογηθεί σε ένα Σαββατοκύριακο (σε πολλούς θυμίζει τις πρώτες μας προσπάθειες στον χόμπυ πολλά χρόνια πριν) δεν χρειάζεται σχεδόν καθόλου κόλλα με αποτέλεσμα όμως η εφαρμογή να είναι αρκετά "σφιχτή" ανάμεσα στα κομμάτια και οι τάσεις που δημιουργούνται μεταξύ τους να "στρεσάρουν " τις ενώσεις (περισσότερα γι αυτά και τα προβλήματα που μπορούν να εμφανιστούν  θα αναφερθώ αργότερα)

   

          

Ξεκίνημα της κατασκευής με συναρμολόγηση χωρίς κόλλα. Στα κομμάτια φαίνεται ο διαφορετική φιλοσοφία κατασκευής που έχουν τα μοντέλα της Bandaι όπου η μορφή και το σχέδιο που έχουν τα επιμέρους κομμάτια που το αποτελούν θυμίζουν κατασκευή με "τούβλα" lego.

     
     
     
     
     
     
     

Δεν θα σας κουράσω με άλλες φωτογραφίες απλά ήθελα να δείξω την ευκολία κατασκευής αλλά και την απόλυτα σωστή αποτύπωση της λεπτομέρειας που έχει πετύχει η γιαπωνέζικη εταιρεία.
Συνέχεια της παρουσίασης της κατασκευής σε επόμενο ποστ είναι το βάψιμο ξεκινώντας από το εσωτερικό όπου και έγινε η μοναδική προσθήκη από μέρους μου προσθέτοντας ¨μαξιλάρια" από φύλο πλαστικού στα καθίσματα   

         

συνεχίζεται..

Αποσυνδεδεμένος athor1972

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 2010
  • Age: 51
  • Τόπος: Δυτικά προάστια
  • Γιώργος Αθανασιάδης
Απ: Star Wars Bandai 1/48 AT- ST
« Απάντηση #1 στις: Σεπτέμβριος 09, 2016, 10:01:45 μμ »
Μπράβο Μάνο ,φτιάξε ..."τανκ" και ας είναι και...δίποδα!  :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Περιμένω την συνέχεια της ...παρουσίασης  :wink:

 :D :D :D :D

Αποσυνδεδεμένος KWSTAS

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 4182
  • Age: 53
  • Τόπος: PERISTERI_ATHENS
  • There are no perfect models but we will keep tryin
Απ: Star Wars Bandai 1/48 AT- ST
« Απάντηση #2 στις: Σεπτέμβριος 10, 2016, 06:32:36 πμ »
Στη θέση σου Μάνο θα απέφευγα το snap fit και θα κουτσούρευα
αρκετά τα πινς. Εάν έχεις wash βασισμένα σε σμάλτα θα υπάρξει
θέμα. Όντως το μοντέλο είναι εκπληκτικό από άποψη απόδοσης.
Καλή συνέχεια.  ::salut::

Αποσυνδεδεμένος dive

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 5355
  • Age: 46
  • Τόπος: Πειραιάς
  • Βελετάς Δημήτριος - Γεννημένος λάθος εποχή
Απ: Star Wars Bandai 1/48 AT- ST
« Απάντηση #3 στις: Σεπτέμβριος 12, 2016, 09:54:41 πμ »
Μάνο υπεροχη επιλογη και θεωρω θα κανεις και εδαφος κατω να δειχνει υπεροχο.
όσο για την εφαρμογη το ειδα εγω στο κιτ που αγορασα στο BB-8 που ήταν κατι καλυτερο απο εξαιρετικη. τα κομματια λες και ειναι με laser κομμενα και τοποθετημενα σε πλαισια.
απιστευτη ειλικρινα εφαρμογη.

Στη θέση σου Μάνο θα απέφευγα το snap fit και θα κουτσούρευα
αρκετά τα πινς. Εάν έχεις wash βασισμένα σε σμάλτα θα υπάρξει
θέμα. Όντως το μοντέλο είναι εκπληκτικό από άποψη απόδοσης.
Καλή συνέχεια.  ::salut::
Κώστα μου επιτρεπεις να σου πω κατι.
1 . η εφαρμογη όυτε η finemolds δεν πετυχε τοσο καλη να ειναι...ειλικρινα απιστευτη εφαρμογη πρωτογνωρη σε μοντελο. Είναι ειλικρινα αμαρτια να καταστραφει τοσο καλο engineering που εχουν κάνει αφαιροντας τα pin.
2.  δεν ειναι προβαμενα,  τα χρώματα που βλεπεις είναι του πλαστικου ειναι ετσι αρα μπορεις να βάψεις με οτι θες και με οτι διαλυτικα θες.

I WALK THE PATH OF THE DARK SIDE

Αποσυνδεδεμένος dive

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 5355
  • Age: 46
  • Τόπος: Πειραιάς
  • Βελετάς Δημήτριος - Γεννημένος λάθος εποχή
Απ: Star Wars Bandai 1/48 AT- ST
« Απάντηση #4 στις: Σεπτέμβριος 12, 2016, 10:46:00 πμ »
.

I WALK THE PATH OF THE DARK SIDE

Αποσυνδεδεμένος KWSTAS

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 4182
  • Age: 53
  • Τόπος: PERISTERI_ATHENS
  • There are no perfect models but we will keep tryin
Απ: Star Wars Bandai 1/48 AT- ST
« Απάντηση #5 στις: Σεπτέμβριος 13, 2016, 12:00:49 μμ »
Δημήτρη υπάρχει θέμα με την τάση στα σημεία που μπαίνουν τα pins.
Είναι διαπιστωμένο σε αρκετές περιπτώσεις. Ας κολλήσει αφού έχει ήδη
κόψει τα pins. Better safe than sorry.

Αποσυνδεδεμένος manos68

  • Scale 1/72
  • *
  • Μηνύματα: 201
  • Τόπος: Αθήνα
  • modelclub.gr
Απ: Star Wars Bandai 1/48 AT- ST
« Απάντηση #6 στις: Σεπτέμβριος 13, 2016, 09:33:11 μμ »
Γιώργο, Κώστα, Δημήτρη ευχαριστώ για το ενδιαφέρον και τα καλά σας λόγια, πράγματι ο Κώστας σωστά παρατήρησε υπάρχει θέμα στις ενώσεις,  όπως αναφέρθηκε και παραπάνω, ΑΛΛΑ μόνο εάν γίνει enamel wash. Το πλαστικό της Bandai αντιδρά άσχημα με τα διαλυτικά σμάλτου και ραγίζει- σπάει όχι αμέσως αλλά ύστερα από μερικές ώρες από την εφαρμογή τους. Το είχα διαβάσει σε ξένα φόρουμ, έκανα δοκιμές πάνω σε βαμμένες με ακρυλικό χρώμα επιφάνειες στο μοντέλο και δεν είχα πρόβλημα γιατί το διαλυτικό δεν εισχώρησε στο εσωτερικό των ενώσεων και το ακρυλικό χρώμα που έβαψα δημιούργησε μια προστατευτική ασπίδα πάνω από το πλαστικό, αλλά δυστυχώς επαναπαύτηκα. Στο επόμενο "βαρύ" χέρι με wash του Mig στα πόδια το μοντέλου το διαλυτικό εισχώρησε στο εσωτερικό και την επόμενη μέρα άρχισαν να εμφανίζονται οι πρώτες ρωγμές!
Συμπέρασμα  wash μόνο με ακρυλικά πράγμα που αποδείχθηκε για μένα μια ευχάριστη έκπληξη γιατί ανακάλυψα έναν εναλλακτικό τρόπο για φθορές, γρηγορότερο, με λιγότερες "μυρωδιές" και αντίστοιχα καλό αποτέλεσμα. 
Μερικές φωτογραφίες από το βάψιμο του εσωτερικού..

     
     


και από το εξωτερικό απ΄ευθείας βάψιμο στο πλαστικό με ακρυλικά Tamiya και διαλυτικό πολυουρεθάνης χωρίς αστάρωμα
     
     
     
     
 

Το μοντέλο βάφτηκε σε υποσύνολα αφού σου επιτρέπει να το συναρμολογείς και να το αποσυναρμολογείς ανά πάσα στιγμή χωρίς να χρειάζονται κόλλες ή στόκος πουθενά με απόλυτη εφαρμογή και άψογο τελικό αποτέλεσμα που μπορείς να το έχεις από τα πρώτα στάδια της κατασκευής του, μια εμπειρία πραγματικά πρωτόγνωρη και διασκεδαστική! 

συνεχίζεται..

Αποσυνδεδεμένος KWSTAS

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 4182
  • Age: 53
  • Τόπος: PERISTERI_ATHENS
  • There are no perfect models but we will keep tryin
Απ: Star Wars Bandai 1/48 AT- ST
« Απάντηση #7 στις: Σεπτέμβριος 15, 2016, 12:01:15 πμ »
Εάν δεν χαλάμε το θέμα του Μάνου και για ενημέρωση και μόνο,
- επειδή το Britmodeller είναι off λόγω συντήρησης- θα ποστάρω
μια εικόνα του Andy Moore που πρώτος επεσήμανε το πρόβλημα.
Θέλω να ελπίζω ότι έκτοτε η Bandai βελτίωσε την ποιότητα του
πλαστικού της που είναι κομμάτι σκληρό.

Αποσυνδεδεμένος manos68

  • Scale 1/72
  • *
  • Μηνύματα: 201
  • Τόπος: Αθήνα
  • modelclub.gr
Απ: Star Wars Bandai 1/48 AT- ST
« Απάντηση #8 στις: Σεπτέμβριος 24, 2016, 02:58:07 μμ »
chipping, chipping, chipping, chipping......

     
     
   

Όλες οι φθορές έγιναν με ακρυλικά Vallejo αφού προηγουμένως το μοντέλο ψεκάστηκε με ματ βερνίκι της Gunze.
Κοιτάζοντας την τελευταία φωτογραφία δύο λέξεις έρχονται στο μυαλό μου, Chicken Run!! (προσπαθεί να φύγει μακριά από εμένα για να γλιτώσει από τα μαρτύρια που το υποβάλω!)   
Σχόλια και παρατηρήσεις ευπρόσδεκτα

Αποσυνδεδεμένος KWSTAS

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 4182
  • Age: 53
  • Τόπος: PERISTERI_ATHENS
  • There are no perfect models but we will keep tryin
Απ: Star Wars Bandai 1/48 AT- ST
« Απάντηση #9 στις: Σεπτέμβριος 24, 2016, 06:33:31 μμ »
Μάνο πιστεύω ότι έχεις ανέβει πολλά επίπεδα στο
θέμα απομίμησης φθοράς. Απλώς δεν θέλει βιασύνη
το chipping. Επίσης μην πέσεις στην παγίδα των
υπερβολικών φωτισμάτων-αντιθέσεων.

Αποσυνδεδεμένος Blitz-X

  • ΜΑΝΟΣ ΤΖΩΡΤΖΗΣ
  • Scale 1/32
  • *
  • Μηνύματα: 8209
  • Age: 52
  • Τόπος: ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ-ΠΕΙΡΑΙΑΣ
  • ΤΟ ΑΡΓΟ ΚΑΙ ΧΑΡΙΝ ΕΧΕΙ
Απ: Star Wars Bandai 1/48 AT- ST
« Απάντηση #10 στις: Σεπτέμβριος 25, 2016, 01:55:26 πμ »
Μια χαρά μέχρι εδώ συνονόματε :!:

...
Κοιτάζοντας την τελευταία φωτογραφία δύο λέξεις έρχονται στο μυαλό μου, Chicken Run!! (προσπαθεί να φύγει μακριά από εμένα για να γλιτώσει από τα μαρτύρια που το υποβάλω!)   
...
Από σένα ή από το Sherman :?: :mrgreen:

 ::salut:: ::salut:: ::salut::
 ΜΦΧ

Αποσυνδεδεμένος athor1972

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 2010
  • Age: 51
  • Τόπος: Δυτικά προάστια
  • Γιώργος Αθανασιάδης
Απ: Star Wars Bandai 1/48 AT- ST
« Απάντηση #11 στις: Σεπτέμβριος 25, 2016, 02:30:29 πμ »
chipping, chipping, chipping, chipping......
Η τέχνη θέλει... κόπο!  :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Ωραίο το...κοτόπουλο!   :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:  ::thumbleft:: ::thumbleft:: ::thumbleft::

 :D :D :D :D

Αποσυνδεδεμένος manos68

  • Scale 1/72
  • *
  • Μηνύματα: 201
  • Τόπος: Αθήνα
  • modelclub.gr
Απ: Star Wars Bandai 1/48 AT- ST
« Απάντηση #12 στις: Σεπτέμβριος 25, 2016, 10:32:09 μμ »
Γιώργο, Μάνο χαίρομαι που σας αρέσει το ¨ακέφαλο κοτόπουλό¨  :lol: :lol: ευχαριστώ για τα καλά σας λόγια  ::salut::
Κώστα πράγματι το chipping δοκιμάζει τη υπομονή μου και θέλει προσοχή να μην γίνουν υπερβολές, όσο για τα ¨φωτίσματα¨  είναι ένα καλό εργαλείο για να αυξήσεις την ρεαλιστικότητα του μοντέλου και ίσως μια μικρή υπερβολή το κάνει πιο εντυπωσιακό δίνοντάς του εντονότερη προσωπικότητα. Παρόλα αυτά  όμως οδηγός μου είναι τα studio μοντέλα  και η όσο είναι δυνατό πιστότερη αναπαράστασή τους οπότε προσπαθώ, πέρα από το βάψιμο, και οι φθορές-παλαίωση να είναι αντίστοιχες με τα αυθεντικά. Και πάλι σ´ευχαριστώ για το ενδιαφέρον σου  :wink:

Αποσυνδεδεμένος manos68

  • Scale 1/72
  • *
  • Μηνύματα: 201
  • Τόπος: Αθήνα
  • modelclub.gr
Απ: Star Wars Bandai 1/48 AT- ST
« Απάντηση #13 στις: Οκτώβριος 01, 2016, 11:45:18 πμ »
Έτοιμο, το μοντέλο είναι άψογο, η σχεδίαση του, η εφαρμογή, η ευκολία στην συναρμολόγηση, το απόλυτα αυθεντικό σχήμα του σε σχέση με το "πραγματικό" καθώς και το σύνολο των λεπτομερειών που έχουν αποδοθεί με ακρίβεια, καθιστούν το μοντέλο της γιαπωνέζικης εταιρείας το καλύτερο ανεξαρτήτως κλίμακας, κατά την άποψή μου. Πρόκειται για μια διαφορετική εμπειρία στην κατασκευή που το αποτέλεσμα σε αφήνει εντυπωσιασμένο από οποιαδήποτε απόσταση το παρατηρείς, κοντά ή μακριά.
Οι φωτογραφίες που ακολουθούν νομίζω είναι η καλύτερη απόδειξη


     
     
     
     
     
     
 

Σχόλια και παρατηρήσεις ευπρόσδεκτα  ::salut::

Αποσυνδεδεμένος chrisk

  • Καραγιάννης Χρήστος
  • Scale 1/72
  • *
  • Μηνύματα: 252
  • Age: 49
  • Τόπος: Κόρινθος - Σέρρες Ξεχασμένος στον νότο γεννημένος αλλού
Απ: Star Wars Bandai 1/48 AT- ST
« Απάντηση #14 στις: Οκτώβριος 01, 2016, 06:28:44 μμ »
πολύ ρεαλιστικό αποτέλεσμα!!!

Μακράν το ποιό άσχημο όπλο του Star Wars όμως....

Αποσυνδεδεμένος KWSTAS

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 4182
  • Age: 53
  • Τόπος: PERISTERI_ATHENS
  • There are no perfect models but we will keep tryin
Απ: Star Wars Bandai 1/48 AT- ST
« Απάντηση #15 στις: Οκτώβριος 01, 2016, 09:08:35 μμ »
Αυτά κάνεις και δεν βλέπω να πιάνω το δικό μου. Anyway
που λένε και οι νησιώτες, θέλει βασούλα. Το μοντέλο αυτό
της ταινίας είναι μακράν από τα πιο ρωτότυπα θα πρόσθετα
εγώ, παρέα με το B-Wing και το Star Destroyer.

Αποσυνδεδεμένος athor1972

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 2010
  • Age: 51
  • Τόπος: Δυτικά προάστια
  • Γιώργος Αθανασιάδης
Απ: Star Wars Bandai 1/48 AT- ST
« Απάντηση #16 στις: Οκτώβριος 02, 2016, 01:40:00 μμ »
Γειά σου Μάνο.
Δεν ξέρω αν μ΄αυτές τις φώτο θέλεις ν΄αναδείξεις το...πνεύμα των
ταινιών Star Wars,πάντως την δουλειά σου την ...θάβεις!!!  :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Επειδή το έχω δει απο κοντά ,στις φώτο που άνέβασες οι τονικότητες ,σκιάσεις μοιάζουν να
εχουν γίνει απο τον ...φωτισμό και οχι απ΄τις αναμειξεις των χρωμάτων ::sterb121::
Κατα την ταπεινή μου γνώμη ,τουλάχιστον οι τελευταίες φωτογραφίες των μοντέλων  πρέπει να είναι προσεγμένες (φωτισμένες)
για να αξιοποιούν τον κόπο σου !!!
Spoiler (hover to show)

 :D :D :D :D

Αποσυνδεδεμένος Blitz-X

  • ΜΑΝΟΣ ΤΖΩΡΤΖΗΣ
  • Scale 1/32
  • *
  • Μηνύματα: 8209
  • Age: 52
  • Τόπος: ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ-ΠΕΙΡΑΙΑΣ
  • ΤΟ ΑΡΓΟ ΚΑΙ ΧΑΡΙΝ ΕΧΕΙ
Απ: Star Wars Bandai 1/48 AT- ST
« Απάντηση #17 στις: Οκτώβριος 02, 2016, 02:07:52 μμ »
Να πώ πως δε συμφωνώ με τον ως άνω ομιλήσαντα Άγιο άνρωπο? Θα πώ ψέματα. Φιρί φιρί το πάς να μπείς στο hall of fame των κουλών φωτογράφων (μαζί με ακόμα 3-4 λεβεντόπαιδα εδώ μέσα) :mrgreen:
Βάση και νέες φωτό needed ASAP. Το κοτόπουλο :twisted: "τα σπάει" :wink:

 ::salut:: ::salut:: ::salut::
 ΜΦΧ

edit: Με τα άλλα, τα υπαρκτά, πετούμενα και έρποντα που έχεις, θα δούμε τίποτα :?: :roll: :mrgreen:

Αποσυνδεδεμένος manos68

  • Scale 1/72
  • *
  • Μηνύματα: 201
  • Τόπος: Αθήνα
  • modelclub.gr
Απ: Star Wars Bandai 1/48 AT- ST
« Απάντηση #18 στις: Οκτώβριος 03, 2016, 04:21:40 μμ »
πολύ ρεαλιστικό αποτέλεσμα!!!

Μακράν το ποιό άσχημο όπλο του Star Wars όμως....

ευχαριστώ για τα σχόλιά σου,  δεν ξέρω πόσο άσχημο είναι, αλλά είναι "όμορφα άσχημο"  :roll:

Αυτά κάνεις και δεν βλέπω να πιάνω το δικό μου. Anyway
που λένε και οι νησιώτες, θέλει βασούλα. Το μοντέλο αυτό
της ταινίας είναι μακράν από τα πιο ρωτότυπα θα πρόσθετα
εγώ, παρέα με το B-Wing και το Star Destroyer.
να το πιάσεις, να το φτιάξεις και να το φέρεις στην έκθεση, προλαβαίνεις, είναι τόσο εύκολο και απολαυστικό στην κατασκευή του που θα το ευχαριστηθείς όσο δεν φαντάζεσαι, σαν στιγμιαίος καφές !
Βασούλα υπάρχει και σε επόμενο ποστάρισμα θα εμφανιστεί μαζί με καλύτερες φωτογραφίες
Όσο για την σχεδίαση των μοντέλων της ταινίας είναι πράγματι απορίας άξιον τι είχαν στο μυαλό τους οι δημιουργοί τους όταν από τη μία είχαν διαστημόπλοια που πήγαιναν με τη ταχύτητα του φωτός από γαλαξία σε γαλαξία και από την άλλη οχήματα δίποδα και τετράποδα να δίνουν μάχες στην επιφάνεια των πλανητών ::dontknow:: μπορεί να φταίει και η δεκαετία που γυρίστηκε η πρώτη ταινία  ::danseuse::
 
......Κατα την ταπεινή μου γνώμη ,τουλάχιστον οι τελευταίες φωτογραφίες των μοντέλων  πρέπει να είναι προσεγμένες (φωτισμένες)
για να αξιοποιούν τον κόπο σου !!!
Spoiler (hover to show)
Γιώργο έχεις απόλυτο δίκιο  ::agree:: αλλά ο συνδυασμός τεμπελιάς και αδιαφορίας από εμένα για την φωτογράφιση σε συνδυασμό με μια μόνο λάμπα για "φωτισμό" στο εργαστήριο μου έδωσε αυτό το μέτριο αποτέλεσμα   ::oops:: Θα επανέλθω δριμύτερος ευχαριστώ για τις συμβουλές σου  :D
Spoiler (hover to show)

Να πώ πως δε συμφωνώ με τον ως άνω ομιλήσαντα Άγιο άνρωπο? Θα πώ ψέματα. Φιρί φιρί το πάς να μπείς στο hall of fame των κουλών φωτογράφων (μαζί με ακόμα 3-4 λεβεντόπαιδα εδώ μέσα) :mrgreen:
Βάση και νέες φωτό needed ASAP. Το κοτόπουλο :twisted: "τα σπάει" :wink:

 ::salut:: ::salut:: ::salut::
 ΜΦΧ

edit: Με τα άλλα, τα υπαρκτά, πετούμενα και έρποντα που έχεις, θα δούμε τίποτα :?: :roll: :mrgreen:

Μάνο όπως έγραψα και στον Γιώργο θα επανορθώσω σύντομα με νέα φωτογράφηση και βάση! αφού πρώτα παραδεχτώ ότι δεν το έχω και πολύ με την τέχνη της φωτογραφίας, ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια για το κοτοπουλάκι. :) :)

Με τα "υπαρκτά" περιμένοντας όπως και ΄συ τον γάτο από την tamiya ξεκίνησα έναν τίγρη από την ίδια εταιρεία σε 1/48 και μόλις βρω λίγο χρόνο θα ποστάρω την κατασκευή του τις επόμενες μέρες  ::salut::

Γάτος, Τίγρης, Κοτοπουλάκι το σημερινό ποστάρισμα θυμίζει λίγο ζωολογικό κήπο, συγχωρέστε με αν ξέφυγα λίγο από το θέμα μας  ::offtopic::

Αποσυνδεδεμένος dive

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 5355
  • Age: 46
  • Τόπος: Πειραιάς
  • Βελετάς Δημήτριος - Γεννημένος λάθος εποχή
Απ: Star Wars Bandai 1/48 AT- ST
« Απάντηση #19 στις: Οκτώβριος 04, 2016, 10:35:03 πμ »
Μάνο θα το πω ξανά είσαι προσεγμένος και πολυ καλος μοντελιστης σε διαστημική θεματολογια.
μπραβο φιλτατε υπεροχο. ::thumbleft:: ::thumbleft:: ::salut:: ::salut::

ασχετο... οποτε θες εχω photobooth να φωτογραφισουμε γιατι αυτες οι φωτο ειναι δραμα. ::glossa:: ::glossa:: ::glossa::

I WALK THE PATH OF THE DARK SIDE

Αποσυνδεδεμένος manos68

  • Scale 1/72
  • *
  • Μηνύματα: 201
  • Τόπος: Αθήνα
  • modelclub.gr
Απ: Star Wars Bandai 1/48 AT- ST
« Απάντηση #20 στις: Οκτώβριος 04, 2016, 08:24:36 μμ »
Δημήτρη ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον σου, τα θετικά σου σχόλια και τις φιλοφρονήσεις  :D :D
Χαίρομαι που οι κατασκευές μου σου αρέσουν και σε ευχαριστώ για την βοήθεια που μου προσφέρεις για την φωτογράφιση, πιστεύω να τα πούμε από κοντά στην έκθεση  :wink: :D 

Tags: