Αποστολέας Θέμα: The Lazarus Project GB  (Αναγνώστηκε 15356 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Blitz-X

  • ΜΑΝΟΣ ΤΖΩΡΤΖΗΣ
  • Scale 1/32
  • *
  • Μηνύματα: 8208
  • Age: 52
  • Τόπος: ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ-ΠΕΙΡΑΙΑΣ
  • ΤΟ ΑΡΓΟ ΚΑΙ ΧΑΡΙΝ ΕΧΕΙ
Απ: The Lazarus Project GB
« Απάντηση #25 στις: Δεκέμβριος 19, 2015, 06:10:14 μμ »
Μικρό update κι από μένα με το Танк46 ISU-152 μου.
 Οι χοντροδουλειές φύγανε: Ήτοι, κλείσιμο των κενών στο πήγμα πάνω από τις ερπύστριες με ΦΠ, πριόνισμα όλων των φτερών και προσαρμογή της κάννης της RB στο ασπίδιο (καθώς κανονικά είναι για το Tamiya και χρειάστηκε σφάξιμο στο ασπίδιο).
 Επίσης συναρμολογήθηκαν οι κινητήριοι της Friul, τρυπήθηκαν οι τρεις οπλοθυρίδες στο πήγμα και κολλήθηκαν εσωτερικά τους τα PE συρματοσχοινάκια από τα οποία κρέμονται οι τάπες τους.
 Τέλος βρέθηκαν και προετοιμάστηκαν μερικώς, τα φορτώματα που θα μπούν στις θέσεις των δεξαμενών του άρματος (δύο βαρέλια από τη μία και ένας κορμός απότην άλλη) αντί για αυτές.





Σύντομα (λέμε τώρα) κοντά σας :mrgreen:

 ::salut:: ::salut:: ::salut::
 ΜΦΧ

Αποσυνδεδεμένος spits22(Panayotis Dim.)

  • Scale 1/48
  • *
  • Μηνύματα: 939
  • Age: 42
  • Τόπος: Ιλιον- Αθηνα
  • mud 50%- salt water 50%
Απ: The Lazarus Project GB
« Απάντηση #26 στις: Δεκέμβριος 19, 2015, 07:58:46 μμ »
what if ISU ?? δεν το ειχα δει πιο νωρις  ::punch::   καλη συνεχεια Μανο!Αποφασισες ηδη για παραλλαγη ?

Αποσυνδεδεμένος Blitz-X

  • ΜΑΝΟΣ ΤΖΩΡΤΖΗΣ
  • Scale 1/32
  • *
  • Μηνύματα: 8208
  • Age: 52
  • Τόπος: ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ-ΠΕΙΡΑΙΑΣ
  • ΤΟ ΑΡΓΟ ΚΑΙ ΧΑΡΙΝ ΕΧΕΙ
Απ: The Lazarus Project GB
« Απάντηση #27 στις: Δεκέμβριος 19, 2015, 08:38:48 μμ »
Τέζα What If, Παναγιώτη και μαζί με τις πολύ όμορφες φιγούρες της War Armies Reign (aka Φου), αυτές με τις προβοσκίδες :mrgreen:.
Αν και έχω μαζέψει αρκετές ιδέες από το διαδίκτυο, δεν έχω καταλήξει ακόμα σε pattern, αλλά σίγουρα θα είναι στο πνεύμα του... ολοκαυτώματος με γκρίζα, μαύρα και άσπρα :twisted:

Thanx :!:

 ::salut:: ::salut:: ::salut::
 ΜΦΧ

Αποσυνδεδεμένος diehard

  • Scale 1/48
  • *
  • Μηνύματα: 684
  • modelclub.gr
Απ: The Lazarus Project GB
« Απάντηση #28 στις: Ιανουάριος 28, 2016, 11:26:02 μμ »
Το γνωστό F4U-4 της matchbox, επανακυκλοφορία από την deangostini.
Ξεκίνησε πριν από πολλά χρόνια και σταμάτησε σε αυτή την κατάσταση.



Ακολούθησε ξέβαμα με fornet και κατασκευή κόκπιτ, κάθισμα από την αρχή, πίνακας οργάνων, πλαϊνές κονσόλες, κόψιμο των φλάπς, κόλληση και στοκάρισμα.



Βάψιμο με silver της humbrol, πέρασμα με gloss βερνίκι της ίδιας εταιρείας, βάψιμο με ακρυλικό sea blue, ξέφτισμα με νερό και οδοντογλυφίδα, gloss βερνίκι humbrol, σήματα (όχι του κιτ), matt βερνίκι humbrol, whethering με ξηρά παστέλ (πρώτη μου φορά), καπνιές με λάδια και φαρδύ πινέλο, pinwash με μαύρο λάδι, βάψιμο σε μικροσημεία, τοποθέτηση αντέννων.



Τελειωμένο. Ευχάριστη κατασκευή, με δυσκολία μόνο στα κατεβασμένα φλαπς.



Έγιναν και μικροδιορθώσεις εκεί που περίσεψε το μαύρο λάδι, αλλά δεν τις αποτύπωσα σε φωτό.

Αποσυνδεδεμένος arcadios

  • Ignorantia juris non excusat.
  • Διαχειριστης
  • Scale 1/35
  • *****
  • Μηνύματα: 7343
  • Age: 50
  • Τόπος: Athens-Downtown
    • MC Hellenic Modelling Community
Απ: The Lazarus Project GB
« Απάντηση #29 στις: Ιανουάριος 29, 2016, 11:22:27 πμ »
νατος ο πρώτος "Λάζαρος" ... αναστήθηκε   ::pop:: ::pop:: ::pop::

::thumbleft:: ::thumbleft:: ::thumbleft::

να πάρει σειρά ο επόμενος  :mrgreen: :mrgreen:

Αποσυνδεδεμένος Jet72

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 7246
  • The Caveman :-)
    • Image
Απ: The Lazarus Project GB
« Απάντηση #30 στις: Φεβρουάριος 11, 2016, 09:28:53 πμ »
Πρόοδος στο F-16. Όπως θα δείτε, ο Λάμπρος απαιτεί να τελειώσει πριν την απόσυρση των Blk30.

Δύσκολα μου βάζει...

http://www.modelclub.gr/forums/index.php/topic,640.msg638230.html#msg638230

Αποσυνδεδεμένος bloden

  • Scale 1/48
  • *
  • Μηνύματα: 735
  • Age: 49
  • Τόπος: ΑΙΓΑΛΕΩ
Απ: The Lazarus Project GB
« Απάντηση #31 στις: Φεβρουάριος 13, 2016, 01:38:54 μμ »
Μιας και η προσπαθεια νεκραναστασης του Jaguar αναβαλεται ειπα να αναστησω κατι αλλο
που περιμενε υπομονετικα στα κουτι του.

Αυτη την φορα θα φτιαξω πλοιο.

http://www.modelclub.gr/forums/index.php/topic,29462.0.html

Εχω ξεκινησει την κατασκευη της υπερκατασκευης .Φωτο απο την προοδο θα βαλω το απογευμα.
 ::salut:: ::salut::

Αποσυνδεδεμένος bloden

  • Scale 1/48
  • *
  • Μηνύματα: 735
  • Age: 49
  • Τόπος: ΑΙΓΑΛΕΩ
Απ: The Lazarus Project GB
« Απάντηση #32 στις: Φεβρουάριος 13, 2016, 08:49:16 μμ »




Αυτο ειναι μολις το δευτερο πλοιο που φτιαχνω.
Ο τροπος που σκεφτομαι να δουλεψω ειναι ο εξης.
Να φτιαξω οτι εχει σχεση με τις υπερκατασκευες χωρις καθολου ψιλικοκο για να μπορεσω να βαψω
πρωτα τα καταστρωματα , να μασκαρω και μετα να βαψω ολα τα υπολοιπα.Αφου βαφτουν θα κολληθουν μεταξυ τους και
μετα στο κυριως σκαφος.
Ειναι σωστο αυτο που σκεφτομαι να κανω ?
Προς τα παρων αυτα που ειναι ετοιμα θα στοκαριστουν και θα τριφτουν ξανα τα προβληματικα σημεια των ενωσεων.
 ::salut:: ::salut::

Αποσυνδεδεμένος kido

  • Χριστόδουλος Κυδωνιεύς IPMS Newbie 1294
  • Scale 1/48
  • *
  • Μηνύματα: 557
  • Age: 44
  • Τόπος: κ. Πατήσια
Απ: The Lazarus Project GB
« Απάντηση #33 στις: Φεβρουάριος 23, 2016, 04:51:59 μμ »
Με τελευταίο πόστ 10/12/2012  :arrow: http://www.modelclub.gr/forums/index.php/topic,21778.0.html, 4 μέρες δλδ πριν την γέννηση του μεγάλου μου γιου, θεωρώ επάξια την συμμετοχή μου στο συγκεκριμένο GB και επειδή προσπαθώ να βρίσκω ένα κενό δίωρο 22:00 - 24:00 για μοντελισιτκή χρήση, είπα να ξεκινήσω με την Ανάσταση του Λαζάρου, θέτοντας στόχο ολοκλήρωσης πριν το Σάββατο του Λαζάρου  :mrgreen:

Παραθέτω λοιπόν φωτογραφίες με το τελευταίο status του μοντέλου κυρίως με τις καλωδιώσεις στις οποίες έχω κανει επέμβαση και μερικές απο το preshade, ενω γράφοντας και αυτές τις γραμμές έχω περάσει το XF-60 της παραλλαγής και είμαι στην φάση του μασκαρίσματος για να ακολουθήσει το XF-63.

Click to see the original size.   Click to see the original size.   Click to see the original size.   Click to see the original size.   Click to see the original size.   Click to see the original size.   Click to see the original size.   Click to see the original size.

Click to see the original size.   Click to see the original size.   Click to see the original size.   Click to see the original size.   Click to see the original size.   Click to see the original size.

Click to see the original size.   Click to see the original size.   Click to see the original size.   Click to see the original size.   Click to see the original size.   Click to see the original size.   Click to see the original size.   

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων για τα σχόλια - παρατηρήσεις σας.  ::salut::
The world is full of kings and queens who blind you eyes and steal you dreams is HEAVEN AND HELL


Αποσυνδεδεμένος kido

  • Χριστόδουλος Κυδωνιεύς IPMS Newbie 1294
  • Scale 1/48
  • *
  • Μηνύματα: 557
  • Age: 44
  • Τόπος: κ. Πατήσια
Απ: The Lazarus Project GB
« Απάντηση #34 στις: Μάρτιος 01, 2016, 03:50:06 μμ »
Συνέχεια απο εμένα, μετά απο ένα 8ωρο μασκάρισμα των επιφανειών  :evil: που είχαν το XF-60 και αισίως απόψε θα περαστεί το Panzer Gray. Επίσης πριν το βάψιμο θα κάνω και αλλαγές σε κάποιες καλωδιώσεις, οι οποίες μετά απο φωτογραφίες είδα ότι έχουν μικρότερη διατομή απο αυτή που έχω βάλει.

Ερώτηση προς τους διαχειριστές: Την πρόοδο του μοντέλου, ορθώς την βάζω εδώ, ή απλά πρέπει να ενημερώσω το αρχικό πόστ και εδώ να ενημερώσω για το τελικό αποτέλεσμα??

::salut::



The world is full of kings and queens who blind you eyes and steal you dreams is HEAVEN AND HELL


Αποσυνδεδεμένος arcadios

  • Ignorantia juris non excusat.
  • Διαχειριστης
  • Scale 1/35
  • *****
  • Μηνύματα: 7343
  • Age: 50
  • Τόπος: Athens-Downtown
    • MC Hellenic Modelling Community
Απ: The Lazarus Project GB
« Απάντηση #35 στις: Μάρτιος 01, 2016, 03:56:09 μμ »
Ερώτηση προς τους διαχειριστές: Την πρόοδο του μοντέλου, ορθώς την βάζω εδώ, ή απλά πρέπει να ενημερώσω το αρχικό πόστ και εδώ να ενημερώσω για το τελικό αποτέλεσμα??


συνεχίζεις εδώ  :wink:

Αποσυνδεδεμένος kido

  • Χριστόδουλος Κυδωνιεύς IPMS Newbie 1294
  • Scale 1/48
  • *
  • Μηνύματα: 557
  • Age: 44
  • Τόπος: κ. Πατήσια
Απ: The Lazarus Project GB
« Απάντηση #36 στις: Μάρτιος 09, 2016, 01:04:27 μμ »
Συνέχεια με το πέρασμα του Panzer Gray στις επιφάνειες και ξανά-μασκάρισμα  :evil: αυτών ώστε να περαστεί το μαύρο πάλι στις κάτω επιφάνειες όπου χάλασε με το Overspray.

Click to see the original size.   Click to see the original size.

Επίσης με κοσκίνισμα χώματος, έγινε διαλογή στις μικρές πέτρες και με αραιωμένη ατλακόλ κολλήθηκαν στο tender ώστε να φαινονται ώς μεγάλα κομμάτια κάρβουνου.

Click to see the original size.   Click to see the original size.

 ::salut:: ::salut::
The world is full of kings and queens who blind you eyes and steal you dreams is HEAVEN AND HELL


Αποσυνδεδεμένος kido

  • Χριστόδουλος Κυδωνιεύς IPMS Newbie 1294
  • Scale 1/48
  • *
  • Μηνύματα: 557
  • Age: 44
  • Τόπος: κ. Πατήσια
Απ: The Lazarus Project GB
« Απάντηση #37 στις: Μάρτιος 30, 2016, 03:13:54 μμ »
Το βάψιμο ολοκληρώθηκε, περάστηκε και η παρκετίνη του, αισίως σήμερα θα μπουν και οι λιγοστές χαλκομανίες και συνέχεια με φίλτρα...  ::salut::  ::salut::

Click to see the original size.   Click to see the original size.   Click to see the original size.   Click to see the original size.   Click to see the original size.   Click to see the original size.     Click to see the original size.   Click to see the original size.   Click to see the original size.   
The world is full of kings and queens who blind you eyes and steal you dreams is HEAVEN AND HELL


Αποσυνδεδεμένος ALEX_SSGTi

  • Αλέξανδρος Βούρβαχης IPMS 1134/MC 341
  • MC crew
  • Scale 1/32
  • *****
  • Μηνύματα: 9126
  • Age: 47
  • Τόπος: Πειραιάς
  • Μοdelling is just fun!
    • ModelClub.GR
Απ: The Lazarus Project GB
« Απάντηση #38 στις: Μάρτιος 30, 2016, 05:24:23 μμ »
Πολύ ωραίο αποτέλεσμα Χριστόδουλε!

Αποσυνδεδεμένος Blitz-X

  • ΜΑΝΟΣ ΤΖΩΡΤΖΗΣ
  • Scale 1/32
  • *
  • Μηνύματα: 8208
  • Age: 52
  • Τόπος: ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ-ΠΕΙΡΑΙΑΣ
  • ΤΟ ΑΡΓΟ ΚΑΙ ΧΑΡΙΝ ΕΧΕΙ
Απ: The Lazarus Project GB
« Απάντηση #39 στις: Μάρτιος 30, 2016, 06:35:46 μμ »
Ωραιότατη η BR με το camo :wink:

Καλή συνέχεια :!:

 ::salut:: ::salut:: ::salut::
 ΜΦΧ

Αποσυνδεδεμένος kido

  • Χριστόδουλος Κυδωνιεύς IPMS Newbie 1294
  • Scale 1/48
  • *
  • Μηνύματα: 557
  • Age: 44
  • Τόπος: κ. Πατήσια
Απ: The Lazarus Project GB
« Απάντηση #40 στις: Απρίλιος 05, 2016, 04:33:24 μμ »
Μάνο και Άλεξ σας ευχαριστώ πολύ για τα σχόλιά σας, είχα αρχίσει να αισθάνομαι πολύ μόνος σε αυτό το GB :lol:, χαίρομαι που σας αρέσει το βάψιμο, πέρασα τις χαλκομανίες, τις σφράγισα με παρκετίνη και έκανα ένα παχύ φίλτρο με σπασμένο λευκό λάδι...φαίνεται λίγο έντονο αλλά θα ακολουθήσει και φίλτρο και pin wash με λάδι raw umber και πιστεύω θα μετριαστεί λίγο....σήμερα το πρόγραμμα έχει σφράγισμα με παρκετίνη πριν το επόμενο φίλτρο και ξεκίνημα της βάσης - σιδηρόδρομο που περιέχει το κιτ ::salut::

               

            
The world is full of kings and queens who blind you eyes and steal you dreams is HEAVEN AND HELL


Αποσυνδεδεμένος phantomakias

  • DUM SPIRO MODELARUM MODELARUM ERGO SUM
  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 3270
  • Age: 51
  • Τόπος: αθηνα
  • PHANTOM PHOREVER / ...ΟΛΑ HAFif
Απ: The Lazarus Project GB
« Απάντηση #41 στις: Απρίλιος 08, 2016, 08:03:05 πμ »
Για κοιτα συμπτωση.
Πανω που ξαναπιασα ετουτο
http://www.modelclub.gr/forums/index.php/topic,21474.50.html
Φυσικα και δεν το θυμαται κανεις,εδω το χα ξεχασει κι εγω.
Ειχε μεινει στα τριψιματα (οποια τυχον ειχε) και το θυμηθηκα οταν ειδα μια τεχνικη αντιαλατιου.
Κατι σαν  prelighting.
Την εφαρμοσα λοιπον





Βαφεται μαυρο ματ ολο το α/φος ,κατοπιν με λευκο ματ "γραφουμε" διαφορα πανελ ,κανουμε λεκεδες,βαφουμε επιλεγμενα πανελ,κλπ.
Κοινως παιζουμε.
Τελος με υπερβολικα αραιωμενο και κατα τι ξανοιγμενο το βασικο χρωμα (Η317 εδω) βαφουμε επισης παιζοντας και δημιουργωντας το εφε της ταλαιπωριας.
Εμενα μ'αρεσε,το βρηκα ευφυεστατο και μπραβο μου που το χρησιμοποιησα!  ::glossa::
Παμε για σηματα τωρα
 ::salut::

Αποσυνδεδεμένος bloden

  • Scale 1/48
  • *
  • Μηνύματα: 735
  • Age: 49
  • Τόπος: ΑΙΓΑΛΕΩ
Απ: The Lazarus Project GB
« Απάντηση #42 στις: Απρίλιος 10, 2016, 12:57:04 μμ »
Εκανα και εγω προοδο με το Graf Spee .Εκανα ολα τα βασικα βαψιματα  και τωρα βαζω τις λεπτομερειες στα καταστρωματα και μετα τις βαφω
σιγα σιγα με πινελακι.
Οι φωτο ειναι πολυ προχειρες και δεν εχω κολλησει τιποτα απο τις υπερκατασκευες.
Απλα τις ακουμπησα για την φωτογραφηση.


Εχω πολυ δουλεια ακομα μπροστα μου αλλα το Graf Spee αρχιζει και παιρνει μορφη.
 ::salut:: ::salut::

Αποσυνδεδεμένος gtdeath13

  • Scale 1/32
  • *
  • Μηνύματα: 10046
  • Τόπος: Boavista
Απ: The Lazarus Project GB
« Απάντηση #43 στις: Απρίλιος 10, 2016, 01:47:42 μμ »
Ωραίος Παναγιώτη. Πρώτα όμως να βάφεις και μετά να βάζεις.  :wink:

Το κατάστρωμα θέλει καφέ φίλτρο και σκούρο wash οπωσδήποτε!!!  ::salut::

Αποσυνδεδεμένος bloden

  • Scale 1/48
  • *
  • Μηνύματα: 735
  • Age: 49
  • Τόπος: ΑΙΓΑΛΕΩ
Απ: The Lazarus Project GB
« Απάντηση #44 στις: Απρίλιος 10, 2016, 05:18:10 μμ »
Ωραίος Παναγιώτη. Πρώτα όμως να βάφεις και μετά να βάζεις.  :wink:

Το κατάστρωμα θέλει καφέ φίλτρο και σκούρο wash οπωσδήποτε!!!  ::salut::

Νικόλα τα περισσότερα είναι βαμμένα στα πλαίσια τους τα βάζω και κάνω τις διορθώσεις. Για το κατάστρωμα αυτο έχω σκοπό να κάνω αλλά προς το τέλος αφού θα έχω βαλει τα ψιλικοκο και θα έχει σφραγιστει το μοντελο με βερνικι.
Ευχαριστώ για τις συμβουλες και χαίρομαι που σου αρέσει ως εδώ
 ::salut::

Αποσυνδεδεμένος kido

  • Χριστόδουλος Κυδωνιεύς IPMS Newbie 1294
  • Scale 1/48
  • *
  • Μηνύματα: 557
  • Age: 44
  • Τόπος: κ. Πατήσια
Απ: The Lazarus Project GB
« Απάντηση #45 στις: Απρίλιος 14, 2016, 05:07:35 μμ »
Συνέχεια και εμένα με την ατμομηχανούλα μου....κυριολεκτικά όχι άλλο κάρβουνο  :mrgreen:.

Συνέχεια με φίλτρα και pin wash με raw umber και πλέον οι φθορές έχουν τελειώσει, ίσως μερικές μετά το τελικό βερνίκι με παστέλ, δεν θέλω να το παρακάνω, ίσως και να το έχω κάνει ήδη για 1/72....δεν έχω ιδέα τι είδους φθορές μπορεί να είχαν οι επιχειρησιακές ατμομηχανές και σε ποιά σημεία εκτός απο το προφανή (κάτω μέρος δλδ), δυστηχώς υλικό δεν μπορώ να βρω αρκετές, μόνο απο σύγχρονες που είναι ατμομηχανές σε "μουσειακή κατάσταση" γυαλιστερές γυαλιστερές...

Click to see the original size.   Click to see the original size.   Click to see the original size.   Click to see the original size.   Click to see the original size.   Click to see the original size.

Συνέχισα με τα κομμάτια της γραμμής που δίνει μέσα στο κιτ τα οποία έχουν ανάγλυφα τα μεγάλα χαλίκια των σιδηροδρομικών γραμμών, εξαφάνισα τα κόσκινα και σουρωτήρια απο την κουζίνα και κοσκίνισα πέτρες σε διαφορετικές διαστάσεις και με τρία διαδοχικά χέρια αραιωμένης ατλακόλ στερεώθηκαν καλά επάνω στην βάση, πέραστηκαν και οι ράγες οι οποίες μπάινουν συρταρωτές ώστε να είμαι σίγουρος πως δεν θα έχω εκπλήξεις μετά και τέλος περάστηκε ένα χέρι λευκο για να ξεκινήσουν στεγνά πινέλα και φωτίσματα.

Click to see the original size.   Click to see the original size.   Click to see the original size.   Click to see the original size.   Click to see the original size.

Καλή συνέχεια σε όλου μας, χαίρομαι που ζωντάνεψε το θέμα με τις κατασκευές σας :wink:  ::salut::
The world is full of kings and queens who blind you eyes and steal you dreams is HEAVEN AND HELL


Αποσυνδεδεμένος KWSTAS

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 4172
  • Age: 53
  • Τόπος: PERISTERI_ATHENS
  • There are no perfect models but we will keep tryin
Απ: The Lazarus Project GB
« Απάντηση #46 στις: Απρίλιος 20, 2016, 01:03:00 πμ »
Spoiler (hover to show)

Μπορείς να σκονίσεις τις οριζόντιες επιφάνειες με wash brown yellow + rain streaks.

Αποσυνδεδεμένος kido

  • Χριστόδουλος Κυδωνιεύς IPMS Newbie 1294
  • Scale 1/48
  • *
  • Μηνύματα: 557
  • Age: 44
  • Τόπος: κ. Πατήσια
Απ: The Lazarus Project GB
« Απάντηση #47 στις: Απρίλιος 20, 2016, 11:19:52 πμ »
Κώστα ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές, σκέφτομαι να κάνω πρώτα τα rain streaks και μετά το σκόνισμα των οριζόντιων με το μάτ βερνίκι και το κίτρινο χρώμα, αυτή δεν είναι η σειρά?
The world is full of kings and queens who blind you eyes and steal you dreams is HEAVEN AND HELL


Αποσυνδεδεμένος phantomakias

  • DUM SPIRO MODELARUM MODELARUM ERGO SUM
  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 3270
  • Age: 51
  • Τόπος: αθηνα
  • PHANTOM PHOREVER / ...ΟΛΑ HAFif
Απ: The Lazarus Project GB
« Απάντηση #48 στις: Απρίλιος 25, 2016, 09:45:47 μμ »
Κι επειδη το καταχαρηκα με τη νεα τεχνικη,τα πηρα....στα μουτρα.
Λαθος χρωμα εβαλα ο @##%$Υ&^&#&*κας αντι για 36440 εβαλα,ασε καλυτερα τι εβαλα
Ξανα μανα απο πανω τωρα με υποστρωμα την προηγουμενη δουλεια ,να ψεκαζω παραλλασοντας την τεχνικη του fading.
Αφου εγινε κανονικα το fading επεσαν αρκετα χερια αχνα,για να δεσουν ολα μεταξυ τους και να γλυκανουν οι αποχρωσεις με αποτελεσμα αυτο



16440 θα επρεπε,36440 βγηκε δεν πειραζει,προχωραμε

Αποσυνδεδεμένος jim40

  • Τζαλαχάνης Δημήτρης
  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 1282
  • Age: 57
  • Τόπος: Γιαννιτσά
  • go ahead punk make my day
Απ: The Lazarus Project GB
« Απάντηση #49 στις: Απρίλιος 25, 2016, 11:07:36 μμ »
Δεν μπορώ να πω οτι δείχνει άσχημο. Προσωπικά μου αρέσει

Tags: