Αποστολέας Θέμα: Το Μουσείο  (Αναγνώστηκε 71679 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Kostis Pap

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 3399
  • Τόπος: Αθήνα
    • coarse landscapes
Απ: το Μουσείο
« Απάντηση #225 στις: Σεπτέμβριος 07, 2017, 08:52:46 πμ »
Προχώρα γερά για να το δούμε και από κοντά στην έκθεση και να ψαρώσουμε.

Θεωρητικά η απόδοση των χρωμάτων είναι σωστότερη με το φλας γιατί η φωτογραφική μηχανή γνωρίζει με ακρίβεια τη θερμοκρασία φωτός (του φλας) ενώ χωρίς φλας πρέπει να την μαντέψει. Πράγματι στη φωτογραφία χωρίς φλας αν το φως έρχεται κυρίως ως αντανάκλαση από το μπλε δάπεδο χρωματίζεται μπλε και η μηχανή ίσως δεν μπορεί να κάνει επαρκώς τη διόρθωση. Θα πήγαινα με οδηγό τη φωτογραφία με φλας που θα είναι σε κάθε περίπτωση πιο κοντά στο πραγματικό χρώμα.

Αποσυνδεδεμένος Pankoub

  • IPMS Hellas 651
  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 3665
  • Age: 60
  • Τόπος: Mουσείο Π.Α.,Τατόι
  • CCCP, B'ΠΠ
Απ: το Μουσείο
« Απάντηση #226 στις: Σεπτέμβριος 07, 2017, 09:08:58 πμ »
Προχώρα γερά για να το δούμε και από κοντά στην έκθεση και να ψαρώσουμε.

Θεωρητικά η απόδοση των χρωμάτων είναι σωστότερη με το φλας γιατί η φωτογραφική μηχανή γνωρίζει με ακρίβεια τη θερμοκρασία φωτός (του φλας) ενώ χωρίς φλας πρέπει να την μαντέψει. Πράγματι στη φωτογραφία χωρίς φλας αν το φως έρχεται κυρίως ως αντανάκλαση από το μπλε δάπεδο χρωματίζεται μπλε και η μηχανή ίσως δεν μπορεί να κάνει επαρκώς τη διόρθωση. Θα πήγαινα με οδηγό τη φωτογραφία με φλας που θα είναι σε κάθε περίπτωση πιο κοντά στο πραγματικό χρώμα.
Nαι, φιλε Κωστη, πρεπει να χεις απολυτο δικιο. Εξ αλλου δεν νομιζω να ψεκασαν διαφορετικο χρωμα-αν ψεκασαν- στο εσωτερικο της ατρακτου. Ευχαριστω. ::salut::


Η ιστοσελίδα μου..https://www.facebook.com/Pankoub22

Αποσυνδεδεμένος Idomeneas

  • Scale 1/48
  • *
  • Μηνύματα: 569
  • Age: 45
Απ: το Μουσείο
« Απάντηση #227 στις: Σεπτέμβριος 07, 2017, 05:14:23 μμ »
Κώστα και dirty Harry :mrgreen: σας ευχαριστώ. Κώστα, είναι απλά ικανοποιητικό το αποτέλεσμα όπως έγραψα πιο πάνω. :o  Έχω κάνει κ καλύτερο ribbing στο παρελθόν αλλά τέλος πάντων το μπάχαλο που θα επικρατεί στο εσωτερικό συν το μαύρο γουος θα δώσουν στα παχουλούτσικα στριγκακια πιο σωστή εικόνα.
Τώρα,  έχω μια ψιλοαπορία: Εχω τραβήξει κ με φλας κ χωρίς το εσωτερικό της ατράκτου. Ποια  πιστεύετε ότι είναι η σωστότερη απόδοση του χρώματος? Σημειωτέον ότι είναι αρκετά σκοτεινά εκεί μέσα. Μήπως το μπλε στη φώτο χωρίς φλας να επηρεάζεται από το δάπεδο του Μουσείου που έχει την ίδια απόχρωση?  Ευχαριστώ. ::salut::



Ειναι καλυτερα να τραβας χωρις φλας σε αυτες τις περιπτωσεις. Τον οποιο υποφωτισμο μπορεις να τον φερεις στα ισια στο photoshop πολυ πιο ευκολα απο μια φωτο που το φλας ισοπεδωνει τα παντα. Απο αυτο που βλεπω δεν νομιζω το πατωμα να παιζει ρολο. Το πιο εντονο μπλε, ειναι σκια απο το φωτισμο που πεφτει απο πανω νομιζω.


ΥΓ λυσε μου μια απορια. Πως εκανες τους τροχους? Μονο μην μου πεις οτι εκανες σαντουιτς πολλες ροδελες μεχρι το επιθυμητο παχος...

Αποσυνδεδεμένος Pankoub

  • IPMS Hellas 651
  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 3665
  • Age: 60
  • Τόπος: Mουσείο Π.Α.,Τατόι
  • CCCP, B'ΠΠ
Απ: το Μουσείο
« Απάντηση #228 στις: Σεπτέμβριος 08, 2017, 12:33:36 πμ »
ΥΓ λυσε μου μια απορια. Πως εκανες τους τροχους? Μονο μην μου πεις οτι εκανες σαντουιτς πολλες ροδελες μεχρι το επιθυμητο παχος...
Ναι, αυτό έκανα, δεν ειναι ιδιαίτερα δύσκολο. Πιο μπελαλίδικο ήταν να αναπαραστησω τις ζάντες από την εξω πλευρά.  ::salut::


Η ιστοσελίδα μου..https://www.facebook.com/Pankoub22

Αποσυνδεδεμένος Pankoub

  • IPMS Hellas 651
  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 3665
  • Age: 60
  • Τόπος: Mουσείο Π.Α.,Τατόι
  • CCCP, B'ΠΠ
Απ: το Μουσείο
« Απάντηση #229 στις: Σεπτέμβριος 08, 2017, 08:20:51 πμ »
Μια αλλη φωτογραφια που τραβηξα με και χωρις φλας ξαπλωμενος ανασκελα :mrgreen: μπροστα απο την ατρακτο ενισχυει τα οσα ειπωθηκαν παραπανω. :wink:
Αριστερα φαινεται το fin του Ju-52 που περιλαμβανεται στις επιλογες μου σε καποια 'αναπαυση' με το Blenheim. ::salut::

Click to see the original size. Click to see the original size.


Η ιστοσελίδα μου..https://www.facebook.com/Pankoub22

Αποσυνδεδεμένος Idomeneas

  • Scale 1/48
  • *
  • Μηνύματα: 569
  • Age: 45
Απ: το Μουσείο
« Απάντηση #230 στις: Σεπτέμβριος 11, 2017, 02:27:24 μμ »
Ναι, αυτό έκανα, δεν ειναι ιδιαίτερα δύσκολο. Πιο μπελαλίδικο ήταν να αναπαραστησω τις ζάντες από την εξω πλευρά.  ::salut::

το φοβομουν οτι θα ελεγες κατι τετοιο  :lol:

Αποσυνδεδεμένος Pankoub

  • IPMS Hellas 651
  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 3665
  • Age: 60
  • Τόπος: Mουσείο Π.Α.,Τατόι
  • CCCP, B'ΠΠ
Απ: το Μουσείο (Nasoukano Otikatchi)!
« Απάντηση #231 στις: Σεπτέμβριος 12, 2017, 08:57:37 πμ »
Kαλημερα. Συνεχεια στο προτζεκτ..

Προστεθηκαν λεπτομερειες στην ατρακτο, λιτα, με βαση το πραγματικο.

Click to see the original size. Click to see the original size. Click to see the original size.

Φωτο που δειχνουν οτι η κολληση της ατρακτου θα ναι πραγματικο ντερμπι..

Click to see the original size. Click to see the original size. Click to see the original size.

Στην παρακατω φαινεται καθαρα η ...διαφανεια του πλαστικου και η καταπονηση του πραγμα που μας βολευει αφανταστα.. :D

Click to see the original size.

Και ηρθε η ωρα του βαψιματος. Οπως συζητηθηκε παραπανω το γκρι-μπλε ειναι βασικα αντανακλαση του δαπεδου του Μουσειου, οποτε επιλεχτηκε η παρακατω αποχρωση η οποια θα χρησιμοποιηθει και για τις εξωτερικες επιφανειες..

Click to see the original size.

Αφου ψεκαστηκε  το εσωτερικο αρχισε η διεργασια για να αποδοθει η κουκουρουκου ταλαιπωρια που εχει υποστει το εσωτερικο..Ειναι μια πρωτοεμφανιζομενη τεχνικη :roll: που επηρεασμενος απο το Ιαπωνικο παρελθον μου την ονομασα Nasoukano Otikatchi.. :lol:  Συγκεκριμενα ψεκαστηκαν με πολυ λεπτη δεσμη σε διαφορες αποχρωσεις ανοιχτου γκρι εκτεταμενα σημεια, στη συνεχεια με πινελο κ με αραιωμενες ιδιες αποχρωσεις του γκρι -με vallejo αυτη η φορα- εγινε το ιδιο πραγμα οπως κ με τον αερογραφο πριν, ενω στο τελος με πινελο και ...thinner ακρυλικων :twisted: σκορπισα δεξια αριστερα με κατευθυνση στα ακρα  καθε κομματιου/συναντησης της νευρωσης το χρωμα που αφαιρουσε το πινελο..(Ελπιζω να ειστε ακομα εκει).. :mrgreen:

Click to see the original size. Click to see the original size.

Στη συνεχεια και με συνδυασμο των δυο παρακατω κωδικων


Click to see the original size.

εκανα chipping με συνδυασμο λεπτου πινελου και σφουγγαριου σε ενα bulkhead που υπαρχει στη μεση της ατρακτου. Το συγκεκριμενο κομματι το εβαψα καπως διαφορετικα στο αρχικο του χρωμα για σπασιμο της μονοτονιας..

Click to see the original size. Click to see the original size.

Οι επιφανειες εδειχναν πολυ ανοιχτοχρωμες ακομα, αλλα ξεροντας τί θα επακολoυθησει με το wash παρεμεινα ψυχραιμος 8)  (Η φωτο του καλοκαιρινου ξεναγου μαλλον θα ναι η τελευταια για φετος αφου στο επομενο update λογικα θα μαστε στην καρδια του φθινοπωρου.. :wink:

Click to see the original size. Click to see the original size. Click to see the original size. Click to see the original size. Click to see the original size.

Τελος προσθεσα καποιες αχαρες, ξεχαρβαλωμενες  καλωδιωσεις ενω προχωρησα σε wash μεσαιου γκρι σε ολες τις επιφανειες..

Click to see the original size. Click to see the original size. Click to see the original size.

Τελος, σας παραθετω φωτο και απο το εσωτερικο του πραγματικου που με βοηθησαν οσο δεν λεγεται..




Αυτα..Προβλεπεται μερικων ημερων ξεκουραση και μετα κατασκευη του his Majesty ''the turret'', που απαιτει πολυ δουλεια και μαλιστα στην κατασταση που βρισκεται.. ::kranke_010::

 ::salut::









Η ιστοσελίδα μου..https://www.facebook.com/Pankoub22

Αποσυνδεδεμένος boulba

  • LIVE TO FLY....FLY TO LIVE...
  • Scale 1/144
  • *
  • Μηνύματα: 120
  • Age: 50
  • Τόπος: L.A.(Λεκανοπέδιο Αττικής)
  • πίνει , καπνίζει και κάνει θόρυβο!!!
Απ: το Μουσείο
« Απάντηση #232 στις: Σεπτέμβριος 12, 2017, 11:17:48 πμ »
'''Προστεθηκαν λεπτομερειες στην ατρακτο, λιτα, με βαση το πραγματικο.....'''  ::nutkick:: ::nutkick:: ::nutkick::
λιτα..πολυ λιτα...και για οποιον δεν το ξερει...εχουμε ''βγει'' και στις διεθνεις αγορες και εχουμε καθαρισει με την κριση !!!!!!
καλημερα..απλα μοναδικο!!!

Αποσυνδεδεμένος Pankoub

  • IPMS Hellas 651
  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 3665
  • Age: 60
  • Τόπος: Mουσείο Π.Α.,Τατόι
  • CCCP, B'ΠΠ
Απ: το Μουσείο
« Απάντηση #233 στις: Σεπτέμβριος 12, 2017, 09:59:45 μμ »
'''Προστεθηκαν λεπτομερειες στην ατρακτο, λιτα, με βαση το πραγματικο.....'''  ::nutkick:: ::nutkick:: ::nutkick::
λιτα..πολυ λιτα...και για οποιον δεν το ξερει...εχουμε ''βγει'' και στις διεθνεις αγορες και εχουμε καθαρισει με την κριση !!!!!!
καλημερα..απλα μοναδικο!!!

Σε ευχαριστω boulba για το σχολιο σου! ::salut::

Και επειδη εχω λαβει καποια π.μ. οπου καποιοι συνφορουμιτες μου ζητουν πιο λεπτομερη περιγραφη της κατασκευης-και τους ευχαριστω για το ενδιαφερον τους ::salut::- ..

...Η κατασκευη του πυργισκου Bristol Mk IV turret του Blenheim θα γινει βημα βημα. Για την εκτιμηση του εγχειρηματος σας παραθετω 5 φωτο. Μια ενος αρτιμελους κ φρεσκου πυργισκου κ τεσσαρων απο αυτο του εκθεματος που καταλαμβανει μεγαλο χωρο στην ατρακτο. ::salut::












Η ιστοσελίδα μου..https://www.facebook.com/Pankoub22

Αποσυνδεδεμένος Giorgosv78

  • Scale 1/72
  • *
  • Μηνύματα: 192
  • Age: 45
  • Τόπος: Κερατσινι
  • modelclub.gr
Απ: το Μουσείο
« Απάντηση #234 στις: Σεπτέμβριος 13, 2017, 10:56:28 πμ »
 ::salut::Παναγιώτη thanks! Δώσε πράμα! Αντε και με κανα βίντεο - how to make everything! (wheels,canopy, ribbing, κλπ κλπ) from scratch- στο you tube να χουμε να βλέπουμε, να μαθαίνουμε και να παίρνουμε ιδέες... 

Αποσυνδεδεμένος Pankoub

  • IPMS Hellas 651
  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 3665
  • Age: 60
  • Τόπος: Mουσείο Π.Α.,Τατόι
  • CCCP, B'ΠΠ
Απ: το Μουσείο
« Απάντηση #235 στις: Σεπτέμβριος 18, 2017, 09:48:57 μμ »
::salut::Παναγιώτη thanks! Δώσε πράμα! Αντε και με κανα βίντεο - how to make everything! (wheels,canopy, ribbing, κλπ κλπ) from scratch- στο you tube να χουμε να βλέπουμε, να μαθαίνουμε και να παίρνουμε ιδέες...
Οσο ειμαι ενεργος μοντελιστης,Γιωργο.... ::eusa_naughty:: ::salut::

Click to see the original size. Click to see the original size. Click to see the original size.

Click to see the original size. Click to see the original size. Click to see the original size.

Click to see the original size.

ΟΟΟΟΟΟΛΛΛΛΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ!,.....εκλεισε η ατρακτος!!!!! ::kerasma::

Click to see the original size. Click to see the original size. Click to see the original size. Click to see the original size.

BUT!

Εχουν μεινει πισω κατι μερεμετια! :lol:

Click to see the original size. Click to see the original size. Click to see the original size. Click to see the original size. Click to see the original size.

Και φυσικα, τωρα που εκλεισε η ατρακτος σειρα εχει..το ανοιγμα της ατρακτου απο αλλη οπτικη γωνια!!! :twisted: ::salut::


Η ιστοσελίδα μου..https://www.facebook.com/Pankoub22

Αποσυνδεδεμένος Kostis Pap

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 3399
  • Τόπος: Αθήνα
    • coarse landscapes
Απ: το Μουσείο
« Απάντηση #236 στις: Σεπτέμβριος 18, 2017, 11:43:42 μμ »
Παναγιώτη σε παρακολουθώ με ενδιαφέρον, τι να γράφω τώρα μετά από κάθε post, μόνο εμότικον μπορεί να βάλει κανείς! Περιμένω με ανυπομονησία το βήμα βήμα του πυργίσκου (με διαστάσεις pls για να σε ακολουθώ παράλληλα, ή μάλλον με διαφορά φάσης).

Αποσυνδεδεμένος GIOMEF

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 1741
  • Age: 50
  • Τόπος: ΠΕΙΡΑΙΑΣ
  • ΜΕ ΛΕΝΕ ΓΙΩΡΓΟ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΑ
Απ: το Μουσείο
« Απάντηση #237 στις: Σεπτέμβριος 19, 2017, 10:00:18 μμ »
Η ατρακτος ειναι χοντρη....Θελει και αλλο τριψιμο............ ::keep_mod::
THANKS FOR ALL "GIO"


Αποσυνδεδεμένος mirrage

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 3318
  • Age: 39
  • Τόπος: Χανιά
Απ: το Μουσείο
« Απάντηση #238 στις: Σεπτέμβριος 20, 2017, 08:07:49 πμ »
Η ατρακτος ειναι χοντρη....Θελει και αλλο τριψιμο............ ::keep_mod::

Μην του λέτε τέτοια και μπει σε σκέψεις...
 :mrgreen:

Παναγιώτης Ελ Σισι

Αποσυνδεδεμένος Pankoub

  • IPMS Hellas 651
  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 3665
  • Age: 60
  • Τόπος: Mουσείο Π.Α.,Τατόι
  • CCCP, B'ΠΠ
Απ: το Μουσείο
« Απάντηση #239 στις: Σεπτέμβριος 20, 2017, 09:23:31 πμ »
Η ατρακτος ειναι χοντρη....Θελει και αλλο τριψιμο............ ::keep_mod::
Μην του λέτε τέτοια και μπει σε σκέψεις...
 :mrgreen:
Mα το εχω γραψει και παραπανω. Θα υπαρξει και επιλεκτικο εξωτερικο γδαρσιμο.. :roll:  Ετσι θα την αφησω την ατρακτο, φιγουρίνι οπως ειναι τωρα? :mrgreen: ::violent1:: ::violent1:: ::violent1:: ::violent1:: ::violent1::

Ευχαριστω κ σενα Κωστη.. ::salut::


Η ιστοσελίδα μου..https://www.facebook.com/Pankoub22

Αποσυνδεδεμένος KWSTAS

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 4188
  • Age: 53
  • Τόπος: PERISTERI_ATHENS
  • There are no perfect models but we will keep tryin
Απ: το Μουσείο
« Απάντηση #240 στις: Σεπτέμβριος 20, 2017, 01:38:03 μμ »
Προφανώς και αστειεύεται ο Γιώργος.

Αποσυνδεδεμένος Pankoub

  • IPMS Hellas 651
  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 3665
  • Age: 60
  • Τόπος: Mουσείο Π.Α.,Τατόι
  • CCCP, B'ΠΠ
Απ: το Μουσείο
« Απάντηση #241 στις: Σεπτέμβριος 20, 2017, 09:49:26 μμ »
Προφανώς και αστειεύεται ο Γιώργος.
Το καταλαβα βρε Κωστα.. :wink:  Εγω ομως δεν αστειευομαι.. :lol:   Σε οσα σημεια η ατρακτος δειχνει καινουργια θα πρεπει να τριφτει απο την εξω πλευρα μεχρι ακομα και σε σημειο να φανει η νευρωση απο μεσα. Εχει πολυ δουλεια ακομα να δειξει πειστικη η στραπατσαρισμενη λαμαρινα-κυριως στην κατω πλευρα. Δεν μπορω να αποκαλυψω περισσοτερα μιας κ η ''τεχνικη'' μου Nasoukano Otikatchi 8)  υποννοει οτι δεν θα υπαρχει απολυτως συγκεκριμενο πλανο.
ΚΑΘΕ ΒΟΗΘΕΙΑ ΚΑΙ ΙΔΕΕΣ ΕΥΠΡΟΣΔΕΚΤΑ! ::salut::

 ::arrowdown:: ::cry2::










Η ιστοσελίδα μου..https://www.facebook.com/Pankoub22

Αποσυνδεδεμένος Pankoub

  • IPMS Hellas 651
  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 3665
  • Age: 60
  • Τόπος: Mουσείο Π.Α.,Τατόι
  • CCCP, B'ΠΠ
Απ: το Μουσείο
« Απάντηση #242 στις: Σεπτέμβριος 21, 2017, 05:41:49 μμ »
Μήπως κάποιος από το φόρουμ γνωρίζει αν αυτά τα γυαλιστερά ασημένια σκατουλάκια-που ούτε ελληνικά δεν ξέρω πώς τα λένε- κυκλοφορούν στην 1/48?




Η ιστοσελίδα μου..https://www.facebook.com/Pankoub22

Αποσυνδεδεμένος Kostis Pap

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 3399
  • Τόπος: Αθήνα
    • coarse landscapes
Απ: το Μουσείο
« Απάντηση #243 στις: Σεπτέμβριος 21, 2017, 11:10:53 μμ »
Φυσικά και κυκλοφορούν. Δυστυχώς χρωμιωμένα και θα πρέπει να τα ξεβάψεις πρώτα.  Έχουν όλες οι εταιρείες. Σκέφτηκαν μπας και θέλει να κάνει κανείς διόραμα το μουσείο.
Ρε δε τα σκρατσάρεις απο κεί που τα θέλεις και έτοιμα :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: θα μας τρελάνεις.

Για την έκθεση του Οκτωβρίου δεν το βλέπω να είναι έτοιμο. Τι θα φέρεις να δούμε;

Αποσυνδεδεμένος Pankoub

  • IPMS Hellas 651
  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 3665
  • Age: 60
  • Τόπος: Mουσείο Π.Α.,Τατόι
  • CCCP, B'ΠΠ
Απ: το Μουσείο
« Απάντηση #244 στις: Σεπτέμβριος 22, 2017, 08:11:37 πμ »
Για την έκθεση του Οκτωβρίου δεν το βλέπω να είναι έτοιμο. Τι θα φέρεις να δούμε;
Οπως και δηποτε...τίποτα! :lol:   Αν εννοεις την εκθεση του Οκτωβριου του 2018 υπάρχουν περισσότερες πιθανότητες.. 8)


Η ιστοσελίδα μου..https://www.facebook.com/Pankoub22

Αποσυνδεδεμένος pink_panzer

  • "Αυτοί που νομίζουν ότι τα ξέρουν όλα, εκνευρίζουν εμάς που τα ξέρουμε"
  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 1640
  • Age: 43
  • Τόπος: Κολόμβε, .... την περιέργειά σου
  • "Αν τα λάθη διδάσκουν, τότε έχω φοβερή μόρφωση"
Απ: το Μουσείο
« Απάντηση #245 στις: Σεπτέμβριος 24, 2017, 03:55:17 μμ »
Παναγιωτη, ψαξε σε βιβλιοπωλειο για κατι eye stickers ή eyelets....κατι μικρα ματακια τεσπα αυτοκολητα σε διαφορα μεγεθη,με διαφανο πλαστικο με κατι μαυρους δισκους για κορες που παιζουν μεσα. κοβεις το πατο και προσαρμοζεις το διαφανο τμημα,δε ξερω αν εγινα αντιληπτος :roll:
Click to see the original size.Click to see the original size.

Αποσυνδεδεμένος Pankoub

  • IPMS Hellas 651
  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 3665
  • Age: 60
  • Τόπος: Mουσείο Π.Α.,Τατόι
  • CCCP, B'ΠΠ
Απ: το Μουσείο
« Απάντηση #246 στις: Σεπτέμβριος 24, 2017, 09:28:12 μμ »
Παναγιωτη, ψαξε σε βιβλιοπωλειο για κατι eye stickers ή eyelets....κατι μικρα ματακια τεσπα αυτοκολητα σε διαφορα μεγεθη,με διαφανο πλαστικο με κατι μαυρους δισκους για κορες που παιζουν μεσα. κοβεις το πατο και προσαρμοζεις το διαφανο τμημα,δε ξερω αν εγινα αντιληπτος :roll:
Click to see the original size.Click to see the original size.
Zηση, δεν καταλαβα, εννοεις τζαμακια οργανων? :?


Η ιστοσελίδα μου..https://www.facebook.com/Pankoub22

Αποσυνδεδεμένος pink_panzer

  • "Αυτοί που νομίζουν ότι τα ξέρουν όλα, εκνευρίζουν εμάς που τα ξέρουμε"
  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 1640
  • Age: 43
  • Τόπος: Κολόμβε, .... την περιέργειά σου
  • "Αν τα λάθη διδάσκουν, τότε έχω φοβερή μόρφωση"
Απ: το Μουσείο
« Απάντηση #247 στις: Σεπτέμβριος 26, 2017, 02:50:28 πμ »
Zηση, δεν καταλαβα, εννοεις τζαμακια οργανων? :?

Βάσεις για τα κολωνάκια δε ψαχνεις; με το τροπο που σου ειπα παραπάνω τις φτιαχνεις. Τα υπολοιπα ειναι παιχνιδακι για σενα.  :wink:

Αποσυνδεδεμένος Pankoub

  • IPMS Hellas 651
  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 3665
  • Age: 60
  • Τόπος: Mουσείο Π.Α.,Τατόι
  • CCCP, B'ΠΠ
Απ: το Μουσείο
« Απάντηση #248 στις: Σεπτέμβριος 26, 2017, 03:28:45 πμ »

Βάσεις για τα κολωνάκια δε ψαχνεις; με το τροπο που σου ειπα παραπάνω τις φτιαχνεις. Τα υπολοιπα ειναι παιχνιδακι για σενα.  :wink:
Α, τώρα καταλαβα. Ναι, έχω στοκ αρκετά από αυτά. Ευχαριστώ. Θα το έχω υπόψιν.  ::salut::


Η ιστοσελίδα μου..https://www.facebook.com/Pankoub22

Αποσυνδεδεμένος Pankoub

  • IPMS Hellas 651
  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 3665
  • Age: 60
  • Τόπος: Mουσείο Π.Α.,Τατόι
  • CCCP, B'ΠΠ
Απ: το Μουσείο -(season 1)-
« Απάντηση #249 στις: Οκτώβριος 05, 2017, 09:16:17 μμ »
Οχι, δεν εχει κατασκευαστικη συνεχεια,(θα υπαρξει συντομα), αλλα μολις ελαβα το παρακατω email. Aναφερομαι για τα σχεδια του Blenheim βεβαια που εστω κ καπως αργα, θα μου φανουν υπερπολυτιμα. :D  Ευχαριστω τον φιλο Vags για την συμβο(υ)λή του.. ::salut::




Η ιστοσελίδα μου..https://www.facebook.com/Pankoub22

Tags: