Αποστολέας Θέμα: Προσεχώς... άλλο ένα νέο μπούστο του Μ. Αλέξανδρου από την Alexandros Models  (Αναγνώστηκε 1869 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Trex

  • Τυραννόσαυρος
  • Scale 1/48
  • *
  • Μηνύματα: 960
  • Τόπος: Όπου γης και πατρίς
Τελικά φαίνεται πως θα έχουμε 2 επιλογές για μπούστο του Μεγάλου Αλέξανδρου αφού ετοιμάζεται και άλλο ένα από την Alexandros Models.


Αποσυνδεδεμένος zithon-tasos

  • Scale 1/48
  • *
  • Μηνύματα: 463
  • Age: 40
  • Τόπος: Θεσσαλονικη
  • «ΕΠΙ ΠΤΕΡΥΓΩΝ ΑΝΕΜΩΝ»
Αυτό μάλιστα.....ειναι πολύ πετυχημένο....και το άλλο είναι καλό αλλά με άλλη οπτική γωνία....


REMOVE BEFORE DIVE

Αποσυνδεδεμένος Trex

  • Τυραννόσαυρος
  • Scale 1/48
  • *
  • Μηνύματα: 960
  • Τόπος: Όπου γης και πατρίς
To σκαλίζει ο μετρ Adriano Laruccia και φαίνεται πολύ καλό.
Εδώ άλλες δύο φωτογραφίες του πρωτότυπου:



Και της Historia είναι πολύ καλό και ειδικά στην επιλογή με το κράνος θα είναι και πιο εντυπωσιακό.
Δεν ξέρεις τι να διαλέξεις πια... :?

Να δούμε ποιο θα κυκλοφορήσει πρώτο, αυτό ή της Historia;

Αποσυνδεδεμένος Θεόδωρος Γιαννακόπουλος

  • Scale 1/48
  • *
  • Μηνύματα: 587
  • Age: 52
  • Τόπος: Αθήνα
  • Σ.Ε.Μ για πάντα
Εκείνος της ελληνικής Historia, με την περικεφαλαία, είναι πολύ εντυπωσιακός και μάχιμος,  προσεγγίζοντας το θέμα "στρατηγός Μέγας Αλέξανδρος".

Στην επιλογή χωρίς περικεφαλαία, υπερέχει -κατά την γνώμη μου- εκείνος της ισπανικής Alexandros που φαντάζει να πλησιάζει περισσότερο το θέμα από την σκοπιά  "εκπολιτιστής και οραματιστής Αλέξανδρος".

Πάντως -πάλι, κατά την γνώμη μου- τα μπούστα πρέπει να έχουν κράνος, καπέλο, πηλίκιο, γιατί αλλιώς φαίνονται "λίγα", "φτωχά" και "γυμνά". Δεν μπορώ να θυμηθώ κάποιο ακάλυπτο μπούστο να μου έχει τραβήξει το ενδιαφέρον έντονα ...




** O πρωταθλητισμός σε ρίχνει στα αναβολικά. Απαλλάξου από το άγχος των μεταλλίων ! **

Αποσυνδεδεμένος Trex

  • Τυραννόσαυρος
  • Scale 1/48
  • *
  • Μηνύματα: 960
  • Τόπος: Όπου γης και πατρίς
Απ: Προσεχώς... άλλο ένα νέο μπούστο του Μ. Αλέξανδρου από την Alexandros Models
« Απάντηση #4 στις: Φεβρουάριος 17, 2016, 10:07:31 μμ »
To boxart βαμμένο από τον Alexandre Cortina:



Tags: