Αποστολέας Θέμα: Mirage IIIEA Argentinian airforce 1/72 PM  (Αναγνώστηκε 1550 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος karld76

  • Scale 1/48
  • *
  • Μηνύματα: 324
  • Age: 48
  • Τόπος: Γλυφάδα-Aθήνα
  • Κάρολος Δαρκαδάκης
Mirage IIIEA Argentinian airforce 1/72 PM
« στις: Οκτώβριος 10, 2015, 11:58:51 μμ »
Καλησπέρα σε όλους,το επόμενο project το οποίο είναι σχεδόν αδύνατο να το τελειώσω εντός χρόνου του συγκεκριμένου GB,ωστόσο το ξεκινάω και βλέπουμε,είναι το παρακάτω:

Πρόκειται για πραγματικά αισχρό κιτ,με μηδενική λεπτομέρεια,μηδενικό εσωτερικό,πολλά pin marks και γράμμωση σχεδόν απούσα και σε λίγα σημεία που υπάρχει υπερυψωμένη.Ο ορισμός επομένως του κιτ χρέπι.Σκοπός μου είναι να παλέψω να το βελτιώσω όσο μπορώ και να δω που θα καταλήξω στο τέλος.Σύντομα κοντά σας με περισσότερα από το κατασκευαστικό. ::salut::

Αποσυνδεδεμένος GEORGE DAMASKOS

  • Scale 1/144
  • *
  • Μηνύματα: 144
  • Τόπος: ALIMOS
  • modelclub.gr
Απ: Mirage IIIEA Argentinian airforce 1/72 PM
« Απάντηση #1 στις: Οκτώβριος 11, 2015, 01:30:39 πμ »
karld76 Ριχτω στην φωτια να γινει παλι πλαστικο και ξαναφτιαχτω απο την αρχη. Τα χερια  σου ειναι αξια.Πολλη ωραια η δουλεια σου που εφερες στην εκθεση.

Αποσυνδεδεμένος Amen

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 4875
  • Age: 16
  • Τόπος: Λάρισα
  • Αρης
    • My photo Gallery
Απ: Mirage IIIEA Argentinian airforce 1/72 PM
« Απάντηση #2 στις: Οκτώβριος 11, 2015, 03:14:58 πμ »
Τι έφερε, τι έφερε;

Αα επιτέλους ένα mirage για το GB, κοιτα να το απολαυσεις αυτό έχει σημασία.

Αυτο το κιτ το έχει και εδώ στη Καίσα!

Πριν το ξεκινήσεις δεν τσεκάρεις λίγο το σχήμα της καλύπτρας και τις διαστάσεις του; Έχω την εντύπωση ότι αυτή η μάρκα έβγαζε και κατι su που ήταν εκτος κλίμακας, παιχνιδάκια δηλαδή.

 ::salut::

Αποσυνδεδεμένος Κατάσκοπος

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 1670
  • Age: 47
  • Τόπος: Καρδίτσα
  • The other Caveman
Απ: Mirage IIIEA Argentinian airforce 1/72 PM
« Απάντηση #3 στις: Οκτώβριος 11, 2015, 09:59:15 μμ »
PM... γιατί καλέ μου φίλε να παιδευτείς με κάτι τέτοιο!!! Άλλα Mirage III δεν υπήρχαν;

Καλή συνέχεια πάντως!

Τι έφερε, τι έφερε;

Αα επιτέλους ένα mirage για το GB, κοιτα να το απολαυσεις αυτό έχει σημασία.

Αυτο το κιτ το έχει και εδώ στη Καίσα!

Πριν το ξεκινήσεις δεν τσεκάρεις λίγο το σχήμα της καλύπτρας και τις διαστάσεις του; Έχω την εντύπωση ότι αυτή η μάρκα έβγαζε και κατι su που ήταν εκτος κλίμακας, παιχνιδάκια δηλαδή.

 ::salut::

Χε, αυτή η εταιρεία πάσαρε το Su-21! Μόνο που ήταν μια κακή απομίμηση του Su-15 Flagon. Άσε, παραλίγο να την πατήσω!

 ::salut::

Μαθιός


Μ. Μπέλλος

Αποσυνδεδεμένος karld76

  • Scale 1/48
  • *
  • Μηνύματα: 324
  • Age: 48
  • Τόπος: Γλυφάδα-Aθήνα
  • Κάρολος Δαρκαδάκης
Απ: Mirage IIIEA Argentinian airforce 1/72 PM
« Απάντηση #4 στις: Οκτώβριος 11, 2015, 11:25:06 μμ »
 Γιώργο και Άρη σας ευχαριστώ,Άρη θα το κοιτάξω το σχήμα της καλύπτρας με βάση τα σχέδια που έχω βρει.Σε πρώτη ματιά αυτό που φαίνεται είναι ότι το ρύγχος είναι τελείως λάθος.Πιό πολύ προς Mirage ΙΑΙ φέρνει και πάλι θέλει και γιαυτό διόρθωση με στόκο κ μάλλον προς τα εκεί θα το πάω.Μαθιέ το ξέρω ότι κανονικά δεν αξίζει τον κόπο,ωστόσο το προχωράω γιατί αφενώς με έχουν πιάσει οι τσιγκουνιές μου και δε θέλω να το πετάξω κι αφετέρου θέλω να δω μέχρι που μπορώ να το φτάσω.Παλιότερα είχα ασχοληθεί μ'ένα Mig-29 της Esci που ήταν κι αυτό αρκετά χάλια,όχι σε αυτό το σημείο,και το είχα σουλουπώσει αρκετά.Για να δούμε τώρα πως θα πάει το πράγμα. :wink: ::salut::

Tags: