Αποστολέας Θέμα: MIG-21PF, Phantom Killer (Fujimi 1:72)  (Αναγνώστηκε 3596 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Sakis900

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 1453
MIG-21PF, Phantom Killer (Fujimi 1:72)
« στις: Ιούλιος 02, 2015, 07:34:55 μμ »
Για σας! Συμμετέχω και εγώ με το εν λόγω κιτ. Vietnam era για να μην ξεχνιόμαστε! Θα κάνω το 4326 με τις 13 καταρίψεις. Σκέφτομαι να το κάνω όπως στη φωτο, πάνω σε βάση, αλλά από την άλλη δεν θα ήθελα να το κάνω τόσο παρατημένο... (θολή καλύπτρα κλπ.) Είδομεν!



Out of the box που λέμε. Έχω και ένα κάθισμα Pavla SK-1 που φορούσαν αυτά αλλά είναι λίγο μεγαλύτερο και ψηλότερο απ' ότι επιτρέπει το cockpit της Fujimi οπότε το άφησα στην άκρη. Έτσι κι αλλιώς θα έχω την καλύπτρα κλειστή οπότε χρησιμοποίησα το μανίσιο. Έβαψα το cockpit, πολύ καλό ανάγλυφο, το έκλεισα, μπήκε και η καλύπτρα και επόμενο βήμα το βάψιμο.




Αποσυνδεδεμένος nosdio

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 1210
  • Τόπος: Αθήνα
  • Γιάννης
Απ: MIG-21PF, Phantom Killer (Fujimi 1:72)
« Απάντηση #1 στις: Ιούλιος 02, 2015, 07:56:51 μμ »
Πολυ ομορφο κιτακι και ωραια μεχρι εδω..μη το κανεις παρατημενο..φθορισαμενο με λαδακια ναι αλλα οχι εγκαταληψη..μαχιμο!!! :mrgreen:

ελπιζω τα σηματα της fujimi να ειναι ΟΚ

Αποσυνδεδεμένος montelakias

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 1067
  • Age: 54
  • Τόπος: κορυδαλος
  • Ότι αφήνουμε πίσω μας είναι τα έργα μας.
Απ: MIG-21PF, Phantom Killer (Fujimi 1:72)
« Απάντηση #2 στις: Ιούλιος 02, 2015, 08:43:52 μμ »
Σάκη καλή επιτυχία με αυτή την συμμετοχή σου, αν και είναι εγγυημένη με τέτοιο δυναμικό ξεκίνημα! ::salut::


Χάρης

Αποσυνδεδεμένος Amen

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 4875
  • Age: 16
  • Τόπος: Λάρισα
  • Αρης
    • My photo Gallery
Απ: MIG-21PF, Phantom Killer (Fujimi 1:72)
« Απάντηση #3 στις: Ιούλιος 02, 2015, 11:44:14 μμ »
Που το βρήκες το κιτ ρε άτιμε; Mig-21PF? Respect!

To ξέρεις ότι ειναι λίγο σπανιο να βρεις mig-21PF  (με καλύπτρα να ανοιγει μπροστά όπως στο Mig-21F-13) στην 1/72?
Ολα τα mig-21 που κυκλοφορουν εχουν την καλυτρα απο bis, MF, PFM κτλπ που ανοιγει απο τα πλάγια, και έχει ή δεν έχει απλά το περισκόπιο.

Δε το κάνεις τίποτα άλλο; Σε vietnam κάνεις και το PFM απο RV aircraft.

Να κοιτάξω τι έχω απο ντεκαλς άμα θες. ::salut::


Αποσυνδεδεμένος felix

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 3686
  • Age: 38
  • Τόπος: Aθηνα
  • The 3rd Caveman
Απ: MIG-21PF, Phantom Killer (Fujimi 1:72)
« Απάντηση #4 στις: Ιούλιος 03, 2015, 09:02:44 πμ »
Ένα ένα μας τα ξεφουρνίζεις Σάκη!!  ::thumbleft::
Πολύ όμορφο το κόκπιτ και είσαι ήδη έτοιμος για βαψίματα!! Πραγματικά σε χαίρομαι και σε ζηλεύω.
Καλή συνέχεια εύχομαι και συμφωνώ με το Γιάννη, μην το κάνεις παρατημένο, καλύτερα μάχιμο με έντονες φθορές, λαδιές κτλ.  ::salut::

Υ.Γ.: Το χρώμα κόκπιτ είναι ο ίδιος συνδιασμός χρωμάτων που χρησιμοποίησες και στο Mig-25?
Νώντας

Αποσυνδεδεμένος Sakis900

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 1453
Απ: MIG-21PF, Phantom Killer (Fujimi 1:72)
« Απάντηση #5 στις: Ιούλιος 03, 2015, 12:01:42 μμ »
Πολυ ομορφο κιτακι και ωραια μεχρι εδω..μη το κανεις παρατημενο..φθορισαμενο με λαδακια ναι αλλα οχι εγκαταληψη..μαχιμο!!! :mrgreen:

ελπιζω τα σηματα της fujimi να ειναι ΟΚ

Ναι... εκεί με βλέπω... όλα όσα έχω κάνει τα θέλω μάχιμα και έτσι θα κάνω και αυτό! Λίγες φθορές με λαδάκια όπως λες και μάχιμο!

Αποσυνδεδεμένος Sakis900

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 1453
Απ: MIG-21PF, Phantom Killer (Fujimi 1:72)
« Απάντηση #6 στις: Ιούλιος 03, 2015, 12:02:39 μμ »
Σάκη καλή επιτυχία με αυτή την συμμετοχή σου, αν και είναι εγγυημένη με τέτοιο δυναμικό ξεκίνημα! ::salut::

Σε ευχαριστώ πολύ μontelakias!

Αποσυνδεδεμένος Sakis900

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 1453
Απ: MIG-21PF, Phantom Killer (Fujimi 1:72)
« Απάντηση #7 στις: Ιούλιος 03, 2015, 12:11:15 μμ »
Που το βρήκες το κιτ ρε άτιμε; Mig-21PF? Respect!

To ξέρεις ότι ειναι λίγο σπανιο να βρεις mig-21PF  (με καλύπτρα να ανοιγει μπροστά όπως στο Mig-21F-13) στην 1/72?
Ολα τα mig-21 που κυκλοφορουν εχουν την καλυτρα απο bis, MF, PFM κτλπ που ανοιγει απο τα πλάγια, και έχει ή δεν έχει απλά το περισκόπιο.

Δε το κάνεις τίποτα άλλο; Σε vietnam κάνεις και το PFM απο RV aircraft.

Να κοιτάξω τι έχω απο ντεκαλς άμα θες. ::salut::

Άρη το είχε βρει κάποιος φίλος πριν2-3 χρόνια σε ένα μαγαζί με σχολικά στη Δράμα και μου το έφερε ξέροντας το κόλλημά μου με το Vietnam! Ποιος ξέρει από πότε υπήρχε εκεί... Το PMF της RV λέω να το κάνω ένα από τα πράσινα που έχει και όχι αλουμινί όπως αυτό. Με ενδιαφέρουν το 5015 και το 5040. Για το 5015 έχω κάποιες φωτο που δείχνουν το pattern του πράσινου, για το 5040 δυστυχώς δεν έχω κάτι... Ασαφή και για τα δύο είναι τα πράσινα... Μπορείς να βοηθήσεις σχετικά με τα καμουφλαζ και τα χρώματα? Απ΄ότι κατάλαβα είσαι η «εγκυκλοπαίδεια» των Mig (Jaguar κ.ά)!!!  :D ::salut::

Αποσυνδεδεμένος Sakis900

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 1453
Απ: MIG-21PF, Phantom Killer (Fujimi 1:72)
« Απάντηση #8 στις: Ιούλιος 03, 2015, 12:14:24 μμ »
Ένα ένα μας τα ξεφουρνίζεις Σάκη!!  ::thumbleft::
Πολύ όμορφο το κόκπιτ και είσαι ήδη έτοιμος για βαψίματα!! Πραγματικά σε χαίρομαι και σε ζηλεύω.
Καλή συνέχεια εύχομαι και συμφωνώ με το Γιάννη, μην το κάνεις παρατημένο, καλύτερα μάχιμο με έντονες φθορές, λαδιές κτλ.  ::salut::

Υ.Γ.: Το χρώμα κόκπιτ είναι ο ίδιος συνδιασμός χρωμάτων που χρησιμοποίησες και στο Mig-25?

Thank's Νώντα! Ναι το cockpit είναι ο ίδιος συνδυασμός. Κάτι που παρέλειψα να πω για το χρώμα είναι όταν το έφτιαξα είχα στάξει 2-3 σταγόνες άσπρο σε ποσότητα ίση με μισό μπουκαλάκι Gunze λόγω κλίμακας. Μπορεί και να μην το χρειάζεται όμως, το βλέπεις.

Αποσυνδεδεμένος felix

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 3686
  • Age: 38
  • Τόπος: Aθηνα
  • The 3rd Caveman
Απ: MIG-21PF, Phantom Killer (Fujimi 1:72)
« Απάντηση #9 στις: Ιούλιος 03, 2015, 01:02:36 μμ »
Thank's Νώντα! Ναι το cockpit είναι ο ίδιος συνδυασμός. Κάτι που παρέλειψα να πω για το χρώμα είναι όταν το έφτιαξα είχα στάξει 2-3 σταγόνες άσπρο σε ποσότητα ίση με μισό μπουκαλάκι Gunze λόγω κλίμακας. Μπορεί και να μην το χρειάζεται όμως, το βλέπεις.

Σε ευχαριστώ για την απάντηση και τις πληροφορίες Σάκη  ::salut::
Νώντας

Αποσυνδεδεμένος Amen

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 4875
  • Age: 16
  • Τόπος: Λάρισα
  • Αρης
    • My photo Gallery
Απ: MIG-21PF, Phantom Killer (Fujimi 1:72)
« Απάντηση #10 στις: Ιούλιος 03, 2015, 06:50:35 μμ »
Άρη το είχε βρει κάποιος φίλος πριν2-3 χρόνια σε ένα μαγαζί με σχολικά στη Δράμα και μου το έφερε ξέροντας το κόλλημά μου με το Vietnam! Ποιος ξέρει από πότε υπήρχε εκεί... Το PMF της RV λέω να το κάνω ένα από τα πράσινα που έχει και όχι αλουμινί όπως αυτό. Με ενδιαφέρουν το 5015 και το 5040. Για το 5015 έχω κάποιες φωτο που δείχνουν το pattern του πράσινου, για το 5040 δυστυχώς δεν έχω κάτι... Ασαφή και για τα δύο είναι τα πράσινα... Μπορείς να βοηθήσεις σχετικά με τα καμουφλαζ και τα χρώματα? Απ΄ότι κατάλαβα είσαι η «εγκυκλοπαίδεια» των Mig (Jaguar κ.ά)!!!  :D ::salut::

exeis pm

Αποσυνδεδεμένος Amen

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 4875
  • Age: 16
  • Τόπος: Λάρισα
  • Αρης
    • My photo Gallery
Απ: MIG-21PF, Phantom Killer (Fujimi 1:72)
« Απάντηση #11 στις: Ιούλιος 03, 2015, 07:26:43 μμ »


Πρόσεξε όμως, διάβασε όλα σου τα Info και απο άλλες πηγές.
Στο 5015 για παράδειγμα έχει λάθος χρώμα στο rudder.
Ειδαν μια φώτο που απλά λόγο αντανάκλασης του ηλίου άλλαζε την αντίληψη για το χρώμα στο πανελ και πήγαν όλοι και έκαναν σχέδια βαψίματος με άλλο χρώμα  :lol:
Η απάντηση για τα χρώματα ίσως βρίσκεται στο σκληρό μου. Δεν έχω κάτσει να το ψάξω ακόμη. Δες το πμ και ξαναμιλάμε.

Αποσυνδεδεμένος labros87

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 5525
  • Age: 36
  • Τόπος: Αγρίνιο
  • 72scale for ever!
Απ: MIG-21PF, Phantom Killer (Fujimi 1:72)
« Απάντηση #12 στις: Ιούλιος 03, 2015, 10:07:39 μμ »
Σάκη έχεις πάρει φόρα με τα σοβιετικά θέματα! Πολύ ωραία το πας μέχρι εδώ, να πω και γω πως θέλω μάχημο μοντέλο και όχι στατικό. :mrgreen:

 ::salut::

Αποσυνδεδεμένος Sakis900

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 1453
Απ: MIG-21PF, Phantom Killer (Fujimi 1:72)
« Απάντηση #13 στις: Ιούλιος 30, 2015, 02:32:21 μμ »
Γεια σας και πάλι! Συνέχεια του Mig-21PF.
Για μαύρη βάση στο μοντέλο ψέκασα το Jet Exaust της Alclad που είναι πολύ μαύρο και στεγνώνει πολύ γρήγορα. Μετά ψέκασα το Aluminium της ίδιας εταιρείας και κατόπιν αφού μάσκαρα αφήνοντας μερικά panels εκτεθειμένα ψέκασα το Dark Aluminium. Στις φωτο φαίνεται ότι άφησα κάποιο παραπάνω panel εκτεθειμένο το οποίο διόρθωσα στη συνέχεια.
Όποτε χρησιμοποιώ τα Alclad δοκιμάζω διαφορετικές «βάσεις» χρωμάτων (μαύρα gloss, semigloss, matt, ακρυλικά, enamels) και παρατηρώ την απόδοσή τους…καθώς και το ψέκασμα ενός Alclad πάνω σε άλλο, ή μασκάροντας τη μαύρη «βάση» και ρίχνοντας τα διαφορετικά Alclad ξεχωριστά. Τις περισσότερες φορές παίρνω διαφορετικά αποτελέσματα!



Απ΄ότι έχω δει σε φωτογραφίες, στο συγκεκριμένο το panel στη ράχη δεν ήταν αλουμινί αλλά γκρι, και έτσι το έκανα. Σήματα κατόπιν χωρίς τη χρήση βερνικιών (δυστυχώς, γιατί φαίνεται το φιλμ) και washes με μείγμα λαδιών μαύρου, γκρι και άσπρου και λίγου καφέ. Δύσκολα κάθονται τα λάδια πάνω στα μεταλλικά χρώματα χωρίς τη χρήση βερνικίων. Την εξαγωγή την έκανα με metalic gray της Tamiya και μετά την πέρασα με κάποια χέρα μαύρου λαδιού.



Πάτησε στις ρόδες του και το Phantom Killer είναι έτοιμο.






Αποσυνδεδεμένος dimitrisap

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 1225
  • Age: 56
  • Τόπος: Πολύκαστρο
Απ: MIG-21PF, Phantom Killer (Fujimi 1:72)
« Απάντηση #14 στις: Ιούλιος 30, 2015, 11:25:27 μμ »
Πολύ ωραίο! ::salut::

Αποσυνδεδεμένος Amen

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 4875
  • Age: 16
  • Τόπος: Λάρισα
  • Αρης
    • My photo Gallery
Απ: MIG-21PF, Phantom Killer (Fujimi 1:72)
« Απάντηση #15 στις: Ιούλιος 31, 2015, 01:20:58 πμ »
Σάκη σε θαυμάζω για την παραγωγικότητα σου. Το τελείωσες και αυτό το θεμά και σου βγήκε πολύ καθαρό και όμορφο!
Εμείς μόνο λόγια είμαστε. "Πρόσεξε εδώ, πρόσεξε το άλλο" και από μοντέλα 1 το χρόνο.  ::glossa::
 
Τελικά το σουλούπι της fujimi στο pf είναι λίγο παχουλό ε;

Πόσα Μιγκ 21 έχεις τώρα στη συλλογή;

Αποσυνδεδεμένος Sakis900

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 1453
Απ: MIG-21PF, Phantom Killer (Fujimi 1:72)
« Απάντηση #16 στις: Ιούλιος 31, 2015, 11:07:27 πμ »

Αποσυνδεδεμένος Sakis900

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 1453
Απ: MIG-21PF, Phantom Killer (Fujimi 1:72)
« Απάντηση #17 στις: Ιούλιος 31, 2015, 11:25:28 πμ »
Σάκη σε θαυμάζω για την παραγωγικότητα σου. Το τελείωσες και αυτό το θεμά και σου βγήκε πολύ καθαρό και όμορφο!
Εμείς μόνο λόγια είμαστε. "Πρόσεξε εδώ, πρόσεξε το άλλο" και από μοντέλα 1 το χρόνο.  ::glossa::
 
Τελικά το σουλούπι της fujimi στο pf είναι λίγο παχουλό ε;

Πόσα Μιγκ 21 έχεις τώρα στη συλλογή;

Σε ευχαριστώ Άρη! Τι να κάνω... καλοκαίρι δουλειά-σπίτι, σπίτι-δουλειά... ευτυχώς υπάρχει και το stock και μοντελάρω!!! Για το PF της Fujimi μάλλον έχεις δίκιο. Από Mig21 τώρα μου έχουν μείνει δύο... το bis της Fujimi που σκέφτομαι να το κάνω «καμουφλαριστό» όπως έδρασαν κάποια στον πόλεμο στο Αφγανιστάν και το άλλο είναι αυτό της RV, περιορισμένης παραγωγής, το PFM Βορειοβιετναμέζικα του πολέμου. Φαίνεται πολύ καλό μοντέλο και δίνει μέσα ρητίνες, μάσκες, μεταλλικά pitot... και πολλά σήματα!

Αποσυνδεδεμένος Amen

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 4875
  • Age: 16
  • Τόπος: Λάρισα
  • Αρης
    • My photo Gallery
Απ: MIG-21PF, Phantom Killer (Fujimi 1:72)
« Απάντηση #18 στις: Ιούλιος 31, 2015, 12:09:05 μμ »
Ωραία! Απο φτιαγμένα ενοουσα , θυμαμε είχες κανει μερικά ακόμη.
Αλλά βλέπω έχεις και μερικό στοκ ακόμη για μιγκ 21. 

Το κιτ του RV mig-21PFM to έχω και εγώ 2 φορές, λίγο στη μύτη πάσχουν θέλουν διόρθωση στο δαχτυλίδι.

Αποσυνδεδεμένος Sakis900

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 1453
Απ: MIG-21PF, Phantom Killer (Fujimi 1:72)
« Απάντηση #19 στις: Ιούλιος 31, 2015, 03:36:44 μμ »
Ωραία! Απο φτιαγμένα ενοουσα , θυμαμε είχες κανει μερικά ακόμη.
Αλλά βλέπω έχεις και μερικό στοκ ακόμη για μιγκ 21. 

Το κιτ του RV mig-21PFM to έχω και εγώ 2 φορές, λίγο στη μύτη πάσχουν θέλουν διόρθωση στο δαχτυλίδι.

A! Είχα φτιάξει πριν μερικά χρόνια, όταν ξανάρχισα το hobby, το SMT της Fujimi (δεν το έχω ανεβάσει... τότε δεν ήξερα ούτε την ύπαρξη του Modelclub!), το PFM της Zvezda στα πλαίσια του Vietnam groupbuild (εκεί τα έκανα λίγο «μαντάρα» με το pattern του καμουφλαζ...) και ένα της Mastercraft(!) ιρακινό phantom killer από τον πόλεμο Ιράκ-Ιράν... μιλάμε για πολύ χρέπι... και αυτό δεν έχω ανεβάσει... Πάντως μιλάμε για πολύ όμορφο σχήμα... αναμένω τα του Eduard στην 1:72... όταν αποφασίσει να τα βγάλει!

Αποσυνδεδεμένος montelakias

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 1067
  • Age: 54
  • Τόπος: κορυδαλος
  • Ότι αφήνουμε πίσω μας είναι τα έργα μας.
Απ: MIG-21PF, Phantom Killer (Fujimi 1:72)
« Απάντηση #20 στις: Ιούλιος 31, 2015, 10:08:53 μμ »
Σάκη όμορφο έγινε, έχει δίκιο ο Άρης μας έβαλες τα γυαλιά. Μοναδική μου ένσταση στα δικά μου τα μάτια είναι το wash
στη ριζά της πτέρυγας ήθελε  καλύτερο καθάρισμα, κατά άλλα είναι σούπερ. ::salut::


Χάρης

Αποσυνδεδεμένος Amen

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 4875
  • Age: 16
  • Τόπος: Λάρισα
  • Αρης
    • My photo Gallery
Απ: MIG-21PF, Phantom Killer (Fujimi 1:72)
« Απάντηση #21 στις: Αύγουστος 01, 2015, 12:23:50 πμ »
A! Είχα φτιάξει πριν μερικά χρόνια, όταν ξανάρχισα το hobby, το SMT της Fujimi (δεν το έχω ανεβάσει... τότε δεν ήξερα ούτε την ύπαρξη του Modelclub!), το PFM της Zvezda στα πλαίσια του Vietnam groupbuild (εκεί τα έκανα λίγο «μαντάρα» με το pattern του καμουφλαζ...) και ένα της Mastercraft(!) ιρακινό phantom killer από τον πόλεμο Ιράκ-Ιράν... μιλάμε για πολύ χρέπι... και αυτό δεν έχω ανεβάσει... Πάντως μιλάμε για πολύ όμορφο σχήμα... αναμένω τα του Eduard στην 1:72... όταν αποφασίσει να τα βγάλει!
Βάλε καμία φώτο να δούμε τα μη δημοσιευμένα. Ναι τώρα θυμήθηκα για το μιγκ 21 στην ομαδική, κάτι είχε παιχτεί με το μπλου τακ.
Αυτο της Mastercraft αυτο ειναι; http://www.model-making.eu/products/item_name-402127.html

Ολα τα δυσεύρετα έχεις, και το PFM της zvezda και αυτό σπάνιο κομμάτι πλέον.

Γιατί ανακοίνωσε τιποτα η Eduard ή επειδή έβγαλε τα μιγκάκια σε 1/72 (mig-15?) λες μήπως βγάλει και κάνα 72άρι;

Αποσυνδεδεμένος nosdio

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 1210
  • Τόπος: Αθήνα
  • Γιάννης
Απ: MIG-21PF, Phantom Killer (Fujimi 1:72)
« Απάντηση #22 στις: Αύγουστος 01, 2015, 01:21:47 μμ »
Ειναι πολύ ωραίο Σάκη...ισως θα το ήθελα λιγο πιο βρώμικο..

Αποσυνδεδεμένος labros87

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 5525
  • Age: 36
  • Τόπος: Αγρίνιο
  • 72scale for ever!
Απ: MIG-21PF, Phantom Killer (Fujimi 1:72)
« Απάντηση #23 στις: Αύγουστος 04, 2015, 06:46:26 μμ »
Μια χαρά βγήκε Σάκη! ::thumbleft:: Αν και είναι προσωπικό γούστο, θα το ήθελα και γω λίγο πιο βρώμικο-ταλαιπωρημένο.

Αποσυνδεδεμένος Sakis900

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 1453
Απ: MIG-21PF, Phantom Killer (Fujimi 1:72)
« Απάντηση #24 στις: Αύγουστος 05, 2015, 01:44:18 μμ »
Montelakias, nosdio, σας ευχαριστώ πολύ.
 ::arrowred:: montelakias, έχεις δίκιο για το wash στη ρίζα της πτέρυγας...μου ξέφυγε...
 ::arrowred:: nosdio και Λάμπρο... δύσκολα «βρωμίζονται» αυτά τα alclad... χρειάζομαι περισσότερους πειραματισμούς για«βρώμισμα» μετάλλων αν και δεν ξέρω «πόσο» βρώμισμα θα χρειαζόταν τα μέταλλα την εποχή που δρούσαν και όχι αν ήταν παρατειμένα για καιρό μετά από πολύ χρήση.
 ::arrowred:: Άρη ναι, αυτό είναι της mastercraft που έκανα. Δεν το έχω φωτογραφίσει ακόμη τελειωμένο. Θα το κάνω και θα σου στείλω να δεις.

Tags: