Αποστολέας Θέμα: Egyptian Air Force Mig-21F-13 Revell 1/72  (Αναγνώστηκε 4318 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Τσάπανος Γεώργιος

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 1095
  • Τόπος: Θεσσαλονίκη
Απ: Egyptian Air Force Mig-21F-13 Revell 1/72
« Απάντηση #25 στις: Οκτώβριος 26, 2015, 09:03:28 μμ »
Χάρη σ΄ευχαριστώ. Πιστεύω όντως ότι θα το προλάβω. ::salut::
ΤΙΜΗ Σ' ΕΚΕΙΝΟΥΣ ΟΠΟΥ ΣΤΗ ΖΩΗ ΤΩΝ ΩΡΙΣΑΝ ΚΑΙ ΦΥΛΑΓΟΥΝ ΘΕΡΜΟΠΥΛΕΣ. ΠΟΤΕ ΑΠΟ ΤΟ ΧΡΕΟΣ ΜΗ ΚΙΝΟΥΝΤΕΣ


Αποσυνδεδεμένος Τσάπανος Γεώργιος

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 1095
  • Τόπος: Θεσσαλονίκη
Απ: Egyptian Air Force Mig-21F-13 Revell 1/72
« Απάντηση #26 στις: Νοέμβριος 24, 2015, 10:45:11 πμ »
Καλημέρα σε όλους. Ολοκληρώθηκε η κατασκευή και σας την παρουσιάζω. Αφού ασταρώθηκε, το έβαψα με το dull aluminium και κάποια τμήματα με το duraluminium της Alclad, μπήκαν τα σήματα, στην συνέχεια έκανα wash με γκρι λάδι και στο τέλος το πέρασα με Satin Clear της Lifecolor. Την πρώτη φωτογράφιση την έκανα μεσημέρι με συννεφιά

Click to see the original size. Click to see the original size. Click to see the original size. Click to see the original size. Click to see the original size. Click to see the original size.

Click to see the original size. Click to see the original size. Click to see the original size. Click to see the original size. Click to see the original size. Click to see the original size. Click to see the original size.

και την δεύτερη μεσημέρι με ήλιο στην σκιά

Click to see the original size. Click to see the original size. Click to see the original size. Click to see the original size. Click to see the original size. Click to see the original size. Click to see the original size.

έγινε σε μαύρο και σε γαλάζιο φόντο, στην δεύτερη περίπτωση οι φωτογραφίες ήταν πιό αντιπροσωπευτικές, αλλά διαφορετικές από την πραγματικότητα, γιατί δεν φαίνεται η μεταλλική υφή. ::salut:: ::salut::
ΤΙΜΗ Σ' ΕΚΕΙΝΟΥΣ ΟΠΟΥ ΣΤΗ ΖΩΗ ΤΩΝ ΩΡΙΣΑΝ ΚΑΙ ΦΥΛΑΓΟΥΝ ΘΕΡΜΟΠΥΛΕΣ. ΠΟΤΕ ΑΠΟ ΤΟ ΧΡΕΟΣ ΜΗ ΚΙΝΟΥΝΤΕΣ


Αποσυνδεδεμένος Amen

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 4875
  • Age: 16
  • Τόπος: Λάρισα
  • Αρης
    • My photo Gallery
Απ: Egyptian Air Force Mig-21F-13 Revell 1/72
« Απάντηση #27 στις: Νοέμβριος 25, 2015, 03:09:26 πμ »
Γιώργο συγχαρητήρια για την ολοκλήρωση της κατασκευής, έδειξε πολύ ωραία με αυτά τα διακριτικά!

Δύσκολο κατά τη γνώμη μου μοντελάκι, όσο περισσότερο το ψάχνεις τόσα θέματα θα βρίσκεις. Όρεξη να έχεις να ασχοληθείς..

Γιατί δεν αλλάζεις τις κεραίες στο κάθετο σταθερό; Φαίνονται αρκετά χοντροκομμένες.  :wink:

Αποσυνδεδεμένος Τσάπανος Γεώργιος

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 1095
  • Τόπος: Θεσσαλονίκη
Απ: Egyptian Air Force Mig-21F-13 Revell 1/72
« Απάντηση #28 στις: Νοέμβριος 25, 2015, 06:37:48 μμ »
Άρη σ' ευχαριστώ. Ήδη στο δεύτερο που οι κεραίες από κατασκευής ήταν πιο λεπτές μου σπάσανε αρκετές φορές, ακόμα και στην φωτογράφιση. Στο κάτω κάτω για να μην σκονίζονται μπήκαν σε κουτί και θα πάνε στο πατάρι :D. Να' σαι καλά. ::salut::
ΤΙΜΗ Σ' ΕΚΕΙΝΟΥΣ ΟΠΟΥ ΣΤΗ ΖΩΗ ΤΩΝ ΩΡΙΣΑΝ ΚΑΙ ΦΥΛΑΓΟΥΝ ΘΕΡΜΟΠΥΛΕΣ. ΠΟΤΕ ΑΠΟ ΤΟ ΧΡΕΟΣ ΜΗ ΚΙΝΟΥΝΤΕΣ


Αποσυνδεδεμένος Amen

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 4875
  • Age: 16
  • Τόπος: Λάρισα
  • Αρης
    • My photo Gallery
Απ: Egyptian Air Force Mig-21F-13 Revell 1/72
« Απάντηση #29 στις: Νοέμβριος 25, 2015, 11:49:15 μμ »
Πω πω τα καημένα τα μοντελάκια, τα φτιάχνεις και μετά πάλι τα βάζεις σε εγκλεισμό; Το νου σου τώρα που κατεβάζουμε χειμωνιάτικα απο τις ντουλάπες, μην στα διαλύσουν!  :lol:

Α έχεις και 2ο εσυ ε; Πάω να δώ!

Αποσυνδεδεμένος Sakis900

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 1453
Απ: Egyptian Air Force Mig-21F-13 Revell 1/72
« Απάντηση #30 στις: Νοέμβριος 26, 2015, 10:59:41 πμ »
Ωραία η κατασκευή Γιώργο! πάω και εγώ να δω το άλλο...

Αποσυνδεδεμένος Τσάπανος Γεώργιος

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 1095
  • Τόπος: Θεσσαλονίκη
Απ: Egyptian Air Force Mig-21F-13 Revell 1/72
« Απάντηση #31 στις: Νοέμβριος 27, 2015, 03:14:58 μμ »
Σάκη σ' ευχαριστώ.  ::salut::
Άρη έκεί που τα βάζω πρόσβαση έχω μόνο εγώ. ::salut::

Επειδή στις φωτογραφίες με το φως της ημέρας φαίνονται γκρι, στη πραγματικότητα το χρώμα τους είναι θαμπό αλουμίνιο. Λόγω της έκθεσής τους στον ήλιο και στην άμμο, προσπάθησα να κάνω κάτι σαν κ΄αυτό

Click to see the original size.

Μια προσπάθεια φωτογράφισης με το φως που έχω για το βράδυ.

Click to see the original size.Click to see the original size.
ΤΙΜΗ Σ' ΕΚΕΙΝΟΥΣ ΟΠΟΥ ΣΤΗ ΖΩΗ ΤΩΝ ΩΡΙΣΑΝ ΚΑΙ ΦΥΛΑΓΟΥΝ ΘΕΡΜΟΠΥΛΕΣ. ΠΟΤΕ ΑΠΟ ΤΟ ΧΡΕΟΣ ΜΗ ΚΙΝΟΥΝΤΕΣ


Tags: