ΜΟΝΤΕΛΙΣΤΙΚΕΣ ΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ > GB: Dogfights: Mig21 vs MirageIII & Abrams vs T-72

Heller 1/72 Mirage IIIE

(1/8) > >>

gkontog:
Ναι, είχα πει και για ένα Mig-21, αλλά μιας και το ανέσυρα είπα να το φιάξω. Κακώς... αρχικά απαιτήθηκε αρκετή προσπάθεια να συναρμολογηθεί η άτρακτος η οποία είχε στραβώσει, αλλά αυτό ξεπεράστηκε.

Η εφαρμογή της πτέρυγας με την άτρακτο ήταν πραγματικά υποδειγματική αλλά δυστυχώς μία προσεκτική επιθεώρηση έδειξε ΠΟΛΛΑ sink marks τα οποία όταν βαφτούν θα βγάζουν μάτι. Δεν ξέρω κατά πόσο φαίνονται στις φωτογραφίες αλλά σας διαβεβαιώ πως είναι μεγάλα και σε σημεία που αν πέσει στόκος και τρίψιμο, όλη η υπερυψωμένη λεπτομέρεια θα χαθεί... κάτι που οδηγεί στην ανάγκη επαναχάραξης του μοντέλο... διαδικασία που πίστευα πως θα την απέφευγα :( Τις μέρες αυτές χαράζω και ένα Mig-23 της Zvezda και για μία ακόμα φορά επιβεβαιώνω πως δεν είμαι εγώ για τέτοια. Τέλος πάντων, είναι ένα Heller και ένα Heller πρέπει πάντα να τελειώνει οπότε θα το παλέψω.

ramfighter:
Καλή επιτυχία. Τι χώρα/παραλλαγή σκέφτεσαι???

Jet72:
Στο δικό μου το κάθετο σταθερό δεν είναι ακριβώς κάθετο...
Καλή επαναχαραξη! ( χι χι χι...! )

Κατάσκοπος:

--- Παράθεση από: gkontog στις Μάιος 16, 2015, 08:57:06 μμ ---Τέλος πάντων, είναι ένα Heller και ένα Heller πρέπει πάντα να τελειώνει οπότε θα το παλέψω.

--- Τέλος παράθεσης ---

Αυτό! Χ1000

Καλή συνέχεια!

::salut::

dmoshid:
Δω στου να καταλάβει!!! Καλή συνέχεια!! :wink: ::salut::

Πλοήγηση

[0] Λίστα μηνυμάτων

[#] Επόμενη σελίδα

Μετάβαση στην πλήρη έκδοση