Αποστολέας Θέμα: Lipo charger i-max b6  (Αναγνώστηκε 1335 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος pan.m

  • Scale 1/144
  • *
  • Μηνύματα: 59
  • Age: 51
Lipo charger i-max b6
« στις: Μάρτιος 21, 2015, 08:10:11 μμ »
Καλησπέρα συνάδελφοι μήπως έχει κάποιος χρησιμοποίηση το συγκεκριμένο προϊόν και μπορεί να μου πει αν αξίζει ευχαριστώ.

Αποσυνδεδεμένος ΤΡΥΦΩΝΑΣ

  • Scale 1/144
  • *
  • Μηνύματα: 17
  • Τόπος: Αθηνα
  • www.petame.gr
Απ: lipo charger i-max b6
« Απάντηση #1 στις: Μάρτιος 30, 2015, 11:54:26 μμ »
Καλός είναι. Αν φορτίσεις lipo παντα να τις εχεις υπο παρακολούθηση κατα την φόρτιση τους, λόγω πιθανοτητας αναφλεξης-εκρηξης κατα το στάδιο της φόρτισης.
aka Johnnie Red

Αποσυνδεδεμένος Blitz-X

  • ΜΑΝΟΣ ΤΖΩΡΤΖΗΣ
  • Scale 1/32
  • *
  • Μηνύματα: 8208
  • Age: 52
  • Τόπος: ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ-ΠΕΙΡΑΙΑΣ
  • ΤΟ ΑΡΓΟ ΚΑΙ ΧΑΡΙΝ ΕΧΕΙ
Απ: Lipo charger i-max b6
« Απάντηση #2 στις: Απρίλιος 02, 2015, 01:13:48 μμ »
Και κατά προτίμηση μέσα σε ειδική προστατευτική θήκη/τσάντα φόρτισης, για την περίπτωση έκρηξης :wink:

 ::salut:: ::salut:: ::salut::
 ΜΦΧ

Αποσυνδεδεμένος ΤΡΥΦΩΝΑΣ

  • Scale 1/144
  • *
  • Μηνύματα: 17
  • Τόπος: Αθηνα
  • www.petame.gr
Απ: Lipo charger i-max b6
« Απάντηση #3 στις: Απρίλιος 02, 2015, 02:11:07 μμ »
Και κατά προτίμηση μέσα σε ειδική προστατευτική θήκη/τσάντα φόρτισης, για την περίπτωση έκρηξης :wink:

 ::salut:: ::salut:: ::salut::
 ΜΦΧ

Σωστος  ::salut::

Προσωπικά τις φορτιζω και τις αποθήκευω στο σπίτι, παντα είμαι παρών κοντά τους κατα την φόρτιση με την χρηση μιας παλαιάς χύτρας ταχύτητας ειδικα διαμορφωμενη για να περνούν τα καλώδια μέσα σε αυτήν.
aka Johnnie Red

Αποσυνδεδεμένος LYBCO

  • Scale 1/144
  • *
  • Μηνύματα: 61
Απ: Lipo charger i-max b6
« Απάντηση #4 στις: Απρίλιος 03, 2015, 07:26:28 μμ »
Εχω τον B6 και δεν εχω κανενα προβλημα.
Προσοχη:απο εκει που θα τον αγορασεις να αναφερεται οτι ειναι ο γνησιος γιατι κυκλοφορουν αντιγραφα.Μεσα στην συσκευασια υπαρχει ενας κωδικος τον οποιο πληκτρολογεις στο site της εταιρειας και σου εμφανιζει αν ειναι γνησιος.
  Ειχα παλιοτερα τον B6 AC ο οποιος λειτουργουσε και με 220 βολτ.Αλλα παρα πολυ συντομα χαλασε.Ανοιγοντας τον να δω μηπως μπορει να γινει κατι,βλεπω οτι περιειχε ενα κανονικο τροφοδοτικο,το κλασσικο -βλεπε φωτο,με την μονη διαφορα οτι ηταν τοποθετημενο μεσα στο μεταλλικο περιβλημα του φορτιστη (γι'αυτο και το μεγαλυτερο μεγεθός του σε συγκριση με τον B6) και το οποιο ειχε τελικα καει.Εδω πρεπει να σημειωσω οτι δυστυχως δεν θυμαμαι καθολου αν ο B6 AC ηταν γνησιος ή οχι.



Tags: