Αποστολέας Θέμα: Panzerdraisine 1/35 - Cyberhobby 9120  (Αναγνώστηκε 4647 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος zb00p

  • Ready To Race
  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 1887
  • Age: 43
  • Τόπος: Ρόδος
  • Four Stroke Force
    • zb00p
Panzerdraisine 1/35 - Cyberhobby 9120
« στις: Νοέμβριος 15, 2014, 05:36:21 μμ »
H επόμενη μου συμμετοχή στο GB είναι βασισμένη στην παρακάτω φωτογραφία:


Το κιτ που θα χρησιμοποιήσω είναι το s.Sp Artilleriewagen της Cyberhobby, το οποίο είναι επανακυκλοφορία σε Orange Box με Bonus σετ φιγούρες.
Click to see the original size.

Αρχικά, οι Γερμανοί υπολόγιζαν να τα χρησιμοποιούν σε αμαξοστοιχίες των 20 βαγονιών, αλλά η έλλειψη καυσίμων είχε ως αποτέλσμα να βγαίνουν στις γραμμές μόνα τους ή σε μικρά γκρούπ. Ήταν αυτόνομα, αλλά ο κινητήρας των 76 αλόγων δεν ήταν αρκετά δυνατός με συνέπεια την περιορισμένη αυτονομία. Ο πύργος ήταν από Pz III Ausf N με το πυροβόλο 7.5cm KwK L/24. Τέλος, υπήρχε η δυνατότητα να μεταφέρει και αρκετούς στρατιώτες για προστασία από ενδεχόμενες επιθέσεις παρτιζάνων.

Μέχρι στιγμής η πρόοδος είναι πολύ μικρή και αποτυπώνεται σε μια μόλις φωτογραφία  :mrgreen:
Click to see the original size.

Παρά την ηλικία του κιτ, φαίνεται αρκετά καλό και καθάρισμα από γραμμές καλουπιού χρειάζονται μόνο τα πολύ μικρά κομμάτια. Αναμένεται να είναι μια εύκολη και απροβλημάτιστη κατασκευή, άλλωστε για αυτό επέλεξα αυτό το κιτ!


Χρήστος

Αποσυνδεδεμένος zb00p

  • Ready To Race
  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 1887
  • Age: 43
  • Τόπος: Ρόδος
  • Four Stroke Force
    • zb00p
Απ: Panzerdraisine 1/35 - Cyberhobby 9120
« Απάντηση #1 στις: Νοέμβριος 17, 2014, 04:31:22 μμ »
Εγώ τα είπα ότι θα είναι γρήγορη η κατασκευή  :lol:

Click to see the original size. Click to see the original size. Click to see the original size. Click to see the original size.

Επειδή στη φωτογραφία είναι κλειστές οι δύο θυρίδες των πολυβόλων, τις έκανα και εγώ κλειστές, αλλά τις άλλες δύο τις έχω ανοιχτές με τα δύο πολυβόλα να είναι έτοιμα για δράση! Πήρα και το τρυπανάκι και άνοιξα τις κάνες για περισσότερο ρεαλισμό. Επί της ουσίας, απομένουν τα εργαλεία στην οροφή και ο πύργος για να ολοκληρωθεί η κατασκευή. Θα δώ στα spares τι έχω ώστε να μπορέσω να εμπλουτίσω τον πύργο και αν έχω και πιο λεπτομερή εργαλεία να βάλω.

Σούπερ απολαυστικό κιτ, ότι πρέπει για όποιον θέλει μια εύκολη και απλή κατασκευή για να ξεφύγει από τη ρουτίνα!


Χρήστος

Αποσυνδεδεμένος zb00p

  • Ready To Race
  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 1887
  • Age: 43
  • Τόπος: Ρόδος
  • Four Stroke Force
    • zb00p
Απ: Panzerdraisine 1/35 - Cyberhobby 9120
« Απάντηση #2 στις: Νοέμβριος 21, 2014, 02:34:06 μμ »
τσακ μπαμ, πατ κιουτ  :mrgreen:



Click to see the original size. Click to see the original size. Click to see the original size. Click to see the original size. Click to see the original size.

ο πύργος μάλλον θα κολληθεί γιατί κάθεται πολύ χαλαρά πάνω στο βαγόνι. Το ευτράπελο της υπόθεσης είναι ότι όταν έβαζα τα ξύλα για τις ράγες, αγνόησα τα βελάκια που είχε στην βάση και όταν περνούσα τις ράγες είχα θέμα και έπρεπε να ξηλώσω 4-5 και να μπούν σωστά οι ράγες, οι οποίες δεν κολλήθηκαν για να αφαιρεθούν και να βαφτεί η βάση και τα συμπράκαλα πιο εύκολα. Επίσης, η βάση θα ενισχυθεί με χαλικάκια για περισσότερο ρεαλισμό.

Αυτά προς το παρόν, ακολουθεί αστάρωμα.


Χρήστος

Αποσυνδεδεμένος zb00p

  • Ready To Race
  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 1887
  • Age: 43
  • Τόπος: Ρόδος
  • Four Stroke Force
    • zb00p
Απ: Panzerdraisine 1/35 - Cyberhobby 9120
« Απάντηση #3 στις: Νοέμβριος 27, 2014, 10:07:08 μμ »
Και αυτό ασταρώθηκε και προσκιάστηκε

Click to see the original size. Click to see the original size. Click to see the original size.

Και τις ράγες αστάρωσα με τη βάση, αλλά θα ασχοληθώ με τη βάση όταν τελειώσω με το εργαλείο


Χρήστος

Αποσυνδεδεμένος zb00p

  • Ready To Race
  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 1887
  • Age: 43
  • Τόπος: Ρόδος
  • Four Stroke Force
    • zb00p
Απ: Panzerdraisine 1/35 - Cyberhobby 9120
« Απάντηση #4 στις: Νοέμβριος 29, 2014, 10:16:15 μμ »
Περάστηκε το βασικό χρώμα σήμερα - XF-60 Dark Yellow

Click to see the original size. Click to see the original size. Click to see the original size.

Νομίζω ο πύργος θέλει λίγη δουλειά ακόμα, θα διορθωθεί το βάψιμο μαζί με τις διορθώσεις που έχω να κάνω στον Τίγρη. Κατά τα άλλα, όλα βαίνουν καλώς. Ενδέχεται τους σταυρούς να τους βάψω με στενσιλ.

Περιμένω σχόλια!


Χρήστος

Αποσυνδεδεμένος Trex

  • Τυραννόσαυρος
  • Scale 1/48
  • *
  • Μηνύματα: 960
  • Τόπος: Όπου γης και πατρίς
Απ: Panzerdraisine 1/35 - Cyberhobby 9120
« Απάντηση #5 στις: Νοέμβριος 30, 2014, 04:04:57 μμ »
Μπορείς σε παρακαλώ να μου εξηγήσεις κάτι;
Δεν καταλαβαίνω την λογική της "προσκίασης" σε ακμές με αμβλείες γωνίες.  :?
Υποτίθεται ότι αυτές αντανακλούν το φως και θα έπρεπε να φαίνονται φωτεινότερες απ' τις υπόλοιπες επιφάνειες, αντίθετα δηλαδή από τα αποτελέσματα της προσκίασης που βλέπουμε εδώ.
Δεν θα ήταν σωστότερο να γίνεται "προφώτισμα" ή ίσως "μεταφώτισμα" αντί της "προσκίασης" σε αμβλείες ακμές;

Spoiler (hover to show)

Αποσυνδεδεμένος zb00p

  • Ready To Race
  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 1887
  • Age: 43
  • Τόπος: Ρόδος
  • Four Stroke Force
    • zb00p
Απ: Panzerdraisine 1/35 - Cyberhobby 9120
« Απάντηση #6 στις: Νοέμβριος 30, 2014, 05:22:00 μμ »
Εγώ χρησιμοποιώ την προσκίαση για να τονίζω τις διάφορες γραμμές του κιτ και να δημιουργήσω διαφορές στην τονικότητα του βασικού χρώματος για τον απλό λόγο ότι (προς το παρόν) φοβάμαι τα φωτίσματα με τον αερογράφο αφού περάσω το βασικό και την σκίαση μετά το πέρασμα του βασικού δεν την έχω επιχειρήσει ακόμα, προσπαθώ ακόμα να έχω μια σταθερή απόδοση στο βασικό βάψιμο και μετά θα προχωρήσω και σε άλλες τεχνικές.


Χρήστος

Αποσυνδεδεμένος sgt-major

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 3587
  • Age: 56
  • Τόπος: ΑΘΗΝΑ
Απ: Panzerdraisine 1/35 - Cyberhobby 9120
« Απάντηση #7 στις: Νοέμβριος 30, 2014, 06:42:00 μμ »
Μπορείς σε παρακαλώ να μου εξηγήσεις κάτι;
Δεν καταλαβαίνω την λογική της "προσκίασης" σε ακμές με αμβλείες γωνίες.  :?
Υποτίθεται ότι αυτές αντανακλούν το φως και θα έπρεπε να φαίνονται φωτεινότερες απ' τις υπόλοιπες επιφάνειες, αντίθετα δηλαδή από τα αποτελέσματα της προσκίασης που βλέπουμε εδώ.
Δεν θα ήταν σωστότερο να γίνεται "προφώτισμα" ή ίσως "μεταφώτισμα" αντί της "προσκίασης" σε αμβλείες ακμές;

Spoiler (hover to show)
Εχει απολυτο δικιο ο Trex.Η προσκιαση εφοσον γινεται αποσκοπει στο να δωσει βαθος στο κυριως χρωμα.Αυτο για να συμβει πρεπει να εκτελειται σε εσωτερικες γωνιες.Στις αμβλειες δεν πρεπει να γινεται γιατι εκει το φως ειναι περισσοτερο,αρα και το χρωμα πιο φωτεινο η πιο ανοιχτο.
Πρεπει να περιορισεις την προσκιαση μονο στις γραμμωσεις-εσωτερικες γωνιες και μονο εκει.
Αν φοβασαι τα φωτισματα με τον αερογραφο υπαρχει και το στεγνο πινελο η τα περασματα, αλεπαλληλα,με πολυ αραιωμενο χρωμα στις ακμες-αμβλειες γωνιες του μοντελου
ΠΕΡΙΚΛΗΣ ΚΑΡΟΠΟΥΛΟΣ ΑΠΑΝΤΩΝ ΤΙΜΙΩΤΕΡΟΝ ΠΑΤΡΙΣ-ΣΜΥ ΤΑΞΗ89

Αποσυνδεδεμένος zb00p

  • Ready To Race
  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 1887
  • Age: 43
  • Τόπος: Ρόδος
  • Four Stroke Force
    • zb00p
Απ: Panzerdraisine 1/35 - Cyberhobby 9120
« Απάντηση #8 στις: Δεκέμβριος 02, 2014, 09:45:14 μμ »
Βάφτηκαν τα Balkankreuze με stencil της Alliance Model Works, οι αποσβεστήρες(;) και οι κρίκοι σύνδεσης με μαύρο (αυτό μου φαίνεται να είναι στη φωτογραφία) και η συνέχεια έχει βάψιμο των εργαλείων.

Click to see the original size. Click to see the original size. Click to see the original size.

Στην πρώτη φωτογραφία είχα βάλει τον πύργο τα μπρός-πίσω!  :lol:

Σχόλια και παρατηρήσεις, όλα ευπρόσδεκτα!


Χρήστος

Αποσυνδεδεμένος zb00p

  • Ready To Race
  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 1887
  • Age: 43
  • Τόπος: Ρόδος
  • Four Stroke Force
    • zb00p
Απ: Panzerdraisine 1/35 - Cyberhobby 9120
« Απάντηση #9 στις: Δεκέμβριος 06, 2014, 04:43:46 μμ »
σήμερα δούλεψα λίγο τη βάση, αλλά έχω ακόμα δουλειά, κυρίως καθάρισμα και βάψιμο των λεπτομερειών, καθώς και να σουλουπώσω περιμετρικά την βάση.

Click to see the original size. Click to see the original size. Click to see the original size. Click to see the original size.

Τα χαλίκια είναι άμμος για γάτες του Βασιλόπουλου και μετά βάφτηκαν με ακρυλικά από το Jumbo που τα έχω για αυτές τις δουλειές! :)


Χρήστος

Αποσυνδεδεμένος Χατζηδημητριου Δ

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 1101
  • Age: 51
  • Τόπος: Γλυκα Νερα
Απ: Panzerdraisine 1/35 - Cyberhobby 9120
« Απάντηση #10 στις: Δεκέμβριος 06, 2014, 06:16:16 μμ »
Παράθεση
Τα χαλίκια είναι άμμος για γάτες του Βασιλόπουλου και μετά βάφτηκαν με ακρυλικά από το Jumbo που τα έχω για αυτές τις δουλειές

Αυτή η άμμος πως συμπεριφέρεται  στο κόλλημα και στο βάψιμο ;
Δεν λιώνει με το νερό ;
Δεν θα βγω στην συνταξη ποτε , κουφαλα νεκροθαφτη

Αποσυνδεδεμένος zb00p

  • Ready To Race
  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 1887
  • Age: 43
  • Τόπος: Ρόδος
  • Four Stroke Force
    • zb00p
Απ: Panzerdraisine 1/35 - Cyberhobby 9120
« Απάντηση #11 στις: Δεκέμβριος 06, 2014, 07:53:49 μμ »
αρχίζει και γίνεται λάσπη αν την ζορίσεις πχ την πιέσεις, αλλιώς απλά απορροφάει την υγρασία και για αυτό το λόγο θα πρότεινα κάποια παχύρευστη κόλλα πχ χειροτεχνίας ή αν επιλεγεί η αραιωμένη ατλακολ, τότε το μείγμα να είναι παχύρευστο. Επίσης, ξέχασα να αναφέρω ότι χρησιμοποίησα και μια πάστα που είχε στο lidl, αυτήν με τους κόκκους, για να καλύψω κάποια κενά στο φελιζόλ, καθώς και περιμετρικά για να είναι πιο ομοιόμορφο το στρώσιμο των χαλικιών, και εκεί η άμμος έστρωσε τέλεια, χρειάστηκε απλά λίγη πίεση για να κολλήσουν στην πάστα.
Όσον αφορά το βάψιμο, δεν είχα κανένα θέμα και το μείγμα μου ήταν κατά 60-40 αναλογία αζαξ με χρώμα


Χρήστος

Αποσυνδεδεμένος zb00p

  • Ready To Race
  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 1887
  • Age: 43
  • Τόπος: Ρόδος
  • Four Stroke Force
    • zb00p
Απ: Panzerdraisine 1/35 - Cyberhobby 9120
« Απάντηση #12 στις: Δεκέμβριος 12, 2014, 09:00:49 μμ »
Έχω φτάσει σε αυτό το σημείο, κάτι ψιλοδιορθώσεις στα εργαλεία, φίλτρο σε όλο το βαγόνι, περιορισμένες φθορές, λίγα τρεξίματα και τέλος. Ψιλολόγια δλδ  :mrgreen:

Click to see the original size. Click to see the original size. Click to see the original size. Click to see the original size.

Έκανα και λίγη δουλειά στη βάση, αλλά ξέχασα να βγάλω φωτογραφίες. θέλω να σκουριάσω λίγο διάφορα σημεία, να σκονίσω όλη τη βάση και νομίζω πως θα είναι κομπλέ.

Αυτά προς το παρόν, αναμένω σχόλια!

Ευχαριστώ  ::salut::


Χρήστος

Αποσυνδεδεμένος zb00p

  • Ready To Race
  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 1887
  • Age: 43
  • Τόπος: Ρόδος
  • Four Stroke Force
    • zb00p
Απ: Panzerdraisine 1/35 - Cyberhobby 9120
« Απάντηση #13 στις: Δεκέμβριος 22, 2014, 01:09:01 μμ »
και το τσαφ-τσουφ προχώρησε παρακάτω!  :mrgreen:

Click to see the original size. Click to see the original size. Click to see the original size. Click to see the original size. Click to see the original size.

Αποφάσισα να παίξω λίγο παραπάνω στις φθορές, ξεφεύγοντας λίγο από την φωτογραφία, θα κάνω και μερικά τρεξίματα, αλλά μέχρι εκεί.

Αναμένω σχόλια και παρατηρήσεις


Χρήστος

Αποσυνδεδεμένος nino1969

  • Τα θέλω ΟΛΑ ... γιατρέ μου ...
  • MC crew
  • Scale 1/35
  • *****
  • Μηνύματα: 6676
  • Age: 54
  • Τόπος: Σώμα ΑΘΗΝΑ - ψυχή & πνεύμα στ'Ανάπλι
  • IPMS 1099 / MC 369
Απ: Panzerdraisine 1/35 - Cyberhobby 9120
« Απάντηση #14 στις: Δεκέμβριος 22, 2014, 01:47:32 μμ »
Ωραίο μέχρι τώρα, μ'αρέσει επίσης πολύ το χαλίκι στις γραμμές.
Θα πρότεινα μερικά φίλτρα (2 χέρια, ένα πορτοκαλί κι ένα καφέ) και λίγο πιο εκτεταμένο wash και κυρίως πιο έντονο και επικεντρωμένο pin wash.  ::salut::

Αποσυνδεδεμένος zb00p

  • Ready To Race
  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 1887
  • Age: 43
  • Τόπος: Ρόδος
  • Four Stroke Force
    • zb00p
Απ: Panzerdraisine 1/35 - Cyberhobby 9120
« Απάντηση #15 στις: Δεκέμβριος 22, 2014, 02:32:55 μμ »
Ευχαριστώ πολύ!  ::salut::

Έκανα pin wash με burnt umber γιατί δεν ήθελα να είναι πολύ έντονο και στις φωτογραφίες δεν φαίνεται όσο είναι στην πραγματικότητα. Θέλω να το περάσω ματ βερνίκι και μετά να του περάσω φίλτρα, αν και η αλήθεια είχα στο μυαλό κάτι πιο ανοιχτό σαν χρώμα πχ ώχρα γιατί στην φωτογραφία φαίνεται πολύ ανοιχτό το χρώμα του. Θα δοκιμάσω τα πιο σκούρα και αν δεν μου αρέσει, θα περάσω την ώχρα.

Τα χαλίκια βγήκαν καλά, θεωρώ ότι ήταν στο ιδανικό μέγεθος για την κλίμακα. Όπως ανέφερα και πριν, είναι άμμος για γάτες του ΑΒ. Παρατήρησα ότι σε κάποια σημεία που "έσκασε" η ακρυλική πάστα και φαίνονται κάτι άσπρα ρήγματα, μάλλον θα ψεκάσω με τον αερογράφο αραιωμένη ατλακόλ, θα ρίξω και άλλα χαλίκια και μετά πάλι βάψιμο για να στρώσει.

Όπως και να έχει, πιστεύω δεν έχουν μείνει πολλά για να το τελειώσω!


Χρήστος

Hraklis_Poumaro

  • Επισκέπτης
Απ: Panzerdraisine 1/35 - Cyberhobby 9120
« Απάντηση #16 στις: Δεκέμβριος 22, 2014, 04:44:51 μμ »
Αυτες οι μεγαλες  επιφανεις φωναζουν για φθορες,δωστου πραμα μη το λυπασαι.
Δες εδω κατασταση !!!

Αλλαξε τη πρωτη φωτο του post (μιας και ειναι snapshot) και προχωρα !!!

μάλλον θα ψεκάσω με τον αερογράφο αραιωμένη ατλακόλ
Εισαι βεβαιος ? Μηπως να σταξεις την αραιωμενη ατλακολ καλυτερα,η να την ταμποναρεις ?

Αποσυνδεδεμένος zb00p

  • Ready To Race
  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 1887
  • Age: 43
  • Τόπος: Ρόδος
  • Four Stroke Force
    • zb00p
Απ: Panzerdraisine 1/35 - Cyberhobby 9120
« Απάντηση #17 στις: Δεκέμβριος 22, 2014, 05:28:28 μμ »
έχω έναν badger 250, δεν νομίζω να έχει θέμα, εξωτερικής μίξης είναι έτσι και αλλιώς  :mrgreen:
Δεν έχω αποφασίσει ακόμα, ίσως κάνω δουλειά με κανά μεγάλο πινέλο.

Είπαμε, θα κάνω τρεξίματα, αλλά δεν θα του πιώ το αίμα! ::glossa::


Χρήστος

Αποσυνδεδεμένος spits22(Panayotis Dim.)

  • Scale 1/48
  • *
  • Μηνύματα: 939
  • Age: 42
  • Τόπος: Ιλιον- Αθηνα
  • mud 50%- salt water 50%
Απ: Panzerdraisine 1/35 - Cyberhobby 9120
« Απάντηση #18 στις: Δεκέμβριος 22, 2014, 05:45:00 μμ »
πολυ ωραια βγηκε η βαση Χρηστο.οι ταβλες στις γραμμες θα μου αρεσε να ηταν πιο σκουρο καφε για να κανει αντιθεση με το χαλικι.τα νερα που εκανες παντως πανω τους δειχνουν ωραια

Συνδεδεμένος KWSTAS

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 4182
  • Age: 53
  • Τόπος: PERISTERI_ATHENS
  • There are no perfect models but we will keep tryin
Απ: Panzerdraisine 1/35 - Cyberhobby 9120
« Απάντηση #19 στις: Δεκέμβριος 24, 2014, 10:07:25 πμ »
Προσωπικά στάζω μίξη ατλακόλ, νερού και 1ας σταγόνας πιάτων με γυάλινη σύριγκα.
Ακόμη κι αν είναι το πρώτο χέρι δεν επηρρεάζονται χαλίκια, γρασίδι κλπ κλπ.
Το wash κάνε πιο σκούρο στο όχημα και παίξε λίγο με τις αποχρώσεις στις σανίδες.

Αποσυνδεδεμένος zb00p

  • Ready To Race
  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 1887
  • Age: 43
  • Τόπος: Ρόδος
  • Four Stroke Force
    • zb00p
Απ: Panzerdraisine 1/35 - Cyberhobby 9120
« Απάντηση #20 στις: Δεκέμβριος 25, 2014, 01:54:15 μμ »
Δούλεψα λίγο παραπάνω την βάση και περιποιήθηκα λίγο και το τσαμπουκά-τσαφ τσουφ  :mrgreen:

Click to see the original size. Click to see the original size. Click to see the original size. Click to see the original size. Click to see the original size.

Λεπτομέρειες νομίζω απομένουν για να τελειώσει

Σχόλια και παρατηρήσεις, όλα ευπρόσδεκτα!


Χρήστος

Συνδεδεμένος KWSTAS

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 4182
  • Age: 53
  • Τόπος: PERISTERI_ATHENS
  • There are no perfect models but we will keep tryin
Απ: Panzerdraisine 1/35 - Cyberhobby 9120
« Απάντηση #21 στις: Δεκέμβριος 25, 2014, 11:14:49 μμ »
Τα ανοιχτόχρωμα τρεξίματα πρόσεξε μόνο
γιατί υποδηλώνουν έντονα πινελιές.

Αποσυνδεδεμένος zb00p

  • Ready To Race
  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 1887
  • Age: 43
  • Τόπος: Ρόδος
  • Four Stroke Force
    • zb00p
Απ: Panzerdraisine 1/35 - Cyberhobby 9120
« Απάντηση #22 στις: Δεκέμβριος 26, 2014, 10:08:31 πμ »
Καλημέρα Κώστα!

Η αλήθεια είναι στις φωτογραφίες φαίνεται το πρόβλημα (όπως και στον Τίγρη) και θα δουλευτούν τα τρεξίματα για να διορθωθούν!

Ευχαριστώ  ::salut::


Χρήστος

Αποσυνδεδεμένος zb00p

  • Ready To Race
  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 1887
  • Age: 43
  • Τόπος: Ρόδος
  • Four Stroke Force
    • zb00p
Απ: Panzerdraisine 1/35 - Cyberhobby 9120
« Απάντηση #23 στις: Δεκέμβριος 28, 2014, 03:19:22 μμ »
Δούλεψα λίγο τα τρεξίματα και τις εξατμίσεις, στην ουσία έχει τελειώσει, λίγο την βάση θέλω να σουλουπώσω.

Click to see the original size. Click to see the original size. Click to see the original size.


Χρήστος

Αποσυνδεδεμένος zb00p

  • Ready To Race
  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 1887
  • Age: 43
  • Τόπος: Ρόδος
  • Four Stroke Force
    • zb00p
Απ: Panzerdraisine 1/35 - Cyberhobby 9120
« Απάντηση #24 στις: Δεκέμβριος 30, 2014, 12:38:12 μμ »
C' est fini!



Οι υπόλοιπες στην γκαλερί  :mrgreen:


Χρήστος