ΜΟΝΤΕΛΙΣΤΙΚΕΣ ΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ > Special Grοup Builds

Vintage Weeks 2013 - Heller [15/12/2013 - 15/01/2014]

(1/94) > >>

gkontog:
Heller λοιπόν, που εξακολουθεί να υπάρχει σε πείσμα των καιρών και να βγάζει μάλιστα και κατάλογο 2013. Αλήθεια, υπάρχει κάποιος μοντελιστής που να ΜΗΝ έχει φιάξει κάποιο Heller κάποια στιγμή; Δε νομίζω...

Μέρος στο GB αυτό παίρνουν κιτ της Heller. Για να απλοποιήσουμε τα πράγματα δεκτό είναι όποιο κιτ κυκλοφόρησε σε συσκευασία Heller, με τις συνεχείς ανταλλαγές καλουπιών δεν είναι πάντα εύκολο να βρει κανείς τι παίζει με κάποια κιτ, οπότε αν πουλήθηκε σε κουτί της Heller τότε μπορεί να λάβει μέρος στο GB. Επίσης δεκτά είναι και κιτ άλλων εταιρειών τα οποία είναι καλούπι Heller, κλασσικό παράδειγμα η Smer. Για το θέμα των βελτιωτικών, υπάρχει λαϊκή εντολή η οποία κάνει αποδεκτό σαν βελτίωση οτιδήποτε μπορούμε να φιάξουμε εμείς, με οποιοδήποτε υλικό. Σήματα αλλάζετε ελεύθερα, άλλωστε σε πολλές αρχαιολογίες που θα αναδυθούν δε θα υπάρχει και άλλη λύση.

Κιτ ημιτελή, ημιθανή, ημιέτοιμα κλπ μπορούν να λάβουν μέρος αρκεί να είναι άβαφα και να πληρούν τους όρους σχετικά με τα βελτιωτικά.

Πάμε λοιπόν, από 15/12/2013 μέχρι και 15/01/2014 ξεθάψτε ότι έχετε, αγοράστε τώρα τις γιορτές με το δώρο (εντάξει, ένα αστείο κάναμε...) και ετοιμαστείτε να τιμήσουμε ακόμα μία σύντροφο των παιδικών μας χρόνων.

Και μη μου βιαστείτε, από 15/12/2013 είπαμε!

GB Banner (by dkakos)

--- Κώδικας: ---[img]http://www.modelclub.gr/main/images/banners/Heller_GB_001.jpg[/img]
[img]http://www.modelclub.gr/main/images/banners/Heller_GB_002.jpg[/img]

--- Τέλος κώδικα ---

Jet72:
Άρα το να βάλουμε στο Heller μας κομμάτι από κιτ άλλης εταιρίας αυτόματα μας βγάζει εκτός;

Συγκεκριμένα: Heller Mirage2000 με δεξαμενή από Italeri (αφού η Heller ΔΕΝ δίνει) και αεραγωγούς από Italeri (μιας και σε αυτούς είχα σκρατσάρει εργασία που δεν θέλω να πάει χαμένη ΚΑΙ διορθώνει το αντίστοιχο λάθος κομμάτι της Heller)...

Δεν πειράζει αν μείνω απ' έξω, απλά να ξέρω σε ποια ενότητα να ανοίξω το τόπικ μου!

opelcorsa-a:
Αυτοκιντα δλδ μπορουν να παρουν μερος;

mmaker:

--- Παράθεση από: Jet72 στις Δεκέμβριος 08, 2013, 12:25:45 πμ ---Άρα το να βάλουμε στο Heller μας κομμάτι από κιτ άλλης εταιρίας αυτόματα μας βγάζει εκτός;

Συγκεκριμένα: Heller Mirage2000 με δεξαμενή από Italeri (αφού η Heller ΔΕΝ δίνει) και αεραγωγούς από Italeri (μιας και σε αυτούς είχα σκρατσάρει εργασία που δεν θέλω να πάει χαμένη ΚΑΙ διορθώνει το αντίστοιχο λάθος κομμάτι της Heller)...

Δεν πειράζει αν μείνω απ' έξω, απλά να ξέρω σε ποια ενότητα να ανοίξω το τόπικ μου!

--- Τέλος παράθεσης ---
Αν και θα σου πει ο Γιώργος σίγουρα,νομίζω ότι στο πνεύμα του Vintage,να μην βελτιώσουμε το κιτ με ρητίνες,PE,κλπ σύγχρονα καλούδια.
Tώρα,κάποια κομμάτια από κιτ για μετατροπή ή όχι και μπόλικο φύλλο πλαστικού είναι μέσα στο παιχνίδι!
Ιδιαίτερα και συ με το πινελάκι,είσαι μέσα στο πνεύμα του Vintage!

Jet72:

--- Παράθεση από: mmaker στις Δεκέμβριος 08, 2013, 12:53:49 πμ ---Ιδιαίτερα και συ με το πινελάκι,είσαι μέσα στο πνεύμα του Vintage!

--- Τέλος παράθεσης ---

Κύριε Πρόεδρε ο συνήγορός μου με κάλυψε πλήρως! (όχι όπως (δεν) θα καλύψει το πινελάτο Hu127 το γκρι σκούρο πλαστικό, πλήρως λέμε! )

Για να δούμε λοιπόν!

Πλοήγηση

[0] Λίστα μηνυμάτων

[#] Επόμενη σελίδα

Μετάβαση στην πλήρη έκδοση