Αποστολέας Θέμα: Panther Ausf. G 1/35 (Italeri 6493)  (Αναγνώστηκε 9373 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος zb00p

  • Ready To Race
  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 1887
  • Age: 43
  • Τόπος: Ρόδος
  • Four Stroke Force
    • zb00p
Απ: Panther Ausf. G 1/35 (Italeri 6493)
« Απάντηση #25 στις: Δεκέμβριος 27, 2013, 03:59:40 μμ »
Σκέφτομαι να πειραματιστώ λίγο και να δοκιμάσω ένα από τα παρακάτω:

Click to see the original size. Click to see the original size.

Ελπίζω να καταλήξει και να φαίνεται σαν αυτό:

Click to see the original size.

Το βασικό θα είναι σίγουρα dunkelgelb απλά απομένει να αποφασίσω το μοτίβο και πόσο θα χρησιμοποιήσω από το καφέ και το πράσινο


Χρήστος

Αποσυνδεδεμένος giorgos800

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 1030
Απ: Panther Ausf. G 1/35 (Italeri 6493)
« Απάντηση #26 στις: Δεκέμβριος 27, 2013, 06:23:16 μμ »
Πολυ καλός μεχρι εδω. Καλη συνεχεια στα βαψιματα.  ::salut::

Αποσυνδεδεμένος zb00p

  • Ready To Race
  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 1887
  • Age: 43
  • Τόπος: Ρόδος
  • Four Stroke Force
    • zb00p
Απ: Panther Ausf. G 1/35 (Italeri 6493)
« Απάντηση #27 στις: Δεκέμβριος 27, 2013, 06:55:50 μμ »
Ευχαριστώ πολύ!  ::salut::


Χρήστος

Αποσυνδεδεμένος zb00p

  • Ready To Race
  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 1887
  • Age: 43
  • Τόπος: Ρόδος
  • Four Stroke Force
    • zb00p
Απ: Panther Ausf. G 1/35 (Italeri 6493)
« Απάντηση #28 στις: Δεκέμβριος 29, 2013, 01:46:14 μμ »
Περάστηκε το βασικό (XF53 tamiya), θα το αφήσω να στεγνώσει και αύριο θα μασκάρω και περάσω τα άλλα χρώματα. Οι ερπύστριες βάφτηκαν με Tire Black.
Click to see the original size.Click to see the original size.Click to see the original size.Click to see the original size.



Χρήστος

Αποσυνδεδεμένος giwrgosd

  • Δορκοφίκης Γιώργος IPMS 1271
  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 5966
  • Age: 56
  • Τόπος: Γλυφάδα, Αθήνα
  • Κατά φαντασίαν πιλότος...
    • IPMS Hellas Facebook Official page
Απ: Panther Ausf. G 1/35 (Italeri 6493)
« Απάντηση #29 στις: Δεκέμβριος 29, 2013, 01:57:51 μμ »
Πως μπορείς έχοντας κολλήσει όλους αυτούς τους τροχούς και βάφεις την ερπύστρια τόσο μέσα στα όρια...;
Εντάξει, 2-3 δόντια έχουν βαφτεί κίτρινα αλλά τίποτα σπουδαίο που δεν διορθώνεται πανεύκολα με ένα πινελάκι...
Οποιοδήποτε σχόλιο, τοποθέτηση, δήλωση στο παραπάνω μήνυμα αποτελεί προσωπική άποψη και μόνο και ως τέτοια πρέπει να εκλαμβάνεται.

Αποσυνδεδεμένος sgt-major

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 3587
  • Age: 56
  • Τόπος: ΑΘΗΝΑ
Απ: Panther Ausf. G 1/35 (Italeri 6493)
« Απάντηση #30 στις: Δεκέμβριος 29, 2013, 02:07:14 μμ »
Λαμβανοντας υποψη το βαψιμο στα πλαινα του πυργου και μαλιστα πισω δεξια για μια ακομη φορα θα σου πω οτι εχεις προβλημα.
Το χρωμα σου εχει δημιουργησει σαγρε επιφανεια.
Ξεβαψε το ή περασε το με ενα 1500αρι η 2000αρο ντουκοχαρτο να ομαλοποιηθει και βαψε τοπικα.
Αραιωνε περισσοτερο το χρωμα και ψεκαζε με χαμηλοτερη πιεση.
Ειναι κριμα τοσο για τα μοντελα σου οσο και τις δυνατοτητες που φαινεται οτι εχεις.
ΠΕΡΙΚΛΗΣ ΚΑΡΟΠΟΥΛΟΣ ΑΠΑΝΤΩΝ ΤΙΜΙΩΤΕΡΟΝ ΠΑΤΡΙΣ-ΣΜΥ ΤΑΞΗ89

Αποσυνδεδεμένος zb00p

  • Ready To Race
  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 1887
  • Age: 43
  • Τόπος: Ρόδος
  • Four Stroke Force
    • zb00p
Απ: Panther Ausf. G 1/35 (Italeri 6493)
« Απάντηση #31 στις: Δεκέμβριος 29, 2013, 02:24:22 μμ »
Γιώργο, έβαψα πρώτα τις ερπύστριες και μετά τους τροχούς. Δεν είναι τόσο δύσκολο αν σκεφτείς ότι άφησα τα πέλματα των τροχών άβαφτα, ώστε να τα βάψω μετά με πινελάκι.

Περικλή, μου ξέφυγε λίγο το βάψιμο στον πύργο γιατί τον έπιασα αυτόν πρώτα και τα έκανα λίγο μαντάρα. Έχω ακόμα θέμα με τον αερογράφο μου, ίσως είμαι λίγο βιαστικός και δεν έχω βρεί μια σταθερή βάση ώστε να ψεκάζω πάντα ομοιόμορφα. Θα περάσω τον πύργο με ντουκόχαρτο να στρώσει και μετά θα περάσω τα άλλα δύο χρώματα της παραλλαγής και πιστεύω θα είναι εντάξει μετά και το whitewash. Αν δώ ότι δεν στρώνει μετά τις παραλλαγές, θα τον ξεβάψω τον πύργο και θα τον ξαναβάψω.

Σας ευχαριστώ και τους δύο για το ενδιαφέρον!  ::salut::


Χρήστος

Αποσυνδεδεμένος CROW

  • magWerVE
  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 5195
  • Τόπος: West side
    • Image
Απ: Panther Ausf. G 1/35 (Italeri 6493)
« Απάντηση #32 στις: Δεκέμβριος 29, 2013, 02:49:25 μμ »
Κατεβαζε την πιεση και αραιωνε λιγο παραπανω το χρωμα. Μεχρι τοτε ακολουθα την συμβουλη του Περικλη. :wink:

Αποσυνδεδεμένος fotis panagiotopoulos

  • Scale 1/72
  • *
  • Μηνύματα: 230
  • Age: 59
  • Τόπος: Αθηνα
    • F.T. Models
Απ: Panther Ausf. G 1/35 (Italeri 6493)
« Απάντηση #33 στις: Δεκέμβριος 29, 2013, 03:17:20 μμ »
Γεια σου zb00p  ::salut:: Θα συμφωνησω με τον sgt-major για το βαψιμο , μερικα απο τα χρωματα της Tamiya εμφανιζουν αυτο το φαινομενο της δημιουργιας σαγρε επιφανειας μετα το βαψιμο  ακομα και με σωστη αραιωση, και η μονη λυση ειναι η το τριψιμο με πολυ λεπτο ντουκοχαρτο η το ψεκασμα του μοντελου με το διαλυτικο Leveling Thinner της Gunze σε 2-3 λεπτα στρωματα που ομαλοποιει την επιφανεια. Αυτο που λεω το εχω δοκιμασει σε μοντελα μου και δουλευει αρκετα καλα, αλλα οπως ολα θελει προσοχη να αφηνουμε το διαλυτικο να στεγνωνει λιγο και  μετα να το ξαναπερναμε.Τελος ηθελα να πω κατι για το θεμα με τις ροδες και τις ερπυστριες. Βλεπω αρκετους που κατασκευαζουν αρματα να κολλανε τις ροδες μαζι με τις ερπυστριες και μετα να τις βαφουν. Εκτος και αν καποιο αρμα μπει σε διοραμα με λασπες η χιονια η γενικα φτιαχτει να εχει πολυ μεγαλη φθορα, στις υπολοιπες περιπτωσεις θα ελεγα οτι ειναι λαθος γιατι δεν μπορουμε να βαψουμε τιποτα σωστα ουτε τις ροδες ουτε τις ερπυστριες. Καταλαβαινω να το κανει καποιος που δεν εχει εμπειρια αλλα ακομα και με τις ερπυστριες link by link της Dragon γινεται να τις φτιαξουμε χωρις να τις κολλησουμε πανω στις ροδες, απλα πρεπει να βαλουμε λιγη ταινια μασκαρισματος στους αξονες των τροχων για να συγκρατουν τις ροδες αν δεν υπαρχουν poly - caps που  τωρα χρησιμοποιουν πολλες εταιρειες, και να κολλησουμε οσα πεδιλα χρειαζονται με μια σχετικα αργη κολλα οπως ειναι αυτη με το πορτοκαλι καπακι της Gunze η με το λευκο της Tamiya. Περιμενουμε 10- 15  λεπτα και μετα τις βαζουμε γυρω απο τις ροδες με προσοχη με το σωστο κρεμασμα οπου χρειαζεται. Αν μας ανοιξουν σε καποιο σημειο τις κολλαμε τοπικα με καποια γρηγορη υγρη. Θα μπορουσαμε να κολλησουμε τις ερπυστριες και με γρηγορη υγρη κολλα αλλα οι πιο αργες αφηνουν καποια ελαστικοτητα αναμεσα στα πεδιλα και δεν ανοιγουν ευκολα, ετσι εχουμε τον απαραιτητο χρονο μεχρι να τις τοποθετησουμε. Τελος τις αφηνουμε να στεγνωσουν καλα και μετα οταν εχουν παρει το σχημα τους, αφαιρουμε τις ροδες και τις ερπυστριες ξεχωριστα και οταν τις βαψουμε τις τοποθετουμε παλι. Αυτα ειχα να επισημανω και ελπιζω να μην σας κουρασα.  ::salut::

Αποσυνδεδεμένος zb00p

  • Ready To Race
  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 1887
  • Age: 43
  • Τόπος: Ρόδος
  • Four Stroke Force
    • zb00p
Απ: Panther Ausf. G 1/35 (Italeri 6493)
« Απάντηση #34 στις: Δεκέμβριος 29, 2013, 05:21:19 μμ »
Κατεβαζε την πιεση και αραιωνε λιγο παραπανω το χρωμα. Μεχρι τοτε ακολουθα την συμβουλη του Περικλη. :wink:
Όταν είδα πώς βγήκε ο πύργος, κατέβασα την πίεση και αραίωσα περισσότερο το χρώμα, για αυτό και το υπόλοιπο άρμα βγήκε καλύτερο.

Φώτη, αυτός ο τρόπος με βολεύει αφάνταστα στα άρματα που έχουν μόνο εδαφιαίους όπως ο Πάνθηρας και ο Τίγρης. Σε άρματα όπως τα Pz III/IV, κάνω αυτό που λες:
Click to see the original size.

Η αλήθεια είναι ότι ακολουθώ διάφορες τεχνικές, αναλόγως το άρμα και τη διάθεση, δεν θα μπορούσα να θεωρήσω κάποια λάθος, νομίζω πιο δόκιμο θα ήταν περισσότερο πρακτική ή λιγότερο πρακτική μέθοδος :)

Και πάλι, σας ευχαριστώ όλους για τις συμβουλές και το ενδιαφέρον!


Χρήστος

Αποσυνδεδεμένος fotis panagiotopoulos

  • Scale 1/72
  • *
  • Μηνύματα: 230
  • Age: 59
  • Τόπος: Αθηνα
    • F.T. Models
Απ: Panther Ausf. G 1/35 (Italeri 6493)
« Απάντηση #35 στις: Δεκέμβριος 29, 2013, 06:07:22 μμ »
Χρηστο συμφωνω μαζι σου οτι ο καθενας δουλευει οπως τον βολευει περισσοτερο, εγω ειπα πως θα βαφτουν σωστα ας πουμε για παραδειγμα τα λαστιχα απο την μεσαια σειρα απο τους τροχους του panther η του tiger και πολυ περισσοτερο η σειρα που βρισκεται πιο μεσα οπως και οι ερπυστριες αν τα εχεις κολλησει ολα μεταξυ τους, ενω αν ειναι ξεχωριστα μπορει καποιος να τα βαψει ολα με τον αερογραφο πολυ πιο γρηγορα και σωστα. ::salut::

Hraklis_Poumaro

  • Επισκέπτης
Απ: Panther Ausf. G 1/35 (Italeri 6493)
« Απάντηση #36 στις: Δεκέμβριος 29, 2013, 06:08:39 μμ »
Εισαι σιγουρος πως το εβαψες με το xf53 ?  :?: :?: :?:
Εγω αυτο τον κωδικο τον εχω σε γκρι...  :roll:


Αποσυνδεδεμένος zb00p

  • Ready To Race
  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 1887
  • Age: 43
  • Τόπος: Ρόδος
  • Four Stroke Force
    • zb00p
Απ: Panther Ausf. G 1/35 (Italeri 6493)
« Απάντηση #37 στις: Δεκέμβριος 29, 2013, 08:35:10 μμ »
XF-59 είναι το σωστό, έχεις δίκιο  :mrgreen:

Λοιπόν, ένα έχω να πώ. Ευτυχώς που θα κάνω whitewash γιατί η παραλλαγή είναι τελείως αποτυχία... :evil: :evil:

Click to see the original size. Click to see the original size. Click to see the original size. Click to see the original size.

άλλο είχα στο μυαλό μου, άλλο τελείως βγήκε, μιλάμε το διέλυσα το μοντελάκι  ::cry2:: ::cry2::

Θα μπορούσα να το ξεβάψω, αλλά από τη στιγμή που θα φάει χειμερινή παραλλαγή, δεν υπάρχει λόγος να μπώ σε αυτή τη διαδικασία.


Χρήστος

Αποσυνδεδεμένος zb00p

  • Ready To Race
  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 1887
  • Age: 43
  • Τόπος: Ρόδος
  • Four Stroke Force
    • zb00p
Απ: Panther Ausf. G 1/35 (Italeri 6493)
« Απάντηση #38 στις: Δεκέμβριος 29, 2013, 08:42:50 μμ »
Λέω τελικά να κολλήσω και τις έξτρα ερπύστριες και να το ασπρίσω όπως το πρώτο στη φωτογραφία:
Click to see the original size.

Αύριο που θα ξελαμπικάρω θα αποφασίσω τι θα το κάνω  :evil:


Χρήστος

Hraklis_Poumaro

  • Επισκέπτης
Απ: Panther Ausf. G 1/35 (Italeri 6493)
« Απάντηση #39 στις: Δεκέμβριος 29, 2013, 11:18:36 μμ »
Εχεις χρησιμοποποιησει ξανα τη συγκεκριμενη χρωματικη τριαδα  η πειραματιστηκες ?
Μηπως να δοκιμασεις κανενα βαρυ φιλτρακι μηπως σκουρυνουν το σαντ  και το πρασινο και ερθει στα ισια του ?

Αποσυνδεδεμένος paliosdimitris

  • Scale 1/72
  • *
  • Μηνύματα: 275
  • Age: 43
  • Τόπος: πτολεμαιδα
Απ: Panther Ausf. G 1/35 (Italeri 6493)
« Απάντηση #40 στις: Δεκέμβριος 29, 2013, 11:24:16 μμ »
Εχεις χρησιμοποποιησει ξανα τη συγκεκριμενη χρωματικη τριαδα  η πειραματιστηκες ? εμένα μ ' άρεσει.
Μηπως να δοκιμασεις κανενα βαρυ φιλτρακι μηπως σκουρυνουν το σαντ  και το πρασινο και ερθει στα ισια του ? Συμφωνώ

Αποσυνδεδεμένος zb00p

  • Ready To Race
  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 1887
  • Age: 43
  • Τόπος: Ρόδος
  • Four Stroke Force
    • zb00p
Απ: Panther Ausf. G 1/35 (Italeri 6493)
« Απάντηση #41 στις: Δεκέμβριος 29, 2013, 11:50:51 μμ »
Αυτή την τριάδα την έχω ξαναδοκιμάσει
Click to see the original size.
Αλλά το μοτίβο και το άρμα βοήθησαν να βγεί καλύτερο.

Δεν μου αρέσει το μοτίβο της παραλλαγής, άλλα πράγματα είχα στο μυαλό μου. Εδώ που τα λέμε, μικρό το κακό, γιατί θα βαφτεί με χειμερινή παραλλαγή και στις φωτογραφίες που έχω, όλα είναι, ας πούμε, φρεσκοβαμμένα και το άσπρο είναι πολύ έντονο και καλύπτει μεγάλο μέρος του άρματος, οπότε δεν χρειάζονται φίλτρα, ίσως ένα ψέκασμα με αραιωμένο buff για να δέσουν τα χρώματα μεταξύ τους.

Αύριο θα αποφασίσω τι θα κάνω, αν και πολύ πιθανόν απλά να περάσω την χειμερινή παραλλαγή από πάνω


Χρήστος

Αποσυνδεδεμένος zb00p

  • Ready To Race
  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 1887
  • Age: 43
  • Τόπος: Ρόδος
  • Four Stroke Force
    • zb00p
Απ: Panther Ausf. G 1/35 (Italeri 6493)
« Απάντηση #42 στις: Δεκέμβριος 30, 2013, 04:36:03 μμ »
Τώρα μάλιστα, me gusta!

Μασκαρίστηκε, ψεκάστηκε με Lifecolor Flat White και έχουν βαφτεί κάποιες λεπτομέρειες, όπως πχ τα λάστιχα των εδαφιαίων και τα εργαλεία, τα οποία όμως "χάθηκαν" κάτω από το άσπρο, αλλά ψήνομαι να τα βάψω πάλι, με τη λογική ότι έχουν χρησιμοποιηθεί αρκετές φορές μετά που βάφτηκε το άρμα.

Click to see the original size. Click to see the original size. Click to see the original size. Click to see the original size. Click to see the original size.

Έχει κάποιες ατέλειες σε κάποια σημεία, αλλά πιστεύω ότι με τα λάδια θα δέσουν τα χρώματα της παραλλαγής και του άσπρου. Αρχικά σκέφτομαι να του κάνω ένα wash με μαύρο, αν και σκέφτομαι ότι θα κάτσει καλύτερα το burnt umber, τι λέτε εσείς? Σκέφτομαι να κάνω πρώτα το chipping και μετά το wash και τα τρεξίματα. Οι φθορές θα είναι περιορισμένης έκτασης με τη λογική ότι τα άρματα περάστηκαν με χειμερινή παραλλαγή και μετά ξεκίνησαν για την Επιχείρηση Βόρειος Άνεμος, οπότε το άσπρο ήταν φρέσκο και μπόλικο και υποθέτω πως θα κάλυψε αρκετές από τις φθορές που μπορεί να είχε το άρμα.

Πώς σας φαίνεται μέχρι εδώ?


Χρήστος

Αποσυνδεδεμένος zb00p

  • Ready To Race
  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 1887
  • Age: 43
  • Τόπος: Ρόδος
  • Four Stroke Force
    • zb00p
Απ: Panther Ausf. G 1/35 (Italeri 6493)
« Απάντηση #43 στις: Ιανουάριος 03, 2014, 02:39:40 μμ »
Έφαγε λίγη περιποίηση και τώρα είμαι κάπου εδώ:

Click to see the original size. Click to see the original size. Click to see the original size. Click to see the original size. Click to see the original size.

Θα το αφήσω να στεγνώσουν οι λάσπες και αν δεν μου αρέσουν όπως θα φαίνονται, θα τις αφαιρέσω με μεγάλο πινέλο και να μείνουν οι λάσπες μόνο σε σημεία που δεν καθαρίζουν εύκολα. Θα το δώ αργότερα. Υπάρχει και ένα ενδεχόμενο να τις σφραγίσω με παρκετίνη και μετά να ξαναπεράσω και άλλη λάσπη.

Πώς το βλέπετε εσείς?


Χρήστος

Αποσυνδεδεμένος nino1969

  • Τα θέλω ΟΛΑ ... γιατρέ μου ...
  • MC crew
  • Scale 1/35
  • *****
  • Μηνύματα: 6676
  • Age: 54
  • Τόπος: Σώμα ΑΘΗΝΑ - ψυχή & πνεύμα στ'Ανάπλι
  • IPMS 1099 / MC 369
Απ: Panther Ausf. G 1/35 (Italeri 6493)
« Απάντηση #44 στις: Ιανουάριος 03, 2014, 03:31:08 μμ »
Πολύ ωραία δουλειά μέχρι τώρα. Βάλε και καμιά ακόμα φωτό από τα χαμηλά όταν στεγνώσει  ::salut::

Αποσυνδεδεμένος zb00p

  • Ready To Race
  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 1887
  • Age: 43
  • Τόπος: Ρόδος
  • Four Stroke Force
    • zb00p
Απ: Panther Ausf. G 1/35 (Italeri 6493)
« Απάντηση #45 στις: Ιανουάριος 03, 2014, 03:34:52 μμ »
Σε ευχαριστώ πολύ, θα ανεβάσω και άλλες φωτογραφίες όταν στεγνώσουν οι λάσπες. Τώρα δεν φαίνεται άσχημο, αλλά όταν στεγνώσει μπορεί να μην είναι καθόλου καλό, την έχω πατήσει σε άλλο μοντέλο!


Χρήστος

Αποσυνδεδεμένος giorgos800

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 1030
Απ: Panther Ausf. G 1/35 (Italeri 6493)
« Απάντηση #46 στις: Ιανουάριος 03, 2014, 05:40:15 μμ »
Πολυ ωραιο ειναι.
Κατι παρομοια ειχα κανει κι εγω πριν μερικα χρονια, παρε μια ιδεα
http://www.modelclub.gr/forums/index.php/topic,15116.0.html

Καλη συνεχεια

Αποσυνδεδεμένος zb00p

  • Ready To Race
  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 1887
  • Age: 43
  • Τόπος: Ρόδος
  • Four Stroke Force
    • zb00p
Απ: Panther Ausf. G 1/35 (Italeri 6493)
« Απάντηση #47 στις: Ιανουάριος 03, 2014, 06:16:39 μμ »
Σε ευχαριστώ πολύ Γιώργο, σημαίνει πολλά για μένα γιατί ο Πάνθηρας σου είναι εξαιρετικός και γενικότερα οι δουλειές σου είναι πραγματικά υποδειγματικές, πολύ θα ήθελα σε κάποια φάση να βγάζω και εγώ ανάλογα αποτελέσματα!


Χρήστος

Αποσυνδεδεμένος zb00p

  • Ready To Race
  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 1887
  • Age: 43
  • Τόπος: Ρόδος
  • Four Stroke Force
    • zb00p
Απ: Panther Ausf. G 1/35 (Italeri 6493)
« Απάντηση #48 στις: Ιανουάριος 05, 2014, 01:24:04 μμ »
Εγώ είμαι ικανοποιημένος εδώ που τον έφτασα τον Πάνθηρα και λέω να τον αφήσω εδώ

Click to see the original size. Click to see the original size.

Περισσότερες φώτο αργότερα!


Χρήστος

Αποσυνδεδεμένος giwrgosd

  • Δορκοφίκης Γιώργος IPMS 1271
  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 5966
  • Age: 56
  • Τόπος: Γλυφάδα, Αθήνα
  • Κατά φαντασίαν πιλότος...
    • IPMS Hellas Facebook Official page
Απ: Panther Ausf. G 1/35 (Italeri 6493)
« Απάντηση #49 στις: Ιανουάριος 05, 2014, 02:17:33 μμ »
Πολύ ωραίος είναι...
Μην τον πειράξεις όπως εγώ και τον χαλάσεις!
Οποιοδήποτε σχόλιο, τοποθέτηση, δήλωση στο παραπάνω μήνυμα αποτελεί προσωπική άποψη και μόνο και ως τέτοια πρέπει να εκλαμβάνεται.

Tags: