Αποστολέας Θέμα: Hellcats over Uruguay - F6F-5 Eduard 1/48  (Αναγνώστηκε 12679 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Συνδεδεμένος arcadios

  • Ignorantia juris non excusat.
  • Διαχειριστης
  • Scale 1/35
  • *****
  • Μηνύματα: 7343
  • Age: 50
  • Τόπος: Athens-Downtown
    • MC Hellenic Modelling Community
Απ: Hellcats over Uruguay - F6F-5 Eduard 1/48
« Απάντηση #50 στις: Φεβρουάριος 25, 2014, 10:36:33 μμ »
μετα απο ενα μεγάλο διάλειμμα (μεσολάβησε και ενα GB heller) ... το hellcat παίρνει θεση παλι πανω στο πάγκο.  To κατασκευαστικο ειχε τελειώσει.. οποτε σειρα εχει το βάψιμο. 

Πρωτα τελείωσα με το κινητήρα και το εκλεισα



μετα απο ενα γρήγορο pre-shade στο κατω μερος και στην άτρακτο, πέρασα το πρώτο χρωμα. H311 για τις κατω επιφάνειες, τρια νομιζω λεπτα χέρια μέχρι τώρα.



Νομίζω οτι σηκώνει και κανα δυο χερια ακόμα ... σκέφτομαι να ριξω και λιγο άσπρο στο 311... μηπως και κανει καμια διαφορά... Θα δειξει

Αποσυνδεδεμένος CROW

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 5194
  • Τόπος: West side
    • Image
Απ: Hellcats over Uruguay - F6F-5 Eduard 1/48
« Απάντηση #51 στις: Φεβρουάριος 25, 2014, 10:52:15 μμ »
Περνα αλλο ενα χερι στην ατρακτο,ειδικα απο την μεση και πισω. :wink:
Εκατονταδες κιτ προς πωληση σε χαμηλες τιμες!   http://www.modelclub.gr/market/index.php?page=user&action=pub_profile&id=16

Αποσυνδεδεμένος Wildcat

  • ...ή απλά Γάτος
  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 3197
  • Age: 49
  • Τόπος: Over the hills and far away...
Απ: Hellcats over Uruguay - F6F-5 Eduard 1/48
« Απάντηση #52 στις: Φεβρουάριος 26, 2014, 01:24:36 πμ »
μετα απο ενα μεγάλο διάλειμμα (μεσολάβησε και ενα GB heller) ... το hellcat παίρνει θεση παλι πανω στο πάγκο.  To κατασκευαστικο ειχε τελειώσει.. οποτε σειρα εχει το βάψιμο. 

Πρωτα τελείωσα με το κινητήρα και το εκλεισα



μετα απο ενα γρήγορο pre-shade στο κατω μερος και στην άτρακτο, πέρασα το πρώτο χρωμα. H311 για τις κατω επιφάνειες, τρια νομιζω λεπτα χέρια μέχρι τώρα.



Νομίζω οτι σηκώνει και κανα δυο χερια ακόμα ... σκέφτομαι να ριξω και λιγο άσπρο στο 311... μηπως και κανει καμια διαφορά... Θα δειξει

Σηκώνει τόσα χέρια όσα χρειάζεται για να μειωθεί έως εξαφανίσεως το preshade... μετά θα του κάνεις ενα ωραίο paneling και postshading σε κάποια μόνο σημεία και οχι σε όλες τις γραμμώσεις και panels ανεξαιρέτως! :wink:

Αποσυνδεδεμένος ALEX_SSGTi

  • Αλέξανδρος Βούρβαχης IPMS 1134/MC 341
  • MC crew
  • Scale 1/32
  • *****
  • Μηνύματα: 9126
  • Age: 47
  • Τόπος: Πειραιάς
  • Μοdelling is just fun!
    • ModelClub.GR
Απ: Hellcats over Uruguay - F6F-5 Eduard 1/48
« Απάντηση #53 στις: Φεβρουάριος 26, 2014, 11:38:04 πμ »
Σηκώνει τόσα χέρια όσα χρειάζεται για να μειωθεί έως εξαφανίσεως το preshade... μετά θα του κάνεις ενα ωραίο paneling και postshading σε κάποια μόνο σημεία και οχι σε όλες τις γραμμώσεις και panels ανεξαιρέτως! :wink:

Ακριβώς!! ;)

Συνδεδεμένος arcadios

  • Ignorantia juris non excusat.
  • Διαχειριστης
  • Scale 1/35
  • *****
  • Μηνύματα: 7343
  • Age: 50
  • Τόπος: Athens-Downtown
    • MC Hellenic Modelling Community
Απ: Hellcats over Uruguay - F6F-5 Eduard 1/48
« Απάντηση #54 στις: Φεβρουάριος 26, 2014, 11:47:48 πμ »
Σηκώνει τόσα χέρια όσα χρειάζεται για να μειωθεί έως εξαφανίσεως το preshade... μετά θα του κάνεις ενα ωραίο paneling και postshading σε κάποια μόνο σημεία και οχι σε όλες τις γραμμώσεις και panels ανεξαιρέτως! :wink:

Ακριβώς!! ;)

το ξερω οτι δεν σας αρεσει γενικα σαν τεχνικη το pre-shade  (γεροπεριεργοι ::glossa:: ::glossa::  ) ... αλλα το Postshade δεν το "εχω" ακομα ... και το φοβάμαι ... :wink:

Θα το δουλεψω και αλλο ... Τεταρτη δεν ειναι σημερα??  εε εχω βαψιμο το βραδυ   :mrgreen: :mrgreen:

Αποσυνδεδεμένος gkontog

  • Moderator
  • Scale 1/24
  • *****
  • Μηνύματα: 12382
  • Age: 58
  • Τόπος: Αθήνα
  • Τόσα πολλά μοντέλα, τόσος λίγος χώρος...
Απ: Hellcats over Uruguay - F6F-5 Eduard 1/48
« Απάντηση #55 στις: Φεβρουάριος 26, 2014, 12:22:55 μμ »
Σύντροφε, εμένα μου αρέσει. Αλλά από όσα ξέρω τα -5 της Ουρουγουάης ήταν ολόκληρα μπλε, έχεις κάποια άλλη πληροφορία;
Τα πιο διάσημα τελευταία λόγια στο σύμπαν: Σβήστα, έχω πάρει backup!

Συνδεδεμένος arcadios

  • Ignorantia juris non excusat.
  • Διαχειριστης
  • Scale 1/35
  • *****
  • Μηνύματα: 7343
  • Age: 50
  • Τόπος: Athens-Downtown
    • MC Hellenic Modelling Community
Απ: Hellcats over Uruguay - F6F-5 Eduard 1/48
« Απάντηση #56 στις: Φεβρουάριος 26, 2014, 12:25:49 μμ »
Σύντροφε, εμένα μου αρέσει. Αλλά από όσα ξέρω τα -5 της Ουρουγουάης ήταν ολόκληρα μπλε, έχεις κάποια άλλη πληροφορία;

Μπορει κάποια να ηταν και ολο μπλε ... αλλα υπήρχαν και με άσπρα κατω επιφάνειες

http://www.pilotoviejo.com/hellcathistory.htm

Αποσυνδεδεμένος gkontog

  • Moderator
  • Scale 1/24
  • *****
  • Μηνύματα: 12382
  • Age: 58
  • Τόπος: Αθήνα
  • Τόσα πολλά μοντέλα, τόσος λίγος χώρος...
Απ: Hellcats over Uruguay - F6F-5 Eduard 1/48
« Απάντηση #57 στις: Φεβρουάριος 26, 2014, 12:30:48 μμ »
Μπορει κάποια να ηταν και ολο μπλε ... αλλα υπήρχαν και με άσπρα κατω επιφάνειες

http://www.pilotoviejo.com/hellcathistory.htm
Καλώς, δεν το ήξερα, ευχαριστώ για το link. Καλή συνέχεια και μην το φοβάσαι το postshading, είναι ΠΟΛΥ πιο ελεγχόμενο από το preshading, κάνε μερικές δοκιμές και θα δεις.
Τα πιο διάσημα τελευταία λόγια στο σύμπαν: Σβήστα, έχω πάρει backup!

Αποσυνδεδεμένος Wildcat

  • ...ή απλά Γάτος
  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 3197
  • Age: 49
  • Τόπος: Over the hills and far away...
Απ: Hellcats over Uruguay - F6F-5 Eduard 1/48
« Απάντηση #58 στις: Φεβρουάριος 26, 2014, 12:35:14 μμ »
το ξερω οτι δεν σας αρεσει γενικα σαν τεχνικη το pre-shade  (γεροπεριεργοι ::glossa:: ::glossa::  ) ... αλλα το Postshade δεν το "εχω" ακομα ... και το φοβάμαι ... :wink:

Θα το δουλεψω και αλλο ... Τεταρτη δεν ειναι σημερα??  εε εχω βαψιμο το βραδυ   :mrgreen: :mrgreen:
Δεν έχεις τίποτα να φοβηθείς... φτιάχνεις εξαρχής τον τόνο στο χρώμα που θες και εφαρμόζεις! Ούτε να σκέφτεσαι μήπως ψεκάσεις πολύ χρώμα και χάσεις το εφέ, ούτε να περιμένεις να στεγνώσει για να δείς αν θέλει κι'αλλο! Και σε περίπτωση που θες να "σκιάσεις" πολλά χρώματα/παραλλαγή, κάντο με "βρώμικο" βερνίκι, δηλαδή ημιδιαφανές μαύρο (σαν το "smoke") ή σκούρο γκρί/καφέ (αναλόγως των υποκείμενων χρωμάτων). Σ'αυτή τη περίπτωση βέβαια, όσο επιμένεις σε κάποιο σημείο με τον αερογράφο τόσο περισσότερο θα σκουραίνει το εφέ.

Αποσυνδεδεμένος nosdio

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 1210
  • Τόπος: Αθήνα
  • Γιάννης
Απ: Hellcats over Uruguay - F6F-5 Eduard 1/48
« Απάντηση #59 στις: Φεβρουάριος 26, 2014, 02:42:43 μμ »
Να μου επιτρεψετε να σας πω ταπεινα πως αλλο το ενα αλλο το αλλο αν και γενικα επικαλυπτονται οι τεχνικες..δεν βγαζει το ιδιο αποτελσμα το postshade και ειδικα στο λευκο.
Αν κανεις αυτο που σου λενε θα φαινεται μια γραμμη σε καθε πανελ η γραμμωση η δεν ξερω και γω τι..χωρις ομως να εχει αυτο το σβησιμο που εχει τωρα γιατι το χρωμα θα ειναι πανω απο το βασικο και οχι κατω του σαν υποστρωμα, τεσπα.. :wink:

Αυτο που επρεπε να κανεις Αρκα γιατι τωρα θα ταλαιπωρηθεις με τα χερια που θα χρειστει λογω ασπρου(ανοιχτο χρωμα γενικα) ηταν αυτο που ειχε πει καποια στιγμη ο Λευτερης ενδιαμεσο preshade. Επρπε να ψεκασεις λευκο πρωτα και ακομα καλυτερα πχ mr white base 1000 και μετα αναλογα ποσα χερια θες να περασεις preshade με smoke πχ..η καποιο απαλο γκρι και μετα το λευκο.

Τωρα απλα ψεκαζε ::glossa:: ::glossa:: ::glossa::

Αποσυνδεδεμένος ALEX_SSGTi

  • Αλέξανδρος Βούρβαχης IPMS 1134/MC 341
  • MC crew
  • Scale 1/32
  • *****
  • Μηνύματα: 9126
  • Age: 47
  • Τόπος: Πειραιάς
  • Μοdelling is just fun!
    • ModelClub.GR
Απ: Hellcats over Uruguay - F6F-5 Eduard 1/48
« Απάντηση #60 στις: Φεβρουάριος 26, 2014, 02:57:30 μμ »
Εγω γενικά είμαι κατά του pre-shade σαν τεχνική. Δεν έχω δει πάνελ σε πραγματικό αεροπλάνο που να έχει το "βάθος" που αποκτά με την τεχνική αυτή.

Αποσυνδεδεμένος Wildcat

  • ...ή απλά Γάτος
  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 3197
  • Age: 49
  • Τόπος: Over the hills and far away...
Απ: Hellcats over Uruguay - F6F-5 Eduard 1/48
« Απάντηση #61 στις: Φεβρουάριος 26, 2014, 03:06:07 μμ »
Να μου επιτρεψετε να σας πω ταπεινα πως αλλο το ενα αλλο το αλλο αν και γενικα επικαλυπτονται οι τεχνικες..δεν βγαζει το ιδιο αποτελσμα το postshade και ειδικα στο λευκο.
Αν κανεις αυτο που σου λενε θα φαινεται μια γραμμη σε καθε πανελ η γραμμωση η δεν ξερω και γω τι..χωρις ομως να εχει αυτο το σβησιμο που εχει τωρα γιατι το χρωμα θα ειναι πανω απο το βασικο και οχι κατω του σαν υποστρωμα, τεσπα.. :wink:

Αυτό ακριβώς το αποτέλεσμα είναι που δεν είναι ωραίο! Ο τονισμός κάθε γραμμής και θυριδας - ασχέτως της τεχνικής (preshade, postshade, midshade ή οτι σε-shade θες!), ΔΕΝ έχει καμία σχέση με τη πραγματικότητα. Αυτό που λέω είναι να το σβήσει και να εφαρμόσει σκιές/βρωμιές και να παίξει με την τονικότητα του χρώματος σε ορισμένα panel και ΟΧΙ να ξανακάνει αυτό που έχει ήδη κάνει, με άλλο τρόπο...

Εγω γενικά είμαι κατά του pre-shade σαν τεχνική. Δεν έχω δει πάνελ σε πραγματικό αεροπλάνο που να έχει το "βάθος" που αποκτά με την τεχνική αυτή.
::thumbleft:: ::salut::

Αποσυνδεδεμένος nosdio

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 1210
  • Τόπος: Αθήνα
  • Γιάννης
Απ: Hellcats over Uruguay - F6F-5 Eduard 1/48
« Απάντηση #62 στις: Φεβρουάριος 26, 2014, 03:10:41 μμ »
Οκ παιδες, ετσι οπως το θετετε ισως πιο ευκολο ειναι το λαδακι/παιξιμο με τον αερογραφο..αλλα πρεπει να σβησει πρωτα το εφε που υπαρχει ηδη ::salut::

Συνδεδεμένος arcadios

  • Ignorantia juris non excusat.
  • Διαχειριστης
  • Scale 1/35
  • *****
  • Μηνύματα: 7343
  • Age: 50
  • Τόπος: Athens-Downtown
    • MC Hellenic Modelling Community
Απ: Hellcats over Uruguay - F6F-5 Eduard 1/48
« Απάντηση #63 στις: Μάρτιος 02, 2014, 09:38:05 μμ »
συνέχεια λοιπον με το hellcat. Μετα απο τις εποικοδομητικές συμβουλές που επεσαν ... εκανα tone down το preshade αρκετα...



και ειπα να δοκιμάσω οτι ειπώθηκε πιο πανω για post-shade κλπ κλπ...

ξεκίνησα με λιγο μασκαρισμα ..



και με το smoke της gunze Η95 ... ξεκίνησα την καταστροφή ...  :mrgreen: :mrgreen:  ακολουθούσε ξανά tone down με πολυ αραιωμένο 311 ... και έφτασα εδω...



δεν ξερω αν μ'αρεσει... και ναι και οχι   :roll: :roll: 

... λεω να το αφήσω προς το παρόν  ετσι .. να περάσω και το μπλε ... και μετα θα δω πως φαίνεται σαν συνολο ... και θα πραξω ανάλογα...

Αποσυνδεδεμένος tito

  • IPMS 1309
  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 1620
  • Age: 38
  • Τόπος: Αθήνα
  • Χρήστος Μπαλής
Απ: Hellcats over Uruguay - F6F-5 Eduard 1/48
« Απάντηση #64 στις: Μάρτιος 02, 2014, 10:00:27 μμ »
Αρκαδιε αυτο που εκανες με τo postshade ειναι να βαψεις ουσιαστικα με πολυ αραιωμενο χρωμα, σκια τα πανελς σε μεγαλη εκταση. Η τεχνικη της μασκοταινιας ειναι να δημιουργεις σκια κυριολεκτικα στην ακμη των πανελς (επιλεκτικα) ψεκαζωντας απο πολυ κοντα επανω στην ακρη της ταινιας και οχι στην ακρη της κυριολεκτικα"πιανωντας" και πλαστικο. Αυτο που θες ειναι να σκιασεις με το overspray και οχι να βαψεις. Δοκιμασε να υποτονισεις με αραιωμενο βασικο να το διορθωσεις τωρα που ειναι νωρις και δεν εχεις προχωρησει επανω ακομη.  ::salut::

Συνδεδεμένος arcadios

  • Ignorantia juris non excusat.
  • Διαχειριστης
  • Scale 1/35
  • *****
  • Μηνύματα: 7343
  • Age: 50
  • Τόπος: Athens-Downtown
    • MC Hellenic Modelling Community
Απ: Hellcats over Uruguay - F6F-5 Eduard 1/48
« Απάντηση #65 στις: Μάρτιος 02, 2014, 11:02:28 μμ »
..... Αυτο που θες ειναι να σκιασεις με το overspray και οχι να βαψεις. ...

λογικα αυτο ειναι το κολπο .... το κρατάω για την επόμενη φωρα ....  αλλο ενα χέρι τωρα ... ευτυχώς δεν έχει χτίσει ακόμα  :mrgreen: :mrgreen: 

Αποσυνδεδεμένος tito

  • IPMS 1309
  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 1620
  • Age: 38
  • Τόπος: Αθήνα
  • Χρήστος Μπαλής
Απ: Hellcats over Uruguay - F6F-5 Eduard 1/48
« Απάντηση #66 στις: Μάρτιος 02, 2014, 11:23:26 μμ »
Ετσι ακριβως, οταν ψεκαζεις στην ακμη της ταινιας και πλαστικο μαζι εχεις αυτο το αποτελεσμα το πολυ κοφτο-εντονο και μη ρεαλιστικο που δεν δενει με το συνολο. Να βγαλεις και την κορωνα του αερογραφου μπροστα, βοηθαει να εστιασεις κοντυτερα και πιο σωστα. Υπομονη να χεις μπολικη και θα σου βγει  :wink:

Αποσυνδεδεμένος nosdio

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 1210
  • Τόπος: Αθήνα
  • Γιάννης
Απ: Hellcats over Uruguay - F6F-5 Eduard 1/48
« Απάντηση #67 στις: Μάρτιος 03, 2014, 03:58:33 πμ »
Αν σου αρεσει εσενα ολοι πανε πασο..κανονας Νο.1
Αν θες να παιξεις και να δοκιμασεις και να  και να...κανονας Νο.2 ::salut:: ::salut::

Απο κει και περα..αν θες τη φιλικη μου γνωμη "ταλαιπωρησαι" αν το θεωρεις ταλαιπωρια τσαμπα...εφοσον δε σου αρεσει με το preshade "σβηστο" τερμα..ισα ισα που να φαινεται και παρε mig wash η ενα βαρυ λαδι και παιξε μπαλα....αν θες παλι να κανεις αυτο που σου λενε τα παιδια..πρεπει να ψεκασεις ολες λευκες τις επιφανειες(υποτιθεται οτι δεν εχεις κανει preshade αλλιως παλι θελει tone down) με διαφορες "αποχρωσεις του ασπρου" ουσιαστικα πιο σκουρες για να δημιουργησεις τη "βρωμα" και μετα να σβησεις καπως ολο το εφε παλι με ασπρο για να δεσει ολο μαζι.To εκανε πολυ ομορφα ο gkontog στο street modeling απλα δεν ηταν ασπρο και δεν ηταν πολλες αποχρωσεις

Καλη συνεχεια Αρκα! :wink:

Αποσυνδεδεμένος Wildcat

  • ...ή απλά Γάτος
  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 3197
  • Age: 49
  • Τόπος: Over the hills and far away...
Απ: Hellcats over Uruguay - F6F-5 Eduard 1/48
« Απάντηση #68 στις: Μάρτιος 03, 2014, 05:43:38 πμ »
Δεν έχεις ξεφύγει απο τη "λογική" του εφε που δίνει το preshade και αυτό φαίνεται στην ομοιομορφία και ισορροπία της "φθοράς" - τα ίδια πάνελ σε κάθε πτέρυγα έχουν την ιδια μεταχείρηση και δεν έχεις αφήσει πανελ για πανελ απείραχτο! Το αποτέλεσμα δεν είναι καλύτερο απο το προηγούμενο αλλα practice makes perfect και σιγά σιγά θα στρώσεις! ::glossa::

Ρίξε μια ματια σε φωτογραφίες του πραγματικού Hellcat για να δεις που και πως φθείρεται το πραγματικό και αμα ξημερώσει συζητάμε αν θες, πως θα μεταφέρεις στο μοντέλο αυτό που βλέπεις.

Click to see the original size. Click to see the original size. Click to see the original size.

Συνδεδεμένος arcadios

  • Ignorantia juris non excusat.
  • Διαχειριστης
  • Scale 1/35
  • *****
  • Μηνύματα: 7343
  • Age: 50
  • Τόπος: Athens-Downtown
    • MC Hellenic Modelling Community
Απ: Hellcats over Uruguay - F6F-5 Eduard 1/48
« Απάντηση #69 στις: Μάρτιος 09, 2014, 10:16:50 μμ »
με τα αυτα και τ'αλλα ... επεσε και το πανω χρωμα - μπλε - gunze H326. εδω ειπα να παιξω λιγο ... και οτι βγει ...
η παρακάτω διαδικασία ειναι τελείως αυθαίρετη και χωρις καποια συγκεκριμένη μελέτη   :mrgreen: :mrgreen:

ετσι πήρα το βασικο και έριξα smoke Η95 και εκανα ενα πέρασμα ..

 

μετα στο βασικό εριξα λιγο λευκο ... και περασω το υπολοιπο ... (εδω φωτο δεν εβγαλα sory)

και μετα μονο με τα βασικό αρκετά αραιωμένο το περασα ολο και επέμενα σε μερικα πανελ ... καπου το παράκανα ολο και δεν νομιζω και εμεινε και τπτ να δειτε ... :mrgreen: :mrgreen:

   

και δυο φωτο απο το κατω μερος ... πριν ριξω το μπλε και μετα απο τα tone down .

 

Αποσυνδεδεμένος ALEX_SSGTi

  • Αλέξανδρος Βούρβαχης IPMS 1134/MC 341
  • MC crew
  • Scale 1/32
  • *****
  • Μηνύματα: 9126
  • Age: 47
  • Τόπος: Πειραιάς
  • Μοdelling is just fun!
    • ModelClub.GR
Απ: Hellcats over Uruguay - F6F-5 Eduard 1/48
« Απάντηση #70 στις: Μάρτιος 10, 2014, 06:51:29 μμ »
και μετα μονο με τα βασικό αρκετά αραιωμένο το περασα ολο και επέμενα σε μερικα πανελ ... καπου το παράκανα ολο και δεν νομιζω και εμεινε και τπτ να δειτε ... :mrgreen: :mrgreen:

Και τώρα πάρε το βασικό ξανοιγμένο και όπως έκανες στις κάτω επιφάνειες με ταινία μασκαρίσματος ανά πάνελ, κάνε και εδώ. Πρόσεξε όμως, να μην επιμείνεις πολύ με τον αερογράφο, θα πρέπει να αφήσεις ένα αχνό ίχνος στην άκρη του πάνελ.

Αποσυνδεδεμένος Wildcat

  • ...ή απλά Γάτος
  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 3197
  • Age: 49
  • Τόπος: Over the hills and far away...
Απ: Hellcats over Uruguay - F6F-5 Eduard 1/48
« Απάντηση #71 στις: Μάρτιος 10, 2014, 07:56:36 μμ »
Οι φωτογραφίες δεν βοηθάνε (ειναι και γυαλιστερο το χρώμα) αλλα το σκεπτικό και το τρόπος του preshading που έκανες στο μπλέ είναι στο σωστό δρόμο. Ενδεχομένως να χρειάζεται λίγη περιποίηση όπως προτείνει το αποκαϊδι απο πάνω, δεν νομίζω όμως οτι θέλει υπερβολές...

Αποσυνδεδεμένος dedalos

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 3023
  • Age: 50
  • Τόπος: Χαλκιδα
  • Can't help myself...it's a sickness!!
Απ: Hellcats over Uruguay - F6F-5 Eduard 1/48
« Απάντηση #72 στις: Μάρτιος 10, 2014, 08:16:19 μμ »
Γιατι νομιζω οτι αυτο που ηθελες να κανεις και εδειξες στις πρωτες φωτο(το οποιο και γουσταρα παρα πολυ!!),χαθηκε στις τελευταιες φωτο?!? :( :( :(
Γνωστος κι ως...doctor evergreen...Τασος ο "δεν τελειωνω τιποτα"....και λοιπα cosmetic επιθετα..

Συνδεδεμένος arcadios

  • Ignorantia juris non excusat.
  • Διαχειριστης
  • Scale 1/35
  • *****
  • Μηνύματα: 7343
  • Age: 50
  • Τόπος: Athens-Downtown
    • MC Hellenic Modelling Community
Απ: Hellcats over Uruguay - F6F-5 Eduard 1/48
« Απάντηση #73 στις: Μάρτιος 10, 2014, 10:54:51 μμ »
Γιατι νομιζω οτι αυτο που ηθελες να κανεις και εδειξες στις πρωτες φωτο(το οποιο και γουσταρα παρα πολυ!!),χαθηκε στις τελευταιες φωτο?!? :( :( :(

40 λεπτα εβλεπα μονο μπλε μπλε μπλε ...

εε καπου το εχασα  :mrgreen: :mrgreen:

Συνδεδεμένος arcadios

  • Ignorantia juris non excusat.
  • Διαχειριστης
  • Scale 1/35
  • *****
  • Μηνύματα: 7343
  • Age: 50
  • Τόπος: Athens-Downtown
    • MC Hellenic Modelling Community
Απ: Hellcats over Uruguay - F6F-5 Eduard 1/48
« Απάντηση #74 στις: Μάιος 18, 2014, 01:49:21 πμ »
στο παρα τσακ  να είμαι εκπρόθεσμος ... και οχι όπως θα ήθελα και με ενα ατύχημα με το βερνίκι.. ... μπορω να πω οτι αυτο σχεδόν τελείωσε.





αυριο θα ξεμασκαρω την καλύπτρα και θα βγουν και οι φωτο για τις συμμέτοχες..    :mrgreen:

Tags: f6f hellcat