ΜΟΝΤΕΛΙΣΤΙΚΕΣ ΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ > GB: "Γάτες"

F-14A Tomcat, Hobbyboss 1/72 (VF-111)

(1/7) > >>

Pez:
Μιαου, δηλαδή χαίρεται!

Η συμμετοχή μου στο γατοbuild θα είναι με το F-14A της Hobbyboss στην 1/72. Δεν έχω επιλέξει ακόμα τη μοίρα αλλά μάλλον κλίνω προς την VF-111 Sundowners.

Η παρουσίαση του κιτ εδώ

Έναρξη εργασιών λίαν συντόμως!!  ::salut::

gkontog:
Ωπ! Το ίδιο έχω και εγώ και λέω να το ξεκινήσω. Καλή αρχή!

nosdio:
Καλη αρχη φιλε μου και αν μπορεις να ποσταρεις φωτο απο τις εισαγωγες που λενε οτι ειναι σε λαθος γωνια στα HB να δουμε τι ισχυει και κατα ποσο γιατι σε γενικες γραμμες απο εφαρμογη πρεπει να ειναι μια χαρα σε αντιθεση με τον ανταγωνισμο.

Jet72:
Νομίζω ότι υπάρχει και ένα θέμα με τη θέση των δεξαμενών. Τι μοίρα θα το κάνεις τελικά;

Pez:
Σας ευχαριστώ!

@gkontog: Να το ξεκινήσεις! φαίνεται πολύ ευχάριστο κιτ και θα ήθελα πολύ να δω φθορές σε F-14 από τα χεράκια σου!!

@nosdio: Δεν βρίσκω κάτι λάθος στις εισαγωγές έτσι όπως κάθονται στα πλαίσια. Αν υπάρχει λάθος στη γωνία θα είναι όταν θα κολληθούν στην άτρακτο, και θα ποστάρω φώτο στο συγκεκριμένο στάδιο, ελπίζω να μην υπάρχει κάτι πάντως.

@Jet72: Θα διερευνηθεί και αυτό, πάντως δεν είναι κάτι που με ανησυχεί, μιας και αν είναι λάθος η θέση των δεξαμενών μπορούν απλά να αγνοηθούν οι οδηγοί. Μοίρα κλίνω πολύ προς Sundowners. Δεν ξέρω τι λένε οι χαλκομανίες της Hobbyboss, θα κάνω μια δοκιμή και αν είναι καλές θα πάω VF-111, ειδάλλως θα ψάξω για aftermarket.

Πλοήγηση

[0] Λίστα μηνυμάτων

[#] Επόμενη σελίδα

Μετάβαση στην πλήρη έκδοση