Αποστολέας Θέμα: F-4E & A-7 RESET 1/48  (Αναγνώστηκε 5633 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος komhs

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 1248
  • Age: 53
  • Τόπος: ΑΜΦΙΣΣΑ - ΦΩΚΙΔΑ
  • modelclub.gr
Απ: F-4E & A-7 RESET 1/48
« Απάντηση #25 στις: Ιούλιος 15, 2013, 11:03:08 μμ »
Μπορείς να φορτώσεις στο Α-7Ε (όχι -Η) και AFDS αν έχεις στο στοκ σου.

Καλά θα ήταν αλλά δεν έχω φίλε μου, για το Α7 έχω έτοιμες 2 gbu10, τις 2 δεξαμενές ,το ένα ατρακίδιο που δεν ξέρω ακριβώς τι είναι και έχω και τον εξαπλό φορέα που θα δω αν θα του βάλω τίποτα γιατί οι βόμβες που κιτ (hase) δεν είναι οι δικές μας και δικές μας δεν έχω καθόλου.
Ηλίας


Αποσυνδεδεμένος komhs

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 1248
  • Age: 53
  • Τόπος: ΑΜΦΙΣΣΑ - ΦΩΚΙΔΑ
  • modelclub.gr
Απ: F-4E & A-7 RESET 1/48
« Απάντηση #26 στις: Ιούλιος 15, 2013, 11:04:33 μμ »
Αν θες κανε το φαντόμι SRA και όχι AUP.Τα SRA έφερναν aim 7.

AUP θα το κάνω φίλε μου και στην τελική δεν θα βάλω καθόλου τους AIM7
Ηλίας


Αποσυνδεδεμένος pgpelect

  • Scale 1/48
  • *
  • Μηνύματα: 920
  • Age: 47
  • Τόπος: Χανιά 90% - Χαλάνδρι 10%
Απ: F-4E & A-7 RESET 1/48
« Απάντηση #27 στις: Ιούλιος 16, 2013, 10:58:04 πμ »
AUP θα το κάνω φίλε μου και στην τελική δεν θα βάλω καθόλου τους AIM7
Το θέμα του κόκπιτ πώς θα το αντιμετωπίσεις; Θα ξεκινήσεις κόψε ράψε ή θα γίνει γαργάρα η δουλειά;
Παναγιώτης

Αποσυνδεδεμένος Κατάσκοπος

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 1670
  • Age: 47
  • Τόπος: Καρδίτσα
  • The other Caveman
Απ: F-4E & A-7 RESET 1/48
« Απάντηση #28 στις: Ιούλιος 16, 2013, 11:01:27 πμ »
Καλά θα ήταν αλλά δεν έχω φίλε μου, για το Α7 έχω έτοιμες 2 gbu10, τις 2 δεξαμενές ,το ένα ατρακίδιο που δεν ξέρω ακριβώς τι είναι και έχω και τον εξαπλό φορέα που θα δω αν θα του βάλω τίποτα γιατί οι βόμβες που κιτ (hase) δεν είναι οι δικές μας και δικές μας δεν έχω καθόλου.

Το ατρακτίδιο, αν το μπροστά του μέρος είναι στρογγυλό επίπεδο και όταν αναρτάται στον πυλώνα έχει μία κλίση προς τα κάτω τότε μιλάμε για το FLIR LANA (Low Altitude Night Attack) AN/AAR-45 (ίσως και το -49 που ήταν λίγο πιο εξελιγμένο). Δεν θυμάμαι αν αναρτάται μόνο στους εσώτερους πυλώνες.
 
Μαθιός


Μ. Μπέλλος

Αποσυνδεδεμένος komhs

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 1248
  • Age: 53
  • Τόπος: ΑΜΦΙΣΣΑ - ΦΩΚΙΔΑ
  • modelclub.gr
Απ: F-4E & A-7 RESET 1/48
« Απάντηση #29 στις: Ιούλιος 16, 2013, 02:56:08 μμ »
Γαργάρα θα γίνει φίλε μου Παναγιώτη και χωρίς τύψεις, έτσι κι αλλιώς όλα με κλειστή την καλύπτρα τα φτιάχνω γιατί βιτρίνα δεν υπάρχει και υπάρχουν στο σπίτι γάτα, μικρός και ΞΕΣΚΟΝΟΠΑΝΟ οπότε τα έχω ψηλά για ευνόητους λόγους που σημαίνει ότι το 80% των μοντέλων μου είναι η εξωτερική εμφάνιση.
Την λεπτομέρεια στα κόκπιτ - την οποία άρχισα να την δουλεύω από τότε που γράφτηκα στον σάιτ και είδα τα δικά σας σε σχέση με αυτά που έφτιαχνα και τότε κατάλαβα ότι τα δικά μου έκαναν μόνο για νταλίκες – την φτιάχνω για να την βλέπω μόνο εγώ δυστυχώς και βέβαια για την αρρώστια μας που ακούει στο όνομα μοντελισμός.
Α ναι το κόκπιτ είναι μάλιστα με χαλκομανίες και όχι ανάγλυφο.





Ηλίας

Ηλίας


Αποσυνδεδεμένος komhs

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 1248
  • Age: 53
  • Τόπος: ΑΜΦΙΣΣΑ - ΦΩΚΙΔΑ
  • modelclub.gr
Απ: F-4E & A-7 RESET 1/48
« Απάντηση #30 στις: Ιούλιος 16, 2013, 02:59:55 μμ »

Το ατρακτίδιο, αν το μπροστά του μέρος είναι στρογγυλό επίπεδο και όταν αναρτάται στον πυλώνα έχει μία κλίση προς τα κάτω τότε μιλάμε για το FLIR LANA (Low Altitude Night Attack) AN/AAR-45 (ίσως και το -49 που ήταν λίγο πιο εξελιγμένο). Δεν θυμάμαι αν αναρτάται μόνο στους εσώτερους πυλώνες.
 
Μαθιός

Οι οδήγίες στον εσωτερικό το είχαν και το ονομάζουν FLIP POD
Ηλίας
Ηλίας


Tags: f-4e a-7