Αποστολέας Θέμα: Chieftain MK3-P Tamiya 1/35  (Αναγνώστηκε 4557 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Τσάπανος Γεώργιος

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 1095
  • Τόπος: Θεσσαλονίκη
Chieftain MK3-P Tamiya 1/35
« στις: Ιούνιος 05, 2013, 01:01:16 μμ »
Καλησπέρα σε όλους, η δεύτερη συμμετοχή μου θα είναι πάλι με Περσικό Chieftain, το ΜΚ3, ένα από τουλάχιστον 70 που είχε η Περσία στον πόλεμο 1980-88 με το Ιράκ. Το κιτ είναι της Tamiya, έπεσε στα χέρια μου κατόπιν ανταλλαγής, χωρισμένο στη μέση γιατί ήταν motorized και με κάποιες ελλείψεις, όπως χωρίς το ένα προστατευτικό για τα φώτα, σπασμένα κάποια από αυτά, χωρίς προβολέα, σπασμένο το ένα από τα καλάθια και πολυβόλο και κάποιες άλλες που συμπληρώθηκαν με αντίγραφα από αντίστοιχο κιτ, όλα αυτά μου έδωσαν την ευκαιρία να προσθέσω λεπτομέρεια στο χώρο του προβολέα, μιας και φωτογραφίες από αντίστοιχα Περσικά σε δράση ή κατειλημμένα παρουσιάζονται χωρίς αυτά (λογικό μετά από έναν πόλεμο περίπου 8 ετών), έβαλα μουσαμά με εποξικό στόκο στη βάση του πυροβόλου και πιστεύοντας ότι δεν παραβιάζω του κανόνες του GB, ούτως ή άλλως θα βαφτεί sand, σας το παρουσιάζω. Η αλήθεια πάντως είναι ότι προσωπικά δεν έχω φωτογραφίες από Περσικό ΜΚ3, αλλά κάποιες που μπορεί να το πλησιάζουν (είναι όλες από μπροστά) και βασίστηκα μόνο σε αναφορές για χώρες που χρησιμοποίησαν το συγκεκριμένο άρμα.

Click to see the original size. Click to see the original size. Click to see the original size. Click to see the original size.

Click to see the original size. Click to see the original size. Click to see the original size.

 ::salut:: ::salut::
ΤΙΜΗ Σ' ΕΚΕΙΝΟΥΣ ΟΠΟΥ ΣΤΗ ΖΩΗ ΤΩΝ ΩΡΙΣΑΝ ΚΑΙ ΦΥΛΑΓΟΥΝ ΘΕΡΜΟΠΥΛΕΣ. ΠΟΤΕ ΑΠΟ ΤΟ ΧΡΕΟΣ ΜΗ ΚΙΝΟΥΝΤΕΣ


Αποσυνδεδεμένος ALEX_SSGTi

  • Αλέξανδρος Βούρβαχης IPMS 1134/MC 341
  • MC crew
  • Scale 1/32
  • *****
  • Μηνύματα: 9126
  • Age: 47
  • Τόπος: Πειραιάς
  • Μοdelling is just fun!
    • ModelClub.GR
Απ: Chieftain MK3-P Tamiya 1/35
« Απάντηση #1 στις: Ιούνιος 05, 2013, 02:25:47 μμ »
Μια χαρά μέχρι στιγμής! Θα περιμένω το βάψιμο! ;)

Αποσυνδεδεμένος gtdeath13

  • Scale 1/32
  • *
  • Μηνύματα: 10046
  • Τόπος: Boavista
Απ: Chieftain MK3-P Tamiya 1/35
« Απάντηση #2 στις: Ιούνιος 05, 2013, 04:34:35 μμ »
Είναι ένα πανέμορφο άρμα... Σε ό,τι έκδοση και να έχει βγει... Τι είναι το κουτί στο πίσω μέρος του πύργου;

Αποσυνδεδεμένος Τσάπανος Γεώργιος

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 1095
  • Τόπος: Θεσσαλονίκη
Απ: Chieftain MK3-P Tamiya 1/35
« Απάντηση #3 στις: Ιούνιος 05, 2013, 07:30:26 μμ »
Αλέξανδρε και Νίκο σας ευχαριστώ πολύ. ::salut:: ::salut::

Τι είναι το κουτί στο πίσω μέρος του πύργου;

Νίκο χωρίς να είμαι ειδικός, αυτό περιγράφεται σαν NBC pack, από τα αρχικά μπορώ να καταλάβω ότι πρέπει να αναφέρεται σε πακέτο για ατομικό-βιολογικό-χημικό πόλεμο, κάτι σαν ΑΡΒΧΠ, με την ευκαιρία μόλις ολοκληρώσω το πύργο από το ΜΚ5 στο άλλο ποστάρισμα, θα ανεβάσω και αντίγραφο του καινούργιου πακέτου NBC για το ΜΚ5 και τα επόμενα, το καλούπι πρέπει να είναι τέλειο :wink: και όποιος έχει Chieftain  και ενδιαφέρεται είτε για το παρόν GB είτε για αργότερα, επικοινωνούμε με πμ και ή του το στέλνω ή σε συνάντησή μας σε κάποια έκθεση, αν δεν το βιάζεται του το φέρνω, πάντως για την Ιστορία κανένα από τα δύο δεν έσωσε τους Πέρσες (σύμφωνα με αναφορές) από τα χημικά του Ιράκ, γιατί ή δεν είχαν φίλτρα ή τους έπιασαν στον ύπνο και δεν τα χρησιμοποίησαν, με αποτέλεσμα προς το τέλους του πολέμου οι Ιρακινοί να πιάσουν πολλά Chieftains και μάλιστα άθικτα.
ΤΙΜΗ Σ' ΕΚΕΙΝΟΥΣ ΟΠΟΥ ΣΤΗ ΖΩΗ ΤΩΝ ΩΡΙΣΑΝ ΚΑΙ ΦΥΛΑΓΟΥΝ ΘΕΡΜΟΠΥΛΕΣ. ΠΟΤΕ ΑΠΟ ΤΟ ΧΡΕΟΣ ΜΗ ΚΙΝΟΥΝΤΕΣ


Αποσυνδεδεμένος sgt-major

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 3587
  • Age: 56
  • Τόπος: ΑΘΗΝΑ
Απ: Chieftain MK3-P Tamiya 1/35
« Απάντηση #4 στις: Ιούνιος 05, 2013, 09:30:06 μμ »
Ωραιο θεμα και οπως παντα πας στα απιθανα.
ΠΕΡΙΚΛΗΣ ΚΑΡΟΠΟΥΛΟΣ ΑΠΑΝΤΩΝ ΤΙΜΙΩΤΕΡΟΝ ΠΑΤΡΙΣ-ΣΜΥ ΤΑΞΗ89

Αποσυνδεδεμένος Τσάπανος Γεώργιος

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 1095
  • Τόπος: Θεσσαλονίκη
Απ: Chieftain MK3-P Tamiya 1/35
« Απάντηση #5 στις: Ιούνιος 05, 2013, 10:06:20 μμ »
Περικλή σ' ευχαριστώ, αν και δεν είμαι fan των σύγχρονων αρμάτων, τι να κάνω, έχω αδυναμία σε κάποιους πολέμους και ένας από αυτούς είναι και ο Περσο-Ιρακινός και το άσχημο είναι ότι όσες φωτογραφίες μου αρέσουν θέλω να τις κάνω και διοράματα, ούτε τα τρια Chieftain που έχω δεν μου αρκούν :D. ::salut::
ΤΙΜΗ Σ' ΕΚΕΙΝΟΥΣ ΟΠΟΥ ΣΤΗ ΖΩΗ ΤΩΝ ΩΡΙΣΑΝ ΚΑΙ ΦΥΛΑΓΟΥΝ ΘΕΡΜΟΠΥΛΕΣ. ΠΟΤΕ ΑΠΟ ΤΟ ΧΡΕΟΣ ΜΗ ΚΙΝΟΥΝΤΕΣ


Αποσυνδεδεμένος gtets

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 1704
  • Age: 45
  • Τόπος: Καρδιτσα
  • Γιώργος Τέτσιος
Απ: Chieftain MK3-P Tamiya 1/35
« Απάντηση #6 στις: Ιούνιος 06, 2013, 08:39:19 πμ »
Ωραιο θεμα και οπως παντα πας στα απιθανα.

Ε ναι αφου ολα τα πιθανα τα εχει φτιαξει :mrgreen:.Πολυ ωραιο Γιωργο καλη συνεχεια ::salut:: ::salut::

Αποσυνδεδεμένος Τσάπανος Γεώργιος

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 1095
  • Τόπος: Θεσσαλονίκη
Απ: Chieftain MK3-P Tamiya 1/35
« Απάντηση #7 στις: Ιούνιος 07, 2013, 12:40:15 μμ »
Γιώργο σ' ευχαριστώ, νομίζω ότι λίγο υπερβάλεις :D, να 'σαι καλά. ::salut::
ΤΙΜΗ Σ' ΕΚΕΙΝΟΥΣ ΟΠΟΥ ΣΤΗ ΖΩΗ ΤΩΝ ΩΡΙΣΑΝ ΚΑΙ ΦΥΛΑΓΟΥΝ ΘΕΡΜΟΠΥΛΕΣ. ΠΟΤΕ ΑΠΟ ΤΟ ΧΡΕΟΣ ΜΗ ΚΙΝΟΥΝΤΕΣ


Αποσυνδεδεμένος Τσάπανος Γεώργιος

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 1095
  • Τόπος: Θεσσαλονίκη
Απ: Chieftain MK3-P Tamiya 1/35
« Απάντηση #8 στις: Σεπτέμβριος 14, 2013, 12:01:31 πμ »
Επειδή η πατιτούρα είναι εύκολη :D, με την ίδια διαδικασία που παρουσίασα στο ΜΚ5, με μια μικρή διαφορά στους μουσαμάδες και τα σήματα, η οποία θα είναι πιο αισθητή στο chipping, βάφτηκε και το ΜΚ3 και σας το παρουσιάζω. ::salut::

Click to see the original size. Click to see the original size. Click to see the original size. Click to see the original size. Click to see the original size.
ΤΙΜΗ Σ' ΕΚΕΙΝΟΥΣ ΟΠΟΥ ΣΤΗ ΖΩΗ ΤΩΝ ΩΡΙΣΑΝ ΚΑΙ ΦΥΛΑΓΟΥΝ ΘΕΡΜΟΠΥΛΕΣ. ΠΟΤΕ ΑΠΟ ΤΟ ΧΡΕΟΣ ΜΗ ΚΙΝΟΥΝΤΕΣ


Αποσυνδεδεμένος Βασιλακης Ιωαννης

  • Scale 1/48
  • *
  • Μηνύματα: 572
  • Τόπος: Θεσσαλονικη
Απ: Chieftain MK3-P Tamiya 1/35
« Απάντηση #9 στις: Σεπτέμβριος 15, 2013, 05:38:49 μμ »
Καλη συνεχεια και σε αυτο Γιωργο ,αναμενουμε τα τελειωματα του
 ::salut::

Αποσυνδεδεμένος Τσάπανος Γεώργιος

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 1095
  • Τόπος: Θεσσαλονίκη
Απ: Chieftain MK3-P Tamiya 1/35
« Απάντηση #10 στις: Σεπτέμβριος 15, 2013, 06:35:37 μμ »
Γιάννη σ' ευχαριστώ. ::salut::
ΤΙΜΗ Σ' ΕΚΕΙΝΟΥΣ ΟΠΟΥ ΣΤΗ ΖΩΗ ΤΩΝ ΩΡΙΣΑΝ ΚΑΙ ΦΥΛΑΓΟΥΝ ΘΕΡΜΟΠΥΛΕΣ. ΠΟΤΕ ΑΠΟ ΤΟ ΧΡΕΟΣ ΜΗ ΚΙΝΟΥΝΤΕΣ


Αποσυνδεδεμένος Karl-Heinz

  • Scale 1/72
  • *
  • Μηνύματα: 234
  • Τόπος: Θεσσαλονικη
Απ: Chieftain MK3-P Tamiya 1/35
« Απάντηση #11 στις: Σεπτέμβριος 15, 2013, 09:56:31 μμ »
Καλη συνεχεια,  "καλά τελειωματα" φιλε και άντε να γυρναμε σιγά σιγά
στον Β ΠΠ  :wink: ::salut::

Αποσυνδεδεμένος Τσάπανος Γεώργιος

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 1095
  • Τόπος: Θεσσαλονίκη
Απ: Chieftain MK3-P Tamiya 1/35
« Απάντηση #12 στις: Σεπτέμβριος 15, 2013, 11:32:19 μμ »
Δάνη σ' ευχαριστώ, καλός ο Β΄ΠΠ αλλά και άλλοι πόλεμοι έχουν τα ωραία τους :D. ::salut::
ΤΙΜΗ Σ' ΕΚΕΙΝΟΥΣ ΟΠΟΥ ΣΤΗ ΖΩΗ ΤΩΝ ΩΡΙΣΑΝ ΚΑΙ ΦΥΛΑΓΟΥΝ ΘΕΡΜΟΠΥΛΕΣ. ΠΟΤΕ ΑΠΟ ΤΟ ΧΡΕΟΣ ΜΗ ΚΙΝΟΥΝΤΕΣ


Αποσυνδεδεμένος giwrgosd

  • Δορκοφίκης Γιώργος IPMS 1271
  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 5966
  • Age: 56
  • Τόπος: Γλυφάδα, Αθήνα
  • Κατά φαντασίαν πιλότος...
    • IPMS Hellas Facebook Official page
Απ: Chieftain MK3-P Tamiya 1/35
« Απάντηση #13 στις: Σεπτέμβριος 16, 2013, 09:15:35 πμ »
Δάνη σ' ευχαριστώ, καλός ο Β΄ΠΠ αλλά και άλλοι πόλεμοι έχουν τα ωραία τους :D. ::salut::
Κανένας πόλεμος δεν έχει ωραία... :evil:
Το μοντελάκι πάντως γίνεται όμορφο. :mrgreen:
Βλέπω κάτι lego πάνω στο άρμα ή είναι ιδέα μου;
Οποιοδήποτε σχόλιο, τοποθέτηση, δήλωση στο παραπάνω μήνυμα αποτελεί προσωπική άποψη και μόνο και ως τέτοια πρέπει να εκλαμβάνεται.

Αποσυνδεδεμένος Voroshilov

  • MC crew
  • Scale 1/35
  • *****
  • Μηνύματα: 3398
  • Age: 43
  • Τόπος: Ν.Φιλαδέλφεια
Απ: Chieftain MK3-P Tamiya 1/35
« Απάντηση #14 στις: Σεπτέμβριος 16, 2013, 11:39:33 πμ »
Επειδή η πατιτούρα είναι εύκολη :D, με την ίδια διαδικασία που παρουσίασα στο ΜΚ5, με μια μικρή διαφορά στους μουσαμάδες και τα σήματα, η οποία θα είναι πιο αισθητή στο chipping, βάφτηκε και το ΜΚ3 και σας το παρουσιάζω.
Κάτι θες να μας πεις, αλλά δεν μας το λες....
Κάτι πονηρό έχεις στο νου σου να κάνεις και θα μας το ποστάρεις ξαφνικά για να μας πέσουν τα σαγόνια πάλι...

Αποσυνδεδεμένος Τσάπανος Γεώργιος

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 1095
  • Τόπος: Θεσσαλονίκη
Απ: Chieftain MK3-P Tamiya 1/35
« Απάντηση #15 στις: Σεπτέμβριος 16, 2013, 11:57:22 πμ »
Βλέπω κάτι lego πάνω στο άρμα ή είναι ιδέα μου;

Γιώργο σ' ευχαριστώ, για τα lego  :roll:, αν θέλεις μπορείς να γίνεις πιο συγκεκριμένος; ::salut::

Κάτι θες να μας πεις, αλλά δεν μας το λες....

Όχι βρε Ορέστη, σ' αυτό θα κάνω πιο έντονο το chipping, αλλά καμιά φορά το σφουγγαράκι κάνει και μουντζούρες :D. ::salut::
ΤΙΜΗ Σ' ΕΚΕΙΝΟΥΣ ΟΠΟΥ ΣΤΗ ΖΩΗ ΤΩΝ ΩΡΙΣΑΝ ΚΑΙ ΦΥΛΑΓΟΥΝ ΘΕΡΜΟΠΥΛΕΣ. ΠΟΤΕ ΑΠΟ ΤΟ ΧΡΕΟΣ ΜΗ ΚΙΝΟΥΝΤΕΣ


Αποσυνδεδεμένος giwrgosd

  • Δορκοφίκης Γιώργος IPMS 1271
  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 5966
  • Age: 56
  • Τόπος: Γλυφάδα, Αθήνα
  • Κατά φαντασίαν πιλότος...
    • IPMS Hellas Facebook Official page
Απ: Chieftain MK3-P Tamiya 1/35
« Απάντηση #16 στις: Σεπτέμβριος 16, 2013, 12:14:44 μμ »
Γιώργο σ' ευχαριστώ, για τα lego  :roll:, αν θέλεις μπορείς να γίνεις πιο συγκεκριμένος; ::salut::
Στον πύργο φαίνονται κάτι παραλληλόγραμμα γκρι πλαστικά με στρογγυλά εξογκώματα που παραπέμπουν σε κομμάτια lego.
Αν δεν έχεις βάλει lego, γράψε λάθος... Είπα ότι μπορεί να είναι και ιδέα μου.
Οποιοδήποτε σχόλιο, τοποθέτηση, δήλωση στο παραπάνω μήνυμα αποτελεί προσωπική άποψη και μόνο και ως τέτοια πρέπει να εκλαμβάνεται.

Αποσυνδεδεμένος sotiris

  • Aρχικατής Πρωτοσύγγελος και Πάπας
  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 3013
  • Age: 40
  • Τόπος: ΑΘΗΝΑ
  • Μέσ'το άρμα θα καούμε!
Απ: Chieftain MK3-P Tamiya 1/35
« Απάντηση #17 στις: Σεπτέμβριος 16, 2013, 12:42:34 μμ »
Για το καλυμμα του πυροβολου τι χρωμα χρησιμοποιησες ???

Αποσυνδεδεμένος Τσάπανος Γεώργιος

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 1095
  • Τόπος: Θεσσαλονίκη
Απ: Chieftain MK3-P Tamiya 1/35
« Απάντηση #18 στις: Σεπτέμβριος 16, 2013, 12:57:40 μμ »
Στον πύργο φαίνονται κάτι παραλληλόγραμμα γκρι πλαστικά με στρογγυλά εξογκώματα που παραπέμπουν σε κομμάτια lego.
Αν δεν έχεις βάλει lego, γράψε λάθος... Είπα ότι μπορεί να είναι και ιδέα μου.

Γιώργο επειδή το σχόλιο έγινε στο βαμμένο και όχι στο κατασκευαστικό δεν κατάλαβα τι εννοούσες, αυτά είναι οι βάσεις στήριξης του προβολέα από περισεύματα και βίδες-παξιμάδια από την Grandt Line.  ::salut::

Click to see the original size.
ΤΙΜΗ Σ' ΕΚΕΙΝΟΥΣ ΟΠΟΥ ΣΤΗ ΖΩΗ ΤΩΝ ΩΡΙΣΑΝ ΚΑΙ ΦΥΛΑΓΟΥΝ ΘΕΡΜΟΠΥΛΕΣ. ΠΟΤΕ ΑΠΟ ΤΟ ΧΡΕΟΣ ΜΗ ΚΙΝΟΥΝΤΕΣ


Αποσυνδεδεμένος Τσάπανος Γεώργιος

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 1095
  • Τόπος: Θεσσαλονίκη
Απ: Chieftain MK3-P Tamiya 1/35
« Απάντηση #19 στις: Σεπτέμβριος 16, 2013, 01:16:50 μμ »
Για το καλυμμα του πυροβολου τι χρωμα χρησιμοποιησες ???

Σωτήρη για το μπροστινό τμήμα το 72  της Humbrol και για το πίσω μέρος μια μίξη, περίπου μισό-μισό, του 72 και του 159 της ίδιας εταιρείας για να πετύχω το χακί (XF49) της Tamiya, μετά έκανα στεγνό πινέλο (ελάχιστο χρώμα) με Titanium White της Winsor & Newton, προτιμώ τα enamel γιατί έχουν καλύτερη υφή για dry brushing ::salut::
ΤΙΜΗ Σ' ΕΚΕΙΝΟΥΣ ΟΠΟΥ ΣΤΗ ΖΩΗ ΤΩΝ ΩΡΙΣΑΝ ΚΑΙ ΦΥΛΑΓΟΥΝ ΘΕΡΜΟΠΥΛΕΣ. ΠΟΤΕ ΑΠΟ ΤΟ ΧΡΕΟΣ ΜΗ ΚΙΝΟΥΝΤΕΣ


Αποσυνδεδεμένος Τσάπανος Γεώργιος

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 1095
  • Τόπος: Θεσσαλονίκη
Απ: Chieftain MK3-P Tamiya 1/35
« Απάντηση #20 στις: Οκτώβριος 06, 2013, 12:24:03 πμ »
Προχώρησα σε wash και pin wash με μία μίξη 50 50 burnt umber και raw umber της W&N και έκανα chipping με σφουγγαράκι και πινέλο, στο συγκεκριμένο με πράσινο γιατί μάλλον τα ΜΚ3 και κάποια από τα ΜΚ5 είχαν σαν βάση το εγγλέζικο πάσινο

Click to see the original size.

θα ακολουθήσει σκόνισμα και επειδή αυτό θα γίνει με αερογράφο και ζουμιά της ΑΚ, οι λεπτομέρειες (πολυβόλα, περισκόπια, φώτα κλπ) θα βαφτούν μετά, σύντομα κοντά σας. ::salut:: ::salut::

Click to see the original size. Click to see the original size. Click to see the original size. Click to see the original size. Click to see the original size. Click to see the original size.
ΤΙΜΗ Σ' ΕΚΕΙΝΟΥΣ ΟΠΟΥ ΣΤΗ ΖΩΗ ΤΩΝ ΩΡΙΣΑΝ ΚΑΙ ΦΥΛΑΓΟΥΝ ΘΕΡΜΟΠΥΛΕΣ. ΠΟΤΕ ΑΠΟ ΤΟ ΧΡΕΟΣ ΜΗ ΚΙΝΟΥΝΤΕΣ


Αποσυνδεδεμένος Sarunas

  • Scale 1/48
  • *
  • Μηνύματα: 595
  • Age: 53
  • Τόπος: Βολος
  • Γιωργος Σαρρης
Απ: Chieftain MK3-P Tamiya 1/35
« Απάντηση #21 στις: Οκτώβριος 06, 2013, 12:31:13 πμ »
Πολυ ρεαλιστικο!  ::good_job_smilie::

Αποσυνδεδεμένος c.nemo

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 4824
  • Age: 51
  • Τόπος: Κερκυρα ...Τόπος των απήδαλων πλοίων των Φαιακων.
  • σταμάτης άνθης
Απ: Chieftain MK3-P Tamiya 1/35
« Απάντηση #22 στις: Οκτώβριος 06, 2013, 12:52:15 πμ »
Γιώργο υπέροχο βγαίνει ,ωραιο το τσίπιγκ και στα σημεία που ανεβοκατεβαίνει το πλήρωμα !!!Καλή συνέχεια!!!

"Νίκησα; Νικήθηκα; Τούτο μονάχα ξέρω: είμαι γεμάτος πληγές και στέκομαι όρθιος."
Ν. Καζαντζάκης, 1883-1957

Αποσυνδεδεμένος Τσάπανος Γεώργιος

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 1095
  • Τόπος: Θεσσαλονίκη
Απ: Chieftain MK3-P Tamiya 1/35
« Απάντηση #23 στις: Οκτώβριος 06, 2013, 12:54:09 πμ »
Γιώργο και Σταμάτη σας ευχαριστώ πολύ. ::salut:: ::salut::
ΤΙΜΗ Σ' ΕΚΕΙΝΟΥΣ ΟΠΟΥ ΣΤΗ ΖΩΗ ΤΩΝ ΩΡΙΣΑΝ ΚΑΙ ΦΥΛΑΓΟΥΝ ΘΕΡΜΟΠΥΛΕΣ. ΠΟΤΕ ΑΠΟ ΤΟ ΧΡΕΟΣ ΜΗ ΚΙΝΟΥΝΤΕΣ


Αποσυνδεδεμένος Βασιλακης Ιωαννης

  • Scale 1/48
  • *
  • Μηνύματα: 572
  • Τόπος: Θεσσαλονικη
Απ: Chieftain MK3-P Tamiya 1/35
« Απάντηση #24 στις: Οκτώβριος 06, 2013, 10:02:16 μμ »
Πολυ ρεαλιστικο!  ::good_job_smilie::

Γιώργο υπέροχο βγαίνει ,ωραιο το τσίπιγκ και στα σημεία που ανεβοκατεβαίνει το πλήρωμα !!!Καλή συνέχεια!!!

Χ2

Tags: