Αποστολέας Θέμα: F-105G Trumpeter 1/32  (Αναγνώστηκε 11393 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος pgpelect

  • Scale 1/48
  • *
  • Μηνύματα: 920
  • Age: 47
  • Τόπος: Χανιά 90% - Χαλάνδρι 10%
F-105G Trumpeter 1/32
« στις: Νοέμβριος 09, 2012, 07:12:58 μμ »
Κουτσά στραβά, κατάφερα να ξεκινήσω  ::danseuse::. Για αρχή, είπα να πλύνω τις ρητίνες σε νίτρο για να φύγουν τα λάδια του καλουπιού . "Και δεν τα βάζω και μέσα στον καθαριστή υπερήχων;" σκέφτηκα  :idea: ::eusa_naughty:: ::eusa_wall:: ::eusa_wall:: ::eusa_wall::... Και εκεί έγινε το κακό! Το νίτρο ζεστάθηκε, μαζί με αυτό και όλα τα ρητινένια κομάτια που ήταν βυθισμένα μέσα του με αποτέλεσμα να σκεβρώσουν και να μοιάζουν με τα κουτάλια του Γιούρι Γκέλερ. Είπα να τα πετάξω και να πάρω το σετ της Aires (τρομάρα μου) αλλά είχα ξεχάσει μια μικρή λεπτομέρεια...το άδειο μου πορτοφόλι. Έτσι με βραστά, χλιαρά, ζεστά και κρύα νερά, με πολλά μπινελίκια (όχι μεζεδάκια) και χάνοντας ένα πλήρες 8ωρο (αναθεματισμένη αναδουλειά) τα ψιλοίσιωσα  ::lol18:: ::lol18:: ::lol18::. Κόλλησα όλα τα κομμάτια του κινητήρα που θα θαφτεί μέσα στο "πούρο", έβαψα την εξαγωγή που θα φαίνεται μέσα έξω, κόλλησα - στόκαρα δεξαμενές, φλάπς, σλάτς, κάθετο πηδάλιο, αερόφρενα σε κλειστή θέση και πέρασα με Hu 140 το πιλωτήριο. Τέλος ετοίμασα και το εσωτερικό της ατράκτου για να υποδεχτεί την μπανιέρα. Αύριο ελπίζω να αρχίσω να το βάφω.
Click to see the original size. Click to see the original size. Click to see the original size.
Αύριο θα ανεβάσω και τις υπόλοιπες φωτό, ελπίζω με την συνοδεία νέων, φρέσκων. Και θα προσπαθήσω να τις βγάλω με το φώς της ημέρας μπάς και φανούν τα χρώματα καλύτερα.
Spoiler (hover to show)

edit Ξέχασα να αναφέρω οτι ξεκίνησα και τα σκέλη προσγείωσης, καθάρισμα, κόψε απο το κίτ - κόλλα στα μεταλλικά της SAC έχω φτάσει κάπου εδώ στο ριναίο σκέλος
Click to see the original size. Click to see the original size. Click to see the original size.
Παναγιώτης

Αποσυνδεδεμένος dimitrisap

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 1225
  • Age: 56
  • Τόπος: Πολύκαστρο
Απ: F-105G Trumpeter 1/32
« Απάντηση #1 στις: Νοέμβριος 09, 2012, 07:56:11 μμ »
καλή αρχή έκανες με το θηρίο! Καλή συνέχεια!

Αποσυνδεδεμένος pgpelect

  • Scale 1/48
  • *
  • Μηνύματα: 920
  • Age: 47
  • Τόπος: Χανιά 90% - Χαλάνδρι 10%
Απ: F-105G Trumpeter 1/32
« Απάντηση #2 στις: Νοέμβριος 10, 2012, 04:36:48 μμ »
Την αρχή την έκανα. Να δώ αν θα κάνω και...το τέλος! Ευχαριστώ Δημήτρη.
Παναγιώτης

Αποσυνδεδεμένος raziera

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 1774
  • Age: 44
  • Τόπος: ΑΘΗΝΑ
  • Κωστας
Απ: F-105G Trumpeter 1/32
« Απάντηση #3 στις: Νοέμβριος 10, 2012, 04:38:42 μμ »
Θηρίο το 105.
 Καλη αρχη και απο εμένα , θα παρακολουθήσω την κατασκευη.

 ::salut:: Κωστας



Αποσυνδεδεμένος pgpelect

  • Scale 1/48
  • *
  • Μηνύματα: 920
  • Age: 47
  • Τόπος: Χανιά 90% - Χαλάνδρι 10%
Απ: F-105G Trumpeter 1/32
« Απάντηση #4 στις: Νοέμβριος 10, 2012, 04:40:45 μμ »
Σε ευχαριστώ Κώστα.
Spoiler (hover to show)
Παναγιώτης

Αποσυνδεδεμένος s-mat

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 2227
  • Age: 42
  • Τόπος: Αθήνα
  • I'll be back soon......I hope
Απ: F-105G Trumpeter 1/32
« Απάντηση #5 στις: Νοέμβριος 10, 2012, 05:01:59 μμ »
Να σου πω την μάυρη μου αλήθεια,τα μεταλλικά σκέλη δεν μου φαίνονται και τίποτα ιδιαίτερο  :?

καλή συνέχεια  ::salut::

Αποσυνδεδεμένος HARTMANN7

  • MC crew
  • Scale 1/35
  • *****
  • Μηνύματα: 2333
  • Age: 38
  • Τόπος: Αθήνα
  • In Cats We Trust
Απ: F-105G Trumpeter 1/32
« Απάντηση #6 στις: Νοέμβριος 10, 2012, 05:37:06 μμ »
Ωχ..αμάν ενα μικρό αεροσκάφος!!!

Τον κινητήρα σκέφτεσαι να τον τοποθετήσεις ολόκρηρο στο Α/Φ??
Να ξέρεις το φάν της είσαγωγής φαίνεται καθαρά απο τις εισαγωγές!!!!
Μεταλλικά ειναι τα σκέλη ε??Ευτυχώς γιατί δεν στηρίζεται σαν 48αρι αυτό το πράγμα με τα πλαστικά...πόσο μάλλον στην 1/32!!!
Καλή συνέχεια φίλε μου και αναμένουμε update σε ένα πολύ όμορφο θέμα!
Γιώργος Γιαννόπουλος.
IPMS 1282

Αποσυνδεδεμένος pgpelect

  • Scale 1/48
  • *
  • Μηνύματα: 920
  • Age: 47
  • Τόπος: Χανιά 90% - Χαλάνδρι 10%
Απ: F-105G Trumpeter 1/32
« Απάντηση #7 στις: Νοέμβριος 10, 2012, 06:12:48 μμ »
Να σου πω την μάυρη μου αλήθεια,τα μεταλλικά σκέλη δεν μου φαίνονται και τίποτα ιδιαίτερο  :?

καλή συνέχεια  ::salut::
Σταύρο, δεν θα τα αγόραζα αλλά διάβαζα μια κατασκευή (νομίζω του Μενέλαου) και έλεγε πως τα πλαστικά σκέλη του κίτ μετά βίας στηρίζουν το μοντέλο και για την αποφυγή ατυχημάτων, κλάματος και οδυρμών πήρα τα μεταλλικά της SAC, τα οποία δεν είναι τίποτα άλλο απο τα κομάτια του κιτ σε μέταλλο. Σε ευχαριστώ για την ευχή, απο το στόμα σου και στου μοντέλου το αυτί.

Ωχ..αμάν ενα μικρό αεροσκάφος!!!

Τον κινητήρα σκέφτεσαι να τον τοποθετήσεις ολόκρηρο στο Α/Φ??
Να ξέρεις το φάν της είσαγωγής φαίνεται καθαρά απο τις εισαγωγές!!!!
Μεταλλικά ειναι τα σκέλη ε??Ευτυχώς γιατί δεν στηρίζεται σαν 48αρι αυτό το πράγμα με τα πλαστικά...πόσο μάλλον στην 1/32!!!
Καλή συνέχεια φίλε μου και αναμένουμε update σε ένα πολύ όμορφο θέμα!

Θα τον βάλω ολόκληρο, έβαψα όμως μόνο το φαν και την εξαγωγή. Το μεσαίο τμήμα του είναι άβαφο. Και φυσικά ούτε λόγος για καλωδιώσεις και σωληνώσεις.
Ευχαριστώ πολύ Γιώργο. Θα προσπαθήσω να το προχωράω τακτικά, με την αναδουλειά που έχουμε στην δουλειά μου δε, το βλέπω να το παλεύω και το πρωί εν ώρα εργασίας.....
Παναγιώτης

Αποσυνδεδεμένος HARTMANN7

  • MC crew
  • Scale 1/35
  • *****
  • Μηνύματα: 2333
  • Age: 38
  • Τόπος: Αθήνα
  • In Cats We Trust
Απ: F-105G Trumpeter 1/32
« Απάντηση #8 στις: Νοέμβριος 10, 2012, 06:38:58 μμ »
Τότε υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να χρεαστεί βάρος μπροστά...αν και έχεις την ρητίνη !!!
Το πυροβόλο θα το ανοίξεις??
Γιώργος Γιαννόπουλος.
IPMS 1282

Αποσυνδεδεμένος pgpelect

  • Scale 1/48
  • *
  • Μηνύματα: 920
  • Age: 47
  • Τόπος: Χανιά 90% - Χαλάνδρι 10%
Απ: F-105G Trumpeter 1/32
« Απάντηση #9 στις: Νοέμβριος 10, 2012, 07:35:53 μμ »
Σκέφτομαι να αφήσω ανοιχτό το πυροβόλο και το ραντάρ, ότι δίνει ανοικτό.
Παναγιώτης

Αποσυνδεδεμένος pgpelect

  • Scale 1/48
  • *
  • Μηνύματα: 920
  • Age: 47
  • Τόπος: Χανιά 90% - Χαλάνδρι 10%
Απ: F-105G Trumpeter 1/32
« Απάντηση #10 στις: Νοέμβριος 13, 2012, 07:17:27 μμ »
Επειδή το κόκπιτ της Avionix είναι για ασκήση πτήσης μόνο με όργανα (το εμπρός σκιάδιο, αφήνει απο την κορυφή του αλεξινέμιου 2-3 χιλιοστά κενό, δηλαδή ο πιλότος θα έπρεπε να βλέπει απο ένα παράθυρο 6-10εκ) και μέχρι να αποφασίσω τι θα κάνω, είπα να φτιάξω κανένα σκέλος. Στον χρόνο που είχα στην διάθεσή μου, κατάφερα το μπροστινό. Πρόσθεσα σωληνώσεις και καλωδιώσεις, το έβαψα μάυρο και μετά αλουμίνιο της Alclad. Το αποτέλεσμα είναι αυτό μέχρι στιγμής.

Click to see the original size. Click to see the original size. Click to see the original size. Click to see the original size. Click to see the original size.
Παναγιώτης

Αποσυνδεδεμένος pgpelect

  • Scale 1/48
  • *
  • Μηνύματα: 920
  • Age: 47
  • Τόπος: Χανιά 90% - Χαλάνδρι 10%
Απ: F-105G Trumpeter 1/32
« Απάντηση #11 στις: Νοέμβριος 17, 2012, 08:25:13 μμ »
Ο βροχερός καιρός σήμερα, μου χάρισε μπόλικο χρόνο. Και είπα να πιάσω το κόκπιτ και να διορθώσω το πρόβλημά του με το πολύ ψηλό εμπρός σκιάδιο. Βρήκα και ενα WIP ενός τύπου που το είχε αντιμετωπίσει (δεν το τελείωσε ποτέ όμως, γιατί άραγε;; ) και άρχισα. Πρώτα έκοψα μια φέτα απο το κάτω μέρος του σκιάδιου, μετά χώρισα το σκιάδιο στα 2, τα κόλλησα ξανά στο σωστό ύψος και μετά γέμισα με milliput και με ενα πινέλο σιλικόνης και νερού, προσπάθησα να το στρώσω.

Click to see the original size. Click to see the original size. Click to see the original size. Click to see the original size. Click to see the original size. (οι 2 τελευταίες φωτό είναι άθλιες, το ξέρω)

Σειρά πήρε η μπανιέρα. Μπήκε σε νίτρο (χωρίς υπέρηχους αυτή την φορά  :mrgreen: :mrgreen:) και ξεβάφτηκε. Μετά, χώρισα το εμπρός απο το πίσω τμήμα και τα ξανακόλλησα με υψομετρική διαφορά, ίση με αυτή του κοματιού που έκοψα απο το σκιάδιο. Επίσης έκοψα και το πλαϊνό τοίχωμα και το ψήλωσα κι αυτό με ΦΠ, ΚΑ, τάλκ και Milliput. Διόρθωσα κάποια σπασίματα της ρητίνης με ΦΠ και τέλος πρόσθεσα ενα φιλέτο απο ΦΠ στον τοίχο που χωρίζει εμπρός με πίσω διαμέρισμα. (οι φωτό συνεχίζουν να είναι χάλια)

Click to see the original size. Click to see the original size. Click to see the original size. Click to see the original size. 

Το σύνολο αφέθηκε στην άκρη για να ηρεμήσει (και εγώ  :lol: :lol:). Σειρά είχαν οι σωληνώσεις και καλωδιώσεις του ριναίου σκέλους που βάφτηκαν και όταν στέγνωσε, έγινε ενα wash με μαύρο. Μετά έπιασα την φωλεά του ριναίου σκέλους. Την έβαψα, την πέρασα ενα wash-άκι, την συναρμολόγησα και κόλλησα με εποξική κόλλα στο βαμένο σκέλος. Τέλος για σήμερα, έβαψα με κίτρινο το δέκτη ILS και τον πέρασα δυο χεράκια παρκετίνη.

Click to see the original size. Click to see the original size. Click to see the original size. Click to see the original size.

Το ελαστικό μένει να περαστεί ενα χεράκι με μαύρο κατάλληλο, όταν αγοράσω...
Φωτό μην περιμένετε απο το εσωτερικό της φωλέας, δεν έχει τίποτα να δείτε  :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: καθώς βάφτηκε μόνο και έγινε ενα wash μόνο. Δεν φαίνεται τίποτα εκει μέσα οπότε για να μην καώ καθώς είμαι άμαθος σε τέτοια πράγματα  :lol:, το άφησα έτσι....

Spoiler (hover to show)
Παναγιώτης

Αποσυνδεδεμένος Menelaos

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 3076
  • Age: 60
  • Τόπος: HAMBURG-DEUTSCHLAND
  • largescaleplanes.com
    • Largescaleplanes
Απ: F-105G Trumpeter 1/32
« Απάντηση #12 στις: Νοέμβριος 19, 2012, 11:16:34 μμ »
Ωχ...το 105 είναι ένα πολυ μεγάλο αεροσκάφος .... Πολυ ωραία...! Καλές συνεχιες!

Αν χρειάζεσαι τίποτα πληροφορίες για το κτ ( το D to είχα κάνει παλιά) ρωτά με...
AIEN YΨΙΚΡΑΤΕΙΝ


Αποσυνδεδεμένος Blitz-X

  • ΜΑΝΟΣ ΤΖΩΡΤΖΗΣ
  • Scale 1/32
  • *
  • Μηνύματα: 8208
  • Age: 52
  • Τόπος: ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ-ΠΕΙΡΑΙΑΣ
  • ΤΟ ΑΡΓΟ ΚΑΙ ΧΑΡΙΝ ΕΧΕΙ
Απ: F-105G Trumpeter 1/32
« Απάντηση #13 στις: Νοέμβριος 20, 2012, 01:44:16 πμ »
Καλό κουράγιο Παναγιώτη... μάλλον έμπλεξες με το κόκπιτ, αλλά θα το καταφέρεις :wink:
Όσο για τις φωτό... έμεινες μόνος σου μου φαίνεται. Μέχρι κι ο Κοντός (a.k.a. Dimitris72) τελευταία έχει αρχίσει να βγάζει καλές φωτογραφίες :mrgreen:

::salut:: ::salut:: ::salut::
ΜΦΧ

Αποσυνδεδεμένος pgpelect

  • Scale 1/48
  • *
  • Μηνύματα: 920
  • Age: 47
  • Τόπος: Χανιά 90% - Χαλάνδρι 10%
Απ: F-105G Trumpeter 1/32
« Απάντηση #14 στις: Νοέμβριος 20, 2012, 07:58:19 πμ »
Ωχ...το 105 είναι ένα πολυ μεγάλο αεροσκάφος .... Πολυ ωραία...! Καλές συνεχιες!
Αν χρειάζεσαι τίποτα πληροφορίες για το κτ ( το D to είχα κάνει παλιά) ρωτά με...
Μενέλαε, σε ευχαριστώ, σε έχω ήδη στα υπ'όψην  :wink:

Καλό κουράγιο Παναγιώτη... μάλλον έμπλεξες με το κόκπιτ, αλλά θα το καταφέρεις :wink:
Όσο για τις φωτό... έμεινες μόνος σου μου φαίνεται. Μέχρι κι ο Κοντός (a.k.a. Dimitris72) τελευταία έχει αρχίσει να βγάζει καλές φωτογραφίες :mrgreen:

::salut:: ::salut:: ::salut::
ΜΦΧ

Μάνο, ή θα το καταφέρω ή θα με καταφέρει  :D
Για τις φωτό θα βάλω άλλο φωτισμό, λαμπίτσες του Θεού. Σήμερα θα πάω να πάρω μπας και βγάλω καμία της προκοπής. Γιατί αλλιώς το είπα, είμαι μόνος μου και ο δεύτερος πολύ μακρυά. Μετά απο εμένα εγώ και μετά απο εγώ το χάος ρε παιδάκι μου που λέει και ο Χαρρούλης  :mrgreen:
Παναγιώτης

Αποσυνδεδεμένος pgpelect

  • Scale 1/48
  • *
  • Μηνύματα: 920
  • Age: 47
  • Τόπος: Χανιά 90% - Χαλάνδρι 10%
Απ: F-105G Trumpeter 1/32
« Απάντηση #15 στις: Δεκέμβριος 18, 2012, 01:12:32 μμ »
Ένα μήνα μετά το προηγούμενο ποστ, οι εργασίες έχουν προχωρήσει με ρυθμούς χελώνας... Φτιάχτηκαν απο ΦΠ οι δυο ράγες στις εισαγωγές, το εσωτερικό τμήμα των εισαγωγών κόπηκε και διαμορφώθηκε κατάλληλα. Επίσης κολλήθηκαν τα (συναρμολογημένα πλέον ) φτερά στα 2 μισά της ατράκτου καθώς αν περίμενα να κλείσω την άτρακτο, σίγουρα θα έσπαγα τις 2 ράγες. Στα σκέλη προσγείωσης μπήκαν καλωδιάκια, σωληνάκια, φωτάκια και λοιπά μπιχλιμπιδάκια (όσο με έπαιρνε με την κουλαμάρα μου και την απειρία μου), βάφτηκαν με αλουμίνιο της Alclad και σκονίστηκαν με παστέλ. Το πολυβόλο δέχτηκε κάποια επίσης μπιχλιμπιδάκια (αν και έχω την υποψία πως έπαιρνε κι άλλα), βάφτηκε με κουκουρούκου αναλογίες μεταλλικών Humbrol και μπήκε στην θέση του. Κοιτώντας τις οδηγίες της trumpeter, πρέπει παρακάτω να κολλήσω το πάνελ του πολυβόλου. Μα αν το κολλήσω, τότε τι το έφτιαξα; Έκοψα λοιπόν το μονοκόματο κάλυμα που έδινε το κιτ σε τρία, δημιούργησα την πατούρα περιμετρικά, τρύπησα με 0,5mm τρυπανάκι όλα τα πριτσίνια (162 τα έβγαλα), έκοψα χαλκόσυρμα ίδιας διαμέτρου (απο καλώδιο UTP) σε μήκη των 2 mm και τα πέρασα μέσα ελπίζοντας να μοιάζουν κάπως με τις βίδες. Τέλος απο ΦΠ και χαλκόσυρμα προσπάθησα να φτιάξω κάτι που φέρνει στους μεντεσέδες (μάλλον απότυχα δηλαδή αλλά άλο κουράγιο δεν έχω) και έσκαψα με το dremel άκι μου τα βαθουλώματα που έχουν τα πάνελ εσωτερικά. Το αποτέλεσμα των πάνελ είναι το παρακάτω (τα υπόλοιπα τα έχω σπίτι οπότε φωτό το απόγευμα, δεν φανταζόμουν τόση αναδουλειά για να τα έφερνα κι αυτά μαζί μου και να τα φωτογράφιζα...)


Click to see the original size.
Παναγιώτης

Αποσυνδεδεμένος pgpelect

  • Scale 1/48
  • *
  • Μηνύματα: 920
  • Age: 47
  • Τόπος: Χανιά 90% - Χαλάνδρι 10%
Απ: F-105G Trumpeter 1/32
« Απάντηση #16 στις: Δεκέμβριος 18, 2012, 07:16:40 μμ »
Σκέλη προσγείωσης. Το χρώμιο στις μπουκάλες, προήλθε απο χρώμιο σε σπρέϊ περασμένο με πινελάκι.
Click to see the original size. Click to see the original size. Click to see the original size. Click to see the original size.

Πρόσθιο σκέλος
Click to see the original size. Click to see the original size.


Εισαγωγή αέρα
Click to see the original size. Click to see the original size.

Το μπροστινό κάλυμα διορθωμένο (προστέθηκαν τα... μεσιανά κατάρτια εεε οι μεσαίες βίδες)
Click to see the original size.

Τρύπες για τις βίδες στο πλαίσο του πάνελ που δεν υπήρχε και "σκάψιμο" του μαμίσιου μεντεσέ (του κλειστού...)
Click to see the original size.


(Πείτε μου οτι βελτιώθηκαν λίγο οι φωτό  ::mpr:: ::eusa_pray:: ::eusa_pray:: ::eusa_pray::
Παναγιώτης

Αποσυνδεδεμένος labros87

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 5525
  • Age: 36
  • Τόπος: Αγρίνιο
  • 72scale for ever!
Απ: F-105G Trumpeter 1/32
« Απάντηση #17 στις: Δεκέμβριος 18, 2012, 07:46:03 μμ »
Πολύ καλή δουλειά με το Thud! ::salut:: ::salut::

Αποσυνδεδεμένος pgpelect

  • Scale 1/48
  • *
  • Μηνύματα: 920
  • Age: 47
  • Τόπος: Χανιά 90% - Χαλάνδρι 10%
Απ: F-105G Trumpeter 1/32
« Απάντηση #18 στις: Δεκέμβριος 18, 2012, 08:29:53 μμ »
Πολύ καλή δουλειά με το Thud! ::salut:: ::salut::
Σε ευχαριστώ Λάμπρο.
Παναγιώτης

Αποσυνδεδεμένος raziera

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 1774
  • Age: 44
  • Τόπος: ΑΘΗΝΑ
  • Κωστας
Απ: F-105G Trumpeter 1/32
« Απάντηση #19 στις: Δεκέμβριος 18, 2012, 10:45:25 μμ »
Μια χαρα μου φαινεται. Ωραια δουλεια με τα σκελη.

 ::salut:: Κωστας

Αποσυνδεδεμένος pgpelect

  • Scale 1/48
  • *
  • Μηνύματα: 920
  • Age: 47
  • Τόπος: Χανιά 90% - Χαλάνδρι 10%
Απ: F-105G Trumpeter 1/32
« Απάντηση #20 στις: Δεκέμβριος 19, 2012, 08:03:29 πμ »
Κώστα, σε ευχαριστώ πολύ.
Παναγιώτης

Αποσυνδεδεμένος dsk

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 1513
  • Τόπος: Ελλάδα
Απ: F-105G Trumpeter 1/32
« Απάντηση #21 στις: Δεκέμβριος 19, 2012, 08:35:59 μμ »
(Πείτε μου οτι βελτιώθηκαν λίγο οι φωτό  ::mpr:: ::eusa_pray:: ::eusa_pray:: ::eusa_pray::

Παναγιώτη, οι φωτος ειναι τοσο καθαρες που δεν ξέρω  αν μπορούν να γίνουν καλύτερες..

Οσο για τη δουλειά σου, νομίζω ότι επιβεβαιώνεις το ρητό
Η ΚΑΛΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΑΡΓΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ !!

 ::salut::


Αποσυνδεδεμένος dionisis79

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 1444
  • Age: 44
  • Τόπος: ΑΓΙΟΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ
  • IPMS 1317 Λέσχη Μοντελιστών Καρδίτσας!!!!!
Απ: F-105G Trumpeter 1/32
« Απάντηση #22 στις: Δεκέμβριος 19, 2012, 09:34:31 μμ »
  οι φωτο ειναι μια χαρα , αλλα ολα τα  λεφτα ειναι η κατασκευη ως τωρα . Ανυπομονω για την συνεχεια

Αποσυνδεδεμένος pgpelect

  • Scale 1/48
  • *
  • Μηνύματα: 920
  • Age: 47
  • Τόπος: Χανιά 90% - Χαλάνδρι 10%
Απ: F-105G Trumpeter 1/32
« Απάντηση #23 στις: Δεκέμβριος 20, 2012, 12:11:59 μμ »
Παναγιώτη, οι φωτος ειναι τοσο καθαρες που δεν ξέρω  αν μπορούν να γίνουν καλύτερες..
Οσο για τη δουλειά σου, νομίζω ότι επιβεβαιώνεις το ρητό
Η ΚΑΛΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΑΡΓΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ !!
::salut::

Δημήτρη, σε ευχαριστώ. Όσο για τις φωτό,αν γινόταν να τραβηχτούν καλύτερα, απλά δεν θα τις τραβουσα ποτέ εγώ, σίγουρα...

  οι φωτο ειναι μια χαρα , αλλα ολα τα  λεφτα ειναι η κατασκευη ως τωρα . Ανυπομονω για την συνεχεια
Διονύση σε ευχαριστώ πολύ. Προσπαθώ ο παντέρμος να κάνω οτι μπορώ.
Παναγιώτης

Αποσυνδεδεμένος ALEX_SSGTi

  • Αλέξανδρος Βούρβαχης IPMS 1134/MC 341
  • MC crew
  • Scale 1/32
  • *****
  • Μηνύματα: 9126
  • Age: 47
  • Τόπος: Πειραιάς
  • Μοdelling is just fun!
    • ModelClub.GR
Απ: F-105G Trumpeter 1/32
« Απάντηση #24 στις: Δεκέμβριος 21, 2012, 01:51:11 πμ »
Ωραία σκέλη! Τρίψε λίγο τα λάστιχα στο σημείο που πατάνε στο έδαφος, για να αποδώσεις λίγο το βάρος του αεροπλάνου. ;)

Tags: f-105g 1/32 trumpeter f-105