Αποστολέας Θέμα: GB: BACK to Vietnam - Οι Συμμετοχές  (Αναγνώστηκε 7780 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος HEL(las)

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 1043
  • Τόπος: Σωμα στην Σαλονικη, μυαλο και καρδια στην Κομοτηνη
  • "ΘΑΝΑΤΟΥ ΚΑΤΑΦΡΟΝΗΣΑΝΤΕΣ"
Απ: GB: BACK to Vietnam - Οι Συμμετοχές
« Απάντηση #25 στις: Μάιος 02, 2013, 02:32:43 πμ »
Α-1J της Tamyia  , η πορεια μεχρι το τελος ειναι εδω  ::arrowred:: http://www.modelclub.gr/forums/index.php/topic,24317.0.html

Click to see the original size. Click to see the original size. Click to see the original size. Click to see the original size.

Click to see the original size. Click to see the original size. Click to see the original size. Click to see the original size.

Click to see the original size. Click to see the original size. Click to see the original size.

Αποσυνδεδεμένος pgpelect

  • Scale 1/48
  • *
  • Μηνύματα: 920
  • Age: 47
  • Τόπος: Χανιά 90% - Χαλάνδρι 10%
Απ: GB: BACK to Vietnam - Οι Συμμετοχές
« Απάντηση #26 στις: Μάιος 07, 2013, 07:38:36 μμ »
F-105G της Trumpeter με κόκπιτ απο την Avionix. Άν και δεν είμαι και ο πλέον έμπειρος για να κρίνω σωστά, μου φάνηκε εύκολο κιτ (σαν εφαρμογή), δυσκολεύτηκα όμως απο της ελλειπείς σε μερικά σημεία οδηγίες της trumpeter και σίγουρα απο το ρητινένιο κόκπιτ, το οποίο (αν ξεχάσουμε την πατάτα που έκανα στην αρχή και που πρόσθεσε δυσκολία), είχε ελλειπέστατες οδηγίες, τουλάχιστον για εμένα. Πολύ μεγάλη βοήθεια οι φωτό που μου έδωσαν απλόχερα φίλοι - ίντερνετ. Βάφτηκε με σμάλτα της humbrol.

Click to see the original size. Click to see the original size. Click to see the original size. Click to see the original size. Click to see the original size.

Click to see the original size. Click to see the original size. Click to see the original size. Click to see the original size. Click to see the original size.

Το κατασκευαστικό μέρος εδώ
Τελείωσε το πρωί της Μ. Τρίτης αλλά κάτι η δουλειά (λόγω γέννας της γυναίκας ενός συνάδελφου και άδειας αυτού, καλύπτω 2 θέσεις), κάτι οι εξ'Αθηνών ορμώμενοι συγγενείς μου (πατέρας - αδερφή), κάτι το γενικότερο τρέξιμο, σήμερα κατόρθωσα να βγάλω φωτογραφίες.
Spoiler (hover to show)
Παναγιώτης

Αποσυνδεδεμένος prokroust

  • H.A.F. Fanatic
  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 3229
  • Age: 48
  • Τόπος: Σαλαμίνα
  • Η Ελλάς πρέπει να Ζήσει κ θα Ζήσει..(Χ. Τρικούπης)
    • ModelMania
Απ: GB: BACK to Vietnam - Οι Συμμετοχές
« Απάντηση #27 στις: Μάιος 09, 2013, 02:32:45 μμ »
Α-37Α Hasegawa
Αν και ετεροχρονισμένος είπα να το ποστάρω για να μην μηνει απλά στο ράφι.
Αν η διαχείρηση δεν συμφωνει παρακαλω να το μεταφερει εκει που πρέπει.

Χρέπι κ αυτό αλλά πλέον τίποτα δεν πετιέται. Άρπα κόλλα η κατασκευή μιας και δεν με τράβαγε το κιτ.

Γενικώς παλιο της HAS με πολλά λάθη κ σχεδόν ελάχιστη λεπτομέρεια.
Η κατασκευή εδώ
http://www.modelclub.gr/forums/index.php/topic,25891.0.html
 αλλα δεν θα δείτε κ τιποτα αφου η έλλειψη χρόνου δεν μου επέτρεψαν να το φωτογραφίζω κατα την διαρκεια της κατασκευής.

Τέσπα απλά ριξτε μια ματιά.
Ευχαριστώ



 


Κρουστάλλης (Πάκης) Προκόπης

Tags: