Αποστολέας Θέμα: Warhammer 40K: Ork Trukk  (Αναγνώστηκε 1047 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Stingray

  • Scale 1/144
  • *
  • Μηνύματα: 95
  • Age: 41
  • Τόπος: Pal Fal
  • Βασίλης
Warhammer 40K: Ork Trukk
« στις: Φεβρουάριος 21, 2012, 01:55:45 μμ »
Καλησπέρα!

Άλλος ένας χρόνος απραξίας πέρασε, και αρχίζω σιγά σιγά να κατεβάζω τα άφτιαχτα κιτς μου από το ντουλάπι και να προετοιμάζομαι για μεσημεριανά μερεμέτια στο μπαλκόνι. Μπήκα πάλι στην πρίζα και έκατσα να ξαναδώ τα μέχρι τώρα ολοκληρωμένα μου μοντέλα, να θυμηθώ πάλι τι έκανα στραβά και να αρχίσω σιγά σιγά κάνα απλό πρότζεκτ να ξαναζεσταθώ. Ψάχνοντας τις παλιές φωτογραφίες λοιπόν βρήκα ένα που δεν δημοσίευσα, αν και ήμουν αρκετά περήφανος. Ένα Ork Trukk που μου έδωσε ένας φίλος πέρσι το καλοκαίρι όταν του είπα πως ήθελα να κάνω εξάσκηση σε λερώματα, βρωμιές και battle wear. Αφού δέχτηκε να του κάνω ό,τι θέλω, του πέταξα τα μάτια έξω και το χάρηκα πολύ. Πρώτα mods και καστομιές, κομμάτια από το νεκροταφείο μοντέλων μου, και καλαμάκια από σουβλάκια. Το καπώ είναι από μια κατεστραμμένη mustang, η καρότσα από την πανοπλία ενός κατεστραμμένου stryker.

Φαίνονται οι ραφές γιατί με είχε πιάσει ανυπομονησία να δοκιμάσω ότι κατέβαινε στον νου μου, αλλά νομίζω δεν πειράζει και τόσο. Και τέλος πάντων ο φίλος καταχάρηκε, οπότε αυτό από μόνο του μου αρκεί.

Ελπίζω να σας αρέσει.
We'll roll on with our heads held high
Our conscience in the gutter
Our dreams up in the sky

Αποσυνδεδεμένος Dante

  • Scale 1/48
  • *
  • Μηνύματα: 750
  • Age: 37
  • Τόπος: Αθήνα
  • Αλέξανδρος
Απ: Warhammer 40K: Ork Trukk
« Απάντηση #1 στις: Φεβρουάριος 21, 2012, 02:36:35 μμ »
Πολύ καλό το Trukk σου!!
Μην σ' ανησυχούν οι ραφές που φαίνονται το κάνουν πιο Ork... :P


(Άλλωστε στο 40K τα Ork είναι οι "σκουπιδιάρηδες του διαστήματος)

Tags: