Αποστολέας Θέμα: A-4C Skyhawk Fuerza Aerea Argentina - Hasegawa 1/48  (Αναγνώστηκε 9698 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος nosdio

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 1210
  • Τόπος: Αθήνα
  • Γιάννης
A-4C Skyhawk Fuerza Aerea Argentina - Hasegawa 1/48
« στις: Νοέμβριος 26, 2011, 04:24:35 μμ »
Αγαπημενο μου θεμα το skyhawk..εχω δυο 72αρια της fujimi αλλα παροτι κιτ με λεπτομερεια ειναι over engineered για τα δικα μου δεδομενα..καποια στιγμη που θα εχω υπομονη θα τα τελειωσω...ειναι το KU και το C του ναυτικου με το MIG στο πλαι.
Το δε skyhawk ειναι το δευτερο μοντελο που εφτιαξα απο ιταλερι..και θυμαμαι ημουν τοσο μικρος που το εκανα βολτες στη πιλοτη της πολυκατοικιας.. :lol:
Ας ερθουμε στο θεμα μας..αρεντινικο skyhawk λοιπον..καμια σχεση το κιτ της hase με το 72αρι της fujimi..οτι dry fit εχω δοκιμασει ειναι τελειο και ως τωρα παει καλα
Τα skyhawk της αργεντινης πολεμησαν  στα Faklands και ηταν υπευθυνα για τη βυθιση καποιων πλοιων αλλα γενικα ειχαν μεγαλες απωλειες,ωστοσο παροτι η πολεμικη τους ιστορια στον εν λογω πολεμο δεν ειναι και η καλυτερη τα χρωματα τους μου αρεσουν πολυ.Βεβαια γυρω απο τα συγκεκριμενα χρωματα υπαρχει ενα θεμα με τις αποχρωσεις του καφε του πρασινου και του ασπρου..
Το αεροσκαφος που θα φτιαξω ειναι αυτο εδω και θα γινει καφε-ασπρο(με μια σταλα ανοιχτο sand) και γκρι για τις κατω επιφανειες.Τα χρωματα ειναι: H72-H11+H313-H311.Αν καποιος εχει να προτεινει κατι επι του θεματος ευχαριστως να το ακουσω...εχω ψαξει και κατεληξα εκει,τωρα καποιοι επιμενουν στο πρασινο-ασπρο-γκρι αλλα το συγκεκριμενο αεροσκαφος οπου το εχω δει φαινεται καρακαφε και δε γινεται μια φωτο να ειναι παραμορφωμενη τονικα στο πρασινο του αεροσκαφους και οχι στο πρασινο της φορμας των ανθρωπων...ασε που εχω δει φωτο πρασινο-ασπρο διπλα σε καφε-ασπρο...
 


Mεχρι στιγμης ειμαι στα πρωτα σταδια της κατασκευης και εχω προσθεσει απο εποξικο στοκο την υφασματινη επιφανεια των πλαινων και της πλατης.




θα επανελθω με φωτο απο βαμενο πιλοτηριο,καθισμα και τα σχετικα.
Ευχαριστω πολυ ::salut::

Αποσυνδεδεμένος Harris Charalambous

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 1862
  • Τόπος: Maryland, USA
  • IPMS 410 MC 85
Απ: A-4C Skyhawk Fuerza Aerea Argentina-Hase 1/48
« Απάντηση #1 στις: Νοέμβριος 26, 2011, 05:03:28 μμ »
Πολυ ενδιαφερον θεμα αναμενουμε τιν συνεχεια.  Εαν μπορεις πες μας λιγο
για τις διαφορες και τον τυπο τον Αργεντινων με τα Αμερικανικα Α-4.
Μοντελιστής από Αμερική

Αποσυνδεδεμένος nosdio

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 1210
  • Τόπος: Αθήνα
  • Γιάννης
Απ: A-4C Skyhawk Fuerza Aerea Argentina-Hase 1/48
« Απάντηση #2 στις: Νοέμβριος 26, 2011, 09:26:34 μμ »
Πολυ ενδιαφερον θεμα αναμενουμε τιν συνεχεια.  Εαν μπορεις πες μας λιγο
για τις διαφορες και τον τυπο τον Αργεντινων με τα Αμερικανικα Α-4.

και βεβαια..στο λινκ εχει το συγκεκριμενο κιτ.Θα δεις στις φωτο μαζι με τις χαλκομανιες εχει καποια κομματια απο ρητινη..αυτες ειναι και οι διαφορες απο το C,ουσιαστικα το bulge στη ραχη ειναι..
http://www.1999.co.jp/eng/10037784

Αποσυνδεδεμένος Giorgos G

  • Αλανθαστος μοντελιστης ειναι αυτος που δεν κανει μοντελα.
  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 1794
  • Age: 51
  • Τόπος: θεσσαλονικη
  • Μοντελαρετε γιατι.......χανομαστε!
Απ: A-4C Skyhawk Fuerza Aerea Argentina-Hase 1/48
« Απάντηση #3 στις: Νοέμβριος 26, 2011, 09:31:10 μμ »
Πολυ ωραιο και ενδιαφερον θεμα!Καλη συνεχεια. ::salut::
ΟΤΙ ΚΑΤΣΕΙ GROUP BUILT.


Αποσυνδεδεμένος FANTOMAS......

  • Scale 1/48
  • *
  • Μηνύματα: 845
  • Age: 48
  • Τόπος: καρδιτσα
  • Φωτοπουλος Νεκταριος
Απ: A-4C Skyhawk Fuerza Aerea Argentina-Hase 1/48
« Απάντηση #4 στις: Νοέμβριος 26, 2011, 09:45:27 μμ »
πολυ ωραιο θεμα καλη συνεχεια :wink: ::salut::
Φωτοπουλος Νεκταριος

Αποσυνδεδεμένος Giannis

  • Scale 1/48
  • *
  • Μηνύματα: 663
  • Age: 60
  • Τόπος: Αλμυρός
  • Γιαννακοπουλος Ιωαννης
Απ: A-4C Skyhawk Fuerza Aerea Argentina-Hase 1/48
« Απάντηση #5 στις: Νοέμβριος 26, 2011, 09:58:16 μμ »
Ενδιαφερον θεμα , καλη συνεχεια. ::salut:: ::salut::

Αποσυνδεδεμένος nosdio

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 1210
  • Τόπος: Αθήνα
  • Γιάννης
Απ: A-4C Skyhawk Fuerza Aerea Argentina-Hase 1/48
« Απάντηση #6 στις: Νοέμβριος 26, 2011, 11:02:22 μμ »
Ευχαριστω παιδια..τελειωσα με τα βαψιματα και τις φθορες στο πιλοτηριο..αυριο φωτο:)

Αποσυνδεδεμένος xristosXT

  • Scale 1/48
  • *
  • Μηνύματα: 307
  • Age: 38
  • Τόπος: karditsara
Απ: A-4C Skyhawk Fuerza Aerea Argentina-Hase 1/48
« Απάντηση #7 στις: Νοέμβριος 27, 2011, 03:26:10 πμ »
καλη συνεχεια και απο εμενα φιλε μου! ::salut::

Αποσυνδεδεμένος nosdio

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 1210
  • Τόπος: Αθήνα
  • Γιάννης
Απ: A-4C Skyhawk Fuerza Aerea Argentina-Hase 1/48
« Απάντηση #8 στις: Νοέμβριος 27, 2011, 12:37:24 μμ »




Τα pin marks και το χωρισμα στο πλακακι του κοκπιτ δε φαινονται και η χαλκομανια ειναι αψογη στο ματι..τωρα στις φωτο δε φαινεται τοσο καλη
 ::salut:: ::salut::

Αποσυνδεδεμένος ALEX_SSGTi

  • Αλέξανδρος Βούρβαχης IPMS 1134/MC 341
  • MC crew
  • Scale 1/32
  • *****
  • Μηνύματα: 9126
  • Age: 47
  • Τόπος: Πειραιάς
  • Μοdelling is just fun!
    • ModelClub.GR
Απ: A-4C Skyhawk Fuerza Aerea Argentina-Hase 1/48
« Απάντηση #9 στις: Νοέμβριος 27, 2011, 03:19:48 μμ »
Στον πίνακα ρίξε μία σταγόνα γυαλιστερού βερνικιού στα όργανα. Τις κονσόλες θα ήταν καλύτερο να τις βάψεις, παρά να βάλεις τις χαλκομανίες, θα δείξουν περισσότερο έτσι. ;)

Αποσυνδεδεμένος nosdio

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 1210
  • Τόπος: Αθήνα
  • Γιάννης
Απ: A-4C Skyhawk Fuerza Aerea Argentina-Hase 1/48
« Απάντηση #10 στις: Νοέμβριος 27, 2011, 03:44:09 μμ »
Στον πίνακα ρίξε μία σταγόνα γυαλιστερού βερνικιού στα όργανα. Τις κονσόλες θα ήταν καλύτερο να τις βάψεις, παρά να βάλεις τις χαλκομανίες, θα δείξουν περισσότερο έτσι. ;)

Αλεξ εβαλα βερνικι στα οργανα,εβαψα κατι εξτρα λεπτομεριες στο καθισμα και με γκρι καποιους διακοπτες στη κονσολα..πολυ καλυτερο..μην επιρεαζεσαι πολυ απο τις φωτο..στο live ειναι καλυτερη η κονσολα!

Αποσυνδεδεμένος DIO

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 1943
  • Age: 53
  • Τόπος: Sydney, AU
  • Ας κάνουμε ότι καλύτερο μπορούμε...
    • Dio's Scale Models
Απ: A-4C Skyhawk Fuerza Aerea Argentina-Hase 1/48
« Απάντηση #11 στις: Νοέμβριος 29, 2011, 09:24:05 μμ »
Το καθισμα σου είναι πολυ καλο, οπως και ο πίνακας.
Καλή συνέχεια  ::salut::
Φιλικά,
Διονύσης

Αποσυνδεδεμένος FANTOMAS......

  • Scale 1/48
  • *
  • Μηνύματα: 845
  • Age: 48
  • Τόπος: καρδιτσα
  • Φωτοπουλος Νεκταριος
Απ: A-4C Skyhawk Fuerza Aerea Argentina-Hase 1/48
« Απάντηση #12 στις: Νοέμβριος 29, 2011, 09:36:08 μμ »
πολυ καλο το καθισμα καλη συνεχεια ::salut:: ::salut:: ::salut::
Φωτοπουλος Νεκταριος

Αποσυνδεδεμένος pink_panzer

  • "Αυτοί που νομίζουν ότι τα ξέρουν όλα, εκνευρίζουν εμάς που τα ξέρουμε"
  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 1640
  • Age: 43
  • Τόπος: Κολόμβε, .... την περιέργειά σου
  • "Αν τα λάθη διδάσκουν, τότε έχω φοβερή μόρφωση"
Απ: A-4C Skyhawk Fuerza Aerea Argentina-Hase 1/48
« Απάντηση #13 στις: Νοέμβριος 29, 2011, 11:57:00 μμ »
Στην αναφορά σου τώρα όσον αφορά στις παραλλαγές.
Από αρκετή βιβλιογραφία που έχω για το θέμα,επέλεξα και κατέληξα στη μονογραφία της SAM aircraft in detail FALKLANDS AIR WAR όπου:
A-4B  φορούσαν Οlive drab FS34084 Dark earth FS30118 Light Blue FS35622
A-4C φορούσαν  Olive Green FS?      Off White FS?          Medium Gray FS 36622
A-4Q φορούσαν standard US NAVY Gull Gray
Για ότι άλλο θέλεις απλά ρώτα,πολύ ωραία μέχρι στιγμής,καλή συνέχεια.
 ::salut::

Αποσυνδεδεμένος pink_panzer

  • "Αυτοί που νομίζουν ότι τα ξέρουν όλα, εκνευρίζουν εμάς που τα ξέρουμε"
  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 1640
  • Age: 43
  • Τόπος: Κολόμβε, .... την περιέργειά σου
  • "Αν τα λάθη διδάσκουν, τότε έχω φοβερή μόρφωση"
Απ: A-4C Skyhawk Fuerza Aerea Argentina-Hase 1/48
« Απάντηση #14 στις: Νοέμβριος 30, 2011, 12:04:39 πμ »
Αν και θα προτιμούσα τον πίνακα βαμένο μιας και δίνει πολύ όμορφα ανάγλυφα όργανα,αλλά και με τις χαλκομανίες καλό δείχνει.Πρόσεξε όμως το πάνω αριστερό. :roll:Αν κόλησε όμως,άστο.
Τip για τη χειρολαβή εκτίναξης...μπορείς να κόψεις μια λωρίδα από περίσσευμα μαύρης χαλκομανίας και να τη τυλίξεις spiralωτά αντί να τη βάψεις με ελεύθερο χέρι που 9 στις 10 δείχνει ανομοιόμορφη και χτυπά άσχημα στο μάτι. :wink:
 ::salut::

Αποσυνδεδεμένος pink_panzer

  • "Αυτοί που νομίζουν ότι τα ξέρουν όλα, εκνευρίζουν εμάς που τα ξέρουμε"
  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 1640
  • Age: 43
  • Τόπος: Κολόμβε, .... την περιέργειά σου
  • "Αν τα λάθη διδάσκουν, τότε έχω φοβερή μόρφωση"
Απ: A-4C Skyhawk Fuerza Aerea Argentina-Hase 1/48
« Απάντηση #15 στις: Νοέμβριος 30, 2011, 12:12:51 πμ »
...Βεβαια γυρω απο τα συγκεκριμενα χρωματα υπαρχει ενα θεμα με τις αποχρωσεις του καφε του πρασινου και του ασπρου..
Το αεροσκαφος που θα φτιαξω ειναι αυτο εδω και θα γινει καφε-ασπρο(με μια σταλα ανοιχτο sand) και γκρι για τις κατω επιφανειες.Τα χρωματα ειναι: H72-H11+H313-H311.Αν καποιος εχει να προτεινει κατι επι του θεματος ευχαριστως να το ακουσω...εχω ψαξει και κατεληξα εκει,τωρα καποιοι επιμενουν στο πρασινο-ασπρο-γκρι αλλα το συγκεκριμενο αεροσκαφος οπου το εχω δει φαινεται καρακαφε και δε γινεται μια φωτο να ειναι παραμορφωμενη τονικα στο πρασινο του αεροσκαφους και οχι στο πρασινο της φορμας των ανθρωπων...ασε που εχω δει φωτο πρασινο-ασπρο διπλα σε καφε-ασπρο...

Και όμως μη σου φαίνεται παράξενο,δεν είναι καφέ το χρώμα της παραλλαγής αυτού του Α-4C.
Το συγκεκριμένο ανήκε στην C-321 Gruppo 4 de Caza,από τη βάση San Julian αλλά προσωρινά επιχειρούσε από το Rio Grande μαζί με τα Super Etendards της 2 Esquadrilla τον Μάιο-Ιούνιο του '82.
Olive green - Off white (κάποιο ανοιχτό γκρι τεσπά) καιmedium gray  κάτω.
Πιστεύω πώς φταίει η φωτεινότητα του φίλμ,γιατί και οι φόρμες των πιλότων δεν είχαν αυτή τη πράσινοκαφέ  απόχρωση,αλλά την στανταρ αμερικάνικη λαδί.

Αποσυνδεδεμένος pink_panzer

  • "Αυτοί που νομίζουν ότι τα ξέρουν όλα, εκνευρίζουν εμάς που τα ξέρουμε"
  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 1640
  • Age: 43
  • Τόπος: Κολόμβε, .... την περιέργειά σου
  • "Αν τα λάθη διδάσκουν, τότε έχω φοβερή μόρφωση"
Απ: A-4C Skyhawk Fuerza Aerea Argentina-Hase 1/48
« Απάντηση #16 στις: Νοέμβριος 30, 2011, 12:33:19 πμ »
Και για τη ιστορία,το συγκεκριμένο άφος επιχείρησε παρέα με super etendards σε μια αποτυχημένη αποστολή βύθισης του HMS Avenger με exocet ανατολικά των East Falklands στις 30 Μαίου 1982.
Πρόσεξε ότι είχε βαμμένες στις άνω/κάτω επιφάνειες των πτερύγων,στο κάθετο σταθερό, όπως και στο κάτω μέρος των απορριπτόμενων δεξαμενών καυσίμου τιρκουάζ tactical i/d λωρίδες.

Αποσυνδεδεμένος nosdio

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 1210
  • Τόπος: Αθήνα
  • Γιάννης
Απ: A-4C Skyhawk Fuerza Aerea Argentina-Hase 1/48
« Απάντηση #17 στις: Νοέμβριος 30, 2011, 01:59:25 πμ »
Οποτε παμε για πρασινο-off white??Δεν ειμαι σιγουρος..
Οποιος ενδιαφερεται ας δει τα λινκ να μου πει τη γνωμη του
http://www.militaryphotos.net/forums/showthread.php?101661-A-4-Skyhawk-in-the-Fuerza-A%E9rea-Argentina-Armada-Argentina-Air-Force-Navy
http://www.clubhyper.com/reference/a4cargentineskyhawkjf_1.htm
http://www.britmodeller.com/forums/lofiversion/index.php/t53933.html
http://www.ipmsbogotaar.net/a4cj.htm

Επισης!!Πολυ σημαντικο..υπαρχουν τα condor decals@αργεντινικη εταιρια.. που δινει αυτους τους χρωματισμους ακριβως:



Για τις λωριδες το εχω υποψιν μου Ζηση..ωραιες πληροφοριες.. ::salut:: :wink:
Εντομετξυ τα αεροφρενα της hase σα να μη θελουν να μπουν κλειστα... :?
Τα slats/flaps θα τοποθετηθουν "ανοιχτα" αλλα τα αεροφρενα πρωτα μου χαλανε την αισθητικη ανοιχτα και δευτερο σε σταση ηταν κλειστα... :roll:


Ζηση τα οργανα ειναι ΟΚ ειλικρινα..αμα τα εβλεπες απο κοντα θα εβαζες και εσυ χαλκομανια,και στο λεω επειδη ξερω οτι γουσταρεις...,για τη χειρολαβη πολυ καλη ιδεα..αν και στο συγκεκριμενο καθισμα ειδα δεν ηταν γυρω γυρω αλλα μονο μπροστα στη χειρολαβη..εκτος και αν ειδα λαθος. 


Αποσυνδεδεμένος D stratos

  • Scale 1/72
  • *
  • Μηνύματα: 181
  • Age: 54
  • Τόπος: ΒΟΛΟΣ
  • ανδρων επιφανων πασα γη ταφος
Απ: A-4C Skyhawk Fuerza Aerea Argentina-Hase 1/48
« Απάντηση #18 στις: Νοέμβριος 30, 2011, 10:31:50 πμ »
φιλε το κιτ ειναι τουμπανο δες λιγο το βελτιωτικο AIRES για το cockpit τα σπαει! καλη συνεχεια ::salut:: ::salut:: ::salut:: ::salut::
vanitas vanitatum et omnia vanitas


Αποσυνδεδεμένος pink_panzer

  • "Αυτοί που νομίζουν ότι τα ξέρουν όλα, εκνευρίζουν εμάς που τα ξέρουμε"
  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 1640
  • Age: 43
  • Τόπος: Κολόμβε, .... την περιέργειά σου
  • "Αν τα λάθη διδάσκουν, τότε έχω φοβερή μόρφωση"
Απ: A-4C Skyhawk Fuerza Aerea Argentina - Hasegawa 1/48
« Απάντηση #19 στις: Δεκέμβριος 03, 2011, 08:24:51 μμ »

Αυτό πάντως,σίγουρα δεν είναι καφέ,αλλά olive green,πρός το olive drab μάλλον :roll:

Εδώ δές πόσο κοντά πλησιάζει το χρώμ της παραλλαγής με αυτό της φόρμας που φοράνε,που σίγουρα δεν ήταν καφέ
Και στο πολύ καλό άρθρο του HS σου λέει ξεκάθαρα....
a very interesting camouflage of GREEN and OFF-WHITE was specified for the upper surfaces. It was considered that this scheme would be effective against the snow covered Andes. The lower surfaces were painted LIGHT GREY. It is very interesting to note that the wheel well interiors and legs were finished in LIGHT BLUE.
The A-4Cs and other Argentine Air Force aircraft caught the world attention because of the Malvinas/Falklands war. Previous to that time photos were very hard to come by and the aircraft were very hard to access, so first hand information was very difficult to obtain, but many photos started showing up then which came from many different sources and were of varying quality. Some of the photos I have seen were very poorly printed, were copies of the originals or even copies from slides and all of that combined to degrade color rendition to appalling levels. Most particularly, many of the photos I have seen were saturated with red, yellow or magenta and I have included one of such to the right for you to compare with a somewhat corrected original using the Adobe Photoshop, although it appears to look better than the original I have....

It is amazing just how little it took to improve it to acceptable levels by a kind friend of mine, but the original led me in the past to believe that the aircraft was actually painted BROWN/SAND!!! Nothing could be farther from the truth, and for what I see I was not the only one to be fooled by a poor picture because such a profile was painted by Mr. Caruana in the Sept. '99 issue on Scale Aviation Modeller International magazine based on the somewhat poor and misleading information provided to him. The reviewer of the Hobbycraft A-4C seems to be somewhat confused on the colors and also misled by the above mentioned article in SAMI. Please note I tried to include good quality photos from the early years and from after the war to show that the colors did not vary with time and that they were always simply speaking GREEN/WHITE....
before them I must emphasize that the dark upper color I always saw was GREEN (with a brownish or olive hue) and that the lighter color was always VERY LIGHT GREY (almost white) and I mention this because I have noticed that when the aircraft were hit by strong direct sunlight they LOOKED lighter and browner from a distance.


Αποσυνδεδεμένος pink_panzer

  • "Αυτοί που νομίζουν ότι τα ξέρουν όλα, εκνευρίζουν εμάς που τα ξέρουμε"
  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 1640
  • Age: 43
  • Τόπος: Κολόμβε, .... την περιέργειά σου
  • "Αν τα λάθη διδάσκουν, τότε έχω φοβερή μόρφωση"
Απ: A-4C Skyhawk Fuerza Aerea Argentina - Hasegawa 1/48
« Απάντηση #20 στις: Δεκέμβριος 03, 2011, 08:27:51 μμ »
Αλλά υπάρχει και αυτή η εκδοχή...
The Off White / Brown camo is first then the green towards the middle / end of the conflict and thereafter....
Οπότε θα ρωτήσω κάτι φίλους σε Λατινοαμερικανικα site, να μου λύσουν την απορρία. :wink:
Stand by...

Αποσυνδεδεμένος nosdio

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 1210
  • Τόπος: Αθήνα
  • Γιάννης
Απ: A-4C Skyhawk Fuerza Aerea Argentina - Hasegawa 1/48
« Απάντηση #21 στις: Δεκέμβριος 04, 2011, 03:58:09 πμ »
αυτο που λες το τελευταιο το εχω διαβασει και εγω,η κατασκευη προχωραει(αργα γιατι εχω τρεξιμο) ακομα δεν ειναι στο βαψιμο οποτε αναμενω ::salut::


οι φωτο γενικα ειναι οτι ναναι παντως δηλαδη στη μια λες ειναι ετσι στην αλλη αλλιως..στη μια φαινεται off white στην αλλη light sand..εντομεταξυ ειναι και τα condor decals στη μεση

Αποσυνδεδεμένος Mastoras

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 3029
  • Age: 54
  • Τόπος: Tomania
  • "Beauty, is in the eye of the beholder"
Απ: A-4C Skyhawk Fuerza Aerea Argentina - Hasegawa 1/48
« Απάντηση #22 στις: Δεκέμβριος 04, 2011, 09:40:22 πμ »
Υπήρχε παραλλαγή με καφέ χρώμα στα Α-4 των Φώκλαντς.Ηταν η παραλλαγή "esquema desertico" και ήταν καφέ και ροζ-γκρι ρίγες,με θαλλασί μπάντες αναγνώρισης.





Αποσυνδεδεμένος prokroust

  • H.A.F. Fanatic
  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 3229
  • Age: 49
  • Τόπος: Σαλαμίνα
  • Η Ελλάς πρέπει να Ζήσει κ θα Ζήσει..(Χ. Τρικούπης)
    • ModelMania
Απ: A-4C Skyhawk Fuerza Aerea Argentina - Hasegawa 1/48
« Απάντηση #23 στις: Δεκέμβριος 05, 2011, 01:49:13 μμ »
Mastora κάνε όποια παραξενη παραλλαγη θέλεις για να το απολαυσουμε εμείς μετα....
Κρουστάλλης (Πάκης) Προκόπης

Αποσυνδεδεμένος Mastoras

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 3029
  • Age: 54
  • Τόπος: Tomania
  • "Beauty, is in the eye of the beholder"
Απ: A-4C Skyhawk Fuerza Aerea Argentina - Hasegawa 1/48
« Απάντηση #24 στις: Δεκέμβριος 05, 2011, 02:39:22 μμ »
Mastora κάνε όποια παραξενη παραλλαγη θέλεις για να το απολαυσουμε εμείς μετα....

Μπερδεύτηκες παληκάρι μου! ::glossa::
Εδώ βοηθάμε τον συνάδελφο nosdio.Πρώτα θα φας το δικό του,για το δικό μου θα κάνεις υπομονή! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Tags: a-4 skyhawk