Ψηφοφορία

Group Build 1/11 - 31/3  -προκριματικά :D

Iran - Iraq war
11 (6.9%)
Soviet war in Afghanistan
8 (5%)
Barbarossa
21 (13.2%)
Pacific 37-45 (land-air-sea)
39 (24.5%)
Vintage
30 (18.9%)
Ε.Σ. 1945-2011
15 (9.4%)
Multi-engines
12 (7.5%)
Φιγουρα
7 (4.4%)
A.Π.Π.
9 (5.7%)
Πολιτική αεροπορία
7 (4.4%)

Σύνολο ψηφοφόρων: 89

Η ψηφοφορία έληξε: Οκτώβριος 20, 2011, 07:13:58 μμ

Αποστολέας Θέμα: Προταση για GB  (Αναγνώστηκε 49821 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος gkontog

  • Scale 1/24
  • ******
  • Μηνύματα: 12382
  • Age: 58
  • Τόπος: Αθήνα
  • Τόσα πολλά μοντέλα, τόσος λίγος χώρος...
Απ: Προταση για GB
« Απάντηση #525 στις: Νοέμβριος 13, 2013, 10:06:06 μμ »
ιδέα απο περισευματα.
Δημήτρη, ρε συ είναι λάθος! ::glossa::

Πάντως, τι έχει κάνει ρε παιδιά ο άνθρωπος; Ολόκληρο το Nostromo και δε φαίνεται να είναι και μικρό...
Τα πιο διάσημα τελευταία λόγια στο σύμπαν: Σβήστα, έχω πάρει backup!

Αποσυνδεδεμένος dedalos

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 3023
  • Age: 50
  • Τόπος: Χαλκιδα
  • Can't help myself...it's a sickness!!
Απ: Προταση για GB
« Απάντηση #526 στις: Νοέμβριος 13, 2013, 10:21:22 μμ »
Αντε....βγαλτε τα σκραπ-σπεαρ κουτια σας και αφηστε τον Αρκα να λεει! ::glossa:: :mrgreen:
Παρτε ο,τι βρειτε στην κουζινα,στα ντουλαπια,στις αποθηκες(σηκωθειτε απο καναπεδες,καρεκλες κοκ :mrgreen: :mrgreen:),καντε και μια βολτα απο jumbo bebe αν δεν εχετε κατι για να ξεκινησετε και δεν θελετε να χαλασετε κιτ...και παμε!
Oτιδηποτε σε Sci-fi+steampunk+fantasy+post apocalyptic+οτι κατεβασει η γκλαβα μας ΠΟΥ ΔΕΝ ΥΠΗΡΞΕ ΣΤΗΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ και στανταρ δεν θα υπαρξει και ποτε...ειναι μεσα!!
Γνωστος κι ως...doctor evergreen...Τασος ο "δεν τελειωνω τιποτα"....και λοιπα cosmetic επιθετα..

Αποσυνδεδεμένος dive

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 5355
  • Age: 46
  • Τόπος: Πειραιάς
  • Βελετάς Δημήτριος - Γεννημένος λάθος εποχή
Απ: Προταση για GB
« Απάντηση #527 στις: Νοέμβριος 13, 2013, 10:26:18 μμ »
.....αμέσως Γιωργο εσυ να θίξεις το μέγεθος......ειπαμε καλο παιδί να ειναι.....  ::lol18:: ::lol18:: ::lol18:: ::lol18:: ::lol18:: ::lol18:: ::lol18::

Μίλησε ο DR Evergreen...  ::glossa:: ::glossa:: εσένα σε εχω ικανο να θελουμε φορτηγο για να το φέρεις στην εκθεση.....και μετα την εκθεση θα ξεκαλουπάρουμε την πεθερα που θα την έχεις χτισμένη μεσα....  ::glossa:: :mrgreen:

I WALK THE PATH OF THE DARK SIDE

Αποσυνδεδεμένος dedalos

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 3023
  • Age: 50
  • Τόπος: Χαλκιδα
  • Can't help myself...it's a sickness!!
Απ: Προταση για GB
« Απάντηση #528 στις: Νοέμβριος 13, 2013, 10:30:46 μμ »
Αφοσον μιλαμε για gb,θα κανω κατι μικρουλι!!
Δεν χωρανε αλλο κραξιμο οι τσεπες!! :mrgreen: :mrgreen:
Γνωστος κι ως...doctor evergreen...Τασος ο "δεν τελειωνω τιποτα"....και λοιπα cosmetic επιθετα..

Αποσυνδεδεμένος mirrage

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 3318
  • Age: 38
  • Τόπος: Χανιά
Απ: Προταση για GB
« Απάντηση #529 στις: Νοέμβριος 13, 2013, 10:42:33 μμ »
Spoiler (hover to show)

Και δεν θα είσαι μόνος...

Παναγιώτης Ελ Σισι

Αποσυνδεδεμένος Christosjager

  • Scale 1/48
  • *
  • Μηνύματα: 585
  • Age: 50
  • Τόπος: AΘΗΝΑ-ΓΛΥΦΑΔΑ
  • Χρήστος Παναγιωτόπουλος
Απ: Προταση για GB
« Απάντηση #530 στις: Νοέμβριος 13, 2013, 10:49:49 μμ »
Τελικά τί θα φτιάξετε ρε παιδιά;

Αποσυνδεδεμένος dive

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 5355
  • Age: 46
  • Τόπος: Πειραιάς
  • Βελετάς Δημήτριος - Γεννημένος λάθος εποχή
Απ: Προταση για GB
« Απάντηση #531 στις: Νοέμβριος 13, 2013, 11:04:26 μμ »
αυτο  :mrgreen:

I WALK THE PATH OF THE DARK SIDE

Αποσυνδεδεμένος Christosjager

  • Scale 1/48
  • *
  • Μηνύματα: 585
  • Age: 50
  • Τόπος: AΘΗΝΑ-ΓΛΥΦΑΔΑ
  • Χρήστος Παναγιωτόπουλος
Απ: Προταση για GB
« Απάντηση #532 στις: Νοέμβριος 13, 2013, 11:06:07 μμ »
είσαι σίγουρος;  :lol:

Αποσυνδεδεμένος dive

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 5355
  • Age: 46
  • Τόπος: Πειραιάς
  • Βελετάς Δημήτριος - Γεννημένος λάθος εποχή
Απ: Προταση για GB
« Απάντηση #533 στις: Νοέμβριος 13, 2013, 11:07:53 μμ »
είσαι σίγουρος;  :lol:
"Warning. Throw down your weapon. You have 15 seconds to comply."

I WALK THE PATH OF THE DARK SIDE

Αποσυνδεδεμένος mmaker

  • Scale 1/32
  • *
  • Μηνύματα: 9890
  • Age: 52
  • Τόπος: Αθήνα
  • modelclub.gr
    • Ελληνική Μοντελιστικη Κοινότητα
Απ: Προταση για GB
« Απάντηση #534 στις: Νοέμβριος 13, 2013, 11:29:25 μμ »
Kαι γω που έχω μια φιγούρα Robocop 1/10? :twisted:
Μήτσο ελπίζω να έχεις το κιτ και όχι ένα βυνιλικό αντίγραφο που είχε βγει,γιατί δεν πρόκειται να το φτιάξεις...
Γιώργος   
Ναι,φτιάχνουμε και κοσμήματα!Κάντε ένα Like!
www.facebook.com/artnclay.gr

Αποσυνδεδεμένος dive

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 5355
  • Age: 46
  • Τόπος: Πειραιάς
  • Βελετάς Δημήτριος - Γεννημένος λάθος εποχή
Απ: Προταση για GB
« Απάντηση #535 στις: Νοέμβριος 13, 2013, 11:41:12 μμ »
Kαι γω που έχω μια φιγούρα Robocop 1/10? :twisted:
Μήτσο ελπίζω να έχεις το κιτ και όχι ένα βυνιλικό αντίγραφο που είχε βγει,γιατί δεν πρόκειται να το φτιάξεις...
το συγκεκριμενο δεν το εχω......απλα πειραζω τον Christosjager :wink: (σορυ φιλτατε συναδελφε..... ενα μικρο φιλικο καλοσυνατο πειραγμα :wink:)

πιστεψε με...εχω εκατονταδες αλλα....και το εννοω κυριολεκτικα εκατονταδες :wink:

I WALK THE PATH OF THE DARK SIDE

Αποσυνδεδεμένος Blitz-X

  • ΜΑΝΟΣ ΤΖΩΡΤΖΗΣ
  • Scale 1/32
  • *
  • Μηνύματα: 8210
  • Age: 52
  • Τόπος: ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ-ΠΕΙΡΑΙΑΣ
  • ΤΟ ΑΡΓΟ ΚΑΙ ΧΑΡΙΝ ΕΧΕΙ
Απ: Προταση για GB
« Απάντηση #536 στις: Νοέμβριος 14, 2013, 12:38:41 πμ »
Εγω εχοντας συμμετασχει στα περισσοτερα GB αλλα δεν εχω καταφερει να τελειωσω παντα μοντελο, εχω καταλαβει οτι ο παραγοντας χρονος παιζει σημαντικο ρολο. Δηλαδη, πχ ενα GB εχει διαρκεια 6 μηνες, ποσοι απο εμας ξεκινανε με ενθουσιασμο ενα κιτ και στη διαρκεια το βαριουνται, αλλοτε βρισκουν ενα καινουριο κιτ να ασχοληθουν, αλλοτε λογω ελλειψης χρονου το παρατανε και μετα αντε να το ξαναπιασουν να το συνεχισουν...
Σε ολες αυτες τις περιπτωσεις ανηκω κι εγω. Δυστυχως οταν ενα GB εχει μεγαλη διαρκεια σκεφτεσαι ''δεν προλαβαινω σημερα να μοντελαρω, εχω καιρο μπροστα μου μεχρι την ληξη''....μεχρι που ο χρονος του GB τελειωνει.

Επισης, θα εχετε ολοι παρατηρησει οτι σε σχεδον ολα τα GB τα περισσοτερα ποσταρισματα κατασκευων γινονται:
A) πριν την επισημη εναρξη
B) τον πρωτο μηνα του GB
Γ) τις 2 τελευταιες εβδομαδες του GB και κατα την εκαστωτε παραταση

Στην Γ περιπτωση τα ποσταρισματα βεβαια δεν εχουν καμια σχεση με τον ρυθμο ποσταρισματος των αρχικων, καθως λιγοι ειναι εκεινοι που ειναι αποφασισμενοι εστω και αργοπορημενα να τελειωσουν τη συμμετοχη τους.

Τα vintage GB πιστευω ολα ειναι επιτυχημενα, γιατι ολοι τρεχαμε να προλαβουμε, αλλοι out of the box αλλοι με βελτιωσεις, επαναχαραξεις κτλ και αρκετοι τελειωσανε μοντελο μεσα σε 2 βδομαδες, αντε ενα μηνα με τις παρατασεις.

Οποτε προτεινω, οτι GB και να κανουμε (αν ξανακανουμε) να εχει μικρη χρονικη διαρκεια, να μην χαθει ο ενθουσιασμος για το κιτ, στη βραση κολλαει το σιδερο. Αρκετοι βεβαια μπορει να μην εχουν καν τον χρονο για να προλαβουν ενα τετοιο μικρο GB και να θελουν να το πανε αργα, γι αυτο υπαρχει ο τομεας των απλων μεμονομενων κατασκευων και να το καθυστερησουν οσο θελουν.
Πιστευω οτι αν καποιος εχει θεληση να μοντελαρει, παντα βρισκει χρονο. Ολα εχουν να κανουν με τον ενθουσιασμο και την θεληση να φτιαξουν κατι στα γρηγορα χωρις να κολλησουν καπου στα μισα. Τα GB πρεπει να εχουν χαρακτηρα τετοιο, να φτιαχνουμε κατι γρηγορο, κατι διασκεδαστικο και κατι που ισως να μην το εχουμε ξαναφτιαξει, για να ξεφυγουμε απο τις συνηθεις κατασκευες μας, οχι να φτιαχνουμε αλλη μια απο τα ιδια και στο τελος να κορεστει το θεμα.

Spoiler (hover to show)
Νομίζω ότι ο Νώντας το κάλυψε πλήρως το θέμα και βεβαίως συμφωνώ. Τρείς έως τέσσερις μήνες νομίζω είναι αρκετοί :!:
Επί του παρόντος, το θέμα που πρότεινε ο Περικλής (Κάντο όπως στη φωτό) αλλά και το SciFi scrapbox build (με όλα τα παρακλάδια του) που πρότεινε ο Γιατρός μου φαίνονται πολύ θελκτικές προτάσεις :wink:

 ::salut:: ::salut:: ::salut::
 ΜΦΧ

Αποσυνδεδεμένος dive

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 5355
  • Age: 46
  • Τόπος: Πειραιάς
  • Βελετάς Δημήτριος - Γεννημένος λάθος εποχή
Απ: Προταση για GB
« Απάντηση #537 στις: Νοέμβριος 14, 2013, 01:06:44 πμ »
Μανο επετρεψε μου να διαφωνισω επι του χρονικου περιθορίου.
δυστυχως δεν εχουμε τοσοοοοο χρόνο όλοι μας.σε 4 μήνες πολλοι θα εχουν φτασει σε ενα σημειο αλλα πολλοι δεν θα το καταφερουν. ΓΙατι πρεπει ντε και καλα να αγχωθω για να καταφερω να ειμαι σε ενα GB. Μετα παλι θα παραπονιωμαστε γιατι δεν τελειωσαν τα περισσοτερα.

I WALK THE PATH OF THE DARK SIDE

Αποσυνδεδεμένος Blitz-X

  • ΜΑΝΟΣ ΤΖΩΡΤΖΗΣ
  • Scale 1/32
  • *
  • Μηνύματα: 8210
  • Age: 52
  • Τόπος: ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ-ΠΕΙΡΑΙΑΣ
  • ΤΟ ΑΡΓΟ ΚΑΙ ΧΑΡΙΝ ΕΧΕΙ
Απ: Προταση για GB
« Απάντηση #538 στις: Νοέμβριος 14, 2013, 01:20:11 πμ »
Μανο επετρεψε μου να διαφωνισω επι του χρονικου περιθορίου.
δυστυχως δεν εχουμε τοσοοοοο χρόνο όλοι μας.σε 4 μήνες πολλοι θα εχουν φτασει σε ενα σημειο αλλα πολλοι δεν θα το καταφερουν. ΓΙατι πρεπει ντε και καλα να αγχωθω για να καταφερω να ειμαι σε ενα GB. Μετα παλι θα παραπονιωμαστε γιατι δεν τελειωσαν τα περισσοτερα.
Το νόημα των GB (κατ' εμέ πάντα), είναι: Φτιάχνω ένα σχετικά εύκολο μοντέλο ΟΟΒ, χωρίς μετατροπές και σκρατσιές, περισσότερο για την παρέα και το χαβαλέ. Το κάνω όσο καλυτερο μπορώ με ότι προσφέρει το κιτ και πάντα με σκοπό τη διασκέδαση. Οπότε υπερπαραγωγές και... "το μοντέλο της ζωής μου" αποκλείονται. Για κάτι τέτοιο ξεκινάω ότι με ενδιαφέρει στο κατασκευαστικό της αντίστοιχης ενότητας και το τρενάρω/παιδεύω όσο θέλω :wink:
Ο Νώντας έχει δίκιο, όταν η διάρκεια είναι μεγάλη (6 μήνες έως έναν χρόνο), επέρχεται βαρεμάρα και κάνει η κατασκευή κοιλιά. Άλλωστε νομίζω ότι 4 μήνες είναι επαρκείς για την κατασκευή ενός νορμάλ μοντέλου, ακόμα κι αν μοντελάρει κάποιος 2 μόνο ώρες τη βδομάδα :roll:

 ::salut:: ::salut:: ::salut::
 ΜΦΧ

Αποσυνδεδεμένος Stavros

  • Stavros Soulis - IPMS Hellas #228
  • Εκπρόσωποι Συλλόγων
  • Scale 1/32
  • ***
  • Μηνύματα: 8953
  • Age: 54
  • Τόπος: Αθήνα - IMFLandia
  • save the last kit for me
    • http://www.ipms-hellas.gr
Απ: Προταση για GB
« Απάντηση #539 στις: Νοέμβριος 14, 2013, 01:27:29 πμ »
συμφωνω με το Μανο
μικρή διάρκεια. για να μην πω τρίμηνα το πολύ !!
το θέμα τελικά ?
 ::salut::
Σ.Σ.

Αποσυνδεδεμένος dive

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 5355
  • Age: 46
  • Τόπος: Πειραιάς
  • Βελετάς Δημήτριος - Γεννημένος λάθος εποχή
Απ: Προταση για GB
« Απάντηση #540 στις: Νοέμβριος 14, 2013, 08:17:02 πμ »
Μανο και τα sci-fi και τα movies που πρότειναν  και το ´καντο όπως στη φωτό´ μόνο ΟΟΒ δεν μπορούν να χαρακτηριστούν και φυσικά γρήγορες κατασκευές και φυσικά όπως πολύ σωστά είπες όχι μοντέλα υπερπαραγωγες και εγώ συντάσσονται μαζί σου σε αυτό.
Και στο θέμα του χρόνου το στηρίζω ότι εσύ που έχεις χρόνο μοντέλαρεις γρήγορα, αλλος που ίσως δεν τον αφήνουν οι υποχρεώσεις του (1000 λόγοι) δεν μπορεί ακόμη να τελειώσει τοσοοοοοο γρήγορα. Προφανώς δεν έχεις πιάσει sci-fi να δεις πόσο χρεπια είναι.  ::glossa:: :mrgreen:

I WALK THE PATH OF THE DARK SIDE

Αποσυνδεδεμένος ramfighter

  • Xrepi Model Collector
  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 6024
  • Age: 54
  • Τόπος: Αθήνα
Απ: Προταση για GB
« Απάντηση #541 στις: Νοέμβριος 14, 2013, 08:58:50 πμ »
Ισως θα ήταν καλύτερα το θέμα να είναι movies/tv, οτι όχημα/σκάφος δηλαδή έχουμε δεί στον κινηματογράφο και στήν τηλεόραση είτε φαντασίας έιτε πραγματικό, ώστε να υπάρχουν θέματα  για να συμμετάχουν αρματάδες και καραβοκύρηδες.

Αποσυνδεδεμένος KWSTAS

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 4182
  • Age: 53
  • Τόπος: PERISTERI_ATHENS
  • There are no perfect models but we will keep tryin
Απ: Προταση για GB
« Απάντηση #542 στις: Νοέμβριος 14, 2013, 09:42:57 πμ »
Μανο και τα sci-fi και τα movies που πρότειναν  και το ´καντο όπως στη φωτό´ μόνο ΟΟΒ δεν μπορούν να χαρακτηριστούν και φυσικά γρήγορες κατασκευές και φυσικά όπως πολύ σωστά είπες όχι μοντέλα υπερπαραγωγες και εγώ συντάσσονται μαζί σου σε αυτό.
Και στο θέμα του χρόνου το στηρίζω ότι εσύ που έχεις χρόνο μοντέλαρεις γρήγορα, αλλος που ίσως δεν τον αφήνουν οι υποχρεώσεις του (1000 λόγοι) δεν μπορεί ακόμη να τελειώσει τοσοοοοοο γρήγορα. Προφανώς δεν έχεις πιάσει sci-fi να δεις πόσο χρεπια είναι.  ::glossa:: :mrgreen:

+1
Αλλιώς θα έχουμε 10 Xwing, 10 Tie Fighter, 5 Millenium Falcon και 10 Vipers στις συμμετοχές......
Το θέμα movies είναι καλό. Μπορείς να φτιάξεις κάτι χαλαρωτικό σαν τσαγάκι ας πούμε, αλλά και
κάτι περίπλοκο εάν βοηθούν οι συνθήκες.

Αποσυνδεδεμένος prokroust

  • H.A.F. Fanatic
  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 3229
  • Age: 49
  • Τόπος: Σαλαμίνα
  • Η Ελλάς πρέπει να Ζήσει κ θα Ζήσει..(Χ. Τρικούπης)
    • ModelMania
Απ: Προταση για GB
« Απάντηση #543 στις: Νοέμβριος 14, 2013, 10:07:50 πμ »
και εγώ συμφωνω με τον Μάνο.... Στην τελική κανείς δεν έχει το απεραντο χρόνο παιδιά.... Ξεκεινάμε για να περάσουμε καλά κ ότι βγεί.
Ποτέ δεν θα ξε΄χασω την επιτυχία του Vintage Matchbox GB που ήταν για 2 εβδομάδες (+1 παρατα) κ είχε γίνει χαμός κ όλοι περάσαμε πολυ καλά....
Κάτι τέτοιο βρε παιδιά να κάνουμε.... και σαν θέμα...???\
Νομίζω ότι η ιδέα των θεμάτων movies / TV καλύπτει τους πάντες κ όλα τα γούστα κ θεωρώ ότι είναι κατι διαφορετικό κ θα έχουμε μεγάλη συμμετοχή. Όσο αφορά την Διαρκεια... 2-3 μηνες έιναι καλά κ να ξεκινησει 1-12 για να έχουμε κ τις διακοπές των Χριστουγέννων περισσότερο χρόνο για δημιουργίες....
ΜΕΣΑ Κ ΓΩ!!! φυσικά με STAR WARS  ::glossa::
Κρουστάλλης (Πάκης) Προκόπης

Αποσυνδεδεμένος ramfighter

  • Xrepi Model Collector
  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 6024
  • Age: 54
  • Τόπος: Αθήνα
Απ: Προταση για GB
« Απάντηση #544 στις: Νοέμβριος 14, 2013, 11:10:16 πμ »
Θέματα απο ΤV εκτός shi-fi με μοντέλα που υπάρχουν για όλους::
Αέρινες σιωπές (ελληνικό θέμα κάργα!!)
girls und panzer -> για προχωρημένους αρματάδες
dukes (για αυτοκινητάδες)
knight rider (για αυτοκινητάδες)
ice truckers  :!: :!:
walking dead (για τον Dedalos και τον Αρκάδιο - έχει κατι μετασκευές σε οχήματα)
Τhe last ship (εντάξει αυτό δεν έχει έρθει Ελλάδα αλλά έχει  AEGIS/Arleigh Burke class DDG :!:)

Αποσυνδεδεμένος dedalos

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 3023
  • Age: 50
  • Τόπος: Χαλκιδα
  • Can't help myself...it's a sickness!!
Απ: Προταση για GB
« Απάντηση #545 στις: Νοέμβριος 14, 2013, 12:08:11 μμ »
Η κατηγορια Sci-fi με ολα τα παραγωγα της που εγραψα παραπανω,δεν αποκλειει θεματολογια απο ταινιες.
Το θεμα ειναι ΤΙ ταινιες?!
Αν πουμε για ταινιες τυπου,star wars, mad-max,οχηματα και φιγουρες πχ απο Terminator,batman,ναι ειναι μεσα στο θεμα διοτι δεν υπηρξαν ποτε στην πραγματικοτητα...αν ομως αρχισουμε τις "αερινες σιωπες" και τα του "Τιτανικου",τοτε μιλαμε για αλλο πραγμα!Ο καθενας μπορει να φτιαξει εναν Τιτανικο οποτε θελει,εναν general Lee,ενα K.I.T.T...και δεν νομιζω οτι,ουτε θα "δουλεψει",ουτε οτι χρειαζεται gb για κατι τετοιο!
Η θεματολογια επιστημονικης φαντασιας ειναι ισως η μεγαλυτερη και πιο σπλατερ με ΠΛΗΡΗ ελευθερια κινησεων,χωρις must ...πραγμα σπανιο στο χομπι μας και πιστευω οτι θα ειναι απο τα πιο χαλαρωτικα και διασκεδαστικα!
Βεβαια,ακομη δεν ξερω ποσοι και αν καποιοι θελουν,αλλα εγω,οπως βλεπετε,το υποστηριζω ενθερμα! :wink:
Γνωστος κι ως...doctor evergreen...Τασος ο "δεν τελειωνω τιποτα"....και λοιπα cosmetic επιθετα..

Αποσυνδεδεμένος gkontog

  • Scale 1/24
  • ******
  • Μηνύματα: 12382
  • Age: 58
  • Τόπος: Αθήνα
  • Τόσα πολλά μοντέλα, τόσος λίγος χώρος...
Απ: Προταση για GB
« Απάντηση #546 στις: Νοέμβριος 14, 2013, 12:13:23 μμ »
Η κατηγορια Sci-fi με ολα τα παραγωγα της που εγραψα παραπανω,δεν αποκλειει θεματολογια απο ταινιες.
Το θεμα ειναι ΤΙ ταινιες?!
Εγώ θα το άφηνα χύμα. Και όποιος μπορεί ας φιάξει τη Milla Jovovich από το Fifth element, δε με χαλάει καθόλου... Θέλετε ορισμό: οτι δεν έχει υπάρξει ποτέ μέχρι τώρα αλλά κάπου έχει κάνει μία εμφάνιση (τι είπα ο κύναιδος!), ταινία, μυθιστόρημα, εφιάλτη, οτιδήποτε.
Τα πιο διάσημα τελευταία λόγια στο σύμπαν: Σβήστα, έχω πάρει backup!

Αποσυνδεδεμένος arcadios

  • Ignorantia juris non excusat.
  • Διαχειριστης
  • Scale 1/35
  • *****
  • Μηνύματα: 7343
  • Age: 50
  • Τόπος: Athens-Downtown
    • MC Hellenic Modelling Community
Απ: Προταση για GB
« Απάντηση #547 στις: Νοέμβριος 14, 2013, 12:14:42 μμ »
η τοποθέτηση του felix, με την βαρύτητα που της δίνουν οι 4 ολοκληρωμένες συμμέτοχες του σε GB, τα λεει ολα ... απο ενθουσιασμό και ιδέες παντα παμε καλα... οταν φτάνει η ωρα να κάτσουμε να ολοκληρώσουμε την ιδέα η πρόταση σε μοντέλο ειναι που αρχίζουν τα δύσκολα.

Αποσυνδεδεμένος ramfighter

  • Xrepi Model Collector
  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 6024
  • Age: 54
  • Τόπος: Αθήνα
Απ: Προταση για GB
« Απάντηση #548 στις: Νοέμβριος 16, 2013, 10:37:26 πμ »
Mέχρι λοιπόν να ωριμάσει στην σκέψη της διαχείρησης η νέα μορφή των gb και αφού τελειώσει η παράταση των τρέχοντων, τι λέτε να κάνουμε ένα παραδοσιακό vintage με heller για να ξανανέβει η διάθεση και η ψυχολογία:?: :?:

Αποσυνδεδεμένος dkakos

  • Δημήτρης Κακογιαννάκος, Σύλλογος Μοντελιστών Καβάλας
  • Scale 1/48
  • *
  • Μηνύματα: 713
  • Age: 44
  • Τόπος: Σέρρες
  • Quod in Vita Agimus, In Aeternum Resonat!
    • SWAT sig
Απ: Προταση για GB
« Απάντηση #549 στις: Νοέμβριος 16, 2013, 01:23:34 μμ »
Mέχρι λοιπόν να ωριμάσει στην σκέψη της διαχείρησης η νέα μορφή των gb και αφού τελειώσει η παράταση των τρέχοντων, τι λέτε να κάνουμε ένα παραδοσιακό vintage με heller για να ξανανέβει η διάθεση και η ψυχολογία:?: :?:
+1 !!!
και έλεγα, δεν θα το προτείνει κάποιος?  :mrgreen:

Tags: