Αποστολέας Θέμα: 1/24 Lancia Delta integrale HF - Acropolis '93 / C. Sainz-L. Moya (FINISHED)  (Αναγνώστηκε 18696 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Chris_SD

  • Scale 1/48
  • *
  • Μηνύματα: 656
  • Age: 32
  • Τόπος: Περιστερι<-->Λαρισα
  • Φραγκούλης Χρήστος
1/24 Lancia Delta integrale HF - Acropolis '93 / C. Sainz-L. Moya (FINISHED)
« στις: Ιούνιος 29, 2011, 08:24:06 μμ »
Λιγα λογια:

Η Lancia επειτα απο τον τραγικο θανατο των Henri Toivonen - Sergio Cresto με την τερατωδη S4, αποσυρθηκε απο το παγκοσμιο πρωταθλημα ραλλυ. Αυτο εμελε να ειναι κ το τελος εκεινης της εποχης των Ιερων Τερατων του Group B.
Ετσι στο νεο πρωταθλημα συμμετειχαν αυτοκινητα προδιαγραφων Group A.

Τον Σεπτεμβριο του 1979 η Lancia παρουσιασε στο Σαλoνι αυτοκινητου της Φρανκφουρτης το πρωτο της μοντελο στην μικρομεσαια κατηγορια. Η κατασκευη του βασιστηκε στο φθηνοτερο Fiat Ritmo, αλλα ηταν αναβαθμισμενη με ακριβότερα εξαρτηματα, οπως π.χ. το συστημα διευθυνσης της Lancia Beta και Lancia Gamma. Γενικα ηταν ενα ιδιαιτερα πολυπλοκο αυτοκινητο σε αυτην την κατηγορια.

Με βαση την Delta λοιπον, η Lancia προετοιμασε για το νεο πρωταθλημα ενα αυτοκινητο προδιαγραφων Group A. Στην ουσια ηταν μια εκπολιτισμενη μορφη της S4, οντας βασισμενη στην αεροδυναμικη, τα δομικα στοιχεια, αλλα κ στο ισχυρο συστημα τετρακινησης που ειχε η S4.
Το εργοστασιο κατεκτησε πολλες διακρισεις κ πρωταθληματα κ η Delta χαρακτηριζεται μεχρι κ σημερα ως το πιο πετυχημένο αυτοκίνητο σε rally!

Επισης η Lancia προσεφερε και εμπορικες εκδοσεις αυτων των αυτοκιντων rally: Την Lancia Delta Integrale και την Lancia Delta HF4WD.





Το κιτ ειναι αυτο αλλα δεν το εχω ακομα στα χερια μου. :roll:

Συντομα θα εχουμε το πρωτο update με το review του κιτ! :D

Ευχαριστω για το χρονο σας ::salut::

Αποσυνδεδεμένος dmoshid

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 2170
  • Age: 48
  • Τόπος: Stavanger- Κουφάλια
  • Don't fear death, fear time
Απ: 1/24 Lancia Delta integrale HF - Acropolis '93 / C. Sainz-L. Moya (Hasegawa)
« Απάντηση #1 στις: Ιούνιος 29, 2011, 08:40:43 μμ »
Φαίνεστε βρε παιδί μου οι ανθρώποι που το κατέχεται το άθλημα!!!! :wink:
με το καλό αδερφέ να ξεστραβωθούμε και εμείς!!! ::salut::
Ο άνθρωπος δεν κατάγεται από τους πιθήκους αλλά απο τα ΒΑΜΠΙΡ!
Μόνο οι νεκροί βλέπουν το τέλος του πολέμου!

Αποσυνδεδεμένος 336sqn_Hawk

  • Scale 1/72
  • *
  • Μηνύματα: 283
  • Age: 58
  • Τόπος: Hράκλειο-Κρήτη
    • 336 (Hellenic) virtual sqn
Απ: 1/24 Lancia Delta integrale HF - Acropolis '93 / C. Sainz-L. Moya (Hasegawa)
« Απάντηση #2 στις: Ιούνιος 29, 2011, 08:44:02 μμ »
Καλή αρχή φίλε. Βάλτε όμως μπροστά γιατί με βλέπω να σας περιμένω στο finish !!!!
Φιλικά για μια ευχάριστη κατασκευή
Κώστας

Αποσυνδεδεμένος Chris_SD

  • Scale 1/48
  • *
  • Μηνύματα: 656
  • Age: 32
  • Τόπος: Περιστερι<-->Λαρισα
  • Φραγκούλης Χρήστος
Απ: 1/24 Lancia Delta integrale HF - Acropolis '93 / C. Sainz-L. Moya (Hasegawa)
« Απάντηση #3 στις: Ιούνιος 29, 2011, 08:54:16 μμ »
Φαίνεστε βρε παιδί μου οι ανθρώποι που το κατέχεται το άθλημα!!!! :wink:
με το καλό αδερφέ να ξεστραβωθούμε και εμείς!!! ::salut::
Καλή αρχή φίλε. Βάλτε όμως μπροστά γιατί με βλέπω να σας περιμένω στο finish !!!!
Φιλικά για μια ευχάριστη κατασκευή
Κώστας

Ευχαριστω συναδελφοι ::salut::
Το κιτ βρισκεται εκτος συνορων, οποτε υπομονη :)

Αποσυνδεδεμένος gtziaf

  • Kavala ModelClub
  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 1425
  • Age: 46
  • Τόπος: Θεσσαλονίκη
  • Τζιαφάς Γιώργος
    • Car Modelling in Greece
Απ: 1/24 Lancia Delta integrale HF - Acropolis '93 / C. Sainz-L. Moya (Hasegawa)
« Απάντηση #4 στις: Ιούνιος 29, 2011, 09:53:54 μμ »
Καλοδεχούμενο το κιτ Χρηστάρα... και καλή αρχή...
ΥΓ. Ο Απόστολος είπε κάποια στιγμή για κάποια λάθη του κιτ... Δεν τον ρωτάς πριν το ξεκινήσεις...
Εγώ, το συγκεκριμένο δεν το έχω πi;aσει στα χέρια μου, αλλά είναι στα ΤΟ DO...  :wink:
 ::salut:: ::salut::
Ο χρόνος λειτουργεί, υπέρ αυτού που τον εκμεταλλεύεται...
http://gtziaf.blogspot.com/

Αποσυνδεδεμένος Chris_SD

  • Scale 1/48
  • *
  • Μηνύματα: 656
  • Age: 32
  • Τόπος: Περιστερι<-->Λαρισα
  • Φραγκούλης Χρήστος
Απ: 1/24 Lancia Delta integrale HF - Acropolis '93 / C. Sainz-L. Moya (Hasegawa)
« Απάντηση #5 στις: Ιούνιος 29, 2011, 10:25:32 μμ »
Καλοδεχούμενο το κιτ Χρηστάρα... και καλή αρχή...
ΥΓ. Ο Απόστολος είπε κάποια στιγμή για κάποια λάθη του κιτ... Δεν τον ρωτάς πριν το ξεκινήσεις...
Εγώ, το συγκεκριμένο δεν το έχω πi;aσει στα χέρια μου, αλλά είναι στα ΤΟ DO...  :wink:
 ::salut:: ::salut::

Καλοδεχουμενο δε λες τιποτα.... τουμπανοδεχουμενο :twisted: :twisted: :twisted:

Εχω ηδη μιλησει με τον Αποστολο κ μου επισημανε πως χρειαζεται αλλο αμαξωμα (απο Deltona '92 Martini). Ομως ειναι out of stock κ ουτως ή αλλως δεν θελω να ξοδεψω παραπανω λεφτα....
Θα το ξεκινησω οπως ειναι κ αν δω πως κανει μπαμ το λαθος, θα προσπαθησω να επεμβω κ οτι γινει!!


Spoiler (hover to show)

Αποσυνδεδεμένος ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ

  • Scale 1/48
  • *
  • Μηνύματα: 712
  • Age: 56
  • Τόπος: Ελλαδιστάν
Απ: 1/24 Lancia Delta integrale HF - Acropolis '93 / C. Sainz-L. Moya (Hasegawa)
« Απάντηση #6 στις: Ιούνιος 29, 2011, 10:56:56 μμ »
Καλοδεχούμενο το κιτ Χρηστάρα... και καλή αρχή...
ΥΓ. Ο Απόστολος είπε κάποια στιγμή για κάποια λάθη του κιτ... Δεν τον ρωτάς πριν το ξεκινήσεις...
Εγώ, το συγκεκριμένο δεν το έχω πi;aσει στα χέρια μου, αλλά είναι στα ΤΟ DO...  :wink:
 ::salut:: ::salut::

Καλοδεχουμενο δε λες τιποτα.... τουμπανοδεχουμενο :twisted: :twisted: :twisted:

Εχω ηδη μιλησει με τον Αποστολο κ μου επισημανε πως χρειαζεται αλλο αμαξωμα (απο Deltona '92 Martini). Ομως ειναι out of stock κ ουτως ή αλλως δεν θελω να ξοδεψω παραπανω λεφτα....
Θα το ξεκινησω οπως ειναι κ αν δω πως κανει μπαμ το λαθος, θα προσπαθησω να επεμβω κ οτι γινει!!


Spoiler (hover to show)

Χρήστο καλησπέρα,

Οι αλλαγές που θα χρειαστούν είναι εκτενείς, και κατά τη γνώμη μου εξαιρετικά χρονοβόρες, με ερωτηματικό σχετικά με το τελικό αποτέλεσμα.

Με μία πρώτη ματιά που έριξα:

Τα φουσκώματα στα φτερά είναι μεγαλύτερα (σε επιφάνεια) στην καρότσα της Super Delta. Επίσης υπάρχουν διαφορές στους προφυλακτήρες, και διαφορετικά φωτιστικά σώματα μπροστά. Το αμάξωμα του κιτ που θα έχεις σε λίγες μέρες περισσότερο μου μοιάζει με αυτό της Delta Integrale 16V, παρά με αυτό της Super Delta.

Η συμβουλή μου είναι να μην μπλέξεις με τόσο σοβαρές μετατροπές, αλλά να φτιάξεις το κιτ όπως είναι, και να το ευχαριστηθείς όπως αξίζει σε μία Lancia Integrale!!!  

Αποσυνδεδεμένος Chris_SD

  • Scale 1/48
  • *
  • Μηνύματα: 656
  • Age: 32
  • Τόπος: Περιστερι<-->Λαρισα
  • Φραγκούλης Χρήστος
Απ: 1/24 Lancia Delta integrale HF - Acropolis '93 / C. Sainz-L. Moya (Hasegawa)
« Απάντηση #7 στις: Ιούνιος 29, 2011, 11:12:43 μμ »
Αποστολε καλησπερα ::salut::

Πραγματικα μεχρι να ερθει στα χερια μου, εχω μεσανυχτα...
Αυτο που σκεφτικα ειναι η χρηση εποξικου στοκου για να την φαρδυνω... Ωστοσω νομιζω πως δεν εχω την τεχνικη επαρκεια ακομα για περισσοτερα... Η νεκροψια θα δειξει ::axeman:: ::brancard::

Οπως κ να 'χει θα το φτιαξω γιατι μου αρεσει παρα πολυ :D ::salut::

Αποσυνδεδεμένος ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ

  • Scale 1/48
  • *
  • Μηνύματα: 712
  • Age: 56
  • Τόπος: Ελλαδιστάν
Απ: 1/24 Lancia Delta integrale HF - Acropolis '93 / C. Sainz-L. Moya (Hasegawa)
« Απάντηση #8 στις: Ιούνιος 29, 2011, 11:26:34 μμ »
Αποστολε καλησπερα ::salut::

Πραγματικα μεχρι να ερθει στα χερια μου, εχω μεσανυχτα...
Αυτο που σκεφτικα ειναι η χρηση εποξικου στοκου για να την φαρδυνω... Ωστοσω νομιζω πως δεν εχω την τεχνικη επαρκεια ακομα για περισσοτερα... Η νεκροψια θα δειξει ::axeman:: ::brancard::

Οπως κ να 'χει θα το φτιαξω γιατι μου αρεσει παρα πολυ :D ::salut::

Σκέφτηκα και ένα ενδεχόμενο που δεν μοιάζει απίθανο... Στο δικό μου κιτ (και ενδεχομένως και σε άλλα) από λάθος της εταιρίας να μπήκε αμάξωμα από 16βάλβιδη... Εύχομαι να ισχύει αυτό το σενάριο, να σου έρθει σωστό κιτ, και να φτιάξεις την κούκλα όπως τη θέλεις.

Απόστολος ::salut::

Αποσυνδεδεμένος Chris_SD

  • Scale 1/48
  • *
  • Μηνύματα: 656
  • Age: 32
  • Τόπος: Περιστερι<-->Λαρισα
  • Φραγκούλης Χρήστος
Απ: 1/24 Lancia Delta integrale HF - Acropolis '93 / C. Sainz-L. Moya (Hasegawa)
« Απάντηση #9 στις: Ιούνιος 29, 2011, 11:30:18 μμ »
Σκέφτηκα και ένα ενδεχόμενο που δεν μοιάζει απίθανο... Στο δικό μου κιτ (και ενδεχομένως και σε άλλα) από λάθος της εταιρίας να μπήκε αμάξωμα από 16βάλβιδη... Εύχομαι να ισχύει αυτό το σενάριο, να σου έρθει σωστό κιτ, και να φτιάξεις την κούκλα όπως τη θέλεις.

Τετοια λεγε μου να με πεθανεις πριν ακομα το πιασω στα χερια μου :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Μακαρι (( Καλο για μενα, κακο ομως για σενα :( ))

Αποσυνδεδεμένος nakis92

  • Scale 1/144
  • *
  • Μηνύματα: 70
  • Age: 46
  • Τόπος: Thessaloniki
Απ: 1/24 Lancia Delta integrale HF - Acropolis '93 / C. Sainz-L. Moya (Hasegawa)
« Απάντηση #10 στις: Ιούνιος 30, 2011, 12:03:13 πμ »
Χρήστο καλή αρχή σου εύχομαι από καρδιάς! Το συγκεκριμένο κιτ το είχα φτιάξει πριν περίπου 13-14 χρόνια ΟΟΒ και το είχα χαρεί πολύ. Το αμάξωμα ήταν το κανονικό φουσκωμένο της deltona. Οπότε το σενάριο του Απόστολου έχει βάση. Πάντα προκαλεί συγκίνηση η -με οποιονδήποτε τρόπο- ενασχόληση με το όνομα integrale.. Δεν στο κρύβω ότι με ξεσήκωσες άσχημα και παρ'όλο που ο χρόνος είναι είδος προς εξαφάνιση θα ανοίξω μια από τις 2 integrale που έχω stock και θα προσπαθήσω να σας ακολουθήσω.

Αποσυνδεδεμένος Chris_SD

  • Scale 1/48
  • *
  • Μηνύματα: 656
  • Age: 32
  • Τόπος: Περιστερι<-->Λαρισα
  • Φραγκούλης Χρήστος
Απ: 1/24 Lancia Delta integrale HF - Acropolis '93 / C. Sainz-L. Moya (Hasegawa)
« Απάντηση #11 στις: Ιούνιος 30, 2011, 12:11:50 πμ »
Χρήστο καλή αρχή σου εύχομαι από καρδιάς! Το συγκεκριμένο κιτ το είχα φτιάξει πριν περίπου 13-14 χρόνια ΟΟΒ και το είχα χαρεί πολύ. Το αμάξωμα ήταν το κανονικό φουσκωμένο της deltona. Οπότε το σενάριο του Απόστολου έχει βάση. Πάντα προκαλεί συγκίνηση η -με οποιονδήποτε τρόπο- ενασχόληση με το όνομα integrale.. Δεν στο κρύβω ότι με ξεσήκωσες άσχημα και παρ'όλο που ο χρόνος είναι είδος προς εξαφάνιση θα ανοίξω μια από τις 2 integrale που έχω stock και θα προσπαθήσω να σας ακολουθήσω.

Φιλε Naki σ' ευχαριστω πολυ!!
Η αληθεια ειναι πως οι καμπυλες της μου προκαλουν ενα δεος κ το σχημα της με παραπεμπει σε τερας!!! Ειναι πολυ περιεργα τα συναισθηματα για να την περιγραψω!!
"Το αμάξωμα ήταν το κανονικό φουσκωμένο της deltona" Με χαροποιει ιδιεταιρα το γεγονος!!!! Μου ανεβασες την ψυχολογια :mrgreen:

Αντε, ξεκινα την  κ εδω ειμαστε :D

Σ'ευχαριστω κ παλι, καλο βραδυ ::salut::
 

Αποσυνδεδεμένος nakis92

  • Scale 1/144
  • *
  • Μηνύματα: 70
  • Age: 46
  • Τόπος: Thessaloniki
Απ: 1/24 Lancia Delta integrale HF - Acropolis '93 / C. Sainz-L. Moya (Hasegawa)
« Απάντηση #12 στις: Ιούνιος 30, 2011, 12:20:29 πμ »
 :D Εύχομαι λοιπόν να σου έρθει όπως πρέπει το κιτ σου! Μην προσπαθείς να την περιγράψεις, δεν χρειάζεται. Απλά.. δεν περιγράφεται!.. Καλό βράδυ και σε σένα!  ::salut::

Αποσυνδεδεμένος ALEX_SSGTi

  • Αλέξανδρος Βούρβαχης IPMS 1134/MC 341
  • MC crew
  • Scale 1/32
  • *****
  • Μηνύματα: 9126
  • Age: 47
  • Τόπος: Πειραιάς
  • Μοdelling is just fun!
    • ModelClub.GR
Απ: 1/24 Lancia Delta integrale HF - Acropolis '93 / C. Sainz-L. Moya (Hasegawa)
« Απάντηση #13 στις: Ιούνιος 30, 2011, 10:03:02 μμ »
Με το καλό να σου έρθει και καλή αρχή να έχεις Χρήστο!

Αποσυνδεδεμένος Soul Slayer

  • Scale 1/72
  • *
  • Μηνύματα: 273
  • Age: 38
  • Τόπος: Θεσσαλονίκη
  • Πολίτης Αθανάσιος
Απ: 1/24 Lancia Delta integrale HF - Acropolis '93 / C. Sainz-L. Moya (Hasegawa)
« Απάντηση #14 στις: Ιούλιος 01, 2011, 01:23:28 πμ »
Οι μεγάλες αγάπες έχουν και μεγάλα βάσανα οπότε κουράγιο Χρήστο!Και με το καλό να ξεκινήσεις! ::salut::

Αποσυνδεδεμένος Lman

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 3734
  • Age: 48
  • Τόπος: ΑΘΗΝΑ
Απ: 1/24 Lancia Delta integrale HF - Acropolis '93 / C. Sainz-L. Moya (Hasegawa)
« Απάντηση #15 στις: Ιούλιος 01, 2011, 08:29:39 πμ »
καλή αρχή Χρήστο  ::salut::
ΛΑΜΠΡΟΣ ΜΑΝΤΖΙΟΣ

Αποσυνδεδεμένος Chris_SD

  • Scale 1/48
  • *
  • Μηνύματα: 656
  • Age: 32
  • Τόπος: Περιστερι<-->Λαρισα
  • Φραγκούλης Χρήστος
Απ: 1/24 Lancia Delta integrale HF - Acropolis '93 / C. Sainz-L. Moya (Hasegawa)
« Απάντηση #16 στις: Ιούλιος 01, 2011, 10:28:30 πμ »
Αλεξ, Θανο κ Lman σας ευχαριστω πολυ!!!

Αποσυνδεδεμένος Est.1976

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 1118
  • Age: 71
  • Τόπος: Amiens
  • Λιάτης Σταύρος
Απ: 1/24 Lancia Delta integrale HF - Acropolis '93 / C. Sainz-L. Moya (Hasegawa)
« Απάντηση #17 στις: Ιούλιος 03, 2011, 09:57:59 μμ »
Χρηστάρα πήξαμε στις Lancia :mrgreen:

Από εσένα η παρέα περιμένει παπάδες :lol:
Μην το αναλύσεις όμως πάρα πολύ το θέμα γιατί "too many analysis, paralysis" ::lol18:: ::lol18:: ::lol18::

Οταν πάρεις το κιτ στα χέρια σου θέλω φωτό των sprues.

 ::keep_mod::

Αποσυνδεδεμένος Chris_SD

  • Scale 1/48
  • *
  • Μηνύματα: 656
  • Age: 32
  • Τόπος: Περιστερι<-->Λαρισα
  • Φραγκούλης Χρήστος
Απ: 1/24 Lancia Delta integrale HF - Acropolis '93 / C. Sainz-L. Moya (Hasegawa)
« Απάντηση #18 στις: Ιούλιος 04, 2011, 09:42:04 πμ »
Χρηστάρα πήξαμε στις Lancia :mrgreen:

Από εσένα η παρέα περιμένει παπάδες :lol:
Μην το αναλύσεις όμως πάρα πολύ το θέμα γιατί "too many analysis, paralysis" ::lol18:: ::lol18:: ::lol18::

Οταν πάρεις το κιτ στα χέρια σου θέλω φωτό των sprues.

 ::keep_mod::

Σταυρο σ'ευχαριστω!!!
Θα Βαλω τα δυνατα μου!! Θα ειμαι συντομος κ περιεκτικος :mrgreen:
"φωτό των sprues" τσεκ ::salut::

Αποσυνδεδεμένος Chris_SD

  • Scale 1/48
  • *
  • Μηνύματα: 656
  • Age: 32
  • Τόπος: Περιστερι<-->Λαρισα
  • Φραγκούλης Χρήστος
Απ: 1/24 Lancia Delta integrale HF - Acropolis '93 / C. Sainz-L. Moya (Hasegawa)
« Απάντηση #19 στις: Ιούλιος 13, 2011, 02:08:41 μμ »
Ηρθε :D :D :D :D :D :D :D

Το κιτ:





Το manual:






 ::salut:: ::salut:: ::salut::

Αποσυνδεδεμένος jvolume

  • Scale 1/48
  • *
  • Μηνύματα: 341
  • Age: 46
  • Τόπος: Αθήνα
Απ: 1/24 Lancia Delta integrale HF - Acropolis '93 / C. Sainz-L. Moya (Hasegawa)
« Απάντηση #20 στις: Ιούλιος 13, 2011, 03:34:35 μμ »
δεν κρατιέσαι ρε μπαγάσα!!!!

Αποσυνδεδεμένος Soul Slayer

  • Scale 1/72
  • *
  • Μηνύματα: 273
  • Age: 38
  • Τόπος: Θεσσαλονίκη
  • Πολίτης Αθανάσιος
Απ: 1/24 Lancia Delta integrale HF - Acropolis '93 / C. Sainz-L. Moya (Hasegawa)
« Απάντηση #21 στις: Ιούλιος 13, 2011, 04:05:29 μμ »
Όρμα του!!  :twisted:

Αποσυνδεδεμένος Est.1976

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 1118
  • Age: 71
  • Τόπος: Amiens
  • Λιάτης Σταύρος
Απ: 1/24 Lancia Delta integrale HF - Acropolis '93 / C. Sainz-L. Moya (Hasegawa)
« Απάντηση #22 στις: Ιούλιος 13, 2011, 05:18:14 μμ »
δεν κρατιέσαι ρε μπαγάσα!!!!


Look who is talking...

Αποσυνδεδεμένος jvolume

  • Scale 1/48
  • *
  • Μηνύματα: 341
  • Age: 46
  • Τόπος: Αθήνα
Απ: 1/24 Lancia Delta integrale HF - Acropolis '93 / C. Sainz-L. Moya (Hasegawa)
« Απάντηση #23 στις: Ιούλιος 13, 2011, 05:22:41 μμ »

Αποσυνδεδεμένος gtziaf

  • Kavala ModelClub
  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 1425
  • Age: 46
  • Τόπος: Θεσσαλονίκη
  • Τζιαφάς Γιώργος
    • Car Modelling in Greece
Απ: 1/24 Lancia Delta integrale HF - Acropolis '93 / C. Sainz-L. Moya (Hasegawa)
« Απάντηση #24 στις: Ιούλιος 13, 2011, 05:52:55 μμ »
Κάποιος βλέπει τα 100 κομμάτια μιας integrale, ως Παρθένα Σουηδέζα που κάνει βόλτα στα σοκάκια της Σαντορίνης  :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Άντε καλή αρχή Χρηστάρα...

ΥΓ. Εσείς που κάνετε τα Hasegawa, θα μαζέψετε τα υπολείμματα από το λάστιχο για τους λασπωτήρες, για να γίνουν δότες σε μια ταλαιπωρημένη 308... Please  :oops:  :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Ο χρόνος λειτουργεί, υπέρ αυτού που τον εκμεταλλεύεται...
http://gtziaf.blogspot.com/

Tags: