ΜΟΝΤΕΛΙΣΤΙΚΕΣ ΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ > GB: Battle of Britain

GB: Battle of Britain - Οι Συμμετοχές

(1/3) > >>

arcadios:
Ακολουθούν, τα τελειωμένα μοντέλα - συμμετοχές όσων έλαβαν μέρος στο Group Build - Battle of Britain

:arrow: Εδω δεν σχολιάζουμε ... καταχωρούμε μονο τις φωτογραφίες των μοντελων μας. και μια σύντομη περιγραφή.

:arrow: Για λεπτομέρειες και σχόλια

336sqn_Hawk:
Αγαπητοί Φίλοι
Στα πλαίσια του GB "Batlle of Britain", παρουσιάζω τη δική μου συμμετοχή.Το μοντέλο της Airfix στην 1/48 αναπαριστά ένα αρεοσκάφος της 32sqn της RAF  με πιλότο τον Sqn Ldr J. Worral, τον Ιούλιο του 1940 στη βάση του Biggin Hill. Ολοκληρώθηκε σε 10 ημέρες, με μόνες προσθήκες τους τροχούς της True Details και την καλύπτρα της Squadron.Για την παρουσίαση της κατασκευής του step by step ,μπορείτε να ακολουθήσετε το παρακάτω link.

http://www.modelclub.gr/forums/index.php/topic,19265.0.html

Με φιλικούς χαιρετισμούς
Κων/νος Κολυβάκης
Ηράκλειο
Κρήτης

CROW:
Η συμετοχη μου σε αυτο το gb ειναι το Bf-109 E-3 της Hasegawa στην 1/48. Βαμμενο με χρωματα Modelmaster,Agama και Gunze. Οι χαλκομανιες ειναι του κιτ και δεν εχει γινει καμια απολυτως βελτιωση.Σε γενικες γραμμες μια πολυ γρηγορη και απροβληματιστη κατασκευη!

Thodoris:
Η δικη μου συμμετοχή είναι το BF-109 E4 της Hasewawa σε κλίμακα 1/48. Αναπαριστά το αεροσκάφος που πέταξε ο Wilhelm Baltazar τον Αύγουστο του 1940.Το κιτ έγινε απευθείας από το κουτί με χρώματα gunze και τις χαλκομανίες του κιτ.Η εφαρμογή του πολύ καλή με ελάχιστη χρήση στόκου.

gkontog:
Airfix 1/72 Bf-110 C-4 της ZG-76. Η διαδικασία κατασκευής εδώ.

Πλοήγηση

[0] Λίστα μηνυμάτων

[#] Επόμενη σελίδα

Μετάβαση στην πλήρη έκδοση