Αποστολέας Θέμα: Lemans 24h 2011 Weekend Build (10-12 Ιουνίου).  (Αναγνώστηκε 65341 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος gkontog

  • Scale 1/24
  • ******
  • Μηνύματα: 12382
  • Age: 58
  • Τόπος: Αθήνα
  • Τόσα πολλά μοντέλα, τόσος λίγος χώρος...
Απ: Lemans 24h 2011 Weekend Build (10-12 Ιουνίου).
« Απάντηση #150 στις: Ιούνιος 12, 2011, 06:15:41 μμ »
Δεν μου αρεσει που το καταντησα ετσι αλλα τι να κανουμε ::dontknow::
Ναι, αλλά έτσι είναι τα μάχιμα! Εμένα προσωπικά μου αρέσει πάρα πολύ.
Τα πιο διάσημα τελευταία λόγια στο σύμπαν: Σβήστα, έχω πάρει backup!

Αποσυνδεδεμένος Chris_SD

  • Scale 1/48
  • *
  • Μηνύματα: 656
  • Age: 32
  • Τόπος: Περιστερι<-->Λαρισα
  • Φραγκούλης Χρήστος
Απ: Lemans 24h 2011 Weekend Build (10-12 Ιουνίου).
« Απάντηση #151 στις: Ιούνιος 12, 2011, 06:24:34 μμ »
Ναι, αλλά έτσι είναι τα μάχιμα! Εμένα προσωπικά μου αρέσει πάρα πολύ.

Σ'ευχαριστω πολυ ::salut::

Αποσυνδεδεμένος opelcorsa-a

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 1497
  • Age: 49
  • Τόπος: Λουτσα-Αρτεμις
  • R/C,slot cars και αυτοκινητομοντελισμος
    • HELLENIC-SLOT-CAR-CLUB
Απ: Lemans 24h 2011 Weekend Build (10-12 Ιουνίου).
« Απάντηση #152 στις: Ιούνιος 12, 2011, 07:29:58 μμ »
Τελευταια ανανεωση της δικης μου κατασκευης:

Παραλιγο να εκτοξευθει απο τον 4ο οροφο η Αστον διοτι δεν ελεγε να εφαρμοσει το πατωμα με τιποτα... :evil:
Ετσι εφτιαξα σκηνικο στο μυαλο μου κ ειπα οτι η Αστον καπου ειχε βροντιξει κ επεσαν μονοτικες ταινιες για να συγκρατισουν τον εμπρος προφυλακτηρα 8)






Δεν μου αρεσει που το καταντησα ετσι αλλα τι να κανουμε ::dontknow::




ΠΟλυ ταλαιπορεια τραβηξε η Aston σου,πολυ ομοφη παντς μπραβω.

Αποσυνδεδεμένος opelcorsa-a

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 1497
  • Age: 49
  • Τόπος: Λουτσα-Αρτεμις
  • R/C,slot cars και αυτοκινητομοντελισμος
    • HELLENIC-SLOT-CAR-CLUB
Απ: Lemans 24h 2011 Weekend Build (10-12 Ιουνίου).
« Απάντηση #153 στις: Ιούνιος 12, 2011, 07:36:26 μμ »
Ελπιζω να σας αρσει.

Πολύ καλή κι η παρουσίαση μέσα στο πνεύμα  :wink: Ένας 24ώρος αγώνας slot, θα ήταν καλή ιδέα, τώρα που πήραμε φόρα  :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Ποιος σου ειπε οτι δεν γινιντα αγωνες αντοχης με slot;


Ειχαμε κανει μια σηζητηση αλλα εκτος απο εμενα και κανα-δυο αλλους δεν υπηρχε κανενας αλλος να ενδιαφερεται. :roll:

Αποσυνδεδεμένος paparadiation

  • Scale 1/144
  • *
  • Μηνύματα: 146
  • Age: 45
  • Τόπος: Νικαια
Απ: Lemans 24h 2011 Weekend Build (10-12 Ιουνίου).
« Απάντηση #154 στις: Ιούνιος 12, 2011, 07:46:38 μμ »
Μικρο update, μπηκαν καποια σηματα, τα λαστιχα σωθηκαν ευτυχως με το μαγικο light curing στοκο. Ο αγωνας τελειωσε αλλα η νυχτα προβλεπεται μακρια  :D


Αποσυνδεδεμένος vagelis207

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 1561
  • Age: 49
  • Τόπος: Πατρα
Απ: Lemans 24h 2011 Weekend Build (10-12 Ιουνίου).
« Απάντηση #155 στις: Ιούνιος 12, 2011, 07:56:56 μμ »
Ναι, ναι... Οι συνδυασμένες δυνάμεις Ferrari-Peugeot αποτύχαν τελικώς  :twisted: :twisted: :twisted:
Για εμάς ήταν αναμενόμενο..., τα προβλήματα νεότητας θα κτυπούσαν κάποια στιγμή. Απλά  ήταν κρίμα που έγινε 2 ώρες πριν το τέλος. Είναι και λίγο καντέμης ο Φισίκο, οπότε και η 2η θέση καλή είναι...
Για τη πεζό ήταν μεγάλη αποτυχία. Πήγε σαν φαβορί, αλλά στο τέλος η εμπειρία της Audi νίκησε.
Άσχημη στιγμή και εκτός πνεύματος του αγώνα, εκτός από τα ατυχήματα φυσικά, ήταν η προσπάθεια των Πεζό που ήταν γύρους πίσω να κλείσουν το προπορευόμενο Audi, όταν τους έδινε γύρο.  Σε τουλάχιστον μια περίπτωση κόντεψαν να ακουμπήσουν. Η Πεζό πρέπει να αναθεωρήσει την τακτική πάνω σε αυτόν τον τομέα (το είχε κάνει και πέρσι)  :(
Επιστροφή στον πάγκο για τα τελειώματα και σχολιασμούς, εντυπώσεις το βράδυ και αύριο...  ::salut:: ::salut:: ::salut::

H ουσια ειναι οτι ηταν απο τους πιο ενδιαφεροντες αγωνες των τελευταιων ετων.
Τα δυο πρωτα αυτοκινητα ειχαν διαφορα παντα μικροτερη απο γυρο σε ολον τον αγωνα.
Δεν νομιζω οτι ηταν μεγαλη αποτυχια,πιστευω ηταν και θεμα τυχης.Ο αγωνας κριθηκε στις λεπτομεριες.
Πιστευω οτι στην Peugeot την πατησαν στο εξης.Δεν πιστεψαν οτι το πρωτοτυπο της Audi θα ηταν τοσο γρηγορο.Τα προηγουμενα χρονια τα αυτοκινητα της Peugeot ηταν κατα πολυ ταχυτερα απο αυτα της Audi.Εκει νομιζω κριθηκε το παιχνιδι αφου θεματα αξιοπιστιας δεν ειχαμε.
Τωρα γι'αυτο που λες για τα Peugeot που προσπαθουσαν να κλεισουν τo Audi,πιστευεις οτι αν ηταν 3 Αudi και ενα Peugeot στην πρωτη θεση δεν θα γινοταν το ιδιο??
Θα το αφηναν να περνα ανετα??Αυτα ειναι στο παιχνιδι παντα θα γινονται.Και περυσι η ιδια κατασταση ηταν...
Ελπιζω τουλαχιστον να παρουν το πρωταθλημα οπως και περυσι.
 ::salut:: ::salut:: ::salut:: ::salut::


Αποσυνδεδεμένος Raw_Shooter

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 5139
  • Τόπος: akamatistan
  • Παναγιώτης
Απ: Lemans 24h 2011 Weekend Build (10-12 Ιουνίου).
« Απάντηση #156 στις: Ιούνιος 12, 2011, 09:09:21 μμ »
Καλησπέρα σας φίλοι μου  ::salut::
 συναρπαστικός αγώνας πράγματι το φετινό Le Mans με πολλά απρόοπτα και θεαματικές "επαφές"  8)  Προσωπικά στο πρώτο ατύχημα (στο 2ο είναι νύχτα και δεν μπορώ να "βγάλω άκρη") ο οδηγός του Audi θα πρέπει να αποκλειστεί εσαεί μιας και έρχεται "καρφωτός" στα "φρένα" και ενώ όλοι οι άλλοι επιβραδύνουν (προσοχή ΔΕΝ κινείται καμμιά πράσινη σημαία προπόρευσης)....βέβαια και η Ferrari "κόβει" διαγώνια στην στροφή  :roll: :roll:  Τέσπα, αυτοί τα δικά τους και 'μείς τα δικά μας  :D :wink:
 Πολύ ωραίες κατασκευές  :wink: :wink:  Η Aston με τα "τσιρότα" πολύ έξυπνη ιδέα και πολύ ωραία υλοποιημένη 8)  Η Sauber παρόλλο την ατυχία στα ελαστικά, βλέπω οτι "προχωρά" δυνατά  :wink: ενώ το κίτρινο στην "αδερφή ψυχή 250" είναι άψογο  :wink:  Ατύχημα και στην 2η Aston αλλά πιστεύω οτι ο Γιάννης θα την κάνει κούκλα στο τέλος  :wink: :wink:  Οσο για την λατρεμένη μου "328" πιστεύω οτι ο Γιάννος θα την "καλιμπράρει" άψογα (Γιάννο καταλαβαίνω τί περνάς - απο περιέργεια είδα και την δικιά μου). Βλέποντας την "Rothmans" πραγματικά συνειδητοποιώ οτι για μένα το καλύτερο σημείο των 24ωρών (γεινκά αγώνων) είναι τα νυχτερινά κομμάτια, όπου τα οχήματα (με τις ταχύτητες που κινούνται) μοιάζουν εξωπραγματικά  8) :wink: :wink:
 Χάρη στον Γιώργο πετυχαίνουμε το 1ο "αυτοκινητάδικο" G.B και πιστεύω οτι πρέπει να το συνεχίσουμε  :wink: :wink:

Αποσυνδεδεμένος vagelis207

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 1561
  • Age: 49
  • Τόπος: Πατρα
Απ: Lemans 24h 2011 Weekend Build (10-12 Ιουνίου).
« Απάντηση #157 στις: Ιούνιος 12, 2011, 09:17:22 μμ »
Τελευταια ανανεωση της δικης μου κατασκευης:

Παραλιγο να εκτοξευθει απο τον 4ο οροφο η Αστον διοτι δεν ελεγε να εφαρμοσει το πατωμα με τιποτα... :evil:
Ετσι εφτιαξα σκηνικο στο μυαλο μου κ ειπα οτι η Αστον καπου ειχε βροντιξει κ επεσαν μονοτικες ταινιες για να συγκρατισουν τον εμπρος προφυλακτηρα 8)






Δεν μου αρεσει που το καταντησα ετσι αλλα τι να κανουμε ::dontknow::




Χρησταρα εμενα παντως μου αρεσει πολυ!!!!

Αποσυνδεδεμένος Chris_SD

  • Scale 1/48
  • *
  • Μηνύματα: 656
  • Age: 32
  • Τόπος: Περιστερι<-->Λαρισα
  • Φραγκούλης Χρήστος
Απ: Lemans 24h 2011 Weekend Build (10-12 Ιουνίου).
« Απάντηση #158 στις: Ιούνιος 12, 2011, 09:20:59 μμ »
Χρησταρα εμενα παντως μου αρεσει πολυ!!!!

Βαγγελη σ'ευχαριστω πολυ :D


Η Aston με τα "τσιρότα" πολύ έξυπνη ιδέα και πολύ ωραία υλοποιημένη 8)

 ::thanx:: ::thanx::

Αποσυνδεδεμένος gtziaf

  • Kavala ModelClub
  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 1425
  • Age: 46
  • Τόπος: Θεσσαλονίκη
  • Τζιαφάς Γιώργος
    • Car Modelling in Greece
Απ: Lemans 24h 2011 Weekend Build (10-12 Ιουνίου).
« Απάντηση #159 στις: Ιούνιος 12, 2011, 09:27:15 μμ »
Χρηστάρα κι εμένα μου αρέσει....
Δημήτρη καλή συνέχεια... Κι εγώ μετά από ένα διάλειμμα και παράλληλα με τον αγώνα F1  :?: :!: :? συνεχίζω ... ::salut::
Ο χρόνος λειτουργεί, υπέρ αυτού που τον εκμεταλλεύεται...
http://gtziaf.blogspot.com/

Αποσυνδεδεμένος Chris_SD

  • Scale 1/48
  • *
  • Μηνύματα: 656
  • Age: 32
  • Τόπος: Περιστερι<-->Λαρισα
  • Φραγκούλης Χρήστος
Απ: Lemans 24h 2011 Weekend Build (10-12 Ιουνίου).
« Απάντηση #160 στις: Ιούνιος 12, 2011, 09:37:15 μμ »
Χρηστάρα κι εμένα μου αρέσει....
Κι εγώ μετά από ένα διάλειμμα και παράλληλα με τον αγώνα F1  :?: :!: :? συνεχίζω ... ::salut::

Γιωργο σ'ευχαριστω ::salut::
Τι εννοεις αγωνα?? Στατικο μοντελισμο 1/1 κανουν :mrgreen: :mrgreen:

Αποσυνδεδεμένος gtziaf

  • Kavala ModelClub
  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 1425
  • Age: 46
  • Τόπος: Θεσσαλονίκη
  • Τζιαφάς Γιώργος
    • Car Modelling in Greece
Απ: Lemans 24h 2011 Weekend Build (10-12 Ιουνίου).
« Απάντηση #161 στις: Ιούνιος 12, 2011, 09:59:16 μμ »
Χρηστάρα κι εμένα μου αρέσει....
Κι εγώ μετά από ένα διάλειμμα και παράλληλα με τον αγώνα F1  :?: :!: :? συνεχίζω ... ::salut::

Γιωργο σ'ευχαριστω ::salut::
Τι εννοεις αγωνα?? Στατικο μοντελισμο 1/1 κανουν :mrgreen: :mrgreen:
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Κι ο Πουρναράκης με τον Σεϊταν ασχολούνται με τις Ριάνες...
Χίλιες φορές Le Man.... :wink: ::salut::
Ο χρόνος λειτουργεί, υπέρ αυτού που τον εκμεταλλεύεται...
http://gtziaf.blogspot.com/

Αποσυνδεδεμένος opelcorsa-a

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 1497
  • Age: 49
  • Τόπος: Λουτσα-Αρτεμις
  • R/C,slot cars και αυτοκινητομοντελισμος
    • HELLENIC-SLOT-CAR-CLUB
Απ: Lemans 24h 2011 Weekend Build (10-12 Ιουνίου).
« Απάντηση #162 στις: Ιούνιος 12, 2011, 10:02:18 μμ »
Χρηστάρα κι εμένα μου αρέσει....
Κι εγώ μετά από ένα διάλειμμα και παράλληλα με τον αγώνα F1  :?: :!: :? συνεχίζω ... ::salut::

Γιωργο σ'ευχαριστω ::salut::
Τι εννοεις αγωνα?? Στατικο μοντελισμο 1/1 κανουν :mrgreen: :mrgreen:
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Κι ο Πουρναράκης με τον Σεϊταν ασχολούνται με τις Ριάνες...
Χίλιες φορές Le Man.... :wink: ::salut::

+100000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000...

Αποσυνδεδεμένος gtziaf

  • Kavala ModelClub
  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 1425
  • Age: 46
  • Τόπος: Θεσσαλονίκη
  • Τζιαφάς Γιώργος
    • Car Modelling in Greece
Απ: Lemans 24h 2011 Weekend Build (10-12 Ιουνίου).
« Απάντηση #163 στις: Ιούνιος 13, 2011, 02:34:44 πμ »
Με μια μικρή καθυστέρηση σας παρουσιάζω ολοκληρωμένη την 250 LM, της οποίας το κίτρινο κουστούμι της πάει γάντι και αυτή τη φορά νομίζω ότι δεν θα με κράξατε για την ακόμη μία, όχι  κόκκινη, Ferrari που σας δείχνω…


Η καθυστέρηση οφείλετε στο ότι για πρώτη φορά δεν ήθελα να τελειώσει η κατασκευή… Και αυτό όχι επειδή το κιτ ήταν κάτι ιδιαίτερο, τουναντίον μάλιστα, αλλά επειδή η ολοκλήρωση του, θα σήμαινε την ολοκλήρωση από τη μεριά μου του GB.  Κάτι που δεν ήθελα με τίποτα, καθώς η παρέα σας όλο το Σαββατοκύριακο ήταν καταπληκτική… Κανονικά τώρα θα σας έλεγα τι προσθήκες έκανα στη Ferrari στα τελευταία στάδια της κατασκευής, αλλά το μόνο που μου βγαίνει είναι : «ΝΑ ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΣΩ»
-Για τη συμμέτοχη και το σχολιασμό όλες αυτές τις μέρες…
-Για τη ΠΑΡΕΑ στη παρακολούθηση του αγώνα...
-Για το ότι, αυτό ελπίζω θα αποτελέσει εφαλτήριο για περισσότερα  GB και μεγαλύτερη  συμμετοχή στη θεματολογία του Forum.

Ελπίζω να το διασκεδάσατε σο κι εγώ…  Και τώρα μπορώ να πω : «ΚΑΙ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ»!!!!
Καλή επιτυχία σε όσους είναι στα τελειώματα.

ΥΓ. Θα πρότεινα τις επόμενες μέρες, να βάλουμε τα μοντέλα μας στο show room , με σχετική αναφορά στο GB στο τίτλο. Εγώ μετά θα ποστάρω στο παρόν λίστα με του συμμετέχοντες και τα links στα τελειωμένα μοντέλα.
Καλή σας μέρα
Με εκτίμηση
Γιώργος
 ::salut:: ::salut:: ::salut::
Ο χρόνος λειτουργεί, υπέρ αυτού που τον εκμεταλλεύεται...
http://gtziaf.blogspot.com/

Αποσυνδεδεμένος Soul Slayer

  • Scale 1/72
  • *
  • Μηνύματα: 273
  • Age: 38
  • Τόπος: Θεσσαλονίκη
  • Πολίτης Αθανάσιος
Απ: Lemans 24h 2011 Weekend Build (10-12 Ιουνίου).
« Απάντηση #164 στις: Ιούνιος 13, 2011, 04:36:51 πμ »
Και του χρόνου για το Le Mans ελπίζω όχι για το επόμενο group build!Nα γίνει όσο είναι δυνατόν πιο γρήγορα για να πάρω κ εγώ μέρος!Τα μοντέλα σας ήταν πολύ όμορφα όπως επίσης και πηγή έμπνευσης για μένα!Συγχαρητήρια σε όλους  ::handshake:: και περιμένω με ανυπομονησία το επόμενο group build! ::salut::

Αποσυνδεδεμένος Est.1976

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 1118
  • Age: 71
  • Τόπος: Amiens
  • Λιάτης Σταύρος
Απ: Lemans 24h 2011 Weekend Build (10-12 Ιουνίου).
« Απάντηση #165 στις: Ιούνιος 13, 2011, 09:59:46 πμ »
Εκεί που είχα τελείωσει το αστάρωμα της άσπρης λωρίδας στην jaguar μου έπεσε απο τα χέρια και προσγειώθηκε με την οροφή!!!!!
Ιδού
Αφού πέσανε τα κατάλληλα γαλλικά αφέθηκε να στεγνώσει και να τριφτεί με τον απογευματινό καφέ!!

Σιγλα τη ζημιά Γιάννη αφού ήσουν στο αστάρωμα. Τρίψιμο και επανάληψη. Καλή συνέχεια.

Αποσυνδεδεμένος Est.1976

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 1118
  • Age: 71
  • Τόπος: Amiens
  • Λιάτης Σταύρος
Απ: Lemans 24h 2011 Weekend Build (10-12 Ιουνίου).
« Απάντηση #166 στις: Ιούνιος 13, 2011, 10:03:02 πμ »
Τελευταια ανανεωση της δικης μου κατασκευης:
Παραλιγο να εκτοξευθει απο τον 4ο οροφο η Αστον διοτι δεν ελεγε να εφαρμοσει το πατωμα με τιποτα... :evil:
Ετσι εφτιαξα σκηνικο στο μυαλο μου κ ειπα οτι η Αστον καπου ειχε βροντιξει κ επεσαν μονοτικες ταινιες για να συγκρατισουν τον εμπρος προφυλακτηρα 8)


Δεν μου αρεσει που το καταντησα ετσι αλλα τι να κανουμε ::dontknow::

Κορυφαία η ιδέα σου Χρηστάρα να το γυρίσεις σε ...πληγωμένο. Και η βρωμιά πολύ αυθεντική. Μπράβο σου!!

Αποσυνδεδεμένος Est.1976

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 1118
  • Age: 71
  • Τόπος: Amiens
  • Λιάτης Σταύρος
Απ: Lemans 24h 2011 Weekend Build (10-12 Ιουνίου).
« Απάντηση #167 στις: Ιούνιος 13, 2011, 10:15:21 πμ »
Ναι, ναι... Οι συνδυασμένες δυνάμεις Ferrari-Peugeot αποτύχαν τελικώς  :twisted: :twisted: :twisted:
Για εμάς ήταν αναμενόμενο..., τα προβλήματα νεότητας θα κτυπούσαν κάποια στιγμή. Απλά  ήταν κρίμα που έγινε 2 ώρες πριν το τέλος. Είναι και λίγο καντέμης ο Φισίκο, οπότε και η 2η θέση καλή είναι...
Για τη πεζό ήταν μεγάλη αποτυχία. Πήγε σαν φαβορί, αλλά στο τέλος η εμπειρία της Audi νίκησε.
Άσχημη στιγμή και εκτός πνεύματος του αγώνα, εκτός από τα ατυχήματα φυσικά, ήταν η προσπάθεια των Πεζό που ήταν γύρους πίσω να κλείσουν το προπορευόμενο Audi, όταν τους έδινε γύρο.  Σε τουλάχιστον μια περίπτωση κόντεψαν να ακουμπήσουν. Η Πεζό πρέπει να αναθεωρήσει την τακτική πάνω σε αυτόν τον τομέα (το είχε κάνει και πέρσι)  :(
Επιστροφή στον πάγκο για τα τελειώματα και σχολιασμούς, εντυπώσεις το βράδυ και αύριο...  ::salut:: ::salut:: ::salut::

H ουσια ειναι οτι ηταν απο τους πιο ενδιαφεροντες αγωνες των τελευταιων ετων.
Τα δυο πρωτα αυτοκινητα ειχαν διαφορα παντα μικροτερη απο γυρο σε ολον τον αγωνα.
Δεν νομιζω οτι ηταν μεγαλη αποτυχια,πιστευω ηταν και θεμα τυχης.Ο αγωνας κριθηκε στις λεπτομεριες.
Πιστευω οτι στην Peugeot την πατησαν στο εξης.Δεν πιστεψαν οτι το πρωτοτυπο της Audi θα ηταν τοσο γρηγορο.Τα προηγουμενα χρονια τα αυτοκινητα της Peugeot ηταν κατα πολυ ταχυτερα απο αυτα της Audi.Εκει νομιζω κριθηκε το παιχνιδι αφου θεματα αξιοπιστιας δεν ειχαμε.
Τωρα γι'αυτο που λες για τα Peugeot που προσπαθουσαν να κλεισουν τo Audi,πιστευεις οτι αν ηταν 3 Αudi και ενα Peugeot στην πρωτη θεση δεν θα γινοταν το ιδιο??
Θα το αφηναν να περνα ανετα??Αυτα ειναι στο παιχνιδι παντα θα γινονται.Και περυσι η ιδια κατασταση ηταν...
Ελπιζω τουλαχιστον να παρουν το πρωταθλημα οπως και περυσι.
 ::salut:: ::salut:: ::salut:: ::salut::

Το πρόβλημα είναι βαθύτερο και λέγεταi Olivier Quesnel, ο αγωνιστικός διευθυντής της PSA. Κάτι σαν μαθητευόμενος μάγος, τα καταφέρνει (ο Guy Fréquelin του άφησε πού καλή μαγιά) στα ραλλύ αλλά η πίστα τουν είναι άγνωστη και κάνει αλχημείες. Το ΔΣ της εταιρείας δεν θα του τη χαρίσει όταν έγινε γνωστό ότι τα 908 είχαν λάθος τις δυο τελικές σχέσεις στα κιβώτιά τους. Αυτό και όχι η ατυχία ήταν η βασική αιτία.

Αποσυνδεδεμένος Est.1976

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 1118
  • Age: 71
  • Τόπος: Amiens
  • Λιάτης Σταύρος
Απ: Lemans 24h 2011 Weekend Build (10-12 Ιουνίου).
« Απάντηση #168 στις: Ιούνιος 13, 2011, 10:20:39 πμ »
Με μια μικρή καθυστέρηση σας παρουσιάζω ολοκληρωμένη την 250 LM, της οποίας το κίτρινο κουστούμι της πάει γάντι και αυτή τη φορά νομίζω ότι δεν θα με κράξατε για την ακόμη μία, όχι  κόκκινη, Ferrari που σας δείχνω…


Καλά εσύ έχεις να κοιμηθείς 2 νύχτες το ολιγότερο. Αλλά το αποτέλεσμα όπως πάντα εφάμιλλό σου (καλύτερα να μην πεις τι προσθήκες έχεις κάνει, έλεος !!).
Θα μου πεις ότι σε εμπνέει και το θέμα αλλά δεν είναι μόνο αυτό Γιώργο.
Συγχαρητήρια.

Σταύρος

Αποσυνδεδεμένος jvolume

  • Scale 1/48
  • *
  • Μηνύματα: 341
  • Age: 46
  • Τόπος: Αθήνα
Απ: Lemans 24h 2011 Weekend Build (10-12 Ιουνίου).
« Απάντηση #169 στις: Ιούνιος 13, 2011, 10:35:12 πμ »
Καλημέρα σε όλους

 :arrow: opelcorsa  Εντυπωσιακό το slot car. Μπράβο. Ειδικά οι "νυχτερινές" φώτο!! ::salut::
 :arrow: paparadiation Πολύ όμορφο βγαίνει.Περιμένουμε να το δούμε τελειωμένο. ::salut::
 :arrow: Chris_SD  Πολύ καλή η σκέψη σου με τις ταινίες.Φανταστικό λέρωμα και αποτέλεσμα. ::salut::
 :arrow: gtziaf  Τελικά είναι όμορφες και σε άλλα χρώματα!! Απλά τρομερό αποτέλεσμα. Όπως μας έχεις συνηθίσει. ::salut::



:
Εκεί που είχα τελείωσει το αστάρωμα της άσπρης λωρίδας στην jaguar μου έπεσε απο τα χέρια και προσγειώθηκε με την οροφή!!!!!
Ιδού
Αφού πέσανε τα κατάλληλα γαλλικά αφέθηκε να στεγνώσει και να τριφτεί με τον απογευματινό καφέ!!

Σιγλα τη ζημιά Γιάννη αφού ήσουν στο αστάρωμα. Τρίψιμο και επανάληψη. Καλή συνέχεια.

Σταύρο δεν είναι μεγάλη η ζημιά, απλά είναι το ξενέρωμα και το γεγονός ότι δεν κατάφερα να τελειώσω στην ώρα του ή έστω και σήμερα. Οπότε πάμε χαλαρά να γίνει όμορφο.


Θα επανέλθω μέσα στη μέρα
Γιάννης

Αποσυνδεδεμένος Chris_SD

  • Scale 1/48
  • *
  • Μηνύματα: 656
  • Age: 32
  • Τόπος: Περιστερι<-->Λαρισα
  • Φραγκούλης Χρήστος
Απ: Lemans 24h 2011 Weekend Build (10-12 Ιουνίου).
« Απάντηση #170 στις: Ιούνιος 13, 2011, 11:08:55 πμ »
 :arrow: Γιωργο Παρα πολυ ομορφη η Ferrari σου κ σε κιτρινο :D Μου αρεσει πολυ το τιμονι :mrgreen:
 :arrow: Σταυρο Σ'ευχαριστω πολυ :D :D
 :arrow: Γιαννη Σ'ευχαριστω πολυ :D :D Οταν λες χαλαρα τι εννοεις?? Ρυθμους ΤΟΥΟΤΑ?? :mrgreen: :mrgreen:


Απ' τη μερια μου θελω να ευχαριστησω τον Γιωργο (gtziaf) για την καταπληκτικη του ιδεα καθως κ τους ολους συμμετεχοντες για την υλοποιηση της.
Αντε με το καλο κ στο επομενο GB ::tanzen_009:: ::kerasma::

Αποσυνδεδεμένος opelcorsa-a

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 1497
  • Age: 49
  • Τόπος: Λουτσα-Αρτεμις
  • R/C,slot cars και αυτοκινητομοντελισμος
    • HELLENIC-SLOT-CAR-CLUB
Απ: Lemans 24h 2011 Weekend Build (10-12 Ιουνίου).
« Απάντηση #171 στις: Ιούνιος 13, 2011, 12:24:02 μμ »
Ευχαρηστω και εγω,Αν δεν εκανα τιποτα ηταν ετοιμο αλλα τουλαχηστο ενημερονα για της εξεληξεις στο Le Mans.

Αποσυνδεδεμένος gtziaf

  • Kavala ModelClub
  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 1425
  • Age: 46
  • Τόπος: Θεσσαλονίκη
  • Τζιαφάς Γιώργος
    • Car Modelling in Greece
Απ: Lemans 24h 2011 Weekend Build (10-12 Ιουνίου).
« Απάντηση #172 στις: Ιούνιος 13, 2011, 12:24:42 μμ »
Σας ευχαριστώ παίδες, για τα καλά σας λόγια  :wink:

Καλά εσύ έχεις να κοιμηθείς 2 νύχτες το ολιγότερο.
Βάλε και όλη τη προηγούμενη βδομάδα, που ξενυχτούσα να παραδώσω ένα "γραπτό"  :wink:, έχω καταντήσει βαμπίρ.  :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

(καλύτερα να μην πεις τι προσθήκες έχεις κάνει, έλεος !!).
Εσένα θα σου τα πω στο τηλέφωνο, γιατί ξέρω ότι δεν μπορείς να ζήσεις χωρίς να μάθεις  :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: . Θα μάθεις επίσης, τι άλλο έβαψα το ΣΚ και βγήκε μούρλια  :roll: 8)  ::salut::

Σταύρο δεν είναι μεγάλη η ζημιά, απλά είναι το ξενέρωμα και το γεγονός ότι δεν κατάφερα να τελειώσω στην ώρα του ή έστω και σήμερα. Οπότε πάμε χαλαρά να γίνει όμορφο.
Θα επανέλθω μέσα στη μέρα
Έτσι σε θέλω φίλε μου... Καλή συνέχεια και θα περιμένουμε την πρόοδο  ::salut::

Απ' τη μερια μου θελω να ευχαριστησω τον Γιωργο (gtziaf) για την καταπληκτικη του ιδεα καθως κ τους ολους συμμετεχοντες για την υλοποιηση της.
Αντε με το καλο κ στο επομενο GB ::tanzen_009:: ::kerasma::
+1000

Ευχαρηστω και εγω,Αν δεν εκανα τιποτα ηταν ετοιμο αλλα τουλαχηστο ενημερονα για της εξεληξεις στο Le Mans.
Η συμμετοχή μετράει και ευχαριστούμε πολύ για αυτό

Καλημέρα σας
Γιώργο
Ο χρόνος λειτουργεί, υπέρ αυτού που τον εκμεταλλεύεται...
http://gtziaf.blogspot.com/

Αποσυνδεδεμένος vagelis207

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 1561
  • Age: 49
  • Τόπος: Πατρα
Απ: Lemans 24h 2011 Weekend Build (10-12 Ιουνίου).
« Απάντηση #173 στις: Ιούνιος 13, 2011, 02:05:46 μμ »
Το πρόβλημα είναι βαθύτερο και λέγεταi Olivier Quesnel, ο αγωνιστικός διευθυντής της PSA. Κάτι σαν μαθητευόμενος μάγος, τα καταφέρνει (ο Guy Fréquelin του άφησε πού καλή μαγιά) στα ραλλύ αλλά η πίστα τουν είναι άγνωστη και κάνει αλχημείες. Το ΔΣ της εταιρείας δεν θα του τη χαρίσει όταν έγινε γνωστό ότι τα 908 είχαν λάθος τις δυο τελικές σχέσεις στα κιβώτιά τους. Αυτό και όχι η ατυχία ήταν η βασική αιτία.

Σταυρο σ'αυτο εχεις δικιο. :?
Κατ'αρχην αυτο με χαλασε πολυ απο την αρχη.Να βαλουν τον Quesnel αγωνιστικο διευθυντη των παντων.Αυτο δεν ειχε ξαναγινει στο παρελθον.Καθε ομαδα ειχε τον δικο της.
Τωρα αυτος ο ανθρωπος ανακατευεται με WRC(DS3),IRC(207 S2000,παρολο που οι συμμετοχες ειναι ιδιωτικες) και αγωνες αντοχης.Ελεος!!!
Τωρα για τις σχεσεις των κιβωτιων ομολογω οτι δεν το γνωριζα.Κανανε τετοια π@π@ρια??
Εμενα με ξενησε απο την αρχη το γεγονος πως εχασαν τα 908 τοσο σε ταχυτητα.Παντα ηταν πολυ γρηγοροτερα απο αυτα της Αudi.
Και φετος στους αγωνες που εχουν τρεξει δεν ειχαν προβλημα σε ταχυτητα.
Τωρα εξηγουνται πολλα πραγματα...

Αποσυνδεδεμένος vagelis207

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 1561
  • Age: 49
  • Τόπος: Πατρα
Απ: Lemans 24h 2011 Weekend Build (10-12 Ιουνίου).
« Απάντηση #174 στις: Ιούνιος 13, 2011, 02:08:23 μμ »
Γιωργο ΦΟΒΕΡΗ η 250!!!!!!Και μαλιστα σε τοσο συντομο χρονικο διαστημα!
Θαυματα κανεις! :lol:
Και αυτο το κιτρινο,δεν παιζεται! ::salut:: ::salut:: ::salut::

Tags: